Şu An Okunuyor
İkizler Burcu’nda Ay Tutuluyor

İkizler Burcu’nda Ay Tutuluyor

30 Kasım 2020’de İstanbul’a göre çizilmiş haritada saat 12:29’da bir Ay Tutulması meydana gelecek. Gökyüzünde ışıklar diye adlandırdığımız Güneş ve Ay, Yay ve İkizler hali ile tam karşı karşıya gelecek. İki ışık karşılıklı birbirine meydan okuyacak yani yukarıda. Tutulacak Ay ve bizi de ikilemlerin içine salacak elbette. Çelişkilerce yorulacaktır zihinler. Hem duyguda hem mantıkta tam bir dengede nasıl kalınır bilemesek de, hayatımızda bir dönemin kapandığını anlamalıyız artık. Belki de her birimiz yaşarken ruhlarımıza el-fatiha okuyacağız ve kaygan zeminde ayakta kalmanın bir yolunu bulup, yeniye kabule geçeceğiz. Yok ben almayayım diye bir seçeneğimizin olmadığını en baştan bilmeliyiz.

Tutulmaya iki kraliyet yıldızı da eşlik ediyor olacak. Aldebaran ve Antares yıldızlarına paragraf açmalıyız. Mahşerin dört atlısından ikisi başrollere eşlik ediyorlar. Biri doğunun diğeri Batının gözcüleridir. Aldebaran’ı Mikail’le özdeşleştirmişler. Boğa’nın gözü demişler. Ticaret, iletişim, seyahat, yolculuklar, anlaşmalar konusu kendisinde. Antares’i ise Azrail’le özdeşleştirmişler. O da Akrep’in kalbi. Ahlaki olandır, cesur askerdir ve savaştan kaçmaz, aynı zamanda hak yemeyendir.  Belli ki bu iki kraliyet yıldızı birilerimize makam katarken, birilerimize de ölüm bahşedecek. İslam dinindeki dört önemli melekten Mikail, doğa olaylarını yöneten melek diye geçmekte. Aynı zamanda rızıklarımız da Allah’ın emriyle kendisi tarafından dağıtılıyor. Azrail ise, bedenimizi ruhumuzdan ayırırken bize yeni yolculuğumuzda yön gösterecek olan melek. Bu iki meleğin karşı karşıya kalacağı bir Ay Tutulması’ndan ne çıkar derseniz, ben bu Ay Tutulmasının negatif tarafına şunu yazarım : 

Dürüst olamayanı,

Ahlaksızlık yapanı,

Katakulli çevirerek birilerinin hakkına gireni,

Kendi menfaati için özünü ya da inandığı değerleri satanları,

Arkadan vuranları,

Bire bin katıp anlatıp arkadan iş çevirenleri darmadağın eder derim.

İkizler’de bir Ay Tutulması meydana geliyorsa, ortalıkta ilahi düzene/ahlaka/adalete inanmayan kişilerce bir sürü yalan/yanlış bilgi yayılması gibi durumlarda ortaya çıkabilir. Bunun bir parçası olmamak adına, kendi idrakinize göre her durumu teyit ederek ilerlemenizi tavsiye ederim. O bunu demiş, bu bunu söylemişlerle zincirleme yanlış yargılarla birçok kişiyi yanlış etkileyebileceğinizi unutmadan, bilgi paylaşmanın sorumluluğu duyarak ilerlemeliyiz. Doğrulanmayan bilgileri lütfen kendinizde saklayın. Oldukça fazla iletişim kargaşalarıyla karşılaşabiliriz, etkisinde kalmadan, önyargısız ve bilginin analinizi yaparak, duygusal davranmadan, teknik olarak mantığımızla bakalım her duyduğumuza.

İkizler demek çelişki demek. Ve elbette Ay Tutulması bir dolunay olduğundan çok çelişkili durumların da bizi beklemesi normal. Önemli kararlar almamız gereken durumlarda mutlaka teknik ve doğrulanmış bilgilere odaklanalım. Alanında bilir kişilere danışalım. Abartılı ve gerçeğe yakın olmayan davranışlar desteklenmeyecektir. Anın haritasında ufuktan yükselen burcumuz KOVA ve yöneticisi Satürn Oğlak’ın son derecelerinde. Belli ki birbirimize mesafelerimiz artacak. Sıkışmışlık hissedebiliriz. Yalnızlık duygusuyla baş etmek durumunda kalabiliriz. Duygularımız ölüm gibi soğuk olabilir. Fiziksel ya da ruhsal ölümlerin altında büyük dersler olabilir ve birdenbire olgunlaşmak durumunda kalabiliriz.

