Özgürlük kazanacak, KOVA BURCU’nda Güneş TUTULACAK !

Zeus, Titan’ları yenip yeni bir düzen kurduktan, yönetimi tamamen ele aldıktan sonra, diğer tanrılara da şerefli görevlerini vermiş. Ancak tanrılar kendi görevlerini icra ederken Zeus’un tüm buyruklarına da uymakla yükümlülermiş. İsteseler de istemeseler de Zeus’u tanrıların tanrısı olarak benimsemişler ve emirlere itaat etmişler. Tek bir tanrı hariç : PROMETHEUS.

Zeus’un Prometheus’a takmasının tek sebebi onun buyruklarına uymadığı için değil. Zeus’un korkusu, onun üstün aklı aslında. Çünkü soyundan gelen özel bir üst aklı var Prometheus’un. Zeus’u sadece kendisinden daha üst bir akıl indirebilirdi tahtından ve bu akıl Prometheus’ta vardı. Çünkü Olympos’tan ateşi çalma ve bunu insanlığa köleliklerinin son bulması için armağan edebilecek cesaret ve zeka Zeus’u korkutmaya yeterdi. Bu durum elbette iktidar sarsıcıydı.

Zeus’un buyruklarına başkaldırınca Prometheus, Zeus’un emriyle zincire vurulmuştur. Ölümsüz olduğundan ölme hakkını bile elinden almıştır Zeus, Prometheus’un. Zeus özgür, Prometheus ise köledir bu noktada. Ama gerçekten öyle midir ? Değildir. Aksine, Zeus köle, Prometheus ise özgürdür. Çünkü Zeus, onun aklından korkuyordur ve davranışları bu sebeple acımasızdır. O tarihin en büyük iktidarıdır Zeus, ve kabul edilmiş bu konumunu kullanarak Prometheus’u cezalandırmıştır. Günümüzde de böyledir bu, iktidarlar, kendilerine akıl ve özgürlükle muhalefet eden düşünce sahiplerini yıkamazlar aslında. Çünkü akıl kuvveti, kaba kuvvetten daima üstündür. Özgür düşünce zincirlere vurulamaz. Ne olursa olsun gelecek, özgürlüktedir.

Prometheus Astroloji’de KOVA’dır. Onun en büyük direnci de bilinç ve özgürlüktür. Ve bu uğurda zincirlere de vurulsa vazgeçmeyecektir KOVA. Bir KOVA burcu olan Abraham Lincoln’le kölelik kalkmıştır ve kendisi tüm insanların eşit özgürlükte olması gerektiğinin en güzel örneğini sergilemiştir. 16 Şubat 2018’in ilk dakikalarında KOVA Burcu’nun 27 derecesinde bir Güneş Tutulması yaşayacağız ve elbette ÖZGÜRLÜĞÜMÜZÜN altı çizilecek.

Güzel haber şu ki; klasik Astroloji’de Kova Burcu’nun yöneticisi Satürn en güçlü olduğu yerde, Oğlak’ta ve bize de yeni ve orjinal fikirlerimizi gerçekleştirme şansı tanıyacaktır. Güneş Tutulmaları daha düz bir bakışla negatif olaylar yaşanacağının göstergesi gibi durabilir. Zira doğada bu tutulmaların gözlendiği yerlerde depremler gibi doğal afetler izlenmiştir. Ancak bireysel olarak kendi hayatımızdaki her depremin aslında bize değişim fırsatı verdiğini, gelişime şans tanıdığını bilmeliyiz. Evren oluşmadan önce de her yer kaostu ve yeni düzen öncesi kaoslar yaşamamız, yeni ve daha iyi geleceğe adım atacak olmamız anlamını taşır. Bu sebeple her bitiş, yeni bir başlangıca iter bizi.

