Şu An Okunuyor
SANKOFA, Dolunay Oğlak’ta!

SANKOFA, Dolunay Oğlak’ta!

Afrika kökenli efsanelerde adı geçen bir kuş var; SANKOFA. Gana’nın twi dilindeki anlamına göre “geri dön, bak, ara ve bul” demekmiş. Sankofa kuşu yolculuğunda yanında yumurtasını da taşırmış. Tasvirlerde ileriye doğru uçsa da, kafasını geriye doğru ağzında yumurtası ile döndürdüğü görüldüğü şeklinde anlatılıyor.  Yumurtaya gözü gibi bakıyor, çünkü yaşamı ve geleceği temsil ediyor.  Bu yolculukta sabrı öğreniyor, bilgiyi biriktiriyor, tecrübe kazanıyor.

Tıpkı OĞLAK gibi. Yalnız uçuyor. Sahip olduğu yumurtayı koruyor. Mevsimlerin zorlukları, yolların engebesi onu yıldırmıyor, sabrı ile yaşamı sonsuz bir devinim içinde döndürebiliyor. Yaşam gibi çok önemli bir sorumluluğu var. Zeus da Kronos’un omzuna dünyanın yükünü vermişti zaten. Atlas hikayesinden biliriz, dünyayı omzunda taşıyan tanrı. Zeus iyi biliyordu; bu işi yapabilecek tek tanrı Kronos’tu.

Oğlak Burcu’nda bir dolunay anındayız. Yüklerimiz var, taşımamız gerektiği gerçeğini hatırlatacaktır bize. Gökyüzünde Oğlak’a vurgu varsa, kaçamazsın sorumluluktan, o topa girmek boynun borcudur. Yılmak, yaymak söz konusu olamaz. Yukarda eski-yeni büyük çatışma içinde, acele ettiren şartlar var. Daha fazla beklenemeyecek, aniden gelişecek olaylara son derece açığız. Kilidimizi açacak olay, dolunayın yöneticisi Satürn’de. Retro seyrinde olması sebebiyle şu mesajları görmeliyiz;

Geri dön, yeniden bak, ara, bulacaksın.

Korkma, yüzleş, sabret, öğreneceksin.

Zaman kaybedebilirsin, ama verdiğin emeklerin karşılığı olacak.

İlahi düzenin koruması altındasın, amaçlarına ulaşmanın bir yolunu bulacaksın.

SANKOFA; SAN (dönüş), KO(git), FA(bak, ara ve al).

Bu dolunayda sınırlarımızı çizeceğiz, nerede hata yaptığımızı görmek isteyene gösterecektir dolunay. Hatalı temele geri dönüp düzeltme fırsatı veren gökyüzünün çizdiği rotayı takip etmeliyiz. Sizi temin ederim; kaybedeceğiniz tek şey zaman olacak.

Zaman eğer sizin için “gerçek” ise, hedefe gidersiniz.

Zaman eğer sizin için “gerçek değil” ise, bilgeleşirsiniz.

Ben kaybeden görmüyorum bu dolunayda.

Ya siz ?

Yükselen Burçlara Göre Oğlak Dolunayı’nın etkileri şöyle;

Yükselen Koç;  Kariyer, hedefleriniz, statünüzle ilgili pek çok sorumluluk üstlenmeniz gerekebilir. Olaylara dürtüsel değil, gerçekçi yaklaşmanız gerekecek. Düşünmeden hareket etmemelisiniz. Sosyal çevrenizle kurduğunuz ilişkilerden otorite sahibi kişilerin tecrübesinden faydalanabilirsiniz.

Yükselen Boğa; Global atılımlar söz konusu olabilir. Akademik eğitim kararları alınabilir. Vizyon geliştirecek adımlar atılması beklenebilir. Hukuki konularda yavaş ilerleyen konularla ilgili ortaya bir şeyler çıkması mümkün. Kariyer ve hedefler alanında otorite kişiliklerin baskısını hissedebilirler.

Yükselen İkizler; Ortak paylaşımlı konularda netleşen ve yeni revizyonlar gerektiren durumlar olabilir. Ödemeler, borçlar, vergiler, sigortalar, miras gibi konular önlerine gelebilir. Kaynak arayışları söz konusu olabilir. Psikolojik olarak yorucu ve yüzleştiren, umut etmekte zorlanılan bir dönem olabilir.

