Şu An Okunuyor
Derine, daha derine… Jüpiter Akrep’te !

Derine, daha derine… Jüpiter Akrep’te !

Gezegen bilimci George Wetherill’in “how special Jupiter is” isimli makalesinde kaleme aldığı yazının bir bölümünde der ki;

“Jüpiter’in bulunduğu yerde eğer bu büyüklükte bir gezegen var olmasaydı, Dünya gezegenler arası boşlukta gezinen meteorlara ve kuyruklu yıldızlara yaklaşık bin kat daha fazla hedef olurdu. Eğer Jüpiter olduğu yerde olmasaydı, şu anda biz de Güneş Sistemi’nin kökenini araştırmak için var olamazdık.”

Yani Jüpiter bizim Dünya’mızın koruyucu gücüdür.

Astroloji’de Jüpiter gezegeni içimize su serpecek bir tanımlamaya sahiptir : “BÜYÜK İYİCİL”. Haritalarımızda konumlandığı yerde mutlaka bizi büyüten ve genişleten etkiye sahiptir. Şans ve fırsatların nerelerden geleceğini, hangi konularda büyüyeceğimizi gösteren en ÖNEMLİ işarettir. Bir burçta ortalama bir yıl kalır ve o burçta gezegenleri olanlara büyük farkındalıklar sunar. Bu hesaba göre Jüpiter ortalama 12 yılda bir aynı burca uğrayacak ve o burcun özelliklerini büyütecektir.

10 Kasım 2017’de JÜPİTER AKREP burcuna geçiyor !

Akrep’e göz atacak olursak; su grubunun sabiti bu burcun bizi en derinimizden etkilemek üzere var olduğunu biliriz biz astrologlar. Herhangi bir konuya eğilip durumu tam olarak kavramamız için, o konunun atom parçalarına inmeniz gerekir. Tıpkı akrebin toprağın altında yaşaması gibi biz de bir bakmışız, araştırırken soluğu toprağın altında bulmuşuz. En başında neydi, nasıl oluştu, neden var, nasıl bir etkiye sahip gibi soruların cevabı için AKREP’in şüphesinden faydalanırız. Olayın psikolojik alt yapısından, bilinmeyen gizli etkilerine kadar inmemiz icap edebilir ve gerekirse ölürüz, hatta öldürürüz ve yeniden doğarız. Bambaşka bir bakış açısı katılacaksa bedene ve ruha, AKREP’in soğuk gerçekleriyle yüzleşip ölmek gerekir ve yeni halimizle hayatı yeniden deneyimlemek üzere başka bir biçimde doğduğumuzu fark ederiz.

JÜPİTER AKREP Burcu’ndayken neler olur konusuna geçmeden önce, 2005 sonu-2006 yılına giderek o yıllarda yaşadıklarımızı hatırlamak bize referans olabilir. Benzer etkilere maruz kalabiliriz. Yine 1958, 1970, 1982, 1994 ve 2006 yılı doğumluların JÜPİTER döngüsü yaşayacaklarının da altını çizelim; buna göre şans ve fırsatların kapılarında onları beklediğini, kendilerini geliştirmek üzere yeni adımlar atmak için hiç beklememeleri gerektiğini hatırlatalım.

Doğada akrep sık sık kabuk değiştirmesi ile ünlüdür. Jüpiter Akrep’teyken biz de kabuk değiştirecek, yaşamımızdaki birçok alanda YENİLENEREK, olumlu gelişmeleri içselleştirip yolumuza devam edeceğiz. Ego tuzaklarına düşmeden, ARINARAK ve daha derin manalara odaklanarak hem ruhsal hem de fiziksel yepyeni bir vücuda kavuşmak olmalıdır amaç. ŞİFA derinden gelecektir. Akrep’in olduğu yerde KRİZ olduğunu unutmayalım. Jüpiter’in o krizleri büyüteceğinin farkında olalım. Her şey bir yana JÜPİTER’in ADALETİ’nden sual olunmayacağını bilerek, krizleri kökten çözebileceğimiz yolları bize sunacağını, bizi koruyacağını aklımızdan zinhar çıkarmayalım. İNANMAK en temel güdümüz olsun dilerim.

