Şu An Okunuyor
Aslan bazen ısırarak sever ! Güneş Tutulması Aslan’da…

Aslan bazen ısırarak sever ! Güneş Tutulması Aslan’da…

Baba İasos erkek olmadığı için kızı Atalante’yi bir dağ başında ölüme terk etmiş. Bir dişi ayının ona süt vermesiyle hayatta kalmış ve Atalante çevredeki avcıların onu büyütmesiyle hayatını sürdürebilmiş. Çok güçlü ve dikkat çekici bir kız olmuş Atalante. Avcılar Atalante’yi o kadar iyi yetiştirmişler ve çok keskin bir avcı haline getirmişler ki, özellikle koşuda onu geçen kimse olamamış. Çevresinin dikkatini çekmiş, diğerleri tarafından bilinen biri haline gelmiş, çevresi onunla gurur duyuyor, o da bu alkışla besleniyormuş. Kız oğlan kız kalmak isteyen Atalante evlilik çağı geldiğinde tek bir şartla biriyle evleneceğini söylemiş. Bir koşu yarışı yapılacak ve kendisini kim geçerse onunla evlenecekmiş. Atalante çok eminmiş bu yarışta başarılı olacağından, nasılsa kimse onu geçemez ve böylece kız oğlan kız kalmaya devam eder diye düşünmüş. Gel gör ki; Melanion – bazı kaynaklarda Hippomenes olarak da bilinir – Atalante ile evlenmek için Afrodit’le iş birliği yaparak yarışı kazanmış. Melanion, Afrodit’ten aldığı üç altın elmayı, yarış esnasında teker teker Atalante’nin önüne atarak onun geride kalmasını sağlamış ve böylece evlenmişler. Günün birinde bu karı-koca, Kybele’nin tapınağında girip, orada sevişince, tanrılar bu saygısızlığı affetmemiş ve bu çifti aslana çevirmişler.

Atalante astrolojide Aslan Burcu’nu temsil eden figürlerden biridir. Enteresandır ki; hikaye, astrolojik olarak önemli detaylar barındırıyor, biraz bildiklerimi paylaşmak isterim.

Satürn Aslan’da düşük pozisyonda mesela, her ne kadar sonrasında baba İasos kızının bir erkek gücüne sahip olduğunu görüp kabul etse de, Atalante daha doğarken, babası onu erkek olmadığı için reddediyor. Bu sebeple Satürn Aslan’dayken doğan çocuklarda baba figürünün yeterli erillikte olmadığını, problemler yaşadıklarını görüyoruz. Atalante çok iyi bir yarışçı ve bu özelliğiyle çok dikkat çekiyor. Rekabetçi yanıyla öne çıkıyor. Aslan Burcu’nun her ne yaparsa yapsın yarışçı, rekabetçi yanına çok güzel ışık tutuyor. Aslan insanlarında, barındırdıkları dominant yapısı sebebiyle, ondan daha güçlü olanı korkutucu bulduğundan kendisinden daha güçsüz insanlara çekilme içgüdüsüne sahip olduğunu görürüz. Kendinden güç olarak düşük olanı çok daha kolay manipüle edebildiklerini gözlemliyoruz. Böylece manipüle ettiği kişi onu sayacak, sevecek, pohpohlayacak ve o kendini gerçekleştirdiğini sanacak. Diğer yandan en büyük zaaflarından biri gösterişli şeyleri çok sevmesidir. Hikayede altın elmalar yüzünden geride kalıp yarışı kaybettiğini görüyoruz. Aslan insanlarının sevdiklerini pahalı hediyelerle şımarttıklarına da çokça şahit oluyoruz.

Aslan’ın birinci olayı var olmak, ikinci olayı ise tanınmaktır. Böylece özgüvenini yükseltecek ve risk de alacaktır. Burada Aslan Burcu’nun yaşamındaki sınavlarından birinin bu manipüle oyununda kendini büyük görme tehlikesiyle karşı karşıya kalması olduğu açıktır. Bu güdüyle hareket ederek kendini gerçekleştireceğine inanır fakat, kendi yaratıcı gücünü de baltalayabilir. Bu sebeple karşıtı Kova Burcu’nun hümanist ve adil yanlarını öğrenmesi beklenir. Bu dengeyi kurdukça koruyucu özellikleri parlayacak ve sahnede doğal yoldan ve hakkıyla parlayacaktır.

