Şu An Okunuyor
Hazır mısın ? Kayıttayız ! Dolunay Yengeç’te !

Hazır mısın ? Kayıttayız ! Dolunay Yengeç’te !

2 Ocak 2018 sabahı saat 05:24’te Ay Yengeç’te, Güneş Oğlak’ta, tam karşı karşıya birbirlerine bakıyor olacaklar. Bir yanın kalbinin sesini dinle diyecek, öbürü gerçekçi ol diye seslenecek. Yengeç hep besleyen, hep içten içe sahici bir seven. Oğlak ise gerçekle ilgilenen ve hep güven veren. O halde bir orta yol bulmalısın, seni beslemeyeni, seni sahici sevmeyeni, sana güven vermeyeni hayatından eleme cesareti gösterebilmelisin. İçindeki bebeği gün yüzüne çıkarma, doğumu başlatma vaktindesin.

Korku. Kelimelerin en tehlikelisi. Ve fakat aynı zamanda da kurtuluşumuzun en büyük işareti. Bir şeyden korktuğun zaman, yeni bir şeye başlayamıyorsun, isteksizleşiyorsun, aman o bize dokunmasın da biz aynı yerde kalmaya razıyız kafalarına giriyorsun. Sonra kendine mesafeler, biricikliğini yok etmeler derken, ışığını azaltıyorsun. Kaybetme korkusunun aşırılığına dikkat kesil ve sana anlattığı gerçek uyarıları görebil. Diyelim ki seni de ısırdı bu korku, bırak ısırsın. Gerekirse acıtsın. Bağışıklık geliştirdiğin kadar güçlü olduğunu unutma bu hayatta !

O Ay ki, en güzel yerde tam halindeyken, göğüslerinden hayat akan anne gözünün içindeki en masum hissi unuttuğunu zanneden sana, evrenle nasıl koşulsuz bir bağ kurduğunu hatırlatabilir. Ve seni ısıran korkulara karşı kurduğun o bağdan daha güveniliri yok bu dünyada. Duygusal kontrolsüzlüğünle baş edebilirsen, bir şeyleri koruyup kollayacaksın diye objektif olamama tuzaklarına düşmezsen, sana güven vermeyen duygu-olay-kişilere karşı tavrın net olursa evrenin kendisiyle çıkma teklifine kayıtsız kalamayacağını biliyorum !

Maddi ve manevi değerlerin korunmasına atıfta bulunacak olan dolunay, kendini sağlama almak için sınırlarını da hatırlatıyor olacak sana. Kendi yeteneklerini geliştirme fırsatları da yakalayabilirsin. Sezgilerinin sana yol göstereceğini bileceksin içten içe, ancak aşırı hassasiyetle yaklaştığın tüm konuların da elini kolunu bağlamamasına dikkat etmelisin. İlla bir duyguya tutunma ihtiyacı duyacaksan, bunu üretmek ve yaratmak için kullanmalısın. Sana esin kaynağı olabilecek her şeyi değerlendirebilirsin.

Biliyor musun, bugün verdiğin kararlar hem ruhuna hem de bedenine kodlanacak ve sen ne kodlarsan kendine, onu yaşıyor olacaksın. Çünkü bir su grubu dolunayı yaşıyoruz ve suyun hafızası var ! Her şey kayıtta şu an. Kendini yazıyorsun. Bu dolunayda bilinçaltı öyle açık ki, hadi bana bir şey ver, sana seni vereyim diyecek. Sen kimsin, kim olmayı seçiyorsun onu yazacaksın oraya. Ve bilirsin, yazı hep kalandır !

Yengeç dolunayının ülkemiz üzerindeki etkisi :

Türkiye’yi, halkı oldukça ilgilendiren bir dolunay yaşayacağız. Birçok şeyin eskisi gibi olmayacağı yeni ve beklenmedik kararlarla karşılaşılabilir. Özellikle ekonomik konularda kemer sıkma politikaları konuşulabilir. İnşaat-maden sektöründe, devlet düzen ve yapılanmasında önemli gelişmelere açık bir haftada olacağız. Borsa oldukça hareketli olabilir. Eğlence sektörünü ilgilendiren konular dikkat çekebilir. Çocukları ve gençleri ilgilendiren konular gündeme gelebilir.

