Şu An Okunuyor
Ben bize inanıyorum ! Yeniay Terazi’de !

Ben bize inanıyorum ! Yeniay Terazi’de !

4 Mart 1966’da bir röportajda John Lennon, “Beatles şu anda İsa’dan daha popüler” diye bir cümle kurmuş ve bu cümle Amerikan halkı tarafından öfkeyle karşılanmış. Beatles plakları meydanlarda kırılmış, posterleri yakılmış. Büyük olaylar yaşanmış ve Amerika televizyonlarına açıklama yapmak zorunda kalmış John, demiş ki;

“Ben “İsa’dan daha iyiyiz, daha mükemmeliz” demiyorum veya karşılaştırmıyorum. Sadece söylediğim şekilde söyledim, ama yanlış bir ifadeydi ya da yanlış algılandı, hepsi bu. Bunun için üzgünüm, din karşıtı bir söylem değildi. Hala bu kadar yanlış ne yapmış olduğumu tam olarak anlamıyorum. Size ne demek istediğimi anlatmaya çalıştım; ama benden mutlaka bir özür bekliyorsanız ve bu sizi mutlu edecekse, özür dilerim”

Ne kadar zarif ifade etmiş, insanları anlamaya çalışmış, empati yapmış, iyi bir iletişim kurma çabasıyla sözleriyle sakinleştirmiş, bir adım atmış, gerektiğinden özür dilemiş, ara düzeltmiş. Çünkü John Lennon Terazi Burcu’ymuş. Ne kadar burcuna özgü bir davranış. Terazi demek, ilişki demek, ve o ilişki bir şekil kurulacaksa, işte bu şekil anlayış ve denge içinde kurulacak demek.

Terazi Burcu’nda bir Yeniay yaşıyor olacağız 28 Eylül 2019 Cumartesi günü, saatler 21:26’yı gösterdiğinde. Terazi deyince aklımıza sanat-estetik-güzellik-zarafet içeren pozitif şeyler gelmelidir. Çünkü Güneş Terazi Burcu’na vardığında, ışığı azalmaya başlıyor ve kendini ateş grubu burçları gibi etkin bir şekilde ortaya koyamıyor ve bunu sanatla-güzellikle ifade edebilme kabiliyeti geliştiriyor. Ay Terazi’de iken ise duygusal ihtiyacımız; paylaşmak, bir adım daha yaklaşmak, denge bulmak, eşitliği savunmak, ben ve karşımdakinden daha önemli bir şey olmadığını düşünmek oluyor. Sosyal ve ortama uyum sağlama enerjimiz aktive oluyor.

Güneş ve Ay’ın Terazi’deki yenilenmesi bakın nelere kadir;

 • Barış ortamı yaratmamız için bir şanstır daima.
 • Bir kere önce kendimizle barışalım ki bunu yaptığımızda cümle alem de bizimle barışma enerjisine giriyor olacak.
 • Her kimle, ne problemimiz varsa bir orta yol bulmak isteyelim, bütün evren ikna olmaya hazır ve de nazır.
 • Kendini sanatla ifade edebilen herkesin ne ürettiyse bunu sunma zamanıdır. Sahne sizin !
 • Yaşamımıza ahenk katma zamanıdır da. Sanatla, sevgiyle, hoşgörü ile.
 • Her ne konumuz varsa dibine inelim. Bilgilenelim. Güçlenelim.
 • Güzel düşünüp, güzel eyleyelim. Güzelleşelim.
 • Medeni bir şekilde iletişelim. Kavgaya mahal vermeyelim.

Başka….

