Şu An Okunuyor
O iş bende. Satürn Oğlak’ta !

O iş bende. Satürn Oğlak’ta !

Düşünmüşüzdür illa ki, hayatta her şey şahane olsa ne olurdu ki, ne olurdu yani, kimse kimseye dokunmasa, herkes istediği gibi mutlu mesut yaşasa. Ve fark etmişizdir illa ki, yok böyle bir hayat ! Çünkü insanoğlunun doğasında aynı kalmak yok. Değişerek, o “asla”ları bir bir deneyimleyerek, büyüyerek, olgunlaşarak, bilgeleşerek tamamlanmadır bu yolculuk.

Peki ama nasıl ? Tabii ki Satürn’le.

Nedir Satürn ? Kelimelere göz atacağız önce, içinizi sevimsizce sıkabilirim, ağzından bir güzel kelime çıkacak mı endişesi duyurabilirim. Sabretme yükümlülüğü sizde olsun.

Soğuk & kuru                    Engeller                               Büyük Öğretmen

Zaman                                 Disiplin                                 Kronos

Sabır                                     Hiyerarşi                             Ölüm

Engeller                               Yasaklar                               Limitler

Kısıtlanmalar                     Ambargolar                       Korkular

 

İyi haber şu ki; Satürn’ün gücünü kabul edenlere, direnmeyenlere kalıcı ödülleri vardır. Doğum anı haritalarımızda Satürn’ün konumlandığı yer bizim hangi alanlarda disipline olmamız gerektiğini anlatır. Disiplin insanoğlunun pek hoşlaşmadığı bir kelime olsa da, başka türlü kalıcılık sağlayamayacağımızı da bilmemiz gerekir. Deneyimlerimiz acıtabilir, seçimlerimiz hayatımızı bambaşka bir yere taşıyabilir fakat Satürn’e saygı duyanların da başarma korkusu hafifleyecektir. Satürn transitleri çok önemlidir. Herhangi bir şeyi inşa etmemiz için bize ağır bir yük bindirecektir elbet ama gelişmiş her ruh iyi bilir ki, durup da düşünmeyi seçene, sınavda olduğumuz konular üzerinde sükûnet ve sabırla kalana büyük öğretmen Satürn, büyük bir ödülle cevap verecektir. Onunla iyi geçinmek, zaman kazandırır, bilgeleştirir ve sakinleştirir.

Farkındalığımız için mükemmel bir dönüştürücü etkidir Satürn. Okuyabilenler için, Satürn bulunduğu yerde bize hangi potansiyellerimizi gerçekleştirmekle yükümlü olduğumuzu gösteren büyük işaretler barındırır. Geçtiği her yerde bir iz bırakacağını unutmamak gerekir. Bulunduğu yeri kurutan doğası sebebiyle, kayıplarımızı deneyimlediğimiz yerde Satürn karşılaşmalarından şüphe edilmez. Ama büyük resimde büyümenin tam da böyle bir şey olduğunu görürüz. Jung’un dediği gibi “ Kişinin kendisini bütünleyebilmesi için, beklentilerinin tam zıddı ile karşılaşıp acı çekmesi bir gerekliliktir”. Satürn aslında bizim beklentilerimizdir ve bunlara ulaşmak için çabalamak, vazgeçmemek, çok çalışmak gerekecektir. Zamanla ve sabırla, çekeceğimiz acıları da yanımıza alarak ilerlerken arkamızdaki büyük güç olacaktır. Satürn ile önemli evrelerde karşılaşan her bireyin hayati bir dikkate sahip olması gerekir.

2014 Aralık ayından beri Satürn’ün YAY burcu transiti sürecinde başta YAY burçları olmak üzere, İKİZLER, BALIK ve BAŞAK’lar da büyük sınavlardan geçtiler. Satürn sorumluluk almaları için bu burçların insanlarını çok sıkıştırdı. İşsiz kalmak, boşanmak, sağlık problemleri, psikolojik hastalıklar, maddi problemler, enerjisiz ve sıkıntılı hisler, ölüm, özgürlük sınavları ve daha birçok tatsız olay yaşamış olsalar da, sorumluluk gereği birçokları da evlendi, çocuk sahibi oldu ya da çok daha üst bir pozisyonda daha büyük işlere girişti. Her durumda bu burcun insanları birçok şey öğrendi bu süreçte. Evet, YAY’ın olduğu yerde pek geleneksel sorumluluklardan bahsetmek zor ancak hayat tam da böyle bir deneyimdi, zaten her şey daima harika ya da daima kötü gidemezdi. Biraz içinden geçerken sıkışsalar da öğrendiler. Çok zor geçen 2,5 yılın ardından bir rahat nefes alabileceklerini müjdeleyelim.

