Şu An Okunuyor
2019

2019

2019 Yükselen KOÇ Burcu

Yeni yıla girer girmez, 6 Ocak 2019 sabah 04:28’de Oğlak Burcu’nun 15 derecesinde yılın ilk Güneş Tutulması meydana gelecek. Bu tutulma ile kariyer ve hedefleriniz, statünüz alanlarında gökyüzü sizi değişime zorlayan çentiği atacak ve siz hazır olduğunuzda o çentik hayatınıza iz düşecek. Özellikle kariyer hayatında ivme kazanmak isteyen yükselen KOÇ’lar için çok önemli değişimler söz konusu olabilir. İş kayıpları yaşayacak olan KOÇ’ların motivasyonu bozulmasın, zira içinde yüksek cesaret barındıranları çok daha güzel kariyer fırsatları bekliyor olabilir. Krediler, ödemeler, borçlar, vergiler, sigortalar, miras gibi paylaşımlı konularla ilgilenebilirsiniz. İstediklerinizi elde edebileceğinizin altını çizelim. Bütün yükselen Koç’ların hedeflerine ağır ağır ama sağlam yürüyecekleri bir süreç başlıyor olacak. Hayatınızın yol ayrımında olabilirsiniz ve uzun zamandır değiştirmek istediğiniz ne varsa adım atacak kuvveti kendinizde bulabilirsiniz. Köklü değişimlerin kapıda olduğunu söyleyebiliriz. Bekar Yükselen Koç’ların artık evli statüsüne geçmeleri beklenebilir. Kalıcı evliliklere imza atabilirsiniz.

Yeni yılın ilk Ay Tutulması ise 21 Ocak 2019 saat 08:15’te Aslan Burcu’nun 0 derecesinde meydana gelecek. Ay Tutulmaları birer dolunay olduğundan hayatınızda önemli kararlar evresinde olduğunuzu söyleyebiliriz. Gökyüzü sizi seçim yapmaya itebilir. Özellikle aşk hayatınızda birçok şeyin değişime uğraması gerekebilir, ya tamam ya devam kararları almanız muhtemel. Her iki kararda da pek çok şey form değiştirecek gibi gözüküyor. Hedeflerinize ulaşmak için doğru seçimler yapacağınızı düşünüyorum. Seçmediğiniz, geride bıraktığınız konuyla gerçek bir vedalaşma yaşayabilmelisiniz. Kavgasız, gürültüsüz olmaya çalışmak avantaj kazandıracaktır. İçinizden gelen dürtüleri dinleyin ancak kırmadan, dökmeden son derece yapıcı tavırlarla yol alın. Bir çok Yükselen Koç’un bebek kararı alması mümkün. Ebeveyn olanlarınızın çocuklarıyla ilgili önemli kararlar aşamasında olması beklenebilir. Bekar Yükselen Koç’ları kendilerini mutlu edecekleri aşka adım atmaları beklenebilir. Sanatsal her türlü konuda şanslı bir tutulma olacak, sanatla ilgilenen yükselen Koç’lar için atılım zamanı. Gelen teklifler içinde bir sürü fırsatlar barındırıyor olacaktır. Kendinizi gösterme zamanı diyebiliriz. Yeni bir hobiye başlama kararı için de çok doğru zamanlardasınız. Hayattan alacağınız keyfi böylece arttıracağınıza inanıyorum.

4-30 Mart arası Merkür Balık Burcu’nda retroda olacak. Kendinizi her türlü gizli işlerin içinde bulabilirsiniz. Herkese sır verilmemesi gereken bir süreçtesiniz, özellikle iletişim kurup dertleştiğiniz kişilere dikkat edin. Sizin için sırların açığa çıktığı bir dönem olabilir. Bilinçaltını karıştıracak bir süreç olacaktır, bilhassa rüyalarınızdan çok mesaj alabilirsiniz. Sanatsal işlerle ilgili kişiler içten gelen özel ilhamlarla karşılaşabilirler, bu durumu yaratımla taçlandırabilirsiniz. İşlerinizde bir çok konsantrasyon bozukluğu sebebiyle tersliklerle karşılaşmanız olasılık dahilinde. Bin düşünüp bir hareket etmeniz gereken bir süreçtir. Yeni iş anlaşmaları için Merkür retronun bitmesini beklemeniz hayrınıza olur.

20 Mart 2019’da Güneş Koç burcuna geçiş yapacak ve sizin en parlak döneminiz olacak. 20 Nisan 2019’a kadar olan süreçte her neye başlarsanız gökyüzünün desteğini alıyor olacaksınız (20-30 Mart arası Merkür retrosunu göz önünde bulundurun). Işığınızın yükseleceğini bilin. Kendinizi güzel ifade edebileceksiniz ve çevrenizdekileri de olumlu yönde etkileyebileceksiniz. Özellikle yeni iş teklifleri alabilirsiniz. İşle ilgili size iyi gelecek bazı yeni gelişmeler gündeminizde olabilir. Aşk ve ilişkiler alanınız da baharla beraber hareketlenecek. Bekar olan Yükselen Koç’ların, hazır ışıkları bu derece yükselmişken, yeni tanışacakları kişiler içinden yeni bir aşk hikayesi doğması mümkün.

21 Mart 2019 saat 04:43’te Terazi Burcu’nda bir dolunay meydana gelecek. Koç-Terazi hattında meydana gelen her gökyüzü olayı ben-biz hattına ışık tutar. Güneş henüz Koç Burcu’na geçmişken yaşayacağınız bu dolunay, ilişkilerinizle ilgili önemli yeni kararlara işaret edecektir. Evlilik kararı alabilir, yeni ve size heyecan veren bir ilişkiye adım atabilirsiniz. Aşk hayatınızda ışıklı bir dönem olacaktır. Heves ve umudunuzu yükseltecek seçimler yapabileceğiniz bir süreçte olacaksınız. Ayrıca, iş hayatınızda da yeni başlangıçlara doğru yol almak üzere önemli kararlar verebilirsiniz. Sosyal hayatınızda bir değişiklik gözlemlenebilir, yeni arkadaşlıklar edineceğiniz bir zaman dilimindesiniz. Bazı dernek ve sivil toplum kuruluşları gibi organizasyonlarda kendinizi gösterebilirsiniz. Çocuk sevindirmek için harika bir zaman olabilir, maddi ya da manevi yardımlarınız sizi de kalben rahatlatacaktır.

 

12 Nisan – 30 Ağustos arası Jüpiter Retrosu başlıyor olacak. Gezegenler her retro zamanlarında göstermeleri gereken performansların gerisine düşerler. Bu durum bize de daha içe dönük yansır. İçinizdeki yaşama sevincinde negatif etkiler görülebilir. Jüpiter Yay seyahati normalde size çok büyük fırsatlar getirir, özellikle yeni ve büyük bakış açıları elde ettiğiniz bir süreçtir. Retro döneminde bu bakış açılarınız belki biraz daralabilir. İyi niyet göremeyebilirsiniz çevrenizden. Özellikle yurt dışı/global konularda bazı işleriniz terse dönebilir. Aslında bu konum sizin her neyle ilgileniyorsanız yeniden gözden geçirmeniz için iyi bir zaman dilimidir de aynı zamanda. Yayıncılık işleriniz için size, Jüpiter ya retroya girmeden aksiyon alın ya da retrodan çıktıktan sonra diye tavsiyede bulunabilirim. Eğitim konuları, sınavlar gibi konularda işinizi şansa bırakmamanız gereken bir süreçte olacaksınız. Yaratıcı biraz da sizin elinizden neler geldiğini görmek istiyor olabilir, biraz kendi şansınızı kendinizin yaratacağı bir zaman dilimi diyebiliriz. İnancınızla sınanabilirsiniz ama siz ne olursa olsun inancınızı kaybetmeyin. Bu dönem mahkeme ya da davalarla ilgili de pek olumlu bir süreç olmayabilir, hak-hukuk konularında haklı bile olsanız sizin zaman kaybetmenize sebep olabilir.

19 Nisan 2019 saat 14:11’de Terazi Burcu’nda bir dolunay meydana gelecek. İkili ilişkilerinizde bir karar aşamasında olabilirsiniz. Bencil tavırlar takınmamalı, adil olmaya çalışmalısınız. Eğer orta yol bulunamazsa yolun sonuna gelebilirsiniz. Yapıcı olmanızda fayda var. Aşk hayatınız biraz karışabilir. Tansiyon yükseltecek olaylarla karşılaşabilirsiniz. İşinizle ilgili birçok şeyin netleştiği bir dönem olabilir. Liderlik edeceğiniz yeni projeler önünüze sunulabilir. Önemli iş teklifleri de alabilirsiniz, profesyonel manada size statü kazandıracak tekliflerde karar aşamasına gelebilirsiniz. Sağlık olarak yeni kararlar alabilirsiniz, spor ya da diyete başlamak için uygun zamanlardan geçiyorsunuz.

30 Nisan – 20 Eylül arasında Satürn Retroya başlayacak. Bu süreçte özellikle iş hayatınızda bazı şeylerin yolunda gitmediğini fark edebilirsiniz. Biraz yavaşlama dönemine girecek olabilirsiniz. Korku ve endişelerinizle yüzleşmek zorunda kalabilirsiniz. Çok çalışıp karşılığını almıyormuş gibi gelebilir size ama aslında geleceğinizi kurtarıyorsunuz. Sabır bu dönemde en büyük sınavınız olacaktır. Özellikle üstleriniz, büyüklerinizle ilgili tatsız şeyler yaşamanız mümkün, onların desteğine ihtiyacınız olabilir ve bu sebeple büyük tepkiler yerine daha zamana yayarak, kendinizi verdiğiniz emeklerle göstermeye çalışmak yerinde olacaktır. Aile büyükleriyle daha fazla zaman geçirmeniz gereken durumlar oluşabilir, ilgilenmelisiniz. Bazı anlarda çok sıkışmış hissedebilirsiniz, biraz içe döndüren enerjiler olacak gökyüzünde ve siz de bunu belki de zihinsel bir dinlenme olarak kullanabilirsiniz. Sakin olmak şifre bir eylem olacaktır, aklınızda bulunsun. Bazı olgunluklar, bilgelikler edinmek için de biraz sessizleşmek iyi gelecektir.

2 Temmuz 2019 saat 22:16’da Yengeç Burcu’nun 10 derecesinde yılın ikinci Güneş Tutulması meydana gelecek. Önemli ve kaderinize etki edecek bir tutulma yaşıyor olacaksınız. Özellikle ailevi konularda gündeminiz yeni bir şekil alabilir. Ev, yerleşim, yuva, aile ile ilgili her konuda yepyeni adımlar atabileceğiniz bir süreçte olacaksınız. Gayrimenkul, arsa, yeni eve taşınma gibi gündemleriniz varsa gökyüzünün desteğini alıyorsunuz. Fırsatları değerlendirin. Evlenmek, yuva kurmak için adımlar atabilirsiniz. Hamilelikler görülebilir ya da anne-baba olmaya karar verebilirsiniz. Ebeveynler için çocuklarıyla ilgili güzel gelişmeler yaşaması beklenebilir. Yeni iş kurmak, yeni hedefler koymak ve bunlar için harekete geçmek için iyi zamanlardasınız.

6 Temmuz – 19 Temmuz Aslan ve 20 Temmuz – 02 Ağustos arası Yengeç’te Merkür retrosu yaşıyor olacağız. Aslan retrosunda aşk hayatınız karışabilir. Eski aşklarınız kapınızı çalabilir, onlardan haber alabilir ya da siz iletişim kurmak isteyebilirsiniz. Özgüven problemleriyle karşılaşılabilir, ne yapacağınızı bilemeyebilirsiniz. Çocuklarla ilgili tekrar eden bazı süreçler olabilir, bu dönemde karar vermemeye çalışın. Eski arkadaşlarınızla karşılaşabilirsiniz. Yengeç retrosu sırasında ise evinizde bazı aksaklıklar oluşabilir, teknik arızalar başınızı ağrıtabilir. Ailevi eski konular gündeminize yeniden düşebilir ve siz çok hassas tavırlar gösterebilirsiniz.

17 Temmuz 2019 saat 00:38’de Oğlak Burcu’nun 24 derecesinde Ay Tutulması meydana gelecek. Geri dönüşü olmayan kararlar vereceğiniz bir süreçte olacaksınız. Biraz zorlayabilir sizi. Sancılı geçirebilirsiniz. Duygularınız pek de ifade bulamayabilir. Özellikle kariyer ve hedefler alanınızda bir değişim söz konusu olabilir. Eviniz, yuvanız ve ailenizle ilgili önemli bir gündeminiz oluşabilir. Güven duyamadığınız yerlerde durmak istemeyebilirsiniz. Aynı şekilde size güven veren şeyleri de daha çok korumak isteyebilirsiniz. İlişkilerinizde de önemli kararlar dönemi olabilir, evlilik ya da ayrılık yaşayarak hayatınıza yeni bir yön katmanız mümkün gözüküyor. Birçok konuda kader ağlarını ördü diyeceğiniz bir süreç düşecektir önünüze.

14 Ekim 2019 saat 00:07’de Koç Burcu’nda bir dolunay meydana gelecek. Özellikle ilişkiler alanınızda önemli bir süreçten geçecek olabilirsiniz. Sizi dönüştürecek, bir daha hiçbir şeyin eskisi gibi olmayacağı yeni kapılardan giriş yapma isteği duyabileceğiniz bir dolunay olacaktır. Bir savaş verebilirsiniz ancak bunu çok da dışarı yansıtamayabilirsiniz. Tepkilerinize dikkat etmeniz gereken bir zaman dilimi olacak. Çok hassaslaşabilirsiniz, bir takım ruhsal çalışmalar yapmak size iyi gelebilir. İçinizdeki ateşle, dışınızdaki sabır bir karşıtlık oluşturacak ve bu durum sizin elinizi ayağınızı karıştırabilir. Mümkün mertebe içinizdeki çocuğun da sesine kulak vererek ilerlemeye çalışın. İş hayatınızda da önemli bir zaman diliminden geçiyor olabilirsiniz. İşten ayrılma, yeni bir işe girme gibi seçimler gündeminiz olabilir. Sağlığınıza da dikkat çeken bir dolunay olacaktır. Kendinizi çıkmazda bulduğunuz konular yüzünden özellikle baş bölgesinde bazı problemler olabilir.

30 Ekim – 22 Kasım Arası yılın son Merkür retrosunu Akrep Burcun’nda yaşıyor olacağız. Ödemeler, krediler, borç ve alacaklar, sigorta ve vergiler gibi konularda dikkatli olmanız gereken bir süreçtesiniz. Bazı krizler ortaya çıkabilir. Kredi kullanmak için uygun bir dönem olmayabilir, retro bitiminde tekrar ele almanızı tavsiye ederim. Kaynak araştırmaları için uygun bir dönemdir ancak herhangi bir şeyi başlatmak / sözleşme-anlaşma gibi imzalı işlere girmek için beklemeniz gerekecek. Ruhsal olarak kendinizde önemli çözümlemeler fark edebilirsiniz. Ölüm ve ölümle ilgili çok şeyi düşünebilir, kendinizi dönüştürmek üzere bazı kararlar alabilirsiniz. Okült konulara ilginiz artabilir, ruhsal konularda danışmanlık alabilirsiniz.

26 Aralık 2019 saat 08:13’te Oğlak Burcu’nun 4’ncü derecesinde yılın son Güneş Tutulması gerçekleşecek. Yine kariyer ve hedefleriniz, statünüz alanında çok fırsatlar yakalayabileceğiniz bir Güneş Tutulması olacaktır. Elle tutulur, sağlam veriler elde edebileceğiniz, risk almayacağınız ama aynı zamanda kalıcı izler bırakacağınızı öngörebiliriz. Statünüzde bir sıçrayış yakalayabilirsiniz. Toplum önünde önemli yerlere gelebilirsiniz. Yurtdışı işler, uluslararası konularda büyük şans yakalayabilirsiniz. Davalarınız varsa olumlu geri dönüşler alınabilir. Eğitim/öğretim/danışmanlık alanında yeni adımlar atabilirsiniz. Aynı zamanda yayıncılıkla ilgili bir işiniz varsa yayınlamakla ilgili harika adımlar atabilirsiniz. Duygusal konularda önemli testlerden geçmek durumunda kalabilirsiniz. Evlilik gibi uzun süreli anlaşmalara imza atıp hayatınızı yeniden ve emin adımlarla başlatabilirsiniz. Yaşamınızla ilgili her türlü hedefiniz için şayet emek verirseniz gökyüzünün bütün desteğini arkanıza alabileceksiniz. Hayatınızın değişim/dönüşüm noktasında olduğunuzu söyleyebiliriz.

Yollar biraz engebeli de olsa 2019 size hedeflerinizi gerçekleştirmeniz yolunda önemli yol ayrımları sunacaktır. Özellikle 1989/90 ve 2001/02 ve 2007 yıllarında yaşadıklarınızı hatırlamaya çalışın, bu yıllarda hayatınızda dönüm noktası tadında gelişen değişimleri, yine fakat yepyeni bir formda yaşayabilirsiniz. Fırsatları değerlendirebilmenizi ve en doğru seçimlerle kalbinizden geçenlere ulaşabileceğiniz bir yıl geçirmenizi dilerim.

2019 Yükselen BOĞA Burcu

Yeni yıla girer girmez, 6 Ocak 2019 sabah 04:28’de Oğlak Burcu’nun 15 derecesinde yılın ilk Güneş Tutulması meydana gelecek. Kendinize yapacağınız en güzel iyilik yeni bir şeyin eğitimini almaya başlamak olabilir. Bu günlerde edindiğiniz yeni bilgiler kolunuzda bir bilezik gibi size bir ömür fayda sağlayabilir. Yüksek öğretimle ilgili yeni kararlar alabilirsiniz. Yeni bir dil öğrenebilirsiniz. Danışmanlık almaya başlayabilir ya da verebilirsiniz. Her türlü yurtdışı/uluslararası/global işlerle ilgili işleriniz tahmin ettiğiniz rahatlıkta akmayabilir ve siz yeni yön değişikliklerine gidebilirsiniz. Uzak akrabalarınızla ilgili tatsız haberler alabilirsiniz. Davalar ya da hukuki işlerle ilgili yeni bir gündeminiz olabilir. İhracatla uğraşan Yükselen Boğa’ların büyük emekler vermesi gerekebilir, dikkatli ve risk almadan ilerleyebilirseniz işin sonunda kazançlı çıkabilirsiniz ancak içinden geçerken zorlanabileceğiniz durumlarla karşılaşmanız da olasılık dahilinde.

Yeni yılın ilk Ay Tutulması ise 21 Ocak 2019 saat 08:15’te Aslan Burcu’nun 0 derecesinde meydana gelecek. Ay Tutulmaları birer dolunay olduğundan hayatınızda önemli kararlar evresinde olduğunuzu söyleyebiliriz. Gökyüzü sizi seçim yapmaya itebilir. Özellikle ailevi konularda gerilim söz konusu olabilir. Ev, yerleşim ve yuva konularında yeni kararlar alınabilir. Değerli bir yatırım olacağını zamanla anlayabileceğiniz ev, arsa ya da toprak yatırımı yapabilirsiniz. Tedbil-i mekanda ferahlık vardır hissi gelebilir ve daha iyi bir yere taşınabilirsiniz. Büyük fikirleriniz olabilir ve bu fikirler size çok sağlam getiriler sunabilir. Ticari konularda da gökyüzünün sizi desteklediği önemli seçimler aşamasında olabilirsiniz. Maddi konularda önemli fırsatlar yakalayabileceğiniz bir zaman dilimindesiniz.

4-30 Mart arası Merkür Balık Burcu’nda Retroda olacak. Arkadaşlarınızı yanlış anlayabileceğiniz ya da sizi yanlış anlayabilecekleri ortamlar oluşabilir. Çevrenizin sizden beklentileri doğrultusunda bazı fedakarlıklar yapmak zorunda kalabilirsiniz ancak sonradan bu durum pişmanlık yaratabilir. Ebeveyn Yükselen Boğa’ların çocuklarıyla ilgili her türlü işleri ters gidebilir. Bazı unutkanlıklar ya da gecikmeler gözlemlenebilir. Sosyal ortamlarda planlar değişebilir ya da karışabilir. Dikkatinizin dağınık olacağının altını çizelim. İşle ilgili sözleşme/anlaşma/imza gibi eylemlerden retro bitimine kadar uzak olmakta fayda olacaktır, düşünebilir, hayal kurabilirsiniz.

6 Mart 2019’da Uranüs’ün tamamen Boğa’ya geçişiyle birlikte (2018 Mayıs’ta geçmişti, sonra retro yaptı ve Koç’a geri döndü, artık hep Boğa’da olacak) ortalama 6,5 yıl boyunca aydınlanacağınız bir süreç de başlayacak. Hayatınızda birçok şeyin değişeceğini gözlemleyeceksiniz. Aniden gelişen olaylarla yeni dünya düzeninizi kurabilirsiniz. Birden bire evlenebilir, ya da özgürleşmek için aniden ayrılabilirsiniz. Daha özgür olacağınız yeni bir iş için yıllarınızı verdiğiniz eski işinize veda da edebilirsiniz. Değişime direnmemeniz en önemli avantajınız olacaktır. Uranüs gökyüzünün “farkında” çocuğudur ve Boğa ve Yükselen Boğa’lara önemli farkındalıklar kazandıracaktır.

12 Nisan – 30 Ağustos arası Jüpiter Retrosu başlıyor olacak. Gezegenler her retro zamanlarında göstermeleri gereken performansların gerisine düşerler. Bu durum bize de daha içe dönük yansır. İçinizdeki yaşama sevincinde negatif etkiler görülebilir. Ödemeler, krediler, borçlar, alacaklar, vergi ve sigorta, miras gibi konularda bir takım gecikmeler yaşanabilir. Bu süreçte harcamadan çok biriktirmeye özen göstermekte fayda vardır. Beklenmedik harcamalar karşısında şansınız yaver gitmeyebilir. Ayağınızı yorganınıza göre uzatmanızda fayda var. Yüklü harcamalar yapmak gelebilir içinizden ancak bunun için çok doğru bir zamanda olmadığınızı belirtelim. Hesap-kitap için, değerlendirmeler için kullanılabilir. Yeni yatırımlar için de uygun bir zaman olmayabilir, sizi uğraştırır, geciktirir. Bilinçaltı konularınızın gün yüzüne çıkmak istediğini fark edebilirsiniz ve okült ve gizemli konuları araştırabilir, bu konularda size destek olacak kişilerden yardım ve danışmanlık alabilirsiniz. İnancınızı kaybetmemeniz gereken bir dönemde olacaksınız.

20 Nisan’da Güneş’in Boğa Burcu’na geçmesiyle birlikte Boğa ve Yükselen Boğa’ların ışığı yükselmeye başlıyor. Kendinizi son derece pozitif ve enerjik hissedeceğiniz için bu karşınızdakilere de çok olumlu yansıyacaktır. Özellikle ikili ilişkilerde dikkat çekeceğiniz bir süreçte olacaksınız, beğenileceğiniz bir dönemdesiniz ve bu da auranıza olumlu katkı sağlayacak. Karşılaştığınız insanlara dikkat kesilin, aşk kol geziyor olabilir, bekar Yükselen Boğa’lar için fırsatlar kapıda olacaktır. Maddi konularda da fırsatlar yakalanabilir. Yeni ve çok daha kazandıracak iş teklifleriyle karşılaşılabilir, değerlendirebilirsiniz.

30 Nisan – 20 Eylül arasında Satürn Retroya başlayacak. Bu süreçte özellikle yurtdışıyla işi olan, ihracat yapan ya da globalle bağı olan kişilerin işleri terse düşebilir. Zamanın biraz ağır işleyeceği bir dönem olacaktır. Çok emek verip karşılığını alamıyormuş gibi hissedebilirsiniz ancak yılmayın, çalışmaya devam edin. Ödüllerini sonradan toplayacaksınız. Korku ve endişe ile sığ düşünebilir, olaylara büyük resimden bakamayabilirsiniz. Mümkün mertebe sabretmeye gayret edin. Davalar, hukuki konularda başvuru için uygun bir zaman olmayabilir ya da başvurursanız uzun süre sonuç alamayabilirsiniz. Uzak akrabalardan tatsız haberlerin gelmesi olasılık dahilinde.

