Şu An Okunuyor
Hayat hep seçimlerimiz…DOLUNAY KOÇ’ta…

Hayat hep seçimlerimiz…DOLUNAY KOÇ’ta…

Leonardo Da Vinci, “Son Akşam Yemeği – The last Supper” isimli resmi yapmayı düşündüğünde büyük bir güçlükle karşılaştı. İyiyi İsa’nın bedeninde, kötüyü de İsa’nın arkadaşı olan ve son akşam yemeğinde ona ihanet etmeye karar veren Yahuda’nın bedeninde tasvir etmek zorundaydı. Resmi yarım bırakarak bu iki kişi için model olarak kullanacağı birilerini aramaya başladı. Bir gün bir koronun verdiği konser sırasında korodakilerden birinin İsa tasvirine çok uyduğunu fark etti ve onu poz vermesi için atölyesine davet etti, sayısız taslak ve eskiz çizdi.

Aradan 3 yıl geçti, “Son Akşam Yemeği” neredeyse tamamlanmıştı, ancak Leonardo Da Vinci henüz Yahuda için kullanacağı modeli bulamamıştı. Leonardo’nun çalıştığı kilisenin kardinali resmi bir an önce bitirmesi için ressamı zorlamaya başlamıştı. Günlerce aradıktan sonra Leonardo vaktinden önce yaşlanmış genç bir adam buldu. Paçavralar içindeki bu adam, sarhoşluktan kendinden geçmiş bir durumda kaldırım kenarında yığılmıştı. Leonardo yardımcılarına adamı güçlükle de olsa kiliseye taşımalarını söyledi. Çünkü artık taslak çizecek zamanı kalmamıştı. Kiliseye varınca yardımcılar adamı ayağa diktiler. Zavallı başına gelenleri anlamamıştı.

Leonardo adamın yüzünde görünen inançsızlığı, günahı, bencilliği resme geçiriyordu. Leonardo işini bitirdiğinde, o zamana kadar sarhoşluğun etkisinden kurtulmuş olan berduş gözlerini açtı ve bu harika duvar resmini gördü.

Şaşkınlık ve hüzün dolu bir sesle şöyle dedi : “Ben bu resmi daha önce gördüm”

“Ne zaman” diye sordu Leonardo Da Vinci, o da şaşırmıştı.

“Üç yıl önce” dedi adam. “Elimde avucumda olanı kaybetmeden önce. O sıralarda bir koroda şarkı  söylüyordum, pek çok hayalim vardı. Bir ressam beni İsa’nın yüzü için modellik yapmak üzere davet etmişti”

Bu dünyada fiziksel olarak var olma gayreti MULAHADRA Çakra’nın ilkesidir. Yani KÖK ÇAKRA. Bunun blokesiyle karşılaştığımızda, endişeli haller sarabilir bizi, ölüm korkusu duyabiliriz, kaybetme korkusu çok yükselebilir, kendimizi değersiz hissedebiliriz. Kendimize olan güvenimizi kaybedebiliriz. Öfkeden dolayı her şeyi berbat edebiliriz. Kırabiliriz. Kendimizi koruma güdüsü altında başkalarının üstünü çizebiliriz, onları ezebiliriz. Dolaşım sorunları yaşayabiliriz. Cinsel problemler baş gösterebilir, zorlamalar, bencillikler, çift taraflı acılar çekmemize sebep olabilir. Sevgi olmadan bolluk-bereket olmaz, bu yüzden fakirleşebiliriz. Yalnızlaşabiliriz. Yaşanılan ekonomik problemler sonunda bizi panik atak, kaygı gibi psikolojik rahatsızlıklara itebilir. Ve bu çakra en önemli çakradır, çalışmadığında diğer çakralar da doğru devinim gösteremezler. Kapanırız, çökeriz, her şey ters gider. Kök çakramız başlatandır, hayatta bırakan, yaşam enerjimizi doğrudan etkileyen çakradır.

