Şu An Okunuyor
Neptün retrosu başladı

Neptün retrosu başladı

Konu Neptün olduğunda, gözümün uzaklara dalası, hayallere düşesi, seraplara odaklanası gelir. Dilim ise rüyalarıma kayar, mistik bakış açım harekete geçer, ideallerim ve ben ya da sen, egosuz tavırlarımın bana verdiği özgürlük, koşulsuzluk, büyülemek ya da büyülenmek kelimeleri üzerinde duruveresim gelir. Güneş – Neptün kavuşumuna sahip biri olarak herkeslerle, hatta evrenle bir olmalara kayıverir gönlüm. Şifalı yanını sevdiğimdir o benim.

Her gezegenin bize bir hediyesi olduğuna inanırım ben. Varlığı bizim bir yanımıza mutlaka hizmet ediyordur inancıyla Neptün’ün hediyesini şöyle deneyimlemenin mümkün olduğunu düşünüyorum; mesela kendini aşabilirsin. Omzundaki ilham perisini fark edebilir ve yaratıma geçebilirsin. Hayat herkese akarken sen, dışsal etkilere maruz kalmaksızın, sessizliği deneyimleyerek ruhunu besleyebilirsin. Teslimiyet ve bırakmak temasının dayanılmaz hafifliğine erişebilirsin.

Gel gör ki; bir de işin gerçek boyutu var. Neptün o gerçekten kaçmak için elinden geleni ardına koymayan yegane gezegendir. Dolayısıyla seni engin denizlerde kaybolan bir balıktan farklı kılmaz etkileriyle tehdit eder. Kayıplarla deneyimlemek, acıya bağımlı kılmak, dayanılmaz tepkilerine son vermek için kendini uyuşturmaya yöneltmek gibi tehlikelere çekebilir.

Neptün doğum haritalarında her neredeyse, orada aldanmalara açık olduğumuzu kabul etmemiz gerekir. Net olmayan durumlarla karşılaşma olasılığımızı daima aklımızda tutmalıyız. Para evimizdeyse misal; dolandırılmak ihtimaldir. Evlilik ve ilişki evimizdeyse; aldatılmak olasıdır. Yükselenimizle iletişimdeyse bu hayatta kendimizi kandırma eğiliminde ve –mış gibi davranarak kendimizi kurban etme deneyimiyle sınarız ki; bu hayatla başa çıkılması en zor deneyimlerden biridir.

Anın Neptün’ü doğum haritalarımızda her nereye dokunuyorsa, hangi gezegenle yakın iletişimde ise, o alanlara da dikkat kesilmemiz gerekiyor. Neptün ağır bir gezegen olduğu için bir burçta ortalama on iki – on beş yıl civarı kalıyor ve o kadar yıl bizim hangi evimizde seyahat ediyorsa, o evin konularına ekstradan gerçekçi bakmamız gerekir. Olanların inandırıcılığı üzerinde her zamankinden daha dikkatle durmamızı ister gökyüzü.

2012 yılından beri Neptün Balık Burcu’nda ve doğum anı haritalarımızda Balık burcunun kestiği alanlarda olayları net göremiyor olabiliriz. Her yıl ortalama beş ay geri giden Neptün, o dönem geldiğinde bizde, içe doğru uçsuz bucaksız bir ruhsal duyarlılık geliştirir. Bugün Neptün retrosu dönemi başlıyor. Yaptığımız fedakarlıkların hesabının sorulduğu döneme giriş yapıyoruz. Acı gerçeklerle yüzleşmemiz istenecektir. Kırılan hayallerimizle başa çıkmak zor olabilir. Şefkat gösterdiğimizi sandığımız her şeyde aslında kendimizi kurban ettiğimizi anlayabiliriz. Gerçek bir yüzleşme döneminde olabiliriz. Bu sefer görmemezlikten gelmeyelim.

Neler yapabiliriz ?

Yapmamız gereken en doğru hareket başkalarına gösterdiğimiz şefkati kendimize göstermek olacaktır. Kendimizi affetmek ve kendimizi kabul etmek için Retro dönemini fırsat olarak görebiliriz. Kendi varlığımızı sorgulamak, kendimizi gözlemlemek, nerelerde kendimizden eksilttiğimizi görmek, ve acı duyduğumuz konular üzerine sorular sorup, cevaplara ulaşmak için harika zamanlardır. Ruhunda sanat olanların Neptün retrosundan faydalanacak olmaları güzel haberdir, ürettikleri her eserle büyüleyeceklerdir. Kendimizi iyileştirme dönemidir. Suyun şifasını hayatımıza dahil edebiliriz. Yaz mevsimine denk gelen Neptün Retroları avantajdır, zira suya yakın yerlerde vakit geçirmek, dalga sesi dinlemek, denizin içinde olmaya çalışmak ki – anne karnındaki özgürlüğümüzü hatırlatacaktır – iyileşmemiz için faydalı aktivitelerdir. Her bir hücremize hayranlığımızı arttırmak ve tabii ki kendimizi severek şifa bulabileceğimize inanmak da önemlidir. Kalp sesine odaklanarak yapılan meditasyonların etkisine şaşırabilirsiniz, iyimser bakış açımızı yükseltecektir. Karşılıksız yaptığınız iyilikleri arttırmanız, elinizi uzattığınız her canlıyla verdiğiniz bir’lik mesajı da evrenle uyumunuzu arttıracaktır.

Bilinçaltını aydınlatmak isteyen herkesin yatağının başında defter kalem bulundurmasını ve önümüzdeki beş ay içinde gördüğü tüm rüyaları kaydetmesini tavsiye ederim. Dönüp okuduğunuzda kendinize verdiğiniz mesajları yakından izleyebilirsiniz. Özellikle Balık, Başak, Yay ve İkizler’in ekstra hassaslaşacağı bir dönem olabilir.

Düşlerimizde, elinde sihirli değneği ve mavi prenses elbisesiyle bizi büyüleyen, aklımızı başımızdan alan peri kızıdır Neptün. Daha büyük resimden, bu dünya boyutu deneyimimizde, tekamülümüz gereği her şey gibi Neptün’ün hareketlerinin de, yaşamamız gerekenlere hizmet ettiğine inanırsak, gün gelir o peri kızına teşekkür ederiz belki, kim bilir ?

Çağla Akgün

 

Bu Yazıya Tepkin Nedir?
Bayıldım
0
Beğendim
0
Emin Değilim
0
Enteresan
0
Şaşırdım
0
Yorumları Gör (0)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

payment

gökyüzüderki © 2021 - Tüm Hakları Saklıdır.

En Yukarı Git
%10 İNDİRİM KAZAN!
En güncel yazılar, eğitimler ve kampanyalardan haberdar olmak için e-posta bültenimize abone ol. %10 indirim kazan!
    ABONE OL
    Gizlilik politikası bilgilendirme metinini okudum, onaylıyorum.