Şu An Okunuyor
İlim, ilim bilmektir. İlim kendini bilmektir ! Aslan Burcu’nda Ay tutulması !

İlim, ilim bilmektir. İlim kendini bilmektir ! Aslan Burcu’nda Ay tutulması !

Rahman ve Rahim olan Allah’ın adıyla !

  1. Yaratan Rabbinin adıyla OKU !
  2. O, insanı bir aşılanmış yumurtadan yarattı.
  3. Oku, Rabbin en büyük kerem sahibidir.
 • O Rab ki, kalemle yazmayı öğretti.

 

 1. İnsana bilmedikleri şeyi öğretti.

Okumak büyük manalar içeriyor. Kendini oku, evreni oku, olanları oku, karşındakini oku, yaşadıklarını oku ve daha birçok şeyi oku. Görüyoruz, yaşıyoruz ki okununca sırlar aydınlanıyor. Dünya aleminden geçtiğimiz süre içinde bugüne kadar okuduk öğrendik, bundan sonra da okuyacak, öğrenmeye devam edeceğiz. İslam dininin kitabında, ilk suresi Alak’ın ilk beş ayetinde ne güzel özetlenmiş aslında yolumuz. İşaretler, semboller, gördüklerimiz, hissettiklerimiz hepsi bu yolda bize ışıklar aslında. Bu ışıklar yolumuzu aydınlatsın dileğim bir yana, benim asıl üzerinde durmak istediğim konu, yazarken kalınlaştırdığım dördüncü ayet !

“O Rab ki, kalemle yazmayı öğretti”

Ne demek bu ? Hz. İdris’e çıktı yolum. Peygamberi olduğu dönemin insanlarının öğretmeni kendisi. Kavmine, Matematiği, Fen Bilimlerini, Tıp gibi ilimleri öğretmenin yanı sıra kalem ile yazmasını da öğretmiş. İdris Peygamber’i astrolojik kaynaklarda MERKÜR olarak görüyoruz. Yani TANRI HERMES. Neydi Merkür, zihindi, akıldı, bilgiyi taşıyandı, öğrenen ve öğrendiklerini aktarandı, öğretmendi. Ve daha ruhsal anlamda yeraltından bilgiyi yukarıya taşıyandı.

Hz İdris’e çıktı yolum dedim, çünkü 31 Ocak’ta gerçekleşecek Ay Tutulmasını inceledim. Şimdi tek tek anlatmak isterim.

21 Ağustos 2017’de Dünya ile Güneş arasına Ay girmişti ve Güneş’in ışığını karartmıştı. Yani güneş tutulması gerçekleşmiş, Ay ve Güneş Aslan Burcu’nda yenilenmişti. O günlerde demiştik ki, KENDİNİ SEV. Umuyorum başımıza her ne geliyorsa sebebinin kendimiz olduğunu öğrenmişizdir. Umuyorum, her hata ve günaha rağmen kendimizi her şeyimizle kabul etmişizdir. Neydi ilim ? İlim önce kendini bilmekti. Gelişmekteyiz, her gün ve her an değişmekte ve öğrene öğrene bu tekamülü tamamlamaya doğru gitmekteyiz. Bilge makam, tam da bunu tüm hücrelerince hissetmekle mümkün, ulaşabilmek niyetiyle şimdi şimdideyiz.

Ve;

O günlerde ektiklerimizi biçeceğimiz gün geldi çattı. 31 Ocak 2018’de, yeni yılın ilk tutulmasıyla karşı karşıyayız. Aslan Burcu’ndaki Ay ile Kova Burcu’ndaki Güneş’in tam karşıt hali dengemizi bulmamız üzerine bize çok şey anlatıyor olacak. İlim, ilim bilmek ve ilim önce kendini bilmekse, niyetimiz önce bedenimize odaklanmak olmalı görüşündeyim. Beden akışını izlemekle, zaten açık olan kapılardan adım atarak fizikler ötesine ( KOVA ), hakikat’e ulaşmanın farkındalığında olmakla işe başlamak gerek düşüncesindeyim.

Tutulma Aslan Burcu’nda. Yani içerde ASLAN var. ASLAN, yani KALP. Kalp gözümüzün açılmasına niyet ederek başlayalım en önce. Bildiğiniz üzere Ay tutulması bir dolunaydır. Dolunay ise bir karar anı, bir şeyi seçmek ve bir şeyden vaz geçmektir. Kalbiniz neyi seçeceğini bilsin isterseniz, önce arınmalısınız. Merkez orası. Onu temizlemenin yollarını bulalım. Kimine “El Bais” esması iyi gelecek (dirilme), kimine affetmek, kimine güzelleşmek ki bu ancak özgürlükle olabilir. Yüklerden kurtulmaktır özgürlük ve belki de yük sandığınız dertleriniz, dermanın ta kendisidir kim bilir. Tekrar bakmaya değer !

