Şu An Okunuyor
Güneş’i kalbine, Ay’ı gülüşüne sığdır, sonrası Aşk zaten. Dolunay KOVA’da !

Güneş’i kalbine, Ay’ı gülüşüne sığdır, sonrası Aşk zaten. Dolunay KOVA’da !

15 Ağustos 2019 Perşembe günü saatler 15:29’u gösterdiğinde Güneş Aslan ve Ay Kova’da tam karşıt halini alacak, Kova Burcu’nda Dolunay meydana gelecek. O kadar bereketli ki dolunay, sıkışan herkes zor günleri geride bırakmak istesin yeter ki; önemli fırsatlar yakalayacak bu dolunayda. Tıpkı Zeus’un Olympos’tan büyük resmi görebildiği gibi biz de kendimize tepeden bakıp çözümlere odaklanabileceğimiz dönemlerdeyiz, tabir-i caizse “kaçmaz” günler bunlar. Bildiğiniz, inandığınız ne kadar ritüel varsa yapın yani.

Marduk’u bilir misin ? Babil Mitoloji’sinin Zeus’udur kendisi. Gücünü ilan ettikten sonra ilk iş evreni düzenlemiş, Ay’a evreler koymuş, gökyüzünü yaratmış. Yıldızları yerleştirmiş ve son olarak insanı yaratmış. Yaşamın anahtarını elinde tutan Tanrı olarak gösterilir kaynaklarda. İnanıyorum ki; kapıları açılsın isteyenlerin yolu çok açık bu dolunayda. Çünkü bizim Jüpiter’imiz, Babil’lilerin Marduk’u yönetecek dolunay anının haritasını. Ve o Jüpiter ki Yay haliyle en güzel yerde şimdi. Yani diyorum ki; inanırsan kilitli kapı olmayacağını bilirsin ve çok dikkat çekersin bu dolunayda.

Ah bir de Venüs sahnede bu dolunayda. Venüs’ümüze tahtını vermiş Güneş, büyük Jüpiter’le nasıl da mutlu mesutlar bir bilsen, mis mis. Hayatı sevmemize, kendimizi beğenmemize nasıl da müsaade ediyorlar cümbür cemaat, bir okusan, bir inansan, bu aralar gezegenler şiir gibiler gökte.

Bakıyorum mesela, sabah denizlerine, günse göğün mavisine, geceyse yıldızların parlaklığına, ağaçlara, karıncalardan karabataklara, arılara kelebeklere, hepsinin birbiriyle olan uyumuna ve olmasalardı olmazdılarımın arttığını görüyorum. Gözlerim gördükleri karşısında şükürlere doyamıyor. Mevsim de yaz zaten. Tiril tiril bir elbise giymiş de eteklerini dalgalandıra dalgalandıra yürürmüş gibi, yırtmacı açıldıkça venüsleşir gibi, çok dişil, kadın gibi “kadın” bu aralar yer gök bütün evren. Öyle yaratıcı, öyle sanatsal, öyle kusursuz ki varlığıyla ! Güneş vuran tenler göz bebeklerini parlatmamış mı zaten, baksana aynaya bi’. Göreceksin, evren bu kadar güzelse sen de güzelsin anlayacaksın. Kendi güzelliğini gördükçe, kendine gülümsedikçe, beğendikçe kendini, her halinle her şeyini sevdikçe, cümle alem de seni beğenecek, sevecek. Sen yeter ki kendine böyle bak.

Tabak gibi pırıl, her şey o kadar net, o kadar iyicil, o kadar aydınlık dolunayda gökyüzü. Açılmış bütün kapılar, buyur edilmişiz, inanmaya davet edilmişiz, uzatılan ele red verilir mi hiç ?

Kendini görürsen, bilirsen, elinde-belinde, gözünde, saçının telinde can var hissedersen, kocaman kucaklarsan, sararsan ve seversen n’olur biliyor musun ?

Özgürlüğün kıymetini anlarsın, kendine bağlılığın artar. Bu arttıkça herkese faydan olur. Özgürsen güzelsin, özgürsen değerlisin, en önce sahip olman gereken budur. Prangalı sevilmez, tasmayla mutlu olunmaz, biliyorsun. Dolunay, öyle güzel fark ettiriyor ki bunu, açmalı gözleri-gönülleri.

