Şu An Okunuyor
Bilgelik yoluna giriş bileti ! Oğlak Burcu’nda Ay Tutulması

Bilgelik yoluna giriş bileti ! Oğlak Burcu’nda Ay Tutulması

Yerin tanrısı Gaia ve göğün tanrısı Uranos evlenirler. Bunlardan altısı erkek altısı kadın oniki çocuk dünyaya gelir. Ancak yaptıkları her çocuk görünüş olarak çok çirkin, tipi bozuk, korkunç yüzleri ve yüzlerce kolları olan yaratıklara benzer. Uranos kendi çocuklarından iğrendiği için hepsini toprağın derinliklerine gömer. Gaia artık bu duruma katlanamaz ve Uranos’a bir oyun hazırlar. Bir tırpan yapar ve oğullarından babalarına ceza vermesini ister. Sadece korkusuz KRONOS bunu kabul eder. Bir gece Uranos ile Gaia tam sevişeceklerken Kronos saklandığı yerden çıkıp URANOS’un hayalarını tırpanla keser. Toprağın karanlıklarına gömer Uranos’u. Ve Kronos dönemi böylece başlar. Kronos düzeni getirir. Evren yeni düzeniyle altın çağını yaşar. Koyduğu kurallar uygulandıkça toprak bereketini gösterir. İstikrar oldukça insanlar da zenginleşir. Çünkü insanlar bu istikrarın karşısında kendisini güvende hissederler. Uyguladıkları disiplinli yaşam sayesinde büyük verim alırlar.

Kronos tahtını sağlamlaştırmıştır. Evrene düzeni getirmiş, kuralları katı bile olsa insanlar bu istikrara inanmışlardır. Kronos bulunduğu konumdan memnundur ve asla tahtının sallanması ihtimalini düşünemez bile. Sonra Rhea ile evlenir. Doğan çocuklarının yerine geçmesi ihtimali, onun korkusu haline gelir. Statüsünü asla kaybetmek istemez. Çare olarak doğan çocuklarını yutmaya başlar. Rhea bu duruma katlanamaz ve oğlu Zeus’u doğurur doğurmaz Girit’e kaçırır. Zeus gizlice büyütülür. Zeus büyüdüğünde Kronos’un otoritesine gerçekten de kafa tutacak ve Kronos’u savaşarak yenip, ölüler diyarının en derinlerine gönderecektir.

Kronos, babası Uranos’u da toprağın derinliklerine hapsetmişti. Gün geldi, bunun bedelini ona oğlu Zeus ödetti. Ve KARMA işte böylece doğmuş oldu. Kronos astroloji’de Satürn’dür. Karmaların lordudur Satürn. Korkulardır Satürn. Her ne kadar düzen ve sistem getirense de, esnek olmadığı için, yerini korumak ve kaybetme korkusu duyduğu için yaptığı acımasızlıklar sebebiyle Kronos da toprağın derinliklerinde yerini almıştır. Fakat hikaye burada bitmeyecektir. Satürn derinlerde kendisiyle yüzleşecek, korkularından arınacak, teslim olacak ve bilgeleşecektir. Zamanın da tanrısı olarak bildiğimiz Satürn’ ile karmalar yaşamlar boyunca ödenmeye devam edecektir.

Satürn zodyakta OĞLAK’ı yönetir. Dikkat edin, haritalarımızda Oğlak alanınız neresiyse orada işler zor yürür, engellerle karşılaşırsınız, o alandaki karma borçlarınız karşınıza çıkar, her şey gecikebilir. Dayanması, tahammül etmesi zor olaylar yaşanabilir. Mevsim hep kış gibidir. Duygulara yer yoktur. Hem çok çaba sarf edersiniz hem de karşılığını alamıyormuşsunuz gibi hissedersiniz. Ama günün birinde, derinlerinizle yüzleştiğinizde mutlak başarı elde edilecektir. Oğlak Burcu, eski mitolojik kaynaklarda üstü keçi, kuyruğu balık şeklinde tasvir edilmiştir. Balık, bilinçaltıdır ve duyguları ön planda olmayan Oğlak mutlaka gün gelecek, bilinçaltını tanıyacak ve teslim olacaktır. Sonra “bilgelik” makamı kendisine sunulacaktır.

5 Temmuz 2020 sabahında Oğlak Burcu’nda Ay tutulması meydana gelecek. Oğlak’ın yöneticisi Satürn’e çeviriyoruz gözümüzü. Ve görüyoruz ki astroloji’deki en karmik derecesinde konumlanmış durumda kendisi. Üstelik Retro pozisyonuyla da en derinlerimizle yüzleşme zamanında olduğumuza dikkat çekmekte. 2020 Mart’ının ilk haftasından 22’sine kadar olan dönemde de bu derecedeydi. Orada neler yaşamıştınız, aklınızda neler vardı, hedefleriniz nelerdi, neyi başarmak istiyordunuz, neyden korkuyordunuz, bir türlü risk ve sorumluluk alamadığınız nelerle karşılaştınız, hangi gerçeklerle karşı karşıyaydınız, hatırlamaya çalışın. O konuların derinliklerinde “karma”larınız var. Ay Tutulması bir dolunay, içiniz ve dışınız aşırı derecede çelişecek evet. Ancak derinlerinizdeki yüzleşmeleriniz sayesinde belki de karmalar çözülecek ve mutlak başarı o gün toprağa tohum olarak atılacak. Büyük farkındalık içeren bir Ay tutulması bu. Mutlaka fırsat olarak alın.

