Şu An Okunuyor
Güzelin özü SEVGİ, DOLUNAY BALIK’ta !

Güzelin özü SEVGİ, DOLUNAY BALIK’ta !

“Bu dünyanın güzelliklerinden başlayacaksın, hiç durmadan basamak basamak yüce güzelliğe yükseleceksin, bir güzel bedenden ikisine, ikisinden bütün güzel bedenlere, sonra güzel bedenlerden güzel işlere, güzel işlerden güzel bilgilere, güzel bilgilerden de sonunda bir tek bilgiye varacaksın : Bu bilgi de o tek başına var olan salt güzelliğe varmaktan, asıl güzelin özünü tanımaktan başka bir şey değildir”

Ne güzel söylemiş Diotima Sokrates’e, aralarında sevgi’yi konuşurlarken, Platon’un Şölen’inde. Güzelin özüdür sevgi !

14 Eylül 2019 Cumartesi günü saatler İstanbul’da 07:32’yi gösterdiğinde Başak’taki Güneş, Balık’taki Ay ile tam karşı karşıya gelecek ve dolunay gerçekleşmiş olacak. Balık Dolunay’larında gökyüzünün aslında anlatmaya çalıştığı şey de öncelikli olarak “arınmak”tır. Başak nasıl saf olansa, Balık da o saf olana arına arına ulaşmış olandır. Su’dur Balık, kaygandır, teslimdir, kabuldür, direnmemektir. Ve o kabule hangi seçimle varırız, şimdi onu anlatacak dolunay bize.

Poseidon’u bilirsiniz. Denizler tanrısı. Gerilip kızdı mıydı, sular seller götürür ortalık. Bir kaostan öbürüne hızı ışık gibidir. Ne olduğunu anlayamayız bile. Üçlü asasıyla o denizleri bir yarar, dünyalar değişir. Neden ? Çünkü değişim gereklidir. İçinden çıkamadığımız her ne varsa tam zamanı ki; bütün setleri devirip, arınarak olması gerekene varmak bir çıkış yoludur. Mevsim de değişecek ya zaten, sonbahara varıyoruz ya, yüklerden arınmak, yeniye temiz adım atmak gerek. Karşılamayı iyi yapmalı.

Kurtuluşun adı sevmek. Güzele varmanın, onun özüne ulaşmanın yolu sevmek. Koşulsuzluktur Balık, akışa direnmemek, kaygan zemine ayak uydurup, tertemiz başlamaktır hayata yeniden. Bilinçli ve farkındalıklı başlangıçlara kafalar dağılmadan ermenin yolu elbette var bu dolunayda da :

En önce;

Dünyayı kurtarası gelenleri uyandırmamız gerek, maalesef vuslata eremezsiniz. Israr edenler büyük fedakarlıklar yapmak zorunda kalırlar. Ve bu, büyük hayal kırıklıklarına giden yolun ta kendisi bu dolunayda. Bu sebeple, önce neleri feda etmek üzere olduğunuzu, feda etmeden önce fark edin. Kendini kurtarmayanın dünyası da kurtulmaz bu dolunayda, iyi anlayın.

Sonra;

“Bir şey var, bir inanç içimde, beni korkunç tetikliyor” hissinde olanları dürtelim sertçe. Elle tutamadığınız, gerçekliğinden emin olmadığınız, somut verisi olmayanlar lütfen tetiklenmesinler. “Ben hangi akılla bunu yapmışım” geç kalmışlığına, erken davrandığınız için gelirsiniz hep, hatırlayın. İnancınız baki kalsın, sözünü sabırla dinlediğimiz Satürn’ün ödüllerine zamanı gelince ulaşacağımızı bilelim, bilgelik edelim, o makama gelince “hadi şimdi” mesajını alacağız zaten, sabredelim.

Sonra;

Olan oldu, burayı terk edelim’ciler, gittiğiniz yere de bu karmaları götürüyorsunuz, kesin bilgidir, altını çizelim. Kaçmak mümkün, hatta felaket çekici bir yol ve fakat aynı zamanda felaket bir aldatma, kendine aldanma. Olanı olduğu gibi kabul edebilen bir adım öne çıkar bu dolunayda. Hatasıyla sevabıyla deneyimleriyle ulaştığı yol, en doğru yoldur insanın. Kendini dövenin değil, özüyle tanıştığı ve bunun ardından açtığı temiz sayfaya yeni kaderler yazacak olmanın hafifliğine erenin zamanıdır bu dolunay.

Düşleri hala büyük inançla beslemeye devam ederken, gerçekleri görmemezlikten gelmek de yakışık almayacak bu dolunayda. Stres yönetilebilirdir ve paniğe kapılmamak adına alınan önlemler gelecek kurtarır ve böylece düşler de korunurlar. Düşlere inandığınız kadar buna da inanın.