İkizler vücudumuzda akciğerlerimizi de temsil eder. Dünyanın uğraştığı virüsün akciğerlere nasıl zarar verdiğini deneyimliyoruz. Hepimiz son derece farkındayız ki bu süreçte özellikle akciğerlerimizi korumamız, işimizi şansa bırakmamamız, “bana bir şey olmaz” demememiz ve ölümle dans etmememiz gerekmektedir. Kontrolün elimizde olmadığı şu günlerde, yalnızız ve bu soğuk duyguyla baş etmenin yolunun İkizler’i işaret eden gökyüzü sebebiyle NEFES olduğuna inanıyorum. Sinir sistemimiz yanma noktasında olabilir ve onu soğutmanın tek yolunun NEFES’e odaklanmak olduğunu düşünüyorum. Nefes serinletir, sakinleştirir, şu ana odaklar, hücreler arası oksijeni taşır, göğse ve akciğerlere hacim katar, duygusal anlamda teslimiyet sağlar. Hayattır nefes. Her geliş ve her gidişteki tek eylemdir özde. Hayy’dan gelip, Hu’ya gitmektir. Hatırlayın Kanuni’nin sözlerini; “… olmaya devlet cihanda bir nefes sıhhat gibi”. Ondan daha değerli bir şey var mı, özellikle bugünlerde lütfen hiç unutmayalım.

Ay Tutulması’nın Türkiye’mize etkileri şöyle;

Hapishaneler, hastaneler, suçlular, yoksullar, kayıplar, skandallar, gizli işler, hastalık/afet/salgınlar, inziva mekanları, evsizler, yardım kuruluşları, huzurevleri ile ilgili gündemlerimiz olacaktır. Ayrıca tutulma; toplum sağlığını ilgilendiren konular, hastalıklar, sağlık hizmetleri, çiftçilik, yiyecek rezervleri, kamu kuruluşları, çalışan işçi sınıfı, memurlar, silahlı kuvvetler, fabrikalar, işçi sendikaları, sosyal sigorta hizmetleri, işsizlik sigortası, yaygın hastalıklar konularına da ışık tutuyor olacak.

Ay Tutulması aynı zamanda ülkemiz ay düğümlerine zorlu bir açı kuruyor olacak. Pek çok şey aynı devam edemeyecek ve ülke kaderimizi etkileyecek önemli gelişmeler de beklenebilecektir. Yeni kararlar alınabilir ve bu kararlar halkı kısıtlayıcı olabilir.

Yükselen Burçlara göre Ay Tutulması’nın etkileri şöyle;

Yükselen Koç; Kardeşler, yakın çevre ile ilgili önemli bir haber gelebilir ve hızlıca aksiyon almanız gerekebilir. Yeni anlaşmalar, sözleşmeler, teklifler, imzalar söz konusu olabilir. Karar aşamasında olabilirsiniz. Sizi bağımsızlaştıracak gündemleriniz olabilir. Beklentilerinizle ilgili bazı gruplarla bir araya gelme durumu olabilir. Sosyal yardımlarda bulunabilirsiniz. Maddi kaynaklarınızla ilgili kafanızı meşgul eden durumlar olabilir ve çözüm arayışınızla ilgili sonuçlar alabilirsiniz. Kariyer ve hedeflerinizle ilgili konularda sabırsız davranmamalısınız.

Yükselen Boğa; Finansal konularda önemli adımlar atacak olabilirsiniz. Alım, satım, yatırım konuları kafanızı meşgul edebilir. Edindiğiniz bilgiler ve fikirler doğrultusunda bir karara varacak olabilirsiniz. Kariyerinizle ilgili somut sonuçlara tetiklenebilirsiniz. Yeteneklerinizi gelire çevirmek üzere bazı fırsatlar yakalanabilir. Mantığınızla hareket etmeli, statünüzü büyütecek gelişmelere odaklanmalısınız. Kararlarınız profesyonel olmalı. Eğitim/danışmanlıklar alabilirsiniz. Kendinizi geliştirdiğiniz bir konuda edindiğiniz vizyonunuz size kalıcı ve somut getiriler sunabilir.

