Şu An Okunuyor
Bazen başa fena belasın Venüs…Retro başlıyor !

Bazen başa fena belasın Venüs…Retro başlıyor !

Yeryüzünün ilk güzellik yarışması nasıl olmuş biliyor musunuz ?

İlyada’da suyun tanrıçası olarak bilinen Thetis, ölümlü eşi Peleus ile evlenmeye karar verir. Öyle bir düğün organize ederler ki, Olympos’taki bütün tanrılar davet edilir bu düğüne. Zeus, ortalığı karıştırmasın diye bir tek kavga ve karmaşa tanrıçası Eris’in bu düğüne gelmesini engeller. Eris bu duruma çok bozulur ve bir hinlik düşünür. Bir elma yollar düğünün tam göbeğine. Ve elmanın üzerinde şu yazar : “ EN GÜZELE !”

Zeus hemen anlar durumu ve bin pişman olur onu düğüne çağırmadığına, zira bu işin sonu mitolojinin en kanlı savaşını hazırlayacaktır…

Tüm tanrıçalar bu elmaya sahip olmak ister. Bunlardan üçü vardır ki bu elma için savaşmayı bile göze alırlar. Bunlar; HERA, ATHENA ve AFRODİT’tir. Üç tanrıça Tanrıların Tanrısı Zeus’un yanına giderler, bilirler ki Olympos’un en adili ZEUS’tur ve elmanın kimin hak ettiğini ona sormak en doğru iştir. Zeus bu tuzağa düşmez, çünkü elenen diğer iki tanrıçanın gazabından korkar. Bu yüzden bu görevi İda dağında yaşayan genç bir ölümlüye verir. PARİS ! Bir prenstir Paris. Son derece çekici olan bu ölümlü erkek aynı zamanda bir güzellik bilginidir.

Paris karşısında bu üç güzeli görünce dili tutulur. Karar vermek için düşündüğü sırada tanrıçalar kendilerini seçmeleri karşılığında bir şey vadetmişlerdir. HERA; Asya ve Avrupa’nın sonsuz zengin krallığını, ATHENA; Troya’lıları Akha’lar karşısında muzaffer etmeyi, AFRODİT ise; dünyanın en güzel kadınını…

Elmayı elinde tutan Paris gözlerini Afrodit’ten alamıyorken, Hera güzellik tanrıçası Afrodit’e kızarak “sen adil davranmıyorsun, belindeki kuşak yüzünden herkesi büyülüyorsun” demiş. Çünkü Hera, kocası Zeus’tan iltifat görmediği zamanlarda Afrodit’ten bu kuşağı ödünç alır ve Zeus’u cazibesiyle delirtirmiş. Bundan dolayı iyi biliyormuş ki Hera, o kuşağı kim taksa karşısındakini zaten büyülermiş. Bunun üzerine Afrodit, kuşağını koparmış. Çırılçıplak kalmış Paris’in karşısında. Bir eliyle bir göğsünü kapatmış, diğer eliyle de mahrem yerini. Süt gibi bembeyaz teniyle Paris’i etkilemeyi başarmış. Paris elmayı Afrodit’e uzatmış.

Afrodit elmayı aldıktan sonra, vaadini yerine getirmek üzere dünyanın en güzel kadınını, Yunan Kralı Menelaos’un karısı HELEN’i Paris’e vermiş. Helen evli olduğu için de, Paris onu TROYA’ya kaçırmış. Bu olay onlarca yıl süren kanlı TRUVA Savaşı’nın da başlangıcı olmuş !

Afrodit, ah Afrodit ! Nam-ı diğer Venüs ! Ortalığı karıştırdığın halinle bile hepimizin en önemli tanrıçalarındansın ! Sevgiyi sayende öğreniyoruz, güzel, estetik, adil, huzurlu olana senin sayende erişme gayretindeyiz. Ve lakin bazen başımıza gerçek bir belasın. Astroloji’de Akrep Burcu’ndayken sen, bizi en hassas yerimizden de vuransın !

Venüs şu an bildiğiniz üzere Akrep burcunda ilerliyor. Maddi ve manevi değerlerimiz alt üst olmuş durumdayken, şimdi bir de 6 Ekim itibariyle geri gitmeye başlıyor. Venüs astrolojide ortalama 1,5-2 yılda bir geri hareket ediyor. Ve bu süreç yaklaşık olarak 40-45 gün sürüyor. 8 yılda bir aynı burçta geri gidiyor, yani 2010 yılının Ekim-Kasım aylarına bir geri dönersek, neler yaşadığımızı hatırlamaya çalışırsak, benzer etkiler görebileceğimizi söyleyebiliriz.

