Şu An Okunuyor
Kova demek, umut demek. Dolunay Kova’da !

Kova demek, umut demek. Dolunay Kova’da !

İnsanoğlu “zaman” denilen, bizi gerçekten düzenleyen mi yoksa bizi aslen sınırlayan şey mi henüz keşfedemediğimiz bir şeye inanıyor. Dünü ve geleceği bu döngüyle hesaplayarak kendini güvene aldığını zannediyor. Zamanı satabiliyoruz, zamanı harcayabiliyoruz, zamanı yaratabiliyoruz ya da zamanı kendimizce yönetebiliyoruz belki. Bir düzen içinde kendi güvenli bölgelerimizde yaşayıp gitmek istiyoruz belki. Ama tabii bu isteğimiz hiçbir zaman olmayacak. Olamaz da. Bir şey olur, bir sarsıntı, bir yıkım, değişime itildiğimiz bir şey. Bir anda, bir yıldırım gibi, şimşek hızında, ne olup bittiğini biz daha anlayamadan bir bakmışız hayatımız değişmiş. Biz ne istiyorduk, neyle karşılaştık, ne oldu derken o hesabını yaptığımız zaman, bir bakmışız şaşmış. Biz planlar yaparken Tanrı’nın bize yukardan güldüğü gibi.

Gerçekten bazen bu dünyada bir ceza çekiyormuşuz gibi hissederiz. Adem & Havva’ya niye bizi bu dünyaya düşürdüler diye hayıflanan sadece ben değilimdir herhalde. Ruhun bedene hapis hayatlar yaşadığı şu evrende bazı şeyleri bir bulmaca çözer gibi bulmaya gönderilmiş gibiyiz hepimiz. Hepimiz hazine avcılarıyız. Bazılarımız ne aradığını bilirken, bazılarımızsa sürü psikolojisi içinde kendini güvene aldığını sanarak ömürler tüketiyor. Sınırlı düşünebilen varlıklar olarak çok boyutlu/farklı bakış açılarını çoğu zaman göremiyoruz. Sonra olanlar olduğunda da, gelsin ağır yüzleşmeler, büyük hesaplaşmalar. Kalıplaşmış olanın dışına çıkmaya nasıl cesaret edeğizler, bir düzen içindeyken onun yıkımı karşısında nasıl tepki vereceğizler dönedururken zihinde, bir de bakarız ki yeniye geçiş hızımız ışık hızıyla yarışmış da, bırakıvermişiz kendimizi yeni düzene, yeni umutlara, yeni farkındalıklara.

Boşuna sıkmışız canımızı. Ruh özgürmüş ve yapılan hesaplar hep doğru değilmiş. Yok bu işin bir parametresi yani. Oluveriyor olanlar. Seni bir kaosun içine atıveriyor bir şeyler. O bir şeylerin eli değdiğinde hayatımıza, alt-üst olduğunu sandığımız hayatlarımız aslında bir şey deneyimliyor ve o deneyim seni, hazine avcısı oyununda seviye atlatıyor.

Astroloji’de bizi bu kaosla karşılaştırıp, yeni düzene iten gezegene URANÜS diyoruz. Tahmin edilemeyen, sürprizli gezegenimiz Uranüs. “Hiçbir düzenin daim olamayacağını aklında tut, bir gün geliverir, yıkıveririm” diyen, güneşli günü fırtınayla bitiren ya da fırtınalı bir günü güneşe boğan da olabilir, bir deli gezegen URANÜS. Ve kendisi 3 Ağustos 2020 Pazartesi akşam saatlerinde gerçekleşecek dolunayda da başrolde olacak.

Eyvah mı ?

Nasıl bakarsan öyle.

Gökyüzünde Kova ile ilgili bir olay meydana geldiğinde, “hmmmm alışılagelmiş kalıpların dışına çıkartacak bizi bir şeyler, hadi iyisiyle güzeliyle inşallah” diye bekleyenlerden, değişime direnmeyenlerden olsanız bile, hava grubunun sabiti KOVA burcunda gerçekleşecek olan dolunay, birçoğumuzu şaşırtacak. Huzursuzlaşıp/delirip bizden hiç beklenmeyen tepkiler verebileceğimiz günlerden geçiyoruz. Kendi özgünlüğümüzü ortaya çıkartmak, sisteme anarşist tavırla isyan etmek, sırf içimizden geldiği için mahalle baskısını umursamadan takılmayı isteyesimiz var. Ancak dolunay anının yöneticisi Retro Satürn, yine bazı sınırlar/engellerle karşılaşabileceğimizi, belki bazı fırsatlar yakalasak bile sorumluluklarımızı unutturmayacak bir görünüm içinde.