KOÇ, bu çakranın burçlarındandır. Çünkü yaşama hevesimiz KOÇ’tur. Dünyaya geldiğimiz ilk andan itibaren bir mücadele başlatırız ve savaşarak kendimizi ortaya koyarız.

KOÇ ve başlamak ve mücadele ve KÖK çakra…

BEN olmak ve sonrası…

Hep kendi seçimlerimizle sonuçlanan hikayelerimiz…

14 Ekim Pazartesi günü saatler gece yarısını geçtiğinde ve 00:07’ye vardığında KOÇ BURCU’nda bir dolunay meydana gelecek. Felaket şekilde kendimizi seçme güdümüz aktifken, pek de destek bulamadığımız, bazı engellerle karşılaşacağımız bir gökyüzü görünümüne sahip gibiyiz. Tabir-i caizse kendi bombamızın pimini kendimiz çekeceğiz gibi duruyor. Yeri her geldiğinde, hayat hep seçimlerdir diyoruz, her ne öğrendiysek, kendimizce doğrumuz her neyse ve kimse, onu seçerek bir yola girdiğimizden bahsediyoruz. Yine bir seçim zamanı geldi, çattı. Kendimizi ne kadar tanıyorsak, neyin kendimizce doğru olduğuna inanıyorsak onu seçelim elbette, ancak her neyi seçeceksek içimizdeki İYİ’nin ve KÖTÜ’nün büyük bir savaş verdiğini ve kazananın kaderimizi değiştireceğini bilerek seçelim.

Kimi çamur var bataklık, kimi çamur var şifalık. Ruh hangi çamura gireceğini bilerek hareket eder. Kimimizce kötüyü, kimimizce iyiyi seçer gibi görünse de KOÇ dolunayında el-alem mevzusu şöyle bir kenara dursun, herkes kendini gözlemlesin, kendine odaklansın. Gökyüzünde gezegenler birbirleriyle bir mücadele içindeyken elbette biz de yer yüzünde kendimizle mücadele içinde oluruz şüphesiz. Bu mücadelede illüzyonumuz “ilişkiler” ve birbirimize gösterdiğimiz tavır bize yeni kaderler çizecek. Bize biz kimmişiz aslında, kim olmayı seçiyormuşuz, kim olarak yola devam edecekmişiz aynalayacak o ilişkiler.

Neden bunları yaşıyoruz ?

Çünkü KÖK ÇAKRA’da sıkıntı var. Enerji fiziksel bedenimizde devinemiyor. Siz deyin “mevsim değişti, ayak uyduramadım, bağışıklığım çöktü”, ben diyeyim “korkuyoruz, kendimiz olmaktan, bereketsizlikten, hatta belki de isteyerek ya da istemeyerek kıracak olmaktan”… Ürkekliğimiz çok üst boyutlarda ve KOÇ kendince kendi gibi savaşmak isterken eli ayağı karışmış gibi hissediyor. Her an KÖTÜ’yü seçebilir ve hanesine geri dönüşü olmayan karmalar yazabilir. Üstelik bir de acelesi var, hemen şimdi aksiyona geçmesi gerek, bekleyemez, bekletilemez, sabırdan bahsedilemez, derhal baskısı da had safhada.

