Sana bir sürprizim var, hazır mısın ? Yeniay Terazi’de !

Themis.

Uranos ile Gaia’nın kızı, Titanlar soyundan.

Zeus’un ikinci eşi.

Evrenimizdeki görevi ise; “ADALET”.

Adalet Tanrıça’sı Themis hayat ile ölüm dengesini kurandır. Kanunu koyan, kuralları belirleyendir. Olympos’ta Tanrıların toplantısında başkanlık eden, düzeni belirleyen Tanrıça’dır. Zeus, Kronos’tan doğma diğer kardeşleriyle egemenliği paylaştıktan ve yeni düzeni kurduktan sonra, her kuşaktan tanrıçalarla birleşme kararı alır. İlk eşi Metis’ten sonra Themis ile evlenir ve tanrıça üçlüsünü doğurur. İlk tanrıça Eunomia; düzeni, ikinci tanrıça Dike; hak ve adaleti, üçüncü tanrıça Eirene ise barışı simgeler.

Mitoloji’nin adaletle ilgili tanrısı, Astroloji’de Terazi’ye işaret eder. Kanunlar, evlilikler, adalet ve barış Terazi’nin kelimeleridir. 19 Ekim 2017 Perşembe günü saat 22:12’de Terazi Burcu’nda bir yeniay meydana gelecek. Gökyüzü dikkatimizi özellikle ilişkilere çekiyor olacak. Her türlü ikili ilişkilerde yeni ve beklenmedik adımlara gebe olduğumuzun altını çizmemiz gerek.

Bu yeniayın, “beni görmemezlikten gelmen mümkün değil” diye bağıran, çağıran, ortalığı karıştıran, elektriği yükselten, son derece isyankar, “sana bir sürprizim var, hazır mısın” tadında bizi büyük heyecanlara gebe bırakan ve değişimin kaçınılmaz olduğu bir doğuma hazırlayan etkisi olacak. Duygusal bağımsızlığını ilan ediyor musun, etmiyor musun sorusunu soran gökyüzünün şakası olmadığını belirtelim. Belli ki bizi bir kaosa sürüklüyor ama kaos denince yüreğiniz sıkışmasın hiç, zira kaos, yeni ve çok daha gelişmiş bir hayat davetiyesidir ve bizi bizim için en gerekli olana taşır.

Güçlü mesajları var yeniayın, dinleyelim :

 • Geçmiş, geçmiş gitmiş. Ufkunu aç. Kop. Tutunma. İleriye bak.
 • Özgürlük senin en temel ihtiyacın, elini-kolunu bağlayana ver coşkuyu.
 • Geleneksel bağlara takılma. Sen orjinalliğine güven.
 • Kendini şaşırt.

Yeniayda gözlerimizi gökyüzünün maddi ve manevi değerlerinden sorumlu gezegeni Venüs’e çevireceğiz pek tabii. Güçlü Terazi konumuyla gözlerimizi kamaştıracağı kesin bilgidir, not edin. En önemli etkisi, hayata bakış açımızda artık suyun kaynama noktasında olduğumuzu, ortaya yeni bir kimlik çıkarmamız gerektiği olacak. Duygularımızı korumak noktasında bir mücadele vermemiz gerekebilir ve eğer kimliğimizle çatışan durumların ortasında kalırsak eskiye tutunmadan, objektif ve adaletli bir yaklaşımla tavır almak üzere yeni adımlar atmalıyız. Şimşekler de çaksa, yıldırımlar da düşse, Themis’in üçlü tanrıçalarını kalbimize yön göstermesi için zinhar yanımızdan ayırmayalım : Düzen, hak & adalet, barış !

Anlayacağınız, yeniayda reform şart. Sürprizler ardımızda doğmak üzere. Peki bu sürpriz iyi mi kötü mü sorusunun cevabı ? Kötü daima iyinin hizmetindedir ! Ne güzel demiş Şems; “ Düzenim bozulur, hayatım alt üst olur diye endişe etme. Nereden biliyorsun hayatının altının, üstünden daha iyi olmayacağını ? ” !

Ülkemizde bu yeniayda neler olabilir ?

 • Tanınmış sanatçılar, ünlülerle ilgili beklenmedik gelişmeler olabilir.
 • Eğlence endüstrisinde yeni adımlar atılabilir.
 • Çocuklarımızı ilgilendiren toplumsal kararlar alınabilir.
 • İşbirliği yapılan ülkelerle ilgili reform yapılabilir.
 • Beklenmedik evlilik ve boşanma haberleri gelebilir.
 • Borçlar, vergiler, kredilerle ilgili yeni gelişmeler duyulabilir.
 • Ani kazalar, ölümlerle karşılaşılabilir.
 • Doğal afetler sebebiyle mülkiyet kayıpları yaşanabilir.
 • Toprak, emlak, gayrimenkul konularında gelişmeler olabilir.
 • Halkın güvenliği konusunda hızlı kararlar almak gerekebilir.

