yeniay

Temmuz 2021 Ay Takvimi

mart 2021 ay takvimi

Ay ne zaman boşlukta ?
Ay hangi gün hangi burçta ?
Yeniay ne zaman ?
Dolunay ne zaman ?

Aralık 2020 Ay takvimi

Ay hangi burçta ?
Ay ne zaman boşlukta ?
Yeniay ne zaman ?
Dolunay ne zaman ?
Güneş Tutulması ne zaman ?
2020 Aralık’ta Ay takvimi.

Düş işçisi olmalı bugünlerde…Yeniay Balık’ta !

Belki bir karmayı çözme vaktidir, ilahi farkındalıkla uyandırılırız belki. Belki bir rüya görürüz, işaretlerle doludur, izleriz. Belki bir şeyden kıl payı kurtuluruz, birini sevindiririz. Belki sahip olduklarımıza odaklanırız, iyi ki deriz, şükrederiz. Her durumda maneviyat ağırlıklı, yüzü iyileşmeye dönük bir gökyüzü var anımızda. İlhamla dolu evren, kalbe kesin düşecek, buyur etmeliyiz.

Aslan bazen ısırarak sever ! Güneş Tutulması Aslan’da…

Aslan’ın birinci olayı var olmak, ikinci olayı ise tanınmaktır. Böylece özgüvenini yükseltecek ve risk de alacaktır. Burada Aslan Burcu’nun yaşamındaki sınavlarından birinin bu manipüle oyununda kendini büyük görme tehlikesiyle karşı karşıya kalması olduğu açıktır. Bu güdüyle hareket ederek kendini gerçekleştireceğine inanır fakat, kendi yaratıcı gücünü de baltalayabilir. Bu sebeple karşıtı Kova Burcu’nun hümanist ve adil yanlarını öğrenmesi beklenir. Bu dengeyi kurdukça koruyucu özellikleri parlayacak ve sahnede doğal yoldan ve hakkıyla parlayacaktır.

İç özgürlüğünü muhafaza et. Yeniay YAY’da !

18 Aralık sabahı YAY burcunda AY ve Güneş kavuşuyor olacak, yeniay var ve önümüzdeki bir hafta, on günlük süreçte sorular bilmediğimiz yerden gelecek gibi gözüküyor. Hazır olmak, olaylara büyük resimden bakabilmek, yeni yıla girerken farkında olmadığımız, bilincimizin altından yukarıya yükselecek yüklerden kurtulmak için iyicil yaklaşabilmek gerek.

Sana hayat var. Yeniay AKREP’te !

Ölüm dediğin var olan en gerçek ve en büyük öğretici şey şu dünyada. Ölümün berisi de ilerisi de var, korkma. Dirilmeden önceki doğum sancısını bile sevecek farkındalıkta olursan, bu yolda sana HAYAT var. Sen insan makamındasın, dermanının doğuştan korunaklı o yerde saklanmış olduğunu hatırlayacaksın. Sana şah damarından yakın olandan gayrı güvenilir yer yok, bunu iyice bellersen, zafer senin olacaktır.

Sana bir sürprizim var, hazır mısın ? Yeniay Terazi’de !

Bu yeniayın, “beni görmemezlikten gelmen mümkün değil” diye bağıran, çağıran, ortalığı karıştıran, elektriği yükselten, son derece isyankar, “sana bir sürprizim var, hazır mısın” tadında bizi büyük heyecanlara gebe bırakan ve değişimin kaçınılmaz olduğu bir doğuma hazırlayan etkisi olacak. Duygusal bağımsızlığını ilan ediyor musun, etmiyor musun sorusunu soran gökyüzünün şakası olmadığını belirtelim. Belli ki bizi bir kaosa sürüklüyor ama kaos denince yüreğiniz sıkışmasın hiç, zira kaos, yeni ve çok daha gelişmiş bir hayat davetiyesidir ve bizi bizim için en gerekli olana taşır.

Yeniay Başak’ta, mikroplar ölmelidir !

Evet benim de sinirim bozuk. Mevsim değişiyor. Adapte olması zor. Şikayet çok. Sancı büyük. Yaz bitiyor. “Merhaba sonbahar” iletileri artacak. Kurumuş sarı yapraklı fotoğraflarla mutlu olma oyunu oynayacağız, başka çare yok. En güzel şairlerin, yazarların sonbahar konulu şiirleri, yazıları, alıntıları dönüp duracak. Karpuz peynir ertesi, tatsız pazılı, pırasalı, ıspanaklı, doğal antibiyotik içeren soğanlı ve sarımsaklı sofralarda bir hüzündür çökecek. Maalesef acı, ve fakat GERÇEK. Tıpkı Başak Burcu gibi gerçek.

AY, NAM-I DİĞER YERYÜZÜ TANRIÇASI KYBELE

Astroloji’de Ay fazları oldukça önemlidir. Astroloji bilmek de gerekmez, en basit haliyle hepimiz hilal, dolunay ve son dördün fazına aşinayızdır. Mitoloji, bu fazlarla ilgili çok değerli mitlerle doludur. En bilineninden bir tanesi, yeryüzünün tanrıçası olarak bilinen Kybele’nin, üç farklı halidir.