Şu An Okunuyor
kükremeyin. Aslan Burcu’nda dolunay !

kükremeyin. Aslan Burcu’nda dolunay !

Siz hiç, bir “gerçeğin” ben gerçeğim diye bağırdığını duydunuz mu ? İhtiyacı yoktur ki, bütün heybetiyle öylece durur ve yeterlidir. Sessizdir ve vardır. Şu sıralarda gerçekleri bağırasınızın geldiğini biliyorum. Ne sözler ne de eylemlerle bunu göstermeye çalışmamalı şu günlerde. Bakmayın şu sıra işaretlere, insanların hakkınızda düşündüklerine, onlar ayna vazifesi görseler de, aynalar hep yansıtır ve yansıma çoğu zaman yanıltıcı olabilir. Uyanın, kendi inandığınız kişi değilmiş gibi yapmayın. Şayet yansıtılan siz değilseniz, o zaman kim olduğunuz kısmındaki inançlarınızın üzerinden geçin. Gerçekler değiştirilebilir, yine sessizce. Fark ettiğiniz andan itibaren, kendinizle konuşun. Bu siz değilseniz, mutsuzsanız, hayat cehennem gibiyse, uyanın. Kendi gerçeğinizi değiştirmek için elinizden geleni yapın. Rekabet ederek, kıyaslayarak, yarışarak, ezerek değil, düşlediğiniz cennet hedefine gitmeniz için tek bir şeye ihtiyacınız var, kendinize karşı sahici ve samimi olmak.

Kabul görmeyebilirsiniz, otoritelerce yok sayılabilirsiniz, cümle alem size karşı gelebilir, dayak yemiş gibi hissedebilirsiniz, yumuşak karnınızdan vurulabilirsiniz, her şey üstünüze üstünüze geliyor olabilir ve bunların hepsi inanmak istediğiniz sizle çelişir. Bu hep böyledir. İnandığınız kişi olmak için bütün engelleri aşmak, dışarıdaki tepkilere kendinizi kapatmanız gerekir. Tabii eğer kendi hayatınızın yaratıcısı sizseniz bu böyledir. Size sizden başka kimsenin yardım edemeyeceğini bugüne kadar anladıysanız böyledir. Kendi kendinizin lütfusunuz, bunu fark ettiyseniz böyledir. Kendine inanmak doğduğunuz ana geri dönmek gibidir. Tüm ihtiyaçlarınızın içgüdüsel olarak karşılandığı an gibi, çünkü orda dış etki yoktur, dünya size hizmet eder. Ne zamanki bilinçlenirsiniz, ne zamanki çevresel faktörler devreye girer, o vakit masumiyet azalır, şüpheler artar, korkular yükselir, kendi güvenli bölgeleriniz için çok şey feda edersiniz. Zihin sizi yanıltmaya hep hazırdır. Onca emek, onca zaman, o zamanki inandığınız size hizmet eder. Gerçektir. O zamanki gerçeğinizdir. Ama dediğim gibi, gerçekler değişkendirler, değişebilirler.

Uzun bir süredir dilimizde “değişim” var. Şimdi buna aşırı bir şekilde maruz kaldığımız bir dolunaya doğruyuz. 28 Ocak’ta Aslan Burcu’nda bir dolunay var ve “kendi” gerçeğimiz gökyüzü büyükleri tarafından sıkıştırılmış durumda. Onurmuş, gururmuş hak getire. Kim bunlar derseniz, göklerin tanrısı derim, tanrıların tanrısı derim, karmaların efendisi derim, Ares derim, düşman derim, derim de derim. Fark etmemiz için ne gerekirse yapmamız gerektiğini de eklerim. Aksi halde bize şöyle yansıyacak;

Bir şey patlar, yangın çıkar, bir doğal afet izleriz, savaş çıkar, ateş edilir, silah patlar, uçak düşer, bomba düşer, bir yerimiz kesilir, ölürüz, ölürler, soğuk gerçekler yüzümüze çarpar, soğuktan yanarız, yanardağ patlar, bitki örtüsü ölür, hava durumu hasta eder, bağışıklık düşer, otorite sarsılır, eski ölür, canlıyızdır ama üzerimize toprak atarlarmış gibi olur. Ne bileyim, kıyametten önce yaşanan cehennem gibi. Belki de kıyamet kötü bir şey değildir, ama cehennem kötü bir şey. Böyle bir şey olur, seni sana inanmaya iter, kendin olmaya teşvik eder, eski senden eser kalmayacak, memnun olduğunu sandıklarından bile seni kopartacak bir şey olur. Hoop, değişir her şey. Değişir, böyle pat diye.

