Şu An Okunuyor
Sığınacak ne çok yeni var ! Dolunay Boğa’da !

Sığınacak ne çok yeni var ! Dolunay Boğa’da !

Astroloji’de Satürn ötesi gezegenlerin içinde bize en önemli farkındalıkları yaşatan gezegen URANÜS’tür. Doğduğumuz andan itibaren bize bizi bulduracak, evreni anlatacak, geliştirecek, yenileyecek ne varsa Uranüs transitleriyle anlarız. En azından anlasak iyi olur, zira anlayamadığımız zaman hayatın yıkıcı yönleriyle karşılaşmamız an meselesidir hep. İnsan hayatında en kritik dört yaş aralığı vardır ve bu döngüler kendi bireyliğimiz üzerinde bize devrim yaşatır. Uranüs dokunuşlu bu döngüler olayı büyük resimde çok güzel özetler. Bu yaşlar şunlardır; 18-22, 38-42, 59-63, 80-84.

18-22 yaş sıralarında özgürlüğümüz çok kıymetlidir. Artık reşitizdir ve artık kendi kararlarımızı verebilme yetimizi kazanmış hissederiz. Bağımsız olabilme güdümüz tetiklenir. Hayatla ilgili bir deneyimimiz yoktur ama edinmek için sisteme karşı gelmek isteriz. Geleneksel olanı yıkmak, kendi bireyselliğimizi fark etmek, kendimizi geliştirmek için içimizde büyük bir istek duyarız. Hataların telafisinin olduğu bir dönemdir ve bilinçsizce atılırız. Kendimizi yenilememiz için biraz cesur olmamız gerekir. Olmazsak ne olur ? Bireyselliğimiz ikinci planda kalır, sistemin köleliğini deneyimleriz, başımıza olmadık işler gelir, güvendiğimiz dağlara karlar yağabilir, dramatik/travmatik olaylarla hayatı farkındasızlıkla yaşamak durumunda kalırız. (Uranüs kare)

38-42 yaş aralığı çok daha önemlidir, artık genç sayılmayız, çokça deneyimden geçmiş ve seçtiğimiz yollar bize ne katmış ne katamamış önemli hesaplaşmalar yaşarız içimizde. Birer birey olabilmiş miyiz, kendi özgünlüğümüzü kazanabilmiş miyiz, büyük bir sorgulama içine gireriz. Ne kadar mutluyuz, sırada ne var, nasıl ilerleyebiliriz gibi büyük hayat soruları bizi bekler. Ancak burada hata yapma lüksümüz olmayabilir, zira zaman artık lehimize işliyordur. Hayata bir kere gelmişizdir ve mutlu olmak bizim de hakkımızdır, mutsuz olduğumuz şeyin içinde kalmamalıyız ve radikal kararlar alıp yeni ve bizi ne beklediğini bilmediğimiz hayatlara geçebilmeliyiz. Geçemezsek ne olur ? Aynı tas aynı hamam hayatlar mutsuzluktur ve sistem biz direndikçe hayatımızı kabusa çevirebilir. Bireyleşemediysek kendimizi kader kurbanı olarak görürüz. Oysa kaderimizi yaratmak da bizim elimizdedir. (Uranüs karşıt)

59-63 yaş aralığında toplumdaki yerimizin değişmesi gerekmektedir. Bu yaşa kadar edindiğimiz koltuklardan kalkmalı, başka ve bizi daha bilgeleştirecek uğraşlara yönelmeliyizdir. Uzun yıllardır uğraştığımız konular artık yeteri kadar öğrenilmiştir ve farklı bakış açıları geliştirmemiz için kendimize yeni hayatlar seçmeliyizdir. Seçmezsek ne olur ? Hiçbir konum sonsuza kadar kalamaz, biz tutunmaya çalışırsak, kendimize yeni bir düzen yaratamazsak köpeklere maskara oluruz misali, kendimizi küçültürüz. Küsmeler başlayabilir, otorite kaybedilebilir ve saygınlık yitirilebilir. Yalnızlaşırız. Bu döngüyü en güzel kullanmanın yolu, bu yaşa gelene kadar zamanımızın yetmediği, mutlaka ihmale gelmiş, içimizde kalmış konularla daha çok ilgilenerek yeni farkındalıklar edinmek olacaktır. (Uranüs kare)