Burada kolay olanı seçemeyeceğiz maalesef. Dayanıklılığımız mutlaka test edilecektir. Aynı şeyleri yaşayıp farklı sonuçlar elde edemeyeceğimizi artık öğrenmiş olmalıyız. Kolay olmayacak ama uzun zamandır da görmek istemediğiniz gerçeklere kapıyı yine sizin açtığınızı anlayacaksınız. Zaten hiçbir şey sizin dışınızda gelişemez. Tiksindiği çocuklarını gömen Uranos, yerini çocuklarının alacağı korkusuyla onları yutan Kronos, aslında sonlarını hep kendileri hazırladı. Şimdi bize de gökyüzü tarafından karmalarımızı çözme şansı veriliyor aslında. Bilgelik yoluna giriş bileti diyelim. O sorumluluğu üstlenebilme cesaretini gösterebilmeliyiz, böylece hayatımızı Oğlak sağlamlığıyla garantiye alma şansı doğacaktır muhakkak. “Yok yapamayacağım ben” zayıflığı gösterenin sonu iyi değil, tutun aklınızda.

Zamandır Satürn ve dolayısıyla Oğlak. 20 Aralık 2017’den beri Satürn’ün Oğlak konumunu tamamlamamıza çok az kaldı. Bu Satürn’ün en güzel konumudur, yönettiği yerde ve gerçek ve sağlam olandan yana. Aralık’ta Kova burcuna geçene kadar zamanımız var. Son dörtlükteyiz artık. Hayatımızı daha sağlam inşa etmemiz için bütün engellere/zorluklara rağmen ayakta kalabileceğimizin sinyallerini duyalım. Bir sonraki seyahat 2047. O kadar zamanınız olur mu bilemem, bildiğim tek şey bana kendimi güvende hissettirmeyen iş/ilişki/duygu her ne varsa oradan çıkma cesaretimi toplamam gerektiği. Ancak hatırlatmalıyız ki; yukarıda pek çok gezegenin Retro konumu, aksiyona hemen geçmemizin pek doğru olmadığı yönünde. Özellikle atılacak imzalar için Merkür retronun bitmesinin daha doğru olacağını düşünüyorum (13 Temmuz + 3-4 gün). Satürn Oğlak retrosunun 30 Eylül’de bittiğini hatırlatalım, bu tarihe kadar sık sık revize etmeniz gereken şeyler de önünüze düşebilir. Aralık’ta ise Kova’ya geçmeden hemen önce karma kendini yine gösterecektir. O güne kadar olacaklar bu Ay Tutulması ile kendini net net gösterecek artık, maalesef pek kaçışımız yok. Ve zaten hazırız da aslında.

Ay’ın Oğlak konumu sebebiyle duygusal olarak sıkışık hissetmeniz çok normaldir, Oğlak düşler/duygular/hayaller burcu değildir, o gerçeklerin babasıdır. Olmasını arzu ettiklerinize değil, sizi sağlama alacak şeylere odaklanır Oğlak. Bu nedenle fiziksel olarak, baş/diş/kemik ağrıları ya da cilt problemleri oluşabilir, içinizdeki sıkışıklığı size fizikte bu şekilde yansıtabilir. Dikkatle kendinizi gözlemleyin. Açığa çıkamayan duyguların çığlığıdır bunlar. O çığlığı sakinleştirmek için yalnızlaşmak, kaynağa inmek, sebep-sonuç bağlamlarına ulaşmak, ve binayı inşa etmek için atacağınız temelin kurallara uygun olması gerektiğini görmek gerekir. Görmeye niyetiniz olsun dilerim.

Diyelim ki bir hedefiniz var ve yola çıkmak istiyorsunuz. Bir plan yaptınız. Azimlisiniz. Cesaret gösterdiniz. Atıldınız. Ve fakat yolda ne kadar engel varsa karşınıza çıktı. Canınızı sıktı. Sizi aşağı çekmeye çalışıyor. Ha vazgeçtiniz ha vazgeçtiniz o raddelerdesiniz diyelim. Bir yanda hedefleriniz var, o kadar plan da yaptınız. Geri mi döneceksiniz ? Ne seçerdiniz ? Bence yaşlı ve bilge ruh (Satürn-Oğlak) durumu dayanılmaz bulsa da başarının ısrar edeni sevdiğini hissederdi. Tercihini yılmamaktan, doğadaki keçi gibi yüksek dağlara tırmanma cesaretinden vazgeçmemekten kullanırdı. Zaman çok değerli ve geri dönerek zaman kaybetmek istemezdi. Karar sizin !

Türkiye’ye etkileri :

Tutulma haritamızın 7’nci evinde gerçekleşecek. Bu ev ülkeler astrolojisinde; ülkelerle ilişkilerimiz, müttefik & düşmanlarımız, evlilik & boşanma oranları, savaş & barış temaları, ortaklıklarımız, rakiplerimiz, hukuki gündemlerimiz ön plana çıkıyor olacaktır. Bu konularda 13 Temmuz’dan önce alınacak kararlar bize iyi gelmeyecektir. Ülke yöneticilerinin extra hassas davranmaları, kendi gerçekliğimize aykırı aksiyonlar almaması en doğrusu olacaktır. Özellikle ekonomimizde hızlı gelişmeler beklenebilir. Gelirlerimizle ilgili pek de hoşumuza gitmeyen göstergelerle karşılaşabiliriz. Tutulmanın, ülkemizin Pluton’un tam karşısında gerçekleşmesi bir dönemin kapanması/yıkılması/yeniden inşa edilmesi gibi konularla ilgili zorlanacağımıza işaret ediyor. Ayrıca, çocuklar/gençler, eğitim sistemleri gibi konularla ilgili yeni normale dayalı önemli kararlar alınması beklenebilir. Eğlence yerleri, sahne, gösteri alanlarımızla ilgili de dönüşüm temaları önümüze düşecektir. Cinsel konularla ilgili gündemlerimiz maalesef ki yine bizi üzebilir. Spor camiasından tatsız haberler gelebilir. Borsa, spekülasyonlara da çok açık zamanlardayız, kayıplar verilebilir. Halkın daha önce göremediği, su yüzüne çıkıp önemli farkındalıklara ulaşacağı zamanlardan da geçiyoruz.

