Şu An Okunuyor
Koruma kalkanın şefkatin olacak. Dolunay Akrep’te !

Koruma kalkanın şefkatin olacak. Dolunay Akrep’te !

19 Mayıs 2019 saat 00:11’de gökyüzünde Güneş ile Ay karşı karşıya geliyor ve dolunay AKREP Burcu’nda gerçekleşiyor. Akrep Burcu’nun mevzu bahis olduğu bir gökyüzünde gözler MARS’a çevrilir. Mars’ın şu anki konumuna bakacağız fakat, önce onu iyi anlamamız gerekir. Mars ile ilgili beni en çok tatmin eden paragrafı alıntılamak isterim. Diyor ki sevgili Kubilay Aktaş “Kürelerin Müziği” isimli kitabında;

“Ben olmayan, beni bilemez. Hz. Mevlana’ya demişler, “Bu anlattıklarını nasıl bileceğiz?”; o da “Ben ol da bil” demiş. Buradaki “ben” Mevlana’nın şahsı anlamındaki ben değil; “ilahi ben” anlamındadır. Bu boyutta halen rüya devam etmektedir. Ve rüya varsa, ister güzel olsun, ister kötü, orada uyanıklık yoktur. Çatışma vardır. Hakikat, “rüyadan uyanmaktır”. Onu aracısız bilmektir, yani hakikat olmaktır. Rüya aynadan kaynaklanır. Yani öz, bir şey aracılığı ile geliyorsa, o aynadır, rüyadır. Burada kökten bir değişim ve yepyeni bir yörüngeye sıçramalı, yani KOÇ’un boynuzları ile ayna kırılmalı ve AKREP’in metamorfozu ile tırtıl kelebeğe dönüşmelidir. İnsan MARS meleği ile bütün gücünü, bu büyük devrime adamalıdır. Gerçek fetih budur ve bundan sonra, bunun fetihten öte bir buluşma olduğu anlaşılacaktır. Aslında MARS’ın doğasındaki bütün o savaş, kavgalar, fetihler, yüreklilik, şiddet, cesaret gibi temalar kişiyi bu menzilden bir üst menzile atlatmak içindir”

Gökyüzündeki her gezegenin bize anlattıkları var, her gezegenin iyi ve kötü hali var, her durum ve şartta hepsine de kendi gelişimimiz için ihtiyacımız var. MARS, adı savaşlara karışan, illa bizi bir şeylerle bir şekilde mücadele ettiren, huzur bozan, küçük kötücül, ortalığı karıştıran bir gezegen gibi gözükse de o olmasa bizim ottan bir farkımız olmazdı, bunu iyi kavramak gerekir. Çünkü bizim yaşam enerjimiz onun sayesinde var. Kas yapıp kendimize biraz güvendiğimiz her konu onun sayesinde. Mücadele gücümüz, savaşma yetimiz, bazen düşsek bile bir şekilde kalkışımız da yine MARS gücüyle. Tepkilerimiz, dürtülerimiz, atılımlarımız, hevesimizin besleyicisi de yine MARS ile şekil buluyor.

Astroloji’de KOÇ denilince akla ilk “BEN” gelir ve Mevlana’nın “BEN ol da bil” deyişi içindeki hem eşsiz egoyu hem de müthiş üst bilinci kavrayabiliyorsanız üst menzillere doğru yola çıkmışsınız demektir. Ancak o menzillere ulaşmadan önce geçeceğiniz bir “kabuk değiştirme” evresi de olacak ve işte bu metamorfoz tanımı AKREP’ten başka bir burçla algılanamaz. Bu yüzden MARS yönetimindedir KOÇ ve AKREP. Ayna kırılacak, dönüşüm gerçekleşecek. Ne zaman ? İşte tam da bu dolunayda !

Mars’ı masaya yatırmalıyız tam da bu dolunayda. Çünkü bugün birçoğumuz, “dönüşüm şart” başlığı altında yeni hayatlara yol alıyor olacak. Sanki bir AY tutulması dolunayı kadar kıymetli, yani; öyle seçimler yapılacak, öyle kararlar alınacak ki, hiçbir şey eskisi gibi olmayacak, gün gelecek ve geçmişi anlatırken birçoğumuz “o gün AKREP DOLUNAYI etkisindeydim” diyecek.

Peki nedir Mars’ın gökyüzündeki şu anki durumu ?

