JÜPİTER OĞLAK’ta !

Astroloji’de şansımız, fırsatlarımız, hangi konularda ve nasıl büyüyeceğimiz, neye inanacağımız konusu JÜPİTER’indir. Doğum anı haritalarımızda Jüpiter’in burç ve ev konumu bize bu hayatımızda en talihli olacağımız şeyi/şeyleri gösterir. Doğduğumuz anda gökyüzünün fotoğrafını çekip o fotoğrafa bir ömür bakarak potansiyellerimize ulaşmaya çalışırız. Anı dondurduk, cebimizde haritamız var fakat gökyüzü dönmeye devam ediyor, gezegenler deviniyor, burç değiştiriyor, evren belli hızlarda döngüler değiştiriyor, şüphesiz ki bizler de bu döngüden etkileniyoruz, çünkü hep söylediğimiz gibi “yukarıda ne varsa, aşağıda o vardır”.

Tarihler 2 Aralık 2019’u gösterdiğinde Jüpiter YAY’daki döngüsünü bitirip, OĞLAK burcuna geçiş yapıyor olacak. Gökyüzünün en büyük iyicili kendi yönettiği burç olan YAY’dayken eli çok açıktı, son derece cömert davrandı hepimize. 2019’da haritalarımızda YAY burcunun bulunduğu alanımızda büyük fırsatlar yakalamış olmalıyız. Sınır bilmedi, verdikçe verdi Jüpiter. Şükürlerimizi de çoğaltacak gelişmeler yaşattı bize. Bir sonraki YAY seyahati bundan 12 yıl sonraya denk gelecek. Kendisini teşekkürle uğurluyoruz.

Peki ya OĞLAK’tayken de eli açık olacak mı YAY’daki kadar ?

Maalesef cevabımız olumlu olmayacak. Çünkü Jüpiter gibi sınır bilmez bir gezegen, Oğlak gibi sınırları ve kuralları belirli burçta rahat edemiyor.

Peki bu  “tühh, yandık, eyvah” nidaları atmamızı mı  gerektirir ? Tabii ki hayır, anlatalım.

Jüpiter, doğrulara ulaşmak için öğrendiği bilgiyle büyüyerek ve evrensele yaymakla görevlidir. Ruhsal, ilahi, manevi inançlarımız, teslimiyetimizdir. Oğlak ise yönetmeliklere, edinilmiş geleneksel bilgilere çekilir. Teslimiyet görülmez, gerçekçidir. Jüpiter’le Oğlak bu sebeple aynı kumaş değildir. Ve fakat yine de her şeye rağmen Jüpiter Jüpiter’dir ve çaba göstererek, emek vererek, hedeflerimize inanarak yol almamız için bize fırsatlar verecektir.

Jüpiter Oğlak’tayken neler olabilir ?

 • Kariyer hedeflerimizi belirleyebiliriz.
 • Her neyi hedefliyorsak “sabır” kilit kelime olacaktır. “Yapamıyorum, öyle bir sabrım yok” cümlesini çok kuranlar, bir daha denesin, bu sefer başarılı olabilirler.
 • Görev bilincimizi sağlamlaştırabiliriz.
 • Emeklerinizin karşılığını alacağımıza inanabiliriz, unutmayın; Jüpiter hangi burçta olursa olsun inandığınızdır.
 • Geleneksel yollarla başarıya ulaşabiliriz.
 • Neyi yapılandırmak, inşa etmek istiyorsak tohumlarını bu sene atabiliriz, bu konumu ile Jüpiter bize istikrar sağlayacaktır.
 • Sistemin dışına çıkarak değil, içinde kalarak statümüzü büyütebiliriz. Oğlak yenilikleri anlatmaz bu sebeple sıra dışı işler geliştiremeyiz.
 • Bu konum mutlaka bizim çabamızı görmek ister, elimizden gelenin en iyisini yapalım, karşılığını mutlaka alırız.
 • Jüpiter’in olduğu yer mutlaka büyür fakat bu büyüme 2020’de kontrollü bir büyüme olur.
 • Oğlak devletler, bürokratları anlattığından onların attığı yeni adımlar da olabilir, yeni bir parti kurulabilir mesela.
 • Oğlak toprak elementi, ve 2020 boyunca Satürn ve Pluto ile aynı dili konuşuyor olacak. Yeni yapının oluşması için eski yapının yıkılması gerekebilir. Doğa için de geçerlidir bu, dünyada depremler beklenebilir.

