Alkış istiyor gökyüzü. Aslan Burcu’nda Ay tutuluyor !

Bilincimizi Güneş, bilinçaltımızı ise Ay anlatır Astroloji’de.

Bu ikisi daimi birbirinin zıddı zamanlarda ortaya çıkar.

Biri gündüz, diğeri gece. Biri eril, diğeri dişi. Biri aydınlık, diğeri karanlık.

Sanki birbirlerinden ayrıymış gibi gözüküyorlar.

Oysa; aslında her ikisi de aynı şeye hizmet ediyorlar. Farkında olmak için farkında olmadığını bul der gibiler. Bilinçaltını çöz, aydınlan yani.

Güneş ve Ay, gökyüzünün en önemli ışıklarıdır. Kişinin kendi gelişiminde aldığı yolda sadece bu iki gezegenin anlattıklarını bilseniz bile, kendinizde çok şeyi keşfetmiş olursunuz. Bu iki gezegenin birbirleriyle kurduğu ilişkiler gökyüzünde çok değerlidir. Yan yana gelirler; aynı dili konuşurlar, bizi bir şeye adım atmamız konusunda desteklerler. Karşı karşıya gelirler; bilinç mi bilinçaltı mı kavgası verirler, yine bizi bambaşka farkındalıklara eriştirirler. Onlar birbirlerini gördükçe biz kendimizle daha bir barışık oluruz. Görmedikçe didişiriz; bir yerimiz “hadi” derken öbürü “dur” der gibi. Mitoloji’de, Hyperion ve Theia birleşmesinden oluşan üç göksel varlıktan ikisidir; Helios (Güneş) ve Selene (Ay). Helios; güçlü-kuvvetli-yakışıklı, ateşli, her şeyi apaçık görenken; Selene; gümüş tekerlekli bir araba üstünde gökleri dolaşan göz alıcı güzellikte bir kadını tasvir eder. Önemli tanrılardır, biri kimliğin yaratıcısı, diğeri duygunun.

Ay’ın günden güne dönüşümü pek kıymetli mesajlar verir yukarıdan aşağıya. Mitolojik kaynaklarda çok güzel anlam bulur bu dönüşümler. Mesela; Dolunay fazı ile tanrıça Efes’li Artemis’tir Ay, olgunlaşmış kadındır. Artık annedir ve bilinçaltının ışığıyla evreni doyuracak bilgi birikimine sahiptir. Tam bir verimlilik halidir. Geçmiş birçok kaynakta memeleriyle resmedilmiştir ve buradan besleyen olduğunu biliriz. Her ne kadar irade ile (Güneş) karşı karşıya kalsa da, dengeli olmaya çabalayacak enerjiyi kendinde bulacak güçtedir. Efes’li Artemis hali var şu aralar gökyüzünde. Dolunay evresindeyiz ve olgunlaşmış kadının bize anlatacakları var. Tam verimli halimize erişmek için ortaya her ne çıkacaksa onu çok iyi yönetmemiz isteniyor. Zira Ay Aslan haliyle bizden kendimizi göstermek için elimizden geleni ardımıza koymamamızı isteyecek. Yaratıcı yanlarımızı sahneye koymak için çırpındıracak, merkeze ulaşmamızı söyleyecek. Çünkü Ay Aslan’dayken, alkış almak isteyecek eylemler görmek ister.

