Şu An Okunuyor
AY BOŞLUK OLAYI

AY BOŞLUK OLAYI

Gökyüzüne baktığımızda Ay’ın büyüdüğünü, küçüldüğünü, evrelerini, gözle görebildiğimiz değişik her halini hepimiz biliriz, şahit olmuşuzdur. Gezegenler içinde en hızlı hareket edendir. Bu sebeple, gündelik hayatımızda an be an bizi en çok etkileyen gezegen de Ay’dır. Ay, tüm burçlar kuşağını 28,5 günde dolaşarak tamamlar. Yani ortalama her burçta 2,5 gün kalır. Gökyüzünde Ay’ın bulunduğu burç, yeryüzünde bizim de o burcun özelliklerini yansıtmamızı ister. Bir gün enerjiksek, diğer gün kendimizi yansıtamadığımız zamanlar olabilir. Bazen uyuyamayız, bazen çok rüya görürüz, bazen düzenli, bazen uyumlu, bazen sıkıntılı hissedebiliriz. Gün içinde sorumluluklarımızdan dolayı geçip giden etkileri göz ardı edebiliriz ancak duygu durumunun farkında birçok insan da ruhsal değişimini sorgulayabilir.

Astroloji, AY TAKVİMİ ile çok yön göstericidir. Özellikle yapmayı planladığımız önemli işlerimizi AY’ın bulunduğu burca göre organize edebiliriz. Elbette diğer gezegenlerle kurduğu ilişkiyi ve hatta kendi doğum anı haritalarımızdaki konumunu da dikkate almalıyız. Ancak en azından kendi duygumuzun en iyi ifadesi, olasılıkları pozitif yönde etkileyeceğinden Ay’ın o günkü bize etkisini kullanabiliriz. Önemli iş görüşmeleri ve toplantılar, atacağınız imzalar, resmi işler, herhangi bir şeye başlama anı, ikili ilişkiler, ilk buluşmalar, konsantre olmanız gereken günler, enerjiye ihtiyacınız olan zamanlar gibi sizin için önemli olan her şeyi Ay’ın pozisyonuna göre organize edebilirsiniz.

Örneğin; kendinizde fiziksel bir değişim kararı aldıysanız ve sonucun iyi çıkmasını istiyorsanız ( estetik-kuaför-kişisel bakım gibi ), Ay’ın TERAZİ ya da BOĞA burcundaki konumu pozitif etkileyecektir. Adım atmanız gerekiyor ve yüksek tempoya ihtiyacınız varsa AY’ın KOÇ’ta bulunduğu zamanlara denk getirebilirsiniz. Düzene, konsantrasyona ihtiyacınız varsa ya da sağlık ile ilgili işleriniz öncelikli ise AY’ın BAŞAK konumu yine fayda sağlayacaktır. Biriyle ilk defa buluşuyorsanız, bu duygusal bir adım ise, AY’ın en rahat ettiği burçların günlerini seçebilirsiniz; BOĞA, YENGEÇ gibi. Ay’ın rahatsız olduğu AKREP ve OĞLAK günlerini biraz içe dönük geçireceğimiz için önemli işlerimizi Ay’ın bu pozisyonuna denk getirmemeye çalışmak yerinde olur.

AY’ın bir burçtan diğerine geçerken, gökyüzündeki diğer gezegenlerle hiçbir ilişki kurmadığı zamanlar olur. Ay, bulunduğu burçtan çıkarken vedasını, bazen dakikalar bazense uzun saatler yaşar. Yukarıda AY BOŞLUK’tadır. Dolayısıyla bizler de aşağıda bundan nasibimizi alacağızdır. Ay artık o burcun etkilerini terk ediyordur ve bizi de bundan mahrum bırakacaktır. Diğer burca geçene kadar, bizde de bir bağlantısızlık hali olacaktır.

Astroloji ile ilgilendiğimden bu yana bu durumu gözlemleyecek çok fırsatım oldu ve daha tek bir kere bile AY BOŞLUK’tayken başlatılan işlerin bir sonuca bağlandığını görmedim. Elbette bir kader planı dahilindeyiz ve o plana uyacak aksiyonlara çekiliyoruz. Fakat elimizden geleni yapmak da kendi kaderimizi değiştirebilecek gücün anahtarıdır. Olmayan her şey, bizi başka daha iyi bir plana itiyor olabilir, içindeki güzellik gizlidir ve sonra fark edilebilir, bizi daha başka bir yere taşıyordur mutlaka. Ancak, çok yürekten istenen konulara, daha dikkatli yaklaşanların kazançları olacaktır. Bu sebeple, AY’ın o günkü durumunu gözden geçirmek, boşlukta olup olmadığını kontrol etmek yön gösterici olacaktır.

AY BOŞLUK’tayken NE YAPMAMALIYIZ ?

İlk adımını attığımız her iş havada kalacaktır. Sonuç alamayabiliriz.

Görüşmeler, toplantılar boşa gidebilir, alınan kararlar yürürlüğe giremeyebilir.

Atılan imzalardan fayda görmeyebiliriz.

Hayati önemi olan ve beklentinizin yüksek olduğu tüm işleri ertelemek yerinde olur.

AY BOŞLUK’tayken NE YAPILABİLİR ?

Daha öne başladığınız işler üzerinde çalışmaya devam edebilirsiniz.

Etrafı düzenleyebilirsiniz.

Uzun süredir bir türlü elinizin gitmediği konulara eğilebilirsiniz.

Duygusal bir boşluk halinde olacağınızdan; ruhsal her türlü çalışma için uygundur.

Meditasyon, yoga, ibadet ve dua ile kendinizle duygusal bağlantı kurabilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkin Nedir?
Bayıldım
0
Beğendim
0
Emin Değilim
0
Enteresan
0
Şaşırdım
0
Yorumları Gör (0)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

payment

gökyüzüderki © 2021 - Tüm Hakları Saklıdır.

En Yukarı Git
%10 İNDİRİM KAZAN!
En güncel yazılar, eğitimler ve kampanyalardan haberdar olmak için e-posta bültenimize abone ol. %10 indirim kazan!
    ABONE OL
    Gizlilik politikası bilgilendirme metinini okudum, onaylıyorum.