akrep burcu

Bilge kuşun bilgisi alınmaz mı hiç ? Dolunay Akrep’te !

Ortalık karışınca, neyi neden yaptığımız bizi tatmin etmemeye başladıkça, kaos kol gezdikçe, amaçsız, geleceksizmiş gibi hissettikçe aslında farkına varmamız gereken şey, aynı yerde aynı kişi olmanın artık bize hizmet etmediğidir. Şimdi, hepimiz bir Akrep’iz, ve karanlığa gözlerimiz alıştı, artık detaylara hakimiz. Karanlığın içindeki ışığı fark ediyoruz. O halde bu dolunayı sancının sonu, doğumun başı olarak görmek çok yeterli bir sebeptir.  Ölünmeli, yeniden doğulmalıdır. Değişim zamanıdır.

Gelsin Hayat Bildiği gibi ! Yeniay Akrep’te…

Acılar hep sanrılardır aslında. Bizim inatla kalmayı seçmemizden ötürü hep. Olsun, akşam oluverir yine. Birkaç yüz dakika daha uyur, dinleniriz. Sakinleşiriz. Sonra yeni günle tanışırız. Sabrede sabrede alışır, selametine ereriz. Ne istediğimiz bize bizi hatırlatır. 

Ne istediğimizi hala bilmiyorsak şunu yapalım mesela; alıverelim elimize kağıdı kalemi, yapıverelim listemizi. “Hayallerin, hırsın, cesaretin” diyordu bir şarkıda, yazıverelim hepsini, dolduruverelim yeni bizi. 

Sana hayat var. Yeniay AKREP’te !

Ölüm dediğin var olan en gerçek ve en büyük öğretici şey şu dünyada. Ölümün berisi de ilerisi de var, korkma. Dirilmeden önceki doğum sancısını bile sevecek farkındalıkta olursan, bu yolda sana HAYAT var. Sen insan makamındasın, dermanının doğuştan korunaklı o yerde saklanmış olduğunu hatırlayacaksın. Sana şah damarından yakın olandan gayrı güvenilir yer yok, bunu iyice bellersen, zafer senin olacaktır.

Hüthüt’ü dinle, Simurg ol. Güneş Akrep’te.

Hz. Süleyman’ın postacısı da derler, Zeus’un habercisi de, Hüthüt’e. Rehber kuş diye geçer masal ve rivayetlerde. Simurg’a giden yolda kuşlara yol göstermiştir. Yedi dağ aşmak kolay iş değildir. İsteğin olacak, aşk-tutku duyacaksın, marifetlerini ortaya koyacaksın, gönlünü tok tutacaksın, bir’lik içinde olacaksın, şaşıra şaşıra ilerleyeceksin, yokluk da göreceksin ama sonu bekadır. İNANIRSAN !

Derine, daha derine… Jüpiter Akrep’te !

Doğada akrep sık sık kabuk değiştirmesi ile ünlüdür. Jüpiter Akrep’teyken biz de kabuk değiştirecek, yaşamımızdaki birçok alanda YENİLENEREK, olumlu gelişmeleri içselleştirip yolumuza devam edeceğiz. Ego tuzaklarına düşmeden, ARINARAK ve daha derin manalara odaklanarak hem ruhsal hem de fiziksel yepyeni bir vücuda kavuşmak olmalıdır amaç. ŞİFA derinden gelecektir. Akrep’in olduğu yerde KRİZ olduğunu unutmayalım. Jüpiter’in o krizleri büyüteceğinin farkında olalım. Her şey bir yana JÜPİTER’in ADALETİ’nden sual olunmayacağını bilerek, krizleri kökten çözebileceğimiz yolları bize sunacağını, bizi koruyacağını aklımızdan zinhar çıkarmayalım. İNANMAK en temel güdümüz olsun dilerim.