Şu An Okunuyor
İşte bunlar hep Merkür Retro !

İşte bunlar hep Merkür Retro !

Maia ve Zeus birleşir, Hermes dünyaya gelir. Olympos’un hiperaktif oğludur o. Yerinde duramayan, düz duvara tırmanan bir tiptir. Merakından ortalığı sürekli karıştıran, eline verdiğin her şeyi elleriyle bozan, karıştırdıkça ortaya yeni bir şey çıkartan yaramaz Tanrı Hermes. Derler ki; kaplumbağayı aldı, evirdi çevirdi, bağırsağını oydu, yedi tel gerdi, lir yaptı. Ondan güzel melodiler çıkarmayı öğrendi. Tanrıları büyüledi. Sonra Hermes bundan sıkıldı. Gezmeye, ortalığı karıştırmaya devam etti. Karşısına Apollon’un inek sürüsü çıktı. Elli tanesini çaldı, bir mağaraya kapattı. Apollon durumu Zeus’a bildirdi, yargılanmasını istedi. Karar, Hermes’in inekleri nereye götürdüğünü söylemesi yönünde çıktı. Bir ara Apollon, Hermes’in lirinin büyülü sesini duyunca çok etkilendi ve anlaşma yaptı. Apollon ineklere karşılık liri alacak ve kendisinin altın değneğini de Hermes’e verecek. Anlaştılar. Zeus, Hermes’in bu zekasından etkilendi ve kendisinin habercisi yaptı. Her bilgiyi Zeus’a getirme göreviyle, Zeus kendi evrenindeki her olaya hakim olabildi. Hermes her daim hızlıydı. Zeus’un Hermes’e her emri ışık hızında gerçekleşirdi.

Haber tanrısı Hermes, Astroloji’de Merkür’dür. İletişimden sorumlu gezegen. Akıl, zihin onun işlevindedir. Yunanlılar, gökyüzünde Merkür’ü sabah yıldızı olarak gördüğünde Hermes, akşam yıldızı olarak gördüğünde ise Apollon olarak tanımlamışlar. Güneş ego, Merkür ise iletişimdir. Birbirlerinden en fazla uzaklıkları yirmi sekiz derecedir. Bu yüzdendir ki; ego ile zihin her daim beraber çalışırlar, birbirlerinden fazla uzaklaşamazlar. Olympos’ta Apollon (Güneş) ile Hermes’in (Merkür) zamanında yaptıkları anlaşma evren yok olana kadar devam edecek. Zihin daima egoyu etkileyecek. Bu sebeple, Merkür’ün hareketleri bizim aldığımız aksiyonlara her zaman hizmet edecek.

Merkür kendi hızında gittiğinde, bulunduğu burcun özelliklerine göre Güneş’e aksiyon aldırır. Önce fikir akla gelir, sonra zikredersin. Fikir ne ise zikir o dur hesabından, birbirleriyle olan iletişimleri sayesinde akar gideriz. Ve fakat, ne zaman ki; gökyüzünün yaramaz çocuğunun dinlenesi gelir, hızını yavaşlatır işte o zaman ego alıştığı hızdan yoksun olacağından sıkıntılar başlar. RETRO demek, bizim aldığımız aksiyonlarda hata yapma olasılığımızın tam da bu yüzden artması demek.

Astrologlar Merkür Retro zamanlarını önemserler, uyarıda bulunurlar. Durum, hayatın durması gerek anlamı asla taşımaz. Sadece dünya hızında dönmeye devam ederken ve Merkür’ün hızıyla da aralarında senkronize bir iletişim varken, Merkür’ün yavaşlaması dünyanın da elini ayağını karıştırabilir.

MERKÜR RETRO’yken neler olur ?

 • Fikir ile beden senkronizasyonu bozulacağı için, hızlı almamız gereken kararları alamayabiliriz. Ya da alırız fakat hata yapabiliriz.
 • Merkür her türlü iletişim aracını temsil ettiğinden, telefon, internet, teknik araçlar, arabalar, elektronik ev aletleri gibi eşyalardan verim alamayabiliriz. Bozulan aletler, tamir edilmesi gereken eşyalar önümüze gelir.
 • Retro geçmişle ilintili bir kavramdır ve geçmişte aslında çözülmemiş, eksik kalmış konuları fark edebilir, tekrar ele alabiliriz.
 • Merkür gençliktir ve geçmiş zaman odur ki neleri yapabildik, neleri yapamadık konuları zihne düşer ve zararın neresinden dönersek kardır hesabıyla bu durumu pozitife çevirebiliriz.
 • Sözlü ve yazılı her türlü iletişimimizden sorumlu Merkür, imzaları, anlaşmaları da anlatır. Retro zamanlarında almamız gereken kararlara ekstra dikkat etmemiz gerekir, zira dünya hızında ilerlerken Merkür yavaştır, gözümüzden kaçan detaylar olabilir, hatalı işlere imza atabiliriz.
 • İşler ağır ilerler ve bu yavaşlık bizi gerebilir. Devam edememek hissiyatıyla negatif enerjide oluruz ve başımıza olmaz işler gelebilir.
 • Merkür zihindir dedik ve dolayısıyla sinir sistemimiz de onunla birliktedir. Kendisi habercidir, mitolojide yeraltından da haberleri getiren Tanrı’dır ve dolayısıyla bilinçaltımızdan haberleri yukarı taşıyandır. Bu sebeple birçoğumuz, kendi üzerinde bilinçaltı çalışmaları yapabilir, bunun için Merkür Retro zamanları fevkaladedir.
 • Merkür kardeşleri, yakın akraba ve okul arkadaşlarını da anlatır. Bu kişilerle bu dönemde aranızda bazı anlaşmazlıklar olabilir. Bu gerginlikten doğan duygusal durumunuz size yanlış kararlar aldırabilir, sakin olun. Merkür Retro’ya bağlayın.
 • Eski ilişkilerin, sevgililerin kapatılmayan konuları yeniden açılabilir. Aklınıza eski sevgiliniz düşerse kendinizi tutamayabilirsiniz, ya da eski sevgilinizden bir mesaj alırsanız şaşırmayın. Ex’ten, next olur mu konusuna siz karar verin.

