Şu An Okunuyor
İç özgürlüğünü muhafaza et. Yeniay YAY’da !

İç özgürlüğünü muhafaza et. Yeniay YAY’da !

Önemsiz olduğunuzu mu düşünüyorsunuz ?

Benlik duygunuzda bir korkunuz mu var ?

İhmal edildiğiniz duygusu ağır mı basıyor ?

Başarısız olacağınıza mı inanıyorsunuz ?

Deli gibi kendinizi öne çıkarmak isterken, aslında bir şey sizi durduruyor ve daralıyor musunuz ?

Bir şey var ama anlayamıyorsunuz ve ruhunuz mu sıkışıyor ?

İşte bunlar hep, yeniaya SATÜRN dokunuyor, ondan ! Ah Satürn ahh ! Bizi yine korkutuyorsun, yine ciddiyete davet ediyorsun, YAY’dan gidişimi hissettireceğim der gibi duruyorsun. İçimizden bir şey geliyor ama adım atmaya çekiniyoruz, sönüveriyoruz. Yorulduk, hem fiziksel hem ruhsal bir tehdit altındaymışız gibi kendimizi kollamaktan bezdik artık. Bıraksan da öznesi YAY olan bir cümlenin içindeki özgürlüğe kavuşsak artık, bıraksan da içimizdeki iyimsere kulak versek artık.

18 Aralık sabahı YAY burcunda AY ve Güneş kavuşuyor olacak, yeniay var ve önümüzdeki bir hafta, on günlük süreçte sorular bilmediğimiz yerden gelecek gibi gözüküyor. Hazır olmak, olaylara büyük resimden bakabilmek, yeni yıla girerken farkında olmadığımız, bilincimizin altından yukarıya yükselecek yüklerden kurtulmak için iyicil yaklaşabilmek gerek.

DİKKAT ! Kasım’ın son haftasından itibaren önünüze düşen fikir, fırsat, olay, durum ile ilgili içinizde büyük bir heyecan var da kendinizi tutamıyor gibiyseniz ve yeniaydır, yeni başlangıçlardır, başlayacağım derseniz DURUN derim. Çünkü Merkür Retro’da ve zihin gerçek bir odaklanma eyleminden mahrum, hata yaptırabilir. Ama bu tarihten önce adımını atmayı hayal ettiğiniz, tüm detayların üzerinden birçok defa geçtiğiniz, sabrettiğiniz, doğru zamanı beklediğiniz her konu için, gerçekçiliğiniz cebinizdeyse, sorumluluğu üstlenebilecekseniz buyurun, sahne sizindir !

YAY demek sınır bilmemek demek, özgürlük demektir. Ay YAY’da yenilenecekse şayet, kendi özgürlüğümüz için her fırsatı değerlendirmemiz gerek. Yeniayda atacağımız her adımın kendi özgürlüğümüze hizmet etmesi öncelikli olmalıdır. Bakın ne demiş, kendisi de YAY burcu olan Prof. Stefano D’Anna ebedi kitabı “TANRILAR OKULU” satırlarında :

“Kendini içinde özgür tut ve koru, iç özgürlüğünü muhafaza et. Tepkisel olmaktan vazgeç. Dünyaya tepki vermek, onun kurbanı olmak demektir. Dünyadan beklentisi olanlar çoktan kaybettiler. En büyük sır, dünyanın seni geliştirmek üzere hizmetinde olduğunu bilmektir ve ister olaylar ister koşullar olsun, her şeyin senin yolculuğun için yiyecek, besin ve itici güç olduğunun farkına varmaktır.

Olaylar ve insanlar sana engel oluyor, seni ileri gitmekten alıkoyuyormuş gibi görünebilirler. Oysa gören kişiler bilirler ki dünya, kendi varlıklarının icraatını kusursuz bir biçimde sergileyene kadar, sorumluluk kaslarının onları daha bütün ve özgür kılana dek, sürekli olarak antrenman yaptığı, deneyim sahibi olduğu bir jimnastik salonudur. Er veya geç herkes, kendini dengelemesi ve tamamlanması için gerekli olan her şeyle yüzleşmek zorunda kalacaktır. Herkes, er veya geç, bir gün mutlaka kendini dengelemesine ve tamamlanmasına hizmet edecek her şeyle karşılaşmak zorundadır.

Daha hızlı ol! Başka buluşmaların peşinden koş, sızıntı yapan yerleri doldurmak, yanlış anlamaları ortadan kaldırmak ve geçmişle hesaplarını kapatmak için her fırsatı yarat.”