19 Mayıs 2019 saat 00:11’de Akrep Burcu’nda bir dolunay meydana gelecek. İkili her türlü ilişkinizi sorgulayacağınız bir on günlük süreç olabilir önünüzde. Var olan ilişkileriniz güven testinden geçebilir, ve temeli sağlam olmayan ilişkilerin bitmesi gündeminize gelebilir. Biraz manipüle edilebileceğiniz bir süreç olabilir önünüzde. Kalbinizin sesine kulak verin mutlaka. İşinizle ilgili yeni bir yapılandırma kararı alabilirsiniz. Eski ve bitmemiş projelerinizi yeniden elinize almak için güzel bir zamandan geçiyor olacaksınız. Bunlar bitmeden yeniye geçmemenizde fayda olur. Risk almadan, ayağı yere sağlam basan adımlarla ilerlemeniz mümkün. Korkularınız yüzünden kendinizi sınırlandırabilirsiniz, aşırı korkak tavırlar zihninizdeki yaratımı engelleyebilir.

2 Temmuz 2019 saat 22:16’da Yengeç Burcu’nun 10 derecesinde yılın ikinci Güneş Tutulması meydana gelecek. Önemli fikirleriniz olacaktır. Bunları hayata geçirmek için kendinize motivasyon yaratabilirsiniz. Yeni bir eğitime başlamak için güzel bir zaman diliminde olacaksınız ve edindiğiniz bilgiler hayatınızın geri kalanında çok işinize yarayacak. Varsa kardeşlerinizle ilgili çok önemli yeni yön değişiklikleri olacaktır. Yeni fikirlerinizle ilgili yakın çevrenizden de destek göreceğiniz bir Güneş Tutulması yaşıyor olacaksınız. Yazma, yayınlama, satış-pazarlama-reklam, sosyal medya, e-ticaret gibi konularda fikri olanlar için önemli tohumlar atabileceklerini müjdeleyelim. Sorumluluk bilinciyle hareket edenler, aslında kendi aradıkları özgürlüklerini besliyorlar, bunun farkında olarak yeni atılımlar yapmak için düğmeye basma zamanı diyebiliriz (başlangıç için Merkür retrosu tarihlerini kontrol edin). Bu dönem yurt dışı seyahatleriniz de olabilir, sadece eğlence değil iş de yaratabileceğiniz fırsatlar yakalayabileceğiniz bir süreçtesiniz.

6 Temmuz – 19 Temmuz Aslan ve 20 Temmuz – 02 Ağustos arası Yengeç’te Merkür retrosu yaşıyor olacağız. Aslan retrosunda evinizde ters giden şeylerle karşılaşabilirsiniz. Özellikle teknik arızalar yaşamaya pek müsait bir zaman dilimi olacak, tamirat gibi işlere ihtiyaç duyabilirsiniz. Ailevi konularda bir takım egosantrik çıkışlar olabilir, neyi nasıl yöneteceğinizi şaşırabilirsiniz. Yengeç retrosunda ise zihniniz sizin günlük hızınızla bir olmayacağından yanlış kararlar verme potansiyeliniz var, her şeyi dikkatle değerlendirin. Herhangi ticari bir işe başlamak için uygun bir dönem olmayabilir. Özellikle araba al-sat gibi konuları ertelemekte fayda var. Araç arızaları da gündeminizi meşgul edebilir.

17 Temmuz 2019 saat 00:38’de Oğlak Burcu’nun 24 derecesinde Ay Tutulması meydana gelecek. Geriye dönüşü olmayan, hayatınızla ilgili önemli ve dönüm noktası tadında kararlar vermek üzere olabilirsiniz. Beklenmedik, aniden gelişen ve bu sürprizler karşısında nasıl davranacağınız bilemez bir hale bürünebilirsiniz ancak mutlaka bu değişimin sizin kendi özgün yolunuzda devam edebilmek için bir gereklilik olduğunu unutmayın. Değişime direnmek bu tutulmadan zararla çıkmak demek olur. Farkındalığınızın artacağı, büyük düşünmek ve cesaretli olmanız için gökyüzünün size hizmet edeceği bir Ay tutulması olacaktır bu. Konularınız yurtdışı-global-uluslararası işlerle ilgili olabilir. Bir takım hukuki, resmi davalarla ilgili sonuçların önünüze geldiği durumlar olabilir. Yine eğitim, danışmanlık, seminerlere katılma kararları için çok doğru bir zaman dilimi olabilir. Kendinizi geliştirmek yönünde önemli ve kalıcı adımlar atmak üzere kendinizi yönlendirmeye çalışın.

30 Ekim – 22 Kasım Arası yılın son Merkür retrosunu Akrep Burcu’nda yaşıyor olacağız. Sizin için önemli bir dönem olacaktır. Özellikle ikili her türlü ilişkilerinizle ilgili bazı şeyleri yeniden gözden geçirmek zorunda kalabilirsiniz. Ortaklık kurmak için iyi bir dönemde değilsiniz, değerlendirebilirsiniz ancak aksiyon için retro bitimini beklemeniz doğru olacaktır. Yeni bir ilişkiye başlamak için de doğru bir zamanda değilsiniz, krizlerle, şüphelerle dolu bir ilişki olacaktır ve bu sizin güvenilir temanıza aykırı bir durum olduğu için adım atmadan önce defalarca düşünmenizde fayda var. Eski ilişkilerinizden haber alabileceğiniz bir dönem olabilir ya da sizin aklınıza düşebilirler, bitmiş-gitmiş ilişki yeniden yaşanmamalı, aklınızdan çıkmasın.

12 Kasım 2019 16:34’te Boğa Burcu’nda bir dolunay gerçekleşecek. Özellikle ikili ilişkiler alanınızda bir takım gerilimlere maruz kalabilirsiniz. Güven problemleri gücünüzü düşürebilir. Kendinizi manipülatif tepkiler altında bulabilirsiniz. Var olan ilişkinizin form değiştirmesi gerekebilir, olduğu haliyle aynı şekilde devam edemeyebilirsiniz. İşinizle ilgili yeni gündeminiz de olacaktır. İşten ayrılma/iş değiştirme gibi seçimler yapmanız gerekebilir. Birlikte çalıştığınız insanlarla ilgili bazı adımlar atmanız gerekebilir. Güvenilir olmayanla yol ayrımına gelinebilir. Sağlığınızla ilgilenmeniz gereken bir dönemdesiniz, vücudunuzun size işaret etmeye çalıştığı şeyler varsa ertelemeyin. Özellikle bel/böbrek/cilt problemleri baş gösterebilir.

26 Aralık 2019 saat 08:13’te Oğlak Burcu’nun 4’ncü derecesinde yılın son Güneş Tutulması gerçekleşecek. Duygusal olarak fazlasıyla ketum hissedebilirsiniz kendinizi. Yeni adımlar atmak istediğiniz her ne konunuz varsa mutlaka gerçekçi bir bakış açısıyla ilerlemeniz gerekir. Mantığı olmayandan uzak durmak durumundasınız. Risksiz ve güvenilir adımlar atmanız daha doğru olacaktır. Yurtdışı hedefleriniz için çok emek vererek önemli temeller atma sürecinde olabilirsiniz. Her Güneş Tutulması bir yeniaydır ve yeniay yeni başlangıçlardır. Her neye başlanacaksa mutlaka uzun soluklu bir iş planınızın olmasına dikkat edin. Denemelik olmamalı, gerçekçiyseniz yol alınabilecektir.

Yollar biraz engebeli de olsa 2019 sizin zihninizde çok şey yapılandıracaktır. Özellikle 1989/90 ve 2001/02 ve 2007 yıllarında yaşadıklarınızı hatırlamaya çalışın, bu yıllarda hayatınızda dönüm noktası tadında gelişen değişimleri, yine fakat yepyeni bir formda yaşayabilirsiniz. Fırsatları değerlendirebilmenizi ve en doğru seçimlerle kalbinizden geçenlere ulaşabileceğiniz bir yıl geçirmenizi dilerim.

2019 Yükselen İKİZLER Burcu

Yeni yıla girer girmez, 6 Ocak 2019 sabah 04:28’de Oğlak Burcu’nun 15 derecesinde yılın ilk Güneş Tutulması meydana gelecek. Özellikle krediler, ödemeler, borçlar, alacaklar, sigorta ve vergi gibi konular önünüzde olabilir. Başkalarının kaynaklarını kullanabileceğiniz yeni çözüm yolları arayışını hareketlendireceğiniz bir zaman dilimi olabilir. Miras konuları gündeminize gelebilir. Yeni yatırımlar için kaynak yaratmak adına bazı kalıcı ve sağlam adımlar atmanız gerekebilir. Sağlığa dikkat etmeniz gereken bir süreçtesiniz, özellikle diş/diz/kemikler ve cilt problemleriyle ilgilenmeniz gereken bir süreci başlatabilirsiniz. Ameliyat gerekebilir, bekletmemek yerinde olacaktır. Günlük rutininizle ilgili yeni gelişmeler söz konusu olabilir. İş yerinizde ekibinizle ilgili bazı değişimlere açıksınız, eksilebilirsiniz. İş yükünüz artabilir. Her zamankinden fazla sorumluluk alabilirsiniz. Psikolojinize de dikkat etmeniz gereken bir süreçten geçebilirsiniz, sabır kilit kelime olacaktır. Manevi olarak içinden geçtiğiniz zaman diliminde önemli öğretiler edinebilirsiniz, olgunlaşma sürecine girdiğinizi söyleyebiliriz.

Yeni yılın ilk Ay Tutulması ise 21 Ocak 2019 saat 08:15’te Aslan Burcu’nun 0 derecesinde meydana gelecek. Ay Tutulmaları birer dolunay olduğundan hayatınızda önemli kararlar evresinde olduğunuzu söyleyebiliriz. Gökyüzü sizi seçim yapmaya itebilir. Zihninizde oluşan fikirlerinizin olgunlaştığını görebilir ve bunları uygulamaya geçirebilirsiniz. Özellikle ticari konularda atacağınız adımlarda ayağınızı yere sağlam basmalısınız, risk almadan ve gerçekçi tavırlar takınmakta fayda olacaktır. Kardeşler, yakın akraba ve arkadaşlarınızla ilgili bir gündem oluşabilir, onların desteğine ihtiyacınız olabilir. Eğitim kararı çok doğru bir karar olur ve edindiğiniz bilgileri hayatınızın geri kalanında kullanabilirsiniz. Maddi konularda bir takım çözüm arayışlarınız olabilir. Yeteneklerinizden gelir elde edebileceğinizi hatırlatmak isterim, harekete geçmek için özgüveninizi yükseltmeniz yeterli olacaktır.

4-30 Mart arası Merkür Balık Burcu’nda Retroda olacak. Hedeflerinizle ilgili adım atmanız için doğru bir zamanda olmayacaksınız, mümkün mertebe dikkatle değerlendirin. Konsantrasyon bozukluğu baş gösterebilir. Kariyer hayatınızdaki insanları yanlış anlamanız ya da sizin onlara kendinizi yanlış ifade edebileceğiniz bir zaman dilimi olabilir. Net olmaya gayret edin. Yeni hedefler koymak için de doğru bir zaman diliminde değilsiniz. Ancak sanatla ilgili bir iş yapıyorsanız gökyüzünün ilham kapıları da size açılmış gözüküyor, dikkatinizi verirseniz etrafınızda çokça işaret olduğunu görebilirsiniz. Geçmişte başlayıp yarım kalan bir projeniz varsa yeniden gündeminize gelebilir, bu sefer bitirebilirsiniz. Alacağınız iş tekliflerini çok iyi değerlendirmeniz gerekebilir, her şey gereğinden harika gözüküyorsa şüphe edin. Ailevi konularda bazı yanılgılar ve tatsız haberler söz konusu olabilir.

12 Nisan – 30 Ağustos arası Jüpiter Retrosu yaşayacağız. Gezegenler her retro zamanlarında göstermeleri gereken performansların gerisine düşerler. Bu durum bize de daha içe dönük yansır. İçinizdeki yaşama sevincinde negatif etkiler görülebilir. Özellikle ikili ilişkilerde birbirinize olan inancınızla test ediliyor olabilirsiniz. Bu dönem başladığınız ilişkiler abartılı derecede hızla ilerleyebilir ve hayatına girdiğiniz insanın hayatındaki tek kişi siz olmayabilirsiniz. Ortaklı işlere girmek için doğru bir zaman diliminde değilsiniz, işin bereketi gecikebilir, şansınız yaver gitmeyebilir. Evliyseniz, ilişkinize adil yaklaşmayabilirsiniz, olası problemleri değerlendirirken hak-hukuk konularına dikkat etmenizde fayda var. Hukuki konularda gecikmeler söz konusu olabilir, herhangi bir konuda dava açmak için doğru bir zaman diliminde değilsiniz.

30 Nisan – 20 Eylül arasında Satürn Retrosu yaşayacağız. Bu süreçte özellikle maddi konularda bir sıkışıklık yaşama ihtimaliniz olabilir. Finansal konulardaki korkularınız sizi endişeli bir insan haline getirebilir ve bir takım psikolojik problemlere zemin hazırlayabilirsiniz. Mümkün olduğu kadar ayağınızı yorganınıza göre uzatmalı, gereksiz harcamalardan kaçınmalısınız. Kredi almak için doğru bir zaman olmayabilir, özellikle borç kapatmak için düşünürseniz zararlı çıkabilirsiniz, hesabınızı iyi yapmanızda fayda var. Yatırım için de doğru zamanlarda olmayacaksınız. Değerinden fazlasını verdiğinizi, mantıklı bir yatırım olmadığını sonradan fark edebilirsiniz. Miras gibi bir gündeminiz varsa bazı gecikmeler yaşamanız olasılık dahilinde. Manevi olarak iyi değerlendirilebilir bir süreçtir, kendi bilinçaltı korkularınızı ortaya çıkarmak için ruhsal bir takım çalışmalara yönelmek iyi gelecektir.

21 Mayıs 2019’da Güneş İkizler Burcu’na giriş yapacak. Enerjinizin yükseldiğini hissedeceksiniz. Özellikle ikili ilişkilerde şansınız çok açık olacaktır. Bekar Yükselen İkizler için hayatına yeni birilerinin girme potansiyeli mevcut. İşinizle ilgili de güzel gelişmeler gözlemleyebilirsiniz. Varsa ortaklarınıza fikirlerinizi kabul ettirebileceğiniz bir süreçte olacaksınız. Anlaşma, sözleşme ve imza gibi bir durumlarınız oluşabilir, bu konuda gökyüzü sizi bir ay boyunca destekliyor olacak, önünüze düşerse değerlendirmenizi tavsiye ederim. Ticari konularda da bazı fırsatlarla karşılaşabilirsiniz. Teknolojik herhangi bir araç alma-satma gibi durumlar için de uygun bir zaman dilimindesiniz.

17 Haziran 2019 saat 11:30’da Yay Burcu’nda bir dolunay meydana gelecek. Özellikle ikili ilişkilerinizde önemli kararlar aşamasında olabilirsiniz. Dolunay özgürlüğünüzün altını çizecektir. Sizi sınırlandıran/kısıtlayan şeylerden uzak durmak isteyebilirsiniz. Gergin hissedebilirsiniz, nefes gibi çalışmalar sizi sakinleştirebilir. Sinirsel problemlere karşı farkında hareket etmeye çalışın. Karşınızdakileri kırmamaya gayret edin. Kendinize iyi gelen şeylere odaklanın. Size iyi gelmeyen şeylerden uzaklaşın. Neyi istediğiniz konusunda net olmak için sorgulamalar yapabilirsiniz. Ev, yerleşim, yuva ve aile konuları da gündeminizi oluşturabilir. Taşınma kararı alabilirsiniz.

2 Temmuz 2019 saat 22:16’da Yengeç Burcu’nun 10 derecesinde yılın ikinci Güneş Tutulması meydana gelecek. Kendi yeteneklerinizden gelir elde edebileceğiniz önemli bir süreçten geçiyor olacaksınız. Finansal konularda yeni çözümler, yeni yapılanmalar görülebilir. Bazı yatırımlarınız için kredi arayışında olabilirsiniz ve bu sizi büyütebilir etkilere sahip olabilir. Manevi olarak da yeni bir kapının eşiğinde olabilirsiniz ve kendinizi daha da güvende hissedebilirsiniz. Uluslararası her türlü işinizle ilgili yeni ve önemli adımlar atabileceğiniz bir süreçtesiniz. Yeni fikirleriniz sizi özgürleştirebilir etkilere sahip olabilir. Günlük rutininizle ilgili sizi sıkıştıran şeyleri metanetle karşılayın, çok çalışmanızın karşılığını zamanla alabileceksiniz.

6 Temmuz – 19 Temmuz Aslan ve 20 Temmuz – 02 Ağustos arası Yengeç’te Merkür retrosu yaşıyor olacağız. Aslan retrosunda zihninizde bulanıklıklar olabilir, özellikle geçmişi çok düşünebilirsiniz. Geçmişte yakın çevrenizle olan gündeminiz yeniden konularınız haline gelebilir ve çözmek için girişimlerde bulunabilirsiniz. Kendinize karşı bir güvensizliğiniz olabilir, aksiyon almakta sıkıntı çekebilirsiniz. Retro bitimine kadar üzerinizde bir tembellik hissedebilirsiniz. Yengeç retrosunda ise finansal konular gündeminize gelebilir, maddi bir takım gecikmelerle karşılaşabilirsiniz. Yapmanız gereken ödemeleri unutabilirsiniz ya da evdeki hesabınız çarşıya uymayabilir. Merkür retrosu süreci size biraz ağır işleyecektir, ani kararlar vermekten kaçının.

17 Temmuz 2019 saat 00:38’de Oğlak Burcu’nun 24 derecesinde Ay Tutulması meydana gelecek. Özellikle maddi konularda önemli kararlar almanız gereken bir süreçtesiniz. Alım-satım konuları gündeminizi meşgul edecektir. Bilhassa gayrimenkul, ev, arsa gibi yatırımlar için çok kafa yorabilirsiniz, arada kalabilirsiniz. Hiç planda olmayan adımlar atmak zorunda kalabilirsiniz. Miras ve yakınlarınızın paylaşımlı konularına dahil olabilirsiniz. Duygusal olarak kolay bir süreçten geçmiyor olacaksınız, birçok şeyin dönüştüreceğiniz zamanlardasınız. Geri dönüşü olmayan seçimler yapmak sizin özgürlüğünüzü kısıtlayabilir ve bu sebeple sinir sisteminiz yorulabilir. Mümkün oldukça ruhsal çalışmalara yönelmek sizin bu süreci atlatmanızda faydalı olacaktır. Herhangi bir ameliyat gündeme gelebilir, olası sağlık problemlerini ertelememeniz doğru olacaktır.

30 Ekim – 22 Kasım Arası yılın son Merkür retrosunu Akrep Burcu’nda yaşıyor olacağız. Özellikle günlük rutininizde bir dağılma söz konusu olabilir. Konsantrasyonunuz zayıflayacaktır ve bu sebeple bu süreçte özellikle işinize dikkat etmeniz gerekir. Birlikte çalıştığınız insanlardan yana bazı problemler yaşamak zorunda kalabilirsiniz. Güven problemleriyle karşılaşabilirsiniz. İş değiştirmek için uygun bir zamanda değilsiniz. Eski görüştüğünüz yerlerden tekrar teklifler gelebilir, değerlendirilebilir ancak kesin karar retro sonrasına bırakılmadır. Sağlık olarak da bir tehdit altında olabilirsiniz. Özellikle genital bölgelerin hassas olduğunu vurgulayabiliriz. Tekrar eden sağlık problemlerine dikkat edin, onarma zamanıdır.

12 Aralık 2019 saat 08:10’da İkizler Burcu’nda bir dolunay meydana gelecek. Gündeminizi ikili ilişkiler oluşturacaktır. Bazı fırsatlar doğabilir ve yeni ve güvenli ilişkilere adım atma kararı alabilirsiniz. Yolunda gitmeyen ilişkileriniz varsa yaralanmanız olasılık dahilinde, buna istinaden önemli seçimler yapmanız gerekebilir, bazı yol ayrımları söz konusu olabilir. Yurt dışı, uluslararası işler, global konular gündeminizde olabilir, uzak ülkelere seyahat kararı alabilirsiniz. Yayıncılık, eğitim gibi konularda bir takım önemli kararlar sürecinde de olabilirsiniz. Ortak işlerinizde bir takım gerilimler söz konusu olabilir, ortak bir paydada mantıklı kararlarla ilerlemek doğru olacaktır. Ayağı yere sağlam basan, çok büyük risklere girilmemesi gereken bir süreçte olabilirsiniz, ona göre davranın.

26 Aralık 2019 saat 08:13’te Oğlak Burcu’nun 4’ncü derecesinde yılın son Güneş Tutulması gerçekleşecek. Sizin için mutlak değişim ve dönüşüm zamanları. Birçok şey geride kalacak ve yeni temeller atacağınız bir sürecin içinde olacaksınız. Özellikle ilişkilerinizde mutlaka bir form değişikliğine gidebilirsiniz. Ya hep ya hiç tadında gelişmeler önünüze düşebilir. Evlenmek, anne-baba olmak gibi hayatınızın dönüm noktası tadında gelişmeler yaşayabilirsiniz. Temeli sağlam olmayan ilişkilerin de miladı dolmuş olabilir, ayrılık temaları ortaya çıkabilir. Finansal konular bu kararları vermenize sebep olabilir. Büyük öğretiler edineceğiniz bir süreçten geçiyor olacaksınız. Belki şimdi anlamayabilirsiniz ancak önemli manevi kazanımlar elde ettiğinizin farkında olmanızı dilerim.

Yollar biraz engebeli de olsa 2019 sizde yer edecek bir yıl olacaktır. Özellikle 1989/90 ve 2001/02 ve 2007 yıllarında yaşadıklarınızı hatırlamaya çalışın, bu yıllarda hayatınızda dönüm noktası tadında gelişen değişimleri, yine fakat yepyeni bir formda yaşayabilirsiniz. Fırsatları değerlendirebilmenizi ve en doğru seçimlerle kalbinizden geçenlere ulaşabileceğiniz bir yıl geçirmenizi dilerim.

2019 Yükselen YENGEÇ Burcu

Yeni yıla girer girmez, 6 Ocak 2019 sabah 04:28’de Oğlak Burcu’nun 15 derecesinde yılın ilk Güneş Tutulması meydana gelecek. Hayatınızın önemli bir dönemindesiniz. Özellikle ikili ilişkilerin gündeminizi oluşturacağı bir sürece adım atmış bulunuyorsunuz. Evlilik kararı alabilirsiniz, anne/baba olabilirsiniz. Hayata bakış açınızın değiştiği, önemli sorumlulukların altına imza atabileceğiniz bir zaman dilimindesiniz. Yeni iş teklifleri gelebilir, profesyonel düşünmeniz gerekir, duygusal davranmamalısınız. Girişeceğiniz ortaklı işleriniz varsa şans sizden yana olabilir, şartlarınızı kabul ettirebilirsiniz. Objektif olmak önemli olacaktır, kendinize ve hayatınıza öncülük edeceğiniz yılların başlangıcında olduğunuzu belirtelim. Kariyerinizle ilgili mücadele etmelisiniz, gökyüzünden önemli destekler alacaksınız. Elinizden geleni yapmanızı tavsiye ederim. Rütbe, statü konularında değişim kapınızda. Ev-yerleşim-yuva-taşınma gibi ailevi durumlar da önünüze düşebilir, değerlendirebilirsiniz. Fiziksel değişimler için güzel bir süreçtesiniz, sağlığınız için yeni beslenme alışkanlıkları edinebilirsiniz.