Kalp Çakrası’na odaklanıyorum, kendisi dördüncü çakradır. Bilinir ki Hz Muhammed (asm), miraca çıkarken geçtiği yedi boyutun dördüncü katında Hz İdris ile tanışmıştır. Bu sebeple derler ki, dördüncü çakranın peygamberi Hz. İdris’tir. Yıldızlarla ilgili en derin bilgilerin bahşedildiğidir Hz İdris ve bir sözü var : “İyi huyların en üstünü; kırgınlık halinde doğruluk, sıkıntı halinde cömertlik, ceza vermeye gücü yettiği halde affetmektir”. Ve bilir misiniz Aslan Burcu’nun olumlu özellikleridir “üstünlük”, “cömertlik”, “affetme yüceliği”. Sırlarla dolu evrende sorduğumuz soruların cevaplarına ulaşmak için kalbimizin sesine ihtiyacımız vardır. O sesin her duyguda doğruluğundan emin olmanın yolunu göstermiş sanki Hz İdris. Ne tesadüf ki, ayın 31’inde gerçekleşecek Ay Tutulması, ve üç artı bir’in toplamı dört.

Tutulmanın gerçekleştiği an ufukta zodyağın dördüncü burcu Yengeç’in yükselmesinin de tesadüf olduğunu şahsen ben sanmıyorum. Ve dahi Yengeç’in yöneticisine gözlerimizi çevirdiğimizde tutulmanın başrolünü üstlenen Aslan’ı görmemizin de tesadüf olduğunu sanmıyorum. Haritanın ikinci evindeki yerleşimiyle maddi ve manevi değerlerimize ışık tutması hele, hiç tesadüf değil. Venüs’ün evidir bu ev, ve maddi ve manevi güven bulursa huzurludur Venüs. Maddi güveni “severek” buluruz, hiç şaşmadı bu. Manevi güvene ise kalpler temizlendiğinde ulaşılır. Ve biliyor musunuz, bu tutulmada Venüs, Güneş ile beraber. Güneş kim ? KALP. Kalp kim ? BEN ! Biz niyetimizi belirleyelim, kendimizi seçelim, kalplerimizi arındıralım istersek, gökyüzü bize tam destek !

Bir paragraf da Merkür’e açalım. Tutulmada 29 derece Oğlak Burcu’nda ve tutulma arkasından sayılı dakika sonrası burç değiştirecek, KOVA’da seyretmeye başlayacak. 29 dereceler astrolojide karmik dereceler olarak anılırlar. Özellikle iletişim konularıyla ilgili bütün kanalların açık olacağının altını çizelim. Yaralı şifacı Chiron ile de akışkan bir hali olacak. Sen soruyu sor, cevabı verip, sana şifa olup gideceğim der gibi durmakta. Yol bulmak isteyenlerin gözü-kulağı-kalbi-aklı açık olsun tavsiyesinde bulunalım.

Hz. İdris dedim ya, Tanrı Hermes mitiyle özdeşleşmiş hani. Öğretmen. Kendisi HERMES OKULU üstadlarından olarak da biliniyor. Bir de bu okul mezunlarından Hz. Ali var. Bir dörtlüğünde ne demiş biliyor musunuz ?

 

En bilge insan, eksiğini kusurunu bilen kişidir

Sözünü tutan, bencil tutkuları silen kişidir

Kötülüklere yüz vermeyen, iyiliklerle güzelleşen

Dünya yıkılsa, kendi değerini söyleyen kişidir

Hz. Ali

 

Tüm kadim bilgiler, dinler, felsefeler, öğretiler, bilinenler, madde ve mana dünyasında elle tutulur ya da soyut her kavrama önyargısız ne anlatılıyor diye bakabilmek bir erdemdir. Erdem de insana aittir. Her bilgi insan şuurunca geniş bir çerçevede değerlendirildiğinde, her neye inanırsanız inanın, yol hep TEKLİK bilincine çıkıyor. Dönüp baktığında “bir sen” var aslında bu dünyada. O teklik bilincine de sen kendini bildiğinde ulaşabiliyorsun.