Her canlıya ait, dünyanın en haklı ol’uş halidir özgürlük, bunu hep hatırlamalıyız. Ve bu özgürlüğün düşmanları olan korku, endişe, önyargı gibi olumsuz her duyguyla yüzleşip, kendimizi dengelemeliyiz. Satürn’ün aslında iç özgürlüğümüze ulaşmamız için bize kattığı bilgeliği fark edip, kendisini teşekkürle uğurlama vaktidir. İster riske girmeyin, ister son tokadı görelim deyin, isterseniz özgürlüğünüzü seçin, her durumda unutmayın ki AY YAY BURCU’nda yenilenecek ve bu, ne deneyimlerseniz sizin en derinlerinizden kendinize daha büyük bakmanızı sağlayacaktır.

Tepkisel olmaz, inanır ve özgürleşmeyi seçerseniz elbet ! En güzel başlangıçlara, sevgiyle ve iyilikle !

YAY Yeniay’ının yükselen burçlara etkileri :

Yükselen KOÇ : Uluslararası işler, yurt dışı konuları, eğitim, web, sanal dünya, internet, reklam, iletişim, medya, satış ve pazarlama konularında daha önceden düşündüğünüz ve henüz yapamadığınız ya da başladığınız ama devam edemediğiniz bir konu varsa zamanı geldi, adım atabilirsiniz. Ancak yeni bir konu için çok heyecanlanıyor olsanız da Merkür retrosu bitmeden attığınız adımların sağlıklı olmayacağının altını çizelim.

Yükselen BOĞA : Alım satım konularında uzun zamandır düşündüğünüz projelerinizi gerçekleştirmek üzere adım atabilirsiniz. Maddi sıkışıklıklarınız için kredi konularını değerlendirebilirsiniz. Finansal konularda duyduğunuz yeni fikirler sizi heyecanlandırsa da değerlendirmek için uygun bir zaman diliminde değilsiniz. Merkür retro konumu bitmeden, üzerinde daha önceden iyice düşünmediğiniz konularda imza atmak doğru olmayacaktır.

Yükselen İKİZLER : İkili ilişkileriniz, evlilikleriniz, ortaklıklarınızla, birlikte daha önceden düşündüğünüz, ince eleyip sık dokuduğunuz herhangi bir şey var da henüz girişimde bulunmadıysanız, yeniayın birkaç gün sonrasında aksiyona geçebilirsiniz. Yeni konular, anlaşmalar, her türlü ortak imza için Merkür retro konumu sebebiyle olumlu sonuçlar alamama riskini göz önünde bulundurmak gerek. İkili ilişkilerde yanlış anlaşılmalar mümkün, acele karar vermemek yerinde olur.

Yükselen YENGEÇ : İşinizle ilgili uzun zamandır düşündüğünüz ancak bir sebeple henüz aksiyon alamadığınız durumlar varsa şimdi onlarla ilgilenme, yeni adımlar atma vakti geldi. Yine günlük rutininizde bir süredir değişiklik yapma ihtiyacındaysanız, yapabilirsiniz. Sağlık kontrollerinizi aksatmamanız gereken bir dönemdesiniz. Fiziksel olarak rahatsızlık hissettiğiniz konuları ertelemeyin. Uzun zamandır aklınızda spora ya da diyete başlamak gibi konular varsa tam zamanı.

Yükselen ASLAN : Uzun zamandır kendinizi öne çıkartmak için, üzerinde yeterince düşündüğünüz ve çalıştığınız bir konu varsa yaratım için yeniayın birkaç gün sonrasında adım atmanız güzel sonuçlar doğuracaktır. Eski aşklarınıza bir yeni şans verme durumları olabilir. Yeni aşk adımları için uygun değildir. Eski hobilerinizi yeniden hareketlendirebilirsiniz. Yapmaktan keyif aldığınız ancak bir süredir yapamadığınız konulara geri dönmek enerjinizi arttıracaktır.

Yükselen BAŞAK : Ev, yerleşim, yuva ve aile konularında uzun süredir aklınızda bir plan varsa doğru zaman geldi. Yeni eve taşınmak, eşya değiştirmek gibi bir türlü fırsat bulamadığınız konuları aktive etme zamanı diyebiliriz. Çözülmemiş, eksik kalmış eski ailevi konular varsa çözme zamanı. Önünüze yeni düşen konular için aksiyon almak doğru olmayacaktır. Tekrar eden problemlerinizin üzerine gitmek, bilinçaltı çalışmaları için adım atmak için harika bir zaman dilimindesiniz.

