Şu An Okunuyor
E bize bir şey olmaz o zaman, hadi ! Yeniay Oğlak’ta !

E bize bir şey olmaz o zaman, hadi ! Yeniay Oğlak’ta !

Oğlak Burcu’nun sembolünde neden başı ve gövdesi keçi, arkasında ise balık kuyruğu şekli vardır, bilir misiniz ? En dik dağları bile ince bacaklarıyla korkusuzca ve başaracağına olan inancıyla aşabilir, öyle güçlüdür Oğlak’lar. Arkasındaki balık kuyruğu sembolü ise bir gün suyun derinliklerine daldığında, kendi iç dünyasının en deriniyle karşılaşacaktır da ondandır. Her ne kadar Oğlak Burcu için duygular öncelikli olmasa da, günün birinde, zaman iyice geçtikten sonra, karşıt burcu Yengeç’in hassasiyetinin sebebinin üzerinde durmalı ve kendi karmasıyla yüzleşip, içindeki derinliği görebilmelidir. Ve bu gerçekten mümkündür.

17 Ocak 2018 sabahı Güneş ve Ay Oğlak Burcu’nda aynı derece ve dakikada buluşacak. Bu buluşma kalabalık bir buluşma olacak, zira Merkür, Venüs, Pluto ve Satürn’de aynı dili konuşuyor olacak. Yepyeni temeller atılmak üzere aralarında son derece ciddi bir toplantı yapılacak. Bu toplantıya, aykırı Uranüs, sürprizleriyle eşlik edecek. Mars ve Jüpiter ise uzaktan tam destek. Diyeceğimiz o ki; yukarıdakiler, çok çalışana, her güçlüğe direnene, yapabileceğine gram şüphe etmeyen her inanana maddi ve manevi değerleri katlayan ödüller vermek üzereler haberiniz olsun !

Evet aşmanız gereken büyük denizler olabilir yolunuzda ve evet yeteri kadar kaynağınız olmayabilir. Riskler içinize korku salabilir, üzerinizde büyük baskılar da hissettirebilir. Üzgünüz Oğlak’ın doğası bu. Kolayı seçemez. Karması bu. Ama sembolündeki balık kuyruğunu göz ardı etmeyen, kendi derinlikleriyle yüzleşme cesareti gösterebilen, kendi varlığının yarattığı korkudan çok daha değerli olduğuna inanan, her şartta umudunu kaybetmeyenler şu tarafa geçsin. Onlara o büyük denizlerde, her türlü sürprize rağmen hayatta kalma şansı verilecek. Ve rızık, aşılması gereken o denizlerin kıyısında sizi “aşkla” bekliyor olacak. Yola çıkarken küçük iyicil Venüs’ün hepimize gülümseyen yüzü, gözlerimizin önünden gitmesin yeter ki. Ufukta bir Zeus var, kendisine inanmanızı bekliyor, gizli ve hesap etmediğiniz ne varsa karşılaşacak olsanız da, savaşacak gücü ruhunuza üfleyeceğim diyor ! E bize bir şey olmaz o zaman, hadi !

Yok ben bu risklere giremem, gerçekçiyim, kayığımı sağlam kazığa bağlayacağım, atlamıyorum o denizlere diyenler de bu tarafa geçsin. Demek ki, onlar henüz kendi gölgelerinin etkisinde devam edecekler yollarına. Demek ki onlar, kara kışa alıştı, yaza uzaklar. Demek ki onlar hala sadece gördüklerine inanıyorlar, sadece dışarda olan biteni gözlemliyorlar ve sadece sahip oldukları maddelere dayanmışlar da onlara güveniyorlar. Bilemiyorlar en büyük zenginliğin “sevgi” olduğunu ve bunun elle tutulamayacak bir şey olduğunun farkında değiller henüz. Koşullu sevmelere devam ededursunlar, vardır onların da bir tekamülü (!) elbet. Başka baharlar da vardır, gelirler bir gün elbet ! Yalnız Satürn bu, zamana yayar, hem geç hem güç olsun ister. Dayanırsın da, dışı seni içi beni yakar.

Şu taraf ya da bu taraf, seçim sizindir. Yalnız biliniz ki, bugün atılan adımların sonucunu 31 Ocak’taki AY, tutularak verecek bize. Ve o dönemin Venüs’ü, aşkı, sevgisi, değeri, bugünkü kadar güvenilir gözükmüyor, bilginize ! Ek olarak tecrübeyle sabittir ki, her ne kadar gökyüzü Oğlak temalarıyla kuşatılmış olsa da, bunun tam tersi Yengeç’in hal ve tavırlarını göstermeye de çok eğilebiliriz. Hayat hep bir denge deriz ya, tahterevallinin Yengeç köşesi çok boş kalmasın derim ben. Bir istikamet seçerken, sorumluluklar alınsın tabii ama, şöyle bir ne hissediyorsunuz ona da bir bakın isterim ben. Mutlu olmayacağınız yere ulaşsanız ne olur, bir düşünün isterim.

