Şu An Okunuyor
Gelsin Hayat Bildiği gibi ! Yeniay Akrep’te…

Gelsin Hayat Bildiği gibi ! Yeniay Akrep’te…

Hades hiç sevmez gözükmeyi, kendini göstermeyi. Karanlıkta güvendedir. Ölüler diyarının tanrısıdır ve sonsuz bir kaynağı vardır. Değeri biçilemez hazinelerin sahibidir. “Bident” olarak bilinen asasının bir ucunda ölüm olduğundan mı bilinmez ama acımasız olarak tanınır. Oysa asasının diğer ucu “yaşam”dır. Modern Astroloji’de Akrep Burcu’nun yönetici gezegenidir Pluto ve tanrısı Hades. 28 Ekim sabahında Akrep Burcu’nda bir Yeniay yaşayacağız. Uyandığınızda bi’ dürtün kendinizi, günü-güneşi derinden sezin, nefesinizi çok derin çekin içinize ve aynı derinlikte geri verin, tepkilerinizi her zamankinden daha farkında gözlemleyin, bir bakmışsınız her şey değişmiş ve siz hala her şeye rağmen hayattasınız. O vakit; asanın yaşam ucu değmiş demektir size.

Her gün yorulup gözümüzü kapattığımız ve ardından geçen yüzlerce dakikanın ardından gözümüzü yeniden açtığımızın gerçekten farkında mıyız, her gün yapıyoruz bunu. Uyuyor, yeniden uyanıyoruz. Uyanıkken ne kadar kırılırsak kırılalım, ne kadar sevinirsek sevinelim, neye sahip olursak olalım ya da neyi kaybedersek kaybedelim, sonunda yaptığımız hep bu. Uyuyoruz, sakinleşiyoruz, yenileniyoruz, uyanıyoruz. Ölüp-dirilmek de bundan farklı değil aslında, gelin bir daha düşünelim en iyisi.

Hangi duyguyla hangi tepkiyi verirsek verelim, bu işin önü-sonu değerlendirildiğinde, olayı bir yere/şeye vardırmayı görev edinmişiz ya, geldik ya, gitmek de bunun ardı işte. Nereye gittiğimizin hiç önemi yok aslında, maksat gitmek olsun. Bazen koşa koşa, bazen sırf gitmek olsun diye. Bazen gönüllü, bazen gönülsüz. Olsun, yolda olalım da, devinip duruyor gün de gece de, biz de öyleyiz işte, yıldız nasıl buluyorsa yönünü, biz de buluyoruz o yönü bir şekil. Durasımız geliyor bazen, dinlenesimiz belki, biraz daha öğütesimiz yaşadıklarımız, ya da biraz demlenesimiz… Olur yani, insanız, kendi başımıza kocaman bir yaşamız neticede. Ve o yaşamın içinde kabuk değiştirmek de var.

Kabuk ne zaman değişir bilir misiniz ?

Mutsuzsak.

Mutsuz olduğumuzda değişim-dönüşüm ister bünye. “Yok ben almayayım, razıyım” diyemeyiz, her şeye rağmen mutsuz kalmayı seçemeyiz. Ruh bizim kadar kendini değersiz hissetmiyor. O kendi değerinin hep farkında. Kendimizi kandırdığımızı ancak sanabiliriz, ruhumuzu kandıramayız. O yolumuzu bulmak için bize şans verir, hem de sabırla bekler, ağrılarımıza/sancılarımıza bilerek izin verir ki, biz kendimiz için doğru olanı öyle ya da böyle bulalım. Biz ısrarla, her sancıya/ağrıya katlana katlana güvenli bölgede kalmayı alışkanlık haline getirdiysek eğer, o vakit ruh bizden özgürleşmeye karar verir. Başımıza bir iş getirir. Birden ve aniden olanlar olur, fırtına çıkar, bir yıldırım düşer ve biliyor musunuz nereye ? Tam da bizim tutunduğumuz o yere. Kopartıverir o bağı. Ruh hep kazanır. Onunla kavga edilmez. Unutmamalıyız, mutsuz olduğumuz yerde kalamayız, kaldırtmazlar, hiç didişmeyelim, kaybeden oluruz. Bizi daha iyi bir yere taşımak için bütün evren var gücüyle çalışır, bizim yapamadığımızı yapar ve o sancılı ruhla vedalaşma zamanı gelir.

Yenisi doğacak. Yenisi her şeyin çok farkında olacak. İşte öyle bir yeniay bu.

Ölüm uykusuna yatıyormuş gibi yatalım bu gece, sabah kalktığımızda bir bakmışız hiçbir şey eskisi gibi değil, ve biz buna rağmen hayattayız. Çok şükür.