Yükselen Burçlara göre Oğlak Burcu’ndaki Ay Tutulmasının etkileri ise şöyle;

Yükselen Koç; Hedeflerinizle ilgili çok önemli yol değişikliklerine gidebilirsiniz. Kariyer hayatınızda önemli kararlar almak isteyebilirsiniz. Ancak bu kararlar sizi yaralayabilir, Merkür hala retroda olacağı için adım atmak için en azından retronun bitişini beklemenizi tavsiye ederim. Ev, yerleşim, yuva, ailevi konularda duygusal gündemleriniz olabilir,  çok daha gerçekçi yaklaşmanızı istiyor gökyüzü. Aşk ve ilişkilere de ışık tutuyor olacak tutulma. Kapanışlar mümkün. Ebeveyn yükselen Koç’ların çocuklarıyla ilgili önemli kararlar alması muhtemel. 28 Haziran Mars Koç Burcu’na giriş yaptı. 9 Eylül’e kadar olan dönemde bir çok şeye tetiklendiğinizi hissedeceksiniz. Yeni bir iş gündeminize gelebilir. Hayat sizin için mutlaka hızlanacaktır. Kendiniz için vereceğiniz mücadeleler olacaktır. Yeni bir ilişkiye tetiklenebileceğiniz gibi, var olan ilişkilerde de bir mücadele içine girebilirsiniz. Fazlasıyla kendinize dönük günlerden geçiyor olacaksınız, karşı tarafı alt etmeye çalışmak güdünüz harekete geçebilir, farkında olmanızı tavsiye ederim. 9 Eylül ile 15 Kasım arasında MARS KOÇ Burcu’nda Retro yapıyor olacak. İşler sizin için bu tarih aralığında oldukça karışacak. Tehlikeli sularda yüzmemelisiniz. İçinizden geleni yapamayabilirsiniz, hayat sizi durdurabilir. İlişkilerinize en dikkat etmeniz gereken zamanlarda olacaksınız. Kavgalara çok müsait bir atmosfer olacak ve yıkıcı sonuçlar olabilir. Enerjiniz içe dönecektir, burada aslında kendinizle kavga içinde olduğunuzu fark etmenizi isteyecektir gökyüzü. Bencillikten uzak olmalısınız. Süreç boyunca kendinizi yaralamamaya da dikkat edin, kaza-belalara karşı dikkatli olmalısınız. Mars’ın Koç burcundaki seyahati 7 Ocak’a kadar devam edecek. Bu da demek oluyor ki 28 Haziran – 7 Ocak’a kadar olan süreç, yani 2020’nin ikinci yarısı son derece hareketli geçecek. Hem yeniliklere hem de hatalara çok açık olacak olan bu zaman diliminde her şeyi dikkatle gözden geçirmelisiniz.

Yükselen Boğa; Kendinizi eğitmek için yeni bir karar alabilirsiniz. Öğrendikleriniz kolunuza bilezik takmak gibi olacak, geleceğinizi garantiye alabileceğiz bilgiler edinebilirsiniz. Vizyonunuzu çok geliştirebilirsiniz. Uluslararası işler, yabancılar, hukuki konularınız, resmi işleriniz, vatandaşlık-gümrük gibi resmi işlerinize ışık tutuyor olacak gökyüzü. Emlak, arsa, gayrimenkul ev, yuva, taşınma gündemleriniz varsa netliğe ulaşabilir ancak Merkür’ün hala retroda olduğunu unutmayın ve aksiyonlarınızı Retro bitimine bırakın. 28 Haziran Mars Koç Burcu’na giriş yaptı. 9 Eylül’e kadar düz seyirde olacak fakat 9 Eylül ile 15 Kasım arasında MARS KOÇ Burcu’nda Retro yapıyor olacak. İşler sizin için bu tarih aralığında oldukça karışacak. Arkanızdan çevrilen işler olabilir. Kontrol edemediğinizi düşündüğünüz çok konu önünüze düşebilir. Bilinçaltınız oldukça karışacak. Gizli işlere girmemelisiniz. Tamamen kendinize dönmelisiniz. Bir iç savaş veriyor olabilirsiniz. Aslında gökyüzü sizin aksiyon alamadığınız ancak almanız gereken şeylerle sınayacaktır. Yüklerinizden kurtulmaya çalışırken kendinizi başarısız görebilirsiniz. Gerçek bir içe dönüş günleri diyebiliriz. Bu dönemde ruhsal çalışmalar yapabilirsiniz. Meditasyon, dua, yoga gibi kendinizi sakinleştirecek eylemleri hayatınıza katın. İç sakinliğinizi koruyabileceğiniz, başka size ne iyi geliyorsa yapmaya gayret edin. Psikolojik olarak kendinizi yorgun hissedebilirsiniz, bu dönemde psikolojik destek almak da size iyi gelebilir. 15 Kasım sonrası Mars düze dönecek ve siz daha sağlıklı düşünmeye geçebilirsiniz. Kendinizle savaşınız devam edebilir ama başarı da vadediyor olacak. Mars’ın Koç’ta en güçlü konumda olduğunu unutmayın. Ne yapıyorsanız kendinize olduğunu hep hatırlayın. Mars’ın Koç burcundaki seyahati 7 Ocak’a kadar devam edecek. Bu da demek oluyor ki 28 Haziran – 7 Ocak’a kadar olan süreç, yani 2020’nin ikinci yarısı kendinizle çok uğraşmanız gerekecek. Hayatınızın değişeceğinin, dönüşeceğinin farkında olmalısınız.

