Şu An Okunuyor
Gözler “BEN”de, Dolunay KOÇ’ta !

Gözler “BEN”de, Dolunay KOÇ’ta !

Sıfır noktasında olmak isteyen var mı ?

Var mı yeniden başlatmak isteyen ?

Hevesi cebine koyan, elini de cebine atıp, cebindekini sıkı sıkı tutmak ?

Savaşabiliyorum, öyleyse var’ım kafasını yaşamak ?

Hırçın bir bakış atıp, cesaretle atılmak ?

Var mı kendine gelmek isteyen ?

5 Ekim Perşembe akşamı tam halini alacak olan AY, gökyüzünden bizi cesaretlendiriyor, itiyor. O zaman “ben”de varım dememek için sebebimiz yok. Çünkü; ben olmadan biz yok. Gökyüzü der ki; al karşına kendini konuş, ona de ki;

Bak benim ihtiyaçlarım bunlar bunlar. İzin ver, ihtiyaçlarım için savaşayım. İzin ver, içimdeki hevesime yol açayım. İzin ver, evrenin istediğini yapayım ve hareket edeyim. Zincirlerimi kırma vaktim geldi, gerekirse bırak gideyim. İçimde alevlenmeyi bekleyen bir ateş var. Sonu satın almayacak kadar genç bir ateş bu. Tam da bu an katılmak istiyorum artık. Kaygım yok, hazırım. Tutma beni. Hem içinden geleni yapanın hatası mı olurmuş, ne münasebet benim yolum, benim seçimim, benim hayatım. Bunu istemenin nesi suç ? Kefiliyim kalbimin ve dolayısıyla kendimin.

Böyle böyle ikna et kendini, onu, bizi ve evreni. Özüne güvenmenin gereklisi gereksizi olmaz. Çocuk halini düşle şu an. O bisiklete binerken “dikkat et, düşme” diyenleri hiç dinledin mi ? Düştün. Ama kalktın ve kanayan dizine rağmen yine bindin o bisiklete. Hayat tam da böyle. İnmeli, düşmeli, yeniden binmeli, inatla devam etmeli.

Güneş Terazi’de, içinden gelene karşıt. Onu da ikna et, bil ki o denge destekçisi. Tam olarak yolumuza taş koyana tepki vermek zamanlarındayız. Bizi biz olmaktan alıkoyana “dur bakalım” demenin nazik bir yolunu bulabilenlerden olursak yırttık demektir !

O prize o parmağı sokup da çarpılan çocuktan daha iyi bilemez o hissi, sokarsa çarpılacağını düşünüp sokmayan çocuk ve deneyim tam da böyle bir şey. “Ben sana demiştim” diyene gürültü et. Haklı olmak ya da olmamak meselesi değildir yaşamak. Etki et, tepki gör. Kendine yürü. Gerisi, ver elini hayat !

Dolunaydır tamamdır. Bilinmeyenli denklemlerdeki x ve y’nin artık bir değeri vardır. Problem çözülmüştür. Noktadır. Sonuçtur. Problem varsa çözüm de vardır, anlamışızdır. En parlak ışığıyla AY, o problemi aydınlatmıştır. Ve artık karar anındayızdır. Kendimizle kurduğumuz ilişkiyi, ona nasıl yansıtacağımızı bildik ve buyuruyoruz.

Gözler “ben”de !

İçimizdeki çocuğun sesini dinlemeyi ihmal etmediğimiz bir dolunay olsun dilerim.

Yükselen burçlara göre etkileri ise şöyle;

KOÇ: İkili ilişkilerin çok ön planda olacağı bir görünüm söz konusu. Sonuç odaklı adımlar atabilirsiniz. Süregelen ilişkilerde agresif ve hızlı kararlar alacağınız bir süreçtesiniz. Bekar Koç’lar için yeni ilişki başlangıçları söz konusu olabilir. Ayrıca işinizle ilgili beklediğiniz sorular cevap bulabilir.

BOĞA : Fiziksel ve ruhsal olarak kendinizi zorlayacağınız durumlarla boğuşmak zorunda kalabilirsiniz. Hızlı kararlar almanız gereken durumlar hoşunuza gitmeyebilir. Orta yol bulmaya çalışırken kendinizi ihmal etmemelisiniz. Acelecilikten kaçınmaya çalışın. Sağlığa dikkat.

İKİZLER : Umutlarınızı güçlendirecek gelişmeler, Beklediğiniz haberlerin gelme zamanı. Sosyal ortamınızda çok güdüsel tepkiler verebilirsiniz, pot kırmalar olabilir. Aşk hayatınızla ilgili bir karara varmanız gerekebilir. Olumlu ya da olumsuz vereceğiniz kararlardan emin olmaya gayret edin.