21 Ocak 2019 sabahı, saatler 08:15’i gösterdiğinde Ay sadece dolunay değil, aynı zamanda Aslan Burcu’nun 0 derecesinde bir SÜPER AY TUTULMASI gerçekleşecek. Ay tutulmaları çok kişisel seçimlerimize dem vurur ve dolayısıyla duygusal tepkilerimiz önem kazanır. Güneş’e karşıt duran Ay, bizi de yeryüzünde duygu-mantık ikileminde bırakacak konularla karşılaştırır. Kendimizi engellenmiş gibi hissedebiliriz ve değişime direnç göstermekle hiç iyi etmeyiz. Gökyüzünün binlerce yıldır gözlemine dayanarak elde edilen sonuçlarına göre şunu çok net söyleyebiliriz ki; tutulmalar bize önemli farkındalıklar katıp hayatımızı değiştirir, geliştirirler. Bu kaçınılmaz sondur her canlı için, bu sebeple olana-değişime teslimiyet işlerimizi kolaylaştıracaktır. Ay tutulmaları, birer dolunay olduklarından birçok şey netleşecektir. Sonuç alacağımız, karar vermeye itileceğimiz, seçimler yapmak zorunda olacağımız durumlarla karşı karşıya kalacağımız aşikâr. Tutulmanın Aslan Burcu’nda olması yaratıcılığımız, gururumuz-onurumuz, özgüvenimiz, hayat enerjimiz için vereceğimiz bir iç mücadeleye işaret edecektir şüphesiz. Bunların değerlendirmesini yapacağımız bir atmosferde olacağız.

Neden Kanlı Ay/Süper Ay Tutulması deniyor konusuna da değinelim. Kıyamet mi kopacak, ne demektir Kanlı Ay Tutulması ? Kopmayacak kıyamet. Her durumda her zamanki gibi hayat devam edecek. Ay’ın dünyaya çok yakın olmasından dolayı bu tutulmaya Süper Ay deniyor. Ay düğümleri ile Ay’ın arasındaki matematiksel mesafe 6 dereceye kadar ise bu tutulmaya TAM Ay Tutulması deniyor ve böyle tutulmalarda ışık kırılıyor, Ay kırmızı gözüküyor. Kırmızı gözüktüğü için KANLI AY Tutulması deniyor. Kitlesel gözlemlere göre Ay’ın dünyaya yakın durması denizlerde gel-gitler oluşturuyor ve dolayısıyla yer sarsıntılarına, ya da yanardağ patlamaları, yangınlar gibi bir takım doğal afetlere sebep olabiliyor. Kişisel olarak da bizi de duygusal konularda yorucu etkiler altında bırakabiliyor. Bilhassa öz burcu ya da yükseleni su grubunda (Yengeç-Balık-Akrep) olan burçlar bu duygusal sarsıntıları ekstra sezebiliyorlar. Her tutulma mutlaka bir doğal afet yaşatır diyemeyiz ancak tutulma esnasında gezegen ilişkilerine göre bu doğal afetler ya da duygusal sarsıntıların şiddetinden bahsedebiliriz. 21 Ocak’ta gerçekleşecek olan Ay Tutulmasında gezegen ilişkileri nelerdir, dikkatler okumakta fayda var.

URANÜS’e DİKKAT !

Tutulma sırasında Ay Düğümlerinin URANÜS ile bağlantısı olması sürprizlere dikkat çekiyor. Nasıl bir sürpriz acaba bu, iyi mi yoksa kötü mü ? Bu sorunun cevabı için önce URANÜS’ün ne anlattığını bilmemiz gerek. Nedir Uranüs ?

Farkındalıktır.

Yeniliktir.

Özgürlüktür.

Aydınlanmadır.

Yani sana “ey insan benden beklenmeyeni bekle” diyecek ama karşılığında bunları kazandıracak. Şahsen istisnasız hepimiz büyük bir hevesle bu kazanımı elde ettiğimizde mutluysak gelişimi seviyoruz demektir. Çünkü yerinde saymak insanoğlunun doğasına yakışık almaz bir durumdur. O halde sürprizin iyisi-kötüsü olmaz, bizim ona bakış açımızın iyisi-kötüsü olur diyebiliriz özetle. Altını çizmemiz gereken bir diğer hususumuz ise şu; URANÜS’ün KOÇ Burcu’ndaki seyahatinin son günlerindeyiz. Bir dahaki KOÇ Burcu karşılaşması 2094 yılında olacak ve ihtimal odur ki biz olmayacağız. Çıkmadan önceki son golü eminim ki çok anlamlı olacak. Biz yeter ki kayıp sandığımızın aslında kazanç olduğunu unutmayalım !