Jüpiter’in Oğlak’taki seyahati bir yıl sürecek, 19 Aralık 2020’de Kova’ya geçene kadar haritalarımızdaki Oğlak alanına dikkat edelim, zira önemli fırsatları o alanda yakalıyor olacağız. Daha önce Jüpiter yakın geçmişte 1996 ve 2008 yılında Oğlak’ta idi, kendi bireysel hayatımızda o yıllarda neler olduğunu hatırlamaya çalışabiliriz. Benzer temalar olabilecektir.

Dünyada ve Türkiye’de neler olduğuna bakalım :

Jüpiter’in 1996’daki Oğlak seyahatinde neler oldu ?

 • Sabancı suikastı gerçekleşti.
 • Vehbi Koç hayatını kaybetti.
 • Susurluk kazası oldu.
 • Süleyman Demirel’e suikast girişiminde bulunuldu.
 • TV8, NTV kuruldu.
 • Sayısal Loto hayata geçti.
 • Erbakan, Çiller’le hükümet kurdu.
 • Onno Tunç & Zeki Müren hayatını kaybetti.
 • İngiltere’de hükümet deli dana hastalığının insanlara geçtiğini açıkladı.

Jüpiter’in 2008’deki Oğlak seyahatinde neler oldu ?

 • Fiedel Castro 50 yıllık yönetimin ardından emekliye ayrıldı.
 • İran’da 7.5 büyüklüğünde deprem oldu.
 • Amerika’da başkan Barack Obama oldu.
 • Antalya’da kar yağdı.
 • Küresel kriz oldu, Lehman Brothers gibi bankalar iflas etti.
 • Tekel özelleştirildi.
 • Türkiye’de kapalı mekanlarda sigara içme cezası getirildi.

En çok hangi burçlar şanslı olacak ?

Başta Oğlak olmak üzere; diğer toprak gruplarına çok yarayacak. Buna göre; öz burcu, yükseleni ya da Ay burcu Başak ve Boğa’lar da 2020’nin şanslıları olacak. Aynı zamanda su grubu burçları da kendilerinin çabası karşılığında yollarını bulabileceklerdir. Bu sebeple Yengeç, Akrep ve Balık’lar da Jüpiter’in Oğlak seyahatini değerlendirebilirler.

Ayrıca öncü grup burçlar da (Oğlak, Yengeç, Terazi, Koç ) şansı bir şekilde yakalayabilecek etkilerde olacaklar. Bilhassa kendilerinin alamadığı aksiyonlar varsa gökyüzü Jüpiter’den destekle bunları size yaşatabilecektir.

Yılın en şanslı zamanları hangi tarihler olacak ? Takvimlere kaydedilsin !

2 Aralık’ta Jüpiter Oğlak’a girer girmez Uranüs’le iyicil bir açı kuracak. Demode olmuş, kalıplamış inançlarınızdan özgürleşip yeni ve modern fikirleri benimseyebilirsiniz. Beklenmedik fırsatlar, şanslar yakalanabilir. Önünüze gelene dikkat edin, size farklılık ve farkındalık kazandıracak gelişmeleri hayatınıza kabul edebilirsiniz. Etki Ocak ayının ilk haftasına kadar devam edecektir.

22 Aralık’ta Güneş Oğlak’a geçtiği andan itibaren Jüpiter desteğini hissedeceğiz. Büyük hedefler koyabiliriz. Büyük şans bizi bulabilir. İnandığımız ölçüde manevi yanımızı genişletmek için elimizden geleni yapabiliriz. Geleceğe ilişkin iyimser bir tavır sergilersek, Jüpiter bunu mutlaka duyacaktır. Refahlığımızı arttıracak gelişmeler beklenebilir. Kilit kelime inanmaktır, unutmayalım. Mutlaka pozitif olmamız gereken zamanlardır. Yeni yılın ilk haftasına kadar bu konumu mutlaka olumlu değerlendirmenizi tavsiye ederim. Bilhassa toprak ve su grupları (Oğlak, Boğa, Başak, Akrep, Balık, Yengeç).

