Meşale ateşleniyor, Yay Burcu’nda Ay tutuluyor…

Gökyüzünde Güneş ya da Ay tutulmaları yaşandığında, astrolojik olarak hayatımızda çok önemli değişikliklere hazır olduğumuzu biliriz. Hayatımız ne yöne evrilecekse bizi en çok tutulmalar tetikler. Teknik olarak tutulmaların hangi yönde olduğu ilk bakacağımız işarettir. Eğer Kuzey Ay Düğümü yönündeyse mutlaka bizi geliştirecek olayları yaşamaya koyuluruz, Güney Düğüm yönündeyse hayatımızı zorlaştıran deneyimler gözlemleriz. Burcun doğasının negatif özelliklerinin çalıştığı güney düğüm yönü tutulmalarından biri 5 Haziran 2020’de YAY Burcu’ndaki Ay tutulmasıyla gerçekleşiyor olacak. Burcumuz Yay ve her ne olacaksa BÜYÜK olacak şüphesiz, baştan bilelim.

Neden BÜYÜK ?

Çünkü Yay burcunun gezegeni, gökyüzünün en büyüğü Jüpiter. Her ne kadar kendisi bizim en büyük iyicilimiz olsa da, esas olayımız onun olduğu yerdeki olayların BÜYÜYECEK olduğu gerçeğidir. Yay Burcu’nun mitolojik simgesi tanrıların tanrısı ZEUS, doğruluğu ve eşitliğiyle nam salmış bir tanrı. Öyle ki Troya Savaş’ında en sevdiği oğlu Sarpedeon’u, üstünlüğü sayesinde kurtarabilecekken haksızlık olmasın diye ölümünü seyretmiş de bir tanrıdır mitolojik hikayelerde. Doğrudan, dürüstlükten, haktan ve hukuktan, iyimserlikten, bolluk-bereketten, neşeden, büyük vizyondan bahsettiğimiz hangi konu varsa orada bir YAY dokunuşu ararız. Ve lakin; Zeus, bu iyi özelliklerinin yanında, yüksek kibir, kendisinden daha akıllı olana katlanamayan, bazen dogmatik, fanatik yanlarıyla, en iyiyi kendisinin bildiğini sanma ve karşı tarafı ciddiye almama tuzaklarına düşebilen de bir tanrıdır efsanelerinde. Zeus bu hiddetini YAYAR da aynı zamanda. Emrindeki diğer tanrıların güçlerini kullanmasıyla yapamayacağı kötülük neredeyse yoktur. Hikayeleri okuduğunuzda affına sığınasınız gelir, o derece.

Güney düğüm yönlü tutulma anı haritası içinde, gezegenlerin birbiriyle anlaşmaya gönlü yoksa orada sıkıntı vardır ve bu tutulma da güney yönünde bir tutulma olacağından belli ki ZEUS’un tatsız yüzüyle karşılaşacağız. Aynı zamanda gezegenler arası ilişkiler de gergin. Tutulma etkileri yaklaşık bir ay öncesinden etkisini göstermeye başlarlar ve biz dünya gündeminde Yay Burcu’nun negatif özellikleri olan “aşırılık”, “abartılık”, “fanatiklik” tadında olayların artacağı ve gittikçe yayılacağını öngörebiliyoruz. Bir buçuk yıl boyunca yaşanacak tüm tutulmaların başlangıcındayız ve bu tutulmayla meşale ateşlenecek şüphesiz.

Yay Burcu’ndaki Ay Tutulmasını daha bireysel değerlendirdiğimizde, ilişkilerimizin de çok fazla sebepleneceğinin altını çizelim. İlişkiler başlıyorlar, bitiyorlar. Kimimizce kader, kimimizce kısmet, kimimizce bir hayat öğretisi ya da tamamlanma, her ne olursa olsun, biz kendimizi aslında hep ilişkilerimizle deneyimliyoruz ve şu sıralardaki deneyimlerimizin sonucu bizi pek de mutlu etmeyebilir. Çok bildiğimizi sanabiliriz, egolar havada uçuşabilir, kibirden geçilmeyen, geri dönüşü olmayan hareketlere tetiklenebiliriz ve sonra ne olur biliyorsunuz; “karma”. Döner dolaşır, yaşattığınızı yaşatmadan ölemezsiniz bile. Ağzınızdan çıkacak kelimelere dikkat edin, dil yarası enerjisi de var gökte. Diyeceğim o ki; tamamlanan yolculuğunuz varsa, yol ayrımına geldiyseniz eğer ve kararlıysanız, HELALLEŞİN. Birbirinize kattıklarınızın farkında olarak, teşekkürlerle, haklarınızı helal ederek uğurlayın birbirinizi. Vicdanınız üstün gelsin, kendi özgürlüğünüzü kazanırken, her iki tarafın da aynı özgürlüğe hakkı olduğunu bilerek hareket edin.