Venüs’ün astrolojide en ifade bulduğu alan sevgiye olan yaklaşımımızdır aslında. Sevgi uyum ister, huzur ister, paylaşmak ister, aşk sever, flört etsin ister. En zararlı olduğu yer Akrep’tir. Kriz sevmez Venüs, huzursuz ikircikli işlerden hoşlanmaz. Ya benimsin, ya toprağınsın tadında takıntılı ve manipülatif durumlar karşısında başarılı olamaz. Bu yüzdendir Troya savaşında Diomedes tarafından yaralanınca Zeus, Afrodit’e “ sen savaştan uzak dur, senin işin savaşmak değil sevişmek” demişti. Akrep’teyken ikili bir savaş halindedir Venüs ve bu savaşın kazananı yoktur !

Venüs astrolojide finansal bir göstergelerimizden biridir de. Venüs’ü doğum anı haritalarında iyi bir yerde konumlanmış ve malefik gezegenlerden sert açı almamış kişilerin maddi problemi de pek olmaz. Gökyüzünün Güneş ve Ay’dan sonra en parlak gezegenidir. İyi değerlendirildiğinde dişil ışığımızı yükseltir. Kadınların haritasında kendilerini nasıl gördüklerini anlatırken, erkeklerin nasıl kadınlardan hoşlandığını gösterir. Çok önemlidir, hatta en önemli kişisel gezegenlerimizdendir.

6-31 Ekim arası Akrep, 1-17 Kasım arasında ise Terazi burcunda gerileyecek maalesef Venüs’ümüz. Neler yapmalı, neler yapmamalıyız peki ?

 • En öncelikli konumuz ilişkiler elbette. Var olan ilişkilerimizde havalar soğur. Uzaklaşasımız gelir, bazı şeyler çok batar bize. Sorgularız, şüpheleniriz, didişiriz, huzur bozarız bir şekilde. Değerlerimize her zamankinden çok sahip çıkacağımız bir dönemdir, bu sınavı geçmemizin tek şartı budur. Başka beden ve ruhlarda değer aramak tuzağına kesinlikle düşmemeliyiz.
 • Ex’ler düşer. Sevinmemeli, hemen yelkenleri indirmemeliyiz. Bitmiş olan bitmiştir. Yarım kaldıysa bile tamamlandığında yine bitebilir. Retro bitişinde geçmişte ilişkinin neden bittiğini hatırlar, bir kere daha aynı sonucu yaşamak zorunda kalabiliriz. Ex’ten next olmaz yani.
 • Yeni bir ilişkiye başlanmaz. Venüs hem akrep hem retro ise o ilişkiden huzur beklenmez. Taraflardan biri sonunda ya ölür, ya da katil olur. Sabredin lütfen.
 • Ayrılık kararı da alınmaz. Kafalar karışabilir. Her ilişkinin test zamanları vardır. Kırmadan, gerekirse biraz uzaklaşarak, kendi derin gözlemimizi yaparak değerlendirelim. Retro bittikten sonra ilişkilerimizin gidişatıyla ilgili karar alabiliriz.
 • Venüs retrosunda evlenilmez. O evlilikten ne huzur ne bereket beklenmez.
 • Venüs’ün maddi değerlere de ışık tuttuğunu hatırlayalım. Paramızın pek bereketinin olmayacağı dönemlerdeyiz. Fazla para çıkışı da görülebilir, aşırı cimrilik de gözlemlenebilir. İçinde bulunduğumuz süreçte yatırım için doğru bir zaman değildir. Yeni işbirlikleri, yeni iş kurmalar için bereketli bir zamanda değiliz. Kar etmek neredeyse imkansıza yakındır. Ortaklık teklifleri için de aynı şey geçerlidir. Direk reddetmemeli, bu süreçte her durum madde madde değerlendirilmelidir. Retro bitiminde her şey netleşince adımlar atılabilir.
 • Venüs deyince elbette akla güzellik konuları da gelecektir şüphesiz. Estetik ameliyatlar için uygun bir dönemde değiliz, sonuç başarısız olur, net. Fiziksel değişim kararları için 17 Kasım’dan sonrasını değerlendirin. Kozmetik ve giyim alışverişi için de uygun bir zaman diliminde değiliz, pek bir hayrını görmeyiz.
 • Venüs elbette sanatsal konuları da anlatır. Özellikle sanatçıların bu dönemi üretmek için kullanmaları uygun olabilir, zira derinlerden ilham gelebilir. Fakat sunum için iyi zamanlarda olmadıklarının altını çizelim. Bu dönemde sahneye çıkan yeni oyunlar, filmler, diziler, albümler ve benzeri sanatsal hiçbir eylem beklentileri karşılamayacaktır.
 • Sağlık olarak da zor zamanlarda olabiliriz. Özellikle kadın hastalıkları, bel-böbrek-pankreas bölgeleri hassas olacaktır. Cildimiz bozulabilir. Kilo almaya pek yatkın oluruz, şekerden ve karbonhidrattan uzak durmalı, mutlaka sağlıklı beslenmeye her zamankinden daha çok dikkat etmeliyiz. Diyet için de uygun bir zamanda olmadığımızı söyleyelim, sonuç alamayabiliriz.

