Şu An Okunuyor
İçimdeki deli, seviyorum seni. Yeniay KOÇ’ta !

İçimdeki deli, seviyorum seni. Yeniay KOÇ’ta !

Aristo “Gökler Üzerinde” isimli kitabında göğün altı diye tabir ettiği yeryüzünü işaret ederek her şeyin şu dört elementten ibaret olduğunu söylemiş : Ateş, Toprak, Hava ve Su. Dört yönlüdür çünkü ruhumuz. Sezer – atılırız (ateş), duyumsar – güveniriz (toprak), düşünür – fikir ediniriz (hava) ve hisseder – yaşarız (su). Astroloji bu dört element ile burçların kendini nasıl ifade ettiğine dair bilgileri net bir şekilde verir. Bugün ateş elementi bir burcun günü ise, o halde eylemler de ateş etmeli. Zira her şeyin ateşle başladığına inanan astrolojide, kutsal güçtür ATEŞ. Zerdüştlükteki iyiyi kötüden ayıran tanrısal güçtür. Prometheus’un tanrılardan çaldığı ateşi insan ırkına armağan etmesiyle güçlenmiştir âdemoğlu. Başlangıçtır ateş, KOÇ’tur.

16 Nisan sabahı hepimiz “atıl kurt” güdüsüne uyanacağız. Öyle bir uyanış ki, öyle bir farkındalık hali ki, ateş ateş böyle, deli deli. Güneş ve Ay Koç burcunda buluşuyorsa, buluştukları yerde URANÜS onlara kucak açmışsa, içimizden bir ses bize bir şey der ve gerisini düşünmeden atılma isteği duyarız. Yani, böyle birden bire, aniden, beklenmedik bir şey olursa durumu garipsemeyin. Durum, olağanüstü olağandır hazır olun. Bir şimşek çakıverirse, bir yıldırım düşüverirse, bir oldu-bitti hal alıverirse her şeyin yeniden başlaması icap edebilir. Kopan kopar, kalan sağlar bizimdir.

Demek bana yeni bir ben lazımmış. Demek uyanmışım, demek eskiyle burada vedalaşacakmışım. Yetmiş artık, burama gelmiş, üzerimdekilerden hafifleme zamanım gelmiş çatmış. Bahar gelmiş, kabanların çıkma vaktiymiş. ÖZGÜRLEŞMEK tam da buymuş. Bugüne kadar önemsemediğim duygusal bağımsızlığım arıza çıkarttıysa onu dinlemeyeceğim de ne yapacağım. Ondan daha değerli ne var ? “İçimdeki deli, seviyorum seni” ile başlattığım hiçbir şey yargılanamaz. O zaman dans !

Mevsimin güzelliği, ateşin gücü, hevesin sıcaklığı, içimin çocuğu ve daha ne kadar pozitif şey varsa hepsini yanına alanın ve geçmişle hiç ilgilenmeyen KOÇ’un atılgan doğasına uyum sağlamamızı isteyen gökyüzüne “mesajı aldım” diyenin günüdür bugün ! Kendimize teslim olduğumuz ve karşılığında duygusal zenginliğe erişebileceğimizin farkına varacağımız gün bugün. Ne istedik de olmadı sorusunun altını çizeceğimiz ve –mış gibi davranmayı bir kenara bırakarak içimizin sesinin kazandığını duyacağımız gün bugün. Yeniaydır, yazı kalır, ben notumu aldım en sevdiğim defterlerime, size de tavsiyemle : “içimdeki delinin dile gelmesine izin verdim gitti, kendimi ona emanet ettim gitti, ne gelirse başım üstünde dedim gitti” !