Bu dolunayda olanlar olacak ve bize izlemesi düşecek, sahneye atamayacağız kendimizi pek. “Ben daha ölmedim, buradayım” diye dikkat çekemeyeceğiz. Bir karşılık vermememiz (!) gerekecek. Hiçbir kışkırtma bizi gaza getirmemelidir. Pek gurur yapamayacağız çünkü. Otoritesi sarsılan aslanlar gibi olmayalım. Ortamını terk etmek zorunda kalan aslana benzemeyelim. Ya da daha kötüsü, ayakta savaşmak istesek bile, tek başına bir sırtlan klanının içinde kalmış tecrübesiz bir aslan çaresizliği içine düşmeyelim. Cevap vermeyelim. Gerçekler sessizdir, bağırmazlar. İnandığınız gerçeğe elbette dönüşeceksiniz, ama bu meydanlarda savaşarak olursa, bu dolunayda kaybedersiniz. Hiçbir apoletinize sığınmadığınız, hiyerarşinize güvenmediğiniz, değişen düzen karşısında isyan etmediğiniz üst bir akla ihtiyacınız var. Fizikler ötesi bir sağduyu ile yönetilmesi doğru olacaktır.

Evren yeteri derecede bağıracak biz anlayalım diye zaten, siz sessiz olun, kükremeyin. Eski gerçeğinizden yeni gerçeğinize yolculuğunuz hayırlı olsun !

Yükselen Burçlara göre Aslan Dolunay’ının etkileri şöyle;

Yükselen Koç; Risk almamanız gereken bir dönemdesiniz. Spekülatif olaylara çok açık ortamlarla karşılaşabilirsiniz. Sosyal çevrenizle değişik fikirler üretip değerlendirebilirsiniz ancak henüz aksiyon almamalısınız. Aşk hayatınızda tamam ya da devam gibi bir seçim yapmak durumunda kalabilirsiniz. Bekar yükselen Koç’lar için enerjisi yüksek zamanlar ancak Merkür Retro başlangıcı, hızlı başlayıp hızlı bitmesine sebep olabilir. Çocuklarınızla ilgili bir karar anında olabilirsiniz.

Merkür Retrosu; sosyal çevrenizde iletişim kurma şeklinizde problemler olabilir. Yanlış anlamalar, anlaşılmalar söz konusu olabilir. Bağlı olduğunuz topluluklarda fikir ayrılıkları yaşanabilir. 22 Şubat’a kadar önemli adımlar atılmamalıdır.

Yükselen Boğa; Ev, yerleşim, yuva, ailevi her konuda gergin bir atmosfer içinde kalabilirsiniz. Bazı şeylere direnemeyeceksiniz, olanı yeni haliyle kabul etmelisiniz. Taşınma/ev değiştirme, gayrimenkul, arsa, toprak gündemleriniz olabilir, araştırmalar yapabilirsiniz ancak Merkür retrosu başlıyor, dikkat edin. Çok önemli, hayati kararlar almanız, yeni tohumlar ekmeniz gerekebilir. Kariyer, hedeflerinizle ilgili çok kişiyle iletişim halinde olabilirsiniz. Öne çıkabileceğiniz fikirleriniz olabilir.

Merkür Retrosu; kariyer hayatınızda işler ters gidebilir. Otorite problemleri üzerinizde baskı yaratabilir. Sabit fikirli davranmamalısınız. Üzerinde düşünmeye ve değerlendirmeye ihtiyacınız olacaktır. 22 Şubat’a kadar önemli adımlar atılmamalıdır.

Yükselen İkizler; Kardeşler, komşular, yakın çevre ile agresif bir iletişimde olabilirsiniz. Zihinsel olarak gergin bir atmosfer içindesiniz. Fikirlerinize çok güvenip ortaya çıkartmak için tetiklenebilirsiniz ancak biraz daha düşünmeye ihtiyacınız olabilir. Zihinsel sakinliğe ihtiyacınız olacaktır. Ticari konularda birden değişen şartlara hazırlıklı olmanız gerekebilir. Eğitim tamamlamak ya da size farkındalık katacak yeni bir eğitime başlamanız doğru olabilir.

Merkür Retrosu; Geleceğiniz için büyük sorgulamalara girebilirsiniz. Yeni başlangıçlar için doğru zamanda olmayacaksınız. Yurtdışı, uluslararası, global konularınız varsa ters gidebilir. Yolunuzu aydınlatan danışmanlıklar alınabilir. 22 Şubat’a kadar önemli adımlar atılmamalıdır.