20 Ocak haftasında Venüs ve Jüpiter’in uyumlu bir ilişkisi olacak. Yine bolluğumuz bereketimiz için destek konumda olacaklar. Maddi ve manevi değerlerimizi yüceltebileceğimiz bir hafta olacak önümüzde. Mutlaka pozitif yaklaşımlar içinde olmamız gerekir. Yine aşk ve ilişkilerde şanslı zamanlar olacak kayda geçecek zamanlardır. Yardımsever işlerde bulunabiliriz. İhtiyacı olanlara el uzatabiliriz.

2 Mart haftasında Jüpiter’in Satürn ve Pluto ile iyicil bir ilişkisi olacak. Bu durum kendi içimizde devam etme gücü bulabileceğimize işaret eder. Büyük işler yapma isteği gelebilir ve büyük dönüşüm tam da inandığınız o zaman başlar, pozitif manada hiçbir şeyin eskisi gibi olmayacağı zamanlardır. Büyük zenginliğe erişilebilir. Hem maddi hem de manevi değerlendirmeli, bu günlerde içinizin karanlıklarına ulaşmaya niyet etmelisiniz, katman katman korunan hazinelerinize erişebilirsiniz. Mart’ın sonuna kadar kendinizi dikkatle gözlemleyin.

9 Mart haftasında Mars ile Jüpiter aynı dili konuşuyor olacak. İnandıklarınızın arkasında durma vaktidir. Savaşınızı inandıklarınız uğruna vermeye çok tetiklenebilirsiniz. İstikrarlı bir güce sahip olursunuz. Bir maraton koşucusu gibi hedefe ağır ağır ama yılmadan ilerleyebilecek cesaretli bir konumdur bu konum. Yeni adımlar atmaya kontrollü bir heves duyabiliriz.   Büyük projelere girmek için güzel bir dçnem olacaktır, enerjimizi yükseltecek, azmimizi destekleyecektir. Mart’ın son haftasına kadar etkisini bekleyebiliriz.

23 Mart haftasında yine Venüs ile Jüpiter’in toprak birlikteliği ile güzel bir hafta yaşayacağız. Bolluğu ve bereketi arttıracak bir görüntü çizeceklerdir bize. Kalıcı, sağlam adımlar atabiliriz. Özellikle ilişkilerde çok şanslı bir dönemde olacağımızı söyleyebiliriz. Bu dönemde başlayan ilişkilerin de şansı ve bereketi yüksek olacaktır. Evlilik planı olanlar bu tarihi dikkate alabilirler. Sanatsal her türlü sunum ve yaratımlar için harika zamanlardır. Maddi anlamda şansa işaret eder, güzel kazanımlar elde edilebilir, özellikle 27-28 Mart çok dikkat çekici. 3 Nisan’a kadar etkiler devam edecektir.

11 Mayıs haftasında Güneş Jüpiter üçgeni yaşayacağız ki nadir güzel haftalardan olacak. Somut, elle tutulur bütün hedeflerimiz için son derece pozitif bir yaklaşım içinde olmamız gerekir. Özellikle maddi konularda büyümek için neler yapabileceğimize odaklanabiliriz. Kalıcı ve sağlam adımlar için özgüvenimiz gayet yerinde olacaktır. Yeni bir proje ya da yarattığımız bir şeyi sunmak için de güzel zamanlarda olacağız. Öne çıkmak, dikkat çekmek için kullanabiliriz. Etkilerini 19 Mayıs’a kadar hissederiz.