Zamanın ilerleyen ruhunda elbette Satürn’de bizi bir yerlerden değişik hızlarda etkilemeye devam edecek. 20 Aralık 2017 ile 17 Aralık 2020 arasında Satürn OĞLAK Burcu’nda olacak ( Bir ara Kova’ya girdiğini hissedeceğiz ). Bu durumda öz burcu ve yükseleni OĞLAK, YENGEÇ, TERAZİ ve KOÇ’ların hayatlarında büyük dönüşümler olacağının altını çizelim. Gerek dünya, gerekse bireysel olarak hepimiz, büyük sorumlulukların altına gireceğimiz bir dönemden geçiyor olacağız. Satürn her ne kadar OĞLAK burcunu yönettiği için bu iyi bir şey gibi algılansa da, çalışmadan, emek vermeden, disipline olmadan başarılı olamayacağımızı belirtelim. Tabii ki güçlü bir yerde olması, şartları yerine getirdiğimizde başarıyı bize vermemesi de mümkün değil.

Oğlak Burcu’nun temsil edildiği alanlara göz atacak olursak; büyük devletler, büyük şirketler, büyük aileler, devlet büyükleri, şirket üst düzeylerinin hiyerarşi ve otorite sınavları vereceklerinden bahsedebiliriz. Özellikle inşaat, maden, mühendislik ve bankalar köklü ve zor bir mücadeleden geçecektir. Sistem değişikliğine direnmeyenler için iyi olabilir ancak yaşayacakları sürecin kolay olmayacağını da belirtelim. Kanun değişiklikleri ile tatsız olaylar yaşanabilir. Bahsi geçen sektörlerin bir dar boğazdan geçeceğini, önlemlerini almış olanlarınsa 2021 itibariyle daha da büyük atılımlara hazır olmalarını, bu sebeple bu dönemde yaşanılan her türlü engele karşı sabırla ve vazgeçmeden ilerlemelerini tavsiye edelim.

Satürn’ün toprak grubunun öncüsü Oğlak burcunda hareket ederken doğa da bereketini kısabilir bizden. Bir kıtlık çekmemiz olasılık dahilindedir. Özellikle tarım, toprakla ilgili her türlü üretimde de birçok engelle karşılaşmamız mümkün. Maden ve mühendislik alanlarında can sıkıcı gelişmeler yaşanabilir. Tarihi eser binaların zarar görmesi gibi durumlarla karşılaşılabilir.

2019’da gerçekleşecek olan Satürn ile Pluton kavuşumunun dikkat çekici bir hali olacak. Temeli sağlam olmayan, artık değişmesi ve eski sistemle ilerleyemeyecek olan devletlerin yıkıldığına şahitlik edebiliriz. Dünyada bir çok ülke eskiyle hiç alakası olmayan yeni yönetim şekillerine hazırlanıyor olacak. Ayrıca bu dönemde, insanlık ve halka zulümle adı geçen başkan ve başbakan statüsündeki büyük yöneticilerin de büyük tokat yiyecekleri öngörülebilir.

Türkiye doğum anı haritasına göre Satürn transitini 7’nci evde deneyimliyor olacak. Astroloji’de 7’nci ev açık düşmanların olduğu alanla anlatılır. Bu konuda engellerle dolu bir 2,5 yıl yaşayacağımız ortada gibi duruyor. Çok dikkatle TOPRAK BÜTÜNLÜĞÜMÜZÜ korumamız gerekecek. Hukuki konularda, mahkemelerde çok tatsız gelişmeler bizi bekliyor olabilir. Uzlaşmaya çalışmak daha doğru olacaktır. Ortaklık ettiğimiz ülkelerle aramızdaki sözleşmeler, anlaşmalar bizi zarara uğratabilir. Ekonomik olarak da çok etkileneceğimiz bir süreçten geçiyor olacağız. Fırtınalı günler için önlemini alamamış çok yapının yıkılacağını deneyimleyebiliriz.