Cümlemize kendimiz gibi kıymet veririz. Evren de bize.

Canı olan her şey o kadar güzel ki, sevmelere doyulmaz.

Herkesin eşit hak ve özgürlüklerine son derece duyarlı olunur.

Sevdikçe rızkın çoğalır, sahip olduklarını korursun, bereketin artar.

Doğayı korursun, geleceğine umutla bakarsın.

Aslan gibi güçlü, Kova gibi özgür olursun.

Güneş gibi parlar, Ay gibi hissedersin.

İnanırsın, rahatlarsın.

Korunduğunu bilirsin çünkü iyi ve güzel kalpler her daim korunurlar.

Sevilirsin çünkü samimiyetin hissedilir.

Aşk’ın kendisi olursun, aşık olursun.

Benden işaret bekleyenler buraya ;

 • Hayata anlam katan neyin varsa değerini arttır, sar sarmala.
 • Gökyüzü gözünde ne kadar büyükse sana da o kadar cömert olacak, o halde sen de ver, çok cömert ol.
 • Umutlarının üzerindeki bulutları dağıt, bunu yalnızca inanırsan başarırsın.
 • Şu kadarım olsun diye kendini limitleme, hayallerine ulaşmanın yolu koşulsuz sınırsız şartsız sevgiyle gelecek, abarta abarta sev. Sonra refahın, huzurun, mutluluğun kapıyı çalacak, bekleme bile, adın gibi emin ol, burası net ve kesin bilgi, yay.
 • Ağustos böceklerini dinle.
 • Sevdiklerinle masalar paylaş, felsefeler yap. Kırmızı-turuncu tak bi’ yerine, alev alıyormuş gibi parla, parlat çevreni de. Aç saçlarını.
 • Kalabalık ol. Dünya seni nasıl ağırlıyorsa, sen de onu öyle ağırla, zengin sofralar kur.
 • Şuh kahkahalar at, dikkat çek, dalga dalga çoğalt.
 • Bakmalara doyama güzel olan her şeye. Bakıp geçme, daha çok kal.
 • Güzel bir yüze bak mesela, güzel sözler söyle, kendi güzelliğini de tescil edersin bak böyle.

Şereflendirilmiş Venüs’üyle göğün dolunay hali hepimize güzellikler getirecek, felaket inanıyorum. Çünkü Venüs sahnedeyse, Jüpiter’le aynı elementteyse, bir de Güneş’in kalbindeyse, can verir, güzellik verir, rızık verir, aşk verir, buna inanıp deneyimlemeden ölmemeli. Jüpiter’in bir çocuğu gıdıkladığını düşün, Venüs’ün bir kadını parlattığını hayal et. Güneş’i kalbine yerleşmiş gibi hisset, Ay’ı gülüşüne sığdır, sonrası AŞK zaten !

Yükselen burçlara göre Kova Dolunay’ının etkileri ise şöyle;

Yükselen KOÇ; çok sosyalleştiğini bir dönemdesiniz. Sevdiklerinizin değerini yükseltin. Karşılık alacak, ihtiyacınız olan desteği göreceksiniz. Sosyal sorumluluk projelerine dahil olabilirsiniz. Herkesin eşit hak ve özgülüklerine karşı çok duyarlı olabilirsiniz. Aşk kapı önüne gelmiş olabilir, içeri alın.

Yükselen BOĞA; çok göz önünde zamanlardan geçiyor olabilirsiniz. Özellikle kariyerinizde önemli fırsatlar yakalayabilirsiniz. Size statü katacak gelişmeler olgunlaşmış, önünüze düşebilir. Hedeflediğiniz ne varsa gökyüzünün bütün pozitif enerjisini üzerinizde hissedin. Başarı kapıda.

Yükselen İKİZLER; büyük düşüneceğiniz, kendinizi son derece özgür hissedeceğiniz zamanlardasınız. Özellikle yurtdışı, uluslararası ilişkiler, ithalat-ihracat gibi işlerinizde önemli fırsatlar yakalayabileceğiniz bir dönemden geçiyor olabilirsiniz. İşlerinizin çözüldüğünü göreceksiniz.