Yükselen İkizler; Özellikle krediler, ödemeler, borçlar, vergi, sigorta ve miras gibi gündemleriniz olacaktır. Önemli kararlar aşamasında olabilirsiniz. Kaynak arayışınız sonuçlanabilir. 21 Haziran’da gerçekleşen Güneş Tutulması konuları sonuca bağlanabilir ancak Merkür’ün hala retroda olduğunu unutmayın ve aksiyonlarınızı Retro bitimine bırakın. Ruhsal olarak biraz içe kapanık zamanlardan geçeceksiniz. Rüyalarınızı, bilinçaltından gelen mesajlarınızı önemseyin. Ayrıca sağlığınızla ilgili bazı sonuçlar ortaya çıkabilir. Ameliyat gibi durumlar oluşabilir. Ufak tefek kazalara da açık olabileceğinizin altını çizelim. Önemli fikirler ortaya çıkartabilirsiniz. Ancak bu fikirleri hayata geçirmek için doğru zaman olmayabilir. 28 Haziran Mars Koç Burcu’na giriş yaptı. 9 Eylül’e kadar düz seyirde olacak fakat 9 Eylül ile 15 Kasım arasında MARS KOÇ Burcu’nda Retro yapıyor olacak. 9 Eylül’e kadar olan süreçte özellikle sosyal çevrenizde bazı hareketlenmeler olabilir. Yeni arkadaş çevresi edinebilir, birlikte yeni aksiyonlar alabilirsiniz. Sivil toplum örgütleri, dernekler, yardım kuruluşları gibi yerlerle iş birliği yapmaya tetiklenebilirsiniz. 9 Eylül’den sonra ise işler değişecektir. Almak istediğiniz aksiyonları alamayabilirsiniz. Özellikle ebeveyn olan Yükselen İkizler için çocuklarıyla ilgili yapmak istedikleri şeyler için çok uğraş verebileceklerini öngörüyoruz. Yine Yükselen İkizler’seniz ve çocuk yapma planlarınız varsa doğru zaman olmayabilir. Arkadaşlarınız sizi yanlış anlayabilir. Bazı arkadaşlarınız hayatınızdan çıkabilir. Çok tepkisel olmamakta fayda var. Anlamaya çalışmalısınız. Her türlü rekabet duygusu zarar verebilir. Yeni bir aşka yelken açmak için de doğru zaman olmayacaktır. Evlilik gibi adımları bu tarih aralığında atmamanızda fayda var. Beklentilerinizi karşılamayacak bir zaman diliminden geçtiğiniz için sonrasında fark edeceğiniz problemler olabilir. 15 Kasım sonrası Mars düze dönecek ve siz de hareket kabiliyetinizi yeniden kazanmaya başlayacaksınız. Mars’ın Koç burcundaki seyahati 7 Ocak’a kadar devam edecek. Bu da demek oluyor ki 28 Haziran – 7 Ocak’a kadar olan süreç, yani 2020’nin ikinci yarısı hem çok hareket etmek isteyip hem de içinizden geleni yapamayacak olabilirsiniz. Dikkatle ve farkında geçirmenizi tavsiye ederim.

Yükselen Yengeç; İlişkilerle dönüşme zamanında olduğunuzun farkındasınız. Ayrılık ve kopmalar olabilir. Kendinizi sıkışık hissedebilirsiniz. Yalnız kalmak iyi gelecektir. Objektif olmaya çalışmalı, duygularınız sebebiyle mantıktan uzak olmamalısınız.  Önemli kararlar aşamasında olacağınız çok net, ancak Merkür’ün hala retroda olduğunu unutmayın ve aksiyonlarınızı Retro bitimine bırakın. Gündeminiz içinde maddi konular da olacak. Yatırım yapmayı düşünebilirsiniz ancak harcamalar için doğru tarih 13 Temmuz sonrası olacaktır. İşinizle ilgili gelişmeler beklenebilir, yeni iş ya da işten ayrılmalar mümkün. 2 senedir geçirdiğiniz değişim dönemi serisinin sonundasınız ve yeni bir bakış açısıyla devam edeceksiniz. 28 Haziran Mars Koç Burcu’na giriş yaptı. 9 Eylül’e kadar düz seyirde olacak fakat 9 Eylül ile 15 Kasım arasında MARS KOÇ Burcu’nda Retro yapıyor olacak. 9 Eylül’e kadar olan süreçte özellikle kariyer hayatınızda tetiklendiğinizi hissedebilirsiniz. Gerginlikler oluşabilir. Yeni iş arayışlarına girebilirsiniz, gelen teklifleri de değerlendirebilirsiniz. Size daha büyük sorumluluk ve statü katacak iş girişimlerinizde verdiğiniz mücadelenin karşılığını alabilirsiniz. Ancak 9 Eylül’den sonra ise işler değişecektir. Almak istediğiniz aksiyonları alamayabilirsiniz. Özellikle üstlerinizden destek göremeyebilirsiniz ve bu durum sizi gerebilir, agresif tavırlardan mutlaka uzak olmalısınız. Sizi yoracaktır gökyüzü ve dolayısıyla ani kararlardan kaçınmanız gerekecek. Evlilik gibi adımları bu tarih aralığında atmamanızda fayda var. Beklentilerinizi karşılamayacak bir zaman diliminden geçtiğiniz için sonrasında fark edeceğiniz problemler olabilir. 15 Kasım sonrası Mars düze dönecek ve siz de hareket kabiliyetinizi yeniden kazanmaya başlayacaksınız. Mars’ın Koç burcundaki seyahati 7 Ocak’a kadar devam edecek. Bu da demek oluyor ki 28 Haziran – 7 Ocak’a kadar olan süreç, yani 2020’nin ikinci yarısı gökyüzü sizi hem çok hareket etmek isteyip hem de içinizden geleni yapamayacak dönemlerden geçirecek.  Dikkatle ve farkında geçirmenizi tavsiye ederim. Atacağınız adımlar için doğru zamanda olup olmadığınızı mutlaka kontrol edin.

