Şu An Okunuyor
Düş işçisi olmalı bugünlerde…Yeniay Balık’ta !

Düş işçisi olmalı bugünlerde…Yeniay Balık’ta !

19 Şubat 2020 sabahı Güneş Balık Burcu’na geçiyor. Yani bir zodyak yılını daha tamamlamamıza son burç kaldı. Bu da demek oluyor ki; Güneş ufaktan buzları eritmeye başlayacak, evren sulanacak, tohumların yaşama mücadelesini tanıklık edeceğiz, toprak kuruluğunu ve soğukluğunu kıracak, cemreler birer birer düşecek. Bahar müjdelenecek. Baharı henüz elle tutamayacağız belki ama bileceğiz ki kapıda. Bu durumun mayhoşluğunu cümleten bedenimizde hissedebiliriz ama böyle mayhoşluğa can kurban demeyi de biliriz. Yani evrenin yeniden çiçeklenmeden önce ilham vaktidir Balık dönemi.

İlham nedir bilir misiniz, kalbe gelmedir. Ardından düşler kurulur. Önce inanılır gibi gelmez. Gösterilmez, elle tutulmaz, açıklanamaz ama bilirsiniz işte o vardır. Düşlerimizin işçisi olup da onları vücuda getirebildiğimizde, bize de cümle aleme de iyi gelir yaratılan her neyse. Belki notalar akar bir yerlerden şarkı olur, belki kelimeler yan yana gelir şiir olur, belki bir hikaye film olur ve hepsi milyonlara ulaşır. Hepsi en başta bir işarettir, kovalanmıştır, arkasında durulmuştur ve en sonunda sunulmuştur. Her yaratım önce kalbe iner, sonra fiziğe düşer. İşte Balık bu işin piridir. Balık dönemi demek ilhamları alıp işlemek demek. Einstein, Graham Bell, Chopin, Michelengelo gibi Balık’lar kalplerine gelenleri kovalayıp bize sunmasalardı, ne tatsız tuzsuz olurdu dünya kim bilir. Sanattır Balık.

Düşler Sokağı’na giriyoruz Çarşamba’dan itibaren, doğa yeniden kendini yaratacak. Canlı olanın gündüz düşleri çoğalmaya başlayacak. Uyku bizi daha çok çeker kendine şimdi. O bilinmeyen alemden önemli çağrılar vardır da ondan, duymak için uyuruz şimdi. Hatırlayan, arkasında durmayı başaran nicelerimiz için yaratım vakti geldi yani. Dünyanın doğumuna sayılı zaman kalmış gibidir Balık dönemi. Çok tanrısal bir yerlerden, en arınmış haliyle doğacak dünya bahara yine. Kutlamalara beş kalmış, buram buram sezeriz yani.

Ve 23 Şubat’ta yenilenecek Ay. Balık’ta yenilenen Ay’ın tek bir manası vardır :

Gökte bir yerlerde şifa çağrısı var ! Evren birliğe davet ediyor !

 • Birileri bu çağrıyı duyar, diğerlerine dokunur Balık yeniaylarında.
 • Her türlü kimlik ayrımcılığından uzak olunur, BİRLİK konuşur Balık yeniaylarında.
 • “HİÇ” bir sıfat değil, makamdır, oralara varmaya çalışılır Balık yeniaylarında.
 • Sevgide koşul aranmaz, denkliğe bakılmaz, göz değil gönül güzelliğine çekilinir Balık yeniaylarında.
 • Saf olana erişilmeye çalışılır, ruh çağrısına kulak kesilinir Balık yeniaylarında.
 • Af dilenir, af edilir, kabul verilir Balık yeniaylarında.
 • İnşirah’ın güzelliği, her zorluğun içindeki kolaylık hatırlanır Balık yeniaylarında.
 • Bireysellik değil, evrensellik öne çıkar Balık yeniaylarında.

Yeniayda Merkür’ün kilit gezegen olduğunu görüyoruz ve kendisinin enerjisi Retro olduğundan içe dönük ve geçmiş konuların yeniden önümüze düşmesi ihtimalini arttıran bir görünüm içinde. Belki bir karmayı çözme vaktidir, ilahi farkındalıkla uyandırılırız belki. Belki bir rüya görürüz, işaretlerle doludur, izleriz. Belki bir şeyden kıl payı kurtuluruz, birini sevindiririz. Belki sahip olduklarımıza odaklanırız, iyi ki deriz, şükrederiz. Her durumda maneviyat ağırlıklı, yüzü iyileşmeye dönük bir gökyüzü var anımızda. İlhamla dolu evren, kalbe kesin düşecek, buyur etmeliyiz.

