Şu An Okunuyor
JÜPİTER BALIK’TA!

JÜPİTER BALIK’TA!

Siz hiç deve dikeni eken birinin gül hasadı biçtiğini gördünüz mü? Ne ekersen onu biçersin dünyanın en özet basit kuralıdır. “Arzu” çok kuvvetli bir duygu ve bazen bu duygu yüzünden bilinçli ya da bilinçsiz büyük bedeller ödemek durumunda kalırız. Arzunuzun peşinde bilinçli olarak hak ihlal ettiğinizde “kötü karma” can bulur. Bilinçsiz ihlalde de kötü karma vardır ama işin kabulü ve borcu ödemeye razılık iyiye ulaştırabilir. Arzularının peşinden gitme diyemeyiz, içten gelenin günahı olmaz, deneyim değerlidir. Arzularının peşinden git de diyemeyiz, ola ki hak gasp edilir, ilahi irade çarpılmasını kaldırması zor iş. Burada tamamıyla özgür irade işler. Şu hayatta bir yaşam planımız var. Bu deneyim kendi seçimlerimiz doğrultusunda tamamlanacak kuşkusuz. Başa bir şey geldiğinde “kader”e bağlamak, kendini görmek istememektir. Kader vardır, ama bunun ortaya çıkmasında muhakkak senin de payın vardır. İyi karma yaratmak da sendendir.

İnsana hiç kimseye verilmemiş bir yaratıcılık gücü bahşedilmiştir. Kendi kendimizi gerçekleştiren kehanetleriz hepimiz. Bunu fark eden her insan gerçek kendi ile tanışmaya cesaret etmiştir, içsel büyüme başlamış ve öncesi-sonrası gibi değerlendirmelerimiz sonucu yolumuz anlaşılmaya başlanır. Astrolojide bazı zamanlar bu yolu anlamak için kapı çalar. O anlardan birindeyiz şimdi ve şu tarihlerde bu farkındalığa erişme ve dolayısıyla “iyi karma” yaratma şansımız bulunmaktadır :

14 Mayıs  2021 – 28 Temmuz 2021

29 Aralık 2021 – 11 Mayıs 2022

28 Ekim 2022 – 20 Aralık 2022

Çünkü JÜPİTER BALIK seyrindeyiz artık. Bu büyük bir kabul anının geldiğini ve sürecin sancılı olmayacağını gösterecektir. Arzu – irade ikiliklerinizin alacak/verecek hesabı görüleceği gibi, yeni seçimlerinizde hiç olmadığı kadar korunacağınızı da işaret edecektir. Işık artık iç dünyamıza tutulacak ve orası anne karnı gibi en güvenli yerdir. Allah’ın takdirini anlama, iman etme, merhamet etme, sezgilerden üstün fayda sağlama, kendini kendine ve dolayısıyla evrene adama zamanıdır ve kolektif anlamda zincirleme “BİRLİK” tanınacaktır.

Bu bir müjdedir. Kutlanasıdır. Tünelin sonunda görünen ışıktır. Ruhsal büyüme sonucu bilgelik elde etme fırsatı ve aynı zamanda akışa teslimiyet rahatlığıdır ki orada stresin s’si olmaz. Balık, karmanın burcudur. Yaşam döngüsünün sonudur ve Jüpiter bir döngüyü tamamlamak üzereyse geçmiş 12 yılda ne kazandın-ne kaybettin anlayıp, arınıp, yeniye temiz girmek de amaçlanmalıdır. Şu geçmiş yakın tarihleri anımsamanız büyümenin hangi konularda gerçekleşebileceğine işaret ediyor olabilir, benzer farkındalıklar oluşabilir : 

4 Şubat 1998 – 13 Şubat 1999

18 Ocak 2010 – 6 Haziran 2010

9 Eylül 2010 – 22 Ocak 2011

Süreç boyunca çok önemli işaretlerle karşılaşılacaktır. Bilhassa rüyalar çok anlamlı olacaktır. Muhakkak yaratıcılığımız artacak ve hayal gücümüz çok büyüyecektir. Ancak eklememiz gerekir ki; idealize ettiklerimiz gerçeklerden uzaklaşma tehlikesi de barındırabilir. Teslim olmak, elini eteğini her şeyden çekmek değildir, aksine ilahi plana güvenmek, iyisini-güzelini istemek, elimizden geleni iyilikle yapmak ve tevekkül etmektir. Kendimize acımak, kendimizi kurban etmek demek de değildir. Yaradanla aramızdaki mesafeyi hatırlamak, onun en değerlisi olduğumuzu hissetmektir.

