Balık burcu

Düş işçisi olmalı bugünlerde…Yeniay Balık’ta !

Belki bir karmayı çözme vaktidir, ilahi farkındalıkla uyandırılırız belki. Belki bir rüya görürüz, işaretlerle doludur, izleriz. Belki bir şeyden kıl payı kurtuluruz, birini sevindiririz. Belki sahip olduklarımıza odaklanırız, iyi ki deriz, şükrederiz. Her durumda maneviyat ağırlıklı, yüzü iyileşmeye dönük bir gökyüzü var anımızda. İlhamla dolu evren, kalbe kesin düşecek, buyur etmeliyiz.

Aç kapıyı bezirgânbaşı, Balık’ta yeniay var !

Kış yorgunluğu sinmiş üzerimize, bir yerlerimizde hep halledilmesi gereken o şeyler hiç bitmek de bilmiyor zaten. Biri biterken öbürü de başlar fesuphanallah misali devrilip dönüyoruz. E dünyadayız çünkü, o döndükçe biz de öyle işte. Şimdi biraz kaçalım diyor gökyüzü, malum Güneş’imiz Balık’ta, teslimiz. Yeni Zodyak yılı başlamadan önce de son yeniayımız kapıda. O zaman gündüz düşleri kurmalı bence. Kalbimizden zihnimize doğru temizlenme niyetleri de koyalım, arınalım, yıkanalım, şifalanalım.  Gök hep açık mavi mavi baksın bize, cemre düşmüş denizleri hayal edelim, berrak ve durgun, huzurlu olsun. Düşleyelim bence. N’olur n’olur diye tutturmadan, saç telimizden ayak ucumuza hissede hissede o düşün kendisi oluverelim. Şöyle bi’ yayılalım, dağılalım. Sınırımız olmasın, deryalar kucaklasın, nereye çekerse denizler bizi, oraya gidelim.

Safi sevme vakti ! Balık dönemi…

Su grubunun değişken burcu Balık ile bir döngüyü kapatırken, denizlerde kaybolmak gerekir. Kıyılarda soyunup, kendimizi suya bırakma içgüdümüzü dinlemeli ve kuvveti yitirmemeliyiz. Geçmişi geçmişte bırakmak bununla mümkün olabilir. Balık, suda yönsüz ve akıntıya teslim olarak ilerledikçe hayallerini gerçeğe dönüştürebilecek gücü içinde bulabilir. Karma çözümü kabulle gelir, farkındalıkla sakinleşen ruhlarımızın şifresidir teslimiyet. Gözlerdeki parlaklığın geri gelmesi için düşlere kuvvet gerek ve derin sularda değişe dönüşe çıktığımız yolculuğun sonu, yine yeni bir başlangıcı hazırlar.

Gönülleri DUA ile ısıtma zamanı ! Balık Dolunayı…

Balık Burcu’nun modern yöneticisi NEPTÜN, bizim maneviyatımız, ilahi olanla araya kimseye koymadan kurduğumuz bağdır. Ay ve NEPTÜN bu dolunayda yan yana olduklarına göre mesaj açıktır : Ol’an ol’du, her şey aşikar, durumu kabullen, şükret, dua et, af dile, yardım et. Açık ki ruh (AY), tam turunun son deminde, düştü, kalktı, yoruldu, yoğruldu ve artık beslenme ihtiyacında. O halde, ruhsal çalışmalara yönelmek, çevremizdekilerin acılarını hissedip kayıtsız kalmamak, yardımlaşmak, dilek ve dualarda bütüne fayda sağlayacak cümleler kurmak zamanındayız. Dua ile gönülleri ısıtma zamanı ! ŞİFA bulaşmalıdır evrene. Sen ona, o sana derken, evren arınmalı ve KOŞULSUZ SEVGİ’nin tadına varılmalıdır !