Evrenin bütünü için dilerim ki yeni yıl hafızalarımıza kazınacak kadar mutlu ve unutulmaz olsun !

Yengeç dolunayının yükselen burçlara etkisi :

Yükselen KOÇ : Ev, yuva, yerleşim konuları ön planda olacak. Değişiklik yapmak isteyen, taşınma planları içinde olanlar için uygun bir zaman dilimidir. Ailevi meselelerde karar vermeniz gereken durumlar olabilir. Öncülük etmeniz beklenebilir. Krediler, borçlar, sigortalar, vergiler, ödemeler konusunda bir mücadele verebilirsiniz. Kredi çekilebilir ancak aşırı borçlanmamak gerekebilir. Sağlık problemleri olabilir. Bilinçaltınız uyanıyor, gelen mesajlara dikkat kesilin.

Yükselen BOĞA : Kardeş, kuzen, yakın akraba-arkadaşlarla bazı gerilimler söz konusu olabilir. Size bilmediğiniz bir şeyden bahsedebilirler ve sizin bir aksiyon almanız gerekebilir. İkili ilişkilere ayna tutacak bir dolunay yaşayacaksınız. Kendinizi iyi hissetmediğiniz yerde durmayın. Ticari işlerde kayıplara dikkat edilmeli. Eğitim, seminer, danışmanlık alarak kendinizle ilgili önemli bir şey yakalayabilirsiniz.

Yükselen İKİZLER : Maddi ve manevi değerlerinizi sorguladığınız bir zaman diliminde olacaksınız. Önünüze düşen yatırım fırsatlarını dikkatle değerlendirin, size gerçekçi gelmeyenleri eleme cesareti gösterin. Günlük rutin işlerinizde bir yoğunluk gözlemlenebilir. İş fırsatları yakalayabilirsiniz. Profesyonel düşünmeye gayret edin. Duygusal kararlar yüzünden objektifliğinizi kaybedebilirsiniz. Sağlık problemleri baş gösterebilir, üzerine gidin.

Yükselen YENGEÇ : Kendinizle ilgili önemli bir karar aşamasında olabilirsiniz. Diyete başlayabilir, fiziksel değişiklikler yapabilirsiniz. Bilhassa ikili ilişkiler, ortaklıklar, evlilikler alanınızda size güven vermeyen durumlara karşı realist yaklaşmanız gerekiyor. Aşk hayatınızda önemli gelişmeler olabilir, cinsel enerjinizin çok yükseldiğini fark edebilirsiniz. Yaratım kapıları çok açık, üretim için harika bir zaman dilimi. Çocuklarınız için onlara daha faydalı olacak yeni kararlar alabilirsiniz.

Yükselen ASLAN : Gizli olayların su yüzüne çıktığını gördüğünüz bir dönemden geçiyorsunuz. Bazı gerçekler sizi yorabilir. Yapılması gerekeni kalbiniz size söylüyor olacak, eğer egonuz yara aldıysa mutsuz olduğunuz yerde durmamalısınız. Ailevi kararlar almanız gerekebilir, ev-yerleşim-yuva konularında adım atmak için doğru bir zaman dilimindesiniz. Bilinçaltı ve ruhsal çalışmalar yaparak kendinizi dinlendirebilirsiniz.

Yükselen BAŞAK : Sosyal ortamınızda yeni gelişmelere çok açık bir dönemdesiniz. Eski arkadaş/tanıdıklarınızla aranızda bazı gerginlikler olabilir. Objektif olmaya çalışın. İhtiyacı olan birilerine el uzatmanız gerekebilir. Çocuklarınızla ilgili önemli bir karar sürecindesiniz, gerçekçi planlar yapın. Ticari fırsatlar yakalayabilirsiniz, konunun üzerine gidin, yılmayın. Biraz uzaklaşmak size iyi gelebilir, tatil planı için uygun günler.