Yükselen Aslan; Özellikle günlük rutininizi etkileyecek gündemleriniz oluşabilir. Seçim yapmanız gereken süreçlerden geçebilirsiniz. Duygusallığa çok yer vermeyecek bir gökyüzü görüntüsü olacak, bu sebeple kararlarınız mantıklı ve bir şeye dayanıyor olmalı. Değerlendirmelerinizi iyi yapmalısınız, her şeyin üzerinden bir kere daha geçin. Merkür hala retroda olacağı için aksiyon almamakta fayda olabilir. İşinizle ilgili önemli kararlar verebilirsiniz, iş değişiklikleri için tetiklenebilirsiniz. İlişkilerinizde kendinizde ketum davranışlar gözlemleyebilirsiniz, belki de biraz kendinizle kalmak, ne istediğinize odaklanmak gerekebilir. 28 Haziran Mars Koç Burcu’na giriş yaptı. 9 Eylül’e kadar düz seyirde olacak fakat 9 Eylül ile 15 Kasım arasında MARS KOÇ Burcu’nda Retro yapıyor olacak. 9 Eylül’e kadar olan süreçte özellikle uluslararası işler, yabancılarla ilgili gündemleriniz olabilir. Yeni bir eğitime/öğrenime tetiklenebilirsiniz ve bu size iyi gelecektir. Hukuki/resmi işlerinizde mücadele etmeniz gerekebilir. 9 Eylül’den sonra enerjinizin içe dönmesi mümkün. Belki de içsel bir büyüme gerçekleşecektir, bu sebeple öğrendiklerinize odaklanın. Yeni ve sizi tetikleyecek farkındalıklara ulaşabilirsiniz ancak Retro dönemi biraz sabır testinden geçebilirsiniz. 15 Kasım sonrası Mars düz seyre geçene kadar sakinliğinizi korumaya gayret edin. Mars’ın Koç burcundaki seyahati 7 Ocak’a kadar devam edecek. Bu da demek oluyor ki 28 Haziran – 7 Ocak’a kadar olan süreç, yani 2020’nin ikinci yarısı gökyüzü sizi hem çok hareket etmek isteyip hem de içinizden geleni yapamayacak dönemlerden geçirecek.  Dikkatle ve farkında geçirmenizi tavsiye ederim. Eğitim ve danışmanlık almak size iyi gelecektir.

Yükselen Başak; Var olan ilişkileriniz için önemli kararlar alma zamanlarındasınız. Ya tamam ya devam noktasına gelinebilir. Gergin zamanlardan geçiyor olacağız ve bu durum sizin aşk hayatınıza çok etki edebilir, iyi yönetmeye, mantıklı olmaya çalışmalısınız. Herhangi bir karar varmadan önce Merkür’ün hala retroda olduğunu unutmayın, kararlar Retro bitimine kalmalı. Kendinizi yalnız hissedebilirsiniz, aslında bilinçaltınız açığa çıkıyor, kendinizi daha iyi tanıyacağınız, ne istediğinizin netleşeceği zamanlardır aynı zamanda. Bu açıdan bakabilmeyi deneyin. Sosyalleşmek, sevdiğiniz hobilerle ilgilenmek, bu dönemde size iyi gelebilir. Biraz alan ihtiyacı duyabilirsiniz, yaratmaya çalışın. Borsa ve piyasalarla ilgili girişimler için uygun bir dönem olmayabilir, yeni ve riskli adımlar atılmamalı.  28 Haziran Mars Koç Burcu’na giriş yaptı. 9 Eylül’e kadar düz seyirde olacak fakat 9 Eylül ile 15 Kasım arasında MARS KOÇ Burcu’nda Retro yapıyor olacak. 9 Eylül’e kadar olan süreçte paylaşımlı konularınız mercek altında olacak. Kredi, borç, ödeme, vergi, sigorta, miras gibi gündemleriniz için işler terse dönebilir. Yatırım yapmak için uygun bir dönemde olmayacaksınız. Tetiklenebilirsiniz ancak Retro bitimini beklemenizde fayda olacak. İçsel anlamda bazı sıkışık döngülerle karşılaşabilirsiniz, kendinizde motivasyon bulamayacağınız zamanlardan geçebilirsiniz. Mümkün mertebe ruhsal çalışmalar yaparak durumu hafifletebilirsiniz. 15 Kasım sonrası Mars düz seyre geçene kadar sakinliğinizi korumaya gayret edin. Mars’ın Koç burcundaki seyahati 7 Ocak’a kadar devam edecek. Bu da demek oluyor ki 28 Haziran – 7 Ocak’a kadar olan süreç, yani 2020’nin ikinci yarısı gökyüzü sizi hem çok hareket etmek isteyip hem de içinizden geleni yapamayacak dönemlerden geçirecek.  Dikkatle ve farkında geçirmenizi tavsiye ederim.

