Şu An Okunuyor
İdris’in öğretileri cepte…Yeniay İkizler’de…

İdris’in öğretileri cepte…Yeniay İkizler’de…

Kutsal kitabımız Mülk Suresi ayeti der ki;

“O, yedi göğü tabaka tabaka yaratandır. Rahman’ın yaratışında hiçbir uyumsuzluk göremezsin. Bir kere daha bak. Hiçbir çatlak ya da düzensizlik görüyor musun ?”

Ve bilgeliğin tanrısı Thoth’un “Oluşumlar” isimli kitabında da belirtilir;

“Gözlerini yukarıya kaldır da bak… Bak, dinle ve anla… Her türlü yaşama imkan veren şu 7 kubbeye bak…”

Her devrin ilminde var bir ortak anlayış, yadsınamaz derecede benzerlikler hep göze çarpıyor. İdrak edebilenler, o büyük kadim bilgilerin değeri ve önemini çok iyi biliyor, sahipleniyor. Thoth; yani Yunan’lıların Hermes’i, yani Hz İdris’imiz, yazının, kelamın, aklın simge kimlikleridir. Ölçü birimleri, matematik, astronomi ve tıp da dahil insanlar, ilim ve bilimi bu tanrıların öğretileriyle geliştirdiler. İdris Peygamber’e insan üstü çok beceri verilmiş, mesela şehircilik, idarecilik de bilirmiş. Fen ilmi de. Gök menzillerini, neden meydana geldiklerini, yıldızlara ait derin bilgileri de. Kalemi, yazıyı, dikiş dikmesini de. Bilgilerini insanlara aktarmış, öğretileriyle insanlar kendilerini geliştirmişler. Onlarca lisan da bildiği belirtilmiş bazı kaynaklarda. Üstelik yine kutsal kitabımızda okuduk; İdris’in yüksek makamlara kaldırıldığını ve ayrıca, semanın dördüncü katında Hz Muhammed’le buluştuğu da rivayet edilmekte.

Evrenin ilmi mevzu bahisse ve en derinden en yükseğe ne kadar bilgi edindiysek kendimizce onun ve öğrencilerinin çabasıyladır ve ismi de bu yüzden bilinmesi gerekenlerdendir İdris. Binlerce yıldır bugünümüze ulaşan bu değerli öğretilerin temeli de iletişim aslında. Sözle başladı, yazdık, okuduk, analiz ettik, birbirimize anlattık, hesap yaptık, sorduk, cevapladık, çözdük, farkına vardık. İnsan bilince özgürleşiyor, idrak ettikçe sakinleşiyor. Ve bu “öğrenmek” yolculuğu da sonsuza kadar gidiyor. Biri bitiyor, öbürü başlıyor. Ondan bana, benden sana iletişerek gelişiyor.

İkizler, paylaşmanın entelektüel şeklidir. Bilgiyi alıp, satmaktır. Hermes’in de, İdris’in de olayı hep buydu. Zeus’a bilgiyi taşıdı Hermes. İnsanlığa öğretti İdris. Sözlerle, yazılarla, iletişim becerileriyle İkizler hepimize idrak kattı. Özgürlüğe adımımız oldular. Şüphesiz ihtiyacımız var İkizler’e. Evren var oldukça bize iletişimin, öğrenmenin önemini anlatacak. Şimdi 22 Mayıs’ta İkizler Burcu’nda gerçekleşecek yeniayda da bir şeyler öğrenmemiz gerekmekte. Bilginin bize derinden bir vizyon katacağı şüphesiz. Ufuktan yükselen Yay’ın sorumlu gezegeni Jüpiter, Retro haliyle hepimize içten bir büyüme sağlamak arzusunda. Her ne kadar Jüpiter’in Retro oluşu sebebiyle, sorguladığımız ne varsa inancımızı sınıyor olsa da şu aralar, bilgiyle gelen büyümenin, iletişimle olan paylaşma biçiminin, ve önünde sonunda bizi rahatlatacak cevapların peşinden gitmenin faydası da büyük olacaktır.