Jüpiter’in su grubu burçlarında çok verimli etkiler verdiğini biliyoruz. Balık’ı yönetiyor, Yengeç’te yüceliyor. Yine Akrep konumu birçoğumuza büyük şans kapıları açacaktır. Bilhassa öz burcu, yükselen burcu ve ay burcu YENGEÇ, AKREP ve BALIK olanların genelde rahat edecekleri bir yılda olacaklarını, Jüpiter’in kalkanının üzerlerinde olacağını söyleyebiliriz. Yine Jüpiter yönetimindeki burçlar, yani Yay ve Balık’ların büyük farkındalıklara gebe olduğu bir yıl olacak. Psikolojik açılımlar, derini görmeler, en temel güdüleri bizzat deneyimleyerek hayatlarında büyük açılımlara hazır olmaları gerektiğini söyleyebilirim.

Jüpiter’in 8 Kasım 2018’e kadar Akrep konumuyla hepimiz içsel genişleme, ruhsal ve fiziksel şifalanma, psikolojik çözümleme, derin duygulara yönelme, güçlü sezgiler edinme, azimli ve kararlı olma, inançlarımıza sıkı sıkı tutunma, tutkuları ön plana çıkarma, cinsel anlamda büyük tatmin elde etme gibi konulara eğilim gösterebiliriz. Genel olarak; hisseli paylaşımlar, yeraltı kaynakları, ameliyatlar, operasyonlar, ödemeler, borçlar, krediler, sigortalar, vergiler, miraslar, cinsellik, ölüm ve yeniden doğum gibi konularda büyük dönüşümlere adım atacağımız bir yıl olacak önümüzde. Gökyüzü, Jüpiter’in iyicil etkilerinden faydalanmak üzere hepimize, haritalarımızda bulunduğu konuma göre iyicil etkiler getirecektir. Fırsatları görmek üzere, hislerimizin bize yol göstereceğinin altını çizelim.

Not edilmesi gereken bazı tarihlere göz atalım :

23 Ekim 2017 haftası Güneş ve Jüpiter kavuşuyor olacak. 2017’nin en şanslı günleri diyebiliriz. Girişeceğiniz işlerde gökyüzünden tam destek göreceğimiz günlerdir. Olası fırsatlara karşı gözünüzü ve gönlünüzü açık tutmayı unutmayın. DİLEMEK, DUA ETMEK, İSTEMEK, İNANÇLARINIZI BESLEMEK için daha güzel bir gün yok !

13 Kasım 2017 haftası Venüs ve Jüpiter kavuşacak. Gökyüzü tabir-i caizse AŞK’a davet edecek. Tutku kelimesinin anlamını çok derinden hissedeceğiz. Maddi anlamda da büyük şans elde edebileceğimiz gelişmelere açık olacağız. Önünüze düşen fırsatları görmemezlikten gelmeyin.

26 Şubat 2018 haftası Venüs’ün Balık konumu Jüpiter’e üçgen açıyla destek veriyor olacak. Aşk ve ilişkilerde duygusal tatmin elde edebileceğimiz bir dönemde olacağız. Bu iki iyicil gezegenin el ele, kol kola üzerinde durduğumuz konular üzerinde büyük desteği olacak. Maddi ve manevi değerlerimiz, aşk/ ilişki/evlilik ve ortaklık alanlarındaki taleplerimiz, inançlarımız ve yeteneklerimizi ortaya çıkarırken attığımız adımlara çok pozitif karşılıklar alacağız.

12 Mart 2018 haftası Güneş ve Jüpiter’in birbirleri arasında yine çok akıcı bir ilişkisi olacak. Neredeyse 2018’in en şanslı günlerinde olabiliriz. Bir çok fırsat kapımıza gelebilir. Elimizi attığımız her şeyde bir bereket olabilir. Kendimizi ve inançlarımızı geliştirmek üzere bir çok aksiyon alabiliriz. Harika haberler duyabilir, enerjimizi yükselterek başta kendimiz olmak üzere bir çok kişiye faydamız dokunabilir.

9 Mart – 12 Temmuz 2018 arasında Jüpiter Retrosu yaşayacağız. Her retro döneminde olduğu gibi gezegenin enerjilerini içselleştireceğimiz bir döngüden geçiyor olacağız. Bu dönem tam bir hazırlık dönemi olacaktır. Jüpiter’in bir uyku dönemine gireceğini düşünürsek, elini omzumuzdan kısmen çekecek olmasından muzdarip olabiliriz. Bilhassa su gruplarının (Yengeç, Akrep, Balık) hayatında ters giden şeyleri gözlemlemeleri mümkün. Kendi iç hesaplaşmalarımızı çözmemiz adına tanıyacağı zamana işaret edecektir. Bunların analizini yaptıktan sonra düz hareketiyle şansımız yeniden açılacaktır.