Mars YENGEÇ’te. Bu konum Mars’ın iyi olduğu bir konum değildir deriz. Çünkü Mars, savaşmayı seviyor, bağıra çağıra, gürültülü, cesaretle atılarak mücadele etmeyi seviyor. Oysa Yengeç’in kendini ortaya koyma şekli hassas, duyarlı ve dolaylı. Duygusal güvenliği garanti olmayan bir YENGEÇ’i kayalıkların altından saatlerce, günlerce, zamanlarca çıkaramazsınız. Kendisini ait hissetmediği bir dünyada o Yengeç’i tutamazsınız. Mars ise er meydanlarında korkusuzca mücadele etmek ister. MARS YENGEÇ’teyken içimize bir kaybetme korkusu düşebilir. Tam da dönüşeceğimiz esnada olmaması gereken bir duygu bu maalesef ama çok iyi biliyoruz ki bu durumun ecele bir faydası yok. Ama tuzaklardan korunabiliriz, o zaman şunlara dikkat etmeliyiz :

 • Duygu sömürüsü; kimsenin yumuşak karnından faydalanmamalısınız. Özgür iradeyi manipüle edeceğiniz durumlardan uzak durmalısınız.
 • Koruyacağım diye boğmak; kanatları olan hiçbir kuşu kafese hapsetmemelisiniz. Onun da kodlarında hayatta kalmak var ve başkasının korumasına ihtiyacı yok, kendinize hatırlatmalısınız.
 • Suçlu hissettirmek; bütün eylemler sahibinindir, her kim ne ekerse kendisine dönecektir. Kendiniz neden bu durumun içindeyseniz onu bulmalısınız. Suçlamak ya da suçlu hissettirerek elde tutmak, sonucu lehinize asla değiştirmeyeceği gibi bir sürü karma sahibi de olursunuz.
 • Annelik tehdidi; sana sütümü helal etmem anlayışından derhal uzaklaşın. Saçınızı süpürge ettiyseniz de bu sizin tercihinizdi. Kimseyi kendinize borçlu hissettirmeyin.
 • Aidiyet hissi; hayatı paylaşmak güzel ama paylaştıkça sahip olduğunuzu sanmazsanız güzel. Kimse kimsenin değildir. Herkes kendinindir, kendine aittir. Bu özgürlükle sevin.

Peki sancısız değişip dönüşmenin yolu var mıdır ? Vardır ! Akrep-Boğa hattında gerçekleşen dolunaylar bizi mana ve madde ikileminde bırakır. Boğa tarafımız elle tutulur olana inanırken, Akrep tarafımız içimizdeki şüpheye odaklanır ve bu elle tutulacak bir şey değildir. İki güçlü ışığın bu günlerdeki ortak tek bir noktası olacak. Dolunayın yöneticisi MARS, AY’ı anlıyor olacak, çünkü ikisi de su grubunda yerleşmiş. Yani enerji açığa eğer duygu yolu ile çıkarsa dönüşüm daha az sancı ile gerçekleşebilir !  Nasıl ?

Şöyle :

 • Reaksiyonlarının altında yatan gerçek duyguyu fark et.
 • Duyduğun şüphede objektif misin, yoksa kendine göre mi konumlandırıyorsun, emin ol.
 • İnsanız olabilir, denize de düşebiliriz. Ama yılana sarılırsan bu senin tercihin olur, bilincine hizmet et, korkuna değil.
 • Birinin seni koruması değil, senin kendini koruman sana iç güvenlik sağlar. Kendini korumanın en iyi yolu kendine şefkat göstermendir. Bundan daha iyi bir kalkanın olmayacak bu dolunayda.

Daha çok gördüklerimize inanmayı seçeriz fakat görmeyip de hissettiklerimizle de ilgilenme vaktimizin gelmiş olduğunu anlarız Akrep dolunaylarında. Böylece huzurumuza bir nifak sokulur. Çünkü görmeyi seçmediğimiz karanlıklarımıza ışık tutmaktadır gökyüzü. Bundandır ki, prensibi “savaşmak” ve “yok etmek” olan MARS’ı sahneye almamız gerekiyor. Gri alanlarımızı yok etmek, siyah ya da beyaz alanlarımızı netleştirmek üzere savaşa giriyoruz. Savaşta ya ölürsün ya da doğarsın. İkisi de başka biri yapacak bizi. Zafer, iç güvenliğimiz için elimizden geleni ardımıza koymadığımız zaman bizim olacaktır. İç güvenliğimizi tehdit eden herkesi yok etmek zor biliyorum ama bizi bugüne getiren kabukların da miadı doldu. Yenilenmek için, değişme vaktindeyiz. Ve dönüşüm, yıkmadan ya da yıkılmadan pek olmaz biliyorsunuz.

O zaman kabukları değiştiriyoruz. Yeniden doğuyoruz.

Mars menzilinden güç almanın yollarını da biliyoruz aslında. Hep hayatı seçtiğimizden !

Hayat şimdi, yeni formuyla bize kapısını açıyor.

Direnenlerden olmazsak, iyi ederiz.