80-84’lü yaşlarda artık ne olduysak olduk zamanlarıdır. Artık değişmek istesek de çok geçtir, fiziksel olarak kendimizde bu enerjiyi bulamayacağızdır. Geçmiş onca yıla bakış atma zamanıdır. Ne kadar iz bırakmışız, kimleri kazanmış/kimleri kaybetmişiz, nasıl bir hayat geçirmişiz hesap dönemidir. Bir çeşit hayatla helalleşiriz. Deneyimlerimiz bizi sessizleştirir. Bu dünya deneyimimizi tamamlamamıza çok az kalmıştır ve nasıl anılacağımızı artık belirlemişizdir. Hep iyi mi anılacağız, yoksa ardımızdan zalim olduğumuz mu konuşulacak konu bizden çıkmıştır. (Uranüs kavuşum)

Ömür dediğimiz şeyin içinde değişmeyen tek şeyin değişim olduğunu görüyoruz. İnsan statüsünde varlıklar olarak, son nefesimizi verene kadar gelişmekle yükümlüyüz. Hayat sürprizlerle doludur ve bu sürprizler iyi mi kötü mü, bunu bizim tavrımız/bakış açımız netleştirir. Değişime direnç gösterdikçe sahip olduğumuzu sandığımız her şey elimizden bir bir gidecek ve biz hala anlayamıyorsak hayat “acı” anılacaktır. Buradaki bakış açısına göre sürprizler kötüdür. Güvenli bölgeler bize sığınaktır ve fakat orada kalmaya çalıştıkça gelişmemiz mümkün olamaz. Sağlıklı bireylerin kendi farkındalıklarını oluşturabilmesi için kendilerini gözlemlemeleri bir zorunluluktur. Bu gözlemde bir şeylerden bir tatminsizlik duyuluyorsa, içinde bulundukları sistemden çıkmak için çaba göstermeleri gerekir. Mucizeler daima bu cesareti gösterenlerin, yani kendilerini seçmiş kişilerin karşısına çıkar. Bu tavırda sürprizler iyidir. Değişimden korkan bireylerin hayatlarına sistem mutlaka müdahale edecektir ve birey bundan hiç hoşlanmayacaktır, sınavlar ağır olacaktır.

Uranüs’ün döngülerini niye bu kadar anlattığıma gelince; 31 Ekim akşamı Boğa Burcu’nda gerçekleşecek bir dolunay bekliyor bizi. Güneş’in tam karşısında, Ay’ın da tam yanında URANÜS var ve bize büyük sürprizi olacak belli ki. Gökyüzü yeryüzü ile mesajlaşacak. Belli ki gök gürültüsünü duyacağız, çakan şimşekleri göreceğiz, düşen yıldırımlara şahitlik edeceğiz. Belli ki bizi yeniye hazırlıyor yukarısı. Burcumuz Boğa olduğu için hayatımızdaki değerlerle ilgili çok ani farkındalıklar yaşamayı bekliyoruz. Belki bir şey kaybederiz, belki güvendiğimiz dağlara kar yağar, belki düzenimiz bozulur ya da bir yıldırım düşer hayatımızın tam da ortasına. Ya da bir yıldırım aşkı, devrim tadında bir eylem, bir aydınlanma anı da yaşayabiliriz. Her ne olacaksa yaklaşımımız çok kıymetli olacaktır. Kendimizi paralamak, eziyet etmek, kadere lanet etmek bir seçenek. Ya da; hayat bize ne anlatıyor, bizi nereye götürüyor, neyi seçmemizi istiyor diye düşünerek bir bilinç sıçraması yaşamak da diğer seçenek.