KOVA Burcu’nda gerçekleşecekse tutulma, kendi fikirlerimizin bizi özgürleştireceği kesindir. Ve KOVA bu ideallerinin peşinde yanında tek bir şey tutar : UMUT ! Her kim ki, kendilerini özgürleştireceği fikirlere tıpkı PROMETHEUS’un zincire vurulmasına rağmen sahip çıktığı gibi yaklaşırsa, ideallerinin peşinde geleceğe umutla bakarsa, bugünü kurtaracaktır. Ve bugünü kurtarmak yarını kazanmaktır ! Şu anımızı problemlerimiz üzerinde durarak değil, umutlarımıza odaklanarak yaşamalıyız, onlara hizmet edeceğimiz adımlar atmalıyız.

Modern Astroloji’de KOVA’nın yöneticisi URANÜS’ün tutulmayla arasındaki güzel iletişiminin de altını çizelim. Fırsatlar söz konusudur ancak, harekete geçersek, çaba sarf edersek bu fırsatlarla karşılaşacağız. Yeteneklerimize inanarak bunu başarabiliriz. Öte yandan uyaralım ki; tutulma anı yöneticisi Mars’ın, Neptün’le arasında zor bir iletişim olacak. Gücümüzü yanlış kullanma, pasif bir saldırganlık içinde olma, yön duygumuzun zayıflaması gibi durumlarla karşılaşabiliriz. Aklımızı duygularımızın üzerinde tutabilir ve güdülerimize akıl katabilirsek bununla baş edebiliriz.

Özellikle tutulma derecesine yakın (25-26-27-28-29), KOVA/ASLAN/BOĞA/AKREP Burcu’nda kişisel gezegenleri olanların hayatlarında umulmadık gelişmeler yaşayacaklarını söyleyebiliriz. Mutlaka bir yön değişikliklerine gebesinizdir. Hayatınızda altı çizilecek, iz bırakacak olaylar yaşamanız mümkündür. 1999-2000 senesinde yaşadıklarımıza benzer etkilerin görülebileceğini de belirtelim. Hatırlarsak, o yılın Türkiye’sinden tutulma gözlenebilmişti ve hepimizin hayatında unutulmaz izler bırakmıştı. Bu tutulma ise özellikle Güney Amerika ve Antartika bölgelerinden gözlenebilecek, bu sebeple bu bölgelerin doğal afetler yaşaması ihtimali artıyor.

Ülkemizin haritasında tutulmanın düştüğü bölge konularına göz atacak olursak; din, cami ve kiliseler, diyanet işleri, dış ilişkiler alanı, uluslararası hukuk, havayolları, deniz yolları, uluslararası haberleşme, bütün yüksek öğrenim kurumlarını ilgilendiren gelişmelere gebeyiz. Ayrıca, muhalefet partileri, diğer ülkelerle anlaşmalar-ortaklıklar, müttefik ve düşmanlıklar, savaş ya da barış beklentileri, evlilik ve boşanma konuları da gündeme etkili bir şekilde gelecektir.

Yorgun musunuz biraz ? Köşeye mi sıkıştınız ? O zaman KOVA BURCU dâhilerinden THOMAS EDISON’a kulak verin : “Yorgunluk, hoşnutsuzluk getirir. Hoşnutsuzluk gelişim için gereklidir. Eğer yapabileceğimiz şeyleri yapmaya başlarsak, kendimizi hayretler içinde bırakacak sonuçlar alırız.” Kendimizi hayretler içinde bırakma deliliği kulağa hoş gelmiyor mu ? Geleceğe umutla bakıp, yeniye yer açabilmek, özgürlüğü savunmak mümkün. Seçmek dileğiyle.