SATÜRN RETRO’lara DİKKAT ! ( Yükselen burcu Oğlak, Yengeç, Terazi ve Koç’lar ekstra dikkat )

Satürn 2021’e kadar üç retro evresinden geçecek. Tarihler şöyle;

18 Nisan 2018 – 8 Eylül 2018

30 Nisan 2019 – 19 Eylül 2019

12 Mayıs 2020 – 30 Eylül 2020 ( Kova’da başlayan, Oğlak’ta devam eden )

Satürn Retro zamanları, hepimizin büyük korkularıyla yüzleşme dönemidir. Göğüs kafesinizden içeri sızan korkularımızı sakinlikle karşılamamız gerekecek. İçimizdeki enerjinin çekildiğini gözlemleyebiliriz. Bu dönemleri korkularını dönüştürmek için fırsat olarak görenler elbette bir adım önde olacaklardır. Güvenli bölgeyi korumak adına vereceğiniz mücadelenizde çokça engellerle karşılaşılabilir. Yılmadan, cesaretle ve gölgelerimizle barış içinde ilerlemeliyiz.

Mitolojide “Karmaların Efendisi” ile anılan Satürn’ün şakası yoktur. Son derece ciddi bir öğretmendir kendisi ve sizden de aynı ciddiyeti kendi hayatınızın iyiliği için edinmenizi bekler. Süreç ağır işler. İçinden geçmeden kaçmanın bir yolu yoktur. Kendi otoritemizi kendimize ispat ederken birçok şeyin değiştiğini, geliştiğini ve aslında sağlamlaştığını göreceğiz. Satürn kelimeleri iç ısıtmıyor, soğuk ve kuru kalıyor olabilir ama ;

Kendimizden başka kimseye güvenemeyeceğimizi,

Kendimizi sağlama almanın yollarını arayıp bulmayı,

İyi bir öğrenci olmak için, Satürn’ün karşısında olmaktansa yanında olmayı tercih etmeyi,

Hayatımızı inşa etmeyi,

Gerçek bir Oğlak gibi dik tepelere nasıl tırmanacağımızı,

Hedeflerimizi gerçekleştirmek için “O iş bende” sorumluluğunu almayı,

ÖĞRENECEĞİZ !

Yükselen burçlara göre Satürn’ün etkileri ise şöyle olacak :

Yükselen KOÇ : Satürn Oğlak seyahatini 2020 Aralık’a kadar kariyer, hedefler, statüler alanında deneyimleyeceksiniz. Özellikle kariyer hayatınızda sizi zorlayan, sıkıştıran, bunaltan durumlara karşı iş değişikliği potansiyeli olabilir. Üstlerinizle hiyerarşik problemler yaşayabilirsiniz. Evren eğer işinizde verimliliğinizin bittiğine kanaat getirirse eski işinize veda edip, çok daha fazla sorumluluk altına gireceğiniz yeni adımlar atmanızı isteyecektir. Çekinmeden girin, mutlaka bu çalışmanın ödülünü alacaksınızdır. Ailevi sorumluluklarınızı, ebeveynlerinizle ilişkilerinizi de zorlayabilir. Onların daha fazla ilgiye ihtiyacı olduklarını algılayabilirsiniz. Özellikle sağlıkları konusunda can sıkıcı gelişmeler yaşamak mümkün. Evli yükselen KOÇ’ların ilişkilerindeki sıkıntılarıyla yüzleşmeleri de mümkün. Çiftlerin memnun olmadığı durumları sağlamlaştırmak üzere halının altındakileri su yüzüne çıkarması potansiyel dahilindedir. Sağlam olmayan evliliklerin bitmesi gerekliliği doğabilir. Bekar yükselen Koç’ların ise statüleri “evli” olarak değişebilir. Bu dönem evlenenlerin Satürn desteğiyle uzun süren, ömürlük bir imza atmaları da mümkündür. Yine “anne ve baba” olma sorumluluğunu da üstlenebilirsiniz.