Kalbimize bakalım şimdi. Dengede mi ? O dengeyi bulanın yolunun açıldığına inanıyorum ben. Vücuda kanı pompalama görevi kalpte. Bir düşünün, bütün kan akışını sağlayan organ kalp. Bedenin motoru, ruhun ise huzur/sevgi noktası. Aslan Burcu’nun neşesinin, sevgisinin, gücünün, hükümdarlığının bunu doğuştan bilme yetisine borçlu olduğunu düşünürüm bu yüzden. Biliyor musunuz, kalbin tıpta bilinen dört sesi varmış, ve dört odacığı.

Aslan sanattır, yaratıcıdır. Kendini yaratmak ve alkışı toplamaktır. Bunları bildiğiniz halde kalbinizi temizleyip, yola yeni seçimlerinizle devam etmek istemez misiniz ? Gökyüzü sizi tutmuyor o halde, yolunuzu açıyor. Unutmayın, ilim ilim bilmekti, ilim kendini bilmekti. Hz Ali’nin de dediği gibi kendi değerini bilen kişiye çok sırlar aralanır bu evrende ve bilgelik yolunda. Yolunuz kalbiniz olsun, kalbiniz temiz olsun, seçtiğiniz hayatta bir gittiğiniz size on gelsin dilerim.

Yükselen Burçlara Göre Aslan Burcu’ndaki Ay Tutulmasının Etkileri :

Yükselen KOÇ; Aşk, çocuklar, hobileriniz, keyif aldığınız konular üzerinde güzel bir yol ayrımında olabilirsiniz. Bekar Koç’ların aşk kapılarını çalabilir, sosyal olun ve kalp gözünüz mutlak açık olsun. Ebeveyn Koç’ların çocuklarıyla ilgili yeni kararlar aşamasında olmaları muhtemeldir. Kendinizi öne çıkartacak her türlü eylemi gönül rahatlığıyla ve son derece iddialı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Sahne sizin, kendiniz olun. Yolunuz açık.

Yükselen BOĞA; Ailevi her türlü konularda yeni kararlar alma zamanındasınız. Eviniz, yerleşiminiz, yuvanızla ilgili atacağınız yeni adımlar olabilir. Mutlaka içinize sinen seçimler yapın. Taşınma konuları gündeme gelebilir. Ailevi problemlerinizin üstesinden kendinizi iyi ifade ederek gelebilirsiniz, yeter ki niyetinizin iyi olduğu anlaşılsın. Yeni kariyer hedefleriniz olabilir, bunların üzerinde durun, vazgeçmeyin. İş teklifleri gelebilir, değerlendirin.

Yükselen İKİZLER; Aklınızı, zihninizi uzun zamandır meşgul eden konuların artık netleştiğini fark edebilirsiniz. En doğru kararı, içinde şüphe barındırmayan çözümlere odaklanarak bulabilirsiniz. Ticari güzel gelişmeler yaşayabilirsiniz. Yakın çevrenizle bazı işlere girişmek için uygun bir zaman dilimindesiniz. Ulaştığınız yeni fikirlerle ilgili eğitim ya da danışmanlık almanız söz konusu olabilir, ertelemeyin, faydasını göreceksiniz.

Yükselen YENGEÇ; Maddi anlamda beklediğiniz ve hak ettiğinizi düşündüğünüz gelirlerinizle ilgili güzel gelişmeler yaşayabilirsiniz. Beklentileriniz konusunda dile gelin. Güzel yatırımlar önünüze düşebilir ve değerlendirebilirsiniz. Yeteneklerinizle finansal çözüm bulmanız gereken konuların üzerinden gelebileceksiniz. Manevi anlamda da huzurlu olmanız için atacağınız yeni adımlar olabilir, kalbinizin seçtiği yol doğru yol olacaktır.

Yükselen ASLAN; Kendiniz olma yolunda daha iyi bir dönem olamaz. Farkına varmanız gereken en önemli şey başınıza gelen her neyse bilin ki sizin için en hayırlısı. Özellikle iş ve ikili ilişkilerde kendinizi gösterebileceğiniz büyük fırsatlar olabilir. Bunun için kalpten istekli olun. Aşk kapınızı çalabilir. Değerinizi yükseltebileceğiniz yeni yön değişiklikleri size katkı sağlayacaktır. Fiziksel olarak değişmek için de güzel bir zaman dilimindesiniz.

Yükselen BAŞAK; Kontrolünüz dışında gerçekleşebilecek çok şeyle karşılaşabilirsiniz. Sizden gizli birçok konu ortaya çıkabilir ve siz de bu gerçeklerle yüzleşmek zorunda kalabilirsiniz. Bu süreçte hem fiziksel hem de psikolojik sağlığınıza dikkat etmelisiniz. Tutulma kendinizi önde tutmanız gerektiğine işaret ediyor. Seçimlerinizde kendi arzu ve istekleriniz doğrultusunda hareket etmelisiniz. Meditasyon, dua, nefes gibi eylemler sizi şifalandıracaktır.

