Şu An Okunuyor
…Her dem yeni dirlikte, bizden kim usanası ! Yeniay da, Uranüs de Boğa’da !

…Her dem yeni dirlikte, bizden kim usanası ! Yeniay da, Uranüs de Boğa’da !

Başlangıçta kaos vardı bilirsiniz. Yeni bir düzene geçtiğinizde her yer karışıktır ve tek tek ele almanız gerekir. Taşınmak gibi. Koliler yap, derle, topla, taşın, yeni yere yerleş falan daima sekiz Çarşamba bir aradadır ve sanki düzen kurulana dek hiç bitmeyecek bir işler yumağı önünüzde gibidir ve kolay iş değildir. Herhangi bir şey yeniye evrildiğinde, değişime maruz kaldığında, hepimizi bekleyen bir “eyvah” teması vardır. Alışılagelmiş düzen artık tam anlamıyla tanındıktan sonra, sıradan hale geldikten sonra, o düzen artık bize bir şey öğretemez hale geldiğinde ufaktan sorunlar çıkar hayatın bazı alanlarında. Çünkü değişim kapıdadır ve gereklidir, insanoğlunun gelişimi için şarttır. Yeni olana açmalıyız kapılarımızı artık ve yeni kendimize de kendimizi alıştırmalıyız. Ne güzel demiş Yunus, hatırlayalım : “Her dem yeni dirlikte, bizden kim usanası !”

Eğer değişime ayak uydurmakta zorlanmıyorsak, beklenmedik zamanda beklenmedik olaylara karşı verdiğimiz tepkilerle baş etmesi bir tık daha kolaydır. Ama eğer tutunuyorsak, sahipleniyorsak ve sabit durumu korumak adına büyük mücadelelere giriyorsak tepkilerimiz baş ağrıtır. Değişime gösterilen her direncin hem fiziksel hem de ruhsal etkileri şiddetli olur. Şiddet, bir şimşek çarpması tadındadır ve esnek olmayan herkesi bir yerden kırar-kopartır atar. Hem de hiç beklenmedik anda ! İşte bu URANÜS’tür !

Bu durumları yorumlarken istisnasız bu işin içinde Uranüs’ün bir parmağı vardır deriz. Nasıl da bir anda böyle değişebilir hayatlar ki ? Elbette hiçbir şeyin oluşu, bir anda olmaz, önceden hissettirmiştir ve fakat biz görmemezlikten gelmiş, ertelemişizdir. Artık daha fazla ertelenemez hale geldiğinde de olan olur ve artık o yeni olanla, eski olandan tamamen koparak, ÖZGÜRLEŞEREK ilerleriz. Başlangıcında çok heves ve motivasyonla başladığımız her şey bizi bir yerden sonra beslemediğinde bu durumla yüzleşmek hepimizin olası kaderidir. Çünkü insanoğlunun bütün tekamülü aslında kendisi içindir ve kendisi olabilmesi için de özgürlük şarttır. Her ruh özgürdür ve kendini kilitlediği her odadan, ister isteyerek ister istemeyerek çıkacak bir yol bulacaktır.

Uranüs’ün kelimelerini çok severim. Aydınlık, farkındalık, reform, gök, mavi, fizik ötesi, deli, dahi, hümanizm, adalet, müzik, sürpriz, frekans, uçuş, düzen karşıtı, sisteme rest, bireysellik, özgün fikirler, orijinallik, öte tarafı görme, üst akıl. Hepsi beni heyecanlandıran, sanki çok daha iyiye ulaşmak için gerekli olan kavramlar topluluğu gibi durur, sıradanlığa çözümlerimdir bu kelimeler benim. Çünkü aykırı olan, yeniye taşır ve yeni olan da motivasyon arttırır. Motivasyonun varsa kendine iyi gelirsin çünkü. Kendine iyi gelen evrene de iyi gelir. Toplumsal farkındalık ve bağımsızlık için birlikte hareket etmemizin altında kendimizi daha iyi hissetmek yatar. Bunun için birlik-beraberlik-barış içinde olmamız önemlidir. Çünkü hepimizi bireyselde özgürlüğe taşıyacak olan da budur. Kendin olabilmek bencillik demek değildir. Özgür ruhlu PROMETHEUS da tanrılardan ateşi çalıp insanlara armağan ederken, insan toplumunun en büyük DEVRİMİNİ gerçekleştirdiğinde bencil değildi. İyi ki ! Çünkü kölelikten kurtulup, bireysel anlamda kendi kendimize yettiğimizi görmenin paha biçilemez olduğunu fark etmek devrimlerin en büyüğüdür.