Size ihtiyacı olanlara “ulaşılamıyor” duvarını örmeyin. Son derece duyarlı zamanlardayız, birbirimize dokunmadan “bir” olamayız. Karşımızdaki dikkatimizi çekmek istemeyecek kadar hassas olabilir, hissedip ona eğilenin sırtı yere gelmez bu dolunayda. Hem Hızır’lar da var aramızda, unutma.

Balık sondur. Dolunay da. Sonlar iyidir, belirsizliği yok eder. Görmüş etmişsindir kötüyü, çirkini, şimdi yeniden sıradaki hayat gelsin dersin hepi topu, başlarsın yeniden, bu sefer güzelliklerden. Seçersin iyiyi-güzeli. Güzelin özü sevgi dediydi Diotima. Yolumuz belli !

Gökyüzünün yükselen burçlara tavsiyeleri şöyle;

Yükselen Koç; alışkanlıkları bırakma zamanı. Tam arınma, tam temizlik zamanı. Başına ne gelirse gelsin “aldım ben” deyip teşekkürle, şükürle her türlü hayatı seçme zamanı !

Yükselen Boğa; çevreye dikkat etmeli, yanıltabilir. Umutlar pek tabii beslenmeli ve lakin gerçekler de göz önünde bulundurulmalı. Aşk el-ayak karıştırabilir, tadı çıkarılsın ama kaptırılmasın.

Yükselen İkizler; dikkat çekilsin ama ayaklar da yere bassın. Sözde kalmasın, yazılsın. Büyük hedefler koyulsun ama mantıksız adımlar atılmasın. Ekilen tohumlar korunsun, sabır önemli.

Yükselen Yengeç; uzaklardan gelenler baş üstüne ama düzen henüz bozulmasın. Umutlar perde altında kalmış olabilir, somut verilere odaklanılsın. Adaletli olunsun.

Yükselen Aslan; dönüşüm şart, mistisizm araştırılsın. Para bir sevgi enerjisi, sevgin gerçek değilse kaybedersin, sonra karmalar kapıyı tırmalamasın. Gelir-gider madde, manaya odaklanılsın.

Yükselen Başak; kendini korursan senden olmayana karşı güçlüsün. Hem ona da iyilik edersin. Kazan-kazan iyi bir strateji olur. Kaçma ama kalırsan da dökme-kırma.

Yükselen Terazi; her şeyin başı sağlık, kendini iyi gözlemle. Rutin değişecek diye korkma, olması gereken kapıda. Arın, sorularının cevapları ruhsalda. Sakinleştir kendini.

Yükselen Akrep; hayata karış, sevdiğin şeyleri yap, keyif al. Aşkı özgür bırak, manipüle etme. Geleni kabul et, gideni de. İçindeki çocukla arayı iyi tut. Kinden, intikamdan uzak dur.

Yükselen Yay; ektiğin tohumlar baş verdi, onlarla ilgilenmeye devam et. Bakarsan bağ olur, bakmazsan dağ. Aile önemli, dağıtma. Abartma zamanı değil, ayaklar yere sağlam bassın.

Yükselen Oğlak; ilhamlar tepsiyle sunuluyor, emeğinle üret. Tutamayacağın sözler verme. Yakınlarına dikkat et, kanma, sen de kandırma. Zihinsel sakinlik önemli, buna ortam sağla.

Yükselen Kova; yeteneklerine güven, konsantre ol, dağılma. Alıp-satmadan önce iyi düşün, sonradan pişman olma. Güvenlik önemli, sıra dışı işlerle bunu zora sokma. Disiplini elden bırakma.

Yükselen Balık; ve değişiyor hayat, sen de ona kendini kat. Karşılaştıklarından çok şey öğrenirsin, sen de onlara iyi gelirsin. Yeni olana sığ. Her son bir başlangıçtı, sakın kaybolma.

Bu Yazıya Tepkin Nedir?
Bayıldım
0
Beğendim
0
Emin Değilim
0
Enteresan
0
Şaşırdım
0
Yorumları Gör (1)
  • Geleni kabul et, gideni de.Gelen yok 🙂 Ama gideni kabul etmeyi deniycem 🙂 Çok güzel bir yazı olmuş yine her zaman ki gibi.Ellerinize sağlık.Muhteşemsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

payment

gökyüzüderki © 2021 - Tüm Hakları Saklıdır.

En Yukarı Git
%10 İNDİRİM KAZAN!
En güncel yazılar, eğitimler ve kampanyalardan haberdar olmak için e-posta bültenimize abone ol. %10 indirim kazan!
    ABONE OL
    Gizlilik politikası bilgilendirme metinini okudum, onaylıyorum.