Yükselen Yengeç; Maddi konularda çok kafa yorabilirsiniz. Yeteneklerinizi gelire çevirmek istediğiniz konularla ilgili özgüven duyabilirsiniz. Büyük risklere girmeden, dikkatle araştırarak ilerlemek mümkün olabilir. Manevi değerlerinizi tekrar gözden geçirebileceğiniz dönemlerdesiniz. Finansal kaynak arayışınız sonuçlanabilir. Paylaşımlı konular önünüze düşebilir. Ruhsal olarak sezgilerinize güvenebilirsiniz, sorulamalarınızda ve şüphelerinizde haklı olabilirsiniz.

Merkür Retrosu; Ödemeler, borçlar, alacaklar, vergi, sigorta, miras, kredi gibi konular önünüze düşebilir. Hesap kitap yapmanız gereken durumlar olacaktır. Ruhsal çalışmalarla bolluk-bereket enerjinizi yükseltmeniz iyi olacaktır. 22 Şubat’a kadar önemli adımlar atılmamalıdır.

Yükselen Aslan; Çok fazla öne çıkmak istediğiniz bir dönemdesiniz. İşiniz ve ilişkilerinizde pek çok şeyin değişim arifesinde olabilirsiniz. Tamam ya da devam kararları alabilirsiniz. Hayata bakış açınızın aniden değişeceğini gözlemleyebilirsiniz. Fiziksel değişimlere tetiklenebilirsiniz. Gurur ve onurlu davranışlarınız sizi tetikleyebilir ancak gemileri yakmamanız gerekiyor. Karşı tarafa haksızlık yapılmaması, adil olmak için çaba harcamanız gerekecektir.

Merkür Retrosu; Her türlü ikili ilişkilerde ortalık karışabilir. Evlilik, ilişkiler, ortaklı temalarda daha büyük sorgulamalara çekilebilirsiniz. Tepkisel davranmamalısınız. Karşı tarafın beklentilerini dikkatle değerlendirmeye çalışın. 22 Şubat’a kadar önemli adımlar atılmamalıdır.

Yükselen Başak; Kontrol edemediğiniz durumlarla karşılaşabilirsiniz. Gizli işler açığa çıkabilir. Bilinçaltınız çok hareketli, kıymetli mesajlar alıyor olabilirsiniz. Yüklerinizden arınmaya tetikleyecektir gökyüzü sizi. Psikolojik olarak kendinizi yorabileceğiniz döngülerdesiniz. Meditasyon, dua gibi ruhsal çalışmalar sizi sakinleştirecektir. Sağlığınıza dikkat etmelisiniz. Vücudunuzdaki işaretleri takip etmenizi öneririm.

Merkür Retrosu; Günlük rutininizde aksiliklere sebep olabilir. Çalışma koşullarınızla ilgili problemlerle uğraşmak zorunda kalabilirsiniz. Her şeyi defalarca kontrolden geçirip zihinsel olarak yorgun bir süreçten geçebilirsiniz. Sağlığa ekstra dikkat. 22 Şubat’a kadar önemli adımlar atılmamalıdır.

Yükselen Terazi; Uzun vadeli planlarınızla ilgili bazı kararlar almaya tetiklenebilirsiniz. Sosyal çevrenizde öne çıkacağınız durumlar söz konusu olabilir. Arkadaşlarınızla ilişkilerinizde gerginlikler olabilir. Ebeveyn yükselen Terazi’lerin çocukları ön plana çıkabilir, onların gelecekleri için bazı adımlar atmaya tetiklenebilirsiniz. Bekar yükselen Terazi’lerin çevrelerinde dikkat çekeceği bir süreç, sosyalleşilen yerlerden aşk haberleri gündem olabilir ancak başlangıçlar için doğru zaman değil.

Merkür Retrosu; Aşk hayatınızla ilgili dikkatinizi çekebilir gökyüzü. Eski aşkların akla düşmesi ya da onlardan alacağınız haberler olabilir. Spekülatif olaylarla karşılaşılabilir, işler karışabilir. Çocuklarla ilgili işler ters gidebilir. 22 Şubat’a kadar önemli adımlar atılmamalıdır.

Yükselen Akrep; Kariyer, hedefleriniz, statüyle ilgili ortaya çıkan gündemler olacaktır. Terfi durumları olabilir. Toplum önünde dikkat çekecek olabilirsiniz, öne çıktığınız bir dönem olacaktır. Her türlü hedeflerinizle ilgili bir tamamlanma söz konusu olabilir. İradenizi içten dışa vurabileceğiniz bir zamandasınız. Dipten bir değişim yaşamanız beklenebilir. İçinde bulunduğunuz ortamın değişmesi beklenebillir.

Merkür Retrosu; Ev, yerleşim, yuva, ailevi konularda işler karışabilir. Mecburen aksiyon almak zorunluluğu hissedebilirsiniz ancak dikkatle değerlendirmeye de ihtiyacınız olacaktır. İç sorgulamalarınız yorabilir. 22 Şubat’a kadar önemli adımlar atılmamalıdır.