Ufuk çizgisinde “koşulsuz” bir hal de var hazır, verdiğimiz kadarız hepimiz, ihtiyacı olanlara kayıtsız kalmayarak, cömertliğe sınır koymayarak, kendimizi limitlemeyerek başlat düğmesine dokunalım. Kalpteki coşkuyu buram buram duyalım, hatta taşalım istiyor gökyüzü. Motivasyonumuz da var. Ancak dikkat etmemiz gereken bir şey var, gökyüzünde dört elementin dördü bir denge oluşturamamış, havadan yana eksik bırakmış bizi. Hava elementi hayvan sembolü içermeyen tek elementtir, çünkü içgüdülerini değil, aklını dinler ve insana düşünme fonksiyonu katar. Merkür’de henüz düze dönmek üzere, zihin ve ego artık senkronizedir demek için birkaç gün daha beklenmelidir. Bu durumda içimizden geleni yaparken biraz aklımızı da kullanalım istiyor gökyüzü.

Acaba mı gibi bir endişe duymadan direkt dalmaların, gereken her durumda insiyatif almaların, bizi tetikleyen her şeye tepkisel yaklaşmaların pek mümkün olabileceği bu yeniayda, işin içinde özellikle toplumsal anlamda bizi çok etkileyecek olan Uranüs’ün parmağı olacak. Uranüs zihnimizi de bedenimizi de elektriklendirecek, sinir sistemimizle oynayacak olabilir. Ama aslında bir şeylerden, bir yerlerden kopmamız gereken fakat bunu bir türlü yapamadığımız durumlarda isyan etmek bizi özgürleştirir bilincini unutmayalım. Yeniayın içten içe bambaşka bir kimlik olmayı isteyen fakat durumu kendisine kabul ettirmekte zorlananlara iyi geleceğine eminim. Özellikle öz burcu ve yükseleni Koç, Yengeç, Oğlak ve Terazi’lerin yaşayacakları gelişmeleri fırsat olarak görmelerini tavsiye ederim.

Başlamak başarmanın yarısıdır bilirsiniz. Ve evrenin harekete duyarlı olduğunu da bilirsiniz. Kendi özgür iradenizle attığınız her adımın sonucu ne olursa olsun “ben istedim, ben yaptım” diyebilmek gibisi yoktur. Yeter ki hevesinizi kaybetmeyin. İçinizde kalmasın, dünyaya bir kere geldiğinizi unutmayın, tecrübelerinize kas yaptırın. Saf ve temiz kalple atılan adımların günahı olmaz. KOÇ’un başlatma enerjisini harcamayın dilerim.

Türkiye haritasının parlamento üyeleri, konseyler, meclisler, hazineler, dost ülkelerle ilgili alanına denk düşecek olan Yeniay, aynı zamanda beklentilerimizin de altını çizebilir. Toplumsal bir farkındalık yaşayacağımız olaylara çekilmemiz söz konusu olabilir. Diğer yandan müttefiklerimizle aramızda tatsız gelişmelere açığız. Diplomatik bir takım hatalı adımlar atmamaya dikkat etmemiz gereken bir dönemden geçeceğiz. Ayrıca, çocuklar/kadınlar/sahne sanatçıları/sportif faaliyetler alanımızda bazı hayal kırıklıkları yaşamamız muhtemel gözüküyor. Borsa ve piyasalarda da kayıplar yaşamamız mümkün.

Yükselen Burçlara göre KOÇ Yeniayının etkileri ise şöyle;

Yükselen KOÇ; Değişim kapıda. Uranüs’ün burcunuzdan çıkmadan önce size katacağı farkındalıklara kalbinizi açın. İş hayatınızda yeni kararlar almak üzere olabilirsiniz. Beklenmedik gelişmelere hazır olmanızda fayda var. Evlilik-ilişkiler-ortaklıklar alanınız oldukça elektrikli, bencil davranışlar gözlemlenebilir. Maddi-manevi değerleriniz konusunda eliniz fazla açık olabilir, büyük harcamalardan kaçınmak yerinde olur. Enerjinizi spora-diyete-sağlıklı yaşamaya kullanmak için fırsatlı günlerdir.

