Şu An Okunuyor
Her gecenin bir sabahı vardır. Dolunay AKREP’te !

Her gecenin bir sabahı vardır. Dolunay AKREP’te !

Mit bu ya;

Phaethon, annesinin yanından Güneş’in ülkesine gitmeye karar vermiş bir gün. Güneş’in sarayına ulaşmak ve Güneş’le tanışmak hayatta en çok istediği şeymiş çünkü. Saraya vardığında Güneş’le karşı karşıya kaldığında, gözleri kamaşmış Phaethon’un. Öyle ki, gözlerini açamamış bile Güneş’in parlaklığı karşısında.

Güneş “yaklaş yanıma, sarayımda ne aradığını söyle” demiş Phaethon’a.

Anlatmış delikanlı, demiş ki; “annem sizin babam olduğunuzu söyledi, bende doğru mu değil mi, gelip sizi gözlerimle görmeye karar verdim ve buradayım”.

“Doğru” demiş, Güneş. Senin için ne yapabilirim diye de sormuş, benden bir şey iste demiş. Güneş, her güne başlarken gökyüzünde ışıklı bir araba sürermiş ve Phaethon’da o arabayı bir kere bile olsa kullanmak istermiş hep. Bunu istemiş Güneş’ten.

Güneş, karşısındaki oğlu Phaethon’a yaklaşıp demiş ki; “Oğlum, sen ölümlüsün. Oysa bu arabayı tanrılar bile süremez. Tepeler çok dik, atlar azgın, zaman ilerledikçe ışıktan gözünü alamazsın, yönünü şaşırırsın. İnerken de yokuş aşağı çok diktir yollar. Ayrıca yukarıda Akrep’ler var, zehirliler, seni öldürürler. Gel, vazgeç bu sevdadan, başka bir şey iste”. Phaethon maalesef vazgeçmemiş.

Şafak hafiften pembeleşmeye başladığında kapıya yönelmiş Güneş’le oğlu. Atlar kapıda hazır ve sabırsız bekliyormuş. Güneş bir kere daha ikna etmek istemiş oğlunu, fakat nafileymiş bu çabası. Atlar daha dizgin tutuşundan bile anlamışlar Phaethon’un acemi olduğunu. Yokuşu inanılmaz bir hızla çıkarken yükseklerde akreplerle karşılaşmış Phaethon ve korkular içinde, ne yapacağını bilemeden bırakıvermiş dizginleri. Azgın atlar daha da hızlanınca çıkardıkları ateş İda’yı, Parnassos’u, Olympos’un tepelerini tutuşturmuş, vadileri yakmış. Irmaklar buhar olmuş. Nil ırmağı kaçacak yer bulamamış –ki, başını soktuğu her neresiyse bugün bile kaynağının nereden geldiği bilinmez derler-. Zeus işin çığrından çıktığını görünce, yıldırım göndermiş ve Eridanos ırmağına düşmüş Phaethon. Irmağın serin suları fışkıran alevleri söndürmüş ama Phaethon da canından olmuş.

Akrep’in insan üzerinde yarattığı korku başka bir şeydir. Karşı karşıya kaldığınızda büyü yemiş gibi olursunuz. Daha ilk bakışından etki altına alınırsınız. İlk dakikadan karanlıklarınıza sızıverir. Kötü niyetinizi hisseder ve o andan sonra da kendinizi sokulmuş bilin, zehirlenirsiniz, ölürsünüz. Herhangi bir Akrep’le yaşadığınız her neyse, orada mutlaka ölüm ve yeniden doğmanız gereken bir şey vardır. Dönüşüm şarttır. Geri dönüşü de yoktur. Savaştır Akrep. İçsel ve huzursuz bir savaştır. Değişmeye karşı direnciniz işe yaramaz, sizi kendi derinliklerinizle yüzleştirir. Krizler çıkartır. Çözüme doğru gitmek zorundasınızdır ve aksini yaparsanız yenilgiden kaçamazsınız.

Gökyüzünde astrolojide gezegen kabul edilen AY, içsel huzur ister. Sakinlik sever, kendini her daim evinde hissetmek ister, ev onun en korunaklı yeridir çünkü. Gecedir Ay ve üzerimizdeki çatı geceleyin bizi korur ya karanlıklardan, kötülüklerden, Ay’da tam böyle hissedelim ister. Gel gör ki, Akrep krizdir, şüphedir, huzursuzluktur, insanın içine düşüveren kurttur. Gece ışığıdır ve rahatsız edicidir. Bu sebeple zararlıdır Ay Akrep’teyken. 30 Nisan’ın sabaha karşı vakitlerinde, AY Akrep ve tam haliyle kendi içimizdeki krizlerle yüzleşmemiz için bizi rahatsız edecek. Güneş BOĞA’da güven isterken, Ay AKREP’te bize şüphe ekecek. El mi yaman bey mi yaman tadındaki bu karşılaşmadan nasıl çıkacağız peki ?

