Şu An Okunuyor
Yeniay İkizler’de !

Yeniay İkizler’de !

Malum İkizler dönemindeyiz. Yaz geldi, beden de, zihin de hareketlendi.

Günde bir kitap bitirebilir potansiyeldeyiz, iletişimle ilgili bütün organlarımız uyanık vaziyette.

Bilgi bilgidir ya, o bilgiden bu bilgiye geçerken hızımız; ışık, kavrayışımız; şimşek gibi.

Vallahi yanmıyor da kafalar. Onu bırak; önümüze gelene “bak olay böyleymiş-şöyleymiş, böyle olmuş” diye, artık sen de ki bildiğini paylaşmak, ben diyeyim ki dedikodu yapmak, neyse ne, anlatmaktan yorulmuyoruz. Olsun, günahı yok. İkizler dönemi bu çünkü, başka türlüsü mümkün değil.

Neyse işte bende bir kayboldum azıcık bilgiden bilgiye. Oku oku doyamadım, araştırdım da araştırdım.

Neyi mi ? Hermes’i tabii ki.

Mis gibi yeniay var önümüzde, İKİZLER’de.

Başak da yükseliyormuymuş bir de.

Hem İkizler’i, hem de Başak’ı yöneten MERKÜR iki kere sahnede yani.

Üstelik ne retro, ne de b.ktan bir yerde. Bildiğin en güzel yerde, İKİZLER’de.

Hermes’i karıştırdım, bakın neler neler buldum :

Hermes enteresan bir başrol üstlenmiş tanrılar içinde. Hepsi çok kıymetli ama bu Hermes’e kitaplarca değinsek yine de yetmez gibi. Öyle çok ihtiyacımız var ki onun kadim bilgilerine, bence zaten bugünlere de onun bildiklerini aktarmasıyla gelmediysek ben de bir şey bilmiyorum.

Misal; astromatematik biliminin atası kendisi. Astromatematik tıbbın sıklıkla başvurduğu bir ilim diye geçiyor bazı kaynaklarda. Hermes, bir hastanın iyileşeceği ya da hasta kalacağı konusunun bir takım formüllerle hesaplanabildiğini de iddia etmiş. Düşünsene, yaşayacak mıyım, ölecek miyim sorusunun bile hesabını-matematiğini yapmış. Hermes’in “Yedi Gezegenin Bitkileri” kitabında bitkilerin gezegenlere göre tasnif edildiği ve iyileştirici özelliklerinin not edildiği de söyleniyor. Hermes’i sadece Zeus’un ulağı, basit bir haberci olarak görmek yanlış olur anlayacağınız, aynı zamanda kendisi bildiğin doktor da. Yeniay anının yükselen burcu BAŞAK da doktor zaten. Ne faydalı, ne zararlı bilir o her şeyi. İkizler’de bilgi, Başak’ta şifa var. İkisi de MERKÜR.

Tesadüf yok. Senden üstte bir akıl var, ve hep eğrisini doğrusuna denk düşürüp seni kendinle buluşturuyor gökyüzü. Gel de ikna olma, gel de sevme !

Sonra Hermes, tabii ki gökyüzünün dilini en iyi bilen Tanrılardan da olacaktı, şaşırdık mı, hayır. O bir astrolog aynı zamanda. Yine Hermes’in “36 Burç Üzerine” diye bir kitabı da varmış, 15’nci yüzyılda latince yayımlanmış ilk, ki diyorlar ki orjinali 2 ya da 3’ncü yüzyıla aitmiş. Mısır öğretilerinin izlerini taşırmış. Kitabında, evrenin alt ve üst katları arasındaki bağlantıyı kuran gezegenlerin/burçların, dünyevi yaşam üzerine büyük etkilerinin olduğunu, hem tarihin akışını hem de doğal olayları şekillendirdiği belirtilmiş. Şöyle bir alıntıya ulaştım kitaptan :

“Yaşanan her olayda burçların etkisi vardır. Kralların devrilmesi, şehirlerdeki ayaklanmalar, açlık, salgın hastalıklar, denizin çekilmesi, deprem. Bunların hiçbiri, Oğlum, onların etkisi olmaksızın düşünülemez”.

Sizi bilmem ama bence de kesinlikle böyle !

