Şu An Okunuyor
Gökte şifa hazır ve nazır. Dolunay BAŞAK’ta !

Gökte şifa hazır ve nazır. Dolunay BAŞAK’ta !

Sindirim sistemimiz çok acayip biliyor musunuz ? Mesela, bağırsakların içeriğinde milyonlarca sinir hücresi var. En büyük organımız. Vücudumuz herhangi bir besini sindirirken, bağırsakların iyi olanı koruyan, kötü olanı ayırıp atan, kendi içinde bunu inanılmaz ayrıştıran bir sistemi var. Bilim adamları ikinci beyin olarak kabul ettiler. Kendisi son derece hassas. Herhangi bir zehri içimize bilinçsizce aldığımızda, beyinden önce bağırsaklar bunu algılıyor. Kramplar, bozukluklar, düzeni bozacak sıkıntıları en önce bağırsaklar hissedip sonra beyine sinyali yolluyorlar. Beyin de gereken tepkiyi veriyor. İnanılmaz analitik, detaylara korkunç hakim bir organdan bahsediyoruz. Gel gör ki, hepimizin yüzünü buruşturuyor bu organ. Bir sevimsiz buluyoruz nedense. Belki de mükemmel olan bazen sevimsizdir.

Zodyak’ta mükemmel olanla bağdaştırılan bir burç var. BAŞAK. Öyle verimli ki, işi gücü iyiyi-doğruyu bulup ayıklamak. Ne çok zaman harcıyor bunu yapabilmek için, ne büyük uğraşlar veriyor. Ne kadar analitik bir düşünce yapısı var. Her bir işin matematiği, mantığı, yararlısı-zararlısı, hesabı kitabı ondan soruluyor. Didik-detay, en ince ayrıntılardan sorumlu. Tıpkı bağırsaklar gibi. Bundandır, sindirim sistemimizi BAŞAK takımyıldızı yönetiyor. Neredeyse hayati öneme sahip aslında, çünkü BAŞAK şifadır. O bizim uyaranımızdır, dikkat butonumuzdur, B planımızdır ama gel gör ki, onun düzenli ve mantıklı önerilerini duygusal yanımız genelde beğenmez. Sonra onun sözüne geliriz, o “ben demiştim” deyince de onu itici buluruz, sevimsiz gelir çoğumuza.

Şimdi, koşulsuz olana kendimizi bırakasımızın geldiği, biraz leyla, biraz hayalperest takılıp gittiğimiz BALIK yoğunluğundaki günlerimizin tam karşısına AY gelmiş de, bizi tüm parlaklığıyla uyandırma gayreti içinde. Biz de onu yine “sevimsiz” bulmaya meyilli duruşumuzla yüz buruşturuyoruz. Neden ? Çünkü AY Başak konumundayken düşük. Ama biliyor musunuz, Ay gökte Başak’tayken, düzenli olursan için rahat edecek der. Var olan sorunları üşenmeden ele al, disiplinle üzerinde dur ister. Her şeyi kontrol altına almamız için güzel bir zaman dilimindeyiz diye uyarır. Kendine dikkat et, emek ver, derlen, toplan, arın ister. Ama biz âdemoğulları hayallerde ve mutluyduk, duygularımız şelaleydi, rüyalara dalmıştık, şimdi nereden çıktı bu düzen-disiplin kafasıyla BAŞAK’ı yine itici bulmaya eğilimliyiz.

02 Mart sabahı BAŞAK’ta bir dolunay yaşayacağız ve hepimiz 2016 Eylül ayına uzanacağız. Bundan bir buçuk sene önce BAŞAK Burcu’nda bir güneş tutulması gerçekleşmişti. O dönemdeki konularımızı, adımını attığımız eylemleri, başımıza gelenleri bir hatırlayalım. Zira, benzer olayların etkisi altında olacağız. Sindirim sistemimiz, tıpkı gökyüzü gibi tabii ki de süper hafızasıyla kusursuz çalışacak ve o dönemdeki dosyaları açacak. Çünkü o dönemin Merkür’ü retroydu, ve bu yüzden o dönem alınan aksiyonlara geri dönme ihtimalimiz çok yüksek. Dosyalar tekrar değerlendirilirken, işe yaramayanla vedalaşmamız istenecektir. İçimizden duygusal anlamda “hayır bırakmak istemiyorum” sesleri yükselebilir, ve bu durum bizi endişeli, sinirli, gergin hissettirebilir. Fiziksel anlamda bağırsaklar bu gerginliğin sinyalini beyne yollayacaktır şüphesiz, dikkat edin. İçgüdüsel olarak ilerlemek için, şifalanmak için bazı şartları yerine getirmeliyiz. İhtiyacımız olmayanlarla vedalaşabilelim ki, yeni ve faydalı olanı coşkuyla karşılayabilelim.

Ay Başak’ta ve DOLUNAY halindeyse, neler hissedebiliriz ? Nasıl baş edebiliriz ?