Oğlak deyince, ego da biraz ön plana çıkacaktır pek tabii. Hırsınızın duygularınızın önüne geçmesi tehlikesi olabilir. Bu bağlamda, güç takıntısı sebebiyle küçükleri ezenler, yok sayanlar olabilir. Ne ekersek onu biçeceğimiz unutulmasın. Sonunda “değersizlik korkusu” biçmek de var ki bu yalnızlaştıracaktır. Seçmek istemezsiniz. Tuzaklara dikkat !

Venüsyen bir yeniay yaşayacağımız için kadınlar ve ilişkiler, ayrıca ekonomi ve finans, inşaat ve toprak/maden konuları ön planda olacaktır. Beklenmedik gelişmelere biraz açık olabiliriz. Öncü grup burçlardaki (Oğlak-Yengeç-Terazi-Koç) insanlar, şirketler, devletler, ülkeler için önemli bir dönemdir. Türkiye’de dahil. Diğer ülkelerle yeni adımlar, yeni anlaşmalar ve işbirlikleri yapabiliriz. Eski işbirliklerinde düzen değiştirmeye gidebiliriz. Ayrıca borsa ve piyasalarda etkili yeni gelişmelere de açığız.

En güzel başlangıçlara, cesaretle !

Yükselen burçlara göre Oğlak Yeniay’ının etkileri :

Yükselen KOÇ : Kariyer, hedefler alanında kendinizi göstermek için çok çabalayanlarınız için güzel bir zaman dilimi. Son derece ön planda olacağınız bir on gün olacak önünüzde ve inat ettiğiniz konularda başarılı olabileceğiniz girişimlerde bulunabilirsiniz. Yeni iş teklifleri gelebilir, iş değiştirebilirsiniz. Statünüz değişebilir. Yeni bir aşka yelken açabilirsiniz. Krediler, harcamalar, ödemeler konularında dikkat etmeniz gerekecek. Harcamalarda abartıdan uzak durun.

Yükselen BOĞA : Önemli bir eğitim sürecinden geçebilirsiniz. Akademik adımlar atmanız sizin için çok olumlu geri dönüşlere sebep olacaktır. Uluslararası işlerinizle ilgili kalıcı fikirler edinebileceğiniz önemli kişilerle bir araya gelmeniz yararınıza olacaktır. Sağlığınıza dikkat edin, özellikle diş/diz/kemikler/cilt hassas olabilir. Ufak tefek operasyonlar geçirebilirsiniz. İkili ilişkilerde abartılı tepkilerden uzak durmanız yerinde olacaktır.

Yükselen İKİZLER : Krediler, borçlar, sigorta ve vergi ödemeleri gibi konularda temkinli adımlar atmak üzere fırsatlar yakalayabilirsiniz. Kredi çekmek için uygun bir zaman dilimindesiniz, hesap yaparken tedbiri elden bırakmayın. Günlük rutin işlerinizde bir yoğunluk göze çarpabilir. Agresif olmamak için çaba sarf edin. İş ile ilgili konular üzerinde çokça durabilirsiniz. Yeni iş teklifleri gelebilir. İş yerinizi değiştirmek gibi planınız varsa olumlu gözüküyor ama profesyonel karar verin.

Yükselen YENGEÇ : Evlilikler, ilişkiler ve ortaklıklar alanında yepyeni adımlar atmak için iyi bir dönemden geçiyor olacaksınız. Yeni bir yapılanma dönemindesiniz. Ayrılık kararı olabilir, ya da ilişkinizde boyut da atlayabilirsiniz. Mantıklı ve çözüm odaklı girişimlerde bulunmak yerinde olur. Bekar Yengeç’lerin kapısını aniden aşk çalabilir. Ebeveynlerin çocuklarına her zamankinden fazla ilgi göstermeleri gerekebilir.

Yükselen ASLAN : İş alanınızda oldukça profesyonel adımlar atmanız için iyi bir zaman dilimindesiniz. Yeni işe başlamak sağlam bir temel olacaktır sizin için. Çok yoğun bir dönemden geçeceksiniz ve disipline olmanız gerekebilir. Ertelemek doğru olmaz. Bu dönemde sağlık problemleriyle karşılaşabilirsiniz. Üzerinde durun. Özellikle diş-kemik-diz-cilt hassasiyeti hissedebilirsiniz. İhmal edilmemeli. Ev-yerleşim-yuva konularında da yeni adımlar atılabilir.