6 Temmuz haftasında başlayacak ve uzun sürecek Jüpiter-Satürn-Pluto RETRO birlikteliği görünürde negatifmiş gibi ancak farkında hareket edersek sonunda bizi amacımıza uğraştıracak bir zaman diliminde olacağız. Yapmak istediklerimizi aksiyona hemen geçiremediğimiz için yorulabiliriz. Özellikle sabırsız insanları hayli zorlayacak bu konum, gökyüzünün bizi tam bir sabır sınavından geçirdiği zamanlar olacak. Gerçekten hazır mıyız, tekrar gözden geçirmeli miyiz, içsel olarak kendimizi tam hissediyor muyuz, hissedemiyorsak sorun nerede, neyi sağlamlaştıramıyoruz, teslim olabiliyor muyuz gibi kendi iç hesaplaşmalarımızın, sorgulamalarımızın tavan yaptığı zamanlardan geçeceğiz. Tam bir sükunet beklenecek bizden. Özellikle maddi konularda dikkat isteyecek, harcamalardan kaçınmamız gerekecek. 14 Eylül’e kadar mutlak farkındalık halinde olmamız bizim lehimize olacaktır.

7 Eylül haftası yine Güneş ve Jüpiter’in aynı dili konuştuğu bir zamana giriyor olacağız. Kendimizi gösterebileceğimiz günlerdeyiz. Bolluk-bereket için iyi fırsatlar yakalanabilir. Ancak hal-i hazırda Jüpiter retrosu devam ettiğinden yine de beklentimizin altında kalabilecek bir görünüm olabilir. Sabrın sonunun selamet olduğunu unutmadan çalışmaya devam edilmelidir. 14 Eylül’de Jüpiter Retro hareketinin son bulacağını belirtelim.

19 Ekim haftası her ne kadar Venüs Başak’ta ve Jüpiter Oğlak konumlarında düşük/enerjisiz olsalar da yine de gezegenlerin anlattığı konularda bazı olumlu yansımalar da gözükebilecektir. Özellikle toprak grubu burçlara (Oğlak, Boğa, Başak) şanslı bir dönem olacaktır. Aşk ve ilişkilerde, iş hayatında güzel gelişmeler beklenebilir. Sağlıklı seçimler yapılabilir. Duygusallıktan uzak bir görünüm olsa da gerçekçi bakış açısıyla uzun vadeli başlangıçlar için nispeten iyi bir dönemden geçiyor olacağız. Maddi ve manevi değerlerimizi mantığımızla yükseltebiliriz.

 

JÜPİTER RETROSU !

Bildiğiniz üzere Güneş ve Ay dışında her gezegenin belirli periyodlarda yavaşlama hareketi bulunmaktadır. Biz yeryüzünden yukarı bakış attığımızda, Dünyanın hızı değişmediğinden, bu gezegenleri geri gidiyorlarmış gibi var sayarız, bu sebeple de bu RETRO hareketine “geri gidiyor” deriz. Ancak belirtelim ki; hiçbir gezegen geri gitmez, yavaşladığı için bize öyle görünür.

Jüpiter Retro tarihlerini verelim : 14.05.2020 – 14.09.2020

Her gezegen retrosu kendi enerjisini içine döndürdüğü için JÜPİTER RETRO’sunda bizim de kendimize olan inancımızın testten geçtiği dönemler olacaktır. Bu süreç tam bir “şükür” halini benimsemek, sabretmek, kendini gözlemlemek için değerlendirilmelidir. Özellikle, öz burcu, yükseleni, ve ay burcu YAY-BALIK-YENGEÇ ve OĞLAK’ların inançlarını kaybetmemeleri, tam aksine olanı her haliyle yeniden değerlendirmeleri gerektiği unutulmamalıdır. Jüpiter’in refahımızı anlattığını hatırlarsak, bu dönemde harcama yapmaktansa biriktirmeye dönük planlarımız olmalıdır.

Jüpiter büyümektir ve Retro zamanları içe doğru bir büyüme gerçekleşeceğinden kilo alma meylimizin artacağının altını çizelim. Bu beş aylık dönemde, moral-motivasyonumuzun da düşük olma potansiyelini göz önünde bulundurursak bu durum bizi ruhsal açlıkla sınayabilir ve kendimizi mutlu hissetmek için daha fazla tüketim yapabiliriz. Dikkat edilmeli, mümkünse özellikle Retro öncesinde sağlıklı alışkanlıklar edinmeli ve bu devam ettirilmelidir.