Ah ilişkiler…

Doğduğumuzdan geldiğimiz bugüne kadar bizim kim olduğumuzu belirleyen ilişkiler…

Kendimize nasıl davrandığımızı da karşımızdakinden anladığımız ilişkiler…

Karşımızdaki olmasaydı “ben”den çıkamaz, “biz” olamazdık…

Ama “biz” olmadan önce de, “ben” olmak gerek…

Şöyle ki;

Yeniay demek hep yeni başlangıçlar demek ya… Bazılarımız için bu başlangıç, bir bitişin ardından gelebilir. (!) Gökyüzünde ilişkileri anlatan gezegen Venüs, Plüto’nun ölümcül etkisi altındayken dönüşüm şarttır (!) Çünkü “ben” olmama izin vermeyen bir “biz” bitmeye mahkumdur. İlişki bu, heyecanla başlar, alınır-verilir, denge kurmaya çalışılır, o denge kurulamayacak kadar ara açarsa, gün gelir biter de. Belki kıskançlık, belki kaybetme korkusu, belki çok zorlayıcı talepler… İlişkiler bu gibi önemli sebeplerden bitebilirler. Nasıl bittiği öyle önemli ki bu yeniayda. Biterken bile nazik olmamız gereken zamanlardan geçiyoruz. Teşekkürle uğurlamanın faydaları çoktur; ne istediğini sana öğretmiş bir kişi değerlidir. Ne istemediğini sana yaşayarak anlatmış bir kişi de değerlidir. Sonra, sen de onda yer edersin, ne yaşanmış olursa olsun, güzellikle anılırsın. Yani “biz” olamamışlara veda vakti geldiyse, onu da bu Terazi Yeniayı’nın yüzü suyu hürmetine, nezaketle tamamlamalı diyor gökyüzü bize.

Daha başka;

Konusu ilişki olmayanlar da olacak bu yeniayda…Mesela bir anlaşmanın-sözleşmenin-imzanın-teklifin tam da göbeğinde olabilirsiniz. Ticaret, iletişimle ilgili gündemler, araçlar ve aracılar, öğrenmeler, öğretmeler gibi herhangi bir konusu olanlar için de gökyüzü dönüşümlü enerjiler vadetmekte. Şöyle ki; kendinize öncülük etmek için, bir başkasının bilgisine, deneyimine, tavsiyesine ihtiyacınız olabilir ve o kişiyle yeni deneyimlere girebileceğinizin işaretlerini alıyor olabilirsiniz, biliniz ki gökyüzü sizi destekleyecektir. Yepyeni ortaklıkların kurulabilmesi sizi güçlendirebilir. Diğer yandan inanınız ki, zaten var olan ama artık dengesini kaybetmiş taraflar sebebiyle bitmesi gereken ortaklıklar da ayrılıkla dönüşecek ve gökyüzü bu durumu da destekleyecektir.

Dikkat Dikkat !

“Ya hep”, “ya hiç” tadında, karar vermekte sizi zorlayan durumlar yok değil. (!!) Harita yöneticisi Merkür’ün, ölüm gezegeni Plüto ile kurduğu zorlayıcı ilişki, suyun artık kaynadığını ve birçok şeyin eskisi gibi olmayacağını işaret ediyor. (!!) Yapılacak en güzel hareket, içinizdeki adil olabilen sese kulak vermek olacaktır. Şaşmasın adalet teraziniz, gram hak yemeyin, aman diyeyim. Yeni size doğru adımlar atıyorsunuz ve yeni siz, eski sizi gömmeden doğamaz. Hangi tür ilişkiye girmek üzereyseniz bunu göz önünde bulundurmayı unutmayın. Geri dönüşü olmayan adımlar atacak çok kişi olacak bu yeniayda. Her şeyimizi kayıp mı ederiz, yoksa dünden daha mı zenginleşiriz sorusunun cevabı kalp terazisinde. Kefelerinde kin-öfke-hesap-nefret-yarış bulundurmayan korkmasın tabii ki.