Yükselen Yengeç; İkili ilişkilerde son derece gerçekçi yaklaşmak durumunda kalabilirsiniz. Gerilimli durumlara karşı mesafe koymak, net durmak gerekecektir. Ayrılıklar olabilir, tutunulmamalıdır. Giderleriyle ilgili kaynaklar arayabilirler. Ortak paylaşımlı kaynakları yeniden düzenlemek gerekebilir.

Yükselen Aslan; Günlük rutininize odaklanmanız gereken zamanlardasınız. İş yeriniz, işinizle ilgili beklediğiniz sonuçlarda gecikmeler söz konusu olabilir. Sağlığınızla ilgili vücudunuzun sizi uyardığı durumlar olabilir. Diş, diz, kemikler, tansiyon, kalp hassas olabilir. İkili ilişkilerinizde ani kararlar vermemek, daha derinden daha adil düşünmek gerekecektir.

Yükselen Başak; Aşk hayatınızla ilgili gerçekçi bakmanızı isteyen bir gökyüzü var yukarıda. Mantıklı ve kalıcı ilişkilerden yana olmanız doğru olacaktır. Yaratıcı zamanlardasınız. Risk alacağınız durumların tahlilini iyi yapın, tahminlerinizde gecikmeler olabilir. Sağlığınızla ilgilenmeniz gerekebilir. İhmal ettiğiniz sağlık problemleri ile karşılaşabilirsiniz.

Yükselen Terazi; Ev, aile, yuvanızla ilgilenmeniz gereken durumlarla karşılaşabilirsiniz. Taşınma kararları alınabilir. Gayrimenkul, arsa, toprak gibi konularınızda hızlı kararlar vermeniz gerekebilir. Ailevi ihtiyaçlar keyif kaçırabilir.  Aşk hayatınızda sizi memnun etmeyen yüzleşmeler olabilir. Çocuklarınız adına önemli kararlar almanız gerekebilir.

Yükselen Akrep; Yakın çevre ile paylaştığınız fikirlerin beden bulması için zihinsel olarak yorulabilirsiniz. Kendinizi limitli hissedebilirsiniz. Kardeşlerinizle ilgili önemli gelişmeler olabilir. Ticari işlerde akan ama yavaş giden durumlar can sıkabilir. Geçmişten gelen ailevi problemleri yeniden ele almanız gerekebilir.

Yükselen Yay; Maddi ve manevi değerlerinizle ilgili gerçekçi hesaplar yapmanız gerekebilir. Yeteneklerinizi gelire çevirebilecek enerjiler söz konusu olabilir. Evdeki hesabın çarşıya uymadığı durumlar olabilir. Geçmişteki fikirlerinize yeniden önünüze gelebilir. Yolculuklarınız aksayabilir. Yakın çevrenizden beklediğiniz destekler gecikebilir.

Yükselen Oğlak; Hayati kararlar almanız gerekebilir. İlişkilerde sonlanmalar, ya da başka bir şekle evrilme ihtiyacı doğabilir. İşinizde netleşmesini beklediğiniz konular gecikebilir. Sağlığınızla ilgilenmeniz gerekebilir. Kişisel önemli yeni bakış açıları edinebilirsiniz. Önemli farkındalıklar kazanırsınız. Harcamalara dikkat etmeniz gerekecek.

Yükselen Kova; Sizin yönetiminizde olmayan, kontrolün kaybedildiği durumlarla karşılaşabilirsiniz. Gizli konuların açığa çıkması söz konusu olabilir. Psikolojik olarak yorucu bir süreç, sağlığınıza etki edebilir. Sorumluluklarınızı yeniden gözden geçirmeniz gerekecektir. Fiziksel değişimler için uygun dönemlerde değilsiniz.

Yükselen Balık; Sosyal grupların bir parçası olma ihtiyacı doğabilir. Gerçekçi adımlar atmak üzere birlik olacağınız kişilerle bir araya gelebilirsiniz. Psikolojik olarak önemli açılımlar yaşayacağınız dönemlerdesiniz. Geçmiş ve bilinçaltı konularının yüzeye çıkması mümkün. Ruhsal çalışmalar yapmanız faydalı olacaktır.

Bu Yazıya Tepkin Nedir?
Bayıldım
12
Beğendim
8
Emin Değilim
0
Enteresan
0
Şaşırdım
0
Yorumları Gör (0)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

payment

gökyüzüderki © 2021 - Tüm Hakları Saklıdır.

En Yukarı Git
%10 İNDİRİM KAZAN!
En güncel yazılar, eğitimler ve kampanyalardan haberdar olmak için e-posta bültenimize abone ol. %10 indirim kazan!
    ABONE OL
    Gizlilik politikası bilgilendirme metinini okudum, onaylıyorum.