Rızık isteyene rızık, aşk isteyene aşk, huzur isteyene huzur vaat eden bu gökyüzü konumunda bizden istenenler hiç de zor değil; birbirimizi önemsemek, cömertçe paylaşmak, bütüne sevgi ve saygı duymak, gönülden verebilmek, sınıflandırmamak, zulmetmemek, severken koşul aramamak, herkesi olduğu haliyle kabul edebilmek. İçinden geçtiğimiz dünya zamanında, bunca belirsizlik içinde sanki karanlık bir odada kıstırılmışız ve umutsuzmuşuz gibi hissediyor olabiliriz. Ancak Jüpiter Balık öyle bir seyahat ki, o karanlık odadan ışığa açılan bir kapının da olduğu yaradan tarafından bize hissettirilecektir. En kolay yolun, o karanlıkta el ele tutuşmak olduğunu söylememe gerek yoktur herhalde.

Şubat, Mart, Nisan 2022’de ruhsal büyük sıçramalar yaşayacağımızı gösteren işaretler olacak gökyüzünde. Yaratıcının elini omzumuzda hissedeceğimize, ona güvendiğimiz için ödülleriyle bizi onurlandıracağına, çaresizlik hissinden uzaklaşacağımıza, bambaşka manevi duygularla ilerleyeceğimize inanıyorum. Bugünden gül ağaçları dikmeye başlamalı, zamanı gelince güller sarsın evrenimizi diye. Jüpiter Balık, en karanlıkta yanan ışıktır. Çaredir. Diyeceğim o ki; mucizeler yalnız yaradan katındadır der Ankebut, ona güven, gerisini merak etme sen.   

Yükselen burçlara göre Jüpiter Balık transitinden alacağınız etkiler şöyle;

Yükselen KOÇ : İyileşme dönemindesiniz. Kabulleriniz artacak. Sisteme güvenebileceksiniz, akışa uyum gösterebileceksiniz. Psikolojik olarak korkularınızdan arınmanız gereken bir dönemdir. Karşılaştığınız korkularla anlaşmaya varma zamanıdır. Korunacaksınız. Spiritüel konulara ilgi artacaktır, rüyalarınızla, bilinçaltınızla koruyucu bir ilişki içinde olabileceksiniz.

Yükselen BOĞA : Gelecek beklentilerinizle ilgili çok olumlu bir zamandan geçiyor olacaksınız. Sosyal çevrenizden iyicil etkiler alabileceksiniz. Arkadaşlarınızda yardımsever işler içinde bulunabilirsiniz, kolektife fayda sağlayacağınız zamanlardasınız. Çocuklarınızın geleceği ile ilgili bereketli adımlar atabilirsiniz. Pozitif bakış açınızın büyüdüğü bir süreç olacaktır.

Yükselen İKİZLER : Hedeflerinizde büyüme söz konusu olacaktır. Kariyer hayatınızda yükselmeler görülebilir. Başarılı olma, tanınır olma konusunda destekleneceksiniz. Statünüzde iyicil etkiler görülecektir. Toplum önündeki konumunuzun olumlu anlamda değişmesi söz konusu olacaktır. Evlilik olabilir. Akademik olarak da ilerleme söz konusu olabilir.

Yükselen YENGEÇ : Ufkunuzu genişletecek çok güzel fırsatlar yakalayabilirsiniz. Manevi anlamda olanı biteni kabulünüz çok daha kolay olacaktır. İlahi planda korunacaksınız. Uluslararası, global konularda bazı fırsatlar yakalanabilir. Önemli akademik eğitimler alınabilir. Kişisel olarak gelişmenize de çok faydası olacak, bolluğu-bereketi yüksek zamanlarda olacaksınız.

Yükselen ASLAN : Maddi anlamda getiriler elde edebileceğiniz bir dönem. Kaynak arayışınızda destek görebileceğiniz bir dönemden geçiyor olacaksınız. Kredi ihtiyaçlarınız olumlu sonuçlanabilir. Mirastan gelen maddi kaynaklara işaret edebilir. Diğer yandan bazı krizleri de büyütebilir. Teslim olmayı da öğreneceğiniz bir süreçte olacaksınız. Ameliyatlar gündeme gelebilir.