 

Merkür’ün hangi burçta retro yaptığı bizim o konular üzerinde olacağımızı anlatır. 14 Ağustos – 5 Eylül 2017 tarihlerine denk gelen burcumuz BAŞAK. O halde Başak konularına göz atalım :

İlk akla gelen elbette SAĞLIK olmalıdır. Geçmişte ertelediğiniz, üzerinde durmadığınız sağlık konuları önünüze düşerse ele almalısınız. Önemsemelisiniz.

Başak demek; derlemek, toplamak, düzenlemek demektir. İçinizden bunları yapasınız gelir fakat çabanızın boşa gitme ihtimali olabilir. Hataya müsait bir ortamdayız. Bugün düzelttiğinizi sandığınız konulara tekrar dönebileceğinizi aklınızda tutun.

Başak demek; matematik ve analiz etmek demektir. Rakamlarla ilgili kişilerin, finansal işlerle uğraşanların, hesap kitap yapanların en dikkatli olması gereken zamanlardır. Güvendiğiniz sistemlere karlar yağabilir. Aslında emindiniz, “bu nasıl oldu ki” soruları delirtebilir, işte bunlar hep Merkür Retro’dur.

Başak demek; el yeteneği demektir. Eliniz yeteneğini kaybetmiş gibi hissedebilirsiniz. Yazarsanız misal, kafanızda o bilgiler bir türlü toplanmayabilir. Dağınıklıktan kendinizi bırakasınız gelebilir. Ya da aşçıysanız, yaptığınız yemeklerde aksilik çıkabilir.

Başak demek; mükemmeliyetçilik demektir. Yaptığınız hiçbir işten memnun olmamak ya da tam aksi, titizliğinizin hiç umurunuzda olmaması halleri görülebilir.

5 Eylül 2017’de kendi bildiği hızına kavuşacak ancak yine de üzerimizdeki leylalığı atmamız birkaç gün alabileceğinden, önemli işler için siz birkaç gün sonra adım atın uyarısında bulunalım.

Merkür Retro Başak’ın Yükselen burçlara göre etki edeceği alanlar ise şöyle :

Yükselen Koç’lar ve Yükselen Terazi’ler : İş yeriniz, bilinçaltınız, gizli işler alanlarınız, rüyalarınız

Yükselen Boğa’lar ve Yükselen Akrep’ler : Aşk hayatınız, sosyal hayatınız, çocuklarınız, hobileriniz,

Yükselen İkizler ve Yükselen Yay’lar : Eviniz, bilinçaltınız, kariyeriniz, aileniz

Yükselen Yengeç’ler ve Yükselen Oğlak’lar : Zekanız, fikirleriniz, dini ve felsefi bakış açınız, seyahat planlarınız, kardeşleriniz, yakın akraba ve arkadaşlarınız

Yükselen Aslan’lar ve Yükselen Kova’lar : Maddi ve manevi değerleriniz, alım-satımlarınız, ödemeler ve borçlarınız, yetenekleriniz

Yükselen Başak’lar ve Yükselen Balık’lar : Bakış açınız, ilişkileriniz/evliliğiniz/ortaklığınız, işiniz, sağlığınız

Hepimize hayırlı Retro’lar !

Çağla AKGÜN

Bu Yazıya Tepkin Nedir?
Bayıldım
0
Beğendim
0
Emin Değilim
0
Enteresan
0
Şaşırdım
0
Yorumları Gör (0)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

payment

gökyüzüderki © 2021 - Tüm Hakları Saklıdır.

En Yukarı Git
%10 İNDİRİM KAZAN!
En güncel yazılar, eğitimler ve kampanyalardan haberdar olmak için e-posta bültenimize abone ol. %10 indirim kazan!
  ABONE OL
  Gizlilik politikası bilgilendirme metinini okudum, onaylıyorum.