Şu An Okunuyor
Akl-ı gönül desteği, İkizler dolunayı…

Akl-ı gönül desteği, İkizler dolunayı…

Etrafınızı gözlemleyin. Elleri kafalarında, saçlarıyla çok oynayan, başını kaşıyan, aynı anda çok yerdeymiş gibi olan insanlar göreceksiniz. Hem sizi dinlermiş gibi gözüken, aslında azıcık da olsa dinleyen, diğer yandan başka şeyleri düşünen ama yine de bölük pörçük te olsa her şeyi kaydeden insanlar. Sonra bu kaydettiklerini aktaranlar… Bazen yanlış bazen doğru aktaranlar…İşlerine nasıl geliyorsa öyle yapanlar…Yoksa siz de mi böylesiniz ? İkizler böyledir çünkü. İkizler ellerdir. Eller neredeyse, esas konu oradadır. Eller kafadaysa, kafalar karışıktır.

Şu aralar etrafta fazla bilgi var. Bilgi yoğun. Bilgi dağınık. Ve hepimize bu bilgilerle yoğurulun, bir sonuca varmaya çalışın diyen bir gökyüzü var yukarıda. Diğer yandan elimizdeki bilgilerle matematiksel bağ da kuramıyoruz ve o matematiksel bağ kurulamadığında, hemen değişiveresimiz, kendimizi ikna etmek için eğrisini doğrusuna denk getirmeye çalışasımız, zıp zıp oradan oraya zıplayasımız, deli danalar gibi etrafımızda dönüveresimiz geliverebilir. İkizler böyledir çünkü.

12 Aralık 2019’da saatler 08:12’yi gösterdiğinde Güneş ve Ay karşıt pozisyon alacak, İkizler burcunda bir dolunay meydana gelecek ve dolunay demek her şeyin ayan-beyan ortada olması gerek demek. Ve fakat; ortamda aşırı sis var ve bu durum bizi alacağımız aksiyonlarda yanılma payımızın olabileceğini de gösteriyor. Bu sebeple, denklemi doğru çözemediğimiz yerler varsa, öngördüğümüz sonuçlardan tam emin değilsek, çok hareketli ve sakin olamıyorsak, heyecanımızı dizginleyemiyorsak, o aksiyonu almak için doğru zaman olmayabilir, farkında olalım. Niyeti kötü değil gökyüzünün, aksine bizi her durumda iyimser olmaya davet ediyor. Tam teslimiyet değil de sanki emekli-çalışmalı-bir şeyler yapmalı ve karşılığını almalı cinsten bir iyimserlik. Kafaları bulandıracak gökyüzü, ama inandıklarımız için göstereceğimiz çabaya sanki hayran olacak da, bize istediğimizi verecek gibi de aynı zamanda.

Çok arada kalabiliriz, bir seçim yapmak hiç bu kadar zor olmadı diyebiliriz, bütün bilgiler film şeridi gibi gözümüzün önünden geçerken hoşumuza gitmeyenden kaçasımız gelebilir. Verdiğimiz kararlar beş dakika içinde değişebilir. Sinir sistemimiz yorulabilir. Unutmayalım, tam huzur hali olmayan yerden iyi bir şey çıkmayacaktır, büyük resimden hikayeye tekrar göz atalım, kaçak neredeyse orayı düzeltelim. İçimize de aklımıza da sinsin, öyle harekete geçelim.

Her zamanki gibi inanmak en önemlisi olacak. Ve inandıklarımızı kendi haline bırakmamalıyız, yalapşap yaklaşmamalıyız. İyi-kötü ayrımını elimizden geldiğince doğru yapmaya çalışmalıyız. Herkes için şifalı olan seçmeliyiz. Kimseyi kandırmamalı, hiçbir şeyi yedirmeye çalışmamalıyız. Mümkün mertebe mükemmel ya da mükemmele yakın çalışmalıyız. Konsantre olmalı ve işimizden kaçmamalıyız. Ne işi ? İnandığımız neyse o iş.

Başka ?