TÜRKİYE’MİZE JÜPİTER OĞLAK’ın ETKİLERİ

Ülkemizin haritasında Oğlak 7’nci evdir. 7’nci evin dünya astrolojisindeki konuları şunlar : Diğer ülkelerle yapılan anlaşmalar, Barış ya da savaş beklentileri, Dış güçlerle ilişkiler, Uluslararası davalar, ülkenin evlilik ve boşanma oranları. Bu konularda bir büyüme beklenebilir. Oğlak burcunun Jüpiter’deki düşüşü ve Güney Ay Düğümü ile birlikte ilerleyecek olması (Satürn etkisidir) işimizin kolay olmayacağını ancak kontrollü olursak da yapısı sağlam birliktelikler oluşabileceğini de gösteriyor. Jüpiter eğitim konularını da anlattığından eğitim yerleri, okullar, üniversiteler gibi yerlerde yeni kurallar getirilebilir.

Yükselen burcumuza karşıt bir görünümde olacağından da halkı da oldukça ilgilendirecek bu konum. Halkın dönüşüm isteğini büyütebilir. Sıkışık ve limitli hissetmemiz olasılık dahilinde. Dönüşüm sancılı olabilir. Özellikle 16 Aralık haftasında halkı rahatsız edecek gelişmeler olabilir. Fazlasıyla tetiklendiğimiz, savaşma-koruma-mücadele etme gibi gündemlerimize işaret edebilir. Ülkemizin yönetenleri-başkanları-saygın insanları yara alabilir.

Yine 15 Ocak – 15 Şubat arasında da tatsız gelişmeler yaşanabilir. Halk yeniden doğmak ister gibi, “yeter artık” hallerinde görünebilir, özellikle kadınlar, çocuklar, eğlence mekanları ön planda olabilir. Ülkenin önemli sanatçıları ya da sporcularından kötü haberler alabiliriz. Borsa ve piyasalarda bazı spekülasyonlar oluşabilir.

Sporda ve sanatta uluslararası başarılar da gelebilir.

15 Mart 2020 ve devamı bir aylık süreçte içerdeki ve dışardaki gizli düşmanlarımızın arkamızdan çevirdiği işlere tanık olabiliriz. Bunlar yayınlanabilir, duyurulabilir. Yine aynı dönemde maddi krizlerimiz olabilir, borçlarımız, vergilerimiz, kredilerimiz gibi konularda zarara işaret edebiliriz. Savaş veya doğal afetlere de açık bir görünümdeyiz.

25 Ekim ve Aralık ilk haftasına kadar olan süreçte de yine bilinmeyen konuların ortaya düşmesi, tatsız haberlerle sarsılmak gibi konular önümüze düşebilir. Toprak bütünlüğümüz, tarım, madencilik, inşaat sektöründe ortaya önemli gelişmeler etkisinde olabiliriz.

YÜKSELEN BURÇLARA GÖRE  JÜPİTER OĞLAK KONUMU

Yükselen Koç : Kariyerinizde büyük fırsatlar yakalayabilirsiniz. Özellikle üstlerinizden destek göreceğiniz zamanlar yaşayabilirsiniz. Son derece göz önünde olacağınız bir yıl olacak. Yeni hedefler belirleyebilir, bunun için verdiğiniz tüm emeklerinizin karşılığını fazlasıyla alabilirsiniz. Statünüz değişebilir, yeni ve büyük sorumlulukların altına girebilirsiniz. Evlilik gündeminize gelebilir, kalıcı ve sağlam bir birliktelik için de güzel zamanlar olacaktır. Yeni bir tohum atmak için, onu zamanla ve sabırla büyütmek için fırsat bir yıl olacaktır.

Yükselen Boğa : Özellikle yurt dışı, uluslararası işler ile ilgili bir takım şans ve fırsatlar yakalayabilirsiniz. Yabancılar ya da yabancı menşeyli her konu gündeminize düşebilir ve size olumlu yansımaları olabilir. Yeni bir şey öğrenmek, kendinizi eğitmek için de fırsat zamanlardır, bu sene planlarınıza mutlaka alın. Size mutlaka statü katacaktır. Yüksek öğretim, master, doktora gibi eğitimlerle kariyerinize yeni yön sağlayacak adımlar atmak için harika bir yıl olacak önünüzde. Genel görünümü pozitif olan ancak sizden de emek bekleyen bir yılda olacaksınız.