Kendimizi yönetirken şunları aklımızda tutalım :

  • Herhangi bir konuda aşırıya kaçma/abartma enerjisine itilebiliriz. Psikolojik olarak verdiğimiz tepkileri dikkatli gözlemleyelim. Aşırı yeme, aşırı para harcama, aşırı tepkisel, aşırı hırçın tavırlar gösterebiliriz.
  • Sonunu düşünmeden alınan her risk başımıza bela olabilir.
  • Umursamazlık/sadece kendini düşünme enerjisinin sonu yalnızlıkla biter. Bu gerçek özgürlük değildir. Birlik beraberlik, eşit hak ve özgürlükler, medeniyet, hepimiz için hepimizin sesi olabilmek gerek.
  • Dogmatik/fanatik her tavır bizi ters etkiler, adil olabilmek adına her fikre eşit mesafede olabilmeye çalışmak yerinde olacaktır.

 

Kova’yla özdeşleşen mitolojik kahraman Prometheus, ateşi çalıp insanlara armağan ettiğinde Baba Zeus çok kızmıştı. Elbette bunun intikamı acı olacaktı. Prometheus da bunun farkındaydı ve bu yüzden eşini uyarmıştı : “Zeus’tan gelen hiçbir hediyeye dokunma, bütün ölümlülerin başını derde sokarsın”. Zeus, bütün tanrıların armağanı dediği Pandora’yı uzattı Prometheus’un eşine. Eşi büyülenerek açtı kutuyu. Açtığı an insanların başına bela olacak bütün kötülükler taştı dışarı, hastalıklar, kazalar, bereketsizlikler, açlık, kötülük, doğal afetler gibi her dert yayıldı dünyaya. Prometeheus’un eşi fark eder etmez kutuyu kapattı, oysa Zeus o kutunun içine umudu da koymuştu, umut kutunun içinde saklı kaldı. Baba Zeus almıştı intikamını.

Dertliyiz, sıkıntıdayız, sıkışığız belki. Ama kalbinin içinde umut saklayanlar çok şanslı bu dolunayda. O bütün belalarla aramıza mesafe koyabilecek tek şey. Kova demek, umut demek. Olacak olan belki sarsar, belki çok şaşırtır, belki hiç beklemediğimiz şeylerle karşılaşırız. Ama bilelim ki sonu farkındalıktır, sonunda bizi aydınlatacak gelişmelere doğru gidiyoruzdur. Özgürlüğe doğru ilerlerken başımıza ne sürprizler örülürse örülsün, hepimiz kalbimizin ekmeğini yiyeceğiz şüphesiz.

Yükselen Burçlara göre Kova Dolunay’ının etkileri :

Yükselen Koç; Sosyal çevrenizle ilgili beklenmedik gelişmelere açık zamanlardasınız. Umulmadık tepkiler alabilir hayatınızdan bazı insanları çıkarabilirsiniz. Size farkındalık katacak yeni insanların da hayatınıza girmesi olasılık dahilinde. Yeni umutlara yelken açmak dürtüsü iyi gelecektir. Özellikle para konularında, yatırımlarınız, gelirlerinizle ilgili aniden gelişen olaylarla karşılaşabilirsiniz.

Yükselen Boğa; Kariyer, hedeflerinizle, statünüzle ilgili havada kalan çok şey netliğe kavuşabilir. Sürprizlere çok açıksınız. Rotanızı değiştirme zamanınız geldi ve harekete geçmelisiniz. Yeni eğitimler için doğru zamandasınız. Hukuki/resmi işleriniz tahmin ettiğinizden daha yavaş ilerleyebilir. Hayata bakış açınızı değiştirecek olaylar yaşayabilirsiniz. İlişkilere de dikkat edin, kopmalar olabilir.

Yükselen İkizler; Yeni eğitim/danışmanlık kararları alabilirsiniz. Yeni bilgilerle vizyon genişletmek için kullanabilirsiniz bu dolunayı. Ayrıca yatırımlar, ödemeler, borçlar, krediler gibi kaynak arayışlarınız olabilir, neticelendirmek zaman alabilir. İçten dönüşümünüz devam ediyor. Bilinçaltınızda önemli uyanışlar yaşayabilir, üzerinize yük olan şeylerden vazgeçmek durumunda kalabilirsiniz.

Yükselen Yengeç; Maddi konularda kaynak arayışları, hesaplar yapmanız olasılık dahilinde. Özellikle paylaşımlı konularda aniden gelişen olaylar söz konusu olabilir. Kredi, borç, miras, vergi, sigorta vs ile ilgili tamamlanmalar olabilir. İkili ilişkilerde yüzleşmeler devam edebilir, zorlanmak mümkün. Sosyal çevrenizde değişimler gözlemleyebilirsiniz. Arkadaş çevreniz size yeni farkındalıklar katabilir.