Phaethon’un baba sözü dinlemeyip, acemi olduğu halde nefsine yenilip yine de bilmediği yollara düşmesi sonucu ölümle karşılaşması düştü aklıma. Sıkı sıkıya sarıldığımız, tutturduğunuz bir konu var mı dikkat edelim şimdi. İnadımız, sabit fikirliliğimiz sonumuz olmasın. Eğer acemiysek ve kendimizi “olmuş” zannediyorsak büyük bir yanılgı içinde olabiliriz. İçimizdeki şüphelere sessiz ve sakince odaklanalım. Bize güven vermeyen konularda işimizi şansa bırakmayalım. Ne Boğa ne de Akrep risk sevmez, unutmayalım. Güzel olan şu ki; verdiğimiz mücadelede sabırlı olabileceğiz. Bir maraton koşucusu gibi hedeflerimize yavaş fakat sağlam adımlarla ilerleyebileceğimize dair güzel işaretler var gökyüzünde. Bırakalım biraz ağır aksın zaman. Böylece yaptığımız hataları fark edebiliriz. Aceleye mahal vermeyelim, emin olmadığımız konularda bir durup düşünelim, yeniden değerlendirelim. Geç olsun, güç olmasın.

Dolunay anında ufuktan yükselen Balık burcuyla sarmaş dolaş olmuş Neptün neyi işaret ediyor biliyor musunuz ?

Koşulsuzluğu.

Teslimiyeti.

Akışa güvenmeyi.

Sevmeyi.

Deniz kızını.

Suları ve maviyi.

Maneviyatı.

Yardımseverliği.

Fedakarlığı.

Yaratıcıyı.

Duaları.

Şükürleri.

Gördüm ve derim ki sana; Balık da şifadır, Akrep de. Her şeyden şüphe et, haklısın şu dönem. Ama tek bir şeyden emin ol; aradığın şifa, neyi bırakırsan orada ! Bırak, ver, arın diyorum. İnadı bırak, sevgini şartsız ver, kurtul diyorum. Her gecenin bir sabahı var. Sen o sabaha da uyanacaksın. Ve neye uyanacağın senin tam da dolunay zamanlarının işaret ettiği gibi neleri seçeceğine bağlı. Vaz geçtiklerinde kalmasın aklın, deri değiştirme dönemindesin, yeni bir can bulacaktır vücudun.

Uranüs’ü KOÇ’tan uğurluyoruz. Son derecesinde artık. Dolunay zamanları Ay, üzerinde durmamız gereken konulara en yüksek ışığını yansıtır, bizi aksiyon almamız konusunda tetikler, artık görmemezlik edemeyiz. Uranüs’ün Koç’tan çıkışı sırasında bize yaşatacağı sürprizlere hazır olalım. Yaşayacağımız her beklenmedik olay, neyle karşılaşırsak karşılaşalım mutlaka bize bir farkındalık katacaktır, unutmayalım.

Akrep, Boğa, Aslan ve Kova’lar kaderinize etki edecek kararlar kapıda ! Yükselen burçlara göre etkiler ise şöyle;

Yükselen KOÇ; Krediler, borçlar, ödemeler, yapılandırmalar konularında adım atmak için doğru bir zamandasınız. Yatırım konularında ayağınızı sağlam basmalısınız. Risk alacak, işinizi şansa bırakacak bir zaman diliminde değilsiniz. Yeteneklerinize inanın. Maneviyatınızı güçlendirin. Niyetinizi bozmayın. İçinizdeki sese mutlaka kulak verin. Değişime direnmeyin. Yavaşlayın.

Yükselen BOĞA; İkili her türlü ilişkide önemli adımlar atmak üzere olabilirsiniz. Zor kararlarla baş başa kalabilirsiniz. Size güven vermeyen yerde durmamak doğru bir seçim olacaktır. Diyete başlamak için bundan daha iyi bir zaman olamaz. Sağlığınızla ilgili atacağınız her adımda başarı vadediyor gökyüzü. Yalnız yükselen Boğa’ların kadersel aşk karşılaşmaları, tutkulu ilişkilere adım atmaları muhtemel.

Yükselen İKİZLER; Günlük rutin işlerinizde çıkacak olan krizlerle, sabırlı olursanız başa çıkmanız mümkün olabilecek. Özellikle iş yerinizde sizi manipüle etmeye çalışan insanlara karşı sağlam bir duruş sergilemeye çalışın. Tepkisel davranmak doğru olmaz. Sağlığınıza dikkat edin, üreme organları hassas olabilir, işaretleri dikkate alın, ertelemeyin. Yoğun bir süreçten geçebilirsiniz. Konsantre olun.

Yükselen YENGEÇ; Aşk hayatınızda krizler çıkabilir. Sizi üzenleri hayatınızdan çıkarma kararı almanız doğru olur. Yalnız yükselen Yengeç’ler içinse çok tutkulu karşılaşmalar yaşayacağı bir dönem olabilir. Karamsar olmamaya çalışın. Her ne kadar içinizden yalnız kalmak gelse de tam tersi sosyalleşmek iyi gelecektir. Ebeveyn Yengeç’lerin çocuklarıyla ilgili önemli kararlar almaları gerekebilir.

