Şu An Okunuyor
Güneş’e gamze koydum, Terazi ol’du…

Güneş’e gamze koydum, Terazi ol’du…

Bil ki Güneş’in ışığı azalıyorsa, kişinin kendi önemi de azalır.

O ışığı yükseltmenin ise tek bir yolu vardır : “biz” olabilmek…

22 Eylül 2017’de saatler 23:02’yi gösterdiğinde gün ile gece eşitlenecek ve Güneş Terazi Burcu’nda ilerlemeye başlayacak. Bu da demek oluyor ki; evrenle hem ruhsal hem de fiziksel bir denge içinde olmaya çağrılıyoruz. Çağrılıyoruz çünkü; “güzel” olan bu !

Kutsal kitap Şems Suresi der ki; “Güneş’i ve onun aydınlık veren parlaklığını düşün. Ve Güneş’in ışığını yansıtan Ay’ı. Dünyayı gün ışığına çıkaran gündüzü düşün. Ve onu karanlığa boğan geceyi. Gökyüzünü ve onun harika yapısını düşün. Ve yeryüzünü, onun genişliğini. İnsan benliğini düşün ve onun nasıl yaratılış amacına uygun şekillendirildiğini. Ve nasıl ahlaki zaaflarla olduğu kadar Allah’a karşı sorumluluk bilinciyle de donatıldığını. Her kim benliğini arındırırsa, kesinlikle mutluluğa erişecektir.”

“BEN” zamanı kendi değerimizi bilip, kendi istek ve arzularımız üzerine gidip, saf olan kalplerin içinden geçen gerçekleri eyleme dökmek ve hayatı kendi öz benlik adımlarıyla deneyimlemek iyidir. İyidir çünkü tanırsın kendini. Koç ile başlıyor bu “ben zamanı” ama artık kendimizi tanımak adına ayrılan sürenin sonuna geldik. Şükür ki artık Koç’un tam karşıtı TERAZİ’ye ulaştık. Birlik olmadan bir “HİÇ” olduğumuzun farkına varma mevsimindeyiz. Mutluluğa, benlikten arınıp, yüreğin yakıtı SEVGİ ile ulaşmaya çalışacağız. Çünkü Terazi dönemi tamamlanmaktır. Bir eş ile bir dost ile paylaşmaktır hayatı. İlişkiler ön planda olacak ve birlikle gelen dengenin tadına varılacaktır bu dönem.

Derlendik, toplandık, ayrıştırdık, hesaplaştık Başak döneminde. Şimdi sosyalleşmeliyiz. Sen ve ben bir araya gelmeli, barış içinde vakit geçirmeli, doğanın o muhteşem evriminin ahengini kendi içimizle de bütünleştirmeliyiz. Doğal olarak güzelleşmenin kestirme yollarını bulup, kuru-sarı baharın tadını çıkarmalıyız.

Güneş’e bakma süremiz artık kısalıyor olabilir, o zaman biz de bir Güneş resmi yaparız. Kaş göz çizeriz. Yanaklarına çukurlar koyar, bize gülümsediğini hayal ederiz. Çünkü Güneş bu dönemde bize gamzeli gamzeli gülümsemek isteyecek. Hepimize bu gülüş bulaşsın diye gayret edecek. Kendisi dıştan çok parlamayacak olabilir, ve fakat ışığını her daim içimizde hissetmemiz için bize bir ahenk katacaktır. İnanırsak elbet !

TERAZİ DÖNEMİ’NDE NELER YAPABİLİRİZ ?

 • Ben’lerin geri planda kaldığı, sen’lere atılan adımların çoğaldığı zamanlarda olacağız. Tatlı dilin yılanı deliğinden çıkarabildiğini hep hatırlayalım.
 • Ortak bir zemine inşa etmek istediklerimiz olabilir ve karşılıklı kazan-kazan stratejisi içinde olduktan sonra rızıklar da artar, paranın sevgi enerjisi olduğuna inanalım.
 • Adil olmak üzere giriştiğimiz, öncülük ettiğimiz işlerde başarılı olmak mümkün.
 • Arabuluculuk işlerinde ortamı yumuşatmak gayesiyle, gerekirse politik de olarak, kaos yaratımını engellemeye çalışmak yerinde olacaktır. Medeni tavırlarla puan toplayacağımızı da unutmayalım.
 • Hayır demek hiç bu kadar zor olmamıştı diye düşünebiliriz. Karşılıklı huzur içinde olmak adına elimizden geleni yapmak bazen böyle bir şeydir, bilelim.
 • Paylaşmayı denemeliyiz. Ödün vermenin bizde yarattığı etkileri gözlemlemek için güzel zamanlardayız, öğrenelim.
 • Kararsız kalınan durumlarda – ki çokça karşılaşabiliriz -, onay alma ihtiyacı doğabilir, niyetimizdeki “iyiye, güzele” odaklanarak olumlu çözümler üretebiliriz.
 • 30 Eylül’de Merkür’ün Terazi Burcu’na girişiyle birlikte zihnimizden estetik ve güzel fikirler geçmeye başlayabilir. Moda ve sanat alanında yaratımları hayata geçirmeye hazırlanabiliriz.
 • Terazi deyince estetik olan her şeye çekilesimizin gelmesi doğaldır, ancak yöneticisi VENÜS’ün bulunduğu burç şu aralar kendisini gösteremeyen bir yerde olduğu için, bazı estetik girişimler için 14 Ekim’den sonrası eyleme geçmek daha doğru olacaktır.
 • Merkür, Venüs ve Güneş’in Terazi Burcu’nda birlikte hareket ettiği zamanlarda imza atmak olasılık dahilindedir. İş sözleşmeleri, evlilik akitleri, ortaklık anlaşmalarıyla yeni deneyimler elde edilebilir.
 • Cilt, bel ve böbrek bölgeleri hassaslaşabilir. Gereken bakımlar özenle yapılmalıdır.

Sonbaharın gözle görülebilen, kalple hissedilen, şükürle çoğalan, sevgiyle karşılanan her hali, tüm güzellikleri bizimle olsun dilerim.

Tüm Terazi’lerin doğum günü kutlu olsun !

Sevgiyle,

Çağla AKGÜN

Bu Yazıya Tepkin Nedir?
Bayıldım
0
Beğendim
0
Emin Değilim
0
Enteresan
0
Şaşırdım
0
Yorumları Gör (0)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

payment

gökyüzüderki © 2021 - Tüm Hakları Saklıdır.

En Yukarı Git
%10 İNDİRİM KAZAN!
En güncel yazılar, eğitimler ve kampanyalardan haberdar olmak için e-posta bültenimize abone ol. %10 indirim kazan!
  ABONE OL
  Gizlilik politikası bilgilendirme metinini okudum, onaylıyorum.