Şu An Okunuyor
Özgüvenin kaynağı da sevgi. Aslan’da yeniay var !

Özgüvenin kaynağı da sevgi. Aslan’da yeniay var !

Bilinen her şeyin bir kaynağı vardır ya, yaşamın kaynağı da Güneş’tir. Güneş olmasa evren diye bir şey yoktu, biz yoktuk. Ego yoktu. Kalp yoktu. Düşünsenize sevemezdik, ısıtamazdık, ısınamazdık. Parlayamazdık, görünemezdik. Her sabah yeniden doğamaz, her akşam ölemezdik. Öyle bir ölüm ki; yüzü hep geleceğe dönük. Gece bin bir dertle yatıyor olsan bile, sabah bir bakmışsın yine nefes alıyorsun. Varsın yani. Doğan güne rızık verilmiş. Kuşlara, börtü böceğe, toprağa, insana rızık dağıtılmış ve sen de nasiplenmişsin uyandığına göre. İlk teşekkür Güneş’indir, seni yaratan bunu da düşünmüş, Güneş’i gökyüzüne yerleştirmiş, sırf sen yaşa diye, umudun bitmesin diye. Üşüme diye.

Ben her güne gözümü açtığımda maviyle karşılaşıyorum ilk. Gökyüzü, deniz. Martılar, güvercinler, kargalar, mevsim ne olursa olsun bana hep gözüküyorlar ve sosyalleşiyoruz birlikte. Işık olmasaydı, Güneş olmasaydı göremezdim, görünemezdim. Kurduğu ilişkileri gözlemleyemezdim, onlarla beraber sosyalleşemezdim. Akan hayatın içinde benim de yerim var diyemezdim. Kendimi konumlandıramazdım. Bilinçli kendim olmam onun sayesinde, günün birinde kendimi sevme farkındalığına ulaştıysam da onun sayesinde. Bir işe yarama, kendimce yaratma, kalbimi dinleme, kendimi belli etme sebebimdir kendisi. Sen-ben-hepimiz için.

Kalp makamı deriz. Güneş’i bedenimizde kalbin üstüne koymuşuz. Kalp atmazsa, Güneş doğmaz çünkü. Kalp olmazsa ne incinirdik, ne de severdik çünkü. Başımıza ne geliyorsa kalbin eseri çünkü. Bundan daha tatlı bir suçlama yok bence. “Senin yüzünden bunları yaptım” süper hayatta kaldıran bir cümle. Çelişiyorsun, suçlu kalp. Seviyorsun, suçlu kalp. Küsüyorsun, suçlu kalp. Kırıyorsun, suçlu yine kalp. Kalbi