Şu An Okunuyor
Gönülleri DUA ile ısıtma zamanı ! Balık Dolunayı…

Gönülleri DUA ile ısıtma zamanı ! Balık Dolunayı…

Arındıran, teslim olan, yüzü soyuta dönük, bırakan, adayan, dünyevi olana yüz çevirip “hiç” olanı algılayan BALIK ! Sıra sana geldiyse, biz bir tur bütün yıldız kümelerini bir bir yaşamış, alacağımızı almış, bırakacağımızı bırakmış mı olmalıyız şimdi ? Pek iyi !

Masal bu ya, bir varmış bir yokmuş…Hiç hata yapmadan, tüm kanun ve kurallara uygun bir biçimde hayatını yaşarmış YUNUS. Kendini kapatan halleri, izole olmaya meyilli tavırları sebebiyle gösteremediği ve dolayısıyla alamadığı sevgi ona mutsuzluk verirmiş. Yaradan onun emirlerini yayması üzere görevlendirmiş, Peygamberlik makamı vermiş ancak Yunus bundan korkmuş ve bir gemiye binerek kaçmak istemiş. Yaradan fırtınalara yakalatmış gemiyi. Gemi içindeki herkes korku ve panik içinde ne yapacağını bilemez bir haldeyken Yunus Peygamber geminin karanlık bir yerinde uykuya dalmış. Denizciler yaradandan kaçtığını bildikleri Yunus’u uyandırmış, senin yüzünden cezalandırılıyoruz diye suçlamışlar. Yunus kendisini denize atmalarını söylemiş. Denizciler önce çekinmiş ancak Yunus’un dediğini yapmışlar. Su durgunlaşmış, fırtına dinmiş ancak Yunus’u büyük bir balık da yutmuş. O büyük balığın karnında üç gün üç gece geçirmiş Yunus ve sonunda yaradana yalvarmış, kendisini affetmesini, onu bu hapisten kurtarması istemiş. Yaradan büyük balığa kusmasını emretmiş ve Yunus kurtulmuş. Yaradanın emirlerini bütün insanlıkla paylaşarak dünyayı kurtarmış.

Masal ya da gerçek geçmişten bugüne ulaşan bu hikayenin sembolleri BALIK BURCU’nu anlatır. İçindeki korku sebebiyle emirlerden kaçması, ortalık toz dumanken Yunus’un uykuya dalması, insanlığı kurtarmak için kendini denize attıracak fedakarlığı, bir balığın karnında hapsolması…Balık Burcu’nun özeti gibidir.

6 Eylül 2017 saat 10:02’de Balık Burcu’nun 13 derecesinde bir dolunay yaşayacağız. Ay Balık konumundayken Güneş de onun tam karşısında, Başak Burcu’nda olacak. Bu karşıt açı bize, Başak Burcu’nun gerçekliği ile Balık Burcu’nun hayalleri arasında bırakacak. Çoğu gerçek ortaya çıkacak, içinde bir süredir bulunduğumuz durum aydınlanacak. Bir noktadır koyacağız cümlelerimize, kararlar vereceğiz ve büyük harfle yeniden başka deryalara yol alacağız. İlham perileri kol geziyor evrende, buyurmaz mısınız, uzanıp tutmaz mısınız ?

Balık Burcu’nun modern yöneticisi NEPTÜN, bizim maneviyatımız, ilahi olanla araya kimseye koymadan kurduğumuz bağdır. Ay ve NEPTÜN bu dolunayda yan yana olduklarına göre mesaj açıktır : Ol’an ol’du, her şey aşikar, durumu kabullen, şükret, dua et, af dile, yardım et. Açık ki ruh (AY), tam turunun son deminde, düştü, kalktı, yoruldu, yoğruldu ve artık beslenme ihtiyacında. O halde, ruhsal çalışmalara yönelmek, çevremizdekilerin acılarını hissedip kayıtsız kalmamak, yardımlaşmak, dilek ve dualarda bütüne fayda sağlayacak cümleler kurmak zamanındayız. Dua ile gönülleri ısıtma zamanı ! ŞİFA bulaşmalıdır evrene. Sen ona, o sana derken, evren arınmalı ve KOŞULSUZ SEVGİ’nin tadına varılmalıdır !

Bir çoğumuz fiziksel hassasiyetinin en tavan noktasında biliyor, anlıyorum ancak dolunay burcumuz değişken olduğuna göre, direnmek doğru olmayacaktır uyarısında bulunuyorum. Ve Hermann Hesse’nin sözünü kımıldatmayın ricasıyla mıhlıyorum buraya :

“Bazılarımız dayanmanın bizi güçlü kıldığını zanneder, ama bazen bizi güçlü yapan bırakmaktır” !