Tavsiye ediyorum; çevrenizdeki öz burcu ve yükseleni KOÇ, TERAZİ, YENGEÇ ve OĞLAK olanlara geçmiş sekiz yıllarını anlattırın. Ağızlarından şu cümleyi sıklıkla duyarsınız : “HAYATIM DEĞİŞTİ” ! Uranüs 2026 Nisan’a kadar yeni burcunda BOĞA’da seyir edecek ve bize BOĞA konularında farkındalıklar katmak üzere iş başında olacak. Özellikle öz burcu ve yükseleni BOĞA, AKREP, ASLAN ve KOVA’ların hayatı öyle bir hale gelecek ki; ASLA dedikleri her şeyi deneyimlemeye hazır olsunlar. Asla, asla deme nasıl tecrübe edilir göreceklerdir. Bunu kötü bir temenni olarak algılamamalısınız, korkmamalısınız da. Deneyimledikçe seçimlerimiz daha doğru olur çünkü. Kalıplara aykırıdır URANÜS ve bu kalıplar kırıldıkça özgürleşeceğimiz harika bir gerçektir aslında.

BOĞA konularına bakacak olursak; beş duyumuz en önce gelir akla. Görmek, duymak, koklamak, tatmak ve hissetmek. Bunların hepsinin önüne “GÜZEL” sıfatı koyduk mu, BOĞA’nın amacını anlarız. O, bu güzel olan her şeye ulaşmak ve sahip olmak için bütün gücünü ortaya koyar. Sahip olduktan sonra da sıkı sıkıya tutar, maddeye yüklediği her anlam ona kendini iyi hissettirir. Ve eğer bunlar bozulursa fiziksel olarak bütün hormonları yerleri bir olur, ruhsal olarak ise tam karşıtı içindeki AKREP’e ulaşmak için, içinden geçtiği her olaya derin anlamlar yüklemeyi öğrenmek zorunda kalır.

Şimdi URANÜS;

Bu maddeye olan düşkünlüğü bozmak üzere.

Maddeye olan bakış açısını değiştirmek üzere.

Paradan daha önemli şeyler olduğunu anlatmak üzere.

Sabit durduğunu sandığınız her şeyi yerinden oynatmak üzere.

Değişmeyen tek şey değişimdir, göstermek üzere !

BOĞA, toprak anadır. Toprak ana da değişecek şimdi. Bu değişimle dünya sallanacaktır. Toprak kaymaları, depremler de dahil olmak üzere, ekolojik her konuda mutlaka devrim tadında gelişmeler olacaktır. Güzellik anlayışı değişecektir. Yeme içme şeklimiz evrilecektir. Estetik ve tekstil sektöründe beklenmedik bir reform yaşanabilir. Banka ve finans dünyası bildiklerini unutsun, bambaşka bir sisteme hazır olsun. Kişisel alanda “sahiplik” kavramına yepyeni bir bakış açısı katabiliriz. Hümanizm her şeyden daha önemli bir hale gelebilir. Tembellik yerini daha hareketli bir yaşam tarzına bırakabilir. Çok güvendiğimiz fakat bizi artık beslemeyen ne varsa bizden kopup gidecektir.

15 Mayıs 2018 Salı günü gerçekleşecek olan Yeniay’ın hemen ardından birkaç saat sonra Uranüs’ün Boğa’ya geçmesi, çok anlamlı. Ay’ın Boğa’da rahat olduğunu hesaba katabilirdik ancak Uranüs işin içindeyse orada bir elektrik olacağını da es geçemeyiz. Çünkü astrolojik olarak özellikle Jenerasyon gezegenlerinin burç değiştirdiği zamanlarda, o gezegen, kişisel haritalarımızın neresine denk düşerse, o alanlarda hepimizin hayatı bir titrer. Bu sebeple Uranüs’ün burç değiştirmesi hem toplumsal hem de bireysel olarak yepyeni şeyler deneyimlemeye hazır olmamız gerektiğinin altını çiziyor olacak.