Yeni yılın ilk Ay Tutulması ise 21 Ocak 2019 saat 08:15’te Aslan Burcu’nun 0 derecesinde meydana gelecek. Ay Tutulmaları birer dolunay olduğundan hayatınızda önemli kararlar evresinde olduğunuzu söyleyebiliriz. Özellikle finansal konularda atmanız gereken adımlar olabilir. Bazı ödemelerinizi yeniden yapılandırma kararı alabilirsiniz. Kendi yeteneklerinizle elde edeceğiniz gelir kapıları da açılabilir. Yine ilişkilerinizde bir dönüm noktasında olabilirsiniz. İlişkilerinizle ilgili artık halı altına atamayacağınız durumlarla karşılaşabilirsiniz. Çift taraflı birbirinizi test edeceğiniz durumlar baş gösterebilir ve size hizmet etmeyen, temeli sağlam olmayan ilişkilerin bitme aşamasında olduğunu söyleyebiliriz. İlişkisi olmayan Yükselen Yengeç’ler yeni birileriyle tanışabilirler, kalıcı ilişkilere adım atmaları söz konusu olabilir.

4-30 Mart arası Merkür Balık Burcu’nda Retroda olacak. Çok hayalperest bir döneme giriş yapabilirsiniz, bu süreçte birçok konu gerçeklerden uzak olabilir. Düş kurabilirsiniz ancak Merkür Retrosu bitmeden adım atmamakta fayda var. Özellikle yurtdışı işleri olan Yükselen Yengeç’lerin işleri karışabilir. Seyahat planları yapmak için doğru bir zaman olmayabilir ya da yapılacaksa değiştirilebilir olmasına dikkat edin, çünkü zamanı geldiğinde planlarınız aksayabilir. Sanatla uğraşanlar için ilham dolu bir süreç olabilir, büyük düşüncelerinizi mutlaka kaydedin. Günü geldiğinde bu kayıtlara ihtiyacınız olabilir ve güzel yaratımlar yapabilirsiniz. Uzak akrabalardan bazı haberler gelebilir. Net olmayan haberler teyit edilmelidir, yanlış anlamalara sebep olabilir.

12 Nisan – 30 Ağustos arası Jüpiter Retrosu yaşayacağız. Gezegenler her retro zamanlarında göstermeleri gereken performansların gerisine düşerler. Bu durum bize de daha içe dönük yansır. İnancınızı sorgulayacağınız şeyler önünüze düşebilir ve bu durum günlük rutininizi etkileyebilir. Özellikle iş arkadaşlarınızdan görmeniz gereken desteği göremeyebilirsiniz. Kendinize daha çok güvenmeniz gereken bir süreçtesiniz. İşinizin bereketi yokmuş gibi hissedebilirsiniz ama tam tersi daha çok çalışın, kaymağını sonradan yiyebilirsiniz. Bir takım sağlık problemleri baş gösterebilir, bacak ağrıları, siyatik ya da karaciğer sorunlarıyla karşılaşabilirsiniz, ertelememeniz, tedavi olmayı seçmenizi tavsiye ederim. Kilo almamaya özen gösterin. Yaşadığınız herhangi bir problem size içten bir büyüme, yağlanma yapabilir, fakında olup ekstra dikkatli ve sağlıklı beslenin. Evcil hayvanlarınızın daha çok ilgiye ihtiyacı olan bir süreçten geçebilirsiniz.

30 Nisan – 20 Eylül arasında Satürn Retrosu yaşayacağız. Özellikle ikili ilişkilerde kaybetme korkusu yaşayabileceğiniz bir süreçtesiniz. Bugüne kadar sabrettiğiniz durumlara karşı artık aynı güçte yaklaşamayabilirsiniz. Karşılıklı birbirinize batmalar olabilir. Ne gidesiniz gelir ne de kalasınız gibi durumlarla mücadele etmek durumunda hissedebilirsiniz. Önemli bir test sürecinde olabilirsiniz, iyi yönetmeni gerekebilir. Daha çok yapıcı çözümlerle yaklaşabilmek önemli olacak. Yolunda gitmeyen konularınızı tamir etmek için güzel bir zaman dilimi olacaktır aslında, korkularınızı büyütmemenizi öneririm. Aksi halde bir bir başınıza gelecek, işler daha da sarpa saracaktır. Karşılıklı güveninizi sarsmamanız gereken bir dönemdesiniz. Ortaklıklarınız için de aynı durum geçerlidir.

21 Haziran 2019’da Güneş Yengeç Burcu’na geçecek. Gökyüzünün en büyük ışığını arkanıza alacaksınız, çok parlak bir döneme giriş yapıyor olabilirsiniz ve motivasyonunuzun yükseldiğini gözlemleyebilirsiniz. Özellikle yeni iş teklifleri alabilirsiniz, mutlaka değerlendirin. Bekar Yengeç’lerin büyüleyici bir enerjisi olacaktır, ilişki isteyenler gönül kapılarını açık tutsunlar, çok kadersel karşılaşmalara gebe olabilirler. Herhangi bir konuda atmak istediğiniz adımlar için kesinlikle doğru bir zaman dilimi olacak bir ay var önünüzde. Merkür retro tarihlerini dikkate alarak aksiyona geçebilirsiniz.

2 Temmuz 2019 saat 22:16’da Yengeç Burcu’nun 10 derecesinde yılın ikinci Güneş Tutulması meydana gelecek. Tüm hedeflerinize ulaşabileceğiniz bir dönemde olacaksınız, birçok kriz fırsata çevrilebilir ve farkında olan Yükselen Yengeç’leri dönüm noktası tadında değişiklikler bekliyor olacak. Önemli sorumluluklar alarak hayatınızın bazı alanlarında özgürleşecek adımlar atabileceksiniz. Yeni bir iş, yeni bir hayata başlangıç döneminde olabilirsiniz. 2019’un ikinci yarısında sizi çok kadersel gelişmeler bekliyor olacak. Özellikle anne-baba olma gibi niyetiniz varsa doğru bir zamandasınız. Ebeveyn Yükselen Yengeç’lerin çocukları için önemli yenilikler yapabilirler. Bazı yüklerinizden de kurtulabilirsiniz. Özellikle tutunduğunuz şeylerin artık size iyi gelmediğini anlayacak, yeni hayatınıza yüksüz devam edebilecek cesareti kendinizde bulabilirsiniz, gökyüzünün bu desteğini kaçırmayın. Bekar Yükselen Yengeç’lerin yeni bir hayat kurma hedefi gerçek olabilir, tanıştığınız insanlar kaderiniz olabilir. Evlilik, ilişkiler, ortaklıklar gündeminiz olacaktır. Gökyüzü size bütün ışığını yansıtacaktır, korkusuz ve hazır hareket edin. Yeni bir hobi edinmek için harika bir zamandasınız. Size çok iyi gelebilir. Sosyalleşebilir ve bu dönemde edindiğiniz arkadaşlıklarınızın hayatınızda kalıcı olması beklenebilir. Dernek ya da sivil toplum kuruluşlarına dahil olabilirsiniz, maddi ve manevi desteğiniz size kat be kat geri dönecektir.

6 Temmuz – 19 Temmuz Aslan ve 20 Temmuz – 02 Ağustos arası Yengeç’te Merkür retrosu yaşıyor olacağız. Aslan retrosunda finansal konularda bazı tersliklerle karşılaşabilirsiniz. Harcamalarınıza dikkat edin. Yeni herhangi bir şey almak için doğru bir zamanda değilsiniz. Değerinden fazlasına mal olabilir. Yeteneklerinizi kullanıp üretim yapabilirsiniz ancak anlaşma-sözleşme gibi durumlar için retro bitimini beklemeniz yerinde olur. Maddi getiri ya da götürüsü olacak imzalara dikkat edin, netlik içermeyebilirler. Yengeç retrosunda ise ilişkilerinizde bazı şeylerin yolunda gitmediğini gözlemleyebilirsiniz. Yeni bir ilişkiye başlamak için de doğru bir zaman diliminde değilsiniz. Tanıştığınız yeni insanları gözlemleyin ancak ilişkiyi başlatmayın önerisinde bulunmak isterim. Eski aşklarınızdan haber alabilir ya da siz atağa geçmek isteyebilirsiniz ancak aksiyonunuzun doğru olup olmadığı konusunda hareket etmeden önce bin kere düşünün derim. İşinizle ilgili de bir şeyler ters gidebilir, doğru ve çok kontrollü gitmenizde fayda olacaktır. Fiziksel değişimler için uygun bir zaman diliminde değilsiniz, yaptıklarınızdan pişmanlık duyabilirsiniz.

17 Temmuz 2019 saat 00:38’de Oğlak Burcu’nun 24 derecesinde Ay Tutulması meydana gelecek. Önemli kararlar almanız gereken bir durumdasınız ve bazı şeyleri bırakmak/seçmek zor gelebilir. Ruhsal durumunuzu yüksek tutmaya çalışın. Sezgileriniz size inanılmaz mesajlar veriyor olabilir, şüphelerinizde haklı olabilirsiniz. Kendinizi ürkek hissedebilirsiniz ancak ortaya bir şeyler çıkmışsa artık görmemezlikten gelebileceğiniz bir zaman diliminde olmadığınızı belirtelim. Özellikle ikili ilişkilerde bu durum baş gösterebilir ve sizin bir aksiyon almanız gerekebilir. Veya size karşı takınılan tavır ve davranışları kabul etmekte çok zorlanacağınız bir süreçte olabilirsiniz. Zorlamamak, teslim olmak çok doğru bir davranış biçimi olacaktır. Size başka kaderler çizilmiş olabilir ve teslim olmazsanız istemeden, farkında olmadan buna engel olursunuz. Birçok bekar Yükselen Yengeç’in evlilik kararı alması gerekebilir, yeni yerleşim/yuva/aile konuları gündemini değiştirebilir. Taşınabilirsiniz, ev düzebilirsiniz. Ev alabilirsiniz. Ebeveyn olmaya adım atabilirsiniz.

30 Ekim – 22 Kasım Arası yılın son Merkür retrosunu Akrep Burcu’nda yaşıyor olacağız. Sosyal planlarınızda sık sık değişimler gözleyebilirsiniz. Aşk hayatınızda bazı şeyler ters gidebilir. Şüpheli yaklaşımlara, derin düşüncelere dalabilirsiniz. Bir arkadaş ortamında eski sevgilinizle karşılaşabilirsiniz. Anılarınız canlanabilir ancak yeniden bir şeyler yaşamak pek mantıklı bir karar olmayabilir. Yeni bir aşka başlamak için uygun bir dönem değildir. Eskiden başladığınız ama yarım kalan bir hobinize tekrar dönebilirsiniz. Çocuklarınızla ilgili doğru kararlar veremeyebilirsiniz, önemli bir konu ise retro bitiminde tekrar değerlendirin. Şansınıza pek güvenmeyin, yaver gitmeyebilir, ayağınızı sağlam kazığa bağlayın.

26 Aralık 2019 saat 08:13’te Oğlak Burcu’nun 4’ncü derecesinde yılın son Güneş Tutulması gerçekleşecek. Hayati başlangıçlar yapacağınız bir dönemdesiniz. Kalıcı, temeli sağlam ilişki ve evliliklere adım atabilirsiniz. Var olan ilişkilerinizi yeni bir forma sokabilirsiniz, eskisi gibi devam etmeyebilir, sağlam olmayan ilişkilerinize veda etmek durumunda kalabilirsiniz. Yeni ortaklıklar kurabileceğiniz bir zaman dilimindesiniz. İş hayatınızda şans sizden yana olabilir. Çok daha içinize sinen, kendinize daha çok güven veren yerlerden iş teklifi alabilirsiniz. Yabancılarla ilişkide olabilir, global şirketlerle iş birliği yapabilirsiniz. Yeni anlaşma, sözleşme, imza durumlarınız ortaya çıkabilir, değerlendirebilirsiniz.

Yollar biraz engebeli de olsa 2019’u pek unutamayacağınız bir yıl olacak, kader ağlarını sizin için örüyor diyebiliriz. Özellikle 1989/90 ve 2001/02 ve 2007 yıllarında yaşadıklarınızı hatırlamaya çalışın, bu yıllarda hayatınızda dönüm noktası tadında gelişen değişimleri, yine fakat yepyeni bir formda yaşayabilirsiniz. Fırsatları değerlendirebilmenizi ve en doğru seçimlerle kalbinizden geçenlere ulaşabileceğiniz bir yıl geçirmenizi dilerim.

2019 Yükselen ASLAN Burcu

Yeni yıla girer girmez, 6 Ocak 2019 sabah 04:28’de Oğlak Burcu’nun 15 derecesinde yılın ilk Güneş Tutulması meydana gelecek. Gizli kalmış pek çok şeyin ortaya çıkacağı bir dönemdesiniz. Bunlara istinaden yeni başlangıçlar aşamasında olacaksınız. Artık yükünü taşıyamayacağınız şeylerle karşılaşabilir ve bunlarla vedalaşma sürecine girebilirsiniz. Aslında bilinçaltı korkularınızla da yüzleşeceğiniz bir dönemdesiniz. Ruhsal olarak sıkışabilirsiniz, değişime direnç gösterebilirsiniz ancak bu size iyi gelmeyecektir. Farkındalığınızı arttıracak ruhsal çalışmalar sizi rahatlatacaktır. Hayatınızın birçok bilinmeyene bölgesi aydınlanacaktır, bu vesileyle birçok kapanış yaşayabilirsiniz. Çok derin konularda önemli öğretiler kazanabilirsiniz. Ayrıca iş hayatınızda da bir yön değişikliği zamanı geldiğini hissedenlerin doğru hissettiğini söyleyebiliriz. İşi bırakmak, yeni bir işe başlamak gibi konularınız gündeminizi oluşturabilir. Ev, yerleşim, yuva, aile gibi konularda yeni adımlar atabilirsiniz. Taşınmak söz konusu olabilir. Tedbil-i mekanda ferahlık vardır. Gayrimenkul, arsa, toprak alım-satım gibi işleriniz olabilir.

Yeni yılın ilk Ay Tutulması ise 21 Ocak 2019 saat 08:15’te Aslan Burcu’nun 0 derecesinde meydana gelecek. Özellikle ikili ilişkiler alanınızda çok önemli bir karar sürecinde olabilirsiniz. Var olan ilişkilerinizde artık bazı şeyleri görmezden gelmeniz mümkün olmayabilir. Özgüveninizi zedeleyecek tutumlara pek boyun eğemeyebilirsiniz. Yeni ilişkiler için şans sizden yana olabilir, başlangıç için doğru bir zamandasınız. İşten ayrılma, yeni bir iş kurma gibi konularınız gündeminizde olabilir. Birlikte çalıştığınız kişilerle ilgili yol ayrımına gelebilir, yeni ekip kurabilirsiniz. Günlük hayatınızda çok emek vereceğiniz bir sürece adım atabilirsiniz. Sorumluluklarınız artabilir. Sağlık olarak vücudunuzda aldığınız herhangi bir işaret varsa üzerine gitmenizi tavsiye ederim. Özellikle kan, tansiyon, kalp, diş, diz, kemikler, cilt problemleri çıkabilir, ertelememelisiniz. Fiziksel olarak kendinizi değiştirme isteği gelirse harekete geçebilirsiniz.

4-30 Mart arası Merkür Balık Burcu’nda Retroda olacak. Finansal konularda işler ters gidebilir, yatırım için pek doğru zamanlar olmayabilir. Unutulan ya da geciken ödemeler, evdeki hesabın çarşıya uymadığı durumlar baş gösterebilir. Yatırıma çok uygunmuş gibi gözüken, her şey olduğundan çok iyi gibi duran konulardan şüphe etmenizi tavsiye ederim. Netlik olmayan bir atmosferde sonrasında fark edeceğiniz yanılgılara çok açık olabilirsiniz. Diğer yandan spiritüel konulara karşı aşırı ilgi duyacağınız zamanlardan geçiyor olabilirsiniz. Rüyalarınızın farkında olun, birçok mesaj içeriyor olabilir. Ameliyat gibi anestezi etkisinde olunabilecek konular gündeminizde olabilir. Ayrıca bağımlı olduğunuz konulara da dikkat etmenizde fayda var, alkol/uyuşturucu gibi alışkanlıklarınızı çok tetikleyen bir zaman dilimindesiniz, uyanık olup uzak durmanız iyiliğinize olacaktır.

12 Nisan – 30 Ağustos arası Jüpiter Retrosu yaşayacağız. Gezegenler her retro zamanlarında göstermeleri gereken performansların gerisine düşerler. Bu durum bize de daha içe dönük yansır. Aşk hayatınızda şans sizden elinizi çekmiş gibi durabilir, aşka inancınızı kaybedeceğiniz konular önünüze düşebilir. Enerjiniz düşebilir. Spor gibi size kendinizi iyi hissettiren şeylerden bir süreliğine artık zevk almayabilirsiniz ancak her şeye rağmen keyif aldığınız şeylerden kendinizi almamanızı öneririm. Özgüveninizi eskisi gibi yerinde bulamayabilirsiniz. Ebeveyn Yükselen Aslan’ların çocuklarıyla ilgili şanssız durumlarla karşılaşması muhtemeldir. Borsa gibi kullandığınız yatırım araçlarından yana kayıplar yaşamanız mümkün, olabildiğince risksiz ilerlemeniz yerinde olacaktır.

30 Nisan – 20 Eylül arasında Satürn Retrosu yaşayacağız. Özellikle iş hayatınızda var olan korkularınızın su yüzüne çıkması mümkün zamanlardan geçeceksiniz. Ayağınız işe gitmek istemeyebilir. Özellikle birlikte çalıştığınız insanlarla aranıza soğukluk girebilir ya da onlardan her zaman gördüğünüz desteği görmeyebilirsiniz. Psikolojik olarak zorlanacağınız bir süreçtesiniz ve bu durum fiziksel sağlığınıza da etki edebilir. Aslında gökyüzünün size arızalı olan yerleri onarmanız adına bir fırsat sunduğunu söyleyebiliriz, bu sebeple pozitif farkındalığınızı yüksek tutun. Çok çalışıp, karşılığını görememek gibi yanılgılara düşmeniz mümkün ancak emeğinizin karşılığı er ya da geç ilahi düzende size verilecektir. Günlük rutin hayatınızın keyfini pek çıkarabileceğiniz dönemlerden geçmiyor olacaksınız kısaca.

2 Temmuz 2019 saat 22:16’da Yengeç Burcu’nun 10 derecesinde yılın ikinci Güneş Tutulması meydana gelecek. Bilinçaltından çok açık mesajlar aldığınızı fark edebilirsiniz. Aslında size hizmet etmeyen her şeyi bir bir bırakma zamanı sizin için ve bu yüklerden kurtulmak için ihtiyacınız olan özgüvenin sizin doğanızda olduğunu unutmayın. Bazı kayıplar vermeniz gerekebilir ancak bunların değişiminiz için gerekli olduğunu ilerde fark edeceksiniz. Belki de yaşadıklarınız kazancınızdır, büyük görmeyi deneyin. Büyük bir olgunlukla yeni yaklaşımlar edineceğiniz bu sürecin sizi sindirmesine izin vermeyin. Kontrol edemediğiniz konuların altında yatana odaklanmaya çalışın, başınıza gelenlerin sebeplerini bulmaya gayret edin. Ayrıca, işinizle ilgili yeni adımlar atmanız gerekebilir, kalbinizin sesini dinlemeyi ihmal etmeyin. Yeni iş tekliflerini değerlendirirken veya gönül bağınızın koptuğunu düşündüğünüz bir işiniz varsa sizi hangisinin daha iyi hissettireceğine odaklanmaya çalışın. İçsel olarak daha korunaklı yerlerde, size evinizde gibi hissettirecek yeni fırsatlarınız olabilir. İkili-ortaklı yeni iş girişimleriniz olabilir. Home-office stiline geçebilir, kendinizi özgürleştirebilirsiniz.

6 Temmuz – 19 Temmuz Aslan ve 20 Temmuz – 02 Ağustos arası Yengeç’te Merkür retrosu yaşıyor olacağız. Aslan retrosunda işlerinizin ters gittiğini gözlemleyebilirsiniz. Özellikle anlaşma, sözleşme ve imza gerektiren durumlarda beklemeniz gereken bir süreçtir, yanılabilirsiniz ya da sonradan şartların size aslında uygun olmadığını fark edebilirsiniz. İlişkilerde anlaşmazlıkların yüksek olduğu bir dönem olacaktır, özgüveniniz zedelenebilir, itici tavırlar gösterilebilir Babacan yanınızı çalıştıramayabilirsiniz. Mümkün olduğunca sakin ve yavaş hareket edip, ani kararlar almamaya çalışın. Yengeç retrosunda ise gizli işler ortalığı karıştırabilir. İstemeden gizli bir şeyin içinde kendinizi bulabilirsiniz. Belalı işlere bulaşabilirsiniz, işin içinden çıkılmaz bir hal alabilir. Bilinmeyen yerlerden birçok mesaj alabilirsiniz, rüyalarınıza dikkat edin. İşinize çok konsantre olamayacağınız bir dönem, her şeyi çift kontrolle sonuçlandırmakta fayda olacaktır.

17 Temmuz 2019 saat 00:38’de Oğlak Burcu’nun 24 derecesinde Ay Tutulması meydana gelecek. Önemli kararlar almanız gereken bir durumdasınız ve bazı şeyleri bırakmak/seçmek zor gelebilir. Günlük rutininizde bazı şeyler sabır taşırabilir, iş hayatınızda bu gibi duygularla çok karşılaşabilirsiniz. Parlamamaya özen gösterin, yapıcı olun. Ancak değişmesi gerektiğini düşündüğünüz konularla ilgili de fikirlerinizi mantıklı bir şekilde dile getirin. Kariyer hayatınızda önemli bir karar alma sürecinde olabilirsiniz, seçmekte çok arada kaldığınız durumlar oluşabilir. Her ne kadar risk alınmaması gereken bir süreçte olsanız da profesyonel bakış açınızı da değerlendirin. Beklenmedik gelişmelere hazır olun. Pek çok şeyin değişeceğini kabul edemeyebilirsiniz ancak belki de hedeflerinize bu beklenmedik gelişmelerle ulaşabilirsiniz. Ailevi problemlerle ilgili objektif olmaya çalışın, koruma-kollama içgüdünüz sizi her zamankinden fazla yorabilir.

23 Temmuz 2019’da Güneş Aslan Burcu’na geçiyor. Sizin de yükseliş zamanlarınız başlıyor. Kendinizi istediğini gibi ifade edebileceğiniz bir süreçte olacaksınız. Özellikle ikili ilişkilerde her şey sizin kontrolünüzde gelişebilir, karşınızdakileri istek ve arzularınıza karşı gelinemeyecek derecede etki altında bırakabilirsiniz. Fiziksel görüntünüzle ilgili değişiklik isteğiniz varsa bu dönemde yapabilirsiniz, özellikle saçlarınızı değiştirebilirsiniz. İşinizle ilgili taleplerinizi dile getirebilirsiniz, kuvvetle muhtemel olumlu yanıt alabileceğiniz bir dönemde olacaksınız. Enerjinizin çok yükseldiğini fark edebilirsiniz bu da dışarıdan alacağınız iltifatların artacağı anlamına gelecek, özgüveniniz son derece yüksek olacaktır.

15 Ağustos 2019’da saat 15:29’da Kova Burcu’nda bir dolunay meydana gelecek. İkili ilişkilerde biraz testten geçeceğiniz bir sürecin içinde olabilirsiniz. Ortaya yeni bir şeyler çıkabilir ve bu durum sizin canınızı sıkabilir, kendinizi yeteri kadar güvende hissetmediğinizi fark edebilirsiniz. Bekar Yükselen Aslan’lar için yeni bir aşkın başlaması mümkün ancak gökyüzünün sizin hayalinizdeki gibi parlak bir ilişki vadetmiyor olabileceğinin de altını çizelim. Maddi konularda bir takım sıkışıklıklar yaşayabilir ve bunlar için kaynak arayışına girebilirsiniz. Kredi, ödeme, borç, sigorta, vergi gibi konular biraz can sıkabilir. Yüksek tutarlı harcamalarınızı ertelemekte fayda olacaktır. Her şeye rağmen umudunuzu yüksek tutacağınız, neşenizi kaybetmeyeceğiniz bir dolunay bu. Fırsatlar da yakalanabilir.