Uzun uzun Boğa’nın bütün güzelliklerini anlatmak isterdim. Fiziksel hazlardan, sanattan, sevmekten, Venüs’ten konuşmak isterdim bu dolunayda. Mitoloji’den Afrodit hikayeleri paylaşmak isterdim. Ve lakin, göğün tanrısı Uranüs, kendisinden başka bir şey konuşturmak istemiyor bize. Bu durumda onu anlamak, bize katacağı farkındalıklara odaklanmak daha doğru olacaktır. Bireysel olarak hangi döngünün içinde olduğumuza büyük resimden bakabilir, kendimizi buna göre konumlandırabilirsek, neredeyiz, neyi seçmeliyiz, neler olabilir, ne kadar tıpkı kendimiziz ya da değiliz ve bunun için neler yapabiliriz, cümleten uyanalım isterim.

2018 Mayıs ayında Uranüs Boğa’ya geçtiğinde hayatınızda bazı şeyleri titreştirmiş olabilir. Onları hatırlamaya çalışın, gündeminizi o zamanlarda size göstermeye çalışmış olabilir gökyüzü ve bunlara istinaden şimdi ise, bazı tamamlanmalar/kopmalar/kırılmalar yaşamanız mümkün. 2026 Nisan’a kadar daha çok şeyin değişeceğinin altını çizelim. Bu dolunayda haritalarınızın Boğa alanına mutlaka kafa yorun. Kontrol edebildiğinizi sandığınız her şeyin ötesine geçin, kendinize fizikler ötesinden bir daha bakın şimdi. Bu kadar uyandıran bir dolunayın hepimize çok büyük getirileri olabilir, kucaklamalı ve asla direnç göstermemeliyiz.

Sığınacak ne çok “yeni” var kim bilir…

Yeni iş, yeni aşk, yeni hayat.

Değişmiş, tazelenmiş, özgün ve özgür hayatlar. Kulağa hoş gelmiyor mu ?

Sürprizler iyi olsun dilerim.

Boğa Dolunay’ının Türkiye’ye etkileri şöyle;

Toplum olarak beklentilerimiz değişebilir.   

Meclis/parlemonto/muhalefetle ilgili beklenmedik gelişmelere çok açık zamanlardan geçiyor olabiliriz.

Ülkemiz bilinir, ünlü kişileri ile ilgili şok edici haberler almamız mümkün.

Belediyeler/köyler/mahalleler ile ilgili yeni bir düzenleme söz konusu olabilir.

Ülke kalkınma planlarımızla ilgili ani harekete geçmemiz gereken durumlar söz konusu olabilir.

Borsa/para piyasalarımızla ilgili spekülatif açıklamalar duyabiliriz.

Sosyal/sanat/eğlence yerleri ile ilgili yeni kararlar/kanunlar çıkması mümkün olabilir.

Ülkemizin basın yayın kurumları ile ilgili yeni gelişmeler söz konusu olabilir.

İletişim ve ulaştırma alanında (kara-deniz-demir-hava yolları) ani haberler olabilir.

Eğitim sistemi ile ilgili yeni gelişmeler duyacak olabiliriz.

Toprak hareketleri, toprak mahsülleri, çiftçiler, madencilik konularında da yine ani ve beklenmedik olaylar yaşanabilir.

Boğa dolunayının yükselen burçlara göre etkileri ise şöyle;

Yükselen Koç; maddi ve manevi değerlerinizle ilgili beklenmedik gelişmelerin ortaya çıktığı zamanlardasınız. Bilhassa gelirlerinizle ilgili sürprizler bekleniyor. Ani bir harcama potansiyeli de olabilir. Yeteneklerinizi gelire çevirmek üzere de evrenin desteğini alabilirsiniz. Önemli kararlar vermek zorunda kalabilirsiniz. Her türlü ikili ilişkilerinize de ışık tutuyor olacak gökyüzü. Süregelen ilişkinizle ya da yeni bir ilişkiyle ilgili seçimler yapmanız gerekebilir. Adım atmamak iyi olur.