 

KOVA Burcu’nda gerçekleşecek Güneş Tutulmasının Yükselen Burçlara Etkisi :

Yükselen KOÇ; Heyecanlandığınız, umutlandığınız fikirlerinizi gerçeğe dönüştürme potansiyelindesiniz. Arkadaşlarınızla bu konuları paylaşın. Coşkunuzu çevrenize hissettirin. Sosyalliğinizin arttığı bir döneme giriyorsunuz. Son aylarda karşılaştığınız kişilerle olan arkadaşlığınız aşka evrilebilir. Kadersel aşklar kapınızı çalabilir. Çocuk sahibi olma, statünüzü değiştirme, yeni kariyer fırsatlarıyla karşılaşabilirsiniz. Ürettiğiniz yeni ve sıra dışı fikirlerinizin mantıklı bir temeli olmasına dikkat edin.

YÜKSELEN BOĞA; Hedeflerinize çok yaklaştığınız bir dönemde olduğunuzu hissedebilirsiniz. Kariyer planlarınız istediğiniz şartlarda gelişim gösterebilir. Önemli fırsatlarla karşılaşabilirsiniz. Değerlendirmenizi yaparken elle tutulur, mantıklı, somut verilere dikkat edin. Profesyonel düşünün. Terfi alabilirsiniz. Finansal konularda netlik olmayabilir, bazı hatalı aksiyonlar alabilirsiniz. Evlilik ya da taşınma kararları şaşırtıcı olmayacaktır.

YÜKSELEN İKİZLER; Hayatınızı oluşturan yeni felsefeler edinebilirsiniz. Fikirleriniz sizi yeni bir yöne itmeye hazır. Bu konuda almanız gereken eğitimlere odaklanabilirsiniz. Akademik konulara eğilebilirsiniz. Uluslararası işlerde güzel gelişmeler beklenebilir. Finansal problemlerinizi çözüme ulaştırabileceğiniz fırsatlarla karşılaşabilirsiniz. İkili her türlü ilişkilerde agresif ataklardan uzak durmalısınız. Yanlış kararlar almamak adına sakin kalmanız, sinir sistemini kontrol etmeniz gerekecek.

YÜKSELEN YENGEÇ; Finansal krizlerinizi çözmek üzere bazı fırsatlarla karşılaşmanız mümkün. Ortaklı işlere girmek, maddi gelir elde etmek mümkün. Borçlar, ödemeler, maddi krizleriniz üzerine ışık tutuluyor olacak. Panik olmadan, çözüme odaklanın. Sinir sisteminizi koruyun. İkili ilişkilerden, ortaklardan kalıcı destek görebilirsiniz. Çalışma arkadaşlarınızla aranızda bazı gerginlikler olabilir. Saldırgan eğilimlerden uzak durmakta fayda var.

YÜKSELEN ASLAN; İlişkileriniz, evlilikleriniz ve ortaklık alanınızda beklenmedik gelişmelere açıksınız. Kendi hayatınızda ya da karşınızdakinin hayatında önemli gelişmelere, yeni başlangıçlara gebe olabilirsiniz. İş hayatınızda sorumluluk almanız gereken bir dönemdesiniz ve ileriye dönük sizi başarıya taşıyacak adımlar atmanız muhtemeldir. Evlilik kararı alabilirsiniz. Aşk hayatınızda gergin ve bencil tutumlardan uzak durmakta fayda var. Eşitlikçi davranmaya gayret edin.

YÜKSELEN BAŞAK; Hizmet ettiğiniz alanlarda yeni gelişmeler olacaktır. İş değiştirebilir, beklenmedik bir şekilde işinizden ayrılabilirsiniz. Günlük rutin düzeninizde bir değişiklik gözlemleyebilirsiniz. Angarya işlerinizde artış olabilir. Sağlık problemleri baş gösterebilir, gözüken işaretleri mutlaka ertelemeden önlem alın. Evcil hayvan edinebilirsiniz. Aşk hayatınız bir sınavdan geçiyor olabilir. Ciddi olmayan ilişkiler son bulabilir. Evinizle ilgili atacağınız adımlar için uygun bir zamanda değilsiniz.