Peki başka neymiş Hermes ?

Mesela kendisi bir kahin…Bizanslı bir okutman tarafından derlenen “Kyranitler” isimli eserin giriş bölümünde kitabın HERMES TRİSMEGİSTOS’a(Üç kere büyük) melekler tarafından yollandığı ve içindeki gizemli bilgilerin, onları hak eden insanlara aktarıldığı belirtilmiş. Anlatılan o ki; organik ve anorganik maddelerden üretilmiş gizemli ilaç tarifleri, hayvanlardan üretilmiş ilaçların yanı sıra ruhun beden içinde hapsedilmesi, beden üzerindeki egemenliği, bedenden kurtulması ve yaratıcıya dönmesi gibi geleneksel Hermetik konulara da yer verilmiş kitapta. Ayrıca; kendisi sihirli sözler ve bunlara ait ritüellerle kehanetlerde bulunmak, aşk iksiri üretmek, düşmanlara zarar vermek, korunmak vesaire gibi formülleri de bilirmiş. Herhangi bir kehanete ihtiyaç duyulduğunda bazı bitkilerle yapılan ritüellerin ardından, yanıtlanması istenen soru bir kağıda yazılıp Hermes heykelciğinin ayak ucuna bırakılır, şu dua edilirmiş :

“Dünyalar hakimi Hermes, kalbimizde yeri olan sen, ayın çehresi, dile konuşmayı öğreten, adalet için uyaran, kanatlı sandalet taşıyan, gökyüzünü toprağın derinliklerine taşıyan, ruhun yöneticisi, güneşin gözü, kaşif, her şeyi söyleyebilen dil, toprağın altını ve ömrünü tamamlayanları fenerle aydınlatan…Sana kaderi önceden bilen diyorlar ve sen tanrısal düşü gündüz ve gece yayansın. Ölümlülerin bütün acılarını dindirirsin. Yaklaş bana kutsal kişi. Tüm bağışlayıcılığının içinde görün, inançlılara lütufkar ol, bana hoşgörülü yüzünü göster ki, kehanetinin gücünü hissedeyim. Tanrım sana yalvarıyorum, bana acı, bana görün ve geleceği bildir, beni kandırma.”

Dedim ya, harbiden enteresan bir Tanrı bu. Oku oku, anlat anlat, yaz yaz bitmez Hermes. 3 Haziran 2019 Pazartesi günü saat 13:01’de İKİZLER BURCU’nda bir YENİAY gerçekleşecek ve ben çok net şunu söyleyeceğim : Yeniay çok güçlü arkadaşlar !

İkizler Yeniayı demek bir kere her şeyden önce “hareket” demek. Mutlaka hem fiziksel hem ruhsal hareketleneceğimiz bir süreçteyiz ve bu hareket boşa gitmemeli. Hareketi berekete çevirmek üzere gökyüzünden destekliyiz. Harekete geçerken ihtiyacımız olan şey ise “BİLGİ”. Malum, İkizler’in yeteneği bu. Demek ki, bilgilenmemiz, öğrenmemiz, bunu aktarmamız, paylaşmamız bizim hayrımıza olacak. Bir diğer deyişle, içinde kesin bilgimiz dahilinde olan konularla attığımız adımlardan fayda sağlayabiliriz. İkizler için duygu ikinci plandadır. Hisler kıymetli ve fakat altı dolu değilse, bilgiye dayalı değilse, bir mantığa oturmuyorsa, net söyleyeyim, bu Yeniay’dan faydalanamayız. Anın yükseleni BAŞAK dedik, sağlıklı adımlar atabilmemiz için gerçek bilginin bizi tatmin etmesini isteyeceğiz, detaylar önemli bir hal alacak. Merakımızın peşinden giderken pek sağlıklı veriler elde edip, ona göre yönümüzü çizebileceğiz. HERMES’in doktor sıfatından yararlanmalıyız. Sağlıklı olandan yana olmalıyız.