Uranüs’ün anlattığı kelimelere de değinelim : Elektrik, şimşek, yıldırım, teknoloji, astroloji, kazalar, ani kopuşlar, şoklar, sıra dışılık, özgünlük, delilik, dahilik, buluşlar-icatlar, başkaldırı, devrim… Bu kelimeleri önümüzdeki günlerde herhangi bir cümlenin içinde görürsek şaşırmayalım anlayacağınız. Diğer yandan biliniz ki, tabi ki şaşıracağız ! En çok kimler etkilenir derseniz ; Öz burcu, yükseleni ya da kişisel herhangi bir gezegeni KOÇ-TERAZİ-OĞLAK-YENGEÇ olanlar derim…

SATÜRN – MARS KARESİ DİKKAT !

Tutulma anında İstanbul’u esas aldığımız haritaya göre ufuktan yükselen burcun OĞLAK olduğunu görüyoruz ve harita yöneticisi SATÜRN’ün MARS ile zor bir açısı olduğunun farkındayız. Bunun en açık anlamı şudur : dayanıklılığımızın test edileceği durumlar ! Kapasitemiz sınanabilir. Neye cesaretimiz var ama aynı zamanda neyden korkuyoruz ? Neyi istiyoruz ama kendimize hakim miyiz ? Dürtülerimiz ? Disiplinimiz ? Arada kalmaların dayanılmaz hafifliğini hissedecek olanlarımızın durumu iyi yönetmeleri gerekecek.

Bizi ne bekliyor olabilir ?

Otorite mücadeleleri

İstekler karşısındaki engeller

Doğru zamanı beklememiz gereken durumlar

Aşırı ısrarın zararı

Kişisel iradenin felç geçirmesi

Öfkenin içe atılması

Nasıl mücadele edilir ?

Belki de kazanamayacağımız savaşlara girmemek en doğrusu olur. Bu bir ihtimalse biraz daha sabırla konumuzun üstünde çalışmak, kendimizi sahneye atmadan önce kusursuz bir ezbere sahip olmayı beklemek daha doğru olabilir. En çok kim etkilenir ? Öz burcu ya da yükseleni ASLAN-KOVA-AKREP BOĞA olanlar…

Kitlesel baktığımızda bu iki malefik gezegenin birbirleriyle kurduğu sert açı kombinasyonunun varlığı doğal afetlere açık olduğumuzun da altını çiziyor.

GÜZEL BİR ŞEY SÖYLEYECEK mi GÖKYÜZÜ ?

Güzel haberi verelim : Gökyüzünün iyicilleri kol kola ! Venüs-Jüpiter kavuşumu şahane dostum ! Değerlerimizin büyüyeceği müjdesini verelim. Maddi ya da manevi çok önemli kazanımlar elde edeceğiz. Haritalarımızın YAY alanında büyümeler, fırsatlar, şanslar olacaktır. İyi olanı büyütmek isteyenler varsa, odağını buraya çevirmelidir. Bolluk-bereket kapılarının bu alanlarımızda açık olacağını belirtelim. ASLAN BURCU’nda yaşanılan bir tutulma böylesine iyicil bir etkiye sahipse öncelik içimizdeki çocuk olmalıdır ve zinhar hayata küstürülmemelidir.

Ne yaşarsak yaşayalım, bir uyuruz, geçer aslında. Değişir modumuz sabahına. Büyürüz, gelişiriz, sahne her daim bizimdir, zamanı gelince alkışı da toplarız. Farkındalık meyvelerinin tadına varırız. Eğleniriz de, Aslan’lar gibi.