Yükselen Boğa; hayata başka bir gözle bakmaya hazırlanın. Önemli yeni bir uyanış yaşayabilirsiniz. İlişkilerinizle ilgili ani ve beklenmedik gelişmeler, sürprizler söz konusu olabilir, kopmalar /ayrılıklar gibi kararlar almaya zorlayabilir sizi gökyüzü. İşiniz/iş yerinizle ilgili de yeni gündemleriniz olabilir. Günlük rutininizle ilgili değişim söz konusu olacaktır. Dış görünüşünüzü değiştirmek isteyebilirsiniz. Fiziksel sağlığınızla ilgili bir farkındalık yaşayabilirsiniz.

Yükselen İkizler; bu süreçte kontrol edemediğiniz konularda beklenmedik uyanışlar yaşayabilirsiniz. Şok haberler nasıl davranacağınızı bilememenize neden olabilir. Akışa güvenmek doğru olacaktır. Gizli işler açığa çıkabilir. Rüyalarınızda önemli mesajlar olabilir. Zorlu koşullar psikolojinizi de yorabilir. Ruhsal sağlığınıza dikkat etmeniz gereken bir süreçtesiniz. Aşk hayatınızla ilgili ani bir hareketlilik gözlemlenebilir. Ebeveyn yükselen ikizler için çocuklarıyla ilgilenmeleri söz konusu olabilir.

Yükselen Yengeç; beklentilerinizle ilgili önemli fikirlere tetiklenebilirsiniz. Sosyal çevrenizin desteğini görebilirsiniz. Arkadaş çevrenizle ilgili şok edici haberler almanız mümkün. Sizi umutlandıran gelişmelerle ilgili henüz adım atmamanız gereken dönemlerdesiniz ama mutlaka değerlendirin. Eviniz, aileniz, özel hayatınız, yuvanızla ilgili gündemler önünüze düşebilir, fakat herhangi bir yenilik için Merkür Retrosu bitimine kadar beklemeniz yerinde olacaktır.

Yükselen Aslan; kariyer, hedefleriniz, statünüzle ilgili beklenmedik durumlar oluşabilir. Yeni bir iş ya da istifa gibi şok eden gündemleriniz olabilir. Toplumdaki duruşunuzla ilgili şaşırtıcı gelişmeler yaşanması mümkün. Kardeşler, yakın arkadaşlar, yakın çevrenizle fikirlerinizi paylaşabilir, olgunlaşmış konularla ilgili seçimler yapabilirsiniz. Fikirlerinizi aksiyona dökmeden önce Merkür Retrosunun bitmesini beklemek yerinde olur. Yeni bir eğitime başlama kararı da alabilirsiniz.

Yükselen Başak; vizyonunuzu genişletecek gelişmeler yaşanabilir. Size yeni bir bakış açısı kazandırması için uzmanlardan danışmanlıklar alabilirsiniz, size uyanışlar/farkındalıklar katabilir. Uzaktaki yakınlarınızdan şok haberler alabilirsiniz. Maddi konularınızla ilgili gündemleriniz olabilir. Kaynak arayışlarınız olumlu sonuçlanabilir. Yeteneklerinizi gelire çevirebileceğiniz fırsatlar yakalanabilir. Her ne adım atacaksanız mutlaka Merkür retronun bitmesini beklemelisiniz.

Yükselen Terazi; finansal kaynak arayışınızla ilgili sürpriz gelişmeler yaşanması mümkün. Ödemeler-borçlar, vergi, sigorta, miras gündemleri olabilir. Her türlü paylaşımlı/ortaklı konularla ilgilenmeniz gerekebilir. Bazı krizleri yönetmek için hareketlilik yaşanacaktır. Ruhsal farkındalıklar yaşanması mümkün. İlişkilerinizde de ortalık karışabilir. Sakin olunması ve ani kararlar alınmaması gerekiyor. İşiniz için de aynı durum geçerlidir. Hayatınızı yeni baştan değerlendirmeniz doğru olur.