Retrolardan bıktık evet. Yorulduk, yıprandık. Yeter artık isyanındayız. Fakat farkında olan her bireye şunu hatırlatmamız gerekir. Gerileyen her gezegenin temel amacı enerjiyi içe döndürmektir. Venüs’ün amacı da gerileyerek bize bir iç gözlem fırsatı sunacaktır. İlişkilerimizdeki samimiyetimiz, maddi değerlerimize ne kadar sahip çıktığımız, iç güzelliğimize odaklanmamız, neyi sevip-neyi sevmediğimizi anlamamız için aslında harika bir deneyimdir. 40-45 gün gelir geçer, bize yine kendi gerçeğimiz kalacak unutmayalım, kendi değerimizi kendimiz verelim olur mu ?

Yükselen burçlara göre Venüs Retro’sunun etkileri şöyle olacak;

Yükselen Koç; 6 -31 Ekim Venüs Akrep Burcunda retro sürecinde olacak. Bu dönemde ortak maddi kazanımlar, para ile ilgili sıkıntılı bir süreçten geçebilirsiniz. Unutulan ödemeler önünüze düşebilir. Vergi-sigorta, krediler gündeminizi meşgul edebilir. Kredile için uygun bir zaman diliminde değilsiniz. Retro bitiminde tekrar değerlendirmenizi tavsiye ederim. Başkalarının kaynaklarını yönetemeyebilirsiniz. Ortaklaşa gelir elde ettiğiniz konularda işler yolunda gitmeyebilir. Geliriniz azalabilir. Eski ilişkilerinizi arzulayabilirsiniz ancak bu tuzak bir duygudur, bu konulara hiç girmeyin. Cinsel aldatmalar/aldanmalar olabilir, dikkatli olun. Acıların içinden geçmeniz gerekebilir, duygusal olarak bu dönüşümden korkmayın.

1-17 Kasım arası Venüs retrosu Terazi Burcunda devam ediyor olacak. Bu dönemde ikili her türlü ilişkinizde zorlandığınızı gözlemleyebilirsiniz. Var olan ilişkileriniz bir testten geçebilir. Sizi memnun etmeyen davranışlar artık size çok batabilir ve tahammül edemeyebilirsiniz. Bir iç değerlendirme süresi tanımanızı tavsiye ederim kendinize. Karar almak için doğru bir zaman değil. İlişkisi olmayanları çok tuzak ilişkiler bekliyor olabilir, dolayısıyla yeni bir ilişkiye adım atılmamalı. Tanıma sürecini uzun tutmaya çalışın. İçgüdülerinize gereğini yapmaları için hemen izin vermeyin. Krizli ve huzursuz ilişkiler yaratımına çok müsaitsiniz, dikkatli olun. Eski ilişkilerinizden haberler gelebilir, hiç heyecanlanmayın, giden gitmişti, eskisi gibi asla olmayacaktır. Boşuna zaman kaybetmeyin.

Yükselen Boğa : 6 -31 Ekim Venüs Akrep Burcunda retro sürecinde olacak. Bu süreçte her türlü ikili ilişkilerinizde gerilimler, tatsızlıklar, huzurunuzu bozacak gelişmeler olabilir. Evliliğiniz, ilişkileriniz, ortaklıklarınız önemli bir sınavdan geçecek olabilir. Karar vermeden önce iyice değerlendirin, gemileri yakmayın, acele etmeyin. Ortam oldukça soğuk ve orta yol bulmaya müsait değil. Belki biraz uzaklaşmak iyi gelebilir. Eski ilişkilerinizin teması olabilir. Sizin de eskiler aklınıza düşebilir. Sevinilecek bir durum değildir bu, eskisinden çok uzak bir deneyim olur ve sizi geçici mutlu eder, sonu yine hüsran olabilir. Cinsel çapkınlıklara çekilebilirsiniz, dikkat, bedelini ağır ödersiniz. Özellikle cinsel odaklı ilişkilerden uzak durun. Ortak iş teklifleriyle karşılaşabilirsiniz. Değerlendirilebilir ancak aksiyon almak için retro sonrasını bekleyin.