Ek olarak; anın haritasında kontrol edemediğimiz çok şeyle karşılaşabileceğimiz ve düş-gerçek arası bağlantıları kuramayabileceğimiz, yüzleşmeler yaşamamız gereken durumların da ortaya çıkması muhtemel gözüküyor. Sıkışabiliriz. Bırakmamız, daha fazla tutunmamamız da gerekebilir. Dikkat dağınıklığı sebebiyle hem ruhsal hem de fiziksel, stresli zamanlardan geçeceğimizi öngörüyoruz. Sağlık olarak; zehirlenmeler, bulanıklık/bulantılar, anestezik-uyuşturucu etkilere açığız. Ayrıca karaciğerin hassas olması da muhtemel. Yay burcunun seyahatleri anlattığını ve aynı zamanda “yaymak” olduğunu da hep hatırlayalım, virüsün yayılması bizim seyahat ihtiyacımız sebebiyle mümkün ve gerçekleri görmeyi tercih etmeyeceğimiz işaretler sebebiyle başımız ağrıyabilir, dikkat edelim.

Yay burcu her ne kadar sıcak ve ateşli olsa da tutulma anında soğuk bir enerji hakim. Korkuların baskısı, kendisini güvende hissetmeyenlerin özgüvensiz duruşu, mutsuzluklara sebep olabilir. Hepimizin özlediği neşeye ulaşmak için biraz daha zamana ihtiyacımız olduğunu söylüyor gökyüzü. Yay, risk almaya ve her ne risk alıyorsanız buna inanarak sizi aksiyona geçiren bir enerjidir ve fakat bu sefer bu risk, bir balon olabilir ve beklenmedik bir toplu iğne ucuyla sönebilir. Mümkün mertebe, aksiyon almadan önce bütün olasılıkları düşünüp hareket etmekte fayda olacaktır. Yatırımlar için uygun zamanlardan geçmediğimizi, mecbursak her detayı dikkatle incelememiz gerektiğini de belirtelim.

Hiçbirimiz çok tatlı Yay enerjilerinden bahsedemiyoruz bu tutulmada, bir sınır konmuş gibi büyütemiyoruz pozitif olanı. Jüpiter sevmiyor Oğlak halini çünkü, limitler içinde hareket kabiliyetini kaybetmiş gibi hissediyor Aralık’tan beri. Hepimize de bu yansıyor elbette, özgürlüğümüzü birkaç metre kare odalara sığdırmaya çalışıyoruz aylardır. Sıkıcı evet ama hayattayız, unutmayalım. Demek ki her şeye rağmen içgüdüsel olarak yaşam için gerekli olanı bulmaya çalışıyoruz. Yay ya da Jüpiter, özünde tek kelimeyle “inanmaktır”. Biz yine gün gelecek, inandığımız şeyler/kişiler olacağız şüphesiz. Ama bazen inandıklarımızı sorgulatası geliyor hayatın.

Düşlerimizin sınırsızlığı bir tarafta, inandıklarımızın ne kadar gerçek olduğu sorusu bir tarafta, biz ortada bir yerde ve hangisine yakın durmalıyız bilemediğimiz çılgın bir kararsızlığın tam göbeğindeyiz bu tutulmada. Sizi bilmem ama ben Zeus’un gök gürültüsünden korkarım, sinirli bir tanrının gazabı cümle alemimizi büyük yaşam tehditleriyle yüzleştirir. Nasıl az hasarla atlatırız sorusunun cevabı GÜNEŞ’tedir. Güneş İkizler’de, yani “MERKÜRYENLİK” kazanır. Yönü bilgi/bilim olan kendini güvene alır. Analiz edip, çözümü olan denklemlere dayalı, mantıklı olanı seçip, önce kendimizi sonra evrenimizi ikna etmeye hareketlenmekten başka çıkış yolu görmüyorum ben. Bunu yapan, Zeus’un kıyamadıkları listesine adını yazdırır derim ben…