11 Ağustos 2018 Cumartesi günü saat 12:57’de Aslan Burcu’nda Güneş tutulması yaşayacağız. Güneş Tutulmalarının pozitif anlamdaki en önemli konusu bize sunduğu fırsatları yakalamaktır. Doğum anı haritalarımızın Aslan burcu alanında önemli gelişmeler olacaktır. Bu gelişmeleri yönetebilmek için stratejimizi iyi belirlemeliyiz. Tutulma haritasında önemli işaretler var ve farkında bireylerin dikkatini çekmek niyetindeyim.

Aslan kalbi yönetir. Orada hüküm sürer. Orada rahat eder. Bu alana aldığı herkese çok cömert davranır. Çok da sevilmek ister. Kral sofraları sunmakta üstüne yoktur. Babacan ve sıcak tavırları sayesinde ortamların neşesi ve dikkat çekici unsuru olabilir. Yukarısı Aslan burcu kümelenmesinde bir göksel olay yaşayacaksa, biz de aşağıda bu göksel olay hangi alanımıza düşerse, o konularda bu tavırları takınmaya meyledeceğiz demektir. Elimizde bir güneş tutulmamız var ve konumuz Aslan olduğuna göre, belli ki özgüvenimizi parlatacağımız, alkış toplamak isteyeceğimiz, kendimizi daha da sevmek için, karşı tarafın da sevgisini kazanmak için bir takım girişimlerde bulunacağımızı anlıyoruz. Lakin, gökyüzü der ki; insiyatif almaya kesinlikle hazır ol AMA, sakın acele etme, çok iyi değerlendir. Dereyi görmeden paçayı sıvama, aldığın hızlı aksiyon yüzünden saray kralı olacağına, saray soytarısı olma. Göz önünde olmak, parlamak, yöneterek başarmak, rekabet ederek yükselmek üzere içimizde müthiş bir ateş enerjisi hissediyor olabiliriz, hatta torpilimiz de Güneş’in sıcak ışığında mevcut, mis. Amaaaa, Aslan bazen ısırarak sever, unutma !

O zaman şunlara dikkat etmeliyiz :

  1. MARS RETRO : Savaş içimizde. Saçma sapan, kıra-döke, yıka-saça atma potansiyeli olmakla birlikte, hiç atılasımızın gelmediği, altta yatan bir başarısızlık korkusu ve bununla yüzleşecek cesareti bulamamak da olabilir. Zihnimizdekiler bizi yiyor-bitiriyor-kurutuyor. Atılsan bir dert, katılmasan bir dert. Ne istiyorum, ne istemiyorum belli değil. Bir şeyler yapmak istiyorum ama iki ileri bir geriyim. Bu ortamda herhangi bir aksiyon almak tatsız sonuçlara sebebiyet verebilir. Enerjinin düze dönmesini beklemek en doğru hareket olur. Sabır kilit kelime. Düze dönme tarihi 28 Ağustos !
  2. MERKÜR RETRO : Üstelik tutulmada çok etkili. Tutulma ile kavuşumda. Bu da zihnimizin işin içinde olacağını gösteriyor. Merkür retro demek, harekete geçmeden önce düşün demek. Çok düşün demek. Hatta bin düşün demek. Çünkü zikrin hep fikrin doğrultusunda olur ve fikrin yavaş zikrin hızlıysa senkronizasyon bozuktur. Bu dengeyi kurmazsan eksiklikler/gecikmeler/geri dönmek zorunda kalmalarla karşılaşabilirsin. Düze dönme tarihi 20 Ağustos !
  3. MERKÜR – JÜPİTER KARE : Ağzından çıkana dikkat et. Yapamayacağın sözler verme. Bin düşün bir konuş. Arkasında duramayacaksan sus. Abartma. İmza atma. Sözleşme. Anlaşma da hatta. Biraz daha değerlendir, az daha bekle, dur, gözle. Sana verilen sözlere de dikkat etmeyi unutma, buna hemen bel bağlama.
  4. MARS – URANÜS KARE : Hassas sinir sistemi patladı patlayacak, aman dikkat ! Yıkar, kopartır, yangınlara sebep olur, elektrik çarpar, beklenmedik kazalar olur. Hız tutkusu sarabilir dört bir yanımızı, ve adrenalin ihtiyacını heyecanlı bulup atıveresimiz gelebilir kendimizi. “Özgürlüğüm için savaşırım, sana sormadım” atarlı tarz ile yapıcılıktan uzak olabiliriz.