Yükselen Aslan; Her türlü ikili ilişkilerde kapanışlar, tamamlanmalar söz konusu olabilir. Evlilik ya da ayrılma gibi net kararlar alınabilir. Günlük rutininizde zaman akmıyor gibi gelebilir, işinizi-gücünüzü düzenlemekte zorlanabilirsiniz. Kariyer, hedefleriniz, statünüzle ilgili beklenmedik gelişmelere hazır olmanızda fayda olacaktır. Sağlığınıza dikkat etmeniz gereken dönemlerdesiniz.

Yükselen Başak; Günlük rutin döngünüzde değişimler söz konusu olabilir. İşiniz/iş yeriniz/şekliniz ya da size hizmet eden çalışanlarınızla ilgili tamamlanmalar olabilir. Sağlıklı yaşamaya dikkat edin, özen gösterin. Çocuklarınızla ilgili karar vermekte zorlanabileceğiniz gündemler olabilir. Aşk hayatınızda hala değerlendirmeniz gereken durumlar olabilir. Size farkındalık katacak yeni bilgiler edinebilirsiniz.

Yükselen Terazi; Yeni hobiler edinme kararı alabilir, adım atabilirsiniz. Keyif alacağınız sıra dışı zevklere yönelebilirsiniz. Çocuklarınızla ilgili yeni adımlar atmanız mümkün. Ailenizle ilgili hala çözüme kavuşamayan durumlar, iç değerlendirmeler söz konusu olabilir. Önemli dönüşümler yaşıyor olacaksınız, bir şeylerin yıkılıp yeniden inşa edilmesi için tetiklenebilirsiniz.

Yükselen Akrep; Ev, yerleşim, yuva, ailenizle ilgili alınacak kararlar olabilir. Taşınabilir ya da aile gayrimenkulleri ile ilgili gelişmeler/tamamlanmalar yaşayabilirsiniz. Kardeş/komşu/yakın çevrenizle ilişkilerinizde soğukluk söz konusu olabilir. Size güven vermeyen fikirlerden uzak durmalısınız. İkili ilişkilerde aniden gelişen temalarla yeni adımlar atmaya mecbur kalabilirsiniz.

Yükselen Yay; Kardeş/komşu/yakın çevre ile ilgili önemli kararlar almanız gerekebilir. Yeni yolculuklar planlanabilir. Yeni bir eğitime başlayabilirsiniz. Maddi konular, gelirlerinizle ilgili düzenlemeler yapabilirsiniz. Paylaşımlı konularla ilgili beklenmedik ve ani gelişmeler söz konusu olabilir. İçsel uyanışlar yaşayabileceğiniz önemli kırılma noktalarını fark edebileceğiniz zamanlardasınız.

Yükselen Oğlak; Maddi konular, gelirlerinizle ilgili adım atmanız-aksiyon almanız gereken zamanlardasınız. Yeni bir plana ihtiyaç olabilir, yetenekleriniz üzerinde yoğunlaşabilirsiniz. İşiniz/ilişkileriniz/hayata bakış açınızı değerlendirirken sorumluluklarınızla yüzleşmeniz gerekebilir. Aniden uyanışlarla size yeni ve yaratıcı, vizyon katacak, umutlandıracak pozitif bilgiler edinebilirsiniz.

Yükselen Kova; Hayata bakış açınızla ilgili yeni kararlar söz konusu olabilir. İşiniz, ilişkileriniz çok ön planda, bu konularda sıra dışı yeni adımlar atabilirsiniz. Gizli işlerden korkulardan, size yük olan temalardan kurtulmak için çözümler arayabilirsiniz. Eviniz/ailenizle ilgili beklenmedik aniden gelişen ve hayatınızı değiştiren gelişmelerle karşılaşmanız olasılık dahilinde.

Yükselen Balık; Bilinçaltınız oldukça hareketli, önemli farkındalıklar kazanabilirsiniz. Gizli işler ortaya çıkabilir. Rüyalarınızda çok mesajlar olabilir. Sosyal çevrenize karşı bazı sorumlulukları hatırlamanız gerekebilir. Aniden uyandığınız çok önemli fikirler edindiğiniz olaylarla karşılaşabilirsiniz. Zihinsel olarak yeni farkındalıklara doğru yol aldığınızı söyleyebiliriz. Yakın çevrenizde kopuşlar olabilir.

Çağla Akgün

 

 

Bu Yazıya Tepkin Nedir?
Bayıldım
0
Beğendim
0
Emin Değilim
0
Enteresan
0
Şaşırdım
0
Yorumları Gör (0)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

payment

gökyüzüderki © 2021 - Tüm Hakları Saklıdır.

En Yukarı Git
%10 İNDİRİM KAZAN!
En güncel yazılar, eğitimler ve kampanyalardan haberdar olmak için e-posta bültenimize abone ol. %10 indirim kazan!
    ABONE OL
    Gizlilik politikası bilgilendirme metinini okudum, onaylıyorum.