30 Ekim – 22 Kasım Arası yılın son Merkür retrosunu Akrep Burcu’nda yaşıyor olacağız. Evdeki hesabın çarşıya uymadığı bir süreçten geçiyor olacaksınız. Evde çıkan her türlü arızayla uğraşmak sizi sinirlendirebilir. Pek çok tamir gerektiren eşyanızın olduğunu fark edebilirsiniz. Evde kaybettiğiniz eşyaları bulabilir ya da bazı eşyalarınızı kaybedebilirsiniz. Endişe etmeyin, daha sonra bulabilirsiniz. Tadilat ya da yeni eşya almak için uygun bir dönemde olmayacaksınız. Size bazı aksilikler yaşatabilirler, yeniden değişmesi gereken şeyler ortaya çıkabilir. Ailevi eski konular yeniden gündeminizi oluşturabilir, belki de artık çözüme ulaşması gereken konulardır, irdeleyin. İşiniz ve hedeflerinizle ilgili başlangıçlar için doğru bir zamanda değilsiniz, değerlendirin ancak aksiyona geçmek için retro bitimini bekleyin.

26 Aralık 2019 saat 08:13’te Oğlak Burcu’nun 4’ncü derecesinde yılın son Güneş Tutulması gerçekleşecek. Sağlığınızla daha fazla ilgilenmeniz gereken bir dönemdir. Vücudunuzdan gelen işaretleri mutlaka önemseyin, göz ardı etmeyin. Diş, diz, kemikler ve cilt problemleri canınızı biraz sıkabilir. Yeni bir oluşum içinde olabilirsiniz ve zamanla, çok emekle hedeflerinize ulaşabilirsiniz. Aynı zamanda bazı işlerinizin sonuna da gelmiş olabilirsiniz ve bir yenisi için harekete geçebilirsiniz. Yeni sorumluluklar gündeminizde olacaktır. Çok yoğun bir döneme adım atıyor olabilirsiniz, bunun için enerjiye ihtiyacınız olacak mutlaka sağlıklı bir hayata da geçiş yapın. Yeni iş teklifleri ve projeleri değerlendirin, size statü katabilir. Resmi bir takım işler/angaryalarla uğraşmak durumunda kalabileceğiniz bir zaman dilimi olacaktır önünüzde. Devlet makamlarıyla bazı işlerinizin olması da mümkün.

Yollar biraz engebeli de olsa 2019 aslında sizi değiştirmeye hazırlıyor, değişimle gelişebilirsiniz, bu sebeple olacak olana direnç göstermeyip akmasına izin verin. Özellikle 1989/90 ve 2001/02 ve 2007 yıllarında yaşadıklarınızı hatırlamaya çalışın, bu yıllarda hayatınızda dönüm noktası tadında gelişen değişimleri, yine fakat yepyeni bir formda yaşayabilirsiniz. Fırsatları değerlendirebilmenizi ve en doğru seçimlerle kalbinizden geçenlere ulaşabileceğiniz bir yıl geçirmenizi dilerim.

2019 Yükselen BAŞAK Burcu

Yeni yıla girer girmez, 6 Ocak 2019 sabah 04:28’de Oğlak Burcu’nun 15 derecesinde yılın ilk Güneş Tutulması meydana gelecek. Edineceğiniz yeni bir hobi bundan sonraki hayatınızda daimi kalıcı etkiler verebilir. Kendiniz için sağlıklı olan hangisiyse başlamanızı öneririm. Sosyal hayatınızda bir daralmaya gidebilirsiniz, hayatınızdan bazı insanların çıktığını görebilirsiniz. Yine bu süreçte bir şekilde karşılaştığınız insanların hayatınızda kadersel etkileri olması muhtemeldir. Ebeveyn Yükselen Başak’ların çocuklarıyla ilgili sorumluluklarının artacağını söyleyebiliriz. Onlar için attığınız yeni adımların mantıklı ve onların temellerine destek şeyler olduğuna emin olun. Çocuk yapmak isteyen Yükselen Başak’lar için kolay bir süreç olmayacaktır, çok emek vermeniz gerekebilir. Açıkçası biraz kendinizi yalnız hissedebileceğiniz bir döneme giriş yapıyorsunuz, yeni bir aşktan çıkmış olan Yükselen Başak’lar için biraz dinlenme zamanı olabilir. Diğer yandan karşınıza çıkan yeni aşklarda da sağlam ilişkiler kurmanız mümkün. Her konuda işin pek şansa bırakılmayacağı zamanlardasınız. Sağlam olanı seçmeniz istenecek, bu sebeple mantıklı olana elinizin gitmesi sizin için faydalı olur. Zihninizde oluşan yeni fikirler belki de bundan sonraki hayatınız için size bir kapı açıyor olabilir, değerlendirmenizi tavsiye ederim. Yeni başlangıçlar için önemli bir dönemdesiniz.

Yeni yılın ilk Ay Tutulması ise 21 Ocak 2019 saat 08:15’te Aslan Burcu’nun 0 derecesinde meydana gelecek. Ay Tutulmaları birer dolunay olduğundan hayatınızda önemli kararlar evresinde olduğunuzu söyleyebiliriz. Yüklerinizden kurtulmak için bazı şeylerden vaz geçmeniz gerekebilir. Özellikle herkese yetişemeyeceğinizin farkında olacağınız bir dönemdir, kurban psikolojisinden uzak durarak bir bir bütün değişimlere kabul vermenizi tavsiye ederim. Gizli şeylerin ortaya çıkması muhtemeldir. Bu sebeple bazı şeylerin hayatınızdan bir daha geri dönmemek üzere çıktığını görebilirsiniz. Psikolojik olarak yorulduğunuz şeyleri ruhsal çalışmalarla iyileştirebileceğiniz bir dönemdir. Nefes, meditasyon, yoga, dua gibi eylemler sizi rahatlatabilir. Ayrıca işinizle ilgili bir karar aşamasında olabilirsiniz. İşten ayrılma, yeni bir iş gibi konular gündeminizde olabilir. Fiziksel sağlığınıza da dikkat etmeniz gereken bir süreçtesiniz.

19 Şubat 2019 saat 18:53’te Balık Burcu’nda bir dolunay meydana gelecek. İkili her türlü ilişkide yeni seçimlere doğru itilebilirsiniz. Duygu mu mantık mı ikilemi arasında çokça gidip geleceğiniz, bazı sıkışmalar yaşayabileceğiniz bir on günlük süreç olabilir önünüzde. Oldukça dağınık hissedebilirsiniz kendinizi, ne yapacağınızı bilemeyebilirsiniz. Duygularınızı doğru ifade etmeye çalışın, çok suskun ya da kapalı olmamaya çalışmalısınız. Biraz da teslim olmanız gerekebilir, bu sizi korkutmasın. Bazen her şey çok kontrolünüzde olmayabilir. Kendinizle ilgili yeni kararlar almak için doğru bir zaman olacaktır. Yeni bir düzen ihtiyacında olabilirsiniz ve bunun için kendinize ne istediğinizi sormakla harika bir başlangıç yapabilirsiniz.

4-30 Mart arası Merkür Balık Burcu’nda Retroda olacak. İkili ilişkilerde işlerin ters gitmesi muhtemel bir dönem olacaktır. Fazla hayalperest bir tutum fark edebilirsiniz kendinizde. Tutarsızlıklarla karşılaşabilirsiniz. İşinizde her şeyi olması gerekenden fazla kontrol etmenizi öneririm, bazı şeylerin dikkatinizden kaçması mümkündür. Konsantrasyon eksikliği artabilir, yeni bir proje ya da işe girişmek için pek doğru bir zaman dilimi olmayacaktır. Dikkat dağınıklığı sebebiyle yanlış kararlar alınabilir, ortamda netlik olmadığını sonradan fark edebilirsiniz. Anlaşma, sözleşme ve imzalar için retro bitimini beklemekte fayda olacaktır. Sağlık olarak uyuşmaya her zamankinden fazla müsaitsiniz, alkol gibi tükettiğiniz şeylerde kendinize sınır koymanızda fayda olacaktır. Bunun dışında sanatsal yaratımlar için de ilham gelebilecek bir süreçtir, unutmamak için bol bol not alın.

12 Nisan – 30 Ağustos arası Jüpiter Retrosu yaşayacağız. Gezegenler her retro zamanlarında göstermeleri gereken performansların gerisine düşerler. Bu durum bize de daha içe dönük yansır. Ailenizden her zamanki desteği göremeyeceğiniz bir süreç olabilir. Sizin onlara ilgi göstermeniz gereken şeyler karşınıza çıkabilir. Ev, yerleşim, yuva gibi konularda yapmak istedikleriniz desteklenmeyebilir. Bolluğunuzun, bereketinizin biraz kısıtlandığı bir süreçten geçiyor olabilirsiniz. Biraz inançlarınızla sınanabilirsiniz ancak dönemin geçici olduğunu bilincinde olun. Gayrimenkul, arsa, toprak ya da ev alma gibi istekleriniz için araştırmaya girebileceğiniz bir dönemdir ancak doğru yatırım yapıp yapmadığınızdan emin olmalısınız. Bilinçaltınızdan enteresan mesajlar gelebilir, üzerinde durup çözmeye çalışabilirsiniz.

30 Nisan – 20 Eylül arasında Satürn Retrosu yaşayacağız. Her zamanki yapmaktan keyif aldığınız şeylerden uzaklaşanız gelebilir. Biraz izole olmaya ihtiyacınız olabilir, yalnız kalıp bir iç değerlendirmesi için güzel zamanlardır aslında, neyi sevip sevmediğinizi anlayabilirsiniz. Şansınız pek yaver gitmeyebilir bu dönem, kendinize olan güveninizden ödün vermeyin. Güveninizi sarsan kişilerle aranıza mesafe koyma ihtiyacı duyabilirsiniz. Aşka karşı soğuk bir duruşunuz olabilir ya da size soğuk tutumlar içerisinde olabilirler. Duygusal konularda biraz kısır bir dönemde olduğunuzun altını çizelim. Yaşı başı olgun kişilerle aranızda her zamankinden farklı bir şeyler olabilir. Var olan aşk ilişkilerinizde biraz saygınlığınızı kaybetmek gibi durumların içinde bulabilirsiniz kendinizi, buna izin vermemeniz gerekir. Çocuklarınızla ilgili otorite problemleri yaşayabilirsiniz, onlar için daha fazla emek vermeniz, yeniden bir yapı inşa etmeniz söz konusu olabilir.

2 Temmuz 2019 saat 22:16’da Yengeç Burcu’nun 10 derecesinde yılın ikinci Güneş Tutulması meydana gelecek. Sosyal çevrenizde yeni bir dönem başlayacaktır. Yeni ve güvenilir arkadaşlıklar edinebilirsiniz. Özellikle iş hayatından edindiğiniz dostluklarınızla ilgili yeni bir projeye başlayabilirsiniz. Birlikte yeni işlere adım atmak, günlük rutininizde kendinize yeni işler edinmek gibi konular gündeminizi oluşturabilir. Bir dernek ya da sivil toplum kuruluşuna desteğiniz olabilir. Maddi ya da manevi yardımlar için güzel bir zaman diliminde olacaksınız ve içinizden geleni ertelemeden yapmanızı tavsiye ederim. Çocuklarınızın yeni hayat planına destek olacak girişimler söz konusu olabilir. Size umut vadeden bir gökyüzü var ve yalnız değilsiniz. Yalnızlığı da seçmemeniz gereken bir dönemdesiniz. Aşk kapınızı çalabilir ve beklentilerinizi karşılayacak insanlarla kadersel karşılaşmalar yaşayabilirsiniz. Mutlaka pozitif olmalısınız, güzel haberler yolda olabilir. Arkadaşlarınıza da faydanız olan bir dönemdir, ihtiyacı olana elinizden geldiğince destek verin.

6 Temmuz – 19 Temmuz Aslan ve 20 Temmuz – 02 Ağustos arası Yengeç’te Merkür retrosu yaşıyor olacağız. Aslan retrosunda biraz belaya bulaşabilirsiniz, elinizde olmadan bazı şeylerin içinde bulabilirsiniz kendinizi. Bilinçaltınız karışabilir, neyi neden yaşadığınızı çözemeyebilirsiniz. Kontrol edemediğiniz şeylerle karşılaşmanız olasılık dahilinde. Psikolojik olarak biraz yorulacağınız bir dönemdir, ruhsal çalışmalara ağırlık vermenizi tavsiye ederim. Günlük rutininizde de biraz dağılabilirsiniz, her şeyi daha çok dikkatle kontrol etmenizde fayda olacaktır. Yengeç retrosunda sosyal hayat planlarınızda sürekli bir değişiklik olabilir, zamanında yetişemeyebilirsiniz ya da erteleme gibi durumlar oluşabilir. Eski arkadaşlarınızla karşılaşabilirsiniz. Eski sevgililerinizden haberler gelebilir ya da sizin aklınıza düşebilir. Yeniden başlangıçlar için net olmayan bir ortamda olduğunuzu hatırlatalım, objektifliğinizi kaybetmemeye gayret edin.

17 Temmuz 2019 saat 00:38’de Oğlak Burcu’nun 24 derecesinde Ay Tutulması meydana gelecek. Beklentilerinizi yüksek tutun, birçok yeni gelişme için hazır olun. Özellikle sosyal çevrenizin de desteğini görerek yeni ve umut vadeden gelişmeler kapıda olabilir. Bekar Yükselen Başak’lar için edindikleri yeni çevrelerden kader ağlarını örüyor tadında tanışmalar yaşamaları muhtemel. Yeni projeleriniz için aksiyona geçecek enerjiyi gökyüzünden alıyor olacaksınız. Anne olmak isteyen Yükselen Başak’lar için yeni tohumların ekileceği bir zaman dilimidir, umudunuzu yüksek tutun, çabanızın karşılığını alabilirsiniz. İş ve kariyer hayatınızda önemli dönemlerden geçiyor olacaksınız, yönünüz bambaşka bir yere gidebilir. Birçok şeyin sonunda olabilirsiniz ve yeni başlangıçlar için çok hazırsınız. Kayıplarınızın aslında birer kazanç olduğunu, şu anda elle tutulur olmasa bile zamanla anlayacağınızı söyleyebilirim.

23 Ağustos 2019’da Güneş’in Başak Burcu seyahati başlayacak. Sizin için enerjisi çok yüksek bir ay olacak önünüzde. Kendi fikirlerinizi çok iyi ifade edebileceğiniz bir süreçte olacaksınız. 29 Ağustos’ta Merkür’ün de Başak Burcu’na geçişiyle birlikte özellikle yeni iş anlaşmaları, sözleşmeler ve imza gibi konularda aksiyon alabileceğiniz günlerde olacaksınız. İletişim ile ilgili işi olanların parlayacağı bir süreçtir. Ayrıca eğitim konularında da adımlar atabilirsiniz, faydasını göreceksiniz. İkili ilişkilerde dikkat çekici derecede öne çıkabilirsiniz. Yeni aşklara yelken açılabilecek bir dönemdir, gözünüz de aklınız da kalbiniz de açık olsun önerisinde bulunuyorum. İş anlaşmaları, ortaklıklar konusunda da kendi otoritenizin üstün olduğunu fark edebilirsiniz, kendinize güvenin. Fiziksel dış görünümünüzü değiştirmek, yeni stiller edinmek için harika bir zaman dilimidir, auranıza pozitif etkisi olacaktır.

14 Eylül 2019’da saat 07:33’te Balık Burcu’nda bir dolunay meydana gelecek. İkili ilişkilerinizde fazlaca fedakarlık yapmanız gereken durumlar oluşabilir. Seçimlerinizde kendiniz öncelikli olmayabilirsiniz. Varsa ortaklarınızın fikirlerini de kıramayacağınız bir dönem olabilir. Bekar Yükselen Başak’ların yeni ilişkilere girmek gibi gündemleri olabilir. Ev, yerleşim, yuva, aile gibi konularda önemli bir süreçten geçiyor olabilirsiniz. Taşınma kararı alabilirsiniz. Ortamınız biraz kaotik, bazı şeylerde netlik olmayabilir ve yanlış kararlar alabilirsiniz. Şartlar oldukça değişken olduğu için önünüzü göremeyebilirsiniz. Sağlık olarak da zehirlenmelere dikkat edin, midenize çok yüklenmemeniz gerek, sağlıklı beslenmeye dikkat etmelisiniz. Bağımlılıklarınızdan mümkün olduğunca uzak durmalısınız.

30 Ekim – 22 Kasım Arası yılın son Merkür retrosunu Akrep Burcu’nda yaşıyor olacağız. Özellikle ticari işleri olan Yükselen Başak’lar için işlerin biraz yavaş akacağı zamanlar olabilir. Tarihler şaşabilir, gecikmeler gözlemlenebilir. Eğitim, araştırma, danışmanlık, yazma gibi faaliyeti olanlar içinde aynı şey geçerli olmakla beraber çok fazla veri de toplayabileceği, kendi zihinlerinde yeni farkındalıklar yaşayacağı zamanlar olabilir. Veriler toplanabilir, araştırmalar genişletilebilir, daha derin konulara eğilim gösterilebilir ancak yeni atılım ya da başlangıçlar için retronun bitimi beklenmelidir. Yakın yerlere yapılacak seyahatlerinizde aksamalar yaşayabileceğiniz bir süreç olabilir. Eski yakın arkadaşlarınızla karşılaşabilirsiniz. Yakın çevrenizin sizi anlamayacağı bir dönemden geçiyor olabilirsiniz, çok da hırpalamayın kendinizi, süreç geçici olacaktır.

26 Aralık 2019 saat 08:13’te Oğlak Burcu’nun 4’ncü derecesinde yılın son Güneş Tutulması gerçekleşecek. Aşk hayatınıza ışık tutacak bir tutulma var önünüzde. Var olan ilişkilerinizi daha ciddi bir boyuta taşıyabilirsiniz. Yalnızsanız olgun kişilerle karşılaşabilir, yeni bir aşka kapınızı aralayabilirsiniz. Daha çok mantığınızı kullanacağınız ilişkilere adım atmanız beklenebilir. Diğer yandan ebeveyn Yükselen Başak’ların çocuklarıyla ilgili önemli gündemleri olabilir. Onlara hazırlayacağınız gelecek için bazı adımlar atmanız gerekebilir. Yeni bir hobiye başlamak için harika bir zaman diliminde olacaksınız. Belki de bu hobi zamanı geldiğinde sizin işiniz haline gelebilir. Yeni bir iş kurma, yeni projeler içinde olma gibi fikirlerinizi hayata geçirebilecek enerjiyi içinizde bulabilirsiniz. Gökyüzünün temeli sağlam adımlarınıza cevabı pozitif olacaktır. Aklınızı her zamankinden fazla kullanın.

Yollar biraz engebeli de olsa 2019’da yeni sorumluluklar edinip, kalıcı değerlerle hayatınıza bambaşka bir bakış açısı katacağınızı öngörebiliriz. Özellikle 1989/90 ve 2001/02 ve 2007 yıllarında yaşadıklarınızı hatırlamaya çalışın, bu yıllarda hayatınızda dönüm noktası tadında gelişen değişimleri, yine fakat yepyeni bir formda yaşayabilirsiniz. Fırsatları değerlendirebilmenizi ve en doğru seçimlerle kalbinizden geçenlere ulaşabileceğiniz bir yıl geçirmenizi dilerim.

2019 Yükselen TERAZİ Burcu

Yeni yıla girer girmez, 6 Ocak 2019 sabah 04:28’de Oğlak Burcu’nun 15 derecesinde yılın ilk Güneş Tutulması meydana gelecek. Ev, yerleşim, yuva ve ailevi her konuda önemli bir gündeminiz oluşacaktır. Taşınmak için harekete geçebilirsiniz. Yeni bir ev sorumluluğuna girebilirsiniz. Gayrimenkul, arsa, toprak gibi yatırımlar için uygun bir dönemde olacaksınız. Maddi olarak kaynak yaratmak üzere bazı arayışlarınız olabilir. Bu konuda bir mücadele verebilirsiniz. Kendinizi daha fazla güvende hissetmeniz için gökyüzü sizden bazı aksiyonlar almanızı isteyebilir. Açıkçası zorlanacağınızı düşünseniz bile uzun vadede kazancınız olacaktır. Aile büyüklerinden destek görebileceğiniz bir dönemdesiniz. İkili ilişkilerinizde güç savaşları yaşanabilir, bir orta yol bulma çabanız sonuç verecektir. Yapıcı olmaya gayret edin. Kariyerinizde de önemli bir süreçten geçiyor olabilirsiniz, statü kazanacağınız girişimler olabilir. Kendinize değer katabilirsiniz. Üstlerinizle ilgili önemli durumlar olabilir ve bu sizi de etkileyebilir. Yeni bir hedefe doğru yol alabilirsiniz.

Yeni yılın ilk Ay Tutulması ise 21 Ocak 2019 saat 08:15’te Aslan Burcu’nun 0 derecesinde meydana gelecek. Ay Tutulmaları birer dolunay olduğundan hayatınızda önemli kararlar evresinde olduğunuzu söyleyebiliriz. Yüklerinizden kurtulmak için bazı şeylerden vaz geçmeniz gerekebilir. Sosyal çevrenizden arkadaşlarınızla aranızda bir takım gerilimler oluşabilir ve hayatınızdan çıkarma kararı alabilirsiniz. Aşk hayatınızda da bir takım aksiyonlar almak durumunda kalabilirsiniz, muhtemeldir ki var olan ilişkilerinizin form değiştirme zamanı geldiğinden sizde yeni bir düzene geçmek isteği oluşabilir. Aşk hayatınızda yürümeyen şeyler için harekete geçme zamanı diyebiliriz. Ayrıca bekar Yükselen Terazi’lerin kapısını aşkın çalması da olasılık dahilindedir, bu dönemi tek başınıza geçirmemeye, bol bol sosyalleşmeye çalışarak değerlendirmenizi tavsiye ederim. Kapanmak fırsatları kaçırmak olabilir. Evinizle ilgili yeni düzenlemeler yapma durumunuz olabilir, tadilat yapabilir ya da yeni eşyalar almaya karar verebilirsiniz.

4-30 Mart arası Merkür Balık Burcu’nda retroda olacak. Kendi rutin düzeninizde bir takım karışıklıklarla karşılaşabilirsiniz, işleriniz sarpa sarabilir. Birçok şeye yetişemediğiniz durumlar oluşabilir. İş hayatınızda gözünüzden kaçan detaylar olabilir, her şeyi ikişer kere kontrol ede ede ilerlemenizde fayda olacaktır. Biraz uykulu bir süreç olabilir sizin için, uyanmakta zorlanabilirsiniz. Uyuşmaya pek müsait bir ortamdasınız, bu sebeple sizi uyuşturacak şeylere limit koymanızda fayda olacaktır. Sağlığınıza dikkat etmeniz gerekebilir. Bunun dışında işinize ilham getirecek fikirler de oluşabilir. Duygusal olarak pek çok şeyden etkilenebileceğiniz bir süreç olacaktır ancak bu durum işinde yaratım yapan Yükselen Terazi’ler için bereketli bir dönemdir.

21 Mart 2019 saat 06:25’te Terazi Burcu’nda bir dolunay meydana gelecek. Bu dolunayda ikili her türlü ilişkilerinizi masaya yatırabilirsiniz. Önünüzdeki on günlük süreçte idare edilemeyecek durumlara karşı nasıl bir aksiyon almanız gerektiği ile ilgili bir sıkışıklık yaşayabilirsiniz. Kırgınlıklarınızı yönetmekte zorluk yaşayabilirsiniz. Büyük düşünmenizde fayda olacaktır. Tek bir noktaya sıkışıp kalmaktansa var olan problemlerinize daha büyük bir resimden bakmaya gayret edin. İyi niyetinizden ödün vermeyin. Biraz abartmaya açıksınız. İşinizle ilgili de bazı şeyler aksiyon almanızı gerektirebilir. Bir projenin sonuna gelebilirsiniz. Yeni bir projeye başlamanız da olasılık dahilindedir. Sağlık olarak diyete/spora başlamak için en uygun zaman olacaktır sizin için. Bunun için iyi bir motivasyon yakalayabilirsiniz. Fiziksel değişim kararları alarak kendinize yeni bir siz yaratabilirsiniz.