Yenileniyorsa Ay, yine ve yeniden ve çok şükür, o asanın yaşam tarafına denk geldiğimize göre, karartmayalım kalbimizi, her şey bitmiş gibi davranmayalım. Aksine yeni hayat bu diyebilelim, o kaosu yeni düzene evirebilelim. Dönüşüm elbette bir gereklilik ve bundan kaçmadan yeniye yer açmaya niyet edelim bu yeniay’da. Ölüm’ün arkası da yaşamdı, aslında önü de yaşam, fark edelim iyiden iyiye bu yeniay’da.

Acılar hep sanrılardır aslında. Bizim inatla kalmayı seçmemizden ötürü hep. Olsun, akşam oluverir yine. Birkaç yüz dakika daha uyur, dinleniriz. Sakinleşiriz. Sonra yeni günle tanışırız. Sabrede sabrede alışır, selametine ereriz. Ne istediğimiz bize bizi hatırlatır.

Ne istediğimizi hala bilmiyorsak şunu yapalım mesela; alıverelim elimize kağıdı kalemi, yapıverelim listemizi. “Hayallerin, hırsın, cesaretin” diyordu bir şarkıda, yazıverelim hepsini, dolduruverelim yeni bizi.

Geliversin hayat, bildiği gibi.

İşimiz bu yaşamak dedirtsin.

Unutmuş da olsak doğarken bildiğimizi, umudumuz bir sonraki ölümümüze dek hatırlamak olsun.

Deyivermişti şarkı, özetlemişti hayatı, hatırlayıverelim.

Dinleyiverelim bugün : Ceza & Sezen Aksu “gelsin hayat bildiği gibi”…

 

Yükselen Burçlara göre Akrep Yeniayı’nın etkileri ise şöyle;

Yükselen Koç; Maddi konularda bazı çözüm arayışları içinde olabilirsiniz. Banka ile işbirliği yapabilir, kredi alımları ya da başkasının kaynaklarından faydalanmak üzere yeni girişimlerde bulunabilirsiniz. Yeni yeteneklerinizi keşfedebilir, bunları kullanarak aniden kazanç kapınızın değiştiğini fark edebilirsiniz. Ruhsal olarak tam dönüşüm zamanlarındasınız, birçok şeyin temelden değiştirmek için bu yeniayı başlangıç olarak alabilirsiniz.

Yükselen Boğa; Her türlü ikili ilişkinizde önemli bir zaman diliminden geçiyorsunuz. Yürümeyen ilişkiler daha fazla tutunamayacak olabilir. Ortaklıklar bitebilir. İşinizle ilgili beklenmedik gelişmelerle karşılaşabilirsiniz, ani iş bırakmalar ya da yeni iş değişimine gitmeler olabilir. Hayata bakış açınız kökten değişime uğrayabilir. Değişim ve dönüşüm sizin için mutlak bir gereklilik, direnmemeli ve yeni olana geçerken şartlara uyum sağlayabilmelisiniz.

Yükselen İkizler; Günlük rutin düzeninizde beklenmedik gelişmelere hazır olun. İşinizle ilgili yeni gelişmelere gebe olabilirsiniz. Birlikte çalıştığınız insanlarla ilgili bazı şeyleri fark etmeniz gereken bir dönem olabilir. Gizli işleriniz açığa çıkabilir. Kontrol edemediğiniz durumlar karşısında yorulabilirsiniz ve bu da sağlığınıza etki edebilir. Psikolojik olarak kendinizi hazırlamanızda fayda olacaktır. Bu yeniayı yeni ve sağlıklı alışkanlıklar edinmek için kullanabilirsiniz.

Yükselen Yengeç; Yeniay sizin aşk hayatınıza ışık tutuyor olacak, kendinizi dikkatle gözlemleyin, bir şeyler ters gidiyorsa orada durmamanız gerekiyor işaretini alabilirsiniz. Keyif aldığınız şeyler değişebilir, sizi aslında başka şeylerin mutlu ettiğini fark edebilirsiniz. Arkadaş çevrenizle ilgili beklenmedik gelişmelere de hazır olmanızda fayda var. Ya da size başka farkındalıklar kazandıracak yeni bir sosyal çevre edinebilirsiniz. Çocuklarla ilgili önemli gelişmeler yaşanabilir.

Yükselen Aslan; Ev, yerleşim, yuva, ailenizle ilgili bazı yeni gelişmelere gebe olabilirsiniz. Taşınmak için doğru bir zaman olabilir. Ailevi konularda önemli ve hiçbir şeyin eskisi gibi olmayacağı yeni adımlar atılabilir. Anlaşma, sözleşme, imza ya da tekliflerle karşılaşmanız mümkün. Yeni hedefler ekmek için güzel bir zaman dilimindesiniz. Birçok şey değişim için gün sayıyor gibi hayatınızda, özellikle kariyer alanınızda ani yön değişimleri beklenebilir.