Büyük resimden bakınca, Merkür’ün Balık ve Retro halinin zihni bulanıklaştırdığını görelim, kuşkusuz bu durum alacağımız aksiyonlardan önce doğru zamanda olup olmadığımızdan emin olmamız gerektiğine işarettir. İçimizden gelenin günahı olmaz ve fakat, geçmiş hesaplara tekrar göz atmamız, doğru denklemler kurmuş muyuz, kendi iç kontrollerimizi yeniden yapmalıyız. Yine ve yeniden detaylara inmemiz gerektiğini belirtiyor gökyüzü. Bir yerimizde bir eksik, bir yara, bir açık, bir korku, bir farkındalık gizlenmiş ve açığa çıkmayı bekliyor olabilir, dört bir yanı dikkatlice kontrol edelim. Yeni gündemleri olanlar için sezgilere güvenmek de yanıltıcı olabilir, altını çizelim. Her durumda Retro bitimine kadar zamana ihtiyacımız olduğunun farkında olalım.

İçindeki bulanıklık sebebiyle ne yapacağını bilemeyenlere tavsiyem olsun :

Kuvvetli bir ilahi güçle, belki birilerine hızır olmalı bugünlerde.

Belki birileri de geçmiş sevaplarımızın hatırına bizim hızırımız olur bugünlerde.

Sanki en çok düş işçisi olmalı bugünlerde.

Sağlıkla, güzellikle !

 

Balık Yeniay’ının yükselen burçlara göre etkileri şöyle :  

Yükselen Koç : Kontrol edemediğiniz çok şey olabilir. Biraz daha iç değerlendirmesine ihtiyacınız olacak. Bilinçaltınız mesajlarla dolu, onların üzerindeki örtüyü kaldırmanız doğru olur. Biraz durun, dinlenin, işin içindeki gizi sakinken ve yalnızken anlamaya gayret edin. Rüyalarınıza dikkat edin. Yüklerinizden kurtulmak için bazı şeylerden vazgeçmeniz gerekebilir. Sırlar ortaya çıkabilir. Sağlığınıza dikkat etmelisiniz.

Yükselen Boğa; Sosyal çevrenizde çok hareketlilik gözlemlenebilir. Arkadaşlarınızla aranızda yanlış anlaşılmalar olabilir. Varsa ve önünüze düşerse sivil toplum örgütleri, derneklerin geleneksel yardım çağrısına kayıtsız kalmamanızı tavsiye ederim. Aşk hayatınızda bazı yeni gelişmeler gözlemlenebilir ancak yeni ilişki başlangıçları için uygun bir zaman değil. Eski aşk ve ilişkileriniz aklınıza düşebilir, onlardan haberler duyabilirsiniz.

Yükselen İkizler; Kariyer ve hedefleriniz alanındaki belirsiz durumlar canınızı sıkıyor olabilir. Aksiyon almadan önce biraz daha her şeyin netleşmesini beklemeniz daha doğru olacaktır. Fazlasıyla dikkat çeken bir ortamda olabilirsiniz, attığınız adımlara dikkat edin. Aile meclisinde yeni kararlar çıkabilir ancak Merkür Retrosu bitiminden önce hareket etmemenizi tavsiye ederim. Teklifler değerlendirilebilir ancak nihayete erdirmek için erken.

Yükselen Yengeç; Sizi geliştirecek ve büyütecek her türlü yeni bilgiyi edinebileceğiniz bir dönemdesiniz. Özellikle ihtiyacınız olduğunu düşündüğünüz konularda danışmanlıklar almak için de güzel bir dönem. Yurtdışı, uluslararası, gümrük, vatandaşlık işleri gibi konularda bazı aksilikler çıkabilir, resmi işler için biraz daha beklemeniz gerekebilir. Yakın çevrenizle birlikte yapacağınız planlarda ertelemeler gerekebilir.

Yükselen Aslan; Kredi, ödemeler, borç, vergi, banka, sigorta, miras gibi işlemlerde aksilikler olabilir. Başkalarının kaynaklarına ihtiyaç duyabilirsiniz, borç alma-verme-kredi çekme gibi konular için pek doğru zaman olmayabilir. İmzalı işleri Retro sonrasına bırakmak daha doğru olur. Spiritüel anlamda birçok işaret gözünüze çarpabilir, dönüşümünüz için bu işaretlere dikkat kesilmenizi öneririm. Olası ameliyat kararlarını mümkünse ertelemek daha doğru olur.