Not : Özellikle öz burcu, Yükseleni, Ay burcu ya da kişisel herhangi bir gezegeni AKREP-BOĞA-ASLAN ya da KOVA’da olanların ekstra etki alacaklarını hatırlatalım.  

Akrep Dolunayı’nın Yükselen Burçlara göre etkisi ise şöyle olacak :

Yükselen Koç; Maddi konularda risk almamanız gereken bir süreçtesiniz. Borç-ödeme-alacak-verecek konularında gecikmeler söz konusu olabilir. Başkalarının kaynaklarıyla ilgili herhangi bir belirsizlik varsa netleşecektir. Hedeflerinizle ilgili işler yavaş ilerliyor olabilir, etkili kişilerin desteğini alamıyormuş gibi hissedebilirsiniz. Ailevi konularda agresif tutumlar sergileyebilirsiniz, duygusal kontrolünüz pek olmayabilir. Ev-yerleşim-yuva konularında karar döneminde olabilirsiniz.

Yükselen Boğa; İkili her ilişkilerinizde işler karmaşık bir hal almış olabilir. Manipülasyonlara çok açıksınız, başkalarının etkisinde kalabilirsiniz ve kendinizi iyi yansıtamayabilirsiniz. Yalnız kalıp, hiçbir şeye bulaşmadan kendinizi dinleyecek ortamlar yaratmanızda fayda olabilir. Güvenirliğini kaybetmiş ilişkiler bitmeye mahkum olabilir. İlişkisi olmayanlar içinse sürprizli gelişmeler yaşanabilir. Zihinsel olarak yorulacağınız bir süreçten geçiyorsunuz. Özellikle yakın çevrenize karşı dilinize dikkat edin.

Yükselen İkizler; Sağlığınıza dikkat etmeniz gereken bir süreçtesiniz. Vücudunuzun işaretlerini mutlaka önemseyin. Günlük rutin işlerinizde terslikler yaşıyor olabilirsiniz. İşinizle ilgili sıkıntılı bir süreçten geçiyorsunuz ve mantıklı bir açıklama bulamıyorsunuz. Sakin olmalısınız. Biraz akışa teslim olun. Kontrol edemediğiniz şeylerle karşılaşabilirsiniz. Biraz yalnız kalmanız iyi olur. Ruhsal çalışmalardan faydalanabilirsiniz. Harcamalara dikkat etmeniz gereken bir süreçtesiniz.

Yükselen Yengeç; Aşk hayatınızla ilgili gündeminizde net olmayan konular varsa artık netleşecektir. Hissettiklerinizi mutlaka önemseyin. Çocuklarınızın her zamankinden fazla ilgiye ihtiyacı olabilir, onların gündemiyle ilgili kararlar almanız gerekebilir. Sosyal çevrenizde dikkat çekici gelişmeler olabilir. Bazı kişilerin hayatınızdan çıkması gibi yeni insanlar da kazanabileceğiniz bir süreçtesiniz. Fazlasıyla hassas bir süreçtesiniz ve alınganlıklarınız size zarar verebilir. Kazalara dikkat edin.

Yükselen Aslan; Ailevi konularınızla ilgili önemli kararlar alabileceğiniz bir süreçtesiniz. Seçimleriniz ailenizi üzebilir, dengede olmaya gayret edin. Diğer yandan kariyer hayatınızda göz önündesiniz. Yeni hedefler edinebilir ya da çalışmalarınızın karşılığını alabileceğiniz bir dönemden geçiyor olabilirsiniz. Bilinçaltınızda bir savaş veriyor olacaksınız. Gizli konuları açığa çıkarmak üzere bir mücadele içinde olabilirsiniz. Tepkileriniz çok duygusal olabilir, kendinizi kontrol edebilmek için çalışmalar yapın.

Yükselen Başak; Zihinsel olarak kendinizi çok yorulmuş hissediyor olabilirsiniz. Bazı şeylerin kokusunu alıyorsunuz, emin olmak için detaylara dikkatiniz sizi doğru yönlendirecektir. Seyahat planı için uygun bir dönemdesiniz. Yurtdışı-uluslararası alanda konuları olanların işleri netleşebilir ve ya bu konularda adımlar atabilirsiniz. Ticari olarak risk almayacağınız bir dönemdesiniz. Sosyal çevrenizde arkadaşlarınızla aranızda gerginlikler oluşabilir. Tepkilerinizi kontrol etmeye çalışın.