Toprak elementinde gerçekleşen her yeniay ilgimizi maddeye yöneltir. Daha bir mantıklı olmaya gayret eder, duygularımızı ikinci plana atarız. Yeniay anında ufuktan yükselen Başak da bir toprak grubu olduğundan, ayağımızı yere daha sağlam basmamız gerektiğini gösteriyor. Risk almak için doğru bir zamanda olmadığımızı hissedebiliriz. Ancak Uranüs’ün değişimi tetiklediği önemli günlerden geçiyorsak, beklenmedik gelişmeler karşımıza çıkabilir ve risklere de çok açık olabiliriz. Yeniay anı haritasında Uranüs ile Mars arasındaki sert iletişim de bizi kazalara/kazara olacak her olaya karşı tetiklendiğimizi de işaret ediyor. Bu sebeple bireysel olarak her zamankinden daha dikkatli olmakta fayda olacağını belirtelim. Sürprizler kapıda, şaşırmayalım.

Yeniay ülkemizin meclis/parlemento/hazine/siyasi partiler/konseyler/belediyeler alanında gerçekleşiyor olacak. Bu durumda bu alanlarda yeni adımlar ve Uranüs’ün etkisiyle de yeni sarsıntılar yaşamamız beklenebilir. Toplum olarak beklentilerimizi de anlatan bu alanda bizler de halk olarak sıra dışı tepkiler vermeye açık olabiliriz. Yeniay ve Uranüs’ün burç değiştirmesinin etkilerini yine çalışan-hizmetli/memur/sosyal sigorta kurumları/çiftçilik endüstrisi/silahlı kuvvetler/hastane kuruluşları gibi alanlarda hissedebiliriz. Ülkemizde yönetici vasfı olan bütün başkanlar, hükümet ve güçlü kişilerin beklenmedik işlere girişmelerine de şahit olabiliriz.

Ezcümle; yeniayla beraber, Uranüs der ki;

Yeni “sen”e kapını aç. Yeni “sen”e alışmaya niyet et.

Hani dervişin biri de demiş ya;

“Geçti mazi, çekme istikbale gam. Gün bu gün, saat bu saat, dem bu dem !”

Boğa Yeniayının ve Uranüs Boğa seyehatinin yükselen burçlara etkisi ise şöyle olacak :

Yükselen Koç : Maddi ve manevi değerlerinize yeni bir bakış açısı katmak üzeresiniz. Kendi yetenekleriniz üzerinde devrimler gerçekleştirebilirsiniz. Gelirinizde beklenmedik gelişmelere hazır olun. Finansal her konuda problemlerinize çözüm olabilecek yeni gelişmelere açık bir dönemdesiniz. Başarılı olmak için kendi kendinizi tetikleyebilecek yüksek enerjiyi içinizde bulabileceksiniz.

Yükselen Boğa : Hayata bakış açınızı değiştirmenin zamanı geldi. Her şeyin daha fazlasını isteyebilirsiniz ancak bunun için bildiğiniz yolları unutmanız gerek. Baştan aşağı değişim önce zihinle başlar, bu değişikliğe bir şeyleri tutarak ulaşamayacağınızı bilmekte fayda var. Fiziksel değişim için uygun zamanlardasınız. İşiniz, ilişkileriniz, evliliklerinizde size hizmet etmeyenden kopma vakti.

Yükselen İkizler : Bazı şeylerin kontrolünüz dışında gelişeceğini bilmeniz gerekli. Bilinçaltınız sizi büyük farkındalıklara ulaşmanız için uyarıyor olacak. Bu durum sinir sisteminizi oldukça etkileyebilir. Günlük rutin işleriniz beklenmedik bir şekilde, bir anda değişime maruz kalabilir. Boğaz bölgeniz, hormonlarınız hassaslaşabilir. Hem ruhsal hem de fiziksel sağlığınıza dikkat etmelisiniz.

Yükselen Yengeç : Sosyal hayatınızda tanıştığınız kişilerin hayatınızda kalıcı olması muhtemel. Eski arkadaşlarınızınsa size iyi-kötü sürprizleri olabilir. Aşk hayatınızda güzel gelişmelere gebe olabilirsiniz. Çocuklarınızla ilgili, onların geleceğini daha da güzelleştirmek için bazı adımlar atmanız için doğru bir zaman dilimindesiniz. Yıldırım aşkları kapıları çalabilir. Beklenmedik hamilelikler görülebilir.

Yükselen Aslan : Kariyerinizle ilgili önemli bir dönemden geçiyor olabilirsiniz. Beklemediğiniz değişikliklere uyum sağlamakta zorlanabilirsiniz. Hedeflerinize ulaşmanız için bazı şeylerden kopmanız gerekiyor ve siz bırakamıyorsanız gökyüzü sizi bu duruma hazırlıyor. Statünüz birden bire değişebilir. Evlenebilirsiniz. Ayrılabilirsiniz de. Ev-yerleşim-yuva konuları gündeme gelebilir, taşınabilirsiniz.