İSA ve YAHUDA’nın aynı kişi olarak tabloda bulunmasının içimizdeki seçimlerimiz doğrultusundaki kendimize çok ışık tuttuğuna inanıyorum. Hayalleri olan birinden, inançsızlığı-bencilliği yüzünden okunan birine dönüşmek de elbette bir seçim. Tekamülümüzse başımız üstüne. Ve lakin, tam da bu noktada, hızlı bile olsa karar vermeden hemen önce “başka çaremiz yok” kafasından çıkıp, gökyüzünün başrolü AY’ın, gökyüzünün en büyük tanrısı JÜPİTER ile kurduğu iletişime odaklanabiliriz. Fizik alemde ruhu bedenlenen varlıklar olarak dualiteyi gerçek kıldık madem, ruha toz kondurmadan ilerlemeyi tercih edersek, dualitenin “iyi” yönünü, işte bu ilişkiyi gözeterek kendimize yeni bir yön çizebiliriz. Gökyüzünün en büyük iyicili, gönlümüze bir refahlık katmak istercesine dolunayın etkilerini de olumlu yönde büyütebilir. KOÇ saf olandır, cesurdur, tanrısal arzunun ilk kıvılcımıdır. Yaşam enerjisini her daim canlı tutmaya programlanmış, geleceğe dönük yüzü ile bizim tam halimizi ayakta tutacak olandır. Düşerse de kalkar, yılmaz. Yeter ki, kalbimizin su katılmamış halini dinleyelim, başlangıcımızı hatırlayalım. Tanrı’nın bize kendinden üflediği ruhun koruyuculuğuna güvenelim. Son verdiğimiz her neyse, o başlangıca ihanet etmeyelim de, ilahi adalete güvenmeyi ihmal etmeyelim de, tekliğine-birliğine-kadim düzenin bir parçası olduğumuza inanalım da, gerisi varsın fırtınalar olsun, gelir de geçer, kışın arkası bahardır zaten, KOÇ ile nasılsa başlar yeniden.

Gökyüzünün diyeceği o ki; Jüpiter’in de sonsuz desteğiyle, kalbin büyüdüğü yerde “sevgi”yi çoğaltmak elindedir. Bolluk-bereket işte bu kelimenin türememiş saf halinde gizlidir. Eylemimiz an itibariyle ve her daim de “sev” olmalıdır. O vakit zenginleşiriz. Fakirlik korkusunun esamesi okunmaz. Depresyonun “d”si görünmez, kaygı bütün dillerin sözlüğünden silinir gider. Dolaşım bozukluğu diye bir şey kalmaz. Kök çakramız mutlu mesut, tepe çakramızla bir ve ahenk içinde devinir durur. Kendimize güveniriz, evrene güveniriz. Kendimi severiz, karşımızdakini severiz. Ruhumuz bedenimizle, bedenimiz evrenle bütün olur, rızıklarımız nasibimiz olur elbet evvel Allah. İnananın yanındadır bu dolunay, inanmayana dualitenin öbür tarafında başarılar.

Yükselen burçlara göre KOÇ dolunayının mesajları şöyle;

Yükselen Koç; Hedefledikleriniz için güdüsel olarak çok yükseliyor olabilirsiniz ancak büyük tepkiler zamanı değil. Kendi kişisel gelişimize odaklanın. İlişkileriniz hiç olmadığı kadar ayna tutacak size, kendi kimliğinizi karşınızdakinden görmeye çalışın. Biten ya da başlayan ilişkiler çok dönüştürücü olacaktır.

Yükselen Boğa; Her nerede mutsuzsanız, orayı ve oradayken hissettiklerinizi gözlemleyin. Size iyi gelmeyen yerlerden uzaklaşmalısınız, sağlığınıza yansıyabilir. Finansal konular gündeminiz olabilir. Zihinsel olarak büyük dönüşmeyi hedefleyin. Kayıplarınız belki de kazançlarınızdır. Sabit bakmayın.

Yükselen İkizler; Sosyal çevrenizde ortalık biraz karışabilir, belki de sizin de uzaklaşmanız gereken insanları görmeniz gerekir. Başkalarının kaynakları, miras, ödemeler, krediler gibi maddi konular da dönüşüm beklenebilir. Eşiniz/sevgiliniz/ortağınızdan destek görebileceğiniz zamanlardasınız.

Yükselen Yengeç; Çok hayati seçimler yapmak üzere olabilirsiniz, önceliğiniz içsel güvenliğiniz olmalı, güven vermeyen kişilerden yakınlık derecesine bakmadan uzaklaşmalısınız. İlişkilerde dönüşüm kaçınılmaz gibi duruyor. İş hayatınızda şans sizden yana. Çok yoğunlaşabilirsiniz, sağlığa dikkat.