Yükselen TERAZİ : Eski fikirleriniz can bulmak ister gibi kapınıza geldi. Üzerinde bolca çalıştığınız ve artık harekete geçirmeyi istediğiniz konularda aksiyon alabilirsiniz. Bir süredir susup da sürekli dinlediğiniz konularda artık fikir beyan etme vaktidir. Duyacağınız yeni fikirler kendinizde yüksek bir motivasyona sebep olabilir ancak Merkür’ün retro konumu sebebiyle acele etmemeniz gerektiğinin altını çizelim. Farkında olmadığınız şeyler var, henüz olgunlaşmamış fikirler için atılım zamanı değil.

Yükselen AKREP : Maddi değerlerinizi yükseltmek için bir süredir üzerinde çalıştığınız konular için aksiyon alabilirsiniz. Gelirinizi arttırmak için girişimleriniz sonuç verecektir. Ancak daha çok yeni, bir fırsat gibi gözüken konulara dikkat kesilin zira Merkür retro konumu size hata yaptırabilir. Kendi var olan yeteneklerinizin üzerine gidin, paraya çevirme şansınız olabilir. Kaçırdığınızı düşündüğünüz bir fırsatı tekrar yakalama şansınız da var.

Yükselen YAY : Hayatınıza yeni bir format atmak çok uzun süredir sınandınız, üzerinde düşünüp de bir türlü harekete geçiremediğiniz, sizi değiştirecek tüm konular için adım atma vakti geldi. Korkuların üzerine gitme zamanı. Üzerinizdeki ölü toprağını atma vakti. Ancak hata yapmamak için dikkat edin, eğer konu çok yeniyse, üzerinde çalışılmamış, yeteri kadar düşünülmemişse hayal kırıklığı yaşama potansiyelinizi unutmayın.

Yükselen OĞLAK : Yeniay teması daima yeni başlangıçları anlatır ancak gökyüzü biraz oyunbozan sizin için bu aralar. Biraz geride kalıp olanların üzerinizdeki etkisini gözlemlemek yerinde olur. Gizli ve arkanızdan dönen işler planları bozabilir. Uzun süredir ruhsal olarak bir sıkışıklık hissediyorsanız belki de profesyonel bir yardım almanız yararınıza olabilir. Özellikle işinizle ilgili dikkatli olun, yeni yönler için Merkür retrosu bitmeli.

Yükselen KOVA : Bir süredir üzerinde düşündüğünüz ve çalıştığınız hayalleriniz, umutlarınız ve idealleriniz varsa bu konular üzerinde fırsatlarla karşılaşmanızın mümkün olduğu bir dönemdesiniz. Uzun süredir dahil olmak istediğiniz bir grup, bir sosyal proje varsa sizin için harika bir zaman dilimi. Önünüze düşen çok yeni bir konu sizi heveslendirebilir ama heyecanınızı kontrol edin, içinize sinmesini bekleyin. Merkür retro konumu sonrası değerlendirmek üzere erteleyin.

Yükselen BALIK : Kariyer ve hedefleriniz üzerinde bir itici güç istiyorsanız uzun zamandır, onu bulabileceğiniz bir ortam önünüze düşebilir. Üzerinizde aylardır hissettiğiniz baskıların sona ereceği bir zaman diliminde olabilirsiniz. Son günlerde yeni bir fikirle değişiklik yapma isteğiniz, biraz daha kontrol edilebilir olmalı. Aksiyon almadan önce dikkatle değerlendirin. Ailenizle ilgili eskiden açılmış bir konu yeniden patlak verebilir. Çözme gayretiniz umut vadedecek.

Çağla Akgün

Bu Yazıya Tepkin Nedir?
Bayıldım
0
Beğendim
0
Emin Değilim
0
Enteresan
0
Şaşırdım
0
Yorumları Gör (1)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

payment

gökyüzüderki © 2021 - Tüm Hakları Saklıdır.

En Yukarı Git
%10 İNDİRİM KAZAN!
En güncel yazılar, eğitimler ve kampanyalardan haberdar olmak için e-posta bültenimize abone ol. %10 indirim kazan!
    ABONE OL
    Gizlilik politikası bilgilendirme metinini okudum, onaylıyorum.