Yükselen Akrep; her türlü ikili ilişkilerinizle ilgili aniden gelişebilecek olaylar yaşamanız mümkün. İlişkileriniz, evlilikleriniz, ortaklıklarınızla ilgili beklenmedik kararlar, kopmalar yaşanabilir. İlişkilerde saklı gizli kalmış konular önünüze düşebilir. Gizli ilişkilere tetiklenebilirsiniz. Bunların yönetilemediği, kontrol edilemediği süreçlerden geçebilirsiniz. Psikolojik olarak yorulabilirsiniz. Gerginliği yönetmek için ruhsal çalışmalara yönelmeniz doğru olacaktır.

Yükselen Yay; günlük rutinlerinizi birdenbire değiştirecek gündemleriniz olabilir. İş hayatınızda beklenmedik gelişmeler olabilir. Birlikte çalıştığınız insanlarla ilgili de şok edici haberler beklenebilir. Sağlığınızla ilgilenmeniz gerekebilir. Vücudunuzu dinleyin, işaretler uyandırabilir. Sosyal çevrenizle birlikte yeni adımlar atma kararı alabilirsiniz. Topluluklarla çalışmak, onların bir parçası olmak isteyebilirsiniz. Aşk hayatınızda güzel gelişmeler olabilir.

Yükselen Oğlak; kendi kişisel yaratımlarınızla ilgili sürprizli güzel gelişmeler beklenebilir. Size keyif veren şeylerle ilgilenmek size başka bakış açıları kazandırabilir. Aşk hayatınızda beklenmedik durumlar oluşabilir, yeni ve heyecanlı zamanlardan geçiyorsunuz. Süregelen ilişkilerinizde yenilenme ihtiyacı duyabilirsiniz. Çocuklarınızla ilgilenmeniz gerekebilir. Kariyeriniz, hedeflerinizle ilgili iş birlikleri yapmanız muhtemel. Dış görünüşünüzü değiştirme kararı alabilirsiniz.

Yükselen Kova; eviniz, yuvanız, aileniz, özel hayatınızla ilgili aniden gelişecek olaylar yaşamanız mümkün. Ailevi önemli bir karar almak durumunda kalabilirsiniz. Taşınma kararı alabilirsiniz ancak Merkür retrosu bitimini beklemeniz daha doğru olabilir. Yeni tohumlar ekmeniz için gökyüzü sizi uyandırabilir, ancak fikirlerinizi geliştirmek için biraz zamana ihtiyacınız olabilir. Size vizyon katacak yeni girişimlere başlayabilirsiniz, eğitim/seminer/danışmanlıklar alarak kendinizi iyi hissedebilirsiniz.

Yükselen Balık; Yakın arkadaşlarınız, kardeşleriniz, yakın çevrenizle ilgili beklenmedik sürprizli haberler almanız mümkün. Yeni ve değişik fikirler aklınızda uyanabilir. Zihinsel olarak yaratıcılığınızın çok yüksek olduğunu söyleyebiliriz. Yeni bir ürün sunmak/göstermek için de tetiklendiğiniz dönemlerde olabilirsiniz. Maddi konularla ilgili kaynak arayışınızla ilgili olumlu gelişmeler olabilir. Paylaşımlı/ortaklı konularda beklediğiniz sonuçlar çıkabilir.

Çağla Akgün

Bu Yazıya Tepkin Nedir?
Bayıldım
0
Beğendim
0
Emin Değilim
0
Enteresan
0
Şaşırdım
0
Yorumları Gör (0)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

payment

gökyüzüderki © 2021 - Tüm Hakları Saklıdır.

En Yukarı Git
%10 İNDİRİM KAZAN!
En güncel yazılar, eğitimler ve kampanyalardan haberdar olmak için e-posta bültenimize abone ol. %10 indirim kazan!
    ABONE OL
    Gizlilik politikası bilgilendirme metinini okudum, onaylıyorum.