PEKİ NE YAPACAĞIZ ?

Çok acelemiz varsa en azından Eylül’ü bekleyeceğiz. Venüs Akrep’e geçmeden, retroya düşmeden öncesini değerlendireceğiz. 28 Ağustos – 8 Eylül yeni başlangıçlar için iyi bir dönem olabilir.

PEKİ ya TÜRKİYE’miz ?

Öncelikle belirtelim ki, her tutulma bir seriye ait olduğundan, geçmişte yaşanan aynı dönem ve derecelerindeki tutulmalara göz atmamız gerekecek. 11 Ağustos 1999 yılında yine 18 derecede gerçekleşen tutulma ülkemizden izlenebilmiş ve oldukça sert etkili bir tutulma idi. Bundan birkaç gün sonra 17 Ağustos’ta yaşadığımız acı depremle sarsılmıştık. Bu sene de aynı derecede gerçekleşecek olan tutulmanın 99 yılından farkı, Türkiye’den izlenemeyecek olmasıdır. Daha çok Asya ve Kuzey Avrupa’dan görülebilecek. Bu bölgelerin sert doğal afetler yaşaması çok daha muhtemel gözüküyor. Kişisel olarak o yıllara dönüp hangi konularda neler yaşamıştık, bir hafıza yoklaması yapmanızı öneririm. Benzer temalar hakim olacaktır.

Tutulma ülkemizi, eğitim, iletişim, ulaştırma (demiryolu-karayolu-metro hatları), taşımacılık, kamuoyu, fikir özgürlüğü, basın ve yayın gazete-televizyon konularında yeni gelişmeler olabileceğine işaret etmekte. Aynı zamanda komşu ülkeler, uluslararası anlaşmalarla da ilgili yeni ve öne çıkacağımız konular gündemimizde olabilir. Bu konularda herhangi bir eylem planına geçmeden önce çok iyi değerlendirilmesi gerekir. Gökyüzündeki retro gezegen yoğunluğundan sebep hızlı alınan kanun ve kararlarda ilerleyen dönemlerde hata ve eksiklikler olabileceğini fark edebiliriz çünkü.

Diğer yandan tutulmanın, kadınları, çocukları ve gençleri ilgilendiren konularda alınacak yeni kararları gündemimize taşıyabileceğini öngörüyoruz. Kamuya açık tüm eğlence yerleri ile ilgili yeni gelişmeler olabilir. Cinsel konularla ilgili görüşler, doğum-nüfus oranı konuşulabilir. Sanat ve sanatçılarla ilgili haberler de gündemimizi oluşturabilir. Borsa ve spekülasyonlar dikkat çekecektir. Ekonomik konularda pek adım atılası bir ortam bulunmadığının altını çizelim. Bunun yanı sıra parlementodan çıkacak yeni meclis kararlarına da hazır olabiliriz. Hazine ile ilgili yeni planlar için halkın beklentisi doğrultusunda yeni görüşler açıklanabilir fakat sert açılar altında olduğumuz için, beklentilerimizin karşılanmama riski bulunuyor maalesef. Verilen sözlerin tutulamaması söz konusu olabilir.

Yükselen burçlara göre Aslan Burcu’ndaki Güneş Tutulması etkileri ise şöyle :

Yükselen Koç; Aşk, cinsellik, ilişkiler, çocuklar, hobiler, sanatsal her konu, sportif aktiviteler ile ilgili her konuda yeni gelişmelere açıksınız. Bu konular ile ilgili yeni ve hızlı kararlar almaya meyliniz olabilir ancak gökyüzündeki Retrolar işi biraz yavaşlatabilir ve geciktirebilir. Yeniye adım atmadan önce değerlendirmelerin devam etmesini tavsiye ederim. Mars & Merkür retrosu bitiminde hayatını değiştirecek yeni yön değişikliklerine hazır olmalısınız. Sosyal çevreniz, arkadaşlarınızla aranızda bazı gerginliklere açık bir ortamdasınız, yapıcı olmayı deneyin.