21 Ocak 2019 Aslan Burcu’ndaki Ay Tutulması’nın Yükselen Burçlara etkileri :

Yükselen Koç : Çocuklarla ilgili önemli kararlar alabilirsiniz. Aşk ve ilişkilerde birçok şeyin netleştiğini görebilirsiniz. Yürümeyen ilişkilerin bitmesi gündeminizi oluşturabilir. Bekar yükselen Koç’lar içinse yeni bir aşka yelken açmaları mümkün olabilir. Sanatçılar için yeni projeler üretme zamanı olabilir. Yaratıcı taraflarınızı kullanabileceğiniz zamanlardasınız. Borsa, yatırım ya da şans oyunlarında risk alınabilir zamanlardasınız.

Yükselen Boğa : Ev, yerleşim, yuva ve ailevi konularda yeni gündeminiz oluşabilir. Taşınma kararları, gayrimenkul-arsa-toprak gibi yatırım kararları alınabilir. Anne-babanın özel ilgiye ihtiyacı olan durumları oluşabilir ve ilgilenmeniz gerekebilir. Ailevi her konuda bir sonuca ulaşacağınız zamanlarda olabilirsiniz. Hedeflerinizle ilgili yeni tohumlar ekmek için de güzel bir zaman diliminde olacaksınız. Bilinçaltınızda önemli dışavurumlar yaşanabilir.

Yükselen İkizler : Kardeşler, yakın arkadaş ya da çevrenizle ilgili yeni gelişmeler olabilir. Onların desteğini alabilir ya da siz onlara destek olabilirsiniz. Ticari her eyleminiz için, alım-satım gibi konular da yeni gündeminizi oluşturabilir. Kendinizi öne çıkaracağınız yazma-yayınlama gibi eylemler, reklam-pazarlama için doğru zamanlardasınız. Yeni bir eğitime başlayabilirsiniz. Danışmanlık alabilirsiniz. Yakın yerlere seyahat planı yapılabilir.

Yükselen Yengeç : Finansal her türlü konular gündeminizi oluşturacaktır. Kendi yeteneklerinizi paraya çevirebileceğiniz bir süreçten geçiyor olacaksınız. Krediler, ödemeler, borçlar-alacaklar, sigorta, vergi konuları da gündeminiz olabilir. Kaynak arayışınızda kendi becerilerinizi öne çıkarabileceğinizi söyleyebiliriz. Önemli fırsatlar yakalanabilir. Beklediğiniz ödemelerle ilgili olumlu sonuçlar alabilirsiniz. Yatırım için de güzel zamanlardasınız, özellikle altın size kazandırabilir.

Yükselen Aslan : Her türlü ikili ilişkilerde çözülmeler yaşayacağınız bir dönemdesiniz. Duygusal olarak zor bir ortam olabilir ancak kendinizi gösterebileceğiniz bir zaman dilimi de olacaktır. İlişkilerinizi doğru yönetmeye ihtiyacınız olacak. Fazla egolu tavırlar göstermemeli, daha koruyucu-kollayıcı olmanızı öneririm. İşinizle ilgili belirsizlikler artık bir netliğe kavuşacaktır. Yeni adımlar atmak için doğru bir zaman dilimindesiniz.

Yükselen Başak : Kontrol edemediğiniz konularla ilgili işler karışabilir. Gizli işlerin bir bir aydınlandığını gözlemleyebilirsiniz. Psikolojik olarak yorucu bir zaman diliminden geçebilirsiniz. Özellikle iş hayatınızda yeni sorumluluklar sebebiyle yorucu etkiler alabilirsiniz. Sağlığınıza dikkat etmeniz gereken bir süreç olacaktır. Fiziki işaretleri önemseyin. Günlük rutininizde değişiklikler olabilir, birlikte çalıştığınız insanlarla ilgili yer değişimi söz konusu olabilir.

