Asla Vazgeçmem sınavı, Boğa Dolunayı…

Eğer bir kişi, yolda yürürken gözüyle gördüğü ağacın üzerindeki meyveyi koparır, koklar ve kendinden geçer, tadar ve zevkten dört köşe olur, ve sakin bir yere geçer, toprağa uzanır, gökyüzünü saatlerce seyre dalar ve sahip olduğu keyfin tadını çıkarmasını çok iyi biliyorsa, o bir BOĞA Burcu’dur. Bir BOĞA bahsedilen bu keyfe sahip olmak için elinden geleni ardına asla koymaz. Çünkü kendini elle tutulur, gözle görülür tüm duyulara sahip oldukça mutlu ve huzurlu hisseder. Madde dünyasında herhangi bir şeye sahip olmak onun için en güvenli bölgedir. Boğa’nın sevgiye yaklaşması da tam olarak elle tutulur, gözle görülür duyularına hitabının ardından ona “sahip olma” güdüsüyle gelir. Bu güdü ona cinsel ve tinsel tutku katar mı katar da, gerçek sevgi olgusunun bir ağaç üzerindeki elma ya da para gibi sahip olunacak bir şey olmadığını öğrenmesi gerekecektir. Karşıt burcu AKREP’ten, mahremiyet ve derin duyguların insanı nasıl dönüştürdüğünü deneyimlemesi gerekecektir.

Güneş’in Akrep’te, Ay’ın Boğa’da tam da 4 Kasım 2017 sabahı yaşayacağı karşıtlık, yani dolunay ile sevgimizin nasıl özgürleşmesi gerektiğini anlamak için harika bir fırsat ayağımıza gelmiş olabilir. Şöyle ki eğer;

Huzuru bozmamak için verdiğiniz olağanüstü mücadele görülmüyorsa,

Seviyorsunuz ama yine de beslenmiyorsanız,

Onurlandırılmıyorsanız,

Yeter ki mutlu olsun diye üzerinizde bir sahtelik seziyorsanız,

Güven arayışınız cevapsızsa,

SEVGİNİZİ ÖZGÜRLEŞTİRME ZAMANI GELMİŞ ÇATMIŞTIR.

Biliniz ki bu eğer’ler tamamen sizinle ilgilidir. Karşılık beklediğiniz her şeye ihtiyaç enerjisi ile yaklaştığınız için kendinizle yüzleşiyorsunuzdur aslında. Gökyüzü sevginin bağımsızlığına dem vurur gibi, gerçekte ne kadar koruduğunuzu ve sahiplendiğinizi sanırsanız sanın, onun adı SEVGİ ise o ÖZGÜR kalmalıdır mesajıyla aydınlatacak. Size sizin tutunduklarınızda, vazgeçemem dediklerinizde sert bir cevaba hazırlanıyor. Bilirsiniz, “sevgi” maddesel bir duygu değildir. Diğer yandan, güvenmekle ilgili tüm problemleriniz de sizin kendinizle bağlantınızın koptuğunu gösterebilir. Ve bilirsiniz, sevgi, özgür kaldıkça güvendedir.

İşin maddi değerler boyutu var bir de. Çoğumuzun maddi konulardaki tedirginliğini tavan yapacak bu dolunay. Kendimizi güvende hissettiğimiz ne varsa ve eğer bunların tehdit altında olduğunu algılıyorsak, bu durumun bizde yarattığı korku duygusu, bizi sahip olduklarımızdan kopartmaya hazırlanıyor. Çünkü korkuyla sahip olunamaz, sevilemez yeryüzündeki hiçbir şey.

Dolunay anı haritasında bize motivasyon sağlayacak işaretlerin zayıf görünüşüne rağmen çok önemli bir şeyin farkına varmamız gerek. Gerek maddi gerekse manevi tüm sahip olduğumuz değerler karşısındaki tehdidi, risk almadan yalnızca kendi yeteneklerimize güvenerek ve paranın gerçekte bir sevgi enerjisi olduğunu bilerek, bilmiyorsak da öğrenerek ve buna inanarak, sabırla dönüşmemiz gerektiğinin farkına varmalıyız. GÜNEŞ AKREP’se ve AY BOĞA’ysa, soyut ve somut olanın karşı kaşıya gelmiş halinden bizi seçime zorlayan gökyüzünün bir bildiği vardır elbet. Bence orta yol bulmanın çaresi yine ve yeniden en büyük güdümüzü, bu hayatta kalabilmek adına verdiğimiz olağanüstü mücadelemizi, kendimizi öpe-koklaya severek yeniden hatırlamakla mümkün olacaktır.