Yükselen Terazi; Eviniz-yuvanız-ailenizle ilgili önemli kararlar almanız gerekebilir. Ailenizin size ihtiyacı olabilir. Onlara da zaman ayırmanız gereken bir dönemde olacaksınız. Sizin kontrolünüz dışında gelişebilecek olayları iyi bir planla yönetebilirsiniz. Ebeveyn yükselen Terazi’lerin çocuklarıyla ilgili önemli gündemleri olması mümkün. Kararsız kalabilirsiniz. Zaten herhangi bir karara varmadan önce Merkür Retro’nun bitmesi daha doğru olacaktır. Arkadaşlarınızla aranızda yanlış anlaşılmalar olabilir, gökyüzünün enerjilerinin farkında olarak hareket etmenizi tavsiye ederim. Bekar ya da ilişkisi olan Yükselen Terazi’lerin ilişkileri yönünde karar almaları için de doğru zaman olmayacaktır. Biraz daha iç değerlendirmesi yapmak, hislerinize odaklanmak ve mantıklı sonuçlara ulaşmak için kendinize zaman vermeniz daha doğru olacaktır. 28 Haziran Mars Koç Burcu’na giriş yaptı. 9 Eylül’e kadar düz seyirde olacak fakat 9 Eylül ile 15 Kasım arasında MARS KOÇ Burcu’nda Retro yapıyor olacak. 9 Eylül’e kadar olan süreçte ilişkiler neredeyse tek gündeminiz olabilir. Fazlasıyla enerji harcayacağınız konular hep ilişkileriniz odaklı olacak gibi duruyor. Rekabet duygusu ağır basabilir. Ortaklıklarla ilgili bazı adımlar atmaya da tetiklenebilirsiniz. Cinsel enerjinizin de yükseleceği dönemler olacaktır. 9 Eylül – 15 Kasım arası yine bu alanınız sarpa sarabilir. Agresif enerjiler altında olabilir ve aksiyon alamayabilirsiniz. Yapmak istedikleriniz için harekete geçirmeyebilir sizi gökyüzü. Yeni ilişkiye başlamak için de doğru zamanlar olmayacak. Evlilik adımı atacak yükselen Terazi’ler Retro zamanını düşünerek tarih belirlemeliler. 15 Kasım sonrası Mars düz seyre geçene kadar sakinliğinizi korumaya gayret edin. Mars’ın Koç burcundaki seyahati 7 Ocak’a kadar devam edecek. Bu da demek oluyor ki 28 Haziran – 7 Ocak’a kadar olan süreç, yani 2020’nin ikinci yarısı gökyüzü sizin ben-biz hattında bazı farkındalıklara ulaşmanız için çabalayacak. Kendinizi harcamamaya, illa bir ilişki içinde olacağım diye diretmemeye gayret edin. Dikkatle ve farkında geçirmenizi tavsiye ederim.

Yükselen Akrep; Kardeşler, yakın çevre, yakın arkadaşlarla birlikte bir iş birliği kararı alabilirsiniz. Profesyonel adımlar atmak üzere bütün önünüze düşen konular değerlendirilebilir. Eğitim/danışmanlık için doğru zamanlar olacaktır. Kendinizi geliştirmek için yeni kararlar alabilirsiniz. Birçok konu netlik kazanacaktır. Yine kariyerinizle ilgili gelişmeler olabilir. Yeni hedefler belirleyebilirsiniz. Artık size hizmet etmeyen, mutlu olmadığınız şeylerden uzaklaşma kararı alabilirsiniz. Ön plana çıkmak isteyebilirsiniz. İçinizden geleni yapmak için hemen harekete geçmemekte fayda var, değerlendirin ancak Merkür’ün hala retroda olduğunu unutmayın ve aksiyonlarınızı Retro bitimine bırakın. Ticari işlere girişmek isteyen yükselen Akrep’lerin konuyu biraz daha değerlendirmeye ihtiyaçları olacak. 28 Haziran Mars Koç Burcu’na giriş yaptı. 9 Eylül’e kadar düz seyirde olacak fakat 9 Eylül ile 15 Kasım arasında MARS KOÇ Burcu’nda Retro yapıyor olacak. 28 Haziran- 9 Eylül arası özellikle iş hayatınızda bir mücadeleye girişebilirsiniz. Rekabet duygunuz artabilir. Hayat hızlanabilir ve sabırsızlık gelebilir. Birlikte çalıştığınız insanlarla aynı enerjide olmaya belki onların da enerjisini arttırmaya ihtiyaç duyabilirsiniz. Sağlığınıza dikkat etmeniz gereken süreçler olacak. Belki yorgunluk ya da hayatın hızı sizi durdurabilir. 9 Eylül-15 Kasım arasında ise Retro yaşıyor olacağız ve işler sizin için bu tarih aralığında oldukça karışacak. Yeni bir şey başlatmamalı, içinde bulunduğunuz düzeni yeniden değerlendirmeye almalısınız. Günlük rutin angarya işleriniz ayağınıza dolanabilir. İçinizden geleni yapamayabilirsiniz, dönem oldukça içe dönme zamanı, iç savaşınızı yönetme zamanı olacak. Bu karışık zamanlarda yeni adımlar atılmamalıdır, dikkatle hareket etmenizi öneririm. Mars’ın Koç burcundaki seyahati 7 Ocak’a kadar devam edecek. Bu da demek oluyor ki 28 Haziran – 7 Ocak’a kadar olan süreç, yani 2020’nin ikinci yarısı birçok şeye tetiklenecek, bazılarında başarılı olacaksınız ama bazılarında ise beklemeniz gerekecek. Farkında olmanız gerekiyor.