Yükselen İkizler; Hayatınızda birçok şey değişime açık. Yeni bir bakış açısıyla hayatınızı yeniden şekillendirebilirsiniz. İşinizle ilgili önemli adımlar atabilirsiniz. Statünüzün değişime gireceğini öngörüyoruz. Bu doğrultuda yeni iş seçimleri, yeni kariyer hedefleri olabilir.  Gündelik hayatınızda bazı krizler ortaya çıkacak olabilir. İlişkileriniz de gündemde olacaktır. Evli olanlar bir yol ayrımına gelebilir, bekarlar artık evlilik hazırlığı yapabilir. Danışmanlık ve eğitimler için çok doğru zamanlardasınız. Sağlığınıza dikkat etmeniz gerekiyor. Maddi konulara ekstra dikkat gerekiyor.

Yükselen Yengeç; Elde olmayan durumlarla birçok şeyin içinde kalabilirsiniz. Sıkışık hissedebilirsiniz. Pek çok şeyin sizin kontrolünüzde olmaması psikolojik olarak yorabilir. Sağlığınıza da dikkat etmelisiniz. Psikolojik desteğe ihtiyaç duyabilirsiniz. Rüyalarınıza ekstra dikkat edin. Kayıplarınıza değil, özgürlüğünüze odaklanın. Mutlaka kazançlarınız da olacaktır aynı zamanda, fark ederek ilerleyin.  İlişkilerinde problemi olanlar daha fazla tutunmamalılar. Maddi kaynaklarla ilgili çözüm arayışları, ödeme, borçlar, vergi, sigorta, miras gibi konulara da ışık tutacaktır gökyüzü.

Yükselen Aslan; Sosyal çevrenizle ilgili geldiğiniz noktada önemli kararlar alabilirsiniz. Sivil toplum örgütleri, dernek gibi kuruluşların bir parçası olmak isteyebilirsiniz. Gelecek ümit ve beklentilerinizle ilgili sonuçlarla karşılaşabilirsiniz. Çocuklarınızla ilgilenmeniz gerekebilir. Çok sahibi olmak için kararlar alabilirsiniz. İlişkilerinize de ışık tutacaktır gökyüzü, boş vermemelisiniz. Çalışma koşullarınızda yeni düzenlemelerle karşılaşabilirsiniz, rutininiz değişebilir. Sağlığınıza da odaklanmalısınız. Evcil hayvan edinme kararı da alabilirsiniz ya da sahip olduklarınızla ilgilenmeniz gerekebilir.

Yükselen Başak; Kariyer hayatınızda önemli gelişmeler olabilir. Yeni iş teklifleri alabilir ya da bulunduğunuz yerde statünüzü yükseltmek üzere bazı girişimlerde bulunabilirsiniz. Çalışma arkadaşlarınızla ilgili adaletli tutumlar sergilemek avantajınıza olacaktır. Üstlerinizle iyi iletişimde olmak, onların bilgisinden faydalanmak doğru olacaktır. Yeni hedefler belirlenebilir, bu hedefler için aksiyona geçilebilir Zihninizdeki derinliklerden gelen mesajları önemseyin. Eğitim kararı alabilirsiniz. Kısa mesafe seyahatler yapılabilir. Ticari imzalar yeni konunuz olabilir.

Yükselen Terazi; Yurtdışı-global-yabancılarla ilgili gündemleriniz olabilir. Hukuki ya da resmi işleriniz sonuçlanabilir. Yeni bir eğitim kararı almak için güzel zamanlardasınız. Kendinizi bilgiyle iyileştirebilirsiniz. Ayrıca yayınlamak istediğiniz şeyler varsa yine doğru zamandasınız. Aşk hayatınıza da ışık tutuyor olacak gökyüzü. Sosyalleşmek için güzel zamanlar olabilir. Yeni bir hobiye başlamak için de kullanabilirsiniz bu tutulmayı. Eviniz-aileniz-yuvanızla ilgili önemli kararlar alabileceğiniz bir dönem olacaktır. Belki taşınma ya da gayrimenkul-emlak işleriyle ilgilenmeniz gerekebilir.