Bizi kendimizden geçirecek şartlar gözümüzü boyayabilir. Kendimizi uyuşturabiliriz, ve bu hal kendimizi aldatmamıza sebep olur, iyi biliyoruz. Bu uyuşukluk bedeni terk etmeden, biz kendimize tam gelmeden, ne bir söz verelim, ne de bir harekete geçelim. Diğer yandan bu uyuşukluk, aklımızdaki uçuş uçuş fikirleri mutlaka besleyecektir. Biliniz ki gökte yağmur gibi ilham da var. Merkür ki o İdris’tir ve onun hala göklerde olduğu rivayet edilir, bir kanal açmış ki hepimize, her kim ruhuna çalışır, her kim odağını öz aklına çevirir, her kim gözüyle-gönlüyle görmeye niyet ederse o, akl-ı gönülden desteklenecek. Farkında olan, yaratmak üzere kayda geçer. Yazar, çizer. Gerçekler, gerçek olmadan önce bir hazırlıktan geçerler ve bu hazırlık için kendimize odaklanmanın işte bu dolunayda tam zamanı ! Zihnimizdekileri dökmek için ellerimizi mutlaka kullanalım İkizler dolunayında. Ellerde şifa vardır, hatırlayalım. Mutlaka dokunalım. İçimizdekileri elimiz vasıtasıyla dökelim. Ayrıca şefkat bu dolunayda önemli bir duygu olacak. Ve İkizler konulu bir gökyüzü varsa yukarda bilgi-sezgi savaşında kazanan bilgi olacağından, şefkat öncelik olmayabilir. İşte bu en büyük yanılgımız olabilir bu dolunayda, dikkat edelim.

Kendimizi yemiyoruz. Karşımızdakini de.

Kimseyi suçlamıyoruz, kendimizi de.

Kimseyi kandırmıyoruz, kendimizi de.

Belki gerçeklerle yüzleşeceğiz ama mutlaka bir şey fark edeceğiz, ve fark etmek sakinleşmektir, önce bunun ayırdına varıyoruz.

Senin için yapıyorum’lara, kendimi kurban ediyorum’lara sakın düşmüyoruz. Aptallık etmiyoruz. İkizler akıllıdır zaten, uyumuyoruz.

Akıl en büyük iletişim kaynağımız ve pozitif akıl pozitif eylemdir, hep hatırlıyoruz.

Aslında İkizler aklına, sezgi eklediğini fark edelim gökyüzünün. Bizi ya sezgi ya akıl seçimindeymişiz gibi hissettirip hataya itmesine izin vermeyelim. Ben derim ki; ikisini bir edelim, ikiz gibi benzediklerini fark edip 2020’ye öyle girelim. En gerçeğe gereksinim duyacağımız koskoca bir yıl var önümüzde, arkada bıraktığımız yılın son dolunayında son ilhamlar bunlar, son yoğun bilgiler, son büyük bakabileceğimiz zamanlar. Kaçmayalım. Kaçırmayalım. Üzerine çok emek vereceğimiz şeylerin farkında olalım derim ben. Oluş böyle yükselir, yükselin dilerim.

Yükselen Burçlara göre tavsiyelerim;

Yükselen Koç; düşünceler eylemin olur, ne düşündüğüne dikkat. El ver.

Yükselen Boğa; yeteneklerini kullan, maddi-manevi doğum zamanı. Büyük bak.

Yükselen İkizler; gerçeklerden kaçılmaz. Hayallerden de. Bu topa girilir. Kaçılmaz.

Yükselen Yengeç; deli mesaj var, hiçbiri senin dışında değil. Oku. Oku. Oku.

Yükselen Aslan; çok yakınında çok çağrı var. Duy. Yanıtla. Cömertliğini göster.

Yükselen Başak; sahne senin. Sabrınla kazandın. Madalya senindir. Öne çık.

Yükselen Terazi; rahatla, akışa güven, bilgilen, bilgilendir. Bir şey daha öğren.

Yükselen Akrep; kabuklarının değişme zamanı. Yenilenmek için harca.

Yükselen Yay; aynaların ve sen aynı sayfada buluşmaya niyet et. Olmayanı şık uğurla.

Yükselen Oğlak; içinde kalmasın. Sana hizmet edeni onurlandır. Sağlığını önemse.

Yükselen Kova; yalnız kalma. Aşka yer aç. Şansın aklın. Kendini motive et.

Yükselen Balık; köklerinden özgürleşmeye niyet et. Kendinle yeni bağlar kurmaya hazır ol.

Çağla Akgün

 

Bu Yazıya Tepkin Nedir?
Bayıldım
0
Beğendim
0
Emin Değilim
0
Enteresan
0
Şaşırdım
0
Yorumları Gör (1)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

payment

gökyüzüderki © 2021 - Tüm Hakları Saklıdır.

En Yukarı Git
%10 İNDİRİM KAZAN!
En güncel yazılar, eğitimler ve kampanyalardan haberdar olmak için e-posta bültenimize abone ol. %10 indirim kazan!
    ABONE OL
    Gizlilik politikası bilgilendirme metinini okudum, onaylıyorum.