AKREP BURCU’nda birçok gezegeni olan TÜRKİYE nasıl etkilenecek ?

Güneş, Venüs, Jüpiter ve Şans noktası Akrep Burcu’nda yer alan ülkemizin bu sene çok göz önünde bir yıl geçireceğini belirtebiliriz. Buna göre;

*** Spor, sanat ve edebiyat alanlarda başarı ve fırsatlar yakalanabilir. ( 2006’da Orhan Pamuk, Nobel Edebiyat ödülü almıştı ).

*** Borsa, aracı kurumlar, para piyasaları konularında riski büyüten gelişmelere açık olabiliriz. Faiz, döviz ve hisselerde büyüme görülebilir.

*** Çocuklar ve gençler yüzümüzü güldürebilir, uluslararası başarılar imza atabiliriz.

*** Eğitim konularında daha geniş kapsamlı kararlarla karşılaşabiliriz. İyicil etkiler gözlemleyebiliriz.

*** Sanat, gösteri ve ünlüler dünyasında büyük aşklar yaşanabilir. Bebek haberleri duyabiliriz.

*** Nüfus artışı gözlemlenebilir.

*** Komşu ülkelerle birlikte büyük girişimler başlatabiliriz.

*** Sosyal yardım kuruluşları devlet desteği görebilir.

*** Memurlar, sendikalarla ilgili güzel gelişmeler olabilir.

*** Silahlı kuvvetlerin, polislerin daha fazla görev üstlenmesi gerektiği zamanlardan geçebiliriz.

*** Salgın ve yaygın hastalıklar artabilir. ( 2006 yılında kuş gribi ile tanışmıştık ve ölümler gözlemiştik ).

*** Başkanlar, Başbakan, Cumhurbaşkanı’nın çok göz önünde olacağı zamanlardan geçeceğiz. Derin devlet işleri ve politik bakımından da oldukça dikkat çekici bir yıl olacaktır. ( 2006’da Türkiye ve AB ilişkileri bakımından çok dikkat çekici bir yıldı ).

*** Devlet adamlarının kandırılması muhtemel olabilir. Büyük hayal kırıklıkları yaşayabilirler !

*** Jüpiter ülkemizin 5’nci evinde seyahat edeceğinden, gözler çocuklarımızın üzerinde olacaktır. Jüpiter’in alacağı gergin bir açı, çocuklarımız üzerinde negatif etkiyi de büyütebilir. Özellikle cinsel içerikli konulara maruz kalmamız mümkün. ( Şubat, Mayıs, Eylül 2018 ayları dikkat çekici ).

YÜKSELEN BURÇLARA GÖRE JÜPİTER AKREP SEYAHATİNİN ETKİLERİ

Yükselen Koç’lar; Krediler, borçlar, ödemeler, sigortalar, vergi ve miras konularında gelişmelere açık bir yıl olacak. İşinizi büyütmek için para desteği arayışına girebilirsiniz. Yeteneklerinizle maddi çözümlere ulaşabilirsiniz. Eşinizin kaynaklarında büyüme görülebilir. Özel ilişkilerde tutkulu bir yıl olacaktır.

Yükselen Boğa’lar; Hayat arkadaşınızla karşılaşacağınız bir yıl olabilir. Nişanlanabilir, evlenebilirsiniz. İkili ilişkilerde pozitif gelişmelere açıksınız. Ortaklık kurmak için adımlar atabilirsiniz. Eşinizin hayatında büyük ve güzel gelişmeler olabilir ve dolayısıyla siz de bundan pozitif etki alabilirsiniz.

Yükselen İkizler; İş ve mesleğinizde çok yoğun olacağınız bir yıl geçirebilirsiniz. İş arayışı olan İkizler şimdikinden daha büyük fırsatlarla karşılaşabilir. Size hizmet edenlerden destek görebilirsiniz. Sağlık konularına mutlaka önem verin, Jüpiter var olan aksaklıkları büyütebilir, dikkat.

Yükselen Yengeç’ler; Yılın şanslı burçlarındansınız. Aşk hayatınızda mutluluk yakalayabileceğiniz bir yıl geçireceksiniz. Çocuk düşünen yükselen Yengeç’leri destekleyici bir görünüm olacak. Şans oyunları oynamanızı tavsiye ederim. Sanatsal yaratıcılığınız artacak, ünlenebilirsiniz.