**Yükselen burçlara göre dolunay etkilerine gelince;

Yükselen Koç; özellikle iş hayatınızda ummadığınız gerçeklerle karşılaşmanız mümkün. Duygusal yaklaşmadan dikkatli davranmaya çalışın. Agresif olmayın. Rüyalarınızın son derece aktif olduğunu gözlemleyebilirsiniz. Baş ağrılarına dikkat.

Yükselen Boğa; hayallerinize çok yaklaşmış olabilirsiniz. Umutlarınız yeşerebilir. Yine de ayağınızı yere sağlam basmaya çalışın. Aşk hayatınızda fedakar davranışlar gösterebilirsiniz. Çocuklarla ilgili verilecek kararlar için uygun zamanlardasınız. Sevdiğiniz şeylere başlamak için güzel zamanlar.

Yükselen İkizler; kariyer hayatınızda hedeflerinizle ilgili gerçekçi gelişmeler yaşayabilirsiniz. Değişken ruh halinize güvenin ancak karar almadan önce birkaç gün geçmesini bekleyin. Kendinizi işe adama zamanlarındasınız, gelecek planlarınızı yapmaya başlayın.

Yükselen Yengeç; ticari hayatınız, web sitesi, internet, hukuki konular alanlarında sonuç alacağınız zamanlarda olacaksınız. Kalbinizin sesini dinleyin ancak net olmayan durumlara karşı uyanık olmakta fayda var. Kardeş, yakın arkadaşlar arası gerilim yükselebilir, agresyondan uzak durun.

Yükselen Aslan; başkalarının kaynaklarıyla ilgili ortaya çıkan bazı gerçeklerle karşılaşabilirsiniz. Maddi çıkışlar söz konusu olabilir. Önemli farkındalıklar yaşayabilirsiniz. Ruhsal ve manevi çalışmalara ağırlık verin. Ayaklarınıza dikkat edin.

Yükselen Başak; hayaller ve gerçekler arasında kalabilirsiniz. Kendinizi çok feda edeceğiniz durumlarla karşılaşabilirsiniz. İkili ilişkilerden yana şanslı bir dolunay olacaktır. Maddi değerlerinizle ilgili güzel gelişmeler olabilir.

Yükselen Terazi; İş yerinde pek hata yapmamanız gereken zamanlardasınız. Olaylara gerçekçi bir bakış açısıyla yaklaşmanız gerekecek. Gökyüzünde net olmayan durumlar var ve bu dalgınlık yaratabilir. Duygusal yaklaşmayın.

Yükselen Akrep; aşk ve çocuklar alanında gelişmelere açıksınız. Bekar Akrep’lerin kapısını aşk çalabilir. Çocuk düşünenler için de güzel bir dönem. Keyif aldığınız bir hobiye başlamak için uygun günlerdesiniz.

Yükselen Yay; ev ve yerleşim konularıyla ilgili değişimlere açıksınız. Bir çok Yay’ın taşınma, ev alma-satma konuları gündeme gelecektir. Tedbil-i mekanda ferahlık olduğunu hissedeceğiniz bir dolunay olabilir. İş değişikliği de gündemde olabilir.

Yükselen Oğlak; hesapta olmayan bir seyahat organize etmeniz gerekebilir. Medya, yayın, internet gibi araçları kullanacağınız ve iyi tepkiler alacağınız bazı gelişmelere gebesiniz. Yapılabilir işleri tercih etmek, ayağı yere sağlam basacağınız adımlara yönelmek yerinde olur.

Yükselen Kova; maddi ve manevi değerlerinizi ince eleyip sık dokuyarak yeniden ele alacağınız gelişmeler olabilir, bu konularda fedakarlık yapmanız gerekebilir. Kredi ve borçlar konusunda büyük riskler alınmaması gereken zamanlardasınız. Yetenekleriniz konusunda gerçekçi olmakta fayda var.

Yükselen Balık; İkili ilişkilerin ön planda olduğu bir dolunay olacak, en çok etkilenenlerden olacaksınız. Bitiş kararları almak olasılık dahilinde, eleştirileri yapıcı algılayın. Fiziksel değişimler için de uygun zamanlardasınız. Bağımlılık yapacak işlevlerden uzak durun.

HER DAİM SEVGİYLE,

Çağla AKGÜN

Bu Yazıya Tepkin Nedir?
Bayıldım
0
Beğendim
0
Emin Değilim
0
Enteresan
0
Şaşırdım
0
Yorumları Gör (0)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

payment

gökyüzüderki © 2021 - Tüm Hakları Saklıdır.

En Yukarı Git
%10 İNDİRİM KAZAN!
En güncel yazılar, eğitimler ve kampanyalardan haberdar olmak için e-posta bültenimize abone ol. %10 indirim kazan!
    ABONE OL
    Gizlilik politikası bilgilendirme metinini okudum, onaylıyorum.