Yükselen Yay; Gökyüzü maddi alana ışık tutuyor olacak. Önemli ödemeler/yatırımlar planlıyor olabilirsiniz. Finansal konulardaki çözüm arayışınız için tetiklenebilirsiniz. 21 Haziran’da gerçekleşen Güneş Tutulması konuları sonuca bağlanabilir ancak Merkür’ün hala retroda olduğunu unutmayın ve aksiyonlarınızı Retro bitimine bırakın. Fırsatları kendiniz çok emek vererek yakalayabileceğinizi bilin. Emek vermeden ulaşmak çok zor. Çok emek verip karşılığını alamıyormuşsunuz gibi hissedebilirsiniz ancak çalışmaya devam edin. Umutlarınızı yeşertecek, sizi motive edecek şeyler planlayabilirsiniz. Belki bir seyahat iyi gelebilir. Daraldığınız yerlerde uzman kişilerden destek alabilirsiniz. Bir eğitim kararı da alabilirsiniz.  28 Haziran Mars Koç Burcu’na giriş yaptı. 9 Eylül’e kadar düz seyirde olacak fakat 9 Eylül ile 15 Kasım arasında MARS KOÇ Burcu’nda Retro yapıyor olacak. 9 Eylül’e kadar olan süreçte özellikle aşk hayatınızla ilgili çok enerjik bir dönemden geçebilirsiniz. Son derece aktif hissedeceksiniz. Sosyal çevrenizden yeni arkadaşlıklar edinilebilir. Yeni bir hobiye başlamak için tetiklenebilirsiniz. Uzun vadeli olmamasında yarar var, sıkılıp başka bir şeye sarma potansiyeliniz olabilir. Çocuklarınızla ilgili de ortam hareketlenebilir, onların geleceği için bazı aksiyonlar almanız gerekebilir. 9 Eylül’den sonra ise işler değişecektir. Almak istediğiniz aksiyonları alamayabilirsiniz. Özellikle ebeveyn olan Yükselen Yay’lar için çocuklarıyla ilgili adım atmak için doğru zaman olmayabilir. Hiçbir konuda çok tepkisel olmamakta fayda var. Her türlü rekabet duygusu zarar verebilir. Yeni bir aşka yelken açmak için de doğru zaman olmayacaktır. Evlilik gibi adımları bu tarih aralığında atmamanızda fayda var. Beklentilerinizi karşılamayacak bir zaman diliminden geçtiğiniz için sonrasında fark edeceğiniz problemler olabilir. 15 Kasım sonrası Mars düze dönecek ve siz de hareket kabiliyetinizi yeniden kazanmaya başlayacaksınız. Mars’ın Koç burcundaki seyahati 7 Ocak’a kadar devam edecek. Bu da demek oluyor ki 28 Haziran – 7 Ocak’a kadar olan süreç, yani 2020’nin ikinci yarısı hem çok hareket etmek isteyip hem de içinizden geleni yapamayacağınız zamanlardan geçebilirsiniz. Dikkatle ve farkında geçirmenizi tavsiye ederim.

Yükselen Oğlak; Hayata bakış açınızın değiştiği günlerden geçiyorsunuz. Çok hayati kararlar almak üzere olabilirsiniz. Özellikle yeni iş yeni gündeminiz olabilir, yeni teklifler alabilirsiniz. İlişkileriniz için de kader anı diyebiliriz. Aslında yalnızlığı seçmemelisiniz ancak ya tamam ya devam tadında tetiklenmelere de çok açıksınız. Daha çok değerlendirmeye ihtiyacınız olacak. Sevgiyi alıp verme konusunda evren size bugünlerde pek bonkör davranmıyor olabilir, daha fazla ketumlaşabilirsiniz. Sorumluluklarınıza odaklanmalısınız. Önemli yeni başlangıçlar için Merkür’ün hala retroda olduğunu unutmayın ve aksiyonlarınızı Retro bitimine bırakın. Gündeminiz içinde harcamalar, krediler, ödemeler, vergiler, sigortalar ve miras gibi maddi konular da olacak. Harcamalarınızı kontrol altında tutabilmelisiniz. Daha çok biriktirme odaklı olmalısınız. Yatırımlar için de retroyu bekleyin. 28 Haziran Mars Koç Burcu’na giriş yaptı. 9 Eylül’e kadar düz seyirde olacak fakat 9 Eylül ile 15 Kasım arasında MARS KOÇ Burcu’nda Retro yapıyor olacak. 9 Eylül’e kadar olan süreçte özellikle ev-yerleşim-yuva ya da ailevi her konuda bir mücadele vermeye hazır olacaksınız. Ani tetiklenmeler, hızlı gelişmeler yaşanabilir. Önemli yeni adımlar atabilirsiniz. Belki taşınabilirsiniz. Hedeflediğiniz ne varsa tohumları atmak üzere harekete geçebilirsiniz. Evrenin desteğini alabileceksiniz. Ancak 9 Eylül’den sonra ise işler değişecektir. Çok şey yapmak isteyebilirsiniz ancak her şey ters gidebilir. Birçok şey içinizden gelse de engellerle karşılaşabilirsiniz. Aile içi birçok gerginlik olabilir. Mümkün olduğunca sakin kalmaya çalışmak yerinde olacaktır. Önüne geçemediğiniz, elinizden gelmeyen durumlara karşı farkında hareket etmekte fayda olacaktır. Bir iç mücadeleye girebilirsiniz. Oldukça yorulacağınız zamanlardan geçebilirsiniz. Kendinize zaman ayırmaya çalışın. Ani kararlar almayın. Beklentilerinizi karşılamayacak bir zaman diliminden geçtiğiniz için sonrasında fark edeceğiniz problemler olabilir. 15 Kasım sonrası Mars düze dönecek ve siz de hareket kabiliyetinizi yeniden kazanmaya başlayacaksınız. Mars’ın Koç burcundaki seyahati 7 Ocak’a kadar devam edecek. Bu da demek oluyor ki 28 Haziran – 7 Ocak’a kadar olan süreç, yani 2020’nin ikinci yarısı gökyüzü sizi hem çok hareket etmek isteyip hem de içinizden geleni yapamayacak dönemlerden geçirecek.  Dikkatle ve farkında geçirmenizi tavsiye ederim. Atacağınız adımlar için doğru zamanda olup olmadığınızı mutlaka kontrol edin.