Anın enerjisi bizi bir savaşa sokmak isteyecek gibi gözüküyor. Bir yerlerden cesaret alıyor olacağız sanki. Her ne istiyorsak, belki de hemen şimdi olmalı baskısını en derinden hissediyor olabiliriz. “Varma” arzumuzu yükseltecek bir yeniayla karşı karşıya kalsak da, dikkat etmeliyiz, “suç” işlemek üzere de olabiliriz. Pek üzerimize alınasımız da olmayabilir üstelik. Gökyüzünün İdris’i neyse ki en parlak yerde bu yeniayda. Onun öğretileri doğrultusunda mantıksız bir şey yapmamak için aklımızı kullanabileceğimiz işaretler de mevcut. Şu belirtilere dikkat kesilmeliyiz;

Sinir sistemimde bir yıpranma mı var ?

Kendi kendimle güçlü kavgalara mı girdim ?

Kazanmak için her yol mubahtır anlayışına varmak üzere miyim ?

Aynı anda çok mu soru var kafamda ve elim-kolum durmuyor mu ?

Tepkilerimi kontrol edemiyor muyum ?

İlişkilerim karıştı mı ?

Ehhh yeter mi ?

Duracağız !  Derin derin nefes alıp, sakinleşeceğiz. Yeniden değerlendireceğiz. Kitaplar karıştıracağız gerekirse. Bazı şeyleri hatırlamak için yakın çevremizle iletişim kuracağız. Etrafımızdaki İdris’lerden, Hermes’lerden, Thot’lardan bilgi isteyeceğiz, işin iç yüzünü öğrenmeye çalışacağız. Kendimizi gözlemlerken neden-sonuç ilişkisi kuracağız. Bakacağız. Kafamızı gökyüzüne kaldıracağız. Bir daha bakacağız. Belki görmüyoruzdur, dinlemiyoruzdur, gözümüzün önündedir belki, fark edemiyoruzdur. Bir daha bakacağız. Nasıl da kusursuz her şey aslında, elbet anlayacağız. Sinirlenmeyeceğiz, sinirleniyorsak bir şeyler bize, bizi aynalıyorlardır belki, mutlaka bir ilişki kuracağız. Neyi tanımadık da tanımamız gerek, bir düşüneceğiz. Kendimizle iletişeceğiz. Elbet göreceğiz.

İçinden geçtiğimiz günler malum, bir “yeter”dir gelmiş olabilir, özgürlük elde etmek için yorganlar yakasınız gelebilir, lütfen sakin. İkizler nefestir, akciğerlerdir, derin derin alınız-veriniz, kendinizle iletişiniz. İdris derinlerimizde bir yerlerde, öğretileri cebinde beklemekte. Bizim de duymaya, anlamaya, öğrenmeye niyetimiz, idrak etmeye gönlümüz olsun derim…

İkizler Yeniay’ının Türkiye’ye etkileri

Kontrolü elimizde olmayan yeni şeylere gebe olabiliriz. Hastaneler, hapishaneler, yardıma ihtiyacı olan kurum&kuruluşlarla ilgili yeni adımlar atmamız gerekebilir. Gizli işlerin ortaya çıkması mümkün, skandallara açık günlerden geçiyoruz. Halkın kaderine etki eden gelişmeler beklenebilir. Finansal konularımızla ilgili kaynak arayışı içine girebiliriz. Ülke borçları tekrar gözden geçirilebilir, eski mali planlar tekrar yapılandırılabilir. Ayrıca yurtdışı yolculuklarla ilgili sınırlandırmalarda dikkatli olmamız gereken bir dönemdeyiz. Yüksek öğretimle ilgili yeni haberler duyabiliriz. Adli, hukuki, resmi konularla ilgili bilgilendirilebiliriz. Ayrıca din ve dini kurumlarla ilgili yeni gelişmeler paylaşılabilir.

Yükselen Burçlara Göre İkizler Yeniay’ının etkileri şöyle :

Yükselen Koç; Kısa mesafeli yolculuklar planlayabilirsiniz. Yeni bir eğitime başlamak için güzel zamanlardasınız. Yakın çevre ile yeni girişimler için biraz daha değerlendirmeye ihtiyacınız olabilir, yanlış zamanda olabilirsiniz. Yurtdışı/uluslararası işleriniz aksi gidebilir, zamana ihtiyacınız olacak.

Yükselen Boğa; Maddi konularda yeni girişimler söz konusu olabilir, yeteneklerinizden faydalanabilirsiniz ancak yeni işleri başlatmak için doğru zamanda değilsiniz. Borçlar, alacaklar, ödemeler, kredilerde gecikmeler söz konusu olabilir.