Yükselen İkizler : Krediler, ödemeler, borçlar, vergi, sigorta, miras gibi gündemlerinizin olabileceği bir yıl olacaktır önünüzde. Özellikle yatırım konularında size sağlam adımlar attırabilir, ancak var olan borçlarınızı da büyütme enerjisine sahip bir görünüm olacağını da hatırlatalım. Bu sebeple harcamaktan çok size fayda sağlayacak yatırımlar ve birikimler yapmanızı tavsiye ederim. Ayrıca ruhsal olarak da kendi farkındalığınızı arttırmak için bilinmeyen konulara ilginiz artabilir. Vücudunuzda arızalı bir bölge varsa oradaki etkiyi büyütebilir, ameliyat potansiyeli doğabilir. İlgilenin.

Yükselen Yengeç : Evlilik, ilişkiler ve ortaklıklar gibi ikili her türlü ilişkiler bu senenin konusu olacaktır. Bir çok bekar yükselen Yengeç’in kendilerine güven veren kişilerle evlenmeleri olasılık dahilindedir. Ya da kontrollü ilişkilere adım atması beklenebilir. Sizden yaşça büyük kişilerden çok şey öğrenebilirsiniz. Bu anlamda karşınızdaki kişiyi bana ne öğretmeye geldi gözüyle değerlendirmeniz de hayrınıza olabilir. Yeni iş ortaklıkları kurmak için iyi bir yıl olabilir, sağlam ve kararlı adımlar atabilirsiniz. Kilo alma potansiyeliniz olabilir, farkında hareket etmenizi tavsiye ederim.

Yükselen Aslan : Özellikle iş hayatınızda önemli sorumluluklar almanız gerekebilir. Birlikte çalıştığınız insanlardan yana şans ve fırsatlar yakalayabilirsiniz. Yeni iş teklifleri almanız mümkün, daha statülü yerlere geçiş yapabilirsiniz. Profesyonel düşünmelisiniz. Genel olarak yoğun ve çok çalışmalı bir yıl geçireceksiniz, bu sebeple sağlığınıza ekstra özen göstermelisiniz, çünkü yorulacaksınız. Özellikle karaciğer, bacak üst bölgeleri, dişler, dizler, cilt ve kemikler hassas olacaktır. Günlük rutininizin de her zamankinden daha yoğun olması beklenebilir. Evcil hayvan edinebilirsiniz.

Yükselen Başak : Sizin için çok sosyal bir yıl olacaktır. Jüpiter’in olumlu desteği, koruyucu eli üzerinizde olacaktır. Şans ve fırsatlar getiren nadir burçlardansınız. Özellikle bekar yükselen Başak’ların bu hasreti son bulabilir, aşk kapıyı çalabilir. Çocuk düşünmek için de güzel zamanlardasınız. Ebeveyn sorumluluğu almaya hazır bir yıl geçireceksiniz. Yeni hobi edinmek için harika bir yıl olacak, edindiğiniz bu hobi uzun yıllar size hizmet edecektir, kendinizi iyi hissettirecektir. Yeni arkadaş ortamlarında dikkat çekici bir zaman diliminden geçiyor olacaksınız.

Yükselen Terazi : Özellikle ev, yerleşim konularında yeni gündemleriniz olacaktır. Yeni ve daha büyük bir eve taşınabilirsiniz. Kendi evinizde dekorasyon değişikliğine gidebilir, daha klasik bir düzen kurabilirsiniz. Ailevi konularda şans sizden yana olabilir. Ailenizdeki büyüklerin maddi ve manevi desteğini alabileceğiniz bir yıl olacaktır. Yine yuva kurmak için de fırsatlar yakalayabileceğiniz bir yıl olacaktır. Ayrıca her neyi hedefliyorsanız onun tohumlarını atmak için de güzel fırsatlar yakalayabilirsiniz, bunun için çalışın, emek verin, karşılığını göreceksiniz.