1-17 Kasım arası Venüs retrosu Terazi Burcunda devam ediyor olacak. Günlük rutininizde terslikler olabilir. Özellikle iş ortamınızda gerginlikler, tatsızlıklarla karşılaşabilirsiniz. Birlikte çalıştığınız insanlarla aranızdaki ilişkiyi iyi yönetmeli, sonradan pişman olacağınız tepkilerinizi dizginlemelisiniz. Sağlık olarak cinsel hastalıklar, bel-böbrek-cilt hassasiyet gösterebilir. Şekerli şeylerden uzak durmanızı tavsiye ederim. Kilo kontrolünü kaybedeceğiniz bir süreç olabilir, yağlanmaya çok müsaitsiniz. Evcil hayvanlarınızla ilgili tatsız gelişmeler olabilir, onlarla daha çok ilgilenmeniz gerekebilir.

Yükselen İkizler : 6 -31 Ekim Venüs Akrep Burcunda retro sürecinde olacak Günlük rutininizdeki gerginlikler sizin de psikolojinizi olumsuz etkileyebilir. Gecikmeler can sıkabilir, eski işler ayağınıza yeniden dolanabilir. Bazı konular hızınızı kesebilir ve bu durum sizi rahatsız edebilir, huzurunuzu kaçırabilir. Birlikte çalıştığınız kişilerle aranızda anlaşmazlıklar olabilir. Hemen yükselmemeli, öfkenizi kontrol etmelisiniz. Yeni iş teklifleri olabilir ancak aksiyon almak için uygun bir zamanda değilsiniz, değerlendirin, retro bitiminde kararınızı verin. Eski hastalıklarınızın tekrar karşınıza çıkması muhtemel, bu sefer lütfen ilgilenin.

1-17 Kasım arası Venüs retrosu Terazi Burcunda devam ediyor olacak. Yürüyen ilişkiler birden bire bir çıkmaza girebilir, aşk hayatınız karışabilir. Birinin arzularına diğerinin cevap verememesi gibi durumlardan dolayı ilişkinin seyri değişebilir. Durup düşünmek, karar vermeden önce iyice değerlendirmek gerekir. Ayrılık için doğru bir zaman olmayabilir. Geçmişteki aşklarınızı hatırlayabilirsiniz, onlar da sizinle temasa geçmek isteyebilir ama hiçbir şeyin bıraktığınız yerde olmadığının farkında olun, geçmişe dönmeyin. Ebeveynler için, çocuklarıyla daha fazla ilgilenmeleri, onların problemlerine sağlıklı çözümler bulmaları gereken bir dönem. Hamilelikler görülebilir ancak risk barındırabilir, dikkatli olun. Riskli yatırımlardan uzak durulması gerekir. Borsa vb yatırım ürünlerini değerlendirmek, araştırmak, takip etmek olabilir ancak büyük aksiyonlar almamak gerekir. Yapmaktan keyif aldığınız ama zaman bulamadığınız eski hobilerinize geri dönebilirsiniz.

Yükselen Yengeç : 6 -31 Ekim Venüs Akrep Burcunda retro sürecinde olacak Aşk hayatınızın testten geçmesi büyük olasılık. Ortalık biraz karışabilir. Kıskançlıklar görülebilir, huzur kaçabilir. Manüpülasyonlara dikkat edin, özellikle kadınların etkisi altında kalabilirsiniz. Eski aşklarınızdan haberler gelebilir, sizi daha da incitecek adımlar atmamalısınız, geriye dönmemelisiniz. Yeni ilişkiye başlamak için doğru bir zamanda değilsiniz. Ebeveynlerin çocuklarının problemleriyle her zamankinden daha fazla uğraşmaları gerekebilir. Bunlar için hesapta olmayan harcamalar yapmanız gerekebilir. Maddi olarak yorulacağınız bir süreçtesiniz. Hamilelik gündeminizde olabilir ancak biraz riskli bir dönemdesiniz. Venüs retrosunu en güzel yaratıcı olduğunuz konularda değerlendirebilirsiniz, gökyüzü bütün derinden gelen ilham kapılarınızı size açmış durumda olacak. Altıncı hissinizin inanılmaz çalıştığını gözlemleyebilirsiniz.