Yükselen TERAZİ; Umutlarınızla ilgili güzel gelişmeler müjdeleyen bir tutulma yaşıyorsunuz. Değişmesi gereken konuları tespit edin ve yeni seçimler yapmanız gerekiyorsa yapın. Yeni arkadaş gruplarına dahil olabilirsiniz ve sizi hayata karşı oldukça motive edecek kişilerle tanışabilirsiniz. Bu ortamda kadersel karşılaşmalar yaşanabilir, aşık olabilirsiniz. Çocuk sahibi olmak isteyen yükselen Terazi’ler için güzel bir dönemdir.

Yükselen AKREP; Hedefleriniz, kariyeriniz, işiniz konuları gündemde. Sizin için daha iyi ne varsa onu bulabileceğiniz günlerden geçiyorsunuz. Yeni iş tekliflerini değerlendirirken, kendi isteklerinizi ön plana çıkartmayı ihmal etmeyin, şans sizden yana olacak. Göz önünde olacaksınız, hayatınızla ilgili önemli kararlar arifesinde olabilirsiniz, aklınız vaz geçtiklerinde kalmasın. Yeni tekamülünüz, yön değiştireceğiniz yerde ve hayırlı olacaktır.

Yükselen YAY; Uluslararası herhangi bir işiniz varsa pek keyifli bir dönemden geçiyor olduğunuzu bilin. Yabancılarla birlikte yeni işbirlikleri olabilir, onlara kendinizi iyi ifade edeceğiniz bir dönemden geçiyorsunuz, inandıklarınızın arkasında durun, kendinize güvenin. Eğitim konuları önünüze düşebilir, kesinlikle size maddi-manevi faydası olacaktır. Akademik her konuda adım atmak için güzel zamanlardan geçiyorsunuz. Uzak yerlere tatil programı yapabilirsiniz.

Yükselen OĞLAK; Sorumluluğunu üstlendiğiniz ve özellikle finansal anlamda kendinize yüklendiğiniz konularda yeni çözümler arayışında olacağınız bir dönemdesiniz. Borçlar, krediler, sigorta ve vergi gibi ödeme yapmanız gereken konularda ortaklı işlere girişebilirsiniz. Bunaldığınız yerlerde yakınlarınızdan destek görebileceksiniz. Sağlığınıza dikkat edin, özellikle kalp bölgesi hassas olabilir, tansiyon ya da kan ile ilgili kontroller için uygun bir dönemdir.

Yükselen KOVA; Hayatınızda önemli bir dönemeçte olduğunuzu bilin. Özellikle ikili ilişkilere dikkat çeken bir tutulma yaşıyor olacaksınız. İlişkilerinizde bazı şeyler eskisi gibi olmayacaktır. Evlilik-ilişki ve ortaklıklarda yeni form değişiklikleri için çözümler bulabilirsiniz, çözülmezse mutlu kapanışlarla kendinize yeni yollar çizebilirsiniz. Kendinizi iyi hissetmediğiniz yerlerde kalmayın. Kalbiniz ve aklınızın eşit dengede olacaktır. Orta yol bulacaksınızdır.

Yükselen BALIK; Özellikle günlük rutin işlerinizde yeni gelişmeler yaşayacağınız bir dönemden geçiyorsunuz. İş hayatınızda bazı değişiklikler gözlemleyebilirsiniz. Mutlaka çalışın, karşılığını alacaksınız. Olası değişikliklere ayak uydurmak için de çaba gösterin. Size hizmet eden kişilerden destek görebileceksiniz. Sağlığınıza dikkat etmeniz gereken bir dönemdesiniz, uyarılar varsa dikkate alın. Kendinize hizmet etmeyi ihmal etmeyin.

Çağla Akgün

Bu Yazıya Tepkin Nedir?
Bayıldım
0
Beğendim
0
Emin Değilim
0
Enteresan
0
Şaşırdım
0
Yorumları Gör (0)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

payment

gökyüzüderki © 2021 - Tüm Hakları Saklıdır.

En Yukarı Git
%10 İNDİRİM KAZAN!
En güncel yazılar, eğitimler ve kampanyalardan haberdar olmak için e-posta bültenimize abone ol. %10 indirim kazan!
  ABONE OL
  Gizlilik politikası bilgilendirme metinini okudum, onaylıyorum.