12 Nisan – 30 Ağustos arası Jüpiter Retrosu başlıyor olacak. Gezegenler her retro zamanlarında göstermeleri gereken performansların gerisine düşerler. Bu durum bize de daha içe dönük yansır. Zihinsel olarak fikir üretemediğinizi hissettiğiniz bir dönemde olabilirsiniz, kendinizi kurumuş gibi hissedebilirsiniz ancak bazı zamanlar dinlenme, nadasa yatma dönemidir, belki de sizin için durum biraz böyle ilerleyebilir. İnançlarınızı sorgulayabilirsiniz, daha büyük araştırmalara girebilirsiniz, zihninizde büyüyecek bütün fikirler için seyahat edebilir, kendinize yeni ortamlar yaratabilirsiniz. Yarım kalmış bir eğitimi tamamlamak isteyebilirsiniz, geçmişte yaptığınız araştırmalara geri dönebilirsiniz. Eski kaynakları yeniden gözden geçirebilirsiniz. Ticari işleri olan Yükselen Terazi’ler için işlerin biraz yavaş aktığı, bolluk ve bereketin kısıldığı zamanlar olabilir, süreç geçici, paniklememek de fayda var.

30 Nisan – 20 Eylül arasında Satürn Retroya başlayacak. Bu süreçte özellikle ev-yerleşim-yuva ve ailevi konular gündeminizi oluşturacaktır. Verdiğiniz emeklerin karşılığını almıyormuş gibi hissedebilirsiniz. Yalnızlık korkusuyla yüzleşebilirsiniz. Biraz sabretmeniz gereken durumlar oluşacaktır. Bilinçaltınızda açığa çıkan şeyler olabilir, belki de yüklerinizden kurtulmak üzeresinizdir, kabule geçmek için ruhsal çalışmaların faydasını görebilirsiniz. İş hayatınızda bazı şeylerin çok yavaş ilerleyeceği bir süreç olabilir. Üstlerinizin desteğini alamıyormuşsunuz gibi hissedebilirsiniz. Tek başınıza da kendinize güvenerek ilerleyebilirsiniz. Biraz da kendini ispatlama dönemi diyebiliriz. Gayrimenkul, arsa, toprak gibi alım/satım işleri olan Yükselen Terazi’lerin biraz daha araştırmaya ihtiyacı olabilir. Bu süreç içerisinde aldığınız aksiyonlarda kazanç elde edemeyebilirsiniz. Acele etmemeniz gereken bir zaman dilimi, zamanla önünüze daha büyük fırsatlar çıkabilir.

2 Temmuz 2019 saat 22:16’da Yengeç Burcu’nun 10 derecesinde yılın ikinci Güneş Tutulması meydana gelecek. Önemli ve kaderinize etki edecek bir tutulma yaşıyor olacaksınız. Özellikle yeni iş kurmak isteyenler, yeni hedefleriniz için adım atacağınız bir süreçten geçiyorsunuz. Kariyer hayatınızda statü kazanacağınız, konumunuzu sağlamlaştıracağınız bir dönem olabilir. Göz önünde olacağınız, dikkat çekeceğiniz bir süreçtesiniz. Farkında olun. İşlerinizin yavaş ilerlemesini dert etmeyin, sabırlı olun. Aile büyüklerinin fikirlerine başvurun. Üstlerinizin de sizi motive ettiğini fark edebilirsiniz. Daha çok sorumluluk alabilirsiniz, karşılığını zamanla görebileceksiniz. Bekar Yükselen Terazi’lerin evlilik sorumluluğunu üstleneceği bir süreçtir. Var olan ilişkiler sağlam adımlarla yeni düzene geçebilir. Anne-baba olma kararı alabilir, ailenizi büyütebilirsiniz. Hedefiniz her neyse gökyüzünün desteği yanınızda olacaktır, güvenilir adımlar atabileceksiniz.

6 Temmuz – 19 Temmuz Aslan ve 20 Temmuz – 02 Ağustos arası Yengeç’te Merkür retrosu yaşıyor olacağız. Aslan retrosunda sosyal hayatınızda işler karışabilir. Arkadaşlarınızı yanlış anlayabilirsiniz ya da onlar sizi anlamayabilir. Eski dostlarınızla bir araya gelebilecek organizasyonlara imza atabilirsiniz. Eski aşklarınız da gündeminizi oluşturabilir ancak yeni adımlar atmadan önce iyice düşünmenizde fayda var. Yeni bir ilişkiye başlamak için doğru zamanlarda değilsiniz, yeni tanışmaları ağırdan almanız yerinde bir karar olur. Ebeveyn Yükselen Terazi’lerin çocuklarının programlarıyla her zamankinden fazla uğraşmaları gerekebilir ve bir takım aksilikler oluşabilir. Biraz şansızlığınıza dem vuracak bir süreç olabilir, uzun sürmeyecek. Yengeç retrosunda ise kariyer hayatınızda bazı planların işlemediğine şahit olabilirsiniz. Gecikmeler söz konusu olabilir. Doğru zamanı tutturamayabilirsiniz. Olumsuz akan her şey tekrar değerlendirilmek içindir, retro bitiminde hızlanacaksınız, endişe etmeyin.

17 Temmuz 2019 saat 00:38’de Oğlak Burcu’nun 24 derecesinde Ay Tutulması meydana gelecek. Korkularınız, endişeleriniz tavan yapabilir. Biraz içe çekilerek, yalnız kalarak, kendi başınıza yeni kararlar almak isteyebilirsiniz. Yeni bir düzen değişikliği faydalı olabilir. Tedbil-i mekanda ferahlık vardır düşüncesiyle yeni bir eve taşınma kararı alabilirsiniz. Tadilat işlerine girişebilirsiniz. Evinizi daha sağlam bir hale getirebilirsiniz. Ailenizle birlik olabilirsiniz, yeni hedefler koyabilirsiniz. Kökten değişim kararı için tam zamanıdır, geminin burnunu nereye çevirmek isterseniz orayı hedef alabilirsiniz, birçok kapanış bu vesileyle gerçekleşebilir. İçinizde bu kapanışları çok iyi yönetebilecek gücü bulabileceksiniz.

23 Eylül 2019’da Güneş’in Terazi Burcu seyahati başlıyor olacak. Önünüzde hayata bakış açınıza olumlu yansıyacak bir ay olacak. Enerjinizin yükseldiğini fark edeceksiniz. İşlerinizin yolunda gittiğini gözlemleyebilirsiniz. Hiç boş oturma vakti değildir. Yeni ortaklıklar kurabilirsiniz. Evlilik hazırlığı içinde olan Yükselen Terazi’ler için harika bir dönemdir. Gözler üzerinizde olur, ışık saçabilirsiniz. Aşk ilişkilerinde de evren sizden yana çalışacak. Bekar Yükselen Terazi’ler için şanslı bir dönemdir. Dış görünüşünüzü değiştirecek estetik ve güzellik harcamaları yapabilirsiniz. Bu size kendinizi iyi hissettirecektir. Bir süreliğine hayatınıza denge gelebilir, bunu iyi korumanızı tavsiye ederim. Huzurlu ve keyifli ortamlara çekilebilirsiniz.

14 Ekim 2019 saat 00:07’de Koç Burcu’nda bir dolunay meydana gelecek. Özellikle ikili ilişkilerde önemli seçimler yapmak zorunda kalabilirsiniz. Hızlı ve ani kararlar alasınız gelebilir ancak maalesef motivasyonunuz bu kararları kaldırabilecek düzeyde olmayabilir. Mücadele edemeyebilirsiniz. Kendinizi güçsüz hissettiğiniz bir dönemden geçiyor olabilirsiniz. Sevgiliniz, eşiniz ya da ortağınızdan sert tepkiler görebilirsiniz ve güdüsel davranmamaya çalışın. Nasıl yöneteceğinizi şaşırabilirsiniz. Kendinizi ihmal etmemeli, size iyi gelen eylemleri hayatınıza daha fazla sokmalısınız. Kariyer ve hedeflerinizde de önemli bir seçim dönemi olabilir. Önemli teklifler alabilirsiniz ancak kendi yeterliliğinize güvenemeyebilirsiniz. Üstlerinizin desteğini göremeyebilirsiniz, onlarla aranızda bir takım gerginlikler oluşabilir, sakin olun ve yapıcılığı elden bırakmamaya gayret edin.

30 Ekim – 22 Kasım Arası yılın son Merkür retrosunu Akrep Burcu’nda yaşıyor olacağız. Finansal her konuda işlerin karışabileceği bir dönem olacaktır. Bu sebeple harcamalarınızı da iyi kontrol etmelisiniz. Gecikmeler, unutmalar yaşanabilir, bu dönemden önce aldığınız önlemler sizi kurtarabilir. Gelir-gider dengeniz biraz şaşabilir. Yeteneklerinizden elde ettiğiniz gelirlerde gidişat biraz yavaşlayabilir. Manevi olarak da kendinizden şüphe edeceğiniz zamanlardan geçebilirsiniz, belki de ihtiyacınız olan şey biraz daha kendinize, evrene güvenmektir. Süreç kalcı olmayacak, biraz kendinize zaman tanıyın ve diplerden çekilmek için kendinizi zorlayın. Farkında olursanız retro sürecini sabırla atlatabilirsiniz. Özellikle yeni teknik bir alet almak için uygun bir dönemde olmayacaksınız, sonrasında size bir takım arızalar çıkartabilir, riske etmeyin ki canınız sıkılmasın.

26 Aralık 2019 saat 08:13’te Oğlak Burcu’nun 4’ncü derecesinde yılın son Güneş Tutulması gerçekleşecek. Yaşamınızla ilgili her türlü hedefiniz için şayet emek verirseniz gökyüzünün bütün desteğini arkanıza alabileceksiniz. Hayatınızın değişim/dönüşüm noktasında olduğunuzu söyleyebiliriz. Birçok şeyin sarsılıp yeniden inşa edilmesi gereken bir süreçte olacaksınız. Ama bu sizi korkutmasın, bundan sonra hayatınızın geri kalanını garantiye alacağınız yeni tohumlar ekme dönemi diyebiliriz. Elle tutulur, sağlam veriler elde edebileceğiniz, risk almayacağınız ama aynı zamanda kalıcı izler bırakacağınızı öngörebiliriz. Statünüzde bir sıçrayış yakalayabilirsiniz. Verdiğiniz emeğin karşılığında, toplum önünde önemli yerlere gelebilirsiniz. Duygusal konularda önemli testlerden geçmek durumunda kalabilirsiniz. Ev, yerleşim, yuva ve ailevi her konuda gündeminiz kalabalık olacaktır. Çok önemli yeni başlangıçlar aşamasındasınız. Bekar Yükselen Terazi’lerin bazıları evlilik gibi uzun süreli anlaşmalara imza atıp hayatı yeniden ve emin adımlarla başlatabilir.

Yollar biraz engebeli de olsa 2019 size hedeflerinizi gerçekleştirmeniz yolunda önemli yol ayrımları sunacaktır. Özellikle 1989/90 ve 2001/02 ve 2007 yıllarında yaşadıklarınızı hatırlamaya çalışın, bu yıllarda hayatınızda dönüm noktası tadında gelişen değişimleri, yine fakat yepyeni bir formda yaşayabilirsiniz. Fırsatları değerlendirebilmenizi ve en doğru seçimlerle kalbinizden geçenlere ulaşabileceğiniz bir yıl geçirmenizi dilerim.

2019 Yükselen AKREP Burcu

Yeni yıla girer girmez, 6 Ocak 2019 sabah 04:28’de Oğlak Burcu’nun 15 derecesinde yılın ilk Güneş Tutulması meydana gelecek. Özellikle çok sağlam fikirlerle yeniden doğabilirsiniz. Bunları harekete geçirmelisiniz. Önemli sözleşme, anlaşma ve imzalarla karşılaşabilirsiniz. Bunlar size statü kazandıracak imzalar olabilir. Sanal ticaret, yazma, yayınlama gibi iletişim içerikli işlerinizi başlatmak için harika bir zaman dilimi olabilir. Ayrıca yeni bir şeyin eğitimini almak için de güzel bir dönemdesiniz. Bir ömür aldığınız bu eğitimin faydasını görebilirsiniz. Danışmanlık almaya başlayabilir ya da verebilirsiniz. Var olan ilişkilerinizi bir adım öteye taşıyabilir, uzun soluklu evlilik kararı alabilirsiniz. İşinizle ilgili çıkabilecek sorunların üstesinden gelebileceğiniz enerjiyi içinizde bulabilirsiniz. Kardeşleriniz, yakın akraba gibi yakın çevrenizin desteğiyle önemli ticari girişimleri başlatabileceğiniz bir süreçtesiniz. Olayınız global boyuta erişebilir. Hukuki/resmi konularda bir süreç başlatılabilir.

Yeni yılın ilk Ay Tutulması ise 21 Ocak 2019 saat 08:15’te Aslan Burcu’nun 0 derecesinde meydana gelecek. Ay Tutulmaları birer dolunay olduğundan hayatınızda önemli kararlar evresinde olduğunuzu söyleyebiliriz. Gökyüzü sizi seçim yapmaya itebilir. Hedeflerinizle ilgili önemli bir adım atmak üzere olabilirsiniz. Kariyerinizde göz önünde olmanız gereken durumlar ortaya çıkabilir. Önemli teklifler alabilirsiniz. Mutlaka değerlendirin. Ailevi konularda gerilim söz konusu olabilir. Mantıklı, sakin ve yapıcı olmakta fayda var. Ev, yerleşim ve yuva konuları gündeminizi oluşturabilir. Ev, arsa, gayrimenkul ya da toprak yatırımı yapabilirsiniz. Önemli fikirleriniz olabilir ve bu fikirler size çok sağlam getiriler sunabilir. Ticari konularda da gökyüzünün sizi desteklediği önemli seçimler aşamasında olabilirsiniz.

4-30 Mart arası Merkür Balık Burcu’nda Retroda olacak. Sosyal çevrenizde işler karışabilir. Plan ve organizasyonlarda değişim, erteleme ya da yanlış anlama gibi durumlarla karşılaşabilirsiniz. Ebeveyn Yükselen Akrep’lerin çocuklarıyla ilgili ne yapacaklarını şaşırdıkları durumlar ortaya çıkabilir. Zemin biraz kaygan, ortamda netlik yok, dikkatle değerlendirin. Dikkatinizin dağıldığı bir süreçtesiniz biraz, karar vermek için doğru bir zaman diliminde değilsiniz. Bununla birlikte inanılmaz yaratıcılığınızın da arttığı bir dönemden geçeceksiniz. Sanatsal herhangi bir işle uğraşan Yükselen Akrep’lere ilham kapıları açılmış olacaktır. Eskiden uğraştığınız ve ne zamandır ilgilenmediğiniz sanatsal bir hobiniz varsa tekrar dönebilirsiniz. Hayalini kurduğunuz aşkla karşılaştığınızı zannedebilirsiniz ancak retro bitimine kadar süreci uzatıp sonrasında tekrar değerlendirmek yararınıza olacaktır.

12 Nisan – 30 Ağustos arası Jüpiter Retrosu başlıyor olacak. Gezegenler her retro zamanlarında göstermeleri gereken performansların gerisine düşerler. Bu durum bize de daha içe dönük yansır. Finansal konularda şansınızın yever gitmeyeceği bir sürece girebilirsiniz, öncesinde önlem almanız yerinde olur. Beklediğiniz ödemelerde gecikmeler, ertelemeler gibi durumlara karşı hazırlıklı olmakta fayda var. Sigorta, vergi, miras, resmi işler, krediler, borçlar, alacaklar gibi konular da gündeminizi oluşturabilir. Yüklü harcamalardansa yatırımlarınızı arttıracak yollar bulmaya çalışmalısınız. Yeteneklerinizden elde ettiğiniz gelirlerde bir yavaşlık söz konusu olabilir ancak çalışmaktan vazgeçmeyin. Kendinize olan inancınızı kaybetmeyin. Bilinçaltınızdan önemli mesajlar alabilirsiniz, üzerine gidip araştırmak, bu konularda danışmanlıklar almak size iyi gelebilir.

30 Nisan – 20 Eylül arasında Satürn Retroya başlayacak. Bu süreçte zihninizde bir takım korku ve endişeler baş gösterebilir. Özellikle ticari konularda bazı problemler ortaya çıkabilir ve size güven vermeyen işlerden uzaklaşabilirsiniz. Bu süreçte yakınlarınızın da desteğini alamayabilirsiniz. Çok çalışıp karşılığını alamıyormuş hissiyle cebelleşebilirsiniz ancak vazgeçmeyin. Sadece zaman biraz yavaş akıyor olacak. Sabrınızın ödülünü sonradan toplayabileceksiniz. Sabır bu zaman diliminde kilit kelime olacaktır. Uzak yerlerle yaptığınız işler, yurtdışı konularında işler ters gidebilir. Hukuki engellere takılabilirsiniz. Dava açma gibi eylemler için de doğru bir zaman diliminde değilsiniz, işler uzar ve uğraştırabilir. Geçmişte yarım bıraktığınız bir eğitim varsa dönmek için iyi bir zaman dillimi olabilir, yarım kalan işlerin sağlam bir şekilde tamamlanma dönemi sizin için.

19 Mayıs 2019 saat 00:11’de Akrep Burcu’nda bir dolunay meydana gelecek. İkili ilişkilerin gündeminizde olacağı bu dolunayda önemli kararlar aşamasında olabilirsiniz. Evliliklerinizde gerilimli bir süreçten geçiyor olabilirsiniz, güven sarsacak durumların içinde durmamalısınız. İşbirlikleri ve ortaklıkların sonuna geldiğinizi de gözlemleyebilirsiniz. Özellikle ticari konularda ortaya yeni bir durum çıkabilir ve sizin aksiyon almanız gerekebilir. Çok fazla risk alacak zamanlardan geçmiyor olacaksınız, size kesin faydası olmayan, güven vermeyen yerlerde dolanmamanızı öneririm. Bekar Yükselen Akrep’lerin karşısına çok etkilenecekleri kişilerin çıkması muhtemel, büyülenebilirsiniz. İlişkisi olanların ise manipülatif davranmaları mümkün. Sağlığınız için diyet ya da spora başlamak için çok doğru bir zaman olabilir, son derece motivasyonunuz yüksek olacaktır.

2 Temmuz 2019 saat 22:16’da Yengeç Burcu’nun 10 derecesinde yılın ikinci Güneş Tutulması meydana gelecek. Yurt dışı, uluslararası, global işlerle ilgili önemli gündemleriniz olabilir. Umutlu başlangıçlara imza atabileceğiniz bir süreçtesiniz. Yazma-yayınlama gibi planları olanlara (Merkür Retro tarihlerini göz önünde bulundurarak) harika bir zaman, mutlaka değerlendirin. Eğitim, danışmanlık, seminer gibi konular da önünüze düşebilir. Sanal ticaret, internet, web sitesi kurmak gibi önemli başlangıçlar için de bu tutulma dönemini kullanabilirsiniz. Eviniz, yuvanız, aileniz için yapmak istediğiniz yeni planlarınız varsa harekete geçebilirsiniz. Taşınmak için de iyi bir zaman dilimi olabilir. Arsa, toprak, gayrimenkul gibi yatırım planları olanların önüne fırsatlar düşebilir. Yakın çevrenizle birlikte yeni işlere imza atabilir ya da onların desteğini alabilirsiniz. Diğer yandan ikili ilişkilerde hiç beklenmedik sürprizler yaşanabilir. Ani kopuşlar da olabilir, yeni ve heyecanlı bir aşk da. Hazır olmakta fayda var.

6 Temmuz – 19 Temmuz Aslan ve 20 Temmuz – 02 Ağustos arası Yengeç’te Merkür retrosu yaşıyor olacağız. Aslan retrosunda kariyer hayatınızda işler ters gidebilir. Koyduğunuz hedeflere ulaşmak için doğru bir zamanda değilsiniz, süreçten büyük beklentilerinizin olmaması sizi hayal kırıklığına uğratmaz. Hala üzerinden geçmeniz gereken durumlar olabilir, dikkatle üzerindeki çalışmalarınıza devam edin. Yeni kariyer planları yapmak, bunlar için harekete geçmek için de doğru bir zamanda değilsiniz, gelen teklifleri uzun uzun düşünün ancak kararınızı retro bitimine bırakın tavsiyesinde bulunuyorum. Yengeç retrosunda ise seyahat planı yapmamaya çalışın, ertelemek ya da iptal olması gibi durumlarla karşılaşabilirsiniz. Yarım kalan eğitimlerinize geri dönebilirsiniz ancak heves ettiğiniz yeni başlangıçlar için doğru bir dönem olmayabilir, yarım kalabilir. Büyük fikirlerinizi harekete geçirmek isteyebilirsiniz, içinizden böyle gelebilir ama acele ediyor olabilirsiniz, biraz daha üzerinde düşünün derim.

17 Temmuz 2019 saat 00:38’de Oğlak Burcu’nun 24 derecesinde Ay Tutulması meydana gelecek. Geriye dönüşü olmayan, hayatınızla ilgili önemli ve dönüm noktası tadında kararlar vermek üzere olabilirsiniz. Fikirleriniz sizi bambaşka şeyler yapmaya, eskiyi yıkmaya, yeniyi yeniden inşa etmek üzere tetikleyebilir. Kendinizi geliştirmek, kendi akademik bilginizi de kullanarak yeni yollara girmek gibi düşünceleriniz olabilir, adım atabilirsiniz. Özellikle eğitim kararları çok doğru olabilir, bugünlerde edindiğiniz bilgilerin bir ömür boyu faydasını görebilirsiniz. Ayrıca ikili ilişkilerde beklenmedik şeyler olabilir. Var olan ilişkileriniz aynı kalamayacak. Ya bir boyut atlayacaksınız ya da artık aynı devam etmeyecek. Değişim şart gibi duruyor. Değişime direnmek büyük hata olur. Çok sürprizli, yıldırım hızında ilişkiler aşırı uzun soluklu bir hale gelebilir, bekar Yükselen Akrep’lerin kalplerini açık tutmalarında fayda olacaktır.

23 Ekim’de Güneş’in Akrep Burcu’ndaki seyahati başlıyor olacak. Büyüleyici bir enerjide olabilirsiniz. İstediklerinizi elde edebileceğiniz bir ay olacaktır önünüzde. Işığınız artacaktır, karşınızdaki insanları büyük etkileyebilirsiniz. İkili ilişkilerde de parlak bir dönemde olacaksınız. Özellikle bekar Yükselen Akrep’ler için çok şanslı bir dönemdir, yeni ilişkiler çekebilirsiniz. İş hayatınızda da işler yolunda gidecektir. Yeni iş teklifleri alabilir, iş değiştirebilirsiniz. Yeni ve size iyi gelen projeler üretebilirsiniz. Dış görünüşünüzde yapacağınız değişiklikler etkileyiciliğinizi arttırabilir, doğru bir dönem olur. Hayata bakış açınızın pozitif olduğu süreçler olacaktır, yeni başlangıçlar için değerlendirebilirsiniz. ( Merkür retro dönemi tarihlerini dikkate alın, farkında olun).

30 Ekim – 22 Kasım Arası yılın son Merkür retrosunu Akrep Burcu’nda yaşıyor olacağız. İkili ilişkilerde işlerin karışacağı bir süreç olabilir. Birbirinizi yanlış anlamak gibi durumlar olabilir. Eskiden kapatılmış konuların yeniden gündeme gelmesi mümkün olabilir. Bu dönemi konuşup çözmeye çalışarak da geçirebilirsiniz. Yeni ilişkilere başlamak için doğru bir zaman diliminde olmayacaksınız. Eski aşklarınızın kapınızı çalma durumu olabilir, ya da sizin aklınıza gereksizce düşebilir ama harekete geçmek için doğru bir zamanda olmayabilirsiniz. Retro bitimini beklemek daha doğru olacaktır. Ortak işlere girme gibi bir konunuz oluşursa değerlendirin fakat harekete geçmeyin. Merkür’ün düz seyrine dönmesini bekleyin. Kendi dış görünüşünüzü değiştirmek isteyebilirsiniz ancak pişman olabilirsiniz. Her türlü sözleşme, imza, anlaşmaya mecbur kalma durumlarınız olabilir, mümkün olduğunca ertelemeye çalışmalısınız. Yeni iş teklifleri için de aynı durum geçerlidir.