Yükselen Terazi : Sosyal ve kalabalık ortamlarda yeni fırsatlar yakalanabilecek bir dönemden geçiyorsunuz. Aşk hayatınızda önemli ve kadersel karşılaşmalar yaşayabileceğiniz bir süreç olabilir. Sosyal davetlere mümkün olduğunca katılım göstermenizi öneririm. Yalnız kalmayı seçmemelisiniz. Dernekler, sivil toplum kuruluşları gibi yerlerde boy gösterebilir, yardımlaşma aktivitelerinde bulunabilirsiniz. Beklenti ve umutlarınızı arttıracak eylemler için iyi bir zaman dilimindesiniz.

Yükselen Akrep : Kariyeriniz ve statünüzle ilgili önemli gelişmeler ortaya çıkabilir. Yeni title alma ya da yeni iş tekliflerini değerlendirmek için uygun bir zamandasınız, aksiyon ve risk alabilirsiniz. Her türlü yeni hedef koymak için bu zamanı kullanabilirsiniz. Sizi öne çıkaracak önemli gündemleriniz olabilir, üstlerinizden destek görebilirsiniz. Bu süreçte aile ve kariyer konularında arada kalma gibi durumlar da baş gösterebilir, profesyonel düşünmek yararınıza olacaktır.

Yükselen Yay : Her tülü uluslararası konular, yurtdışı-global eğilimler, yabancılarla ilgili önemli bir gündeminiz olabilir. Yazma ya da yayınlama gibi işleri olanlar için dikkat çekici, göze çarpan bir zaman dilimindesiniz, aksiyon alabilirsiniz. Hukuki işlerle ilgili konularınız netlik kazanabilir. Yurtdışı seyahat planları, vize işleri gibi eylemler için uygundur. Uzak akrabalardan önemli haberler gelebilir. Kişisel ya da işinizle ilgili eğitime başlayabilir, danışmanlık alabilirsiniz.

Yükselen Oğlak : Krediler, borçlar, alacaklar, vergi-sigortalar, miras gibi konularda çözüm arayışınızda önemli gelişmeler kaydedebilirsiniz. Finansal konulara çok dikkat çeken bir gökyüzü var, hesap-kitap zamanı olacaktır. Yeni yatırım kararlarınızı değerlendirebilirsiniz ancak gerçekçi bakış açınızı kaybetmeden ilerlemek doğru olacaktır. Büyük harcamalar için tetiklenmeyin. Ameliyatlar gündeminize gelebilir, ertelememelisiniz.

Yükselen Kova : İlişkiler ve evlilikler alanında karar alma zamanlarındasınız. Önemli seçimler arifesinde olabilirsiniz. Kararsız kalmamalısınız, onay ihtiyacı duymamalısınız. Manipülasyonlara açıksınız, önünüze düşen konuları çok iyi yönetmelisiniz. Duygusal olarak etkilenmeye açıksınız, bekar Yükselen Kova’lar için yeni ilişkiler yeni bir gündem oluşturabilir. Ortaklı konularda yeni aksiyonlar alınabilir. İşinizle ilgili yeni sorumluluklar ve riskler alabileceğiniz bir süreçtesiniz.

Yükselen Balık : Günlük rutininizle ilgili yeni gelişmelerle karşılaşabilirsiniz. İşten ayrılma ya da yeni bir işe başlamak üzere yeni adımlar atmanız gerekebilir. Birlikte çalıştığınız kişilerle ilgili değişiklikler olabilir ya da yeni iş arkadaşları edinebilirsiniz. Yeni sorumluluklar üstlenebilirsiniz. Yorucu zamanlardan geçebilirsiniz. Sağlığınıza ekstra dikkat etmeniz gerekebilir, bedeninizden aldığınız işaretleri önemseyin.

Çağla AKGÜN

1 Comment

  1. Mükemmel bir yazı.Sizin bu muhteşem anlatım ve öğretici yazılarınızı okumak bize iyi bir rehber oluyor.Ağzınıza kaleminize ve yüreğinize sağlık.

    Beğen

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s