Yükselen TERAZİ : Özellikle kariyer ve hedeflerinizle ilgili bir dönüm noktasında olabilirsiniz. Doğru karar vermek için profesyonel davranın. Aynı zamanda göz önünde olacağınız günler, kendinizi geride tutmamanızı tavsiye ederim. Maddi konularda vermeniz gereken bir mücadele olabilir. Yeteneklerinize güvenin. Finansal olarak kendinizi sağlama almaya çalışın. Abartılı harcama isteği gelebilir, dikkatli olun.

Yükselen AKREP : Özellikle yurt dışı kaynaklı konularla ilgili haberler alabileceğiniz, ve bununla birlikte birçok konunun aydınlığa kavuşacağı günlerdesiniz. Fikirleriniz olgunlaşmış olmalı, öncülük etmeniz gereken konularda gökyüzünden desteklisiniz. Hukuki davalarla ilgili sonuçlar alınabilir. Kendinizle ilgili fiziksel değişim kararları alabilirsiniz. Kazalara, sakarlıklara dikkat edin. İkili ilişkilerde kinci ve kıskanç yaklaşımlarda bulunabilirsiniz, dikkat.

Yükselen YAY : Krediler, vergiler, sigortalar, borçlar ve ödemelerle ilgili bir gündeminiz olacaktır. Gerçekçi planlar yapmalı, çok fazla risk içeren yatırımlardan uzak durmalısınız. Kendi kişisel dönüşümünüz için atacağınız adımlar karşılık bulacaktır, sümen altı yapmamanızı tavsiye ederim. Bilinçaltınız bir uyanışta, görmek için ruhsal her türlü çalışmadan destek alın. Özellikle boğaz ve boyun bölgesi hastalıklarına dikkat.

Yükselen OĞLAK : İkili ilişkiler, evlilik ve ortaklıklar alanında almanız gereken kararlar olabilir. Objektif olmalısınız, haksızlık ve bencillik etmemelisiniz. Kalbinizin sesi her zamankinden değerli, ona iyi geleni bulmak için vereceğiniz çaba karşılıksız kalmayacaktır. Aşk hayatınızda umutlarınızı kuvvetlendiren, tetikleyen güzel gelişmeler olabilir. Sosyal ortamlarda daha fazla görüneceğiniz bir dönemdesiniz. Ayrıca ilham perileriniz etrafınızda, değerlendirin.

Yükselen KOVA : Günlük rutininizin karıştığı bir dönemdesiniz. Yoğunluğunuz artacaktır. Fiziksel enerjiniz düşebilir, sağlığınıza dikkat edin. Özellikle iş yerinde ya da işle ilgili konularda bazı farkındalıklar yaşayabilirsiniz. Ters giden durumlar olursa büyük resimden bakmaya çalışın, gelişiminize katkıda bulunacak gerçeklerle karşılaşabilirsiniz. Hedeflerinizle ilgili güzel fırsatlar yakalayabilirsiniz. Yeni iş teklifleri gelebilir.

Yükselen BALIK : Aşk hayatınızla ilgili bazı gizli şeylerin ortaya çıkması muhtemel. Yeni farkındalıklarınızla bir yol ayrımı yaşayabilirsiniz. Yaratım kapıları sizin için son derece açık, üretmek için harika bir zaman dilimi. Bekar Balık’lar için yeni aşklar gündeme gelebilir. Çocuklarınızla ilgili onların hayrına yeni seçimler yapmanız gerekebilir. Aklınıza gelen fikirler sizi dönüştürebilir, fırsatlar çıkabilir, üzerinde çalışın.

Çağla AKGÜN

Bu Yazıya Tepkin Nedir?
Bayıldım
0
Beğendim
0
Emin Değilim
0
Enteresan
0
Şaşırdım
0
Yorumları Gör (0)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

payment

gökyüzüderki © 2021 - Tüm Hakları Saklıdır.

En Yukarı Git
%10 İNDİRİM KAZAN!
En güncel yazılar, eğitimler ve kampanyalardan haberdar olmak için e-posta bültenimize abone ol. %10 indirim kazan!
    ABONE OL
    Gizlilik politikası bilgilendirme metinini okudum, onaylıyorum.