Yükselen Akrep : Yakın çevrenizle birlikte yeni ve büyük fikirler edinebilirsiniz. Kardeşlerinizle ilgili güzel gelişmeler olabilir ya da siz birlikte şanslı işlere girişebilirsiniz. Özellikle ticari anlamda büyük fırsatlar yakalanabilir. Yazmak, yayınlamak, web sitesi açmak, e-ticaret vs gibi işlerde şanslı bir görünüm olacaktır. Yeni bir konunun eğitimine başlayabilirsiniz, ya da siz öğretebilirsiniz. Her türlü eğitim/öğrenim konularında büyüme ve fırsatlar yakalanabilir bir dönemdesiniz. Kısa mesafe yolculuklarınız artabilir. Zihinsel olarak yorulabileceğiniz ama size faydası olan bir yıl geçireceksiniz.

Yükselen Yay : Maddi-finansal konularda şans ve fırsatlar yakalayabilecek bir dönemdesiniz. Çalışın, emek verin, bunlar hep karşılığını bulacaktır. Yeteneklerinizi gelire çevirmek için Jüpiter’in elini omzunuzda hissedebilirsiniz. Bu konuda yeni girişimler başlatabilirsiniz. Yeni bir iş kurma, yeni bir kariyer planlamak için de yine güzel bir yılda olacaksınız. Size güven veren kontrollü riskler alınabilir. Doğum potansiyeli olan bir yıldasınız, bebek de olabilir, yeni bir iş de, her ne yaratmak istiyorsanız gökyüzünün olumlu etkilerini hissedeceksiniz.

Yükselen Oğlak : Hayata bakış açınızın pozitif yönde değişmesi yönünde bir yıl boyunca koruyucu etkiler altındasınız. Kendinize de evrene de güveninizin artacağını gözlemleyeceksiniz. Yeni bir iş teklifi alabilirsiniz, statünüzü güçlendirecek fırsatlarla karşılaşmanız beklenebilir. Siz de yeni bir iş kurabilirsiniz. İlişkilerde en şanslı yıllarınızdan biri olacaktır. Güven veren ilişkilerinizi evliliğe taşıyabilirsiniz. Aile sorumluluğu alabileceksiniz. Ortaklı işlere girebilirsiniz, kalıcı işlere imza atabilirsiniz. Kilo almaya meyliniz olabilir, farkında olun.

Yükselen Kova : Bilinçaltı konularına mutlaka bakış atmanız gerekecek. Yolunda gitmeyen her ne varsa cevabı orada olacaktır. Bu sebeple dua-meditasyon ya da inandığınız ruhsal olan ne varsa  hayatınıza katın. Yüklerinizden özgürleşmeye çalışın. Gerçekleri gösterecektir Jüpiter’in Oğlak konumu size ve size artık hizmet etmeyenden sizi kurtaracak fırsatları da sunacaktır. Rüyalarınız çok mesajlı olabilir, bir rüya defteri edinip, hatırladıklarınızı not almanızı tavsiye ederim. İşinizle ilgili önemli bitişler olabilir, sizin lehinizedir. Psikolojik sağlığınıza dikkat etmeniz gereken bir yıldasınız.

Yükselen Balık : Sosyal çevrenizde büyük büyüme söz konusu olabilir. Yeni ve size faydası olan insanlarla tanışabilirsiniz. Bu yeni çevrede dikkat çekebilir ve yeni bir aşk kapınızı çalabilir. Ebeveynlik deneyimi yaşayabilirsiniz. Çocuklarla daha çok ilgileneceğiniz bir yıl olabilir. Onların hayatı için somut adımlar atabilirsiniz. Sivil toplum örgütleri, dernekler gibi oluşumların bir parçası olma kararı verebilirsiniz. Özellikle iş çevresinden kazandığınız sizden büyük üstlerinizden de çok destek görebileceğiniz bir yıl olabilir önünüzde, tavsiyelerine kulak verin.

Çağla Akgün

2 Comments

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s