Yükselen BOĞA; Bilinçaltı karanlıklarınızı aydınlatacak her sürprize açık olmakta fayda var. Arkanızdan dönen işlerin farkında olmayabilirsiniz. Bazı yüklerden kopmanız, özgürleşmeniz için adım atmanız gerekebilir. Sinirlerinize hakim olmaya çalışmak için ekstra özen göstermek durumunda kalabilirsiniz. Ruhsal ve fiziksel sağlığınıza dikkat edin. Uzak yerler, uluslararası işler, seyahatler gündeminizi aniden değiştirebilir. Eğitim alarak bir konuda uzmanlaşabilir, danışmanlık alabilirsiniz.

Yükselen İKİZLER; Sosyal çevrenizde güzel gelişmeler olabilir, hareketli günlerdesiniz. Arkadaşlarınızla birlikte hevesli yeni başlangıçlar planlayabilirsiniz ancak çabuk da sıkılabilirsiniz. Günlük rutin işlerinizde yoğunlaştığınızı fark edebilirsiniz, zamanı iyi yönetmeniz, planlı ve programlı olmanız gereken bir dönemdesiniz. Krediler, ödemeler, sigortalar, borçlar konularında zor bir dönem ancak yeteneklerinizle üstesinden de gelebilirsiniz. Aşk için güzel başlangıçlar yaşanabilir.

Yükselen YENGEÇ; Kariyer ve hedeflerinizde son derece sizi heyecanlandıran gelişmeler önünüze düşebilir. Dikkatle değerlendirin, coşkunuzu biraz sakinleştirmeniz yerinde olacaktır. Statünüzü, pozisyonunuzu değiştirecek ani gelişmeler olabilir. Sorumluluklarınızdan sıkılabilir, özgürleşme ihtiyacında hissedebilirsiniz kendinizi. Aşk hayatınızda biraz içe dönebilir, olanı biteni, size ne hissettirdiğini irdeleyebilirsiniz. Sosyal hayatınız canlanabilir, aşka çekildiğinizi gözlemleyebilirsiniz.

Yükselen ASLAN; Uzak yerlere gitmek, seyahat planları yapmak için güzel bir dönemdesiniz. Eğitim, seminer, konferans katılımları size kendinizi iyi hissettirecektir. Ufkunuzu genişletmek için içinizdeki sese kulak verin, heyecan verici fikirler edinebilirsiniz. Ev-yerleşim-yuva konularında eksik hissettiğiniz konuların üzerinde duracağınız günlerdesiniz. Ailevi konularla ilgili problemlerinizi halı altı yapmamaya çalışın. Sağlığınıza dikkat edin, cilt-diş-dizler hassaslaşabilir, ertelemeyin.

Yükselen BAŞAK; Kendi dönüşümünüz için dürtülerinizi dinleyeceğiniz ve hemen harekete geçeceğiniz günler var önünüzde. Biraz plansız davranmak sizi endişelendirse de insiyatif alabilecek gücünüz olacak. Motivasyonunuz yüksek. Aşk hayatınızda zor günlerden geçiyor olabilirsiniz, ancak atacağınız adımlar sizi daha iyi bir geleceğe taşıyacaktır. Aklınızdan geçen fikirlerin üzerinde durun, size doğru yönlendirmeler yapacaktır. Yakın çevrenizin size iyiliğiniz için verdiği fikirleri de dinleyin.

Yükselen TERAZİ; Her türlü ikili ilişkide sizi sürprizli günler bekliyor. Heveslendiğiniz öneriler duyabilirsiniz ancak iyi değerlendirin. Evlilik-ilişkiler-ortaklıklar alanınızda yolunda gitmeyen fakat aksiyon da alamadığınız durumlar varsa birden bire kopuşlar yaşanabilir. Ev-yerleşim-yuva konularında verdiğiniz mücadele sizi yoruyor olabilir fakat sabırlı olun. Maddi-manevi değerlerinizi gözden geçirmelisiniz, atacağınız adımlar için biraz daha zamana ihtiyacınız olabilir.