1-17 Kasım arası Venüs retrosu Terazi Burcunda devam ediyor olacak. Ev-yerleşim-yuva-aile konularında huzursuzluklar çıkabilir. Aile büyükleriyle eski konuların açılması durumu olabilir, varsa kırgınlıklarınızı belki de artık çözüme kavuşturmalısınız. İntikam, kin gibi duygular size iyi gelmeyecektir, daha affedici ve yapıcı olmaya çalışın. Ev değiştirmek gibi konularınız olabilir, araştırıp değerlendirin ancak taşınmak için uygun bir dönemde değilsiniz. Kendinize yeni hedefler koymak isteyebilirsiniz ama emin olamayabilirsiniz, içten bir değerlendirme için yalnız kalın, biraz içinize çekilin, retro bitimi daha güzel enerjiler barındırıyor olacaktır, o zaman aksiyon almanız daha doğru olur.

Yükselen Aslan : 6 -31 Ekim Venüs Akrep Burcunda retro sürecinde olacak. Her türlü ev-yerleşim-yuva-aile konularında işler karışabilir. Ailevi konularda kibir yapılacak bir dönemde olmadığınızı belirtelim. Aksine daha yapıcı olmanız gereken bir süreçtesiniz. Gemileri yakmayın, önemli ve geri dönülemeyecek kararlara imza atmayın. Arsa-gayrimenkul gibi konularda fırsatmış gibi gözüken ama sonradan başınızı ağrıtabilecek durumlar olabilir, değerlendirin fakat adımlarınızı retro sonrasına bırakın. Yeni kontratlar ya da taşınmak için uygun bir zamanda değilsiniz. Evinizdeki eskiden beridir var olan aksaklıkları giderebilirsiniz. Ev ve kariyer hayatınızda agresif tavırlardan mutlaka uzak durun. Bunlar gökyüzünün size tuzaklarıdır, tepkileriniz hayat kurtarır ya da hayat değiştirir, dikkatli olun.

1-17 Kasım arası Venüs retrosu Terazi Burcunda devam ediyor olacak. Eskiden beridir almayı düşündüğünüz eğitim, danışmanlık gibi konular varsa bu dönemi güzel değerlendirebilirsiniz. Zihniniz oldukça geçmişe dönük çözemediğiniz konuları ortaya yeniden çıkartabilir, üzerinde bol bol düşünün. Kardeş-kuzen-yakın akraba-komşu gibi yakın çevrenizle aranızda gerginlikler olabilir, bu kişilerle işbirliği için iyi bir süreçte değilsiniz. Özellikle ticari manada işlerin karışabileceği bir dönemdesiniz. Aynı işi iki kere yapmak zorunda kalacağınız durumlar oluşabilir. Al-sat gibi konuları değerlendirmek için de uygun bir zamanda değilsiniz, kar edemeyebileceğiniz gibi zarara da uğrayabilirsiniz. Kendinizi yanlış ifade edebilir ya da karşınızdakini yanlış anlayabilirsiniz. İmza atmak için doğru zaman değil, mutlaka retro bitiminde yeniden değerlendirin.

Yükselen Başak : 6 -31 Ekim Venüs Akrep Burcunda retro sürecinde olacak. Kardeş-kuzen-yakın akraba-komşu gibi yakın çevrenizle ilgili sürtüşmeler, tatsızlıklar, huzursuzluklar yaşanabilir. Zihinsel olarak detaylarla fazlaca ilgilenmeniz gerekebilir, bu da psikolojik olarak sizi yorabilir. Düzenli ve huzurlu bir ortam yaratmak için gereğinden fazla çabalamanız gerekebilir. Sakin ve sabırlı olmanızı tavsiye ederim. Daha önceden aldığınız kararları gözden geçirebilirsiniz ancak yeni kararlar almamalısınız. Fikirlerinizi not alın, retro sonrası değerlendirin. Her türlü yazılı ve sözlü iletişim araçlarında problem çıkabilir, tamirat için uygun ancak yeni eşya-araç alımı için doğru bir zamanda değilsiniz. Ulaşım konularında da aksaklıklarla karşılaşabilirsiniz, gecikebilirsiniz. Planlarınızın sık sık değiştiğini gözlemleyebilirsiniz. Evdeki hesaplar çarşıya uymayabilir.