Yükselen YENGEÇ; finansal konulardaki kaynak arayışınız olumlu sonuçlanabilir. Krediler, ödemeler, borçlar, sigorta, vergi, miras gibi konularınız varsa bunların netleşeceği zamanlardan geçiyorsunuz. Ruhsal olarak yüksek farkındalıklı dönemlerdesiniz, evrenin mesajlarını iyi okuyun, sezgiler önemli.

Yükselen ASLAN; ikili her türlü ilişkilerde çok enerjik zamanlardan geçiyorsunuz. Bekarlar için resmen ilişki dönemidir, aşk arayanlar kalpleri açık tutsunlar. Gökyüzü ışığınızı çok yükseltiyor. Evrene karşı her zamanki gibi çok cömert olun, pozitif geri dönüşler alabilirsiniz.

Yükselen BAŞAK; günlük rutininizde hızlanma söz konusu olacaktır. Çok çalıştığınız ve bunun bereketini de gördüğünüz bir dönemdesiniz. Sağlığınıza dikkat edin, vücudunuzun uyarılarını dikkate alın. İş hayatınızda önemli gelişmeler olabilir. Bazı sonlanmalar hayrınıza olacaktır.

Yükselen TERAZİ; uzun zamandır yaşadığınız içinden çıkılmaz konularınızdan uzaklaşma zamanı. Enerjiniz artacaktır. Mutlaka sosyalleşin, keyifli zamanlar yaratın kendinize. Aşk arayanlara gökyüzü çok pozitif. Çocuklarınızla ilgili önemli kararlar alabilirsiniz. Şansa inanın.

Yükselen AKREP; ev, yerleşim, yuva, aile ile ilgili gündemleri olanlara gökyüzü sonuçlarla gelecektir. Netleştirebilirsiniz artık. Taşınma, gayrimenkul, ev, arsa gibi konularınız varsa doğru zamanda olabilirsiniz, değerlendirin. Yeni hedefler ekmek için de harika zaman, enerjinizi arttırın.

Yükselen YAY; seyahat kararı alabilirsiniz. Yazma, yayınlama, sunma konularınız varsa harika bir zamandasınız. Yakın çevrenizle ilişkilerinizi arttırın, birlikte harekete geçebilirsiniz. Önemli imzalar gündeminizde olabilir. Eğitim-danışmanlık alıp-verebilir, gökyüzünden çok faydalanabilirsiniz.

Yükselen OĞLAK; Maddi konular gündeminizde. Geliriniz artabilir ancak harcamalarınız da artabilir. Her türlü yeteneğinizi gelire çevirebileceğiniz bir zaman dilimindesiniz, kendinize güvenin. Alım-satım-yatırım yapmak için şanslı bir zaman dilimindesiniz, değerlendirebilirsiniz.

Yükselen KOVA; Dolunay en çok sizin yüzünüzü güldürecek. Emeklerinizin karşılığını alıyorsunuz. Enerjiniz yükseliyor ve bu durum ilişkilerinize de pozitif etki ediyor. İşinizle ilgili de güzel gelişmeler olabilir, yeniden başlamak, yeni başlangıçlar yapmak için harika bir dönem.

Yükselen BALIK; tam teslimiyet zamanlarındasınız. Bırakın, gitsin. Kayıplarınızın kazanç olacağına şüpheniz olmasın. Rüyalarınızda çok mesaj olabilir. Yeniye hazırlayın kendinizi ve size hizmet etmeyen şeylerden özgürleşin. Özgürlüğünüz bu dolunayda çok kıymetli. Bu inançla hareket edin.

Çağla AKGÜN

Bu Yazıya Tepkin Nedir?
Bayıldım
0
Beğendim
0
Emin Değilim
0
Enteresan
0
Şaşırdım
0
Yorumları Gör (0)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

payment

gökyüzüderki © 2021 - Tüm Hakları Saklıdır.

En Yukarı Git
%10 İNDİRİM KAZAN!
En güncel yazılar, eğitimler ve kampanyalardan haberdar olmak için e-posta bültenimize abone ol. %10 indirim kazan!
  ABONE OL
  Gizlilik politikası bilgilendirme metinini okudum, onaylıyorum.