Yükselen BOĞA : Satürn Oğlak seyahatini 2020 Aralık’a kadar felsefi bakış açınız, yurt dışı konularıyla ilgili her iş, dini inançları sorgulama, davalar ve mahkemeler, ticari konular, eğitim ve uzak akrabalarınızla ilgili konular üzerinde deneyimleyeceksiniz. Bir önceki 2,5 yıllık döngüye göre daha hafif atlatabilirsiniz. Bu dönemi özellikle işinde mutlu olmayanların kendilerini geleceğe hazırlamaları yerinde olacaktır. Bunun için kendinizde eksik gördüğünüz konular üzerinde eğitim almanız harika olur. Yarım bıraktığınız eğitimlere dönebilirsiniz. Zaten bir eğitim sürecindeyseniz çok sıkılacağınız ve buna dayanamayıp eğitimi yarıda kesmeniz de olasılık dahilinde, üzerine gidin mutlaka, yılmayın. Dava ya da mahkeme gibi durumlarda büyük zorluklara gebe olabilirsiniz, bu dönemde uzlaşmak en doğrusu olur. İletişim problemleri yaşamak da mümkün. İstemeye istemeye uzak yerlere gidebilirsiniz ancak verdiğiniz mücadelenin size mutlaka pozitif katkısı olacaktır. Dünya görüşünüze katkı sağlayacaktır evren. Umutlarınızın tükendiğini gözlemleyebilirsiniz kendinizde. Oysa yeni umutlara yelken açmanızın altı çiziliyor olabilir, sabırlı olmanızı tavsiye ederim.

Yükselen İKİZLER : Satürn Oğlak seyahatini 2020 Aralık’a kadar maddi ve manevi değerleriniz, korkularınız, sağlığınız, ameliyatlar, miraslar, maddi krizler ve kişisel dönüşümünüzle ilgili alanda deneyimleyeceksiniz. Korkularınızın artık üzerine gitmenizi gereken bir dönemdesiniz ve sizi gölge gibi takip eden her şeyle bir yüzleşme döneminde olabilirsiniz. Endişelerden arınmak için kullanın bu dönemi. İçinizdeki istek eksikliğiyle zorlu bir mücadele verebilirsiniz. Libidonuz önceliğini kaybedebilir. Maddi konularda yaşanacak krizlere karşı önlem almak yerinde olur. Daralma ve küçülme ihtiyacında hissedebilirsiniz kendinizi. Miras konuları su yüzüne çıkacaktır, tahmininizden daha az varlık edinebilirsiniz. Gelirinizin kısıtlanacağı bir dönem olabilir. Evli yükselen İkizler’in eşinin kaynaklarıyla ilgileneceği bir dönem olabilir. Kendi yetenekleriniz üzerinden elde edeceğiniz gelirler olabilir ve borç ve kredi altına girebilirsiniz. Ödemeler boğucu olsa da, sizi bir şey sahibi yapmak için bu sıkıntıya katlanmanızı tavsiye ederim. Doğum potansiyeli yükselebilir. Kişisel dönüşümünüze katkı sağlayacak bir dönemdir. Ruhsal çalışmalara ağırlık vermeniz yerinde olur. Bilinçaltı terapileri için uygun bir dönemdesiniz. Psikolog, psikiyatrist gereksinimi duyabilirsiniz.

Yükselen YENGEÇ : Satürn Oğlak seyahatini 2020 Aralık’a kadar ikili ilişkiler, evlilikler, ortaklıklar alanında deneyimliyor olacaksınız. İkili ilişkilerde değersizlik ve yetersizlik hissini çokça yaşayacağınız bir zaman dilimindesiniz. Ortak sorumlulukları üstlenemeyen çiftlerin ayrılık, boşanma kararları gündeme gelebilir. Temeli sağlam olmayan, yürütülemeyen, artık bir adım yukarıya taşınamayacak ilişkilerin bitmesi ve başka sorumluluklara evrilmeniz mümkündür. Mutlaka her işte bir hayır olduğu unutulmamalıdır. Bağı kuvvetli ilişkilerinse bir sınavdan geçseler dahi ilişkilerinin daha da kalıcı olacağını da belirtelim. Sabırla sınanabilirsiniz. Adaletli davranmayı öğreneceğiniz bir süreçte olacaksınız. Karşılıklı sevgi alışverişinizde birbirinize karşı bencil davranışlarda bulunmamak bu sınavın üstesinden gelmenize yardımcı olabilir. Bekar yükselen Yengeç’lerin ise tam bir ilişki sorumluluğu alma dönemidir. Birçok yükselen Yengeç’in evleneceğine şahitlik edebiliriz ve bu dönem evliliklerinin kalıcı olması yüksek potansiyeldir. Olası mahkeme ve davalar önünüze düşerse mümkün olduğu kadar arabulmaya eğilimli davranın, aksi takdirde çok uğraşırsınız.