5 Haziran 2020’de 15 derece Yay Burcu’nda Ay Tutulması’nın Türkiye’ye etkileri

Tutulma etkilerini 6’ncı evden alıyoruz. 6’ncı ev konuları; toplum sağlığını ilgilendiren konular, hastalıklar, sağlık hizmetleri, çiftçilik, yiyecek rezervleri, kamu kuruluşları, çalışan işçi sınıfı, memurlar, silahlı kuvvetler, fabrikalar, işçi sendikaları, sosyal sigorta hizmetleri, işsizlik sigortası, yaygın hastalıklar gibi konularla alakalı önemli sonuçlar/kararlar beklenebilir.

Dünya Astroloji’sinde, anneler-çocuklar-toplum ve hemşireleri de anlatan Ay, ve bu kişileri ilgilendiren gelişmeleri önümüze çıkartabilir. Yeni girişimler, ülke halkı kaderini etkileyen önemli yeni adımlar atması beklenir. Ülke genel refahımız, sağlık durumumuz, toplumu etkileyen felaketler karşısında alacağımız bir dizi aksiyonu gözlemleyebiliriz.

Tutulmanın başrol gezegenleri Güneş ve Ay’ın Uranüs ile yakın ilişkide olması beklenmedik ani gelişmelere sebebiyet verecektir. Gerilimli, elektrikli bir enerji hakim olacaktır. Bilhassa toplumsal olarak özgürleşebilmemiz için yeni teknik ve bilimsel gelişmelere tetiklenebilecek gelişmeler söz konusu olabilir. Ülke bilinir kişileri ile çok ani haberler alınabilir. Farklı fikirler, tartışmalar, gergin enerjiler hakim olacaktır. Reform tadında yeniliklerin ortaya çıkacağı gözlemlenebilir. Seçimler, grevler, isyanlar meydana gelebilir. Ayrıca, mahkemeler, hakimler, hukuki davalar, üniversiteler, yüksek okullar, öğretim üyeleri, profesörler le ilgili yeni kararlar söz konusu olabilir. Göçmenlik ve göçler gündeme gelebilir. Medya, iletişim, yayıncılık, televizyon, radyo gibi iletişim kanallarıyla ilgili önemli kararlar alınabilir. Ülkenin dış ve uluslararası işleri, dış işleri bakanlığı ile ilgili önemli gelişmeler kaydedilebilir. Hava ve deniz trafiği, uluslararası ticaretle ilgili gündemlerimiz olabilir.

İktidar partisinin iç meseleleri ve otoritelerle bazı problemler yaşaması muhtemel. Parti içi göz önündeki önemli pozisyondaki insanlarla ilgili önemli kararlar alınması beklenebilir. Parti ortak, yol arkadaşlarıyla ilgili önemli konular duyacak olabiliriz.

Yay Burcu’ndaki Ay Tutulmasının yükselen burçlara göre etkileri :

Yükselen Koç; 2021 ve 2022’nizin temelleri bu tutulmayla atılmaya başlayacak, kendinizi dikkatle gözlemleyin. Yeni ve ufkunuzu genişletecek şeyler öğrenmek isteyebilirsiniz. Yurtdışı-uluslararası işler-yabancılarla ilgili gündemleriniz olabilir. Hukuki bir süreciniz varsa onunla ilgili yeni gelişmeler beklenebilir, netlik kazanabilir. Hayata umutlu bir perspektiften bakmak isteyeceksiniz, daha yenilikçi, beklentileriniz doğrultusunda gerçekçi yaklaşımlar edinebilirsiniz. Kontrolünüzde olmayan önünüze düşen ne varsa teslim olmanız doğru olur, bırakmaları mümkün kılın. Kayıplarınızı sevgiyle uğurlamaya gayret edin. İşinizle ilgili vereceğiniz kararlarda tüm detaylara dikkat edin, mantıklı olanı ayırt etmeniz gerekecek.