**Şu –meli / -malı düşüncelerimiz var ya, ızdırap verebilir. Yapılmalılar ve yapılmamalılar listesi, öğrenilmiş çaresizlikler neticesinde alınan aksiyonlar oldukları için pek yüz güldürmezler. Ama ödediğimiz bedelleri hatırlayıp, yeni kazanımlarımıza odaklanıp, motive olabiliriz.

**Hata yapma korkusu sarabilir dört bir yanımızı. En kötü karar, kararsızlıktan iyidir. Öğreniriz. Fırsat kaçıracağımıza, deneyimlemeyi tercih etmek daha iyi bir fikir olacaktır.

**Başarısızlık korkusu yıkıcı etkiler yaratabilir. Kendimize saygımızı hatırlayalım, kendi seçimlerimizin bizi götüreceği yerlerin karanlık olma ihtimali, ışık olma ihtimalinden fazla değil. Kaybetmiş gibi yapmayalım.

**Başkalarından onay alma, kabul edilme gereksinimi duyabiliriz. Olumsuz eleştirilerin, hakkımızdaki yargıların altında ezileceğiz gibi gelebilir. Hata yapma lüksümüzü, kimsenin elimizden alma hakkı olmadığını unutmayalım.

Bunların hepsi mükemmeliyetçi zihnin gölgeleridir. Çünkü Ay Başak’tayken mükemmeliyetçidir. Didik didik detaylarla uğraşırken, analiz ederken, en düzgünü-en iyisi olsun diye debelenirken çoğu zaman kaybolabilir. Dönüp bakalım şimdi kendimize, herhangi bir şeyin üzerinde çok mu durduk, detaylardan daraldık mı, her şeyi kontrol edeceğiz diye merkezden uzaklaştık mı, çözümsüz mü hissediyoruz ? Sinir ve sindirim sistemimiz alt-üst oldu mu üstüne bir de ? Duralım. İçinden çıkalım ve uzaktan bakalım her şeye. Elbette her şeyin çözümü var. Şu an en sevdiğimiz şeyi yapalım. Başak’ın dişil ve saf enerjisinden faydalanalım. Tek eşli ve sadık kalalım kendimize de karşımızdakine de.

Aksayan yerlere çeki düzen vermek için zihinler dağınık olabilir ama biline ki gerçekçi hayalleri olanlara, umudunu kaybetmeyenlere müjdeli haberler yolda. Çünkü gökyüzü bize son derece coşkuyla cömert davranmaya çok hazır. Jüpiter, Venüs’ün değerlerini öyle güzel büyütüyor ki, bilin ki her zamanki gibi gönülden verenler asla kaybetmeyecekler. “Kurban” olmadan verenin, vicdanının sesini duyanın, hem kendine hem karşısındakine merhamet edenin şifası gökte hazır ve nazır !

Ve inananlar İnşirah’ı hatırlasınlar; yükümüzü bizden alıp göğsümüzü genişleten, bize hakikatimizi yaşatarak yücelten, her zorluğun altına bir kolaylık gizleyen Allah, oturduğun yerden kalkıp işinin üstüne koyulduğunda yanında olacaktır, korkma !

 

Yükselen Burçlara göre Başak Dolunay’ının etkileri :

YÜKSELEN KOÇ; Ruhsal ve psikolojik sağlığınıza dikkat etmeniz gereken bir dönemdesiniz. Depresyon, bağırsak rahatsızlıkları, zehirlenmeler görülebilir. Gizli işlere ister istemez çekilebilirsiniz ve bunlar sizi çok zorlayabilir. Arkanızdan çevrilen işlerin ortaya çıkması muhtemel. İş arkadaşlarınızla gerilimlere dikkat. İşten ayrılmalar, iş değişikliği görülebilir.

YÜKSELEN BOĞA; Aşk hayatınızda yeni gelişmelere gebe olabilirsiniz. Kendi beklentilerinizin artık bir sonuca bağlanmasını istiyor olabilirsiniz. Kendinizi çok sıkmadan fakat gerçekliği de elinizden bırakmadan hareket etmeye çalışın. Anda kalarak bunu başarabilirsiniz. Çocuklarınız hakkında daha sağlıklı kararlar verebilirsiniz. Arkadaşlarınızın eleştirilerine kulak verin.

YÜKSELEN İKİZLER; Ev, yerleşim ve yuva konularının yanı sıra hedefleriniz ve kariyerinizle ilgili bazı yeni kararlar almanız gerekebilir. Yorucu ve emek vereceğiniz bir dönemden geçiyor olacaksınız. Bunların karşılığı olacaktır. Bilinçaltınız biraz karışabilir, kendinizi ihmal etmemeye gayret edin. Fedakarlıklarınız yüzünden kendinizi suçlamayın. Ailenize karşı vicdanlı olun.

YÜKSELEN YENGEÇ; Zihninizi çok yoracağınız bir dönemden geçiyorsunuz. Hayalleriniz için gerçekçi planlar yapmalısınız. Özellikle yakın çevrenizden gelen eleştirileri/fikirleri önemseyin, fayda görebilirsiniz, detaylardan sıyrılarak büyük resimden bakmanıza sebep olabilirler. Aşk hayatınızda önemli kararlar alabilirsiniz. Bekar yükselen Yengeç’ler kalplerini ferah tutsunlar, aşk kapıda olabilir.