Yükselen BAŞAK : Özellikle bekar yükselen Başak’lar yeni bir aşk gündemindeler. Karşılaştığınız ya da ilişki potansiyeliniz olan insanlarla güzel başlangıçlara gebesiniz. Sağlam temeller atılabilir. Ebeveynler çocuklarının gelecekleri için yeni girişimlerde bulunabilirler. Uzun zamandır başlamayı düşündüğünüz bir hobiniz varsa tam zamanıdır, size çok iyi gelecek. Kısa mesafe yerlere gitme kararı alabilirsiniz. Yeni ve ilginç fikirler edinebilirsiniz, risk almadan aksiyona geçebilirsiniz.

Yükselen TERAZİ : Ev-yerleşim-yuva-aile ile ilgili her türlü plan ve program için harekete geçebileceğiniz bir dönemdesiniz. Taşınma ya da tadilat olabilir. Ailevi konularda duygusal tepkiler göremeyebilirsiniz. Mantıklı karar vermeye zorlanabilirsiniz. Yeni bir düzene geçmek zorunda kalabilirsiniz. Maddi konularda harcamalara dikkat etmeniz gereken de bir dönemden geçeceksiniz. Yatırımlar konusunda aceleci davranmamaya çalışın.

Yükselen AKREP : Büyük haberlere gebe olabilirsiniz. Yeni fikirler edinebilirsiniz. Daha geleneksel bir bakış açısı içinde yeni sorumluluklar edinebileceğiniz bir dönemdesiniz. Kardeş-yakın akraba-çevre ve arkadaşlarınızla birlikte yeni ve mantıklı girişimlerde bulunabilirsiniz. Ticari konularda attığınız adımların meyvesini toplayabilirsiniz. İş ve ilişkiler alanı çok yoğun. Fiziksel değişim için tetiklenebilirsiniz, çok sıra dışı değişiklikler yapma eğiliminde olabilirsiniz.

Yükselen YAY : Finansal konularda gelir arttırabileceğiniz fırsatlarla karşılaşabilirsiniz. Çok akılcı teklifler gelebilir ve mantığınıza yatarsa adım atmanızı öneririm. Yeni iş fikirleri için tam bir temel atma zamanı. Kendi yeteneklerinizi paraya çevirme konusunda da şans sizden yana olacak. Bilinçaltı konular su yüzüne çıkabilir, ruhsal sağlığınızla da ilgilenin. Gizli bazı konularda tetiklenebilir, zor durumlarda kalabilirsiniz, dikkat edin.

Yükselen OĞLAK : Hayata yeni bir bakış açısıyla, sağlam adımlar atmak üzere yeni bir düzene hazır olun. Bu dönemde mutlaka tohum atmalısınız, hazır olmasanız bile bir şeyi başlatmak için güzel bir motivasyon yakalayın ve uygulayın. Aşk hayatınıza da yarayacak bu motivasyon, gözünüz gönlünüz açık olsun. Gelen kişi şans da getirecek. Evli Oğlak’lar ya da ilişkisi olanlar için ilişkilerinde bir dönüm noktası olabilir, yeni kararlar alınabilir. Umut ettiğiniz konularda sevindirici gelişmeler olabilir.

Yükselen KOVA : Kontrolün sizde olmadığını hissettiğiniz, her şeyin üzerinize üzerinize geldiği bir dönemden geçiyor olabilirsiniz. Gökyüzü tamamen bilinçaltı korkularınızdan uzaklaşmanız gerektiği yönünde size baskı yapıyor olacak. Elinizden kayıp giden şeyler için üzülmeyin, her şey olması gerektiği gibi. Ruhsal sağlığınıza çok özen gösterin. Meditasyon gibi ruhsal çalışmalar iyi gelecektir. Yeni hedefler belirlemek için tetikleniyorsunuz, fırsatlar var, dikkate alın.

Yükselen BALIK : Hayal ettiğiniz, düşlediğiniz, umut ettiğiniz ne varsa adım atmak için destekleniyorsunuz. İdeallerinize ulaşmanın yolu önce başlamak. Riskler korkutmasın sizi. Temeli sağlam girişimlere çok açıksınız. Sosyal davetlere katılım gösterin, aşk kapınızı buralarda çalabilir. Kendi motivasyonunuzu yükseltmek için elinizden geleni yapın, iyi gelecek. Ödeme, borçlar ve harcamalar konusunda dikkatli olmanız gereken bir dönemdesiniz, bilginize.

Çağla AKGÜN

 

Bu Yazıya Tepkin Nedir?
Bayıldım
0
Beğendim
0
Emin Değilim
0
Enteresan
0
Şaşırdım
0
Yorumları Gör (1)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

payment

gökyüzüderki © 2021 - Tüm Hakları Saklıdır.

En Yukarı Git
%10 İNDİRİM KAZAN!
En güncel yazılar, eğitimler ve kampanyalardan haberdar olmak için e-posta bültenimize abone ol. %10 indirim kazan!
    ABONE OL
    Gizlilik politikası bilgilendirme metinini okudum, onaylıyorum.