Şu An Okunuyor
ben demiştim…dolunay başak’ta!

ben demiştim…dolunay başak’ta!

Altın çağından demir çağına geçildiğinde, pandoranın kutusu açılmış ve bütün kötülükler dünyaya yayılmış. Dünya cehennemi yaşarken, insanlar ümitsizlik içindeyken, Astraea gördüğü bunca ahlaksızlıklar, hak-hukuk tanımayan adaletsizlikler karşısında yer yüzünden ayrılmayı seçip gökyüzünde bir takım yıldızı olmayı seçmiş. Çok üzülmüş, yukarıdan dünyayı izlediğinde her yerin çamurlaşmış olduğunu gördüğünde göz yaşlarına hakim olamamış ve gözyaşlarının düştüğü yerlerde aster adı verilen çiçekler birer yıldız haline gelmişler. Bazılarımızın yıldız çiçeği, bazılarımızın yıldızpatı diye bildiği çiçek, adını bu takım yıldızından almakta yani. İlk keşfedildiği andan beri tıbbi amaçlı pek çok şeyde kullanılmış. Kuduz köpek ısırıklarından tutun, zihinsel hastalıklara ve hatta kötü ruhlardan uzaklaştırmaya kadar pek çok şeye iyi geldiği yazıyor kaynaklarda. Aster yaprakları yakılan yere yılanlar da uğramıyormuş. Dahası; sabrı, zarafeti, güvenilirliği de simgeliyormuş bitki dilinde. Astraea mitoloji’de Başak Burcu’yla hayat buluyor. Görünen o ki; şifalı bir çiçek. Tıpkı Başak gibi.

27 Şubat 2021’de Başak Burcu’nda bir dolunay meydana gelecek. Güneş ve Ay’ın zıt konumda olması sebebiyle bizi duygu-mantık ikileminde bırakacağı bu dolunayda gökyüzü buram buram mantıklı olanı seçmemiz gerektiğini belirtecek. Başak daima çaredir. O en didik detaylara hakim, her probleme çözüm bulandır. Dolunay şüphesiz pek çoğumuzun yumuşak karnından vuracak, razı bile olsak illa ki bir seçim yapmak zorunda bırakacak ve mantıklı olanı seçmezsek sanki Astraea bize küsecek, yeryüzünde bizi yalnız bırakacak gibi duruyor. Toplulukların düzeninin temelini oluşturan bir tanrıça olduğunu da hatırlatalım, onun önerileri daima hayat kurtarır ve dinlemezsek Astraea oyunun dışına çıkacak, biz gelecekte kendi “ama”larımızla ellerimiz başımızda “ahh nasıl dinlemedim” derken, o da “ben demiştim” diyecek gökyüzünden. İçimizdeki Astraea bize mantıklı olanı fısıldıyor bu dolunayda, onu dinlesek iyi ederiz.

Başak dolunaylarında eteğimizdeki tüm taşları dökmemiz istenir, her şeye en detaylı gözlerle bakmamız ve şu soruyu sormamız istenir “bunun bana faydası nedir?”. Son derece mantıklı olmamız bekleniyor. Hasat ve hesap zamanı yani. Bana faydası yoksa bunu bırakıyorum, buradan çıkıyorum diyebilmektir. Baştan sona tüm temizlik yapılacak, sonra en baştan bir kere daha son kontroller de yapılacak. Aklımız bize “tamam” diyene kadar her konunun üzerinden milyonlarca kez geçilecek. Eğer detaylarda boğulmadan, sabırla tüm koşulları hijyenik bir hale getirebilirsek, bu dolunayın kazananı oluruz.

Bu dolunayın burç özelliklerinden kaynaklı iki kritik konusu vardır. Kendinize dürüst davranırsanız fark edebilirsiniz. Birincisi bağımlılıklar. Size iyi hissettirebilirler ancak özde zarar verirler. İkincisi ise kendini kandırmak. Dövüyor ama beni sevdiğinden gibi bir şey bu. Gerçeği özünüz, en masum yanınız çok iyi biliyor, siz orayı terk etme cesareti gösteremezseniz kendinizi kandırmış olursunuz. Olsun ben seviyorum’lar, razıyım’lar, ben böyle mutluyum’lar bu dolunayda kaybettirir. Hem zaman hem de sağlık kaybettirir. Dahası, değerinizi, bereketinizi de kaybettirir. Her iki kritik konu doğru yönetilemezse sonuç hüsran olacaktır ve Astraea fısıldayacaktır; “ben demiştim”.

Başak toprak elementidir ve verimlidir. Zengindir, çünkü üretendir ve çalışkandır. Toprağınıza iyi bakmalısınız, hasatı iyi yapmalısınız. Zarar veren otlardan ayrıştırılmayan toprak, faydalı olan tüm ürünleri yok edecektir. Bakarsanız bağ, bakmasanız dağ olacaktır. Kendinize iyi bakın bu dolunayda. Sağlıklı olan sizde kalsın, olmayana veda edin. Son derece gerçekçi ve çok bilen gökyüzüne bugünlerde gıcık olabiliriz. Çok duygusuz bulabiliriz. Bizi aşırı eleştirebilir, yargılayabilir ve itici gözükebilir. Acı gerçeklerle yüzleştirebilir. Ve fakat hepsi bize doğru çözümlerle daha sağlıklı şartları oluşturmak için olacaktır, aklımızdan çıkmasın. Gökyüzü bize, “o kiloyu vermek istiyorsan, o çikolatayı yemeyeceksin güzel kardeşim” diyecek, biz de “haklısın, yemeyeceğim” diyeceğiz. Eğer “sana ne be” dersek, yazın plajda çikolata yememiş vücutlara bakıp  Astraea’yı anabiliriz.