Ay’ın Boğa’da bir misafir gibi yüceltilerek ağırlandığı bir dolunayda elbette huzur-güven-mutluluk ve uyum duyguları desteklenecektir. Güneş’in ışığıyla aydınlanan Ay, elbette hayatta kalmak için direnç göstermemiz konusunda yüreklendirecektir bizi. ASLA VAZGEÇMEM dediğiniz şeylerden sınanmak istemiyorsanız, huzur içerdedir, gidin onu bulun, hissedin, duyun, öpün, koklayın, dokunun, sarılın, bir Boğa gibi.

Yükselen burçlara göre Boğa Dolunay’ının etkilerine gelince;

Yükselen KOÇ : Özellikle finansal konularda bazı kararlar almanız gerekebilir. Kadersel yön değişiklikleri olabilir. Kimsenin yardımı olmadan kendi başınıza üstesinden gelmeniz gereken konular aydınlığa kavuşacaktır. Yeteneklerinize güvenin.

Yükselen BOĞA : Kendinizle ilgili yeni kararlar alabilirsiniz, gökyüzünün sizi desteklemekte zayıf bir duruşu olsa da, kendinize, yaratıcılığınıza mutlaka güvenin. İşiniz ve ilişkilerinizde yeni farkındalıklar yaşayabilirsiniz.

Yükselen İKİZLER : Her ne kadar dolunaylar karar alma zamanları da olsa, aklınızın karışıklığı buna pek müsaade etmeyecek gibi görünüyor. Biraz kendinizi dinlemeye çalışın. Her nerede güvende hissediyorsanız orada kalın. Sağlığa dikkat.

Yükselen YENGEÇ : Arkadaşlarınızla birlik olup yeni bir plan yapma kararı alabilirsiniz. Aşk hayatınızda yeni gelişmeler söz konusu olabilir. Çocuklarınızla ilgili yeni ve daha güvenilir kararlar almanız gerekebilir.

Yükselen ASLAN : Özellikle kariyer ve hedeflerinizde uzun zamandır sonucunu almak istediğiniz konular aydınlığa kavuşabilir. Bir seçim yapmanız gerekebilir. Daha güvenilir olandan yana olmanızı tavsiye ederim.

Yükselen BAŞAK : Son zamanlarda üzerinde durduğunuz fikirlerin olgunlaştığını gözlemleyebilirsiniz. Yeni ve başka yönlere gitme kararı alabilirsiniz. Risk almak doğru olmayabilir, fakat kendi aklınıza güvenin.

Yükselen TERAZİ : Tatsız haberler alabilirsiniz. Güveninizi sarsacak gelişmeler yaşanabilir. Özellikle finansal konulara dikkat etmelisiniz. Harcamalarınız konusunda sıkı bir plana ihtiyacınız olabilir. Dereyi görmeden paçaları sıvamayın.

Yükselen AKREP : Özellikle ikili ilişkilerde sizi seçim yapmaya iten durumlarla karşılaşabilirsiniz. Kaybetme korkusu ile yüzleşmek zorunda kalabilirsiniz. Risk almak doğru olmayacak gibi duruyor. Sakinliğinizi koruyun.

Yükselen YAY : Günlük rutin işleriniz biraz karışabilir. İş hayatınızda bir süredir kafanızı kurcalayan sorularınıza yanıt bulabilirsiniz. Sağlığa dikkat etmeniz gereken zamanlardasınız, boyun ve boğaz bölgesi hassaslaşacaktır, önlem alın.

Yükselen OĞLAK : Ebeveyn yükselen Oğlak’ların çocukları ile ilgili daha güvenilir kararlar almaları gerekebilir. Onlar adına en iyi hedefleri belirlemek için yapacakları seçimlerde risk almamak doğru olacaktır.

Yükselen KOVA : Eviniz, yuvanız, ailenizle ilgili bazı tatsız haberler duyabilir ve duruma karşı aksiyon almak içinizden gelmeyebilir. Sessiz kalmak daha güvenilir bir tepki olacak gibi duruyor. Zihninizin size acımasız davranmasına izin vermeyin.

Yükselen BALIK : Kardeş, yakın akraba ve arkadaşlarınızla ortaya çıkan bazı tatsız durumlarla karşı karşıya kalabilirsiniz. Güven problemleri dikkat çekebilir. Büyük resimden bakarsanız, sizi yaralayan konuların sizi dönüştüreceğini bilin.

Sevgilerimle,

Çağla Akgün

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s