Yükselen Boğa; Ev, yerleşim, yuva ve aile ilgili her konuda yeni gelişmelere çok açıksınız. Tadilat, yeni eşya değişimi gibi konular gündeminizde olabilir. Bunun yanı sıra, ailevi ilişkilerinizde önünüze düşen her konuyu dikkatle ve sağduyulu değerlendirmenizi tavsiye ederim. Eviniz için alacağınız yeni eşyalar, elektronik aletlerde problem yaşanabilir, bu gibi alışverişleri Merkür retrosu bitimine ertelemeniz daha faydalı olacaktır. Aynı zamanda kariyer ve hedefleriniz alanında tatsız gelişmeler olabilir. Yeni kararlar almadan önce konuları enine boyuna değerlendirmenizi tavsiye ederim.

Yükselen İkizler; Her türlü fikir/iletişim/ulaşım konularında yeni gelişmelerle karşılaşabilirsiniz. Öğrendiğiniz yeni bilgileri iyice düşünüp değerlendirmeden paylaşmamanızı tavsiye ederim. Kardeşler, kuzenler, yakın akraba ve yakın çevreden edindiğiniz özgüveninizi yükseltecek güzel fikirler ve duyumlar alabilirsiniz ancak bunları itici güç almadan önce ayağınızı yere sağlam basmanızda fayda var. Merkür retrosu bitmeden aksiyona geçmemelisiniz. Uluslararası her iş, uzak yerlere seyahat planı, yurtdışı bağlantılı her olayda gecikme ve aksaklıklar yaşanabilir.

Yükselen Yengeç; Maddi ve manevi değerler, finansal konularla ilgili her konuda yeni gelişmeler yaşayabileceğiniz bir dönemdesiniz. Önemli yatırım fırsatları yakalanabilir, finansal çözümlerde değişik yeni yollar bulabilirsiniz. Fakat önünüze düşen ve sizi heyecanlandıran her konunun çok dikkatle değerlendirilmesi gerekir. Dereyi görmeden paçalar sıvanmamalı. Daha garantici bir yaklaşım içinde olmanızı tavsiye ederim. Krediler, ödemeler, borç ve alacaklar, sigorta, vergi ve miras ve hukuki konularda bir takım aksilikler yaşanabilir.

Yükselen Aslan; Kendinizle ilgili her konuda önemli bir dönemden geçiyorsunuz. Özellikle ilişkilerinizde yeni kararlar almak üzere olabilirsiniz. İşinizle ilgili kendi içinizde devrim gibi adımlar atmak güdüsü olabilir. Kendinizi öne çıkarmayı arzuladığınız bir süreçtesiniz. Sizin için dikkat çekici bir dönem olacaktır. Hayatınız değişebilir. İnsiyatif alabilirsiniz fakat gökyüzündeki Retrolar uyarıcı etkiler taşıyor, mümkün olduğunca Merkür ve mars retrosunu bitişi sonrasında adımlar atmanız sizin için daha iyi olacaktır. İlişki alanınız biraz savaş alanına dönebilir, sağduyunuzu kaybetmemeye çalışın.

Yükselen Başak; İhtiyacınız olan motivasyonu bulamadığınız bir dönemden geçiyor olabilirsiniz. Biraz izole, geri çekilme, asosyal bir tavrınız olabilir bu süreçte. Bilinçaltı konularına ışık tutacak gökyüzü ve bu konularda çözüm ararken kendinizi yorabilirsiniz. Kontrol edemediğiniz şeyler sizi endişelendirebilir. Hem psikolojik hem de fiziksel sağlığınıza dikkat etmeniz gereken bir süreçtesiniz. Günlük rutin işleriniz biraz karışabilir, özellikle iş hayatınızdaki insanlarla aranızda gerginlikler oluşabilir. Bunu yönetebilmenin tek yolu sağduyulu olmak olacaktır. Ego ve kibirden uzak durulmalı.

Yükselen Terazi; Sosyal çevreniz, beklentileriniz, arkadaşlarınızla ilgili önemli gelişmeler yaşanabilir. Belki de hayatınızdan birilerinin çıkması gerekebilir, yeni bir çevrede kendinizi göstereceğiniz bir zamanda da olabilirsiniz. Arkadaşlarla bir araya gelinip sosyal konularda bir takım adımlar atma girişiminde bulunabilirsiniz. Bu adımların Merkür ve Mars retrosu bitiminden önce atılmamasına dikkat edilmelidir. Aşk ve ilişkilerde gerginlikler söz konusu olabilir. Kibir tatsızlıklara sebep olabilir. Ebeveyn Terazi’lerin çocuklarıyla ilgili önemli kararlar alacağı bir zaman dilimi olabilir.