Yükselen Yay; Uluslararası işler, yurtdışı, global konularla ilgili önemli tamamlanmalar söz konusu olabilir. Sizi öne çıkartacak vizyonlar edinebileceğiniz bir dönem. Kolaya kaçmadan, kendinizi geliştirebileceğiniz ne varsa gökyüzü sizi tetikleyecektir. Yüksek bir eğitim söz konusu olabilir, akademik olarak ilerleyeceğiniz yeni görüşler edineceğiniz bir eğitime başlanabilir. Ticari konularda sonuçlar alabileceğiniz bir süreçte olabilirsiniz. Yazma-yayınlama kararları çıkabilir.

Merkür Retrosu; Zihinsel olarak sizi oldukça yoracak bir süreç olacaktır. Önemli bir sürü fikir edinebileceğiniz bir dönem, hepsini not edin ancak başlamak için doğru zamanda değilsiniz. Yakın çevrenizle gerilebilirsiniz. 22 Şubat’a kadar önemli adımlar atılmamalıdır.

Yükselen Oğlak; Gelir paylaşımı konuları önünüze düşebilir. Alacaklar, borçlar, ödemeler, vergi, sigorta, kredi gibi gündemleriniz olacaktır. Kaynak arayışınızla ilgili bir netleşme beklenebilir. Alım, satım, yatırım konularında karar anında olabilirsiniz. Dönüşümünüzü tetikleyen, farkındalıklarınızı yükselten bir gökyüzü konumundasınız. İlham ve yaratıcılığınızı arttıran gelişmeler önünüze gelebilir. Maddi konularda anlaşmalar, sözleşmeler, imzalar söz konusu olabilir.

Merkür Retrosu; Maddi ve manevi değerlerinizi yükseltmek için ne yapabileceğinize dair çok düşünecek olabilirsiniz. Yeteneklerinizi gelire çevirebileceğiniz yeni fikirler oluşabilir ancak biraz daha zamana ihtiyacınız olabilir. Harcamalarınıza dikkat. 22 Şubat’a kadar önemli adımlar atılmamalıdır.

Yükselen Kova; Her türlü ikili ilişkiler konusunda önemli sonuçlar alacağınız bir zamandasınız. Önemli bir karar anındasınız. İlişkilerde dönüm noktası olabilir. Evlilik, ilişkiler, ortaklıklar konusunda yeni gelişmeler olacaktır. Karşı tarafın desteğiyle önemli fırsatlar yakalayabilmeniz mümkün olabilir. Eski düzenlerin artık yeni bir hale dönüşmesi gerektiğini hissedebilirsiniz ve aniden değişime tetiklenebilirsiniz.

Merkür Retrosu; Aklınızda uçuşan çokça yeni fikir var, çevrenizi de etkileyecek bu fikirleri mutlaka not edin, değerlendirin. Anlaşma, sözleşmeler önünüze düşebilir ancak hiçbir imza için doğru zamanda değilsiniz. Fiziksel değişim kararları için bekleyin. 22 Şubat’a kadar önemli adımlar atılmamalıdır.

Yükselen Balık; Günlük rutininizde bazı değişimler gözlemleyebilirsiniz. İş hayatınızla ilgili beklediğiniz şeyler sonuçlanabilir. İşten ayrılma, iş/görev değişimi gibi gündemleriniz olabilir. Sağlığınızla ilgili önemli bir farkındalık edinebilirsiniz. Yeni alışkanlıklar edinmeye tetiklenebilirsiniz. Size hizmet eden kişilerle ilgili değişimler söz konusu olabilir. Evcil hayvanlarınızla ilgili gündemleriniz olabilir. Bilinçaltınız da son derece hareketli, ruhsal çalışmalar iyi gelecektir.

Merkür Retrosu; Kontrol edemediğiniz ne varsa önünüze düşebilir, özgürleşmeye ihtiyacınız olabilir. Rüyalarınızdan çokça mesaj alabilirsiniz. Uykusuzluk problemleri olabilir. Psikolojik olarak kendinizi yormamalısınız. 22 Şubat’a kadar önemli adımlar atılmamalıdır.

Çağla Akgün

Bu Yazıya Tepkin Nedir?
Bayıldım
0
Beğendim
0
Emin Değilim
0
Enteresan
0
Şaşırdım
0
Yorumları Gör (1)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

payment

gökyüzüderki © 2021 - Tüm Hakları Saklıdır.

En Yukarı Git
%10 İNDİRİM KAZAN!
En güncel yazılar, eğitimler ve kampanyalardan haberdar olmak için e-posta bültenimize abone ol. %10 indirim kazan!
    ABONE OL
    Gizlilik politikası bilgilendirme metinini okudum, onaylıyorum.