1-17 Kasım arası Venüs retrosu Terazi Burcunda devam ediyor olacak. Harcamalarınızın arttığını gözlemleyebilirsiniz. Özellikle maddi konularda açılmamalı, iyi hesap yapmalısınız. Bu dönemde yeni bir işe girişilmemelidir. Sermayenizi ortaya koymak için mutlaka retro bitimini bekleyin. Geçmişte verdiğiniz bir borç geri gelebilir ama beklentinizin altında olabilir. Kendi yetenekleriniz üzerinde çalışabilirsiniz, üretebilirsiniz. Retro bitiminden sonra bu yaratımlarınızdan gelir elde etme potansiyeliniz artabilir.

Yükselen Terazi : 6 -31 Ekim Venüs Akrep Burcunda retro sürecinde olacak. Maddi ve manevi değerlerinizi yeniden değerlendirme döneminde olabilirsiniz. Para harcamak için uygun bir süreçten geçmediğinizin altını çizelim. Eski hesaplarla uğraşmak zorunda kalabilirsiniz, onları bir çözüme ulaştırmak için didinebilirsiniz. Manevi olarak kendinizi değersiz hissedebilirsiniz, bir iç hesaplaşmaya gidebilirsiniz, belki de hatalarınızla yüzleşmek iyi gelebilir, bu dönemi kendinizi düzeltmek için kullanabilirsiniz. Huzursuzluğunuzun altındaki sebepleri bulmaya çalışabilirsiniz ama bu durumu kendinizi suçlamadan ve kendinize kabul vererek çözümlemenizi tavsiye ederim.

1-17 Kasım arası Venüs retrosu Terazi Burcunda devam ediyor olacak. Özellikle ikili ilişkilerde olabileceğiniz en zor dönemdesiniz. Var olan ilişkilerinizde çok gergin ve huzursuz bir atmosfer içinde yorucu mücadeleler vermeniz gerekebilir. Yönetilmesi zor bir süreç olsa da kendinizi tanımanız adına önemli kazanımlar elde edebilirsiniz. Konuya “eyvah” diye yaklaşmaktansa bütün yapıcılığınızla iyice değerlendirin, kararı retro sonrasına bırakın mutlaka. Yalnız yükselen Terazi’ler için de yalnızlık testinden geçecekleri bir dönem olabilir. Saçma sapan ilişkilere çekilmeyin, size kendinizi değersiz hissettiren kişilerden uzak durun. Yeni ilişkilere başlamayın, eski ilişkilerinize yeniden şans vermek de sizin için iyi bir seçenek olmayabilir. Sabırlı olun, sakin olun. İkircikli durumlar iştahınızı açabilir, kilo almaya çok müsaitsiniz. Fiziksel değişimler için de uygun bir dönemde olmadığınızı belirtelim.

Yükselen Akrep : 6 -31 Ekim Venüs Akrep Burcunda retro sürecinde olacak. Her türlü ikili ilişkilerde çok önemli bir sınavdan geçiyor olabilirsiniz. Ortalık karıştıran durumlara karşı hazırlıklı olmanız gerekir, manüpülasyon kol geziyor. Ne siz birilerini etkiniz altına almaya çalışın ne de onların sizi etkisi altına almalarına izin verin. Bol bol her durumu değerlendirin. İlişkisi olan yükselen Akrep’lerin ilişkilerini gözden geçirmeleri gereken bir süreçte olduklarını belirtelim ancak karar vermek için iyi bir dönem olmadığının da altını çizelim. İşiniz için de aynı durum geçerli, zaman çok yavaş akabilir, bu durum sizi gerebilir ve yanlış adımlar attırabilir. Bol bol kendinizi iyi hissedeceğiniz şeylere zaman ayırın bu dönem, yeni aksiyonlar almayın. Eskiler kapıda bitebilir ya da sizin de aklınıza düşebilir. Tutun kendinizi, ex’ten next olmayacağını biliyorsunuz. Bozulan güven geri gelmez, unutmayın. Yeni bir ilişkiye başlayanların huzuru da bulamayacaklarını belirtelim, 18 Kasım’a kadar duraklama döneminden geçin.