Yükselen ASLAN : Satürn Oğlak seyahatini 2020 Aralık’a kadar günlük rutin işleriniz, iş ortamınız ve sağlık alanında deneyimliyor olacaksınız. Birlikte çalıştığınız kişilerle, size hizmet edenlerle aranızda sıkıntılar çıkması muhtemeldir. Ekip çalışmasına yatkın olmayan kişilerin aynı ortamda kalması pek mümkün olamayacak. Ne işe yaradığınızı çok düşüneceğiniz bir dönemden geçiyor olacaksınız. Kendinizi özellikle iş yerinde verimli hissetmiyorsanız, sorumluluk almaya meyilli değilseniz iş hayatınızın noktalanması mümkün olabilir. Sesimi çıkartmayayım, gidip geleyim mantığı bu süreçte işlemeyecektir, evren sizi işe yaramadığınız ortamlardan kopartacaktır. Yeni iş fırsatlarıyla karşılaşmanız da olasılık dahilinde. Çok çalışmanız gereken bir süreçten geçiyor olacaksınız. Günlük rutininiz sizi çokça sıkabilir. Düzeniniz bozulabilir, yeni düzen kurmanız için üzerinizde baskı hissedebilirsiniz. Sağlığınıza çok önem vermeniz gereken bir dönemden geçeceksiniz. Cildiniz, kemikleriniz, dişleriniz, dizleriniz ultra hassas olabilir. Vücudunuzun size verdiği her işaretin üzerine gidin. Doktor kontrolleri ihmal edilmesin. Rutin beslenmeniz, uykunuz, sağlığınıza ekstra dikkat edin. Evcil hayvan sorumluluğu alabilirsiniz.

Yükselen BAŞAK : Satürn Oğlak seyahatini 2020 Aralık’a kadar aşk hayatınız, çocuklarınız, hobileriniz, sosyal hayatınız konuları üzerinden deneyimleyeceksiniz. Yaratıcı yönlerinizde bir eksiklik hissedebileceğiniz bir dönemden geçiyor olacaksınız. Yeni hobiler edinmek için güzel bir dönem. Eskisi kadar çok sosyal olamayacaksınız. Temeli sağlam olmayan aşklarınızın bitme olasılığına hazır olmakta fayda var. Gündelik ilişkilerin desteklenmediği bir süreçtir. Sorumluluk üstlenmeyen tarafın yanında olamayacak evren. Yalnız yükselen Başak’lar içinse kalıcı aşklar yaşama ihtimalinin yükseldiği bir dönem olacaktır. Karşılıklı birbirinizin sorumluluğunu alabileceğiniz insanlarla karşılaşmanız mümkün. Çocuklarınızın sorumlulukları da zorlayabilir. Onların hayatında önemli kararlar almanız ve uygulamanız size büyük baskı yaratabilir. Borsa ve benzeri yatırımlarda karlı bir dönemden geçmiyor olacaksınız. Anne-baba olmak isteyen yükselen Başak’ların çocuk sahibi olmaları yüksek ihtimaldir. Hamilelik süreci getirebilir bu dönem.

Yükselen TERAZİ : Satürn Oğlak seyahatini 2020 Aralık’a kadar eviniz, yuvanız, yerleşiminiz, aileniz, bilinçaltınız alanında deneyimliyor olacaksınız. Kolay geçmeyecek bir iki buçuk yıl var önünüzde. İçe kapanmalar, kendini izole etmeler görülebilir. Aile büyükleri kayıp deneyimi yaşanabilir. Hayatın sarsıcı gerçekleri sizi içinizdeki huzurdan edebilir. Kendinizi kısıtlanmış hissetmeniz olasıdır. Bol bol bilinçaltı çalışmalarına ihtiyacınız olduğunu gözlemleyebilirsiniz. Kendi kişisel dönüşümünüz için ekstra çaba harcamalı, kendi üzerinizde çok çalışmalısınız. Eviniz, yuvanız, aileniz ile ilgilenmeniz gereken bir süreçten geçiyor olacaksınız. Tadilatlar, yeni ev alımları, taşınmalar gündeminizi meşgul edebilir. Yeni kariyer planları yapabilirsiniz, iş değişiklikleri gündeme gelebilir. Gayrimenkul, arsa ve toprak konularının üzerinde duracağınız da bir dönemdir. Ebeveynlerinizle her zamankinden fazla vakit geçirmeniz gerekebilir, onların sağlık problemleriyle ilgilenmek gerekebilir.

