Güneş Yengeç’te, Merkür Yengeç’te, Yeniay Yengeç’te

Doğa, enerjisini harekete cevap vermek üzere en önce Güneş’ten alır. Sonra, topraklanır ve bedenlenir. Zihinsel olarak alma-verme dengesine ulaşır, hayatta kalma şartıdır nefes. Yıkımı da bilmelidir ki; duyular kullanılarak üremeli, çoğalmalıdır.

ATEŞ ile başladı hayat. TOPRAK ile sabitlendi. Hava ile deneyimlendi. En son SU ile üredi, öldü ve yeniden dirilmek üzere beslendi. Astroloji’de her şeyin başlangıcıdır IŞIK ve dolayısıyla GÜNEŞ. KOÇ (ateş) ile başlar burçlar kuşağı. Sonra, BOĞA (toprak) ile dinlenir doğa. İKİZLER(hava) ile zihinsel hareketlenir ve YENGEÇ(su) ile ürer. Ve tekrar ASLAN ile ATEŞLENİR yeniden ve tekrar, ve yeniden. Bu dört elementin dönüşümünü, bir yılda üç kere deneyimleriz biz insanoğlu da tıpkı doğa gibi.

Yılın üçte birinin kapanış dönemine girmek üzereyiz. Dünya, hava elementinin ilk burcu İkizler ile bilmesi gerekenleri öğrendi, fikirler üretti, bilgiler paylaştı. Yerini içe dönüşe, beş duyu ile algılanmak üzere duygulara bırakmak üzere. Doğada üremek ve çoğalmak gerekliliği doğacak. Güneş’in Yengeç burcundaki seyahati 21 Haziran itibariyle başlayarak, dünya yaz mevsimini resmen karşılıyor.

KİMDİR YENGEÇ ?

Yengeç, içindeki tutunma isteği sebebiyle kök salma ihtiyacındadır. Herhangi bir şeye ait olmayı benimseyen yapısı, hassasiyetini çok üst noktalara çıkarır. Bu sebeple hammaddesi hisleridir. Sevdiği herhangi bir şeye kayıtsız kalamamalarından dolayı objektif olmakta çok zorlanırlar. Evren onu hisleriyle harekete geçirir.

Dünyanın güven veren bir yer olmadığını hisseder. Bu yüzden, tıpkı doğadaki yengeç gibi dışı zırhlıdır, ancak güvenip sevdikten sonra içindeki yumuşaklığını gösterir. Duyguları yoğundur, bunu insanlara anlatmakta güçlük çeker. Alıngan ve ürkektirler. Fakat bu dayanıksız oldukları manasına gelmez. Duygusal yükleri, onları hayatla mücadele edebilir hale getirmiştir.

Yengeç’in en güvendiği yer evidir. Yuvası huzurudur. Ev dekorasyonuna ilgi duyabilirler. Anıları, geçmişi çok değerlidir ve bu yüzden her eşyaya anlam yükleyebilir, atmaya hiç kıyamayabilirler. Klasik bir tarzı benimsemeleri, antikalara ilgi duymaları bundandır. Yıllar öncesinden bir objeye gözü takılıp, o ana gidip sanki dün yaşamış gibi hatırlayıp, duygulanabilirler. AY’ın yönetimindedirler. Ay’ın sudaki heybeti ruhsal besinleridir adeta. Hafızaları mükemmeldir, unutmak doğalarına aykırıdır.

Anaçtır Yengeç’ler. Evladı olsun olmasın, sevdiklerini korur, kollarlar. Yardımcı olmayı severler. Besler ve büyütürler. Vücudumuzda memeleri temsil ederler ve göğüs hastalıklarına hassasiyet geliştirirler.

Yukarısı Yengeç halindeyken, aşağıda biz de aynı duygu durum içinde hareket etme potansiyelinde olacağız. Duygularımızın bize anlatacaklarına odaklanacağız.

21 HAZİRAN, MERKÜR YENGEÇ’te

Merkür zihni yöneten gezegendir ve Yengeç geçmişi referans alan burçtur. O halde zihnimizde geçmiş anılarımızın canlanması, duygusallaşmamız beklenebilir. Merkür Yengeç’teyken konularımızın ev, aile, yuva, yerleşim olması ve bu konularda girişeceğimiz işlere işaret edecektir. Sezgiler, aklın üstünde seyredecektir. Ürkek bir zihinle, objektif olmamız zorlaşabilir. 21 Temmuz 2017 Çarşamba günü Güneş, Merkür ile kavuşacak. Güneş, ışığıyla Merkür’ü bastıracak. Bizi kendimizi ifade etmekte zorlaştırabilir ama bu kavuşumu, dileklerimizin üzerinde biraz zaman geçirerek, vizyonlayarak, yazarak kullanabiliriz. Ne düşündüğümüze dikkat edelim, gökyüzünün gözü kulağı açık, dileklerimiz gerçekleşebilir.

24 HAZİRAN 2017, SAAT 05:30’da, YENGEÇ BURCU’nda YENİAY

Hayata daha duygusal bir bakış atmak üzereyiz. Motivasyonumuzu iç dünyamızın belirleyeceği kesin. Kırılgan hissedebiliriz. Aidiyet ihtiyacı doğabilir. Kendimizi korumaya almaya çalışabiliriz. Duygularımızı rahat yansıtamayabiliriz. Hedeflerimizi su yüzüne çıkartmak istiyoruz ve gökyüzü de elinden geleni yapana destek görünümde. Ancak güven arayışı yüzünden korkularımızın, hedeflerimizden daha büyük olmaması gerekiyor. Koruma-kollama güdümüz neredeyse en yüksek oktavda çalışacak ve objektifliğimizi kaybedebiliriz.