YÜKSELEN ASLAN; Finansal durumunuzla ilgili konular önünüze düşebilir. Başa çıkamayacağınızı düşünmeyin, gerçekçi planlar yapın. Krediler, ödemeler, vergiler, sigortalar, alım-satım konularında dikkatli adımlar atmanız gerekebilir. Kendi yeteneklerinizi kullanarak yeni gelir alanları yaratabilirsiniz. Ayrıca ailenizden destek göreceğiniz zamanlardasınız. Onlarla durumunuzu paylaşın.

YÜKSELEN BAŞAK; Özellikle ilişkiler/evlilikler ve ortaklıklar alanında önemli kararlar alacağınız bir dönemden geçiyor olabilirsiniz. Kendinizi kurban etmeden, gerçekçi fikirlerinizle, karşılıklı fayda sağlayacak aksiyonlarda bulunabilirsiniz. Kendinizle ilgili fiziksel değişikliklere gidebilirsiniz, gerginliğinize pozitif etki sağlayacaktır. Sağlığınıza dikkat edin. Diyet/spor için güzel bir dönem.

YÜKSELEN TERAZİ; Biraz zor bir dönemden geçiyorsunuz. Çok çalışıp karşılığını alamadığınızı düşünebilir, kendinizi negatif etkileyebilirsiniz. Sağlığınızı bozabilirsiniz. Bilinçaltınız size bir şeyler anlatmaya çalışıyor olabilir. Yüzleşin. Bazı sırların aydınlanması aslında size yeni kararlar aldıracak ve doğru yöne sevk edecektir. Maddi anlamda fırsatlar yakalayabilirsiniz, göz ardı etmeyin.

YÜKSELEN AKREP; Aşk ve ilişkilerinizle ilgili bir karar aşamasında olabilirsiniz. Hayallerinize hizmet etmeyen, oyalandığınızı düşündüğünüz günlerden geçebilirsiniz. Gerçekçi bakmaya çalışmak yerinde olur. Çocuklarınızla ilgili yeni kararlar alabilirsiniz. Kendinize yeni hobi edinmek için güzel bir zaman dilimidir. Bekar yükselen Akrep’ler çok kısmetli günlerden geçtiklerini bilsinler.

YÜKSELEN YAY; Kariyer alanınızdaki belirsizlikler canınızı sıkıyor olabilir. Gerilmeden, mantıklı düşünerek, sabır göstererek, emeklerinize yoğunlaşarak bundan kurtulabilirsiniz. Duygusal düşünmemeli, dış tepkilerden etkilenmemelisiniz. İş yeri değişikliği olabilir. Rüyalarınıza dikkat edin, bilinçaltınızdan açığa çıkması gereken mesajları size iletiyor olabilirler.

YÜKSELEN OĞLAK; Zihinsel olarak yorgunsunuz. Neyi nasıl yapmanız gerektiği ile ilgili kafa karışıklığı içinde olabilirsiniz. Kalbinizden geçenle aklınızdan geçen arasında kalacağınız bir dönemdesiniz. Gerçekçi koşullara odaklanın. Gereken emeği verdiğinize eminseniz, adım atabilirsiniz. Umutlarınız, inancınız size yol gösterecektir. Merhametli olun. İhtiyacı olanlara yardım edin, iyi hissedeceksiniz.

YÜKSELEN KOVA; Maddi-manevi değerlerinizle ilgili gerçekçi değerlendirmeler yapma dönemindesiniz. Beklenmedik harcamalar çıkabilir. Ayağınızı yorganınıza göre uzatmanızda fayda var. Finansal çözümler için kendi yeteneklerinize de güvenin, hesabınızı dikkatli yapın. Kariyer hayatınızdaki üst düzeylerden destek görebileceğiniz bir zamandasınız, danışın mutlaka.

YÜKSELEN BALIK; İlişkileriniz/ortaklıklarınız/evliliklerinizle ilgili bazı yüzleşmeler yaşayabilirsiniz. Karar alması zor bir dönem olabilir. Kurban psikolojisi bağışıklık sisteminizi çökertebilir. Karşınızdaki kişilerin size fayda sağlayacak önerilerini dikkate alın. Kendi iyimser düşünceleriniz de size pozitif etki sağlayacaktır. Yurtdışından haberler gelebilir, seyahat kararı alabilirsiniz.

Çağla AKGÜN

Bu Yazıya Tepkin Nedir?
Bayıldım
0
Beğendim
0
Emin Değilim
0
Enteresan
0
Şaşırdım
0
Yorumları Gör (0)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

payment

gökyüzüderki © 2021 - Tüm Hakları Saklıdır.

En Yukarı Git
%10 İNDİRİM KAZAN!
En güncel yazılar, eğitimler ve kampanyalardan haberdar olmak için e-posta bültenimize abone ol. %10 indirim kazan!
    ABONE OL
    Gizlilik politikası bilgilendirme metinini okudum, onaylıyorum.