12 Kasım 2019 16:34’te Boğa Burcu’nda bir dolunay gerçekleşecek. Özellikle ikili ilişkiler alanınızda şüpheye düştüğünüz şeylerin açığa çıkma ihtimali var. Kontrol edemediğiniz alanda bir savaşın içinde bulabilirsiniz kendinizi ve çok güçlü hissetmeyebilirsiniz. Gerilimli bir on günlük süreç olabilir önünüzde. Güven problemleri can sıkabilir. Sizi huzursuz edebilir. Manipülasyon altına kalabilirsiniz. İlişkisi olan Yükselen Akrep’lerin ilişki durumunu tekrar gözden geçirmesi ve yeni bir adım atması gerekebilir. Eski haliyle devam edemeyebilirsiniz. İşinizle ilgili yeni gündeminiz de olacaktır. İşten ayrılma/iş değiştirme gibi seçimler yapmanız gerekebilir. Birlikte çalıştığınız insanlarla ilgili bazı adımlar atmanız gerekebilir. Güvenilir olmayanla yol ayrımına gelinebilir. Merkür retrosunu unutmayın, imza için doğru zamanlarda değilsiniz. Sağlığınızla ilgilenmeniz gereken bir dönemdesiniz, vücudunuzun size işaret etmeye çalıştığı şeyler varsa ertelemeyin. Özellikle bel/böbrek/cilt problemleri baş gösterebilir.

26 Aralık 2019 saat 08:13’te Oğlak Burcu’nun 4’ncü derecesinde yılın son Güneş Tutulması gerçekleşecek. Aklınızdakileri somut bir şekilde ortaya koymak arzusunda olabilirsiniz. Elle tutulur, sağlam başlangıçlara doğru akıllı seçimler yapabilirsiniz. Duygusal olarak zorlanabilirsiniz ancak zaten tutulma duyguları ikinci plana atacak bir tutulma olacak. Maddi riskler almadan da amacınızı gerçekleştirebilirsiniz. Özellikle yurtdışı/uluslararası/global işleriniz varsa sağlam adımlar atmanız üzere gökyüzünün desteğini alıyorsunuz. Her Güneş Tutulması bir yeniaydır ve yeniay yeni başlangıçlardır. Her neye başlanacaksa mutlaka uzun soluklu bir iş planınızın olmasına dikkat edin. Denemelik olmamalı, gerçekçiyseniz yol alınabilecektir.

Yollar biraz engebeli de olsa 2019 sizin zihninizde çok şey yapılandıracaktır. Özellikle 1989/90 ve 2001/02 ve 2007 yıllarında yaşadıklarınızı hatırlamaya çalışın, bu yıllarda hayatınızda dönüm noktası tadında gelişen değişimleri, yine fakat yepyeni bir formda yaşayabilirsiniz. Fırsatları değerlendirebilmenizi ve en doğru seçimlerle kalbinizden geçenlere ulaşabileceğiniz bir yıl geçirmenizi dilerim.

2019 Yükselen YAY Burcu

Yeni yıla girer girmez, 6 Ocak 2019 sabah 04:28’de Oğlak Burcu’nun 15 derecesinde yılın ilk Güneş Tutulması meydana gelecek. Özellikle finansal konularda kendinizi yeniden yapılandırmanız gereken durumlarla karşılaşabilirsiniz. Krediler, ödemeler, borçlar, alacaklar, sigorta ve vergi gibi konular gündeminiz olacaktır. Aslında kendi yeteneklerinizden somut değerler kazanabileceğiniz bir dönemdesiniz. Paraya çevirebilirsiniz yeteneklerinizi. Cebinizden çıkan yüklü tutarlar yeni yatırımlarınız için olacaksa risk alabilirsiniz. Başkalarının kaynaklarını da kullanabileceğiniz durumlar olabilir, destek görebilirsiniz. Jüpiter’in Yay’daki seyahati size bu anlamda da şans katacaktır. Miras konuları gündeminize gelebilir. Sağlığa dikkat etmeniz gereken bir süreçtesiniz, özellikle diş/diz/kemikler ve cilt problemleriyle ilgilenmeniz gereken bir süreci başlatabilirsiniz. Ameliyat gerekebilir, bekletmemek yerinde olacaktır. Gizli kalmış birçok konunuz aydınlanmayı bekliyor olacaktır, bilinçaltı çalışmaları için iyi bir zaman dilimi olabilir, ruhsal çalışmalara ağırlık verebilirsiniz. Kontrol edemediğiniz şeylerin içinde bulabilirsiniz kendinizi ancak iyi haber şu ki mücadele gücünüz de olacaktır. İş yerinizde bazı eksilmeler olabilir, üzerinize daha fazla sorumluluk almanız gerekebilir. Bu sizi sıkmasın, emeğinizin karşılığını zamanı gelince alırsınız.

Yeni yılın ilk Ay Tutulması ise 21 Ocak 2019 saat 08:15’te Aslan Burcu’nun 0 derecesinde meydana gelecek. Ay Tutulmaları birer dolunay olduğundan hayatınızda önemli kararlar evresinde olduğunuzu söyleyebiliriz. Gökyüzü sizi seçim yapmaya itebilir. Büyük düşünüp, özgüveninizi yükseltip, hayatınızda önemli değişimler yapabilirsiniz. Özellikle yurt dışı/uluslararası/global işlerle ilgili son kararınızı verebileceğiniz bir dönemde olabilirsiniz. Hukuki ya da resmi işlerle uğraşmak durumunda kalabilirsiniz. Özellikle ticari konularda atacağınız adımlarda ayağınızı yere sağlam basmayı unutmayın, içinizden risk almak gelebilir ancak gerçekçi tavırlar takınmakta fayda olacaktır. Yakın çevrenizin desteğine ihtiyaç duyabilirsiniz. Eğitim/danışmanlık gibi konular önünüze düşebilir, değerlendirmenizi tavsiye ederim, edindiğiniz bilgileri hayatınızın geri kalanında kullanabileceksiniz, size faydası olacaktır. Maddi konularda bir takım çözüm arayışlarınız olabilir. Yeteneklerinizden gelir elde edebileceğinizi hatırlatmak isterim, harekete geçmek için özgüveninizi yükseltmeniz yeterli olacaktır.

4-30 Mart arası Merkür Balık Burcu’nda Retroda olacak. Evde işler karışabilir. Özellikle su tesisatı gibi tadilat gerektiren durumlarla karşılaşabilirsiniz. Arızalı olan her şey tek tek ortaya çıkabilir. Ailevi eski mevzular gündeminize gelebilir. Geçmiş hesaplarınızın kapanması gereken bir süreçte olabilirsiniz. Ego yapmamalı, çok daha teslim ve herkesin hayrına olacak şekilde aksiyon almalısınız, adil olmaya çalışmalısınız. Konsantrasyonunuz bozulabilir, kendinizi çok dağınık hissedebilirsiniz. Zaten var olan hedefleriniz üzerinde çalışmaya devam edebilirsiniz ancak yeni hedefler için uygun bir dönemde olmayacaksınız. Önce bitirmeniz gereken, üzerinde çalışmanız gereken konular üzerinde durun. Kariyer hayatınızda birlikte çalıştığınız insanları, özellikle üstlerinizi yanlış anlayabilirsiniz. Sizin net olmanız önemli, muhtemelen kafanız karışacak ve siz de yanlış anlaşılabilirsiniz. Geçmişte başladığınız ancak yarım kalan bir projeye tekrar dönebilirsiniz, bu sefer bitirme enerjisindesiniz, yeter ki işi layıkıyla ele alın. Gelen yeni kariyer teklifleri olursa her şey olduğundan daha iyi gözükebilir, çok net olmayan bir ortamda olacağınız için retro bitimi tekrar değerlendirmenizi tavsiye ederim.

12 Nisan – 30 Ağustos arası Jüpiter Retrosu yaşayacağız. Gezegenler her retro zamanlarında göstermeleri gereken performansların gerisine düşerler. Bu durum bize de daha içe dönük yansır. Özellikle sizin haritanızın yöneticisi olduğu için Jüpiter Retrolarını çok dikkate almalısınız. İçinizdeki yaşama sevincinde negatif etkiler görülebilir. Bilhassa ikili her türlü ilişkilerde birbirinize olan inancınızla test ediliyor olabilirsiniz. Çok abartılı tepkiler vermemeye özen göstermenizde fayda olacaktır. Bu dönem başladığınız ilişkiler hızla ilerleyebilir ancak hızla da düşebilir. Hayatına girdiğiniz insanın hayatındaki tek kişi siz olmayabilirsiniz, fazla özgür ilişkilerin içinde bulabilirsiniz kendinizi. Kendiniz de özgürleşmek isteyebilir, flörtöz tavırlar sergileyebilirsiniz. Ortaklı işlere girmek için doğru bir zaman diliminde değilsiniz, işin bereketi gecikebilir, şansınız yaver gitmeyebilir. Evliyseniz, ilişkinize adil yaklaşmayabilirsiniz, olası problemleri değerlendirirken hak-hukuk konularına dikkat etmenizde fayda var. Hukuki konularda gecikmeler söz konusu olabilir, herhangi bir konuda dava açmak için doğru bir zaman diliminde değilsiniz.

30 Nisan – 20 Eylül arasında Satürn Retrosu yaşayacağız. Bu süreçte finansal her konuda bir takım korkularınızı başınıza getirebilirsiniz. Maddi konularda bir sıkışıklık yaşama ihtimaliniz olabilir. Bu durum sizi endişeli bir hale getirebilir ve evrene olan güveniniz sarsılabilir. Bazı psikolojik problemler baş gösterebilir. Mümkün olduğu kadar ayağınızı yorganınıza göre uzatmalı, gereksiz harcamalardan kaçınmalısınız. Kredi almak için doğru bir zaman olmayabilir, özellikle borç kapatmak için düşünürseniz zararlı çıkabilirsiniz, hesabınızı iyi yapmanızda fayda var. Yatırım için de doğru zamanlarda olmayacaksınız. Değerinden fazlasını verdiğinizi, mantıklı bir yatırım olmadığını sonradan fark edebilirsiniz. Miras gibi bir gündeminiz varsa bazı gecikmeler yaşamanız olasılık dahilinde. Manevi olarak iyi değerlendirilebilir bir süreçtir, kendi bilinçaltı korkularınızı ortaya çıkarmak için ruhsal bir takım çalışmalara yönelmek iyi gelecektir. Yeteneklerinizden elde ettiğiniz gelirlerde düşüş gözlenebilir ve fakat siz sorumluluğunuzdan vaz geçmeyin, er ya da geç emeğinizin karşılığını alacaksınızdır.

17 Haziran 2019 saat 11:30’da Yay Burcu’nda bir dolunay meydana gelecek. Özellikle ikili ilişkilerinize dikkat etmeniz gereken bir süreçtesiniz. Gerginliğinizi fazlasıyla yansıttığınız bir dönem olacaktır, Mümkün mertebe sinirlerinize hakim olmaya gayret edin. Kırıcı olabilirsiniz, kendinizi dizginlemeye çalışın. Didik didik sorgulama yapabilir, zihinsel bir taşkınlık yaşayabilirsiniz. Yapıcı olmaya gayret edin. Çok çalışacağınız, yorulacağınız bir dönem olabilir. Kariyer hayatınızla ilgili önemli seçimler yapabilirsiniz. Göz önünde olacaksınız ve sizden beklenen adımları atmadan önce konularınızı enine-boyuna dikkatlice düşünmenizde fayda olacak. Biraz duygusal tepkiler vermeye meyliniz olabilir. Hiç yorum yapmamaktansa düşünülmüş, hazırlanmış ve kendinizi iyi ifade edeceğiniz bir yol izlemek faydalı olacaktır. Mantıklı olana çekilmenizi tavsiye ederim.

2 Temmuz 2019 saat 22:16’da Yengeç Burcu’nun 10 derecesinde yılın ikinci Güneş Tutulması meydana gelecek. Özellikle finansal konularda yeni kaynaklar bulabileceğiniz bir süreçten geçiyor olacaksınız. Kredi, ödeme, borç-alacak, sigorta, vergi ve miras gibi konular gündeminizi oluşturabilir. Eşinizin kaynaklarıyla da çözümler üretebilirsiniz. Birlikte atılan öncü adımlar size somut getiri kazandırabilir. Büyük düşüneceğiniz dönemlerdesiniz, fikirleriniz kalıcı adımlar atmanıza sebep olabilir, mantıklı bir bütçe planı yapın, çok risk almadan da ağır ağır ilerleyen ancak sonu kazançlı biten işlere imza atabilirsiniz. Fikirleriniz sizi ilerde özgürleştirebilecek etkilere sahip olabilir. Resmi ve hukuki işlerde yeni adımlar atılabilir, bir takım dava gibi hukuksal işlerle karşılaşabilirsiniz. Mümkün olduğunca anlaşma yoluna gitmekte fayda var. Ruhsal olarak yeni farkındalıklar edineceğiniz de bir zaman diliminden geçiyor olacaksınız. Başınıza gelen ve sizin negatif yorumladığınız konular aslında hayrınıza olabilir. Çok daha büyük düşünmeye gayret etmenizi öneririm. Olaylara iyi tarafından bakmayı ihmal etmeyin. Günlük rutininizle ilgili sizi sıkıştıran şeyleri metanetle karşılayın, çok çalışmanızın karşılığını zamanla alabileceksiniz.

6 Temmuz – 19 Temmuz Aslan ve 20 Temmuz – 02 Ağustos arası Yengeç’te Merkür retrosu yaşıyor olacağız. Aslan retrosunda yurt dışı, uluslararası-global işlerle ilgili konularınız varsa bu alanda bazı aksamalarla karşılaşabilirsiniz. Kendinize olan inancınızı sorgulayabileceğiniz bir dönemden geçebilirsiniz. Zihniniz bulanıklaşabilir. Bu sebeple yeni herhangi bir atılım için pek de iyi bir zamanlardan geçmiyor olacaksınız. Geçmiş derslerinizi hatırlayabilirsiniz, kendinizi bol bol uyarın. Seyahat planı yapacaksanız değiştirilebilir olmasına dikkat edin, planlarınız çeşitli nedenlerden dolayı aksayabilir ya da iptal olabilir. Yengeç retrosunda ise maddi konularda terslikler yaşanabilir. Ödemelerinizi unutabilirsiniz, ya da varsa alacaklarınız zamanında gelmeyebilir, gecikmeler yaşanabilir. Kredi almak için doğru bir zamanda olmayacaksınız. Tüm retro boyunca zamanın size ağır aktığını gözlemleyebilirsiniz, ani kararlar almamaya ve sabretmeye çalışın.

17 Temmuz 2019 saat 00:38’de Oğlak Burcu’nun 24 derecesinde Ay Tutulması meydana gelecek. Özellikle maddi konularda önemli kararlar almanız gereken bir süreçtesiniz. Yakaladığınız fırsatları değerlendirebileceğiniz bir zaman dilimindesiniz. Maddi konular da çözüm arayışınız olabilir, paylaşımlı konular önünüze düşebilir. Özellikle yeteneklerinizi kullanacağınız seçimler yapmak için iyi bir zamandır. Beklenmedik gelişmelere de hazır olmakta fayda var. Gökyüzünün günlük rutininizi değiştirecek sürprizleri olabilir. Bilhassa iş hayatınızla ilgili aniden gelişen olaylarla karşılaşabilirsiniz. Birlikte çalıştığınız insanlarla yol ayrımına gelebilir ya da siz ayrılabilirsiniz. Miras ve yakınlarınızın paylaşımlı konularına dahil olabilirsiniz. Duygusal olarak kolay bir süreçten geçmiyor olacaksınız, birçok şeyin dönüştüreceğiniz zamanlardasınız. Geri dönüşü olmayan seçimler yapmak sizin özgürlüğünüzü kısıtlayabilir ve bu sebeple sinir sisteminiz yorulabilir. Mümkün oldukça ruhsal çalışmalara yönelmek sizin bu süreci atlatmanızda faydalı olacaktır. Herhangi bir ameliyat gündeme gelebilir, olası sağlık problemlerini ertelememeniz doğru olacaktır.

30 Ekim – 22 Kasım Arası yılın son Merkür retrosunu Akrep Burcu’nda yaşıyor olacağız. Kontrol edemediğiniz, işin içinden nasıl çıkacağınızı bilmediğiniz konuların önünüze düşme potansiyeli var. Bilinçaltınızı biraz karıştıracak bir dönemden geçiyorsunuz. Her yer mesaj içeriyor olabilir, dikkatle görmeye çalışın. Meditasyon, nefes, dua, yoga gibi ruhsal çalışmalarla bu mesajların anlamlarını çözebilirsiniz. Özellikle günlük rutininizde derin bir dağınıklık süreci geçirebilirsiniz. Bu süreçte önemli işlere imza atmamanız yerinde bir karar olur. Şüpheleriniz sizi yorabilir. Birlikte çalıştığınız insanlarla birbirinizi doğru anlayamadığınız bir zaman dilimi olabilir, mümkün olduğunca net olmaya gayret edin. Güven problemleriyle karşılaşabilirsiniz. İş değiştirmek için uygun bir zamanda değilsiniz. Eski görüştüğünüz yerlerden tekrar teklifler gelebilir, değerlendirilebilir ancak kesin karar retro sonrasına bırakılmadır. Sağlık olarak da bir tehdit altında olabilirsiniz. Özellikle genital bölgelerin hassas olduğunu vurgulayabiliriz. Tekrar eden sağlık problemlerine dikkat edin, onarma zamanıdır.

22 Kasım 2019’da Güneş’in Yay Burcu seyahati başlayacak. Enerjinizin son derece yükseleceği bir ay olacak önünüzde. Çok parlak bir dönem geçirebilirsiniz. Kendinize olan güveniniz de artacaktır. Bu vesileyle önemli işlere imza atabilirsiniz. İkili ilişkilerde şans sizden yana olacaktır. Bekar Yükselen Yay’ların ışık saçacağını söyleyebiliriz. Amaç ve hedeflerinize ulaşabileceğiniz zamanlarda olacaksınız. Üzerinde çalıştığınız planlarınızı hayata geçirmek için iyi bir zaman dilimi olacaktır. Dış görünümünüzde değişikliklere gidebilirsiniz. Beğenileceksiniz. Yurt dışı, uluslararası global işle ilgilenenleriniz varsa şans ve fırsatlar yakalayabileceği bir süreçte olabilirler. Yeni bir eğitim kararı da alabilirsiniz. Kendinizi son derece öğür ve neşeli hissedeceğiniz bir süreçtir, negatif olanı aklınıza bile getirmeyin isterim.

12 Aralık 2019 saat 08:11’de İkizler Burcu’nda bir dolunay meydana gelecek. Bu dolunay ikili ilişkileriniz için umut vadedebilir. Kalıcı adımlar atmaya hazırlanabilirsiniz. Var olan ilişkileriniz bir basamak atlayıp uzun soluklu biri yola girebilir ya da cesaret edemezseniz bitebilir. Ortaklarınızla yeni iş planlarınızı netleştirebilir, aksiyona geçebilirsiniz. Yalnız Yükselen Yay’lar yeni bir ilişkiye başlama kararı alabilir. Anlaşma, sözleşme ve imza gibi konular gündeminizi oluşturabilir, gerçekleştiremeyeceğiniz sözler vermemeye çalışın. Abartılı bir iyi niyetle hareket edebilirsiniz ancak önünüze düşen konuları gerçekten yapabilir misiniz dikkatlice düşünün. İkna olmadığınız durumları yeniden değerlendirmenizde fayda olacaktır. Gerçeklerle yüzleşmeniz gereken bir on gün olabilir önünüzde, yanlış etkiler altında zararlı adımlar atmamak için içinde bulunduğunuz durumu çok dikkatle ve konsantrasyonunuzu bozmadan değerlendirmenizi tavsiye ederim.

26 Aralık 2019 saat 08:13’te Oğlak Burcu’nun 4’ncü derecesinde yılın son Güneş Tutulması gerçekleşecek. Sizin için mutlak değişim ve dönüşüm zamanları. Özellikle yeteneklerinizden elde edeceğiniz gelirler alanınızda önemi yeni başlangıçlar aşamasında olabilirsiniz. Kalıcı işlere imza atabilirsiniz. Yeter ki ayaklarınız yere sağlam bassın. Maddi ve manevi değerlerinizde somut adımlar atabileceğiniz bir süreçtesiniz. Temeli sağlam yatırımlarla ilgilenebilirsiniz. İleride yaptığınız işin maddi getirisinin pozitif olduğunu fark edebileceğiniz alımlar yapabilirsiniz. Özellikle ilişkilerinizde mutlaka bir form değişikliğine gidebilirsiniz. Ya hep ya hiç tadında gelişmeler önünüze düşebilir. Evlenmek, anne-baba olmak gibi hayatınızın dönüm noktası tadında gelişmeler yaşayabilirsiniz. Temeli sağlam olmayan ilişkilerin de miladı dolmuş olabilir, ayrılık temaları ortaya çıkabilir. Finansal konular bu kararları vermenize sebep olabilir. Büyük öğretiler edineceğiniz bir süreçten geçiyor olacaksınız. Belki şimdi anlamayabilirsiniz ancak önemli manevi kazanımlar elde ettiğinizin de farkında olmanızı dilerim.

Yollar biraz engebeli de olsa 2019 sizde yer edecek bir yıl olacaktır. Bolluk ve bereket kapılarınız son derece açık olacaktır. Kalben inanmaya devam edin. Özellikle 1989/90 ve 2001/02 ve 2007 yıllarında yaşadıklarınızı hatırlamaya çalışın, bu yıllarda hayatınızda dönüm noktası tadında gelişen değişimleri, yine fakat yepyeni bir formda yaşayabilirsiniz. Fırsatları değerlendirebilmenizi ve en doğru seçimlerle kalbinizden geçenlere ulaşabileceğiniz bir yıl geçirmenizi dilerim.

2019 Yükselen OĞLAK Burcu

Yeni yıla girer girmez, 6 Ocak 2019 sabah 04:28’de Oğlak Burcu’nun 15 derecesinde yılın ilk Güneş Tutulması meydana gelecek. Hayatınızın belki de en kadersel, en önemli dönemindesiniz. Hayata bakış açınızın çok değişeceği bir zaman dilimindesiniz. Öyle ki sorumluluklarınızın artacağı bir yıla da adım atıyorsunuz. Değişen şartlar sizi biraz panikletebilir. İçinde dersler barındıran bir takım olaylar yaşamanız muhtemel olacaktır. İlişkileriniz ön planda, evlilik kararı alabilirsiniz. Bekar Yükselen Oğlak’lar uzun soluklu, kalıcı ilişkilere başlayabilir. Anne/baba olma sorumluluğunu da üstlenebilirsiniz. İşiniz değişebilir, çok daha profesyonel bir kararla yeni hayatınıza giriş yapabilirsiniz. Ortaklı işlere girebilirsiniz, bu işbirliği kararıyla çok önemli öğretiler kazanacağınızı söyleyebiliriz. Sosyal çevrenizin değişeceği bir süreçtesiniz. Ebeveyn Yükselen Oğlak’ların çocuklarıyla ilgili hayati kararlar vermesi beklenebilir. Onlar için daha gerçekçi adımlar atabilirsiniz. Ev, yerleşim, yuva ve ailevi her konuda mücadele verebilirsiniz. Hızlı ve sizi tetikleyen yeni gelişmelerin kapıda olduğunu belirtelim. Taşınma kararı almak da bunlardan biri olabilir. Ev, gayrimenkul, arsa, toprak gibi yatırımlar için de iyi bir dönem olabilir, gelecekte yaşayacağınız evinizin tohumlarını bu zamanlarda atmanız beklenebilir.