Yaşanan her olayda burçların etkisi olduğuna kanaat getiren bir tanrı ya Hermes, etkisini alacağımız burcumuz İkizler olduğuna göre, merakımızın da tetiklendiğini anlatan zamanlarda olduğumuz kesin. Bilgi hazinedir. Her ne öğrenmek istiyorsak, harekete geçebilir, ufkumuzu açabiliriz. Birden fazla konuyla bile ilgilenebiliriz. Uzun zamandır vakit yok diye eğilemediğiniz konulara çekilebilir, yeni adımlar atabiliriz. Öğrendiklerimizi yakın çevremizle paylaşabiliriz. İkizler yaşlanmayan bir ruh, çünkü değişken ve hareketli, hep hazır. Eller-kollar hep oynak. Değişen durumlara karşı da kolay adapte olabiliyor. Bu yeniayda da zemin kaygan gibi gözükse de yeni fikirler, yeni bilgilerle tatmin arayacağız.

Merak ettikleri bir sorunun cevabını bulmak için, Hermes’in kahinliğinden de faydalanırlarmış ya, valla ben bu yeniayda, fikirlerimi dillendiririm önce. Kalkarım şöyle bir ayağa, bir ileri bir geri adımlar atarken konuşurum da konuşurum. Deli midir nedir desinler, umurum olmaz. Çünkü yaratılan her şey önce söz idi. Sonra alırım elime defterimi, kalemimi, yazarım da yazarım. Aktarırım aklımı sayfaya, olmuş gibi. Mutlaka bir şeyler hedefleyeceğim, sanki Güneş’in kalbindeymiş gibi Merkür, düşünmüşüm, yazmışım, bir bakmışım olmuş. Evreni ikna edecek gücüm olduğunu bilmemi istiyor gökyüzü. Bilirim. İkna ederim evvel Allah.

Yalnız; İkizler’in sinir sistemini yönettiğini de hatırlayalım, gökyüzünün uyarıları da olacak, dikkat edelim. Matematiksel olarak biraz uzak olsa da önemli açı kalıpları oluşacak yukarıda. Herhangi bir şeyi hedeflerken, adımlar atarken şu iki şeye dikkat etmekte fayda var :

  • Abartma eğilimi. Fikrimiz çok şahane olabilir, arkasında durmak isteyebiliriz. Beğenmeyenler olabilir, bunun için aşırı karşılık veresimiz gelse de aklımızı kullanmalı, sinirlerimize hakim olmalıyız. Aşırı gaza gelip, tutamayacağımız sözler de vermemeliyiz. Bilgiyi vaaz verir gibi değil, altı dolu açıklamalarla vermeliyiz, fanatizm ve dogmatiklikten uzak durmalıyız. Haddinden fazla öz güven iticiliğe sebep olabilir, dikkatle hem kendimizi hem de karşımızdakini gözlemleyerek ilerlemeliyiz.
  • Gerçeklerden uzaklaşma. Bizi yücelten durumlar olabilir, kendimizi özel hissetmek güzel fakat kendimizi buna çok kaptırmamalıyız. Kendimizi kaybedecek, gerçek olandan uzaklaşacak kadar etki altında kalmamalıyız. Sınırlarımızı aşmadan, kendimizi koruyarak yol almalıyız. Sonrası kurban psikolojisiyle kendimizi ya da karşımızdakini suçlamayı getirebilir, aklımız başımızda olsun.

Her şey bir yana; iletişmek her şey bu yeniayda. Danışalım, fikrimizi masaya yatıralım, fikir de alalım, öğrenelim, eğitelim kendimizi. Bol bol sosyalleşelim. Beden de zihin de durmasın. Yazalım-çizelim. Konuşalım, haberleşelim. Mesajları iyi okuyalım. Kibirli bilgiden uzak duralım.

Ben şunu biliyorum mesela, gelecekten beklediğim haber, tam da şu an benim yaratımımda aslında. Bir takım ritüeller ardı, bir dua söyler, kelamları kaleme döker, okurum, sonra olur. Önce kendimi ikna etmem gerektiğini, sonra evrenin de buna ikna olacağını biliyorum.

Hoş gelsin hayatımıza her yeni…

Yükselen burçlara göre İkizler Yeniayı’nın etkileri ise şöyle;

Yükselen Koç; Kardeşler, komşular, yakın çevre ile bol bol fikir alıp verin. Ticari işlerinizde önemli adımlar atmak üzere olabilirsiniz ama ayağınız yere sağlam basıyor mu mutlaka kontrol edin, verdiğiniz sözleri tutabilecek misiniz, mutlaka emin olun. İmza potansiyeliniz olabilir, anlaşma-sözleşme-teklifler gündeminizde olabilir, mantığınıza uygun olanı seçin. Günlük rutin işler alanınızda, iş hayatınızda bir takım yeni adımlar atabileceğiniz bir süreçtesiniz.