Yükselen ASLAN; Ev-yerleşim-yuva konularında bir karara varmak üzere üzerinizde bir baskı hissediyor olabilirsiniz. Ailevi konularda hassas bir dönemden geçebilirsiniz. Gerginlik size zarar verecektir. Arsa-gayrimenkul-toprak sahibi olmak üzere attığınız adımlardan uzun vadede olumlu karşılık alabilirsiniz. Kariyer ve hedefleriniz üzerinde duyduğunuz baskıyla da baş edebilirsiniz.

Yükselen BAŞAK; Kardeş, kuzen, yakın çevrenizle huzursuz şeyler yaşamanız mümkün. Daha anlayışlı ve dengeli olmanız gerekebilir. Aklı selim ortak bir yol bulabilirsiniz. Ticari konularla ilgili bir karar aşamasında olabilirsiniz. Yolculuklar için doğru bir zamandasınız. Eğitim ve danışmanlık alabilir, yeni bilgiler edinebilirsiniz. Zihninizi çok yormamaya, kalbinizi de çok bozmamaya çalışın.

Yükselen TERAZİ; Maddi ve manevi değerlerinizle ilgili yaşayacağınız sıkıntıların fırsata dönme ihtimali var. Yatırımlarınız konusunda doğru adımlar atabilir, yeteneklerinizi paraya çevireceğiniz durumlarla karşılaşabilirsiniz. Harcamalarınızı dengede tutmalısınız, ihtiyacınız olmayan şeylere yönelmeyin. Geçmişte kaçırdığınız bir fırsatı yeniden değerlendirmek için doğru bir zaman olabilir.

Yükselen AKREP; Evlilik-ilişkiler ve ortaklıklar, ikili her türlü ilişkiler alanınızda yaşadığınız gerilim sizi çıkışa götürüyor aslında, direnmeyin. Olması gerekenden kendinizi alıkoymayın. Doğru kararlar alabilmek için kalbinizin sesine mutlaka kulak verin. Şüpheleriniz gerçek olabilir. Oldukça güçlü gökyüzü etkileri altındasınız. Hayatınızla ilgili çok önemli kararlar alabilirsiniz. Sağlığa dikkat !

Yükselen YAY; Sorular bilmediğiniz yerden gelebilir. Bir şeyleri bırakmanız gerekiyor ama siz neleri bırakmalısınız bilemiyor olabilirsiniz. Psikolojik krizlere karşı yapılacak en güzel şey derin nefesler alacak yerlere odaklanmak olacaktır. İş yerinizde bir bilinmeyen ama sizi rahatsız eden şeylerle karşı karşıya kalabilirsiniz. Gizli şeyler açığa çıkabilir ve duruma göre önemli kararlar almanız gerekebilir.

Yükselen OĞLAK; Sosyal çevrenizde bir takım krizlerin ortasında neyi nasıl yapmanız gerektiğiyle uğraşmak zorunda kalabilirsiniz. Önceliklerinizi iyi belirleyin, haksızlık etmemelisiniz. Aşk hayatınızda sizi sıkıştıran her şeyden uzaklaşmak isteyebilirsiniz. Yalnız yükselen Oğlak’ların ise aşk önlerine düşebilir, sıkıntılarınız yüzünden bu fırsatı kaçırmayın, aksine size iyi gelecektir.

Yükselen KOVA; Kariyer ve hedefleriniz üzerinde önemli bir karar aşamasında olabilir ve neyi seçeceğiniz konusunda kararsızlık yaşayabilirsiniz. Bu durum sizi gerebilir. Ortadaki krizin sizinle ilgisi mutlaka var ama belki de biraz akışa teslim olmak sizi rahatlatacaktır. Ailevi konular ve eviniz-yuvanızla ilgili bazı şeylerin üzerinde durmanız gereken bir zaman dilimindesiniz. İlginize ihtiyaç var.

Yükselen BALIK; Fedakarlıklarınız sizi bunaltabilir. Yön kaybı yaşayabileceğiniz fikirlerinizden uzak durmanız doğru olacaktır. Herkese yetişemeyebilirsiniz. Bir tatil planı, uzak yerlere kaçabilmek hayali pozitif hissettirecektir. Yakın çevrenizden biraz uzaklaşmak iyi gelecektir. Eğitim ve danışmanlık için uygun bir zaman dilimidir. Öğreneceklerinizin size katacakları var. Hukuki sorunlar can sıkabilir.

Çağla AKGÜN

Bu Yazıya Tepkin Nedir?
Bayıldım
0
Beğendim
0
Emin Değilim
0
Enteresan
0
Şaşırdım
0
Yorumları Gör (0)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

payment

gökyüzüderki © 2021 - Tüm Hakları Saklıdır.

En Yukarı Git
%10 İNDİRİM KAZAN!
En güncel yazılar, eğitimler ve kampanyalardan haberdar olmak için e-posta bültenimize abone ol. %10 indirim kazan!
    ABONE OL
    Gizlilik politikası bilgilendirme metinini okudum, onaylıyorum.