Yükselen Boğa; finansal hangi gündeminiz varsa oraya ışık tutuyor olacak gökyüzü. Krediler, ödemeler, borçlar, vergiler, sigortalar ve miras gibi konularınız olacaktır. Eşin ya da başkalarının kaynaklarıyla birtakım adımlar atmanız gerekebilir. Resmi işlerinizi çözmek için girişimleriniz olabilir. Kariyer, hedefler, statünüzle ilgili bazı korkularınızla yüzleşebilirsiniz. Yöneticileriniz, çevrenizdeki söz sahibi büyüklerinizin desteğini alamama gibi durumlar olabilir, içinde bulunduğunuz durumu yeniden gözden geçirmek için kendinize zaman vermenizi tavsiye ederim. Bazı şeyler düzelecek ancak zamana ihtiyacınız var. Sabır kilit kelime olacaktır. Aile büyükleriyle ilgili bazı tatsız gelişmeler olabilir, ilginizi onlara vermeniz gerekebilir. Arkadaşlarınızla aranızdaki problemleri çözemiyorsanız kapanışlarınızı şık yapmanızı tavsiye ederim.

Yükselen İkizler; Gökyüzü ilişkilerinize ışık tutuyor olacak. Karşınızdaki kişilerle ilgili önemli bir karar sürecinde olabilirsiniz. Her türlü ikili ilişki, evlilik, ortaklık konularında önemli bir dönem olabilir. Ay tutulmaları birer dolunay olduğundan artık netlik kazanması gereken durumlarla karşılaşabilirsiniz. Ya tamam ya devam şeklinde kararlar alınabilir. Mutlaka bir seçim yapmanızı isteyecektir gökyüzü. Adil ve sakin olun. Ayrıca maddi konularla da ilgilenmeniz gerekebilir. Belki bazı kaynaklardan destek alma kararı almanız da olasılık dahilinde. İşlerin ters gitmesi mümkün, yatırım için pek doğru zamanlar olmayabilir, dikkatle değerlendirin. Kendi statünüzle ilgili beklentilerinizi harekete geçirmek için içinizde enerji bulamayabilirsiniz. Bir süre uyuşuk kalmanızda bir fayda olabilir. İçsel olarak kendinizi güvenmediğiniz ortamlara sokmamanız daha doğru olur. Garantili olmayan işlere girmemelisiniz.

Yükselen Yengeç; Gökyüzü günlük rutin ve angarya işlerinize odaklanıyor olacaktır. Oldukça yorgun günlerin sonucunda sağlığınıza dikkat etmeniz gerekecek. Sağlıklı seçimlere yönelmenizde fayda olacaktır. Özellikle karaciğer, üst baldır bacak bölgeniz, siyatik gibi hastalıklara işaret ediyor gökyüzü, karşılaşırsanız önlem almanız gerek, ertelemeyin. Ayrıca birlikte çalıştığınız insanlarla ilgili de önemli gelişmeler yaşanabilir. Belki yol ayrımına gelebilirsiniz, yoğunlaşmanız olası. Ortaklarınızla ilgili önemli kararlar alabilirsiniz. Evliliğiniz bir yol ayrımına gelebilir. İkili her türlü ilişkilerde bir yön değişimi baskısı hissedebilirsiniz ki sağlam olmadığınız hissettiğiniz size güven vermeyenlerden uzakta durmanız da sizin iyiliğinize olacaktır. Yeni bir hayat felsefesi öğrenme yolunda kendinizi harekete geçirebilirsiniz. Danışmanlıklar, yeni eğitimler için doğru zamandasınız.

Yükselen Aslan; Gökyüzü aşk hayatınıza odaklanacak. Bazı ilişkilerle ilgili karar anı olabilir. Sosyal ortamlarda karşılaştığınız kişiler kaderiniz olabilir. Ancak Venüs’ün Retro seyrini unutmamalısınız. Duygularınızdan emin olmadan yeni bir ilişkiye başlamak da var olan ilişkilerinizi bitirmek için de doğru zamanda olmayacaksınız. Keyif aldığınız konular değişebilir, siz de değişebilirsiniz. Yeni bir hobiye başlayabilirsiniz. Ayrıca iş hayatınızda bazı önemli gelişmeler olabilir. Birlikte çalıştığınız insanlarla yol ayrımına gidebilirsiniz. Yeni iş teklifleri alabilirsiniz, profesyonelliğinizi kaybetmeden değerlendirmenizi tavsiye ederim. Karara zorlandığınız durumlar olabilir, bilirkişilerden destek almanızı tavsiye ederim. Maddi konularda harcama ve kayıplar enerjisi hakim, ekstra dikkat edin.