Yükselen Terazi; Maddi ve manevi değerlerinizin dönüştüğü bir süreçten geçiyorsunuz. Yetenekleriniz gelire çevrilebilir. Krizleri yönetmek için profesyonel davranın. Ödeme-borç-kredi-vergi-sigorta gibi gündemleriniz olabilir. Riskleri çok iyi değerlendirin. Eş ya da başkalarının kaynaklarından destek görebileceğiniz bir süreçten geçiyorsunuz. Üstlerinizle ilişkileriniz bozulabilir. Dikkat çekici çıkışlar için uygun bir dönemde olmayacaksınız. Ters tepecektir, ilişkilerinizi bozmamalısınız.

Yükselen Akrep; İkili her ilişkinizde krizli bir dönemde olabilirsiniz ama çok güçlüsünüz. İlişkilerinizde herhangi bir güven şüpheniz varsa haklı olabilirsiniz ve bazı şeylerin eskisi gibi devam etmeyeceğini hissedebilirsiniz. Aksiyon alabilirsiniz. Ortaklı her işiniz için de aynı durum geçerli. İlişkisi olmayanların hayatını değiştirebileceği, kadersel karşılaşmalar yaşamaları mümkün. Uluslararası işler, yurtdışı ile ilgili gündemi olanların işleri karışabilir. Hukuki süreçler için mücadele edecek gücünüz olmayabilir.

Yükselen Yay; Kontrol edemediğiniz durumlar yüzünden psikolojinizi bozabilirsiniz. Bazı şeylerin artık size hizmet etmediğini fark ediyorsunuz, bunları hayatınızdan çıkararak yeniye hazırlanmanız gerek. Uzman desteği almanız doğru olacaktır. Kötü alışkanlıklarınızdan kurtulma kararı alabilirsiniz. İşinizle ilgili güzel gelişmeler olabilir ancak yoğun ve yorucu bir döneme de giriyorsunuz. Giderlerinize dikkat edin, gereksiz harcamalardan kaçının. Ameliyat durumları olabilir. Rüyalarınız mesajlı olabilir.

Yükselen Oğlak; Sosyal çevrenizle ilgili krizleri yönetmek zorunda olacağınız bir süreçten geçiyorsunuz. Arkadaş ilişkilerinizde bir dönüşüm olabilir. Aşk hayatınızda gel-gitli durumlar ve belirsizlikler varsa netleşmesi gereken bir dönemdesiniz. Karar verin ve uygulayın. Ebeveyn Yükselen Oğlak’ların çocukları ile ilgili yeni bir gündemi olabilir. Evlilik-ilişki-ortaklıklar alanınızda agresif etkiler gözlemlenebilir. Çok hassaslaşabilirsiniz. İlgisizlik sizi üzebilir. Kırıcı ve yıkıcı olmamalısınız.

Yükselen Kova; Kariyer ve hedeflerinizle ilgili bir karar aşamasında olabilirsiniz. Çok fazla göz önünde hissediyorsunuz ve imajınızla ilgili bazı krizleri çözmek üzere harekete geçebilirsiniz. Size güven vermeyen ortamlardan uzaklaşabilirsiniz. Ailenizin desteğini almak önemli olacak. Ev-yerleşim-yuva konuları ya da taşınma kararları için doğru bir zamandasınız. Sağlığınıza dikkat etmelisiniz. Vücudunuzun tepkilerini dinleyin. İş yerinizde bazı krizler olabilir, tetiklenmemekte fayda var.

Yükselen Balık; Yurtdışı, uluslararası işler, uzaklardan gelen haberlerle ilgili gündeminizin netleşeceğini söyleyebiliriz. Hukuki konularınız varsa onlar da netleşebilir. Gümrük-vize-pasaport gibi resmi işlerinizle ilgili gündeminiz olabilir. Yakın çevrenizin desteğini alabileceksiniz. Ayrıca ticari işlerle ilgili yeni girişimleri olan yükselen Balık’lar gökyüzünden destek alabilirler. Aşk hayatınızda gereğinden fazla hassas olabilirsiniz. Kavgalara çok açıksınız. Farkında olun.

Çağla Akgün

 

Bu Yazıya Tepkin Nedir?
Bayıldım
0
Beğendim
0
Emin Değilim
0
Enteresan
0
Şaşırdım
0
Yorumları Gör (1)
 • Yine müthiş bir yazı müthiş bir anlatım. Sizi çok seviyorum iyiki varsınız. 😊Heyecanla beklediğim şu sıralar 😉tek şey gökyüzü derki yazınız. Kaleminize emeğinize yüreğinize sağlık Çağla hanim😘👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏

Leave a Reply

Your email address will not be published.

payment

gökyüzüderki © 2021 - Tüm Hakları Saklıdır.

En Yukarı Git
%10 İNDİRİM KAZAN!
En güncel yazılar, eğitimler ve kampanyalardan haberdar olmak için e-posta bültenimize abone ol. %10 indirim kazan!
  ABONE OL
  Gizlilik politikası bilgilendirme metinini okudum, onaylıyorum.