Şu An Okunuyor
Bir özgürlük şampiyonu olalım ! Dolunay YAY’da…

Bir özgürlük şampiyonu olalım ! Dolunay YAY’da…

Hatırlayalım.

Doğduk.

İçgüdüsel ihtiyaçlarımızı karşılamak üzere annemizin memesine yapıştık.

Çünkü artık bu dünyaya aitiz, beslenmeye de öncelikli ihtiyacımız var.

Büyüdük.

Doyum bitmedi. Bitmeyecek.

Bu doyum bizde ne ifade ediyorsa, yaşadıklarımızdan nasıl etkileniyorsak, verdiğimiz tepkiler de dahil, hep ait olduğumuz dünyada kendi huzurlu yerimiz için çabalıyoruz. Korunmak, bağ kurmak, bütün içsel tepkilerimiz, bunların dışa vurumu konusu Astroloji’de Ay’ın görevi. Doğduğumuz anda Ay nerede konumlanmışsa, biz de tepkilerimizi o burcun doğasına göre veriyoruz. Anın gökyüzü durumundaki Ay’ın bulunduğu burç da bize günlük atmosferden ipuçları verir. Diğer gezegenlerle kurduğu ilişkilerin bizi nasıl etkileyeceğine dair yorum yapabiliriz. AY en parlak haline Güneş ile karşıt pozisyondayken geliyor. Güneş ışığını tam olarak Ay’a yansıtıyor ve artık ortada ne varsa görünür hale geliyor. Bu durum DOLUNAY’dır. Kendimize meydan okuduğumuz, farkındalığımızın tavan olduğu zamanlardır dolunaylar. Gerilimli bir ortam hakim olabilir. Ruhsal olarak seçim yapmak zorunda olmamız bizi yorabilir. Bu durum bedenimizde de şişkinlik yaratabilir.

29 Mayıs 2018’de saatler 17:19’u gösterdiğinde Güneş ve Ay tam karşıt halini alacak ve dolunay meydana gelecek. Güneş’in İkizler, Ay’ın ise Yay’da olduğu bu dolunayda, YAY burcunu anlatan kelimelere dikkat kesileceğiz elbette. Haritalarımızda İkizler – Yay aksları hangi alansa, o alanın konularıyla ilgili gökyüzü bizi bir farkındalığa davet ediyor olacak. Anın haritasında dolunay maddi ve manevi değerlerimiz üzerinde ışık tutuyor. Bu konular üzerindeki duygularımızı biraz abartarak, biraz ateşli, biraz hareketli dışa vuracakmışız gibi duruyor.

Yay’ın anlattıklarına gelince; yükseköğretim, yurt dışı her şey, uluslararası işler, hukuk, eğitim, din, felsefe, mitoloji, turizm, seyahat, havayolları gibi başlıca konular olmakla birlikte en önemli kelimesi ÖZGÜRLÜKTÜR. Bu alanlarda önemli farkındalıklar elde edebileceğimiz bir on gün var önümüzde. Mutlaka değerlendirelim.

Yay Burcu’nun olduğu yerde pozitif bir enerji vardır. Gökyüzü, duygusal durumumuzun son derece Yay olacağını söylüyorsa o halde pozitif düşünürsek bunun desteğini de verecektir. İnanmak bu burcun doğasıdır, unutmayalım. İyi olacağına inananın başına sadece iyi şeyler gelir. Kendine gülenlerden, neşesini her şeye rağmen kaybetmeyenlerden, bir iyilik hareketi üstlenenlerden yana olacaktır dolunay. Farkında olalım.

Bazı Yay’lar, Adem’in o elmayı yemesi ve bizi bu dünyaya düşürmesi sebebiyle özgürlüğümüzün kısıtlandığına inanıyor ve bunu geri kazanmak için dini, felsefi, psikolojik bütün kuramları inceleyeduruyor. Bazı Yay’lar ise Gılgamış gibi ölümsüzlüğü arıyor. Gözü pek bir şekilde girilmemesi gereken yerlere korkusuzca dalıyor bunun için. Bazı Yay’lar çok geziyor, bazıları çok okuyor. Hep bir arayış içinde. Hepsi, hep ve daima özgürlük peşinde. Mesela, “Tanrılar Okulu” kitabının yazarı Stefano D’Anna’nın –ki kendisi de bir Yay Burcu- Dreamer ile yaptığı sohbetlerden birinde şahit olduğumuz bir diyalog var :

D : Dünya senin vizyonundur. Kendini değiştir, o zaman dünya da sonsuza dek değişecektir ! Senin dünyaya yapacağın en büyük yardım budur.

S : Ben değişsem bile, dünyanın yaşadığı bütün bu korku, mutsuzluk ve ıstırap ne olacak ? Savaşları kim durduracak ?

D : Dünya sensin ! Dünya savaşıyor, çünkü sen savaş halindesin ! Bir düşleyen, ancak kendisine, kendi kusursuzluğuna inanır ve arzuladığı dünyayı yansıtır. İçinde yaşadığı gerçeklik, kendi seyyar cennetinin eksiksiz bir temsilidir.