Yükselen Başak; Gökyüzü özellikle ev-yerleşim-yuva-ailevi her konuda size yeni bir gündem belirliyor olacak. Ailenizle daha fazla ilgilenmeniz gerekebilir. Ayrıca taşınma kararı gibi aksiyonlar alınabilir. Emlak, gayrimenkul, arsa alımı gibi kararlar da alabilirsiniz. Aklınızda bu fikirler oluşabilir ve gereğini yapmak için harekete geçebilirsiniz. Aynı zamanda yeni tohumlar da ekme zamanlarındasınız. Bu tohumların önünüzdeki yıllarda yeşertebileceği günler gelecektir. Uzun vadeli düşünebilirsiniz. Aşk hayatınızla ilgili de işlerin ters gittiği dönemlerden geçiyor olabilirsiniz. Bağların kuvvetli olup olmadığı testinden geçebilirsiniz. Biraz içe dönük zamanlar olacak sizin için, inancınızı yitirmemeye çalışın. Çocukları olan ebeveyn Yükselen Başak’lar için onların geleceği için neye karar vermekte zorlanacağı zamanlar olabilir. İkili ilişkilerdeki gerilimi yumuşatmaya çalışmak yerinde olur, mantıklı ve adil olmaya çalışın.

Yükselen Terazi; sizin için önemli imzalar dönemi olabilir. Anlaşmalar, sözleşmeler ve tekliflerle ilgili yeni gündemleriniz olabilir. Zihninizde bazı fikirler gelişiyor olabilir, korkularınızı yönetmek durumunda kalabilirsiniz. Kardeşler, kuzenler, komşular ve yakın çevrenizle ilgili gelişmeler olabilir. Birlikte bir karara varma durumunuz olabilir. Değerlendirin. Ev-yerleşim-yuva-ailevi her konu, emlak-gayrimenkul-arsa gibi gündemleriniz, taşınma gibi konularınız olabilir. Atacağınız adımlar için 27 Haziran’a kadar Venüs Retrosu’nun devam edeceğini unutmayın. Ayrıca bir eğitime başlayabilirsiniz, kendinizi geliştirmek, ufkunuzu genişletmek için arayışa girebilirsiniz. İşiniz, iş yeriniz, çalışma arkadaşlarınızla ilgili bir şeyler söz konusu olabilir, tam netlik barındırmayan enerjiler hakim ve konsantrasyon eksikliğine dikkat etmenizi tavsiye ederim. Sağlığa da ayrıca dikkat etmelisiniz.

Yükselen Akrep; Gökyüzü maddi ve manevi değerler alanınız üzerine ışık tutuyor olacak. Her türlü alım-satım-yatırım gibi gündemleriniz olabilir. Maddi değerlerimizi anlatan Venüs’ün 27 Haziran’a kadar Retro pozisyonda olduğunu hatırlamalı yeni yatırımlarınızı Retro dönemine denk getirmemelisiniz. Sağlam fikirleriniz olabilir, profesyonelce hareket etmelisiniz. Bolluk-bereket ve refahlığınızı arttıracak kararlar alabilirsiniz. Eğitim-danışmanlık-seminer gibi yeni hedefler ekebilirsiniz. Kalıcı adımlar atmak için tetiklendiğiniz bir dönemden geçiyor olacaksınız. Kardeşler-kuzenler-komşular- yakın arkadaşlarla profesyonel bir ilişki kurma kararı da alabilirsiniz ancak hemen aksiyona geçmek doğru olmayabilir. Aşk hayatınızda kin enerjisinde olmamalısınız, bazı şeylerin bitmesi gerekebilir. Ebeveynler çocukları ile ilgili krizleri çözmek durumunda kalabilirler.

Yükselen Yay; Gökyüzü hayata bakış açınızla ilgili önemli kararlar alabileceğinize işaret ediyor. Pek çok şeyin değiştiği dönemlerden geçiyor olacaksınız. Özellikle ilişkileriniz ve işinizde bir çok şey eskisi gibi olmayacak ve bu konularla ilgili gelecekteki gündemleriniz şekillenmeye başlayacak. İlişkilerinizle ilgili karar verme süreci içinde olabilirsiniz ve ayrılıklar/kapanışlar yaşanabilir. Her türlü ikili ilişki, evlilik, ortaklık konularında önemli bir dönem olabilir. Artık netlik kazanması gereken durumlarla karşılaşabilirsiniz. Ya tamam ya devam şeklinde kararlar alınabilir. Mutlaka bir seçim yapmanızı isteyecektir gökyüzü. Diğer yandan önemli yatırım kararlarına tetiklenebilirsiniz ancak işler çok ağır işleyebilir, belki de birkaç ay daha değerlendirmenizde fayda olacaktır. İstenmeyen harcamalara maruz kalabilirsiniz, yıl boyu harcamalarınıza dikkat etmeli, daha çok birikim odaklı olmalısınız. Bilmediğiniz ya da bildiğinizi zannettiğiniz konularla ilgili kendinizi geliştirmeniz gerekebilir. Abartılardan kaçınmalısınız, bedelleri ağır olabilir. Ailevi konularda stresinizin arttığı günler olabilir, daha yumuşak tepkilerle durumu yönetmek doğru olacaktır.