Yükselen Başak; Evlilik, ortaklık, ikili ilişkilerde yeni gündemleriniz olabilir. Bazı şeyler ağır gidiyor olabilir, belirsizlikler canınızı sıkıyor olabilir. Sezgi ve mantığınızın ortak kararını bulmaya çalışın. Yeni ilişki başlangıçları için uygun bir dönem değildir. Ayrıca her türlü ortaklı işlerde imza için biraz daha beklemeniz önemli. Yeni teklifler önünüze düşebilir, değerlendirebilirsiniz ancak nihai kararınızı Merkür Retro sonrasına bırakmanız daha doğru olacaktır.

Yükselen Terazi; Günlük rutin işleriniz biraz karışabilir, yeni iş birlikleri gündeme gelebilir fakat işler yolunda gitmeyebilir. Alınan kararlardan cayılabilir. Dalgınlık ve unutkanlıklara dikkat edilmesi gereken zamanlardasınız. Eski bir sağlık probleminiz yeniden önünüze düşebilir, ele almanızı tavsiye ederim. Evcil hayvanlarınızla ilgilenmeniz gereken bir dönemdesiniz ayrıca. Gelen yeni iş tekliflerini kabul etmeden önce tüm detaylarıyla değerlendirmeniz doğru olacaktır.

Yükselen Akrep; Ebeveyn yükselen Akrep’lerin çocuklarının bazı konuları yeniden gündeme gelebilir. Onların gelecekleriyle ilgili konularda yeniden düzenlemelere gidilebilir. Yarıda bıraktığınız eski bir hobinize dönmek için güzel zamanlardasınız. Aşk hayatınızda işler biraz karışabilir. Eski sevgililerden haberler gelebilir, güveninizi yeniden sarsabilme potansiyellerini aklınızda tutun. Yeni ilişkilere tetiklenebilirsiniz ancak başlamak için doğru zamanda değilsiniz.

Yükselen Yay; Ev-yerleşim-yuva-ailevi yeni gündemleriniz ortaya çıkabilir. Taşınma kararları alabilirsiniz ancak Retro süresince aldığınız bu aksiyonda işler yolunda gitmeyebilir. Baba tarafından ailevi eski bir mevzu yeniden açılabilir, çözmek için girişimlerde bulunabilirsiniz. Kariyer hayatınızla ilgili bazı değişikliklere tetiklenebilirsiniz ancak Mart ortalarına doğru harekete geçmeniz daha doğru olacaktır. Hedeflere ulaşmak için biraz daha sabra ihtiyacınız olabilir.

Yükselen Oğlak; Zihniniz oldukça bulanıklaşabilir, resmi işlerde hatalı kararlar almanız olasılık dahilinde. Diğer yandan aklınıza gelen fikirleri çalışabilirsiniz, sanatsal yaratımlar yapmak için doğru zamandasınız ancak sunum için biraz daha beklenmelidir. Kardeşler/yakın arkadaşlar/ yakın çevre ile yanlış anlaşılmalar olabilir, belirsiz durumlar oluşabilir. Doğrulama gerekebilir. Yakın yerlere seyahat planlarınızda ertelemeler gerekebilir.

Yükselen Kova; Finansal konularda işler biraz ağır gidiyor olabilir. Alım-satım-yatırım gibi konularınız biraz daha değerlendirmenizden geçse iyi olacak. Yeteneklerinizi gelire çevirebilecek durumdasınız fakat üzerinde daha dikkatle ve disipline olarak çalışmanız gerekebilir. Ödemelerde aksamalar olabilir, faturalar unutulabilir. Maddi kaynak yaratma çabalarınızın hemen sonuca ulaşamaması ihtimali var, durumu biraz daha idare etmeye çalışın.

Yükselen Balık; İşinizle ilgili yeni gelişmeler olabilir ancak yeni adımlar atmak için henüz erken. Göremediğiniz detayları geç fark etmek durumunda kalabilirsiniz. Her adımınızı her zamankinden daha da dikkatle atmanız gereken zamanlardan geçiyorsunuz. Sanatsal her türlü yaratım için tetiklenebilirsiniz, konsantre olmaya gayret edin. İkili ilişkilerde yeni adımlar atmanız gerekebilir, yanlış anlamadığınıza emin olmadan karar almayın.

Çağla Akgün

 

 

Bu Yazıya Tepkin Nedir?
Bayıldım
0
Beğendim
0
Emin Değilim
0
Enteresan
0
Şaşırdım
0
Yorumları Gör (1)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

payment

gökyüzüderki © 2021 - Tüm Hakları Saklıdır.

En Yukarı Git
%10 İNDİRİM KAZAN!
En güncel yazılar, eğitimler ve kampanyalardan haberdar olmak için e-posta bültenimize abone ol. %10 indirim kazan!
  ABONE OL
  Gizlilik politikası bilgilendirme metinini okudum, onaylıyorum.