S : Gerçekler, dokunduklarım, gördüklerim peki ?

D : Gerçeklik sakız gibidir, dişlerinin biçimini alır. Gördüğün ve dokunduğun dünya nesnel değildir ve hiçbir zaman da olmayacak. O seni yansıtıyor. Başarılı olmayı, zarif, muhteşem ve büyük olmayı öğren. Haksızlık ve öfkeyi nasıl doğru biçimde kullanacağını öğren. Koşulların gerektirdiği komik, alaycı, gücendiren, düşleyen ve eğlenceli, ağırbaşlı ve samimi, sakin ve mesafeli rolleri nasıl oynayacağını öğren. Bir özgürlük şampiyonu ol. Tüm işlerini siyasi, dini, toplumsal, ideolojik ve duygusal her tür baskıdan ve zorbalıktan kurtararak, çabalarını insanları iyileştirmek yönünde kullan. ….Bir yeryüzü cennetinin, gözlerinin önünde, senin için kurulduğunu göreceksin !

Bir özgürlük şampiyonu olmak için gereken reçeteyi sunmuş bize Stefano yıllar önce. Bunu şimdi anımsamak ve uygulamaya geçmek için daha güzel bir zaman dilimi olamaz. Dolunay’ın etkilerini hafifletmek için önce zihinsel özgürlüğü yakalamamız gerek. Kucağımızda bazı krizler var ve bu durumla mücadele ederken kendi bildiğimiz yoldan gitmeye meylimiz olabilir. Yanılmamız olağanüstü mümkün. Böyle bir şey hissediyorsak ve huzursuz oluyorsak; 1. Adaletin terazisinden şaşmamalıyız. 2. Kimseye böbürlenmemeliyiz. 3. Hedef peşinde her yol mubahtır kafasından uzak olarak ilerlemeliyiz.

Jüpiter’e de bir selam çakalım, o her ne kadar retro da olsa, bizi içten büyütmeye devam etse de, Jüpiter, Jüpiter’dir. O tanrıların tanrısıdır. Adaletinden sual olunmaz. Sen gereğini yapar, kendine de çevrene de adil olursan ödülünü er-geç alırsın ondan. Ayrıca, gökte ilham ve sanattan sorumlu burçların birbirleriyle kurduğu şahane bir ilişki de var. Jüpiter sever bu ilişkileri, dahil olup, büyütecektir içimizdekini. Hazırlayalım okları, göğe nişan alalım.

Unutmayalım, dolunay bir destektir bize, yüklere ışık tutar ve bırakalım ister. O halde biten her şeyi arkamızda bırakıp, yeni düşlerimize inanalım, inandıklarımızın arkasında duralım. Birer özgürlük şampiyonu olabilelim dilerim.

Yay Dolunayı’nın yükselen burçlara etkileri ise şöyle :

Yükselen Koç : Seyahat planları, uzak yerlere gitme durumları oluşabilir. Her zamankinden farklı yerler tercih edip deneyimlemek daha besleyici olacaktır. Hukuki problemler çözülebilir. Uzak akrabalardan haberler alabilirsiniz. Eğitim ve danışmanlık almak için güzel bir zaman dilimi. Aşk ve ilişkilerde adaletli olmaya çalışmakta fayda var. Sosyal çevrenizde tatsız gelişmeler yaşanabilir. Anlayışlı olun.

Yükselen Boğa : Paylaşımlı kaynaklar, ödemeler, borçlar, krediler, vergiler, sigortalar gibi konularda bir karara varmanız beklenebilir. Maddi ve manevi değerlerinizle ilgili özenli bir çalışma yapmanız gerekebilir. Böylece iyi sonuçlar alabilirsiniz. Hedefleriniz için vereceğiniz mücadelede emeğinizin karşılığını alamıyormuş gibi hissedebilirsiniz. Kariyer hayatınızda sizden beklenenler sizi yorabilir.

Yükselen İkizler : Evlilikler/ilişkiler/ortaklıklar alanında bir gerilim yaşayabilirsiniz. İkili her türlü ilişkilerde bir karar aşamasına gelebilirsiniz. Büyük düşünmek size şans getirebilir. Karşı taraftan alacağınız baskılar olabilir ancak değişime uygun yapınızla bir orta yol bulabilirsiniz. Mutlaka olumlu bakın. Yeni ilişkiler için umutlu bir dönemdesiniz. Başlangıçlar için pozitif gelişmeler olacaktır.

Yükselen Yengeç : Günlük rutin işlerinizde bir yoğunluk hissedebilirsiniz. Her şeye yetişecek gücünüz var ancak sağlığınıza ekstra özen göstermeniz gerekebilir. Diyet ve spora başlarsanız sonuç alabileceğiniz bir dolunay bu. Gizli şeylerin ortaya çıkması muhtemel gözüküyor. Ödemeler, borçlar konularında bir sıkışıklık hissedebilirsiniz. Pozitif olmaya çalışın. Her şeyin bir çaresi vardır.