Evimiz, yuvamız, ailemiz, ebeveynlerimiz ile ilgili yeni adımlar atabiliriz. Vatanımız, milletimiz için manevi girişimlerde bulunabiliriz. Tesadüf ki; Ramazan Bayramı’na da denk geliyor, aileyle çokça vakit geçirebiliriz.

En çok öncü grup burçlarının ( Yengeç, Oğlak, Terazi, Koç) yeni başlangıçlara adım atmaları, yeni girişimlerde bulunması beklenebilir. Özellikle iş ve kariyer konuları, ilişkiler ve ortaklıklar alanında yeni kararlar, form değişiklikleri gözlemlenebilir.

Bu dönemde atacağınız her yeni adımın sonuçlarını, 9 Temmuz 2017 Oğlak Burcu dolunayında almamız muhtemeldir ki; Oğlak dolunayı geri dönüşü olmayan büyük dönüşümlere gebe gibi duruyor.

Yükselen burçlara göre Yeniay’ın etkileri ise şöyle;

Yükselen Koç : Aklınız geçmişte kalmış olabilir, bu bilinçaltını harekete geçirebilir ve sizi içinize kapatabilir. İkili ilişkilerde gerilime sebep olabilir. Duygusal olarak hassas bir dönem. Aileniz ve kariyeriniz ile ilgili yeni adımlar atma kararı verebilirsiniz.

Yükselen Boğa : Kendinizi oldukça duygusal hissedebilirsiniz. Geçmiş anılar aklınıza düşebilir ve hassaslaşabilirsiniz. Kardeşler, kuzenler, yakın akrabalarınızı ziyaret edebilir ve birlikte vakit geçirerek özlem giderebilirsiniz. Ailevi yeni fikirler etkili olabilir ve bunları hayata geçirmek için adım atabilirsiniz.

Yükselen İkizler : Maddi problemlerinizi çözmek adına atacağınız adımlar olabilir. Yeni kaynaklar arayışı içinde olabilirsiniz. Yeteneklerinizi paraya dönüştürebilirsiniz. Yatırım yapmak için de uygun zamanlardasınız.

Yükselen Yengeç : Hassasiyetiniz tavan olacaktır. Kendi kabuğunuza çekilip, kendinizi gözlemleme içgüdünüzü aktive edin. Güven arayışı içinde olabilirsiniz. İlişkileriniz/ortaklıklarınız/evlilikleriniz ile ilgili yeni adımlar atmak için içinizdeki motivasyona güvenin.

Yükselen Aslan : Kontrolünüz dışında bazı olaylarla karşılaşmanız olasılık dahilinde. Gizli saklı olayların içinde bulabilirsiniz kendinizi. Biraz inzivaya çekilme hissinde olabilirsiniz. Sağlığınıza dikkat edin, diş, kemik ve ciltte bazı problemler çıkabilir.

Yükselen Başak : Yeni gelecek planlarınız için güzel başlangıçlar zamanı. Hedeflerinize ulaşmak için atacağınız adımların geri dönüşümü olumlu olacak gibi duruyor. Sosyal çevrenizden faydalanabileceğiniz bir zamandasınız.

Yükselen Terazi : Kariyer alanında bazı kararlar alabilirsiniz. Yeni adımlar atmak için uygun zamanlar. Yeni bir yön çizmek için, bir düzen değişikliğine gitmek için gökyüzünden destekli olacaksınız. Göz önünde olacağınız zamanlardasınız.

Yükselen Akrep : Yeni fikirler ve düşüncelere çok hazırsınız. Sezgilerinizle yönünüzü çok rahat çizebileceğiniz bir atmosfer çiziyor size gökyüzü. Kalbinizin sesiyle yepyeni başlangıçlara adım atabilirsiniz. Eğitim için güzel zamanlar.

Yükselen Yay : Canlılığınız yerini içe dönük enerjilere çevirecek gibi duruyor. Çok fazla kendinizi kapatmamaya çalışın. Ekonomik sıkıntılarınız hayatınızdan enerjinizi eksiltmesin. Atacağınız yeni her adımınızda pozitif enerjinizi elden bırakmayın.

Yükselen Oğlak : Evlilik/ilişkiler ve ortaklıklar alanınızda duygusal konuşmalara hazırlanabilirsiniz. Ketum davranışlarla karşılaşabilirsiniz, sağduyuyu elden bırakmamaya ve anlayışlı olmaya çalışın. İlişkisi olmayan Oğlak’lar için yeni karşılaşmalar olasılık dahilinde.

Yükselen Kova : Biraz sıkıntılı hissetmeniz olası, özellikle iş yerinde mücadelelere açık bir zamandasınız. Birlikte çalıştığınız, size hizmet eden kişilerle olumlu ilişkilerde olmaya çalışın. Zihinsel sağlığınıza dikkat edin. Depresif hallerden kaçının.

Yükselen Balık : Hassasiyetiniz artabileceği bir yeniay olacak. Yeni hobiler edinmek için güzel zamanlar. İkili ilişkilerde yeni adımlar atmak için güzel enerjiler altındasınız. Seviyorsanız, konuşun bence. Ebeveyn Balık’lar için çocuklarıyla ilgili yeni adımlar atması beklenebilir.

Çağla Akgün

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s