Yükselen Aslan’lar; Aile desteğini arkanıza alacağınız bir yıl olacaktır. Ev, yuva yerleşim konularında fırsatlar yakalanabilir. Daha büyük bir eve taşınabilirsiniz. Ev, arsa, gayrimenkul sahibi olabilirsiniz. Yuva kurabilir, evlenebilirsiniz. Kariyer hayatınızda yükselişe geçebilirsiniz.

Yükselen Başak’lar; Eğitim hayatınızda güzel gelişmeler olabilir. Bolca seyahat edeceğiniz bir yılda olacaksınız. Kardeşler, yakın arkadaşlar, yakın akrabalardan müjdeli haberler gelebilir. Satış, pazarlama, medya, internet, yazmak, duyurmak konularında şans sizden yana olacak. Her türlü iletişim alanında fırsatlar yakalanabilir.

Yükselen Terazi’ler; Maddi kaynaklarınızı arttırabileceğiniz fırsatlar yakalayabilirsiniz. Para bakımından çok şanslı bir yılda olacaksınız. Yatırım yapabileceğiniz, maddi değerlerinizi, kazançlarınızı yükseltebileceğiniz bir yıldasınız. Yeteneklerinizle maddi gelir elde etmek için harika bir yıl olacaktır. Kazanç dolu bir yıl sizin için.

Yükselen Akrep’ler; Bu yıl tam manasıyla size çalışacak. Her türlü bolluk ve bereketin kapınıza geleceği bir dönemden geçeceksiniz. Evlilik potansiyeli çok yüksek. İş olanaklarınızı olumlu anlamda geliştirebileceksiniz. Ortaklık konularında şans yakalanabilir. Hayata bakış açınız çok olumlu bir ilerleme kaydedecek. Göz önünde olacağınız kadersel gelişmelere açık bir yıl.

Yükselen Yay’lar; Manevi olarak inanılmaz gelişeceğiniz bir yıldasınız. Bu dönemi mutlaka kişisel gelişiminiz için, kendinize dönük kullanın. Hayata çok derin bir bakış atabilecek, bilinçaltınızı açığa çıkartabilecek bir dönemden geçiyor olacaksınız. Psikolojik sağlığınıza önem verin, gerekirse destek almaktan çekinmeyin. Rüyalarınızı not edin, çok mesaj içerecektir.

Yükselen Oğlak’lar; Sosyal çevrenizin genişleyeceği bir yıldasınız. Etrafınızda derin ve gizemli insanlar çoğalabilir. Bu kişilerden destek görebilirsiniz. Klüp ya da dernek üyeliklerine kayıt olabilirsiniz. Yardım kuruluşlarına destek olabilirsiniz. Aşk hayatınızda güzel gelişmelere gebesiniz. Çocuk sahibi olabilirsiniz.

Yükselen Kova’lar; Kariyer hayatınızda mutlak bir büyüme gözleyebilirsiniz. Üstlerinizden çok destek göreceğiniz bir zaman diliminde olacaksınız. Statü değişiklikleri görülebilir. Oldukça göz önünde olacağınız bir yıl. Evlilik yapabilirsiniz. Taşınabilirsiniz. Büyük projelerle ilgilenebilir, çok başarılı olabilirsiniz.

Yükselen Balık’lar; Tam bir eğitim yılı sizin için. Din, felsefe, psikolojik alanlara ilginiz artabilir. Kendinizde manevi bir büyüme gözlemleyebilirsiniz. Çok seyahat edeceğiniz bir yıl olacak. Uluslararası işler, yurt dışı kaynaklı olumlu gelişmeler, davalar olabilir. Kardeş ve yakın çevreden güzel haberler gelebilir. Medya ve yayın ile ilgili her türlü girişim pozitif sonuç alacaktır.

Jüpiter’in bolluğu ve bereketi hepimizin üzerinde olsun dilerim.

Çağla AKGÜN

Bu Yazıya Tepkin Nedir?
Bayıldım
0
Beğendim
0
Emin Değilim
0
Enteresan
0
Şaşırdım
0
Yorumları Gör (2)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

payment

gökyüzüderki © 2021 - Tüm Hakları Saklıdır.

En Yukarı Git
%10 İNDİRİM KAZAN!
En güncel yazılar, eğitimler ve kampanyalardan haberdar olmak için e-posta bültenimize abone ol. %10 indirim kazan!
    ABONE OL
    Gizlilik politikası bilgilendirme metinini okudum, onaylıyorum.