1-17 Kasım arası Venüs retrosu Terazi Burcunda devam ediyor olacak. Birçok şey kontrolden çıkabilir. Bilinçaltından çok önemli mesajlar alıyor olabilirsiniz, bu dönemi kendi derin değerlendirmenizi yaparak geçirmenizi tavsiye ederim. Kimseye anlatamayacağınız şeyler yaşama ihtimaliniz olabilir, gizli ilişkilere çekilebilirsiniz ya da gizli ilişkisi olanların ilişkisi artık gizlenemeyecek duruma gelebilir. Şüpheleriniz sizi içten kemirebilir, paranoya boyutuna gelmemek için psikolojik destek almak iyi bir yol olabilir. Bu dönemi en iyi yaratıcı taraflarınızla bir şeyler üreterek değerlendirebilirsiniz. Yalnızlık iyi gelecektir.

Yükselen Yay : 6 -31 Ekim Venüs Akrep Burcunda retro sürecinde olacak. Kontrol edemediğiniz ne varsa önünüze düşebilir, iş çığırından çıkıyormuş gibi hissedebilirsiniz. Çok zorlanabilirsiniz, kendinizde ketum davranışlar gözlemleyebilirsiniz. Yanlış ilişkilere dikkat etmeniz gerekecek. Kendinizden gizlediğiniz gerçeklerle yüzleşmek zorunda kalabilirsiniz. Bunlardan kaçmak hata yaptırır. Gizli işlerin içinde bulabilirsiniz kendini ayrıca, hislerinizi açıklayamayacağınız durumlara çekilmeyin, tuzak ilişkileri hissedeceksiniz, bile bile lades demeyin, boşuna değersizlik duyguları ekmeyin bilinçaltınıza. Korkularınız, fobileriniz tetiklenebilir. Psikolojik, astrolojik ya da ruhsal anlamda danışmanlıklar almak için çok uygun bir dönem olur, farkındalığınız artar, şiddetle tavsiye ederim. Yoga, nefes, meditasyon, dua da iyi gelecektir. Büyük bakmaya gayret edin, içinizde olanı-biteni iyi değerlendirin. Kayıplarınızı sindirmeye çalışın.

1-17 Kasım arası Venüs retrosu Terazi Burcunda devam ediyor olacak. Sosyal çevrenizde ilişkiler karışabilir. Arkadaşlık ilişkilerinizi sorgulayabilirsiniz. Şüpheli durumlar can sıkabilir. Arkadaşlıklarınız arasında kıskançlıklar olabilir. Eski defterler açılacaksa kin kusmamaya, kalp kırmamaya dikkat edin. Aşk hayatınızda işler yolunda gitmeyebilir. Ebeveyn Yay’lar için çocuklarla ilgili tatsız problemler önünüze gelebilir. Beklentileri en düşük düzeyde tutmanızda fayda var. Eski bir hobinize geri dönüş yapmak için harika bir zamandır. Duraklama dönemine girmek, belki biraz kendinizle kalmak da iyi gelebilir.

Yükselen Oğlak : 6 -31 Ekim Venüs Akrep Burcunda retro sürecinde olacak. Özellikle sosyal çevreniz ve arkadaşlık ilişkilerinizde güveninizi sarsacak gelişmeler yaşayabilirsiniz. Durumu her iki taraftan değerlendirmeye ve gözlememeye çalışın. Sınırlarınıza takılmasın olaylar, retro bitimine kadar yanlış adımlar atma potansiyelinizi unutmayın. 11’nci ev, sosyal çevrenizde güveninizi sarsacak gelişmelerle yüzleşebilirsiniz. Belki bu süre içinde biraz yalnız kalmak daha doğru olabilir. Eski arkadaşlarınız karşınıza çıkabilir. Eski hesapları çözmek için bir şans olabilir. Özellikle kariyer hayatınızdan kazandığınız arkadaşlarınızdan tatsız haberler alabilirsiniz. Beklentilerinizi minimumda tutmanızı tavsiye ederim.

1-17 Kasım arası Venüs retrosu Terazi Burcunda devam ediyor olacak. Kariyer hayatınızda bazı engellerle karşılaşmanız mümkün. Üstlerinizden gerekli desteği göremeyebilirsiniz, kendinizi başarısız hissedebilirsiniz ancak duruma çok duygusal yaklaşıyor olabilirsiniz. Bu yüzden retro bitimine kadar iç değerlendirmenizi yapın ancak aksiyon almayın, bekleyin. Geleceğe dönük kararlar almak için iyi bir dönemde değilsiniz. Hedefleriniz üzerinde yeniden değerlendirmeler yaparak geçirebilirsiniz bu süreci, umudunuzu kaybetmeyin. Yeni bir işe girişmemelisiniz, gelen teklifleri kabul etmeden önce mutlaka Kasım’ın ikinci yarısına kadar düşünün. İlişkilerinizle ilgili büyük kararlar almaktan da kaçının. Aile büyükleriyle aranızda tatsız konular gelişebilir. Eski konular açılabilir. Agresif tutumlardansa yapıcı olmanızı tavsiye ederim.