Güzel haberler yok mu, var;

Bir paragraf da Venüs-Jüpiter sekstiline açmalı tabii bu yeniayda. Malum, Venüs’ümüz bu yeniayın kraliçesi ve Terazi’deki konumuyla “daha ne olsun, mis mis” tadında…Ne katar bize bu Venüs-Jüpiter sekstili, anlatalım :

Astroloji’de Venüs küçük iyicil, Jüpiter ise büyük iyicildir. Ve bu gezegenlerin her ikisi de an itibariyle yönettiği burçlardalar (Venüs Terazi-Jüpiter Yay), yani çok güçlüler ve bizi de güçlendirebilirler. Sekstil açı, elimizden geleni yapmak arzusundaysak ve yapmaya koyulduysak bize destek olacak demektir. (!!!) Venüs, değerlerimizdir. Jüpiter inançlarımız. O halde kendimize inanırsak, değerimizi yükselteceğimiz fırsatlar yakalayabileceğimizi söylüyor gökyüzü (!!!) Sahip olduğumuz değerler iyi ki var’lar noktasına odaklanırsak, “benim onunla anlaşmaya gönlüm var” enerjisinde olursak manen ve madden zenginleşiriz. Bir adım atmaya gönlünüz olsun yani ve “önce o atsın” kafalarından uzak durunuz. Kim haklı, kim haksız tartışmaları yersiz, tıpkı John Lennon gibi, sizi sevenleri bilerek ya da bilmeyerek kırdıysanız mesela, samimi bir özür size yeniden kaybettiğiniz sizi kazandırır bu yeniayda ! Hem zaten üç günlük dünya, ölümlü dünya, kırmayalım “bizi” bu boyutta !

Ezcümle;

Bilgece kelimeler edin, sonra bırakın olsun. #letitbe

Üzerinizdeki gökyüzüne bakın. #skyisthelimit

Ben  “bize” inanıyorum ve değerimizi katlıyorum bilinci “aşk”a vardırır ! #ibelieveinus

Paul McCartney & John Lennon’un dünyayı ele geçiren şarkısı “Let it be”yi dinlemek öyle güzel olur ki bu yeniayda, hatta sonrasında da John Lennon’dan bir de “Imagine” çalmalı mesela…

Yükselen Burçlara göre kısa kısa tavsiyeleri şöyle gökyüzünün;

Yükselen Koç; İlişkilere dikkat. Yapıcı olun. Önemli kararlar alabilirsiniz, hayatınız değişebilir.

Yükselen Boğa; Günlük rutininizde yeni gelişmeler olabilir. İş hayatınıza dikkat. Sağlığınıza da.

Yükselen İkizler; Yeni aşk, yeni hayat ! Yeni bir hobi. Yeni sosyal çevre. Güzel zamanlar.

Yükselen Yengeç; Yeni tohumlar atın. Yeşereceksiniz. Ailevi gündemleriniz olabilir.

Yükselen Aslan; Yeni birşey öğrenmeye niyet edin. Yakın çevrenizden desteklisiniz.

Yükselen Başak; Maddi ve manevi değerlerinize odaklanın, yeni yatırımlar zamanı.

Yükselen Terazi; Kendinize dönük olun, fiziksel değişim iyi gelebilir. Hayata bakışınız değişebilir.

Yükselen Akrep; Kayıplar belki de kazançtır. Derin düşünün. Rüyalara dikkat !

Yükselen Yay; Umudunuz yükselecek. Yeni sosyal çevre size çok iyi gelir. Aşk kapıda olabilir.

Yükselen Oğlak; Hedef hep ileri. Dengeli davranın, adil olun. Üstlerden destek görebilirsiniz.

Yükselen Kova; Kendinizi eğitin. Uzaklara gidin. Paylaşın, tanıtın, yayınlayın.

Yükselen Balık; Gelir-gider dengesini tutturun. Paylaşımlı konular gündeminiz olabilir. Rüyalar önemli.

Çağla Akgün

 

 

 

 

 

Bu Yazıya Tepkin Nedir?
Bayıldım
0
Beğendim
0
Emin Değilim
0
Enteresan
0
Şaşırdım
0
Yorumları Gör (0)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

payment

gökyüzüderki © 2021 - Tüm Hakları Saklıdır.

En Yukarı Git
%10 İNDİRİM KAZAN!
En güncel yazılar, eğitimler ve kampanyalardan haberdar olmak için e-posta bültenimize abone ol. %10 indirim kazan!
  ABONE OL
  Gizlilik politikası bilgilendirme metinini okudum, onaylıyorum.