Yeni yılın ilk Ay Tutulması ise 21 Ocak 2019 saat 08:15’te Aslan Burcu’nun 0 derecesinde meydana gelecek. Ay Tutulmaları birer dolunay olduğundan hayatınızda önemli kararlar evresinde olduğunuzu söyleyebiliriz. Krediler, ödemeler, borçlar-alacaklar, vergi-sigorta ve miras gibi konular gündeminizi oluşturabilir. Finansal konularda kaynak yaratmak üzere bazı işlemler başlatmanız mümkün. İkili her türlü ilişkide ya tamam ya devam kararı almanız beklenebilir. Dönüm noktasındasınız. İlişkisi olmayan Yükselen Oğlak’ların yeni birileriyle tanışmaları mümkün olabilir. Büyük yükümlülükler altına girebileceğiniz bir dönemdesiniz. Kontrollü risk alınabilir. Yeteneklerinizi paraya çevirebilirsiniz, böylece kendinizi güvende hissedebilirsiniz. Fiziksel değişim kararları da alabilirsiniz, tarzınızı değiştirmek size iyi gelebilir.

4-30 Mart arası Merkür Balık Burcu’nda Retroda olacak. Zihninizde çok hayal kuracağınız bir dönemdir. Gerçeklerden uzaklaşmamaya çalışmak yerinde olur. Düş kurabilirsiniz ancak harekete geçmek için iyi bir dönemde olmayacaksınız. Eski ve yarıda kalmış herhangi bir eğitime geri dönebilirsiniz. Seyahat planlarınızı değiştirilebilir şekilde düzenlemekte fayda var zira aksamalar ya da iptal etme gibi durumlarla karşılaşabilirsiniz. Sanatsal herhangi bir işle uğraşıyorsanız sizin için üretim zamanı olacaktır. Yeni yaratımlarınız yolda olabilir. Konsantrasyonunuzun biraz dağıldığı bir zaman diliminde olacaksınız ve mümkün olduğunca Merkür Retro’su bitmeden yeni bir sözleşme/anlaşma/imza konularına yakın durmayın. Teklifler değerlendirilebilir ancak aksiyon almak için doğru bir zaman olmayacaktır. Mecbur kaldığınız durumlarda yazılı garantili belgelerinizin olmasına dikkat edin. Yakın çevreniz tarafından yanlış anlaşılabilmeniz olasıdır, olabildiğinizce net olun.

12 Nisan – 30 Ağustos arası Jüpiter Retrosu yaşayacağız. Gezegenler her retro zamanlarında göstermeleri gereken performansların gerisine düşerler. Bu durum bize de daha içe dönük yansır. İnancınızı sorgulayacağınız şeyler önünüze düşebilir ve bu durum psikolojik olarak sizi yorabilir ve dağıtabilir. Fiziksel sağlığınız da bu durumdan etkilenebilir. Bacak ağrıları, siyatik, karaciğer problemleriyle karşılaşabilirsiniz, vücudunuzun işaretlerini önemseyin, ertelemeyin. Ayrıca kilo almaya çok müsait bir dönemdesiniz, sağlıklı beslenmeye her zamankinden fazla özen gösterin. Varsa evcil hayvanlarınızla daha fazla ilgilenmeniz gerekebilir, onların ihtiyaçlarına dikkat edin. Günlük rutin işlerinizde çoğalma olabilir, çok yoğunlaşabilirsiniz. Özellikle iş arkadaşlarınızdan da destek göremeyeceğiniz bir zaman dilimi olabilir. Kimsenin desteği olmadan kendi işinizi kendiniz bitirmeniz gerekebilir.

30 Nisan – 20 Eylül arasında Satürn Retrosu yaşayacağız. İkili ilişkilerde kaybetme korkusunu en tavan noktada hissedebileceğiniz bir dönem geçirebilirsiniz. Korktuklarınız başınıza gelebilir. Güven duygusuyla ilgili herhangi bir problem yaşarsanız kendinize olan güveninizi sorgulamanız gerekebilir. Eşiniz ya da sevgilinizle birlikte engebeli yollardan geçmek, sınavlar vermek gibi gündemleriniz olabilir. İlişkileriniz temeli sağlamsa korkmayın, daha da tutkal gibi birbirinize bağlayabilir sizi. Ama sağlam değilse kopabilirsiniz. Aynı durum ortaklarınız için de geçerli olacaktır. Sağlık olarak önünüze uzun zamandır ertelediğiniz şeyler gelebilir. Bilhassa diş, diz, kemikler ve cilt problemleriniz varsa düzeltmek için fırsat zamanlardır. İşinizde arzu ettiğiniz başarının gelmediğinden yakınabilirsiniz ama çalışmaktan vazgeçmeyin, meyvelerini sonradan toplayabileceksiniz.

2 Temmuz 2019 saat 22:16’da Yengeç Burcu’nun 10 derecesinde yılın ikinci Güneş Tutulması meydana gelecek. Özellikle ikili ilişkilerinizde devrim tadında adımlar atabileceğiniz bir süreçte olacaksınız. Evlilik adımları atmak için fırsat zamanlardasınız. Kalıcı ve uzun soluklu başlangıçlar olacaktır. Yuva kurmanızın zamanının geldiğine inanmaya başlayacaksınız. Sorumluluk almaktan çekinmeyeceksiniz. Birçok Yükselen Oğlak 2019 yılı içinde anne-baba olmaya hazırlanacaktır. Beklenmedik gebelikler de yaşanabilir. Ebeveyn Yükselen Oğlak’ların ise çocuklarıyla ilgili yepyeni ve sürpriz bir sürecin başlayacağını belirtelim. Yeni bir iş yatırımı için de adımlar atabilirsiniz. Vereceğiniz emeklerin karşılığı olacaktır. Her zamankinden farklı bir işe girebilirsiniz. Yatırımlarınız konusunda da sağlam adımlar atabileceğiniz bir dönemdesiniz. Kredi, ödeme, vergi, sigorta, miras gibi konular önünüze düşebilir. Başkalarının da kaynaklarından faydalanabilirsiniz. Özellikle yılın ikinci yarısında yön değişikliği yapabilirsiniz. Devam eden hayatınızdan farklı bir yöne doğru adımlar atabilirsiniz. Yeni tanıştığınız insanlar kaderiniz olabilir. Yeni bir hobi edinmek için harika bir zamandasınız. Özellikle müziğe ilginiz varsa başlayın. Size çok iyi gelebilir. Sosyalleşebilir ve bu dönemde edindiğiniz arkadaşlıklarınızın hayatınızda kalıcı olması beklenebilir. Dernek ya da sivil toplum kuruluşlarına dahil olabilirsiniz, maddi ve manevi desteğiniz size kat be kat geri dönecektir.

6 Temmuz – 19 Temmuz Aslan ve 20 Temmuz – 02 Ağustos arası Yengeç’te Merkür retrosu yaşıyor olacağız. Aslan retrosunda maddi konularda bir takım terslikler söz konusu olabilir. Unuttuğunuz ödemeler olabilir ya da beklediğiniz ödemeler zamaında gerçekleşmeyebilir. Gecikmeler yaşanabilir. Bu sebeple harcamalarınıza da dikkat etmeniz gereken bir dönemde olabilirsiniz, özellikle lüks harcamalar yapmamaya gayret edin. Kendinizi yeteneksiz hissedebilir, üretim bereketinizin kaçtığını düşünebilirsiniz. Yaratıcı faaliyetleri olan Yükselen Oğlak’ların belki de kendilerine biraz zaman vermeleri gerekebilir. Her türlü anlaşma-sözleşme ya da imza gibi durumlar için retro bitimini beklemeniz yerinde olur. Sonradan pişman olabilirsiniz. Yengeç retrosunda ise ilişkiler alanınız karışabilir. Çiftlerin birbirlerine batacağı dönemlerdir, mümkün olduğunca mantıklı olmaya çalışın. Hassasiyetiniz sebebiyle belki de beklenmedik şekilde birbirinizi kırabilirsiniz. İlişkisi olmayan Yükselen Oğlak’ların ise yeni bir ilişkiye başlamak için doğru bir zaman diliminde olmadıklarını iletelim. Tanıştığınız yeni insanları gözlemleyin ancak ilişkiyi başlatmamakta fayda olacaktır. Eski aşklar gündeme gelebilir, ancak yeniden ilişki pek mantıklı gözükmüyor. İşinizle ilgili de bir şeyler ters gidebilir, doğru ve çok kontrollü gitmenizde fayda olacaktır. Fiziksel değişimler için uygun bir zaman diliminde değilsiniz, yaptıklarınızdan pişmanlık duyabilirsiniz.

17 Temmuz 2019 saat 00:38’de Oğlak Burcu’nun 24 derecesinde Ay Tutulması meydana gelecek. Karar anında olabilirsiniz. Özellikle işinizle ilgili geri dönülmeyecek seçimler yapmanız söz konusu olabilir. Yeni ve temeli sağlam yollara girmek üzere bir takım kapanışlar yaşamanız gerekebilir. Seçmesi zor gelebilir ancak başka bir yola girme ihtiyacı da duyuyorsunuz. Kontrollü risklerle adımlar atabilirsiniz. Ruhsal durumunuzu yüksek tutmaya çalışın. İkili ilişkilerde durumunuz eskisi gibi devam etmeyebilir, ya devam ya tamam kararları almanız muhtemel. Çoğunlukla evlilik yoluna girecek çok Yükselen Oğlak olacaktır. Kader ağlarını örmüş gibi duruyor ve size de yaşaması kalacak. Sorumluluklarınız artabilir fakat verdiğiniz kararlar da size sonradan bilgelik katacaktır. Sıkıntı yaşadığınız her konunun çözümünü de bulabileceksiniz. Özellikle hayata bakış açınızda somut değişiklikler gözlemleyebileceğiniz bir dönemdesiniz. Yeni hayatınız başlıyor diyebiliriz.

30 Ekim – 22 Kasım Arası yılın son Merkür retrosunu Akrep Burcu’nda yaşıyor olacağız. Ebeveyn bir çok Yükselen Oğlak’ların çocuklarıyla ilgili işleri karışabilir. Onlarla ilgili yeni başlangıçlar için uygun bir dönemde değilsiniz, seçenekleri Merkür retrosu bitimine kadar değerlendirmenizi tavsiye ederim. Şansınıza çok güvenmemeniz gereken günlerden geçeceksiniz, birçok şeyin sizin kontrolünüzde olduğundan emin olun. Sosyal hayatınızda kesin planlar yapamayabilirsiniz, sürekli değişim ya da iptallerle karşılaşma potansiyeliniz var. Eski arkadaşlarınızla karşılaşabileceğiniz de bir dönem olabilir. Eski aşklar akla düşebilir, eskilerden yeni ve başka bir ilişki doğar mı konusu çok poztif cevaplar içermeyebilir. Var olan aşk hayatınızda da tatsızlıklar olabilir, bir takım şüpheler duyabilirsiniz ancak Merkür retrosu bitiminden önce hırsla ya da kızgınlıkla kararlar almaktan uzak durun. Yeni bir aşka başlamak için uygun bir dönem değildir. Eskiden başladığınız ama yarım kalan bir hobinize tekrar dönebilirsiniz.

22 Aralık 2019’da Güneş Oğlak Burcu’na geçiş yapacak. Siz de kendinizi çok iyi yansıtacağınız bir döneme giriş yapabileceksiniz. Kendinizden son derece emin davranışlar sergileyebilirsiniz. Hedeflerinize ulaşmak üzere gökyüzünden arzu ettiğiniz desteği de göreceksiniz. Bekar Yükselen Oğlak’ların hayatlarına yeni ve kadersel ilişkiler girmek üzere olabilir, hazır olanların kapısını aşk çalabilir. Önemli ve size statü katacak iş teklifleri alabilirsiniz. 2020’nin sonuna kadar hayatınızı değiştirecek gelişmelerin pozitif adımlarını atacağınız bir süreçte olabilirsiniz, umudunuzu yitirmeden ve geminizin burnunu gitmek istediğiniz yöne doğru çevirerek vazgeçmeden ilerlemenizi tavsiye ederim. Türlü engeller çıksa bile gücünüzle ayakta durabileceksiniz.

26 Aralık 2019 saat 08:13’te Oğlak Burcu’nun 4’ncü derecesinde yılın son Güneş Tutulması gerçekleşecek. Hayati başlangıçlar yapacağınız bir dönemdesiniz. Hayatınızda bir şey değişecek her şey değişecek kıvamında gelişmeler olacaktır. Değişimler sizi korkutmasın, her şey olması gerektiği gibi olacaktır. İşiniz, ilişkiniz, evliliğiniz gündeminizde olacaktır. Hayatınızı güven altına alacağınız ne varsa elinizden geleni ardınıza koymayabilirsiniz. Hayatınızın odağına işle ilgili ne varsa koyabilirsiniz. Statü kazanacağınız durumlarla karşılaşabilirsiniz. Konumunuzu sağlam bir şekilde değiştirmek üzere yeni hedeflere yol alabilirsiniz. Duygusal davranmayacaksınız. Ağır ilerleyecek olsa da sonu sizin istediğiniz gibi bitecek olan gelişmelere adım atıyorsunuz. Neredeyse önünüzdeki 30 seneyi yapılandırmaya başladığınızı söyleyebiliriz. Evlenebilirsiniz, çocuk sahibi olabilirsiniz, yeni ortaklı işlere de girebilirsiniz. Yabancılarla ilişkide olabilir, global şirketlerle iş birliği yapabilirsiniz. Yeni anlaşma, sözleşme, imza durumlarınız ortaya çıkabilir, değerlendirebilirsiniz.

Yollar biraz engebeli de olsa 2019’u pek unutamayacağınız bir yıl olacak, kader ağlarını sizin için örüyor diyebiliriz. Özellikle 1989/90 ve 2001/02 ve 2007 yıllarında yaşadıklarınızı hatırlamaya çalışın, bu yıllarda hayatınızda dönüm noktası tadında gelişen değişimleri, yine fakat yepyeni bir formda yaşayabilirsiniz. Fırsatları değerlendirebilmenizi ve en doğru seçimlerle kalbinizden geçenlere ulaşabileceğiniz bir yıl geçirmenizi dilerim.

2019 Yükselen KOVA Burcu

Yeni yıla girer girmez, 6 Ocak 2019 sabah 04:28’de Oğlak Burcu’nun 15 derecesinde yılın ilk Güneş Tutulması meydana gelecek. Kontrol edemediğiniz ne varsa önünüze düşecektir bu tutulmada. Özellikle üzerinize yük olan şeylerden kurtulma zamanı diyebiliriz. Bazı şeylerle vedalaşmanız gereken bir dönemdesiniz. Sorumluluklarınızdan ve disiplin göstermeniz gereken şeylerden sınanabilirsiniz. Aslında bilinçaltı korkularınızla da yüzleşeceğiniz bir dönemdesiniz. Kendinizi onaylanmamış gibi hissedebilirsiniz. Ruhsal olarak sıkışabilirsiniz, değişime direnç gösterebilirsiniz ancak bu size iyi gelmeyecektir. Farkındalığınızı arttıracak ruhsal çalışmalar sizi rahatlatacaktır. Çok derin konularda önemli öğretiler kazanabilirsiniz. Ayrıca günlük rutininize de yansıyacaktır bu değişimler. Özellikle iş hayatınızda da bir yön değişikliği zamanı gelmiş olabilir. Gelen iş tekliflerini değerlendirmenizi tavsiye ederim. İşi bırakmak, yeni bir işe başlamak gibi konularınız gündeminizi oluşturabilir. Kendinize yeni hedefler de koyabileceğiniz bir zaman diliminden geçiyor olacaksınız. Kariyerinizi yeniden ele alıp kendinize yeni yönler belirleyebilirsiniz. Zihinsel bir savaş içinde olabilirsiniz ve fikirleriniz sizi tetikleyebilir. Ticari anlamda içinizden risk almak gelebilir. Kontrollü risklerle fikirlerinizi hayata geçirebilirsiniz.

20 Ocak 2019’da Güneş’in Kova Burcu seyahati başlıyor olacak. Işığınızın yükseldiğini hissedeceksiniz. Özellikle ikili ilişkiler gündeminizi oluşturabilir. Bekar Yükselen Kova’lar için aşk kol geziyor olabilir, hazır enerjiniz yükselmişken istediğinizi alabilirsiniz. İşinizle ilgili güzel gelişmeler olabilir. Yeni iş teklifi alabilir ya da içinize sinen yeni bir projeye başlayabilirsiniz. Olumlu başlangıçlar için yepyeni adımlar atabilir, kendinizi gösterebilirsiniz. Dış görünüşünüz için değişim kararları alabilirsiniz, çok daha enerjik bir görünüm elde etmek için güzel zamanlarda olacaksınız.

Yeni yılın ilk Ay Tutulması ise 21 Ocak 2019 saat 08:15’te Aslan Burcu’nun 0 derecesinde meydana gelecek. Özellikle ikili ilişkiler alanınızda çok önemli bir karar sürecinde olabilirsiniz. Var olan ilişkilerde artık yürümeyen ne varsa ortaya çıkabilir ve ayrılık zamanı olabilir. Görmezden gelemeyeceğiniz durumlar karşısında aksiyon almanız gerekebilir. İlişkisi olmayan Yükselen Kova’lar hayatlarına yeni insanlar dahil edebilirler. Yeni başlangıçlar için doğru bir zamandasınız. Yeni bir iş kurmak için var olan işinizden de ayrılmanız gerekebilir. Sizin için durma, bekleme zamanı değil, tam tersine atılım gösterme zamanı. Varsa ortaklarınızla da bir yol ayrımına gelmeniz mümkün, bir orta yol bulamadığını senaryolarda yalnız devam etme kararı da çıkabilir. Birlikte çalışacağınız yeni insanlar hayatınıza girebilir. Her zamankinden fazla emek vereceğiniz bir dönemden geçebilirsiniz. Sorumluluklarınız artabilir. Sağlık olarak vücudunuzda aldığınız herhangi bir işaret varsa üzerine gitmenizi tavsiye ederim. Özellikle kan, tansiyon, kalp, diş, diz, kemikler, cilt problemleri çıkabilir, ertelememelisiniz. Fiziksel olarak kendinizi değiştirme isteği gelirse harekete geçebilirsiniz.

4-30 Mart arası Merkür Balık Burcu’nda Retroda olacak. Maddi konularda işler istediğiniz gibi gitmeyebilir. Beklediğiniz ödemelerde gecikmeler gibi şeyler olabilir. Olduğunu zannettiğiniz işlerde terslikler oluşabilir. Yatırım için pek doğru zamanlarda olmayacaksınız. Ederinden daha maliyetli işlere girmemelisiniz. İçinde bulunduğunuz dönemde ortamda netlik yok ve farkında olmayabilirsiniz. Diğer yandan spiritüel konulara karşı aşırı ilgi duyacağınız zamanlardan geçiyor olabilirsiniz. Bu yaratım enerjinizi arttırabilir. Her türlü üretim için uygun olup bunları paraya çevirmede kısır kalabilirsiniz. Biraz sabretmeniz gereken bir süreç olacaktır. Zamanı geldiğinde işler yoluna girecektir. Konsantrasyon bozukluklarına karşı da dikkatli olmanız gereken bir süreçten geçebilirsiniz. Rüyalarınızın farkında olun, birçok mesaj içeriyor olabilir. Ameliyat gibi anestezi etkisinde olunabilecek konular gündeminizde olabilir. Ayrıca bağımlı olduğunuz konulara da dikkat etmenizde fayda var, alkol/uyuşturucu gibi alışkanlıklarınızı çok tetikleyen bir zaman dilimindesiniz, uyanık olup uzak durmanız iyiliğinize olacaktır.

12 Nisan – 30 Ağustos arası Jüpiter Retrosu yaşayacağız. Gezegenler her retro zamanlarında göstermeleri gereken performansların gerisine düşerler. Bu durum bize de daha içe dönük yansır. Sosyal çevrenizden beklediğiniz desteği göremeyebilirsiniz. Kendinizi yalnız hissedebilirsiniz ancak belki de yalnız kalmak iyi de gelebilir, dönemi biraz dinlenerek geçirmeniz söz konusu olabilir. İçinizde hangi alanlarda büyümeniz gerektiğini keşfedip zamanla size çok daha iyi gelecek şeylerle karşılaşabilirsiniz. Aşk hayatınızda da işler yolunda gitmeyebilir. Hayatınızdaki kişi yanınızda olsa bile size kendinizi yalnız hissettirebilir. Aşka olan inancınızla test edilebilirsiniz. Enerjiniz düşebilir. Ebeveyn Yükselen Kova’ların çocuklarıyla ilgili şanssız durumlarla karşılaşması muhtemeldir. Borsa gibi kullandığınız yatırım araçlarından yana kayıplar yaşamanız mümkün, olabildiğince risksiz ilerlemeniz yerinde olacaktır.

30 Nisan – 20 Eylül arasında Satürn Retrosu yaşayacağız. Korkularınızla yüzleşebilirsiniz. Kaybettiğinizi sandığınız durumlarla karşılaşabilirsiniz ancak bu kayıplar belki de ilerde kazanca dönüşebilirler. Nasıl davranacağınızı bilemediğiniz durumlarda teslim olursanız işler çok daha rahat akacaktır. Öğretileriniz size bilgelik katabilir. Psikolojinizi mümkün olduğunca korumaya gayret edin. Yardım alabilirsiniz. Ya da ruhsal çalışmalar sizi rahatlatabilir. Üzerini örttüğünüz ya da kaçtığınız her konu fiziksel sağlığınıza da yansıyabilir, farkında olun ve işaretler çıkarsa kendinizi tedavi etmenin yollarını bulun. İçinde yaşadığınız ortam iş hayatınızda da tersliklere sebebiyet verebilir. Yeni bir projeye başlamak için uygun bir dönemden geçmiyor olacaksınız. Mümkün olduğunca eski ve bitmemiş işleri bitirmeye çalışmak için çabalayın. Birlikte çalıştığınız insanlarla aranıza soğukluk girebilir ya da onlardan her zaman gördüğünüz desteği görmeyebilirsiniz. Çok çalışıp, karşılığını görememek gibi yanılgılara düşmeniz mümkün ancak emeğinizin karşılığı er ya da geç ilahi düzende size verilecektir. Günlük rutin hayatınızın keyfini pek çıkarabileceğiniz dönemlerden geçmiyor olacaksınız ancak umudunuzu tüketmeyin, sabır kilit kelime olacaktır.

2 Temmuz 2019 saat 22:16’da Yengeç Burcu’nun 10 derecesinde yılın ikinci Güneş Tutulması meydana gelecek. Günlük rutininizde yeni bir düzen ihtiyacında olduğunuzu hissedeceksiniz. İşinizle ilgili yeni yönlere gidebilirsiniz. İşi bırakma ya da yeni bir işe başlama gibi dönüm noktası tadında yeni gelişmelere çok açıksınız. Olasılıkları değerlendirirken içinize sinip sinmediğini de değerlendirin. Çok profesyonel olmayabilir kararınız ancak içiniz rahat edebilir. Size içsel güven veren seçenekleri değerlendirmeye gayret edin. Bilinçaltınızdan çok açık mesajlar aldığınızı fark edebilirsiniz. Bazı çıkmazlardan çıkmak için bu mesajları iyi okuyun. Olgunlukla karşılayın ve değişime karşı direnç göstermeyin. Kontrol edemediğiniz konular önünüze düşerse ne kendinizi ne de başkasını suçlamayın. Hassas dönemler olabilir, her değişim öncesi kaos olduğunu hatırlayın. İkili-ortaklı yeni iş girişimleriniz olabilir. Ayrıca ilişkileriniz, evlilikleriniz de mercek altında olacaktır. Yeni ve çok daha güvenli adımlar atmanız, ilişkinizin formunu değiştirmeniz gerekebilir.

6 Temmuz – 19 Temmuz Aslan ve 20 Temmuz – 02 Ağustos arası Yengeç’te Merkür retrosu yaşıyor olacağız. Aslan retrosunda özellikle ilişkiler alanınız karışabilir. Enerji terse dönebilir ve birbirinize batabilirsiniz. Bu varsa ortaklarınız için de geçerli olacaktır. İşlerinizde bazı aksamalar söz konusu olabilir. Özellikle yeni anlaşma, sözleşme ve imza gerektiren durumlarla karşılaşırsanız beklemenizde fayda olacaktır. Hesap etmediğiniz durumlarda sonrasında karşılaşabilirsiniz. Retro dönemi boyunca mümkün olduğunca sakin ve yavaş hareket edip, ani kararlar almamaya çalışın. Yengeç retrosunda günlük rutin işleriniz sarpa sarabilir. Birlikte çalıştığınız insanların desteğini göremeyebilir, her şeyin üzerinize yığıldığını hissedebilirsiniz. Konsantrasyonunuz pek yüksek olmayabilir. Elinizdeki bütün işleri çok kontrolle ilerletmeye çalışın. Yeni projeler için doğru bir zamanda olmayacaksınız. Gizli kapaklı işlerden de uzak durmaya çalışın.