Yükselen Akrep; Kariyer, hedefler ve statü alanınızda yeni gelişmelere çok açık bir süreçten geçiyorsunuz. Göz önünde olmaya çalıştığınız bir dönemdesiniz. Üstlerinizle ilişkilerde ilerleyemediğinizi hissedebilirsiniz. Mümkün mertebe kendi iç değerlendirmenizi devam ettirin. Bazı kararlar almak için Eylül’ü beklemeniz, Merkür ve Mars retrosunun bitmesini takip etmeniz yerinde olacaktır. Eviniz ve aileniz ile ilgili bazı konularda ortalık biraz karışabilir, mümkün olduğunca durumu hızlı ve öfkeli davranmadan yönetmelisiniz.

Yükselen Yay; Her türlü yurtdışı iş, global ve uluslararası konularda yeni girişimlere çok açık bir dönemdesiniz. Buralarla ilişkilerinizi değerlendirmeniz gereken bir süreç yaşayabilirsiniz. Eğitim, danışmanlık, sosyal medya-iletişim-ulaşım konuları da önünüze düşebilir. Hukuki bazı adımlar atmanız gerekebilir ancak dikkatlice düşünün ve Ağustos’un sonuna doğru aksiyon alın. Zihninizin içi bir savaş alanı gibi olabilir. Bazı engeller sizi sıkabilir, yorabilir. Yakın çevrenizle çok didişmemeye gayret edin. Fikirlerinizi sonra değerlendirmek üzere not almanızı tavsiye ederim.

Yükselen Oğlak; Krediler, ödeme ve borçlar, sigorta ve vergi, miras gibi konularda yeni gelişmelere açıksınız. Finansal ve hukuki konularda yeni çözümler bulmak için bazı adımlar atmanız gerekebilir ancak retro tarihlerin bitimine kadar durumu değerlendirmeye devam edin. Kendi yeteneklerinizden elde edebileceğiniz gelir fırsatları olabilir ve harekete geçmek için doğru zaman Ağustos sonu, Eylül’ün ilk haftası olacaktır. Harcamalarınızı kontrol altına almanızı tavsiye ederim. Beklenmedik bütçe açıkları olabilir. Garantici davranmakta fayda olacaktır, paçayı dereyi görmeden sıvamayın.

Yükselen Kova; Evlilik, ilişkiler ve ortaklıklar alanınızda yeni yön değişimleri planlıyor olabilirsiniz. Süregiden ilişkilerin bir form değişikliği ihtiyacı duyduğunu söyleyebiliriz. Evlilik kararı da alınabilir, ayrılık kararı da. Bunun için kendi iç değerlendirmelerinizi yapmaya biraz daha devam etmeniz gerekebilir. Hızlı kararlardan kaçınmak yerinde olacaktır. Kendi içinizde verdiğiniz özgürlük mücadeleniz sizi yoruyor olabilir. Kendinizi insiyatif almakta zorlanıyor gibi hissedebilirsiniz. Kendinizle ilgili atacağınız her yeni adımda kararlarınızdan emin olmanızı tavsiye ederim.

Yükselen Balık; Günlük rutininizde yepyeni gelişmelere çok açık bir süreçten geçiyorsunuz. Bu minvalde yeni iş değişikliği kararları gündeminize gelebilir. Teklifler ve kendi şu anki durumunuz arasında çok iyi düşünmeniz ve dengeli bir karar almaya çalışmalısınız. Daha öne çıkacağınız yerlere ihtiyaç duyabilirsiniz, karar vermeden önce Mars ve Merkür Retrolarının bitimini beklemenizi tavsiye ederim. Kontrol edemediğiniz bazı durumlar sizde bir iç sıkışıklığına sebep olabilir. Hem psikolojik hem de fiziksel sağlığınızı önemsemeniz gereken bir dönemdir, dikkatli olun.

Çağla Akgün

Bu Yazıya Tepkin Nedir?
Bayıldım
0
Beğendim
0
Emin Değilim
0
Enteresan
0
Şaşırdım
0
Yorumları Gör (0)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

payment

gökyüzüderki © 2021 - Tüm Hakları Saklıdır.

En Yukarı Git
%10 İNDİRİM KAZAN!
En güncel yazılar, eğitimler ve kampanyalardan haberdar olmak için e-posta bültenimize abone ol. %10 indirim kazan!
    ABONE OL
    Gizlilik politikası bilgilendirme metinini okudum, onaylıyorum.