Yükselen Kova; Son iki yıldır olan biten her şeyin artık kapanışındasınız. Kontrol edemediğiniz çok şey yaşadınız ve size büyük farkındalıklar katmış olmalı. Hala yüzleşemediğiniz şeyler olabilir, kendinizle kalıp mümkün olduğunca arınmaya gayret edin. Belki de kendinizden bile gizlediğiniz çok şeyle karşı karşıya gelirsiniz. Çözümlenmeler yaşayabilirsiniz. Arkanızdan çevrilen işlerin de ortaya çıkması muhtemel. Psikolojik olarak yorgun günlerden geçiyorsunuz, profesyonel destek alabilirsiniz. İkili her türlü ilişkilerinize de ışık tutuyor olacak gökyüzü. Sizi yoran her şeyden uzak durun. Ani kararlar vermemeye gayret edin, biraz akışa ihtiyacınız var. Merkür Retro bitiminden sonra karar almak çok daha doğru olacaktır. 28 Haziran Mars Koç Burcu’na giriş yaptı. 9 Eylül’e kadar düz seyirde olacak fakat 9 Eylül ile 15 Kasım arasında MARS KOÇ Burcu’nda Retro yapıyor olacak. 9 Eylül’e kadar olan süreçte aklınıza gelen fikirleri harekete geçirme enerjisinde olacaksınız. Özellikle yazma-yayınlama, e-ticaret, web işleri, blog gibi çalışmaları hayata geçirmek üzere tetiklenebilirsiniz. Yakın çevrenizle birlikte iş girişimleriniz söz konusu olabilir. Planlarınızı hayata 9 Eylül’e kadar geçirmenizi tavsiye ederim. 9 Eylül sonrası Mars retrosu  işleri terse çevirebilir. Anlaşma-sözleşme-imzalar için uygun dönemde olmayacaksınız. Ticari girişimler için de uygun zamanlarda olmayacaksınız. 15 Kasım’a kadar sürecek olan Retro size yanlış adımlar attırabilir. 15 Kasım sonrası Mars düze dönecek ve siz de yeniden fikirleriniz/aklınızla harekete geçme enerjisine girebileceksiniz. Mars’ın Koç burcundaki seyahati 7 Ocak’a kadar devam edecek. Bu da demek oluyor ki 28 Haziran – 7 Ocak’a kadar olan süreç, yani 2020’nin ikinci yarısı gökyüzü sizi hem çok hareket etmek isteyip hem de içinizden geleni yapamayacak dönemlerden geçirecek.  Dikkatle ve farkında geçirmenizi tavsiye ederim. Atacağınız adımlar için doğru zamanda olup olmadığınızı mutlaka kontrol edin.

Yükselen Balık; Sosyal çevrenizin tamamen değişip dönüştüğünü gözlemleyebilirsiniz. Arkadaşlıklarınızı tekrar gözden geçirmeniz gerekebilir. Aynı enerjide olmadığınız kişilerle aranıza mesafe koymanız gerekebilir. Aşk hayatınızla ilgili gerçekçi yaklaşımlarınız olmalı. Ebeveyn yükselen Balık’ların çocukları ile vermesi gereken kararlar olabilir ancak Merkür’ün hala retroda olduğunu unutmayın. Mümkünse vereceğiniz tüm kararları Retro sonrasına bırakmanızda fayda olacaktır. Özellikle günlük rutininiz, işinizle ilgili alana da ışık tutuyor olacak gökyüzü ve değişim dönüşüm oradan da başlayacaktır. Belki sizi daha garantiye alacak girişimlere yönelmelisiniz. 28 Haziran Mars Koç Burcu’na giriş yaptı. 9 Eylül’e kadar düz seyirde olacak fakat 9 Eylül ile 15 Kasım arasında MARS KOÇ Burcu’nda Retro yapıyor olacak. 9 Eylül’e kadar olan süreçte gelir hanenizde oldukça hareketlenmeler görülebilir. Yatırım odaklı bazı aksiyonlar alınabilir ancak harcama enerjisine de çok açık olacağınızın altını çizelim. Yeteneklerinizi gelire çevirmek üzere atacağınız adımlar olabilir. Ayrıca vücudunuzun sesini de dinleyin, bazı uyarıları olabilir, dikkate alın. Önemli parasal gündemlerinizi Mars retrosu başlamadan önce organize etmeye çalışın. 9 Eylül’de Retro başlıyor olacak ve size ani harcamalar çıkartabilir gökyüzü, temkinli olmanızda mutlaka fayda olacaktır. Finansal beklentilerinizde gecikmeler yaşanabilir. Ayrıca yeni iş girişimleri için de 15 Kasım’a kadar doğru zamanda olmayacaksınız. Bu süre içinde ameliyatları da tavsiye etmeyiz. Mars’ın Koç burcundaki seyahati 7 Ocak’a kadar devam edecek. Bu da demek oluyor ki 28 Haziran – 7 Ocak’a kadar olan süreç, yani 2020’nin ikinci yarısı gökyüzü sizi hem çok hareket etmek isteyip hem de içinizden geleni yapamayacak dönemlerden geçirecek.  Dikkatle ve farkında geçirmenizi tavsiye ederim. Atacağınız adımlar için doğru zamanda olup olmadığınızı mutlaka kontrol edin.

Çağla Akgün

 

Bu Yazıya Tepkin Nedir?
Bayıldım
0
Beğendim
0
Emin Değilim
0
Enteresan
0
Şaşırdım
0
Yorumları Gör (0)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

payment

gökyüzüderki © 2021 - Tüm Hakları Saklıdır.

En Yukarı Git
%10 İNDİRİM KAZAN!
En güncel yazılar, eğitimler ve kampanyalardan haberdar olmak için e-posta bültenimize abone ol. %10 indirim kazan!
    ABONE OL
    Gizlilik politikası bilgilendirme metinini okudum, onaylıyorum.