Yükselen Oğlak; Gökyüzü size önemli farkındalıklar kazandırmaya başlayacak. Birçok gizli perde aralanabilir. Arkanızdan dönen işleri fark edebilir, üzülebilirsiniz. Sizin de gizli işlerde payınız olabilir, ters işlere girmemelisiniz. Kayıplar yaşanması mümkün. Bazı yüklerinizden arınmanızı istiyor olacak gökyüzü ve bunun için büyük bakmalısınız. Bilinçaltınıza ışık tutuluyor olacak, onu çözmeye, kendinize derin bir sorgulama çekmeye çalışmak yerinde olacaktır. İşiniz, ilişkileriniz, hayata bakış açınızın değişime/dönüşüme uğrayabileceğinin altını çizelim. Maddi konularda birtakım ihtiyaçlar söz konusu olabilir, harcamalarınıza dikkat edin, finansal anlamda riskli yatırımlar için doğru zamanda değilsiniz. Psikolojik olarak yorgun bir süreçten geçiyor olacaksınız, mümkün olduğunca kendinize odaklanmaya çalışın. Ruhsal çalışmalar faydalı olacaktır. Fiziksel sağlığınıza dikkat. Kafanızın karışacağı bir süreç, net olmayan durumlardan kaçının.

Yükselen Kova; Gökyüzü aşk hayatınıza odaklanacak. Bazı ilişkilerle ilgili karar anı olabilir. Sosyal ortamlarda karşılaştığınız kişiler kaderiniz olabilir. Ancak Venüs’ün Retro seyrini unutmamalısınız. Duygularınızdan emin olmadan yeni bir ilişkiye başlamak da var olan ilişkilerinizi bitirmek için de doğru zamanda olmayacaksınız. Keyif aldığınız konular değişebilir, siz de değişebilirsiniz. Yeni bir hobiye başlayabilirsiniz. Çocuklarınızla ilgili doğru karar vermek adına çok arada kalabilirsiniz. Ayrıca iş hayatınızda bazı önemli gelişmeler olabilir. Birlikte çalıştığınız insanlarla yol ayrımına gidebilirsiniz. Yeni iş teklifleri alabilirsiniz, profesyonelliğinizi kaybetmeden değerlendirmenizi tavsiye ederim. Özgürlüğünüzü kısıtlayacak adımlar atmamalısınız. Harcamalarınıza dikkat etmeniz gereken zamanlardasınız, kayıplara açıksınız. Yeni iş kurma, yeni bir projeye başlamak için doğru zamanlarda olmayacaksınız.

Yükselen Balık; Ev, yerleşim, yuva, ailevi her konuda zorlanacağınız etkiler altındasınız. Aile içi konularda gerginlikler çıkabilir ve yönetmesi biraz sancılı olabilir. Yeni ev, taşınma gibi aksiyonlar için çok doğru zamanlarda değilsiniz. Yeni bir hedef koymak doğru olabilir ancak harekete henüz geçilmemeli, çalışmalara devam edebilirsiniz, mümkünse karar vermeyin. Sosyal çevrenizden çok destek göremeyebilirsiniz. Ayrıca hayatınızda sizi tetikleyen çok konu olabilir ama içinizde motivasyon eksikliği hissedebilirsiniz. Özellikle iş ve ilişkiler konusunda hassasiyetiniz sebebiyle aşırı tepkiler vermekten kaçınmalısınız. Yeni iş ve ilişkiler için doğru zaman olmayabilir, çok duygusal teslimiyetlere açıksınız ancak zamanlama hatası olabilir. Her türlü ikili ilişkiler için mantıklı ve herkes için sağlıklı olanı seçmeye gayret edin.

Çağla Akgün

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s