Yükselen Boğa; Maddi konularda bir hareketlilik olabilir. Yeteneklerinizden gelir elde edebilirsiniz ancak harcamalar konusunda da çok tetikleniyorsunuz. Evdeki hesabı çarşıya uydurma konusunda özel bir çaba sarf etmeniz yararınıza olacaktır. Yeni bir hobiye başlamak için harika bir zaman dilimindesiniz. Sosyal çevrenizde bir hareketlilik olabilir. Bekar yükselen Boğa’lar için aşk kapıyı çalabilir. Kesinlikle içe kapanmamanız bir dönemdir, hareket etmelisiniz.

Yükselen İkizler; Son derece size dönük olacak gökyüzü, kendinizi iyi ifade edebileceğiniz bir dönemdesiniz, istekleriniz için harekete geçin. Bol bol iletişim kurun, konuşun. İnsanlar etkinizde kalacaktır. İkili ilişkilerde de şans sizden yana olacaktır. Fiziksel değişimler için uygun bir dönemdesiniz. Ev, yerleşim, yuva, ailevi konularda yeni bir gündeminiz olabilir. Taşınma kararları alabilirsiniz. Ayrıca yeni bir hedef belirlemek için de güzel bir dönemdesiniz.

Yükselen Yengeç; Herkes deli gibi hareket halindeyken sizin biraz yalnız kalma döneminiz olabilir. Evrenin hızı karşısında kendinizi güvensiz hissediyor olabilirsiniz. Belki de yeni adımlar atmadan önceki son çıkıştasınız, bu yüzden kendinizi iyi dinlemelisiniz. Ruhsal çalışmalar iyi gelecektir. Özellikle işinizle ilgili problemleri gözden geçirme zamanı olabilir. Zihninizdeki detaylar sizi yorabilir fakat iyiyi-kötüyü ayırmak için buna ihtiyaç duymanız normal. Sakinleşin, hız tehlikeli olabilir.

Yükselen Aslan; Sosyal çevrenizde oldukça hareketlilik gözlemleyeceksiniz. Yeni arkadaşlıklar edinebilirsiniz. Aşk hayatınızda yeni adımlar atmanız olasılık dahilinde. Sosyal yardım konularında da içinizden gelen aksiyonu alabilirsiniz. Genel olarak güzel bir dönemdesiniz, enerjinizi yüksek tutun. Finansal konularınıza da ışık tutacak gökyüzü. Alım-satım-yatırım gibi gündemleriniz olabilir, altından kalkabileceğiniz adımlar atmanızda fayda olacaktır.

Yükselen Başak; Oldukça göz önünde olacağınız bir zamandan geçiyorsunuz. Hedeflerinize ulaşabileceğiniz, bilgi birikiminizle dikkat çekeceğiniz bir dönemdesiniz. Üstlerinizin desteğini görebilirsiniz. Kariyer hayatınızda hareketlilik gözlemleyebilirsiniz. Yeni iş fırsatlarını değerlendirmenizi tavsiye ederim, size statü katabilir. İkili her türlü ilişkide kendinizi özgüvenli hissedeceksiniz. Fiziksel olarak değişmek isteyen yükselen Başak’lar aksiyona geçebilirler.

Yükselen Terazi; Uzaklardan gelecek yeni haberler sizi memnun edebilir. Yurtdışı, uluslararası işler yeni gündeminizi oluşturabilir. Medya ve iletişim, yazma-yayınlama konularında pek ışıklı bir dönem. Özellikle e-ticaret gibi dünyaya açılabileceğiniz iş girişimleriniz için desteklisiniz. Büyük düşünmeye meyillisiniz, yine de abartılardan kaçınmakta, kendinizi iyi analiz etmenizde yarar olacaktır. Bilinçaltınız da oldukça hareketlenebilir. Kendinize detaylı bir bakış atma vaktidir de aynı zamanda.