Yükselen Kova : 6 -31 Ekim Venüs Akrep Burcunda retro sürecinde olacak. İş/kariyer hayatınızda bazı tatsızlıklar, engellerle karşılaşabilirsiniz. Özellikle üstlerinizden destek göremeyeceğiniz bir süreçtir, biraz zamana ihtiyacınız olacaktır, hemen pes etmeyin. Eski, bitirdiğiniz işlere geri dönmeniz gerekebilir, hesap sorulabilir size. Özgürlüğünüzün kısıtlandığını hissedebilirsiniz. Sıkışıklık tavan olabilir. Yeni iş fırsatlarını değerlendirmek içinizden gelebilir, değerlendirin ancak aksiyon almak için retronun bitimini bekleyin. Hem ev hem kariyer hayatınızda bir sıkışıklık olabilir, ailevi konular da karışabilir. Bu dönemi empatik ve adil yaklaşımlar içinde değerlendirmeniz daha doğru olur.

1-17 Kasım arası Venüs retrosu Terazi Burcunda devam ediyor olacak. Yurtdışı/uluslararası her konudaki işlerinizde bir takım gecikmeler gözlemleyebilirsiniz. İşler yolunda gitmeyebilir. Özellikle ithalat-ihracatla uğraşan yükselen Kova’ların dereyi görmeden paçayı sıvamamaları gerekir, büyük riskler alınmamalıdır. Her türlü yazılı/sözlü konularda dikkat edilmelidir, yanlış anlaşılabilir ya da yanlış anlayabilirsiniz. Yapmış olduğunuz işlerin üzerinden tekrar geçmek zorunda kalabilirsiniz. Umudunuzu kaybettiğiniz bir süreçten geçebilirsiniz ancak vaz geçmeden önce retronun bitmesini bekleyin mutlaka.

Yükselen Balık : 6 -31 Ekim Venüs Akrep Burcunda retro sürecinde olacak. Geçmişte yarım bıraktığınız bir eğitim varsa geri dönmek için güzel bir zaman diliminde olabilirsiniz. Uluslararası/yurt dışı işleriniz biraz sorunlu olabilir. Uzak akrabalardan tatsız haberler gelebilir. Hukuki konularda geriye dönük işler başınıza iş açabilir. Geçmiş davalardan sonuç alınabilir. Umudunuzu kaybetmenize sebep olan süreçler canınızı sıkabilir ancak vazgeçmeden önce retronun bitmesini bekleyin. İnançlarınızı sorgulayabilirsiniz, her şerdeki hayrı görmeye çalışın. Daraldığınız her konuda belki bazı şeylerin doğru zamanı henüz gelmemiş olabilir diye düşünün.

1-17 Kasım arası Venüs retrosu Terazi Burcunda devam ediyor olacak. Ödemeler, borçlar, alacaklar, vergi-sigorta, tazminat, miras gibi konular gündeminizi oluşturabilir. Finansal kaynak arayışınız olabilir ancak kredi almak için uygun bir zamanda olmadığınızın altını çizelim. Mümkünse Venüs retosunun bitmesini beklemelisiniz. Ödemelerde ve alacaklarda gecikmeler olabilir. Maddi durumunuzu yönetirken bir takım krizlerle baş etmek zorunda kalabilirsiniz. Eski ilişkilerinize karşı cinsel enerjiniz yükselebilir, sonunda kendinizi iyi hissetmeyeceğiniz, ruhunuza zarar vereceğiniz kararlardan uzak durun. Kadın hastalıklarına dikkat edin. Ameliyat kararı alınabilir ancak elinizdeyse tarihi retro bitimine göre ayarlayın.

Çağla Akgün

Bu Yazıya Tepkin Nedir?
Bayıldım
0
Beğendim
0
Emin Değilim
0
Enteresan
0
Şaşırdım
0
Yorumları Gör (2)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

payment

gökyüzüderki © 2021 - Tüm Hakları Saklıdır.

En Yukarı Git
%10 İNDİRİM KAZAN!
En güncel yazılar, eğitimler ve kampanyalardan haberdar olmak için e-posta bültenimize abone ol. %10 indirim kazan!
  ABONE OL
  Gizlilik politikası bilgilendirme metinini okudum, onaylıyorum.