Anlatabildim mi 😊

Başak Burcu dolunayının yükselen burçlara kısa mesajları şöyle;

Yükselen Koç; Sağlığa dikkat, vücut işaretlerini dinle. Kendine çeki-düzen ver. Hızlı hareket etme, sıkılma. Sabırla içine sine sine yap. Arkadaşlarından güzel fikirler alabilirsin, birlikte sosyal güzel işlere imza atabilirsiniz. Gelecek beklentilerin için çalışmaya başla, aklını kullan.

Yükselen Boğa; Yeni bir hobiye başla. Seramik olabilir, çiçekler yetiştirebilirsin. Aşk hayatında eleştirilere açık ol. Çocukların için mantıklı olanı seç. Büyük riskler alma. Kontrollü ol. Kariyer ve hedeflerinle ilgili üstlerinden değerli fikirler alabilirsin. Kariyerinle ilgili önemli kararlar zamanı olabilir.

Yükselen İkizler; Ailenle ilgili problemlerinle ilgilenme vakti. Herkes için sağlıklı kararlar al. Ev, yerleşim konularında aksiyon alınabilir, taşınabilirsin. Kendini geliştireceğin, sana vizyon katacak, akademik seviyelerde yeni eğitimlere başlama kararı için doğru zamandasın.

Yükselen Yengeç; Kafanda deli sorular var, hepsine sabırla eğil, detaylar önemli olacak, yaratıcı fikirler çıkartabilirsin. Ticari konularda adımlar atılabilir. Yeni bir eğitime başlayabilirsin. Yakın çevrenden gelen eleştirileri sağlıklı bir şekilde değerlendir. Paylaşımlı para konularında bir çözüm bulunabilir.

Yükselen Aslan; Ayağını yorganına göre uzatacağın bir dönemdesin, hesabını iyi yap. Lüks harcamalar yapmamalısın. Yeteneklerini gelire çevirebileceğin fırsatlar olabilir, değerlendir. İlişkilerinde bir orta yol bulabilmek için medeni bir şekilde iletişim kur. Ortaklı konularla ilgili önemli sonuçlar alınabilir.

Yükselen Başak; Çok önemli kararlar zamanı. Kendin için en sağlıklı olanı seçmelisin. Hayata bakış açın değişebilir. İlişkilerinde adil ol, kendini ve karşındakini yargılama. Bağımlılıklarından vazgeçme ve sağlıklı yaşam tercihlerine yönel. Çalışma koşullarınla ilgili yeni durumlar ortaya çıkabilir.

Yükselen Terazi; Biraz sıkışık hissedebilirsin, kontrol edemediğin durumlar seni zora sokabilir. Gizli konuların açığa çıkması sebebiyle gerçeklerle yüzleşebilirsin. Bol bol kendini dinle, ruhsal çalışmalar, teslimiyet iyi gelecektir. Yeni hobi fikirlerini değerlendir. Aşk hayatında güzel gelişmeler olabilir.

Yükselen Akrep; Sosyal çevrenin desteğiyle maddi-manevi yardımlar yapan kurumlarla işbirliği yapabilirsin. Gelecek beklentilerin için hesap zamanındasın, bunları gerçek kılabilecek planları ele alma zamanı. Evin, ailenin konularıyla ilgilenebilirsin, yeni fikirler çıkabilir, imzalar atılabilir.

Yükselen Yay; Kariyerinle ilgili önemli kararlar alabilirsin, çok çalışman, detaylı işlere girmen beklenebilir. Statün değişebilir. Yeni hedefler için de tetikleneceğin bir zamandasın. Çok değerli fikirler aklına gelebilir, yakın çevrenle birlikte bunları ele al, imza olabilir. Eğitime başlanabilir.

Yükselen Oğlak; Sana vizyon katacak, değerli bilgiler edineceğin eğitimler söz konusu olabilir. Hukuki konular sonuca ulaşabilir. Duyuru, yayınlama, reklam işleri için güzel zamanlardasın. Yeni gelir elde edeceğin fikirler, kaynaklar ortaya çıkabilir. Maddi konularda şans ve fırsatlar yakalayabilirsin.

Yükselen Kova; Ödemeler, borçlar, alacaklar, vergi, sigorta, miras, kredi gibi konular gündeminde olabilir. Paylaşımlı konularla ilgili sonuçlar alınabilir. Yeni ve sıra dışı fikirlerini hayata geçirebileceğin önemli fırsatlar yakalayabilirsin. Fiziksel değişim kararları alınabilir.

Yükselen Balık; Her türlü ikili ilişkilerde gündemin biraz gergin olabilir. Duygusal kararlar almamalısın. Karşındaki kişinin fikirleri sağlıklı olabilir, eleştirileri çok kişisel alma. Doğru olanı her iki kişi içinde seçebilmek gerek. Sağlığına dikkat et. Rüyalarında çok bilinçaltı mesajlı olabilir, önemse.

Çağla Akgün

Bu Yazıya Tepkin Nedir?
Bayıldım
0
Beğendim
0
Emin Değilim
0
Enteresan
0
Şaşırdım
0
Yorumları Gör (0)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

payment

gökyüzüderki © 2021 - Tüm Hakları Saklıdır.

En Yukarı Git
%10 İNDİRİM KAZAN!
En güncel yazılar, eğitimler ve kampanyalardan haberdar olmak için e-posta bültenimize abone ol. %10 indirim kazan!
    ABONE OL
    Gizlilik politikası bilgilendirme metinini okudum, onaylıyorum.