Yükselen Akrep; Finansal konularda aradığınız çözüme ulaşabilirsiniz. Krediler, ödemeler, borçlar, vergiler, sigortalar ya da miras gibi gündemleriniz olabilir. İmza potansiyeliniz var. Harcamalarınızı kontrol altına almalı, hesabınızı iyi yapmalısınız. Rüyalarınız mesajlı olabilir. Yaratıcılığınız artabilir. Özellikle, yazıp-çizip üretmek isteyenler için ilham kapıları çok açık. Sosyal işler için güzel bir zaman dilimindesiniz. Aşk konuları da yine gündeminizde olabilir, sosyal çevrenizle iletişimde olun.

Yükselen Yay; İkili ilişkiler alanında son derece ışıklı bir dönemdesiniz. Gündeminiz her türlü ilişki ve ortaklı konular olacaktır. Sözlenme, nişanlanma, birlikte hareket etmek adına atacağınız yeni adımlar için uygun bir zaman dilimindesiniz. Yeni iş girişimlerine de son derece açıksınız. Anlaşma-sözleşme-imzalar gündeminize gelebilir. Kariyer hayatınızda da dikkat çekici gelişmeler olabilir. Üstlerinizin desteğini alabilirsiniz. Statünüzle ilgili değişken durumlarla karşılaşabilirsiniz.

Yükselen Oğlak; Günlük rutin işler alanınızda değişimler gözlemleyebilirsiniz. Birlikte çalıştığınız insanlarla ilgili yeni gelişmeler gündeminizi oluşturabilir. Sağlığınızla ilgili vücudunuzu dinlemeniz gereken bir süreç olabilir, herhangi bir işaret alıyorsanız üzerinde durun. Evcil hayvanlarınızla ilgilenmeniz gereken bir dönem olabilir, yeni bir evcil hayvan da edinebilirsiniz. Yurtdışı, uluslararası işlerle ilgili yeni gelişmeler yaşanabilir. Yeni bir eğitim, danışmanlık için güzel bir dönem.

Yükselen Kova; Sosyalliğinizin artacağı, hayattan alacağınız keyfin yükseleceği bir dönemde olacaksınız. Başlamak istediğiniz yeni bir hobiniz varsa harika bir zamandasınız. Yeni aşklar kapınızı çalabilir, kendinizi çok şanslı hissedeceksiniz. Ebeveyn yükselen Kova’lar çocuklarıyla ilgili yeni ve güzel adımlar atabilirler. Ödemeler, krediler, sigortalar, vergiler gibi dikkatinizi vermeniz gereken durumlar olabilir. Para çıkışlarınız olacaktır, ona göre hareket edin.

Yükselen Balık; Ev, yerleşim, yuva, aile ile ilgili yeni gündemleriniz olabilir. Yeni bir ev, taşınma kararı alabilir, harekete geçebilirsiniz. Fikirlerinizi ailenizle paylaşabilir, onların desteğini hissedebilirsiniz. Yeni hedefler belirleyebilir, bunlar için harekete geçebilirsiniz. Sözleşme, imza potansiyeliniz olabilir. Evliliğiniz, ilişkileriniz, ortaklarınızla ilgili konularınız da ilgi bekliyor olacak. Karşınızdaki kişilerin sizi etkileme potansiyeli var, duygulardan çok mantığınızla hareket edebilmelisiniz.

Çağla Akgün

Bu Yazıya Tepkin Nedir?
Bayıldım
0
Beğendim
0
Emin Değilim
0
Enteresan
0
Şaşırdım
0
Yorumları Gör (1)
  • Yine muhteşem bir yazı yine muhteşem bir yorum👏Sabırsızlıkla bekliyordum gökyüzü derki yazınızı 🤗emeğinize sağlık 😘👏👏👏👏

Leave a Reply

Your email address will not be published.

payment

gökyüzüderki © 2021 - Tüm Hakları Saklıdır.

En Yukarı Git
%10 İNDİRİM KAZAN!
En güncel yazılar, eğitimler ve kampanyalardan haberdar olmak için e-posta bültenimize abone ol. %10 indirim kazan!
    ABONE OL
    Gizlilik politikası bilgilendirme metinini okudum, onaylıyorum.