Yükselen Akrep; Krediler, ödemeler, borçlar, vergi, sigorta, miras gibi gündemleriniz olabilir. Yeni kaynaklar üretmek isteyebilirsiniz. Başkalarının kaynaklarıyla ilgili gelişmeler olabilir. Paylaşımlı işler önünüze düşebilir. Varsa hukuki konularda bazı şeyler netleşebilir. Ev-yerleşim-yuva-ailevi bazı konularla ilgili kararlar alabilirsiniz. Belki taşınabilirsiniz. Emlak-gayrimenkul-arsa işleriyle ilgilenebilirsiniz. Önemli kararlar alacağınız bir süreçten geçiyor olacaksınız. Mümkün olduğunca profesyonel düşünebilmelisiniz. Atacağınız adımlar güvenli olmalı. Kontrolsüz risk almamalısınız. 

Yükselen Yay; Her türlü ikili ilişki, evlilik, ortaklık gündeminizi değiştirebilir. Evli ya da ilişkisi olanlar bir yol ayrımına gelebilir, ilişkiniz olduğu haliyle yürümeyecektir, mutlak bir form değişikliği gerekecek. Son derece kadersel kararlar aşamasında olacaksınız. Dengeli davranmalısınız. Ortakları olan için de aynı durum geçerli olacak. Fikirlerinize odaklanın, sıra dışı şeyler yakalayabilirsiniz. Yeni yetenekler edinebilir ve bunu yakın gelecekte paraya çevirebilirsiniz. Bir eğitim kararı alabilirsiniz. Yakın çevrenizle ilişkilerinizde iletişiminiz gerilebilir, sakinliğinizi korumanızda fayda olacaktır.  

Yükselen Oğlak; Özellikle iş hayatınızla ilgili bazı sonuçlar alacağınız dönemlerdesiniz. Çalışma koşullarınız değişebilir. Bir iş teklifiyle karşılaşabilirsiniz. Veya birlikte çalıştığınız insanlarla ilgili bazı şeylerin netleşmesi mümkün. Ekip değişiklikleri olabilir. Maddi konularda yeni yatırım kararları alınabilir. Yeteneklerinizden gelir elde edebilirsiniz. Uzun süredir uğraş verdiğiniz her konu size maddi anlamda geri dönebilir. Ayrıca, oldukça yoğun dönemlerden geçeceksiniz, yorulabilirsiniz. Sağlığınıza da ışık tutuyor olacak gökyüzü. Doktor kontrollerinizi ihmal etmeyin.

Yükselen Kova; Aşk hayatınızla ilgili önemli bir karar aşamasında olabilirsiniz. Yeni ve kadersel bir ilişkiye başlama durumları da olabilir. Ebeveynlerin çocuklarının geleceğiyle ilgili atması gereken adımlar olabilir. Çocuk yapma kararları da alabilirsiniz. Yeni ve yaratıcı bir hobi edinebilirsiniz. Keyif alacağınız işlerle uğraşabilirsiniz. Kontrol edemediğiniz şeyler yüzünden kendinizi sıkışmış hissedebilirsiniz. Gizli konular açığa çıkabilir. Geçmişteki yüklerinizden kurtulmanız gerekebilir. Direnmemelisiniz. Ruhsal çalışmalar iyi gelecektir. Psikolojik desteğe ihtiyaç duyabilirsiniz.

Yükselen Balık; Ev, aile, yerleşim, yuva, taşınma, gayrimenkul, arsa, toprak konularında gündemleriniz olabilir. Taşınabilir ya da evinizde değişikliklere gidebilirsiniz. Ailevi konularla ilgilenmeniz gerekecek. Babanızla ilgili konularınız olabilir. Uzun vadeli önemli hedefleriniz için adımlar atmanız gerekebilir ancak konsantre olmanız gerekecek. Sosyal çevrenizde daralma söz konusu olabilir. Kendinizi yalnız hissedebilirsiniz. Yüklerinizden arınmanız gerekecek, tutunmamalısınız. Rüyalarınız mesajlı olabilir. Gizli konular açığa çıkabilir.  

Çağla Akgün

Bu Yazıya Tepkin Nedir?
Bayıldım
0
Beğendim
0
Emin Değilim
0
Enteresan
0
Şaşırdım
0
Yorumları Gör (0)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

payment

gökyüzüderki © 2021 - Tüm Hakları Saklıdır.

En Yukarı Git
%10 İNDİRİM KAZAN!
En güncel yazılar, eğitimler ve kampanyalardan haberdar olmak için e-posta bültenimize abone ol. %10 indirim kazan!
    ABONE OL
    Gizlilik politikası bilgilendirme metinini okudum, onaylıyorum.