Yükselen AKREP : Satürn Oğlak seyahatini 2020 Aralık’a kadar kardeşler ve yakın çevre, komşular, ticaret, zihinsel her türlü iş, iletişim, eğitim konuları üzerinden deneyimleyeceksiniz. Fikirleriniz orjinallikten uzak olacaktır. Risk içermeyen fikirleriniz size zevk vermeyecektir, kendinizi daha fazlasını yapabilecek kadar güçlü hissetmeyebilirsiniz. Korkularınız sizi limitleyebilir. Depresif ve negatif düşünceler sizi esir alabilir. Birçok kararınızı gereğinden fazla sorgulayabileceğiniz bir süreçten geçiyor olabilirsiniz. Kendinizi iyi ifade edemeyebilirsiniz. Daha çok susmalı, daha çok düşünmeli bir dönem olacaktır. Zihinsel yorgunluğa dikkat etmeniz gerekecek. Yakın olduğunuz kişilerle aranıza mesafeler girebilir. Arkadaş, kuzen ve kardeş ilişkileri evrim geçirebilir. Komşuluk ilişkilerinin de sınanacağı bir dönemdir. Ticari sözleşmelerle büyük sorumluluklar altına imza atabilirsiniz. Ticaretle ilgilenen yükselen Akrep’lerin rızıklarının kısıtlandığı bir dönem olabilir. Araba değiştirilebilir, alınabilir. Eğitim, kitap yazma ve yayınlama, yeni bir dil öğrenme gibi konularda emek verenler için harika bir dönemdir, mutlaka size büyük katkılar sağlayacaktır.

Yükselen YAY : Satürn Oğlak seyahatini 2020 Aralık’a kadar kendi değeriniz başta olmak üzere maddi ve manevi değerleriniz üzerindeki limitlerle deneyimliyor olacaksınız. Yeteneklerinizi elle tutulur ve somut bir hale getirmeniz beklenecek. Maddi olarak sıkışıklık yaşamanız çok yüksek ihtimaldir. Ayağınızı yorganınıza göre uzatmanız gerekecek. Evren sizden harcamalarınız konusunda disiplin isteyecektir. Para biriktirme, herhangi bir şeyi almak için kredi çekmek ve ödemeler sebebiyle eski eli açıklığınızdan mahrum kalmalar olabilir. Önünüzdeki iki buçuk yılı hesap kitap yaparak geçirmek zorunda kalabilirsiniz. Ama unutmayın ki yaptığınız akıllı yatırımların sonucunda sizi mal sahibi yapabilecek etkiler de var. Uzun vadede kazanacağınız bir dönemde olduğunuzu bilerek motivasyon yükseltebilirsiniz. İş kurmak isteyen yükselen YAY’lar sabırlı olurlarsa temeli sağlam, kalıcı işlere imza atarlar bu dönem. Disiplini elden bırakmayın. Kendi öz değerlerinizin de sınavdan geçeceği bir dönem olabilir. Kendinizi değersiz hissettiğiniz yerlerde durmayın, bunu size hissettirenlerle vedalaşın.

Yükselen OĞLAK : Satürn Oğlak seyahatini 2020 Aralık’a kadar hayata nasıl baktığınız, işiniz, evliliğiniz, ilişkileriniz, ortaklıklarınız alanlarında deneyimliyor olacaksınız. Sizin için hemen her şeyin değişip dönüştüğü bir dönem olacak. Hayata bambaşka bir bakış açısıyla bakacağınız tecrübeler edineceksiniz. Özellikle iş ve ilişkilerinizde sağlam olmayan her şey değişecektir. Artık hayatınızın sorumluluğunu almanız gereken bir döngüdesiniz. Yalnızsanız evlenebilirsiniz. Evliyseniz ve buna rağmen yalnızlaştığınızı düşünüyorsanız bir ayrılık dönemi hazırlığında geçirebilirsiniz bu dönemi. Ancak bağınız kuvvetliyse, sınansanız bile bu savaştan daha da güçlenerek çıkabilirsiniz. İşinde mutlu olmayanların güvenli bölge korkusuna rağmen işlerini bırakmaları, yeni deneyimlere hazır olmaları gerek. Kendinizi beğenmediğiniz bir süreç olabilir ve fiziksel değişikliklere gidebilirsiniz. Kilo problemi olanların emekleri karşılığında arzu ettikleri vücuda kavuşmaları mümkündür. Ortalama yirmi sekiz yıllık bir dönemin tam olarak başlangıç çizgisindesiniz ve yeni bir kimlik inşa ediyor olacaksınız. Yeni iş açabilirsiniz, iş ortaklıkları yapabilirsiniz. Süreç kolay olmayacaktır ama resmen ikinci hayatınızı da başlatacaktır.