Yükselen AKREP; Günlük rutin düzeninizi birden bire değiştirecek gelişmeler yaşayabilirsiniz. İşinizle ilgili son derece güçlü bir motivasyonunuz var ve önünüze düşecek fırsatlara hemen atlama güdüsünde olabilirsiniz. Yeni kararlar almadan önce dikkatli değerlendirin. Sağlığınıza önem vermeniz gereken bir dönem, vücudunuzun uyarılarını dikkate alın, özellikle baş bölgesine dikkat edin. İkili ilişkilerde bir süredir bir iç değerlendirme halindesiniz, pozitif ve yapıcı olmaya biraz daha gayret edin.

Yükselen YAY; Aşk hayatınız oldukça hareketli. Bekarlar son derece hızlı adımlarla kendilerini bir ilişkinin içinde bulabilirler. Var olan ilişkilerinizde ise, özgürlüğünüzü sıkan durumlara vereceğiniz tepkiler olabilir, ayrılık ve kopuşlar gündeminizi birden bire değiştirebilir. Maddi-manevi değerleriniz konularında çok yoruluyorsunuz, temeli sağlamlaştırmak için biraz daha sabretmeniz gerekebilir. Bilinçaltı çalışmaları için harika bir dönemdesiniz. Korkularınızın üzerine gitmenizi tavsiye ederim.

Yükselen OĞLAK; Ailenizle ilgili beklenmedik sürprizli konular önünüze düşebilir. Ev-yerleşim-yuva konularında heveslisiniz. Taşınmalar, tadilatlar, yeni eşyalar almak için tetiklenebilirsiniz, doğru zamanda olduğunuza emin olun. Hayatınızı kökünden değiştirecek zorlu koşullara alıştınız, direnciniz yüksek, sabırsızlık size iyi gelmez, dik durmaya devam edin, geleceğiniz parlak. Aşk hayatınızda umutlarınızı tüketmeyin, ani kararlar almayın. İkili ilişkilerinizi sağlamlaştırın, yapıcı olun.

Yükselen KOVA; Fikirlerinizi eyleme dökmek tetikleniyorsunuz, içinizde duyduğunuz heyecanı bastırmayın. Yola çıkın, adım atın. Hevesinizi kursağınızda bırakmayın. Zihninizdeki hareketlilik, elektrik kararsızlığınıza çözüm olacak aslında. Sizin dışınızda gelişen olaylara karşı verdiğiniz mücadele devam edecek gözüküyor, tahammül sınırlarınız zorlansa da, yüklerinizden hafiflemek için stratejik davranmaya çalışın. Belirlediğiniz hedeflerden vaz geçmeyin, yavaş ilerliyor olsa da ilerisi pozitif.

Yükselen BALIK; Gelirinizi arttırmak üzere atacağınız yeni adımlar sizi oldukça heveslendirebilir. Yeteneklerinizi paraya çevirebileceğiniz motivasyonunuz son derece yüksek. Hayallerinize uzaklaştığınızı düşünüyor olsanız da, sabretmeye devam edin, düşlerinize hizmet sizi yormasın, vaz geçmeyin. Uzun zamandır planladığınız bir eğitim ya da danışmanlık varsa alın, ufkunuzu genişletecek yeni şeyler öğrenecek, içinizdeki karışıklığa çözüm bulabileceksiniz.

Çağla Akgün

Bu Yazıya Tepkin Nedir?
Bayıldım
0
Beğendim
0
Emin Değilim
0
Enteresan
0
Şaşırdım
0
Yorumları Gör (0)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

payment

gökyüzüderki © 2021 - Tüm Hakları Saklıdır.

En Yukarı Git
%10 İNDİRİM KAZAN!
En güncel yazılar, eğitimler ve kampanyalardan haberdar olmak için e-posta bültenimize abone ol. %10 indirim kazan!
    ABONE OL
    Gizlilik politikası bilgilendirme metinini okudum, onaylıyorum.