Yükselen Başak : Yeni fikirlerinizi hayata geçirmek için içinizdeki motivasyona güvenebilirsiniz. Risk almanız gereken durumlara karşı içinizde itici bir güç olacaktır. Uzak akrabalardan beklenmedik haberler alabilirsiniz. Yurtdışı, uluslararası işler gündeme gelebilir. Hayatınızı değiştirecek açılımlara açık bir dönemdesiniz. Zihinsel farkındalığınıza hizmet edecektir gökyüzü. Yeni eğitimler alabilirsiniz.

Yükselen Terazi : Krediler, borçlar, ödemeler gündeminizde olacaktır. Başkalarının kaynakları konularında yeni gelişmeler sizi etkileyebilir. Miras konularıyla uğraşabilirsiniz. Fizik ötesi konulara ilginiz artabilir. Moda ve sanat konularıyla ilgilenmek de size iyi gelebilir. Finansal kaynaklarınızda değişim/dönüşüm görülecektir. Ayrıca cinsel temalar öne çıkabilir. Sıra dışı zevklere yönelebilirsiniz.

Yükselen Akrep : Yeniayda gündeminizde ikili ilişkiler olacaktır. Evlilikler, ilişkiler, ortaklıklar alanında yeni gelişmeler yaşanabilir. Herhangi bir konuda yaptığınız anlaşmalarda risk almamakta fayda var. Uranüs’ün Boğa seyahati boyunca da yine bu ikili ilişkiler alanında oldukça sürprizli seneler olacaktır önünüzde. Beklenmedik evlilik ya da boşanma kararları alınabilir. Değişime direnmemeye çalışın.

Yükselen Yay : Günlük rutin işlerinizde yeni adımlar atmak üzere olabilirsiniz. Profesyonel yaklaşmaya çalışmanız yerinde olur. İş değişiklikleri konusunda içsel bir motivasyon arıyor olabilirsiniz, bu size bir stres etkileri yaratabilir. Sağlık konularında boğaz ve hormonlar hassaslaşabilir, ertelemek doğru olmaz, üzerinde durun. Size hizmet etmediğini düşündüğünüz şeylerden bir anda kopabilirsiniz.

Yükselen Oğlak : Aşk alanınızda güzel gelişmeler olabilir, kalıcılığı olan ilişkileri seçmek yerinde olacaktır. Çocuklarla ilgili sosyalleşebileceğiniz bir dönemdesiniz. Yeni hobiler edinmek için güzel bir zaman dilimindesiniz. Her ne yapmak istiyorsanız, kendinizi o alanın sahnesinde bulabilirsiniz. Önümüzdeki yedi yıl boyunca beklenmedik hamilelikler, anne/baba olma deneyimi yaşayabilirsiniz.

Yükselen Kova : Ev, yerleşim, yuva ve aile konuları gündeminizde olacaktır. Bu alanlarda yeni adımlar atmak üzere tetiklenebilirsiniz. Ev değiştirme, taşınma, ev alma gibi fırsatlar önünüze düşebilir, dikkatle değerlendirin. Önünüzdeki yedi yıl boyunca düzeninizi değiştirmeniz gerekecektir. Ani evlilikler, statü değişiklikleri yaşayabilirsiniz. Kendinize yeni hedefler koymanızı tavsiye ederim.

Yükselen Balık : Yeniayla birlikte aklınıza gelen yeni fikirler üzerinde sağlam temeller atmak üzere olabilirsiniz, risk almadan ve konsantrasyon bozmadan değerlendirebilirsiniz. Yakın çevrenizden güvenilir destekler alabilirsiniz. Kardeşlerinizin hayatı değişebilir. Yeni ticari atılımlar yaşayabileceğiniz yıllara giriş yapıyorsunuz. Yeni araç alımı/değişimi yaşanabilir. Zihniniz çok yenilenebilir etkide.

Çağla Akgün

Bu Yazıya Tepkin Nedir?
Bayıldım
0
Beğendim
0
Emin Değilim
0
Enteresan
0
Şaşırdım
0
Yorumları Gör (0)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

payment

gökyüzüderki © 2021 - Tüm Hakları Saklıdır.

En Yukarı Git
%10 İNDİRİM KAZAN!
En güncel yazılar, eğitimler ve kampanyalardan haberdar olmak için e-posta bültenimize abone ol. %10 indirim kazan!
    ABONE OL
    Gizlilik politikası bilgilendirme metinini okudum, onaylıyorum.