Yükselen Aslan : Sanatsal her türlü aktivitelerde çok eğlenceli vakit geçirebilirsiniz. Sosyal davetlere katılım gösterin. Yeni aşkların kapınızı çalacağı bir dönemdesiniz. Mevcut aşk hayatınızda bazı gerilimler olabilir, çok fazla “ben” teması vurgusu zarar verebilir, adil olmaya çalışın. Çocuklarla ilgili yeni kararlar almanız gerekebilir. Spora başlamak için güzel bir dönemdesiniz.

Yükselen Başak : Ev-yerleşim-yuva ve aile konuları göz önünde olabilir. Bunlarla ilgili çözmeniz gereken konulara eğilmelisiniz. Taşınmalar, tadilatlar için doğru bir zaman dilimi olabilir. Ortalık karışık gözükse de düzeltebilecek pozitif enerjiniz olacaktır. Günlük rutin düzeniniz biraz mücadeleli olabilir. İş arkadaşlarınızla didişmemeye çalışın. Evcil hayvanlarınızla ilgilenmeniz gerekebilir.

Yükselen Terazi : Kardeşler, yakın çevre ile gerilimli ortamların içinde kalabilirsiniz. Ticari işlerinizle ilgili önemli kararlar alabilirsiniz. Zihinsel yorgunluk söz konusu olabilir ancak büyük düşünecek fikirler de yakalayabilirsiniz. Sosyal ortamlarda, aşk hayatınızda bazı mücadeleler vermeniz gerekebilir. Her zamanki gibi davranmamaya çalışın. Çocuklarınızla daha fazla ilgileneceğiniz bir dönemdesiniz.

Yükselen Akrep : Maddi ve manevi değerlerinizi gözden geçirmeniz, krizleri çözmek üzere bazı kararlar vermeniz gerekebilir. Kendi yeteneklerinizi de hatırlamalısınız. Buralardan elde edebileceğiniz gelirler olabilir. Ailenizle ilgili tatsız haberler gündeme gelebilir. Bu gerilimleri atlatmak için vereceğiniz mücadelede adil olmaya çalışın. Birlik-beraberlik önemli.

Yükselen Yay : Evliliğiniz/ilişkileriniz/ortaklıklarınız alanında bazı meydan okumalarla karşılaşabilirsiniz. İçgüdüsel olarak gemileri yakmaya meyliniz olabilir, sakin ve abartıdan uzak olmaya çalışın. İşinizle ilgili yeni kararlar alabilirsiniz. Yeni aşklara kapılarınızı açın. Fiziksel değişimler için uygun bir dönem. Yakın çevrenizle iletişiminizde sıkıntı olabilir. Anlayışlı ve adil olmakta fayda var.

Yükselen Oğlak : Elinizden bir şey gelmeyen, kontrolünüz dışında gelişen olaylarla karşılaşabilirsiniz. Sinir sisteminizi korumanız gereken bir dönemdesiniz. Risk almamak doğru olur. Sağlığınıza dikkat etmelisiniz. Maddi ve manevi değerlerinize sahip çıkmanız gereken bir dönem. Gereksiz harcamalardan kesinlikle kaçının. Biraz huzurunuz kaçabilir, pozitif olmaya gayret edin.

Yükselen Kova : Sosyal çevreniz ve arkadaşlarınızla aranızda bazı gerilimler oluşabilir, küslüklere çok açık bir zaman dilimindesiniz. Tepkilerinizi kontrol altında tutmaya çalışın. Var olan aşk ve ilişkileriniz için de aynı şey geçerli. Arkadaşlıkların aşka dönüşebileceği bir enerji içinde olabilirsiniz. Fiziksel değişim için uygun bir zaman diliminde değilsiniz. İşinizdeki gerilimi yönetebilmek için sakin olun.

Yükselen Balık : Hedeflerinizle ilgili son aşamaya gelmiş olabilirsiniz, gerilim yüksek. Hassas bir dönemden geçiyorsunuz, duygusal tepkiler vermemeye çalışın, pozitif olun. Kariyerinizle ilgili yeni kararlar almanız gereken bir dönemde olabilirsiniz. Elinizde olmayan, kontrolünüz dışında gelişen olaylar karşısında yorgun düşebilirsiniz. İşinizde size adil olmalarını sağlama mücadelesi verebilirsiniz.

Çağla Akgün

 

 

 

 

Bu Yazıya Tepkin Nedir?
Bayıldım
0
Beğendim
0
Emin Değilim
0
Enteresan
0
Şaşırdım
0
Yorumları Gör (1)
  • Çağlacım iyi akşamlar yaydaki dolunay iyilikle güzellikle sağlıkla güzelleriyle gelsin yüzümüz gülsün artıkın ❤️😘❤️❤️❤️♐️♐️♐️♐️🙏🙏🙏

    iPhone’umdan gönderildi

Leave a Reply

Your email address will not be published.

payment

gökyüzüderki © 2021 - Tüm Hakları Saklıdır.

En Yukarı Git
%10 İNDİRİM KAZAN!
En güncel yazılar, eğitimler ve kampanyalardan haberdar olmak için e-posta bültenimize abone ol. %10 indirim kazan!
    ABONE OL
    Gizlilik politikası bilgilendirme metinini okudum, onaylıyorum.