17 Temmuz 2019 saat 00:38’de Oğlak Burcu’nun 24 derecesinde Ay Tutulması meydana gelecek. Seçmeniz gereken ve çok arada kaldığınız durumlarla karşılaşabilirsiniz. Vereceğiniz kararlar duygusal olmamalı, mümkün olduğunca profesyonel hareket etmeye çalışmalısınız. Birçok gizli şeyin açığa çıkma durumu söz konusu olabilir. Böylece daha net görebilirsiniz her şeyi ve ona göre ilerleyebilirsiniz. Güveninizin sarsıldığı konular can sıkabilir. Hassas davranmamaya daha büyük düşünmeye gayret edin. Ev, yerleşim, yuva ve ailevi konularda beklenmedik gelişmeler olabilir. Taşınma kararı alabilirsiniz. Gayrimenkul, arsa, toprak gibi yatırım kararları da alabileceğiniz bir dönemde olabilirsiniz. Aniden olan sürpriz şeyler sayesinde kendinize yeni hedefler koyabileceğiniz bir süreçten geçebilirsiniz. İşinizle ilgili yeni gündemleriniz olabilir, bir süredir kendini belli eden konularda artık aksiyon alacağınız bir dönem olabilir.

15 Ağustos 2019’da saat 15:29’da Kova Burcu’nda bir dolunay meydana gelecek. İkili ilişkilerinize odaklanacağınız bir dönemden geçiyor olacaksınız. Aşk hayatınız birden bire canlanabilir, enerjiniz çok yükselecek. Ancak yanılgılara da açık olduğunuzu belirtelim. Çok hızlı başlangıçlar aynı hızla bitedebilir. Var olan ilişkilerinizde bazı hayal kırıklıkları yaşayabilirsiniz. Kendinizi özgür hissedeceğiniz yeni kararlar alabilirsiniz. Sizi sıkıştıran ilişkilerden özgürleşebilirsiniz. Sosyal çevrenizden destek görebilirsiniz. Yeni insanlarla tanışabilirsiniz. Bulunduğunuz ortamlarda yeni iş fırsatları da doğabilir. Her şeye rağmen umudunuzu yüksek tutacağınız, neşenizi kaybetmeyeceğiniz bir dolunay bu. Fırsatlar da yakalanabilir.

30 Ekim – 22 Kasım Arası yılın son Merkür retrosunu Akrep Burcu’nda yaşıyor olacağız. Özellikle kariyer hayatınızda bazı krizler çıkması muhtemel bir dönemden geçiyor olacaksınız. Önceden yaptığınız yanlışları düzeltmeniz gerekebilir. Var olan projeleriniz hedeflediğiniz zamana yetişmeyebilir. Üstlerinizle gerilebilirsiniz. Bir takım aksiliklerin hesabını vermek zorunda kalabilirsiniz. Yeni iş teklifleri gelirse değerlendirin ancak her şey gözüktüğü kadar net olmayabilir. Retro bitimine kadar aksiyon almamanızda fayda olacaktır. Evdeki hesabın çarşıya uymadığı durumlar oluşabilir. Evde tamirat gerektiren durumlarla da karşılaşabilirsiniz. Bazı eşyalarınızı kaybedebileceğiniz gibi kayıp bazı eşyalarınızı da bulabilirsiniz. Yeni teknik aletler almak için uygun bir dönemde değilsiniz, size bazı arızalar yaşatabilirler.

26 Aralık 2019 saat 08:13’te Oğlak Burcu’nun 4’ncü derecesinde yılın son Güneş Tutulması gerçekleşecek. Hayatınızda çok şeyin değiştiğini gözlemliyorsunuz ve buraya kadar göstermiş olduğunuz direncin işe yaramadığını fark edebilirsiniz. Mümkün olduğunca kendinizi akışa bırakmaya çalışın. Kendinizi izole etmek, yalnızlaşmak isteyebilirsiniz. Hapsedilmiş hissedebilirsiniz. Arkanızdan dönen işlerin ortaya çıktığını fark edebilirsiniz. Aslında doğum öncesi sancılar dönemindesiniz ve kendinizi doğurmadan önce yüklerinizden arınma zamanındasınız. Size hizmet etmeyen ne varsa bırakmanız gerekecektir. Günlük rutininizi değiştirmeniz gerektiğini düşünebilirsiniz. Yeni düzen kurma, hayatınızı yeniden yapılandırmak isteyebilirsiniz. Bunun için bazı kayıplar vermeniz gerekebilir. İşten ayrılabilirsiniz. Kendinizi sınırlandıran şeylere karşı yorgunluk ve depresiflik olabilir. Sağlığınızı önemseyin. Vücudunuzdan gelen işaretleri mutlaka dinleyin, göz ardı etmeyin. Diş, diz, kemikler ve cilt problemleri canınızı biraz sıkabilir. Yeni bir oluşum içinde olabilirsiniz ve zamanla, çok emekle hedeflerinize ulaşabilirsiniz.

Yollar biraz engebeli de olsa 2019 sizin doğmadan önceki sancılar dönemindeymişsiniz gibi hissettirse de aslında sizi yeni hayatınıza hazırlıyor olacak. Direnç göstermeden değişime hazırlanın. Özellikle 1989/90 ve 2001/02 ve 2007 yıllarında yaşadıklarınızı hatırlamaya çalışın, bu yıllarda hayatınızda dönüm noktası tadında gelişen değişimleri, yine fakat yepyeni bir formda yaşayabilirsiniz. Fırsatları değerlendirebilmenizi ve en doğru seçimlerle kalbinizden geçenlere ulaşabileceğiniz bir yıl geçirmenizi dilerim.

2019 Yükselen BALIK Burcu

Yeni yıla girer girmez, 6 Ocak 2019 sabah 04:28’de Oğlak Burcu’nun 15 derecesinde yılın ilk Güneş Tutulması meydana gelecek. Sosyal hayatınızın değiştiğini gözlemleyeceksiniz. Hayatınıza yeni insanlar girebilir. Bazıları ise çıkabilir. Arkadaşlarınıza destek olmanız gereken bir süreçte olabilirsiniz ya da onların desteğiyle yeni ve temeli sağlam adımlar atabilirsiniz. Karşılaştığınız, hayatınıza giren insanlara dikkat edin, kadersel karşılaşmalar yaşayabilirsiniz. Ebeveyn Yükselen Balık’ların çocuklarıyla ilgili sorumlulukları artabilir. Hamilelik gündeminizi oluşturabilir. Bekar Yükselen Balık’ların aşk hayatında gelişmeler olabilir, yeni ve kalıcı ilişkilere başlama aşamasında olabilirsiniz. Bu aralar yeni bir hobiye başlamak için de güzel zamanlarda olacaksınız. Bir eğitime başlayabilirsiniz. Hayatınızın geri kalanında faydasını göreceğiniz yeni bilgiler edinebilirsiniz. Yurtdışı, uluslararası işler gündeminizi oluşturabilir. Disiplinli bir döneme giriş yapıyor olabilirsiniz, büyük düşünüp, planlara uygun hareket ederseniz kazançlı çıkabileceksiniz. Maddi ve manevi değerlerinizin somutlaşması için güçlü bir mücadele verebilirsiniz, kendinizi tetikleyebilir, bu mücadelelerden başarıyla çıkabilirsiniz.

Yeni yılın ilk Ay Tutulması ise 21 Ocak 2019 saat 08:15’te Aslan Burcu’nun 0 derecesinde meydana gelecek. Ay Tutulmaları birer dolunay olduğundan hayatınızda önemli kararlar evresinde olduğunuzu söyleyebiliriz. Günlük rutininizi değiştirmeniz gerektiğinin farkına varabilirsiniz. Bu sebeple işten ayrılma, yeni işe girme ya da kendi işinizi yapma gibi gündemleriniz olabilir. Birlikte çalıştığınız insanlar değişebilir. Sosyal hayatınıza da bu durum etki edebilir. Biraz da sizi yoran, yalnızlaştıran şeylerden kurtulma zamanında olacaksınız. Hem ruhsal hem de fiziksel sağlığınıza dikkat etmeniz gereken dönemlerdesiniz. Kontrollerinizi aksatmamaya çalışın. Gizli şeylerin ortaya çıkması muhtemeldir. Bazı yüzleşmeler yaşayabilirsiniz. Psikolojik olarak yorulduğunuz şeyleri ruhsal çalışmalarla iyileştirebileceğiniz bir dönemdir. Nefes, meditasyon, yoga, dua gibi eylemler sizi rahatlatabilir.

19 Şubat 2019 saat 18:53’te Balık Burcu’nda bir dolunay meydana gelecek. Güneş’in Balık Burcu’na henüz geçtiği bir dolunay olacak bu. Hassasiyetiniz artacaktır. Ruhsal boyut ile gerçek boyut arasında kaldığınızı fazlasıyla hissedebilirsiniz. Gündeminizi ilişkiler oluşturacaktır. Duygu ve mantık ikileminde gel-gitler yaşamanız muhtemel. Sağlıklı olanı seçmekte zorlanacağınız bir dönem olabilir. Zihniniz çok bulanıklaşabilir, ortamdaki belirsizlik sizi yorabilir. Ortaklarınız için de aynı durum geçerlidir. İşinizle ilgili yeni kararlar döneminde olabilirsiniz. Danışacağınız insanlar olabilir ve biraz onların etkisinde kalabilirsiniz. Size de mantıklı geliyorsa ona göre yeni bir yol çizebilirsiniz kendinize. Kendinizle ilgili yeni kararlar almak için doğru bir zaman olacaktır. Yeni bir düzen ihtiyacında olabilirsiniz ve bunun için kendinize ne istediğinizi sormakla harika bir başlangıç yapabilirsiniz. Gökyüzü ışığınızı arttıracaktır. Her türlü sanatsal üretimler için harika bir zamanda olduğunuzu da iletelim. Kurduğunuz düşlere dikkat edin, gerçek olabilir. İyi dilekler, dualar için de çok iyi bir dönemdesiniz. İhtiyacı olanlara yardım eli uzatabilirsiniz.

4-30 Mart arası Merkür Balık Burcu’nda Retroda olacak. İlişkilerinizde çok yanılgılar yaşayabileceğiniz bir dönem olacaktır. Önünüze düşen hiçbir şeyin kararını vermek için acele etmemelisiniz. Fazla hayalperest olmamalı, gerçekliğinden emin olmadığınız hiçbir konuda adım atmamalısınız. Yeni ilişkilere başlamak için doğru bir zaman diliminden geçmiyor olacaksınız. Sonradan sizi yanıltmış olduğunu göreceğiniz şeyler olabilir. Eski aşklar kapınızı çalabilir ya da sizin aklınıza düşebilir, aksiyon almamanızda fayda olacaktır. Kendi içinizde yaşadığınız tutarsızlıkların da farkında varmaya çalışın. İşinizde her şeyi defalarca kontrol etmenizi öneririm. Konsantrasyon eksikliği artabilir, yeni bir proje ya da işe girişmek için pek doğru bir zaman dilimi olmayacaktır. Dikkat dağınıklığı sebebiyle yanlış kararlar alınabilir, ortamda netlik olmayacağını bilin. Anlaşma, sözleşme ve imzalar için retro bitimini beklemekte fayda olacaktır. Sağlık olarak uyuşmaya her zamankinden fazla müsaitsiniz, alkol gibi tükettiğiniz şeylerde kendinize sınır koymanızda fayda olacaktır. Bunun dışında sanatsal yaratımlar için de ilham gelebilecek bir süreçtir, unutmamak için bol bol not alın.

12 Nisan – 30 Ağustos arası Jüpiter Retrosu yaşayacağız. Gezegenler her retro zamanlarında göstermeleri gereken performansların gerisine düşerler. Bu durum bize de daha içe dönük yansır. Hedeflediğiniz her konudan uzaklaştığınız bir zaman diliminden geçebilirsiniz. Kariyer hayatınızda işler ters gidebilir. Üstlerinizden istediğiniz desteği göremeyebilirsiniz ancak bu durumu kişisel almayın. Aslında sizin kimseye ihtiyacınız olmadan neleri yapabileceğinizi göreceğiniz bir zaman dilimi de olacaktır. Ev, yerleşim, yuva, aile konuları da gündeminizi oluşturabilir. Biraz inancınızla sınanabilirsiniz, iyi niyeti elden bırakmamaya çalışın. Bolluğunuzun, bereketinizin biraz kısıtlandığı bir süreçten de geçebilirsiniz. Bilinçaltınızdan birtakım mesajlar gelebilir, üzerinde durup çözmeye çalışabilirsiniz. Evrensel düzene olan güveninizle test edilebilirsiniz, adaletli gelmeyebilir dünya size ancak ilahi adalete olan güvenininiz korumaya çalışın. Kilo alabilirsiniz, ekstra dikkat etmeniz gereken zamanlardır.

30 Nisan – 20 Eylül arasında Satürn Retrosu yaşayacağız. Sosyalliğinizin azalacağı bir dönem olacaktır. Arkadaşlarınıza olan güveninizi kaybedebilir, yalnızlaştığınızı düşünebilirsiniz. Birilerine güveniniz sarsıldıysa belki de biraz mesafe koymalısınız. Nerelerde hata yaptığınızı gözlemlemek için de iyi bir zaman dilimindesiniz. Sorgulayabilirsiniz kendinizi. Haattan aldığınız keyif azalabilir ancak neyi sevip sevmediğinizi de yeniden keşfedebilirsiniz. Şansınız pek yolunda gitmeyebilir, desteksiz sadece kendinize güvenerek ilerleyebilirsiniz. Aşk hayatınızda soğukluklar gözlemleyebilirsiniz, biraz kısır bir dönemden geçebilirsiniz. Bekar Yükselen Balık’ların olgun kişilerle yakınlaşmaları söz konusu olabilir. Var olan aşk ilişkilerinizde biraz saygınlığınızı kaybetmek gibi durumların içinde bulabilirsiniz kendinizi, buna izin vermemeniz gerekir. Çocuklarınızla ilgili otorite problemleri yaşayabilirsiniz, onlar için daha fazla emek vermeniz gerektiğini düşünebilir, kendinizi onlar için yeniden bir yapı inşa etmek zorunda hissedebilirsiniz.

2 Temmuz 2019 saat 22:16’da Yengeç Burcu’nun 10 derecesinde yılın ikinci Güneş Tutulması meydana gelecek. Aşk hayatınızda önemli gelişmeler yaşayabilirsiniz. Bekar Yükselen Balık’ların etrafında aşk kol geziyor olabilir. Mümkün olduğunca kalbinizi açık tutmaya çalışın. Hamilelik gündeminizde olabilir. Yuvanızı genişleteceğiniz kadersel adımlar atılabilir. Varsa çocuklarınız için yeni bir hayat planı için harekete geçebilirsiniz. Sosyal hayatınız canlanacaktır. Yeni ve güvenilir arkadaşlıklar edinebilirsiniz. Bu alanlarda kader ağlarını örüyor olabilir, tanıştığınız insanlara dikkat edin. Gizli birçok konu aydınlığa kavuşabilir. Kontrol edemediğiniz alanda olanlardan çok şey öğrenebileceğiniz de bir dönemdir. Belki de size hizmet etmeyen şeylerden artık güçlü bir şekilde özgürleşme kararı alabilirsiniz. Başınıza gelen her şeyi pozitif değerlendirmenizi tavsiye ederim. Yeni bir hobiye başlamak için çok güzel bir dönemde olacaksınız. Uzun zamandır aklınızda olan, yapmayı çok istediğiniz bir hobi varsa başlayın, size çok iyi gelecektir.

6 Temmuz – 19 Temmuz Aslan ve 20 Temmuz – 02 Ağustos arası Yengeç’te Merkür retrosu yaşıyor olacağız. Aslan retrosunda işlerinizin ters gitmesi muhtemel bir dönemde olacaksınız. Konsantrasyon bozukluklarına karşı her şeyi her zamankinden fazla kontrolle elinizden geçirin. Günlük rutininizde bir şeyler sürekli ters gidebilir. Planlarınız sürekli değişebilir. Geçmişte yaşadığıız bir sağlık sorununuz tekrar edebilir, bu sefer konuyu ertelemeyin. Psikolojik olarak da enteresan bir dönem olabilir, rüyalarınızı ciddiye alın, bazı farkındalıklar oluşabilir. Kontrolünüz dışında gelişen olaylar biraz elinizi ayağınızı birbirine dolandırabilir. Yengeç retrosunda ise aşk hayatınız karışabilir. Eski sevgililerin birden bire tekrar gündeminizi oluşturması muhtemel. Kapatamadığınız konular varsa kapanış yapabilirsiniz. Yeni aşka yelken açmak için iyi bir dönemden geçmiyor olacaksınız. Sosyal ya da çocuklarınızla olan hayatınızda bir takım aksilikler oluşabilir. İptaller ya da ertelemeler olabilir. Objektif tutum ve davranışlar sergileyemeyeceğiniz bir dönem olacaktır, önemli kararlar almamaya çalışın. Yarım bıraktığınız bir hobiye geri dönüş yapabilirsiniz.

17 Temmuz 2019 saat 00:38’de Oğlak Burcu’nun 24 derecesinde Ay Tutulması meydana gelecek. Bir süredir net olmayan konular artık tüm gerçekliğiyle ortaya çıkabilir. Kime güven duyup duymamanız gerektiği konusunda kafanız netleşebilir. Bir takım dernek ya da sivil toplum kuruluşları gibi organizasyonların içine dahil olma kararı verebilirsiniz. Özellikle çocuklarla ilgili elle tutulur somut çalışmalar başlatabilirsiniz. Yeni fikirlerinizi hayata geçirmek üzere adımlar atabilir, yakınlarınızın desteğini görebilirsiniz. Anne/baba olmak isteyen Yükselen Balık’lar için yeni tohumların ekileceği bir zaman dilimidir, umudunuzu yüksek tutun, çabanızın karşılığını alabilirsiniz. Yeni bir sosyal çevre edineceğiniz ortamlar oluşabilir. Kendinizi iyi hissedeceğiniz her ne varsa hayatınızda buna daha fazla yer vermenizi tavsiye ederim. Sıkışık ruh halinize iyi gelecektir.

14 Eylül 2019’da saat 07:33’te Balık Burcu’nda bir dolunay meydana gelecek. İkili her türlü ilişkileriniz gündeminiz olabilir. Sevgiliniz, evliliğiniz, ortaklarınızda ilgili yeni kararlar döneminden geçiyor olabilirsiniz. Bir takım fedakarlık temaları oluşabilir. Bekar Yükselen Balık’ların yeni ilişkilere girmek gibi gündemleri olabilir. Kendinize iyi gelen insanları bir mıknatıs gibi kendinize çekebilirsiniz. Sade ve huzurlu olanı heyecanlı olana tercih edebilirsiniz. Ortamınız biraz kaotik, bazı şeylerde netlik olmayabilir ve yanlış kararlar almamak için ekstra çaba sarf edebilirsiniz. Şartlar oldukça değişken olduğu için önünüzü göremeyebilirsiniz. Sağlık olarak da zehirlenmelere dikkat edin, midenize çok yüklenmemeniz gerek, sağlıklı beslenmeye dikkat etmelisiniz. Bağımlılıklarınızdan mümkün olduğunca uzak durmalısınız.

30 Ekim – 22 Kasım Arası yılın son Merkür retrosunu Akrep Burcu’nda yaşıyor olacağız. Özellikle seyahat planlarınıza dikkat edin. Değiştirilebilir olanı tercih etmenizde fayda olacaktır, ertelenme, iptal olma gibi durumlarla ilerde karşılaşabilirsiniz. Her türlü yurtdışı, uluslararası-global işlerinizde ortalık biraz karışabilir. Gecikmeler yaşanabilir. Eğitim konuları gündeminizde olabilir, eskiden yarım kalan eğitimlerinize devam edebilirsiniz. Eski araştırmalarınıza yeniden göz atmak isteyebilirsiniz, çok daha derin şeyler bulabileceğiniz bir dönem olabilir. Danışmanlık almak için güzel zamanlardır. Karanlık yerleriniz aydınlığa kavuşabilir. Ticari işleri olan Yükselen Balık’lar için zamanın ağır aktığı bir süreç olacaktır, işlerde bir durgunluk gözlenebilir. Zihniniz biraz karışık olabilir. Karar vermeden önce çok dikkatli düşünün, Merkür retrosu bitiminde bazı şeyler daha net olacağından imzalı işlerinizi şimdilik ertelemenizde fayda olacaktır.

26 Aralık 2019 saat 08:13’te Oğlak Burcu’nun 4’ncü derecesinde yılın son Güneş Tutulması gerçekleşecek. Yeni insanlarla tanıştığınız, yeni bir sosyal çevre edindiğiniz dönemlerdesiniz. Bu dönemde hayatınıza giren insanlara dikkat edin, kader ağlarını örüyor olabilir. Önünüzdeki hayatınıza yeni yön verecek kişiler olabilir bunlar. Desteklerinden çok faydalanabilirsiniz. Ebeveyn Yükselen Balık’ların çocuklarıyla ilgili önemli gündemleri olabilir, onlar için yeni temeller atmak istediğiniz bir dönemden geçebilirsiniz. Ailenii büyütme kararı alabilir, çocuk yapma girişimlerinde bulunabilirsiniz. Hayatınıza ışık tutacak bir tutulma var önünüzde, üstelik kalıcılık vadediyor. Disiplinle ve sorumluluklarınızı bilerek davranın. Bekar Yükselen Balık’ların çok daha ayağı yere sağlam basan ilişkiler yaşaması muhtemel olabilir, olgun insanlarla karşılaşabilirsiniz, size iyi gelecek olan ilişkilere adım atabilirsiniz. Daha çok mantığınızı kullanacağınız dönemlerdir. Yeni bir hobiye başlamak için harika bir zaman diliminde olacaksınız. Belki de bu hobi zamanı geldiğinde sizin işiniz haline gelebilir. Yeni bir iş kurma, yeni projeler içinde olma gibi fikirlerinizi hayata geçirebilecek enerjiyi içinizde bulabilirsiniz. Gökyüzünün temeli sağlam adımlarınıza cevabı pozitif olacaktır. Aklınızı her zamankinden fazla kullanın.

Yollar biraz engebeli de olsa 2019’da yeni sorumluluklar edinip, kalıcı değerlerle hayatınıza bambaşka bir bakış açısı katacağınızı öngörebiliriz. Özellikle 1989/90 ve 2001/02 ve 2007 yıllarında yaşadıklarınızı hatırlamaya çalışın, bu yıllarda hayatınızda dönüm noktası tadında gelişen değişimleri, yine fakat yepyeni bir formda yaşayabilirsiniz. Fırsatları değerlendirebilmenizi ve en doğru seçimlerle kalbinizden geçenlere ulaşabileceğiniz bir yıl geçirmenizi dilerim.

Bu Yazıya Tepkin Nedir?
Bayıldım
0
Beğendim
0
Emin Değilim
0
Enteresan
0
Şaşırdım
0
Yorumları Gör (1)
  • Yazınızı okudum 🤗 emeginize sağlık. Benim burcun akrep ama oglak heryerde. Venüs,uranüs,neptün,satrün ve hepsi 3. Evde n olacak cok merak ediyorum🤔

    Sevgiler

Leave a Reply

Your email address will not be published.

payment

gökyüzüderki © 2021 - Tüm Hakları Saklıdır.

En Yukarı Git
%10 İNDİRİM KAZAN!
En güncel yazılar, eğitimler ve kampanyalardan haberdar olmak için e-posta bültenimize abone ol. %10 indirim kazan!
    ABONE OL
    Gizlilik politikası bilgilendirme metinini okudum, onaylıyorum.