YENGEÇ : Ev ve kariyer alanınızda ortaya çıkan gelişmeler olacaktır. İş değişiklikleri, yeni işe girme fırsatlarını değerlendirebilirsiniz ancak acele karar verilmemeli. Kariyer hayatınızda statü değişiklikleri olabilir. Taşınma ve evinizle ilgili değişiklik kararı da gündeminizde olacaktır.

ASLAN : Umutlarınızı yeşerten haberler alabilirsiniz. Heyecanlanabileceğiniz fikirlerle yeni adımlar atmaya hazırlanıyor olabilirsiniz. Yurt dışı, uluslararası işler, medya-yayın ve reklam, internet ve web konularında bir sonuç alacağınız dönemlerdesiniz. Eğitime başlamak isteyen yükselen Aslan’lar için doğru zamandır.

BAŞAK : Ödemeler, krediler, borçlar konularında hızlı gelişmelerin ortaya çıkabileceği günlerdesiniz. Cebinizden beklenmedik bir para çıkışı olabilir, hazırlıklı olmakta fayda var. Yatırım kararları alırken ikilemde kalabilirsiniz. Bazı kayıpların size manevi olarak bir şeyler gösterdiği zamanlardasınız, farkında olun. Baş bölgenize dikkat edin.

TERAZİ : Evlilik, ilişkiler ve ortaklık alanınızda beklediğiniz sorulara cevap bulabileceğiniz gelişmelerle karşılaşabilirsiniz. İlişkilerinizle ilgili hızlı kararlar almadan önce dikkat edin. Nezaketi elden bırakmayın ancak kendinizden de çok vermeyin. Dengeli bir tutum için agresyondan uzak durmanız gerekebilir.

AKREP : Biraz yalnızlık duygusuyla mücadele edeceğiniz bir zaman dilimindesiniz. Ani kararlarla kendi üzerinize çok gidebilirsiniz. Ruhsal ve fiziksel sağlığınıza dikkat etmelisiniz. Meditasyonla enerjinizi yükseltmeyi deneyin. Finansal anlamda negatif bir tabloya karşılaşabilirsiniz. Ayağınızı yere sağlam basmaya çalışın.

YAY : Özellikle aşk hayatınızda bazı zorlanmalar, yol ayrımı gibi kararlar söz konusu olabilir. Ego çatışmalarına yenik düşebilirsiniz. Kariyer hayatınızda üstlerinizle ilişkilerinizde öfkeli durumlar söz konusu olabilir. Bu durumu dengeli bir şekilde yönetmeye gayret edin. Olası kapanışları bile nezaketle ele alın.

OĞLAK : Ev ve kariyer alanınızda olası stresleri iyi yönetmeniz gerekebilir. Bu konularda netleşmesini beklediğiniz haberleri aniden alabilirsiniz. Akabinde karar vermekte zorlanmayacağınız bir atmosferde olacaksınız. Kendi fikirlerinizi çok yargılayacağınız bir zaman dilimindesiniz. Olgun davranmaya çalışın.

KOVA : Ani bir karar sonucunda eğitim-öğretim konularına adım atabilirsiniz. Özellikle uluslararası ilişkiler sebebiyle seyahat gerekliliği doğabilir. Aklınıza geleni hemen harekete geçirmek isteyebilirsiniz. Yetiştirmeniz gereken şeyler sebebiyle acele etmeniz gerekebilir, enerjinizi yükseltin.

BALIK : Maddi ve manevi gelirlerinizle ilgili ortaya bir şeyler çıkabilir. Başkalarından gelecek herhangi bir geliri beklemektense kendi yetenekleriniz doğrultusunda elde ettiklerinize güvenmenizi tavsiye ederim. Kalbinizin sesine ve maneviyatınıza güvenin.

Çağla AKGÜN

 

 

 

 

 

 

Bu Yazıya Tepkin Nedir?
Bayıldım
0
Beğendim
0
Emin Değilim
0
Enteresan
0
Şaşırdım
0
Yorumları Gör (2)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

payment

gökyüzüderki © 2021 - Tüm Hakları Saklıdır.

En Yukarı Git
%10 İNDİRİM KAZAN!
En güncel yazılar, eğitimler ve kampanyalardan haberdar olmak için e-posta bültenimize abone ol. %10 indirim kazan!
    ABONE OL
    Gizlilik politikası bilgilendirme metinini okudum, onaylıyorum.