Yükselen Aslan; Yurtdışı, uluslararası işlerinizle ilgili karar zamanlarındasınız. Umutlarınız da enerjiniz de yüksek. Haklılığınızı savunurken abartılı tepkilerden kaçınmakta fayda var. Birlikte çalıştığınız insanlarla yol ayrımına gelebilirsiniz. Borsa gibi para işlemlerinde şans sizden yana olabilir.

Yükselen Başak; Paylaşımlı konularınız için bir mücadele vermek durumunda kalabilirsiniz. Maddi konularda hızlı kararlar almanız gerekebilir. Aşk hayatınızda dönüşüm şart gibi gözüküyor, direnmemelisiniz. Aileniz, iç meseleleriniz konusunda bütünleştirici ve güzel etkiler var.

Yükselen Terazi; Her türlü ikili ilişkilerinizle ilgili dönüm noktasında olabilirsiniz. Ailevi konularda bazı şeylerin eskisi gibi olmadığını kabullenmek zorunda kalabilirsiniz. Temelden değişim şart. Zihinsel konularda büyüme fırsatı yakalayabilirsiniz. Yeni bir eğitim kararı almak farkındalık yaratacaktır.

Yükselen Akrep; İş hayatınızla ilgili hızlı bir gelişme beklenebilir. Birlikte çalıştığınız kişilere karşı objektif olmanızda fayda var. Kardeşler ve yakın çevrenizle ilişkilerinizde artık bir dönüşüm zamanındasınız. Fikirleriniz de dönüşecektir. Maddi gelirlerinizi arttıracak gelişmeler gündeminizde.

Yükselen Yay; Enerjinizin ve motivasyonunuzun yükseldiğini hissedebilirsiniz. Sosyalliğiniz artacaktır. Çocuklarla ilgili önemli kararlar alabilirsiniz. Aşk hayatınız hareketli. Gelir-gider alanınızda değişim/dönüşüm bekleniyor. Yeni iş fırsatları yakalayabilirsiniz, global durumlar söz konusu olabilir.

Yükselen Oğlak; Evinizi, yuvanızı, ailenizi ilgilendiren durumlarla ilgili yeni kararlar alabilirsiniz. Taşınmalar söz konusu olabilir. Hayata bakış açınız, işiniz, ilişkilerinizi dönüştürmek üzere baskı hissediyor olabilirsiniz. Sorumluluklarınız artabilir. Rüyalardan olumlu mesajlar gelebilir.

Yükselen Kova; Kardeşlerle, yakın çevreyle ilişkiler zorlayabilir. Adil olmayan durumlar sebebiyle gerilim söz konusu olabilir. Yeni bir eğitim kararı alabilirsiniz. Kontrolün sizde olmadığı durumlarla baş etmek durumunda kalabilirsiniz. Sosyal çevrenizden destek göreceğiniz zamanlardasınız.

Yükselen Balık; Finansal konularda çözüme ulaşacak konularınız olabilir. Yeteneklerinizi gelire çevirmek üzere hareketlenebilirsiniz. Bazı insanlardan uzaklaşa kararı almanız gerekebilir, fedakarlık yapmamalısınız. Kariyer ve hedeflediğiniz konularla ilgili fırsatlar yakalanabilir.

 

Bu Yazıya Tepkin Nedir?
Bayıldım
0
Beğendim
0
Emin Değilim
0
Enteresan
0
Şaşırdım
0
Yorumları Gör (2)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

payment

gökyüzüderki © 2021 - Tüm Hakları Saklıdır.

En Yukarı Git
%10 İNDİRİM KAZAN!
En güncel yazılar, eğitimler ve kampanyalardan haberdar olmak için e-posta bültenimize abone ol. %10 indirim kazan!
    ABONE OL
    Gizlilik politikası bilgilendirme metinini okudum, onaylıyorum.