Yükselen KOVA : Satürn Oğlak seyahatini 2020 Aralık’a kadar pek farkında olmadığınız konularla ağır yüzleşmeler yaşayarak deneyimleyeceksiniz. Kolay bir dönem olmayacaktır. Hayat sizi bambaşka bir kimliğe hazırlıyor olacak ve bu yeni kimlikte size verim sağlamayan her şeyi hayatınızdan çıkarma baskısına maruz bırakacaktır. Bir döneminizin kapandığını hissedeceksiniz. Belki yaşlandığınızı ve yüklerinizden arınmanız gerektiğini fark edeceksiniz. Emekli olabilirsiniz. İş hayatınızda kontrolün sizde olmadığını anlayabilir, durumdan mutlu olmayabilirsiniz. Enerjiniz mutlaka içe dönecektir. Kendi üzerinizde çalışabilin diye yalnızlaşabilirsiniz. İnziva ihtiyacı duyabilirsiniz. Psikolojik hastalıklara açık bir dönemde hissedebilirsiniz. Üzerine gidin, çözün. Fiziksel sağlığınızda daha önce bilmediğiniz bir şey karşınıza çıkabilir, ertelemeyin, şok olmayın, mücadele edin. Gizli düşmanlarınızla karşılaşabilirsiniz, gerçekler acıtsa da sizi başka bir yere taşıyacaktır, unutmayın. Ölüm deneyimleri yaşayabilirsiniz. Şu an görmediğiniz fakat içinde mutlaka bir hayır barındıran her olay ve kişiden özgürleşmeniz gereken bir dönemdir. Eğer hazır olmasaydınız hiçbir şey bitmez ya da başlamazdı, bu bilinçle ayakta kalın.

Yükselen BALIK : Satürn Oğlak seyahatini 2020 Aralık’a kadar hayalleriniz ve ümitleriniz üzerinde çok çaba sarf ederek deneyimleyeceksiniz. Tam anlamıyla hayatı yapılandırma dönemindesiniz. Bu sebeple sosyal hayatınızdan feragat etmeniz gerekebilir. Size hizmet etmeyen arkadaşlıklarınızdan ayrıldığınız bir dönem geçirebilirsiniz. Özellikle bebek hayali kuran yükselen Balık’ların şansının arttığı bir dönemdir. Hamilelik süreci geçirilebilir. Yeni yaratımlarınız için bugüne kadar edindiğiniz üst düzey yakınlarınızdan destek görebileceksiniz. Sizden ekstra disiplin isteyeceklerdir, sıkılmadan, konsantre bir şekilde odaklanırsanız çok başarılara açık bir dönem olabilir. Statünüzü layıkıyla kullanabileceğiniz bir zaman dilimindesiniz aynı zamanda. Sosyal ortamınız eskisinden farklı olacaktır. Çok daha fazla yardımlaşma konuları işleyebilirsiniz bu dönemde. Sosyal sorumluluk projelerinde görev alabilir, kendi motivasyonunuzu yükseltebilir ve birçok kişiye fayda sağlayabilirsiniz. Aşk hayatınızda sorumluluk almazsanız kaybedebilirsiniz. Bekarsanız yeni ve temeli sağlam ilişkiler kurmanız mümkün.

Çağla Akgün

Bu Yazıya Tepkin Nedir?
Bayıldım
0
Beğendim
0
Emin Değilim
0
Enteresan
0
Şaşırdım
0
Yorumları Gör (0)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

payment

gökyüzüderki © 2021 - Tüm Hakları Saklıdır.

En Yukarı Git
%10 İNDİRİM KAZAN!
En güncel yazılar, eğitimler ve kampanyalardan haberdar olmak için e-posta bültenimize abone ol. %10 indirim kazan!
    ABONE OL
    Gizlilik politikası bilgilendirme metinini okudum, onaylıyorum.