Yükselen burçlara göre Terazi Yeniay’ının etkilerine gelince :

Yükselen KOÇ : Özellikle bekar Koç’lar için yeni ilişkiler gündemde olacak. İlişkileri olanlar ise ani bir kararla evliliğe adım atabilirler. Özgürlüğünün tehdit altında olduğunu düşünenler için ani bitişler görülebilir. Ortaklık ve işbirliklerinde beklenmedik adımlar atılabilir.

Yükselen BOĞA : İş yerinizde bazı yeni gelişmelere açık günlerden geçiyor olacaksınız. Bir anda alınan kararlara karşı hazırlıklı olun. Fikir ve düşüncelerinizi adil ve sakin bir şekilde ifade edebilecek potansiyeldesiniz. Beklenmedik iş teklifleri alabilirsiniz, değerlendirin.

Yükselen İKİZLER : Sürpriz bir aşka yelken açabilirsiniz. Yaratıcı adımlar atmak için harika bir zamanda olacaksınız. Beklenmedik çocuk haberleri alabilir, sevinebilirsiniz. Sosyalliğiniz artacaktır. Yeni bir hobi edinmek için çok güzel bir zaman dilimindesiniz.

Yükselen YENGEÇ : Tam olarak yeni tohumlar ekme zamanı sizin için. Ev ve kariyer alanınızda beklenmedik gelişmeler olabilir. Özellikle ailenizde iplerin kopmasına izin vermeyin. Hayatınızda mesafe alacağınız bir döneme giriş yapıyor olabilirsiniz. Mantığınızı kullanın.

Yükselen ASLAN : Ticari işlerinizde beklenmedik fırsatlar önünüze düşebilir ve yeni adımlar atmak üzere olabilirsiniz. Satış, pazarlama ve medya faaliyetleri için de uygun bir zaman diliminde olacaksınız. Yakın akrabalarla sürpriz işbirlikleri yaşayabilirsiniz.

Yükselen BAŞAK : Yeteneklerinizi paraya çevirebileceğiniz ani gelişmelere açık olun. Ayrıca yatırımlar için uygun bir zaman dilimindesiniz. Sosyal çevrenizin fikirlerine açık olun, mutlaka değerlendirirken dikkate alın. Gelir arttırmak için riske girmeniz gerekebilir, değerlendirin.

Yükselen TERAZİ : İkili ilişkilerde beklenmedik gelişmelere açık bir zaman diliminde olacaksınız. Bekar Terazi’lerin şansı ve bahtı birden değişebilir. Ortaklıklar için her ne olursa hayırlısı olacaktır. Güzellik ve estetik konularında adım atabilirsiniz, tarz değişikliğine gidebilirsiniz.

Yükselen AKREP : Dengenizi kaybettiğiniz durumlara karşı sakin kalmanız gereken bir dönemdesiniz. Kontrolünüz dışında gelişen sürpriz olaylarla karşılaşabilirsiniz. Hem psikolojik hem de fiziksel sağlığınıza dikkat edin. Bel, böbrek ve cildinizde hassasiyet görülebilir.

Yükselen YAY : Düşlerinizle ilgili beklenmedik gelişmelere hazır olun. Ani karşılaşmalarla aşk hayatınızın hareketlendiği bir döneme giriş yapıyorsunuz. Sosyal davetlere mutlaka katılın. Ebeveyn Yay’ların çocukları ile ilgili yeni adımlar atacağı zamanlar olabilir.

Yükselen OĞLAK : Gelecek hedeflerinizle ilgili beklenmedik gelişmeler olabilir. Özellikle kariyer hayatınızda yeni anlaşmalar gündeme gelebilir. Statünüzde değişiklik yapmak için adımlar atacağınız güzel bir zaman dilimi olacak. Gelecek teklifler heyecanlandırabilir, değerlendirin.

Yükselen KOVA : Basın, yayın, medya, internet, web, uluslararası ilişkiler, yurtdışı ile ilgili konularda beklenmedik gelişmeler olabilir ve adım atmanız gerekebilir. Motivasyonunuzu arttıracak kişilerle bir araya gelmeye çalışın. Yönünüzü belirlerken onların desteğini alacaksınız. Güzel haberler yolda.

Yükselen BALIK : Eşinizin kaynakları ile ilgili sürprizlere açık bir dönemdesiniz. Maddi problemleriniz ile ilgili kredi çekmek ya da yeni kaynaklar bulmak üzere çözüm arayışına girebilirsiniz. Kendi dönüşümünüz için de ani adımlar atmak yerinde olacaktır.

Sevgi, barış ve adaletle atılacak tüm yeni adımlarımız bizi refaha ulaştırsın dilerim.

Çağla AKGÜN

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s