YÜKSELEN TERAZİ; Eğlence tarzınızda, sosyal hayatınızda yeni ve sıra dışı etkiler gözlemleyebilirsiniz. Çocuklar ve aşk hayatınızda yeni kararlar almanız mümkün. Eviniz, yuvanız konularında sağlam adımlar atacak fırsatlarla karşılaşabilirsiniz, değerlendirin. Umut ettiğiniz konular üzerinde çalışın, başarılı olabilirsiniz. Kardeşlerinizle aranızda oluşacak gerginlikleri iyi yönetin, sınır çizin ancak agresif davranmamaya gayret edin. Ticari atılımlar için uygun bir zamanda değilsiniz.

YÜKSELEN AKREP; Önemli bir dönemden geçiyorsunuz. Mekan ve kariyer değişikliliği söz konusu olabilir. Aile ve iş hayatınız arasında denge kurmanız için desteklendiğiniz bir dönemdesiniz. Bu dönem ekme zamanı sizin için, hedeflerinizi gerçekleştirmek üzere attığınız akılcı adımlarla yeni ve kadersel gelişmeler olacaktır. Fikirlerinizi önemseyin, gerçeğe dökebilirsiniz. Finansal yatırımlar için uygun bir dönemde olmayabilirsiniz, ertelemekte fayda var.

YÜKSELEN YAY; Her türlü zihinsel faaliyetler, yayınlama, eğitim, seminer, danışmanlık, internet, web gibi alanlarda adım atmak, çabalamak için güzel bir zaman dilimindesiniz. Seyahatler gündeme gelebilir. Hukuki konular, davalar konularında güzel gelişmeler olabilir. Yeteneklerinizle elle tutulur, somut gelirler elde edebileceğiniz bir dönemdesiniz, aksiyon alın. Yatırım için uygundur. İkili ilişkilere dikkat edin, enerjiniz sizi yanıltabilir. Fiziksel değişiklikler için pek uygun bir dönem değil.

YÜKSELEN OĞLAK; Gelir kaynaklarınızla ilgili yeni ve sıra dışı fikirlerle adım atmaya meyilli bir dönemdesiniz. Kayıplar yaşamamak adına mantıklı ve adil olmaya gayret edin. Yapacağınız yeni yatırımları enine boyuna değerlendirin. Krediler, borçlar, alacaklar konularında gelişmeler olabilir. Beklenmedik fırsatlar yakalayabilir, yeni seçimler yapabilirsiniz. İşinizle ve ilişkinizle ilgili somut adımlar atmak için güzel bir zaman dilimindesiniz. Sinir sisteminize ve sağlığınıza dikkat edin.

YÜKSELEN KOVA; İlişkileriniz, evlilikleriniz, ortaklıklarınızla ilgili yeni bir dönem başlıyor olacaktır. Alacağınız kararlar çevrenizi etkileyecektir. Özgürlüğünüz için atacağınız adımlardan çekinmeyin. Fiziksel değişiklikler için uygun bir dönemdir. Korkularınızla yüzleşmeniz gerekebilir, ruhsal sağlığınızı önemseyin. Meditasyon, bilinçaltı çalışmaları yaparak psikolojik problemlerinizin üstesinden gelebilirsiniz. Arkadaşlarınızla aranızda gerilim söz konusu olabilir, yanılıyor olabilirsiniz, dikkat edin.

YÜKSELEN BALIK; Yeni bir şeyi fark etmek için evrenin sizi çok zorladığını düşünüyor olabilirsiniz ancak bu durum aslında yüklerden kurtulmanız için size gereklidir. Gizli birçok olayın açıklığa kavuştuğu bir dönemde olacaksınız. Kafanızın netleşmesi size yeni aksiyonlar aldıracaktır. Güvenli bölgeyi terk etmekten çekinmeyin. Yeni ve güvenilir bir sosyal çevreye girebilir, büyüklerinizden destek görebilirsiniz. Kariyer alanındaki gerginliklerinizi iyi yönetmeye çalışın, ani tepkilerden uzak durun.

Çağla AKGÜN

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s