Yükselen İkizler; Yeni fikirlerinizle dikkat çekebilirsiniz, hayata bakış açınızda olumlu gelişmeler olabilir. İşiniz & ilişkilerinizle ilgili konularda mantıklı çözümler üretmeniz gerekebilir. Eski ilişkileriniz aklınıza düşebilir. Yeni imza girişimlerinizi dikkatle değerlendirmenizi öneririm.

Yükselen Yengeç; Kontrol edemediğiniz yeni konular önünüze düşebilir. Bilinçaltından çokça mesajlar alıyor olabilirsiniz, rüyalarınız da yön gösterebilir. Hem psikolojik hem de fiziksel sağlığınıza dikkat etmeniz gereken zamanlardasınız. Kendinize çok yüklenmeyin, arınma zamanı.

Yükselen Aslan; Sosyal çevrenizde edineceğiniz yeni arkadaşlıkların kalıcı olmama ihtimali olabilir. Beklentilerinizi yeniden gözden geçirmeniz gerekebilir. Eski aşklar gündeme gelebilir. Sivil toplum örgütleri, dernekler gibi kurumların bir parçası ya da bu alanlara destek girişimleriniz olabilir.

Yükselen Başak; Fikirlerinizle fazlasıyla ön planda olabilirsiniz. Bazı detayları gözden kaçırma ihtimaliniz olduğu aklınızda olsun. Kariyerinizi yeni yönlere taşımadan önce biraz daha değerlendirmeniz daha doğru olur. Ailevi meselelerinizle ilgilenmeniz de gerekebilir.

Yükselen Terazi; Yurtdışı/uluslararası/global konularda hızlı hareket etmek doğru olmayabilir. Kısa seyahat planları yapılabilir. Hukuki adli konularda işler yavaş akabilir. Kendinize yeni ve büyük bir bakış açısı katmak üzere eğitim kararı alabilirsiniz. Uzman danışmanlığı almak yerinde olur.

Yükselen Akrep; Krediler, ödemeler, borçlar, vergi, sigorta, miras gibi konularınızı yeniden değerlendirmeniz gerekebilir. Kaynak arayışlarınız yavaş ilerleyebilir. Ruhsal olarak önemli farkındalıklar edinebileceğiniz bir süreç. Spiritüel danışmanlıklar almak faydalı olabilir.

Yükselen Yay; Her türlü ikili ilişkiler gündeminiz olacaktır. Evlilik/ortaklıklarda yeniden durum değerlendirmeleri yapmanız, hızlı kararlar almamanız doğru olacaktır. Yeni başlayacak ilişkilerde pek şans olmayabilir. Hayatınız hızlanabilir ancak abartılı ve çok dürtüsel yaklaşımlarda bulunmamalısınız.

Yükselen Oğlak; Çalışma hayatınızda hızlı gelişmeler söz konusu olabilir, iş yeri/çalışma arkadaşları ile ilgili yeniden düzenlenmesi gereken durumlarla karşılaşılabilir. Rutininizde değişimler gözlemleyebilirsiniz. Çok çalışılabilir. Sağlığınıza dikkat etmelisiniz.

Yükselen Kova; Çocuklarla ilgili yeniden değerlendirilmesi gereken konular ele alınabilir. Yeni fikirleriniz, yaratıcılığınızı arttırabilir. Yeni aşka atılan adımlar kalıcılık vadetmeyebilir. Eskiden beri aklınızda olan hobilere başlamak için uygun zamanlardasınız.

Yükselen Balık; Ev, yerleşim, yuva, ailevi her türlü gündem önünüze düşebilir. Değişiklik ihtiyacı duyabilirsiniz ancak mantıklı adımlar atmanızı öneririm. Geçmiş konular yeniden açılabilir, çözüme kavuşturmak için iyi iletişim önemli olacaktır. Yeni tohumlar ekebileceğiniz zamanlardasınız.

Çağla Akgün

 

 

 

 

Bu Yazıya Tepkin Nedir?
Bayıldım
0
Beğendim
0
Emin Değilim
0
Enteresan
0
Şaşırdım
0
Yorumları Gör (0)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

payment

gökyüzüderki © 2021 - Tüm Hakları Saklıdır.

En Yukarı Git
%10 İNDİRİM KAZAN!
En güncel yazılar, eğitimler ve kampanyalardan haberdar olmak için e-posta bültenimize abone ol. %10 indirim kazan!
    ABONE OL
    Gizlilik politikası bilgilendirme metinini okudum, onaylıyorum.