Yükselen BAŞAK : İlişkileriniz, evlilikleriniz ve ortaklıklarınızla ilgili şanslı bir dönemdesiniz. Sosyalliğiniz artabilir. Karşı taraftan alacağınız pek çok destek olacaktır. Bu dönemde karşılaştığınız insanlardan çok fayda görebilirsiniz. Evlilik birliğine hazır hissedebilir, doğru insanlarla karşılaşabilirsiniz. Hayatı paylaşmak için en doğru zamanda olacaksınız.

Yükselen TERAZİ : Günlük rutininizde yoğunluk artacaktır. İş yaşamınızda bazı fedakarlıklarda bulunmanız gerekecektir. İş eğitimleri almak için güzel bir süreçten geçiyor olacaksınız. İş fırsatları yakalanabilir. Çok çalışmanın getirebileceği sağlık problemlerine dikkat edin, var olan sağlık problemlerinizin büyümesi söz konusu olabilir. Evcil hayvan edinebilirsiniz.

Yükselen AKREP : Hayattan alacağınız keyfin artacağı bir dönemden geçiyorsunuz. Aşık olabilirsiniz. Çocuk planı olanların destekleneceği bir dönem. Hamilelik şansını arttıran bir dönemdir. Şansınızın çok yaver gideceğini söyleyebiliriz, borsa ve yatırımla ilgilenenler için bereketli bir dönem olabilir.  Yeni hobilere başlanabilir. Ruhsal anlamda da son derece iyicil etkiler alıyorsunuz.

Yükselen YAY : Ev, yerleşim yuva, gayrimenkul, arsa, toprak gibi konularda şanslı bir dönemdesiniz. Evlenmek, ev almak, daha büyük bir eve taşınmalar görülebilir. Köklenmek istediğiniz her konu için doğru zamandasınız. Atalarınızdan size kalacak toprakları işaret ediyor olabilir. Fiziksel ve ruhsal güvenliğinizin koruma altında olduğu zamanlardasınız.

Yükselen OĞLAK : Fikirleriniz çok büyüyecektir. Zihinsel olarak akışa güvenebileceğiniz, gevşeyebileceğiniz bir dönemdesiniz. Kardeşler, yakın çevrenizden destek alabilirsiniz, birlikte fikir alışverişlerinizi hayata geçirebilecek fırsatlar yakalanabilir. İnternet, sosyal medya, ticari anlamda atacağınız adımlar için de olumlu bir zamandasınız. Eğitimler için de güzel bir zamandasınız.

Yükselen KOVA : Maddi konularda büyümeler söz konusu olacaktır. Yatırımlar yapmak, gelirinizi yükseltmek için doğru zamanlardasınız. Yeteneklerinizi gelire çevirecek pek çok şans yakalanabilir. Para kaynağınız iyi anlamda değişebilir, daha iyi kazanacağınız işlere yönelebilirsiniz. Maddi ve manevi güvenliğinizi destekleyecek bir dönemden geçeceksiniz.

Yükselen BALIK : Kendinizi çok iyi ifade edebileceğiniz, özgüveninizi yükselteceğiniz bir zaman dilimindesiniz. Hayata bakış açınızın pozitif anlamda büyümesi görülecektir. Manevi yönden büyük koruma altında olacaksınız. Evlilik potansiyelinin artacağı, ikili ilişkilerde şansın sizden yana olacağını söyleyebiliriz. Bilgileriniz de büyüyecektir, akademik ya da ruhsal eğitimlere tetiklenebilirsiniz.

Çağla Akgün

Bu Yazıya Tepkin Nedir?
Bayıldım
3
Beğendim
0
Emin Değilim
0
Enteresan
0
Şaşırdım
0
Yorumları Gör (1)
 • Good Morning

  Buy all styles of Ray-Ban Sunglasses only 24.99 dollars. If interested, please visit our site: lensoutlet.online

  The Best,

  Aaron
  Ana Sayfa – gökyüzüderki

Leave a Reply

Your email address will not be published.

payment

gökyüzüderki © 2021 - Tüm Hakları Saklıdır.

En Yukarı Git
%10 İNDİRİM KAZAN!
En güncel yazılar, eğitimler ve kampanyalardan haberdar olmak için e-posta bültenimize abone ol. %10 indirim kazan!
  ABONE OL
  Gizlilik politikası bilgilendirme metinini okudum, onaylıyorum.