Yükselen Başak; Zihinsel olarak yeni fikirler bulabilir, bu fikirleri harekete geçirebilirsiniz. Özellikle kardeş ya da yakın çevreyle birlikte yeni adımlar atmanız mümkün olabilir. Yeni anlaşmalar, sözleşmeler, imza ya da teklif gibi gündemleriniz olabilir, Merkür Retro’sunu dikkate alarak adım atmanız yararınıza olacaktır. Her türlü yeni eğitim ya da danışmanlık almak için güzel zamanlardasınız, ayrıntılar için yönlendirilmeye ihtiyaç duyabilirsiniz.

Yükselen Terazi; Finansal konularda yeni gelişmeleriniz gündemde olabilir. Alım-satım-yatırım gibi gündemlerinizi değerlendirmek için doğru zamandasınız, ancak adım atmak için Venüs’ün Akrep’ten çıkmasını beklemek sizin yararınıza olacaktır. Ani harcamalar olabilir, yeni kaynaklar bulma ihtiyacınız doğabilir. Gelire çevrilebilecek yeni yeteneklerinizi keşfedebilirsiniz. Ruhsal olarak evreninin size yeni bir şeyler fark ettirme dönemidir, işaretleri iyi okuyun.

Yükselen Akrep; Tam bir kabuk değiştirme dönemi sizin için. Eskiye veda, yeniye yer açma zamanlarındasınız. Sancılı olmaması için değişime direnmemeli, olanı her haliyle kabule geçmelisiniz. Hayata başka bir yerden bakış atabilir ve kendinizi özgürleştirebilirsiniz. Özellikle ikili ilişkileriniz size çok önemli farkındalıklar kazandırabilir. Yeni bir ilişkiyle de bakış açınız değişebilir. Eski ilişkilerde de bir form değişikliği yapmanız gerekebilir, sizi mutsuz eden ilişkilerinizde kopmalar olabilir.

Yükselen Yay; Sizin kontrolünüzde olmayan ama size de önemli etkileri olan konular gündeminizde olacaktır. Gizli işler açığa çıkabilir. Kendinizi hapis hissiyatından kurtarmak için yeni adımlar atmanızı tavsiye ederim, özgürleşemediğiniz yerde mutsuz olduğunuzun farkında olmalısınız. İşinizle ilgili yeni ve beklenmedik ani gelişmeler olabilir. Psikolojik ve fiziksel sağlığınıza dikkat etmeniz gereken bir süreçtesiniz, vücudunuzun verdiği işaretleri dikkate almalısınız.

Yükselen Oğlak; Yeni bir sosyal çevreye girebilir, kazandığınız insanlarla kendinize önemli farkındalıklar katabilirsiniz. Aşk hayatınızda değişim dönüşüm dönemindesiniz, birçok şey eskisi gibi olmayacaktır. Sorumluluk alabileceğiniz, kalıcı ilişkilere adım atabilirsiniz. Yeni hobiler edinmek için güzel bir zamandasınız, bu hobiler sizin hayata motivasyonunuzu yükseltecektir. Kendi sahnenizde beklenmedik gelişmelerle karşılaşabilirsiniz, sıra dışı işlerle dikkat çekebilirsiniz.

Yükselen Kova; Her türlü yeni hedefleriniz için yeni girişimler içinde olabilirsiniz. Özellikle kariyer hayatınızda göz önündesiniz, yeni iş değişimi gibi önemli kararlar alabilirsiniz. Statünüzle ilgili beklenmedik ani değişimlerle hayatınız yeni bir yön istiyor olabilir, harekete geçmek için güzel zamanlardasınız. Ailevi konularınız gündeme gelebilir, gergin enerjileri doğru yönetmek adına eşit hak ve özgürlüklere gereğinden fazla dikkat etmenizi tavsiye ederim.

Yükselen Balık; Umutlarınızı, hayallerinizi gerçekleştirmek üzere yeni bir bilgi edinmek, yeni bir eğitime başlamak, doğru yönlendirmeler almak için ihtiyacınız olan danışmanlıkları almak için güzel bir zamandasınız. Yurt dışı-uluslararası işler alanında yeni gelişmeler olabilir. Hukuki/resmi konular da gündeminizde olabilir. Yakın çevrenizden ani haberler alabilirsiniz, gergin ortamlardan akl-ı selim davranarak çıkmaya çalışın, madalyonun öbür yüzünü araştırmak bir yol gösterebilir.

Bu Yazıya Tepkin Nedir?
Bayıldım
0
Beğendim
0
Emin Değilim
0
Enteresan
0
Şaşırdım
0
Yorumları Gör (1)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

payment

gökyüzüderki © 2021 - Tüm Hakları Saklıdır.

En Yukarı Git
%10 İNDİRİM KAZAN!
En güncel yazılar, eğitimler ve kampanyalardan haberdar olmak için e-posta bültenimize abone ol. %10 indirim kazan!
    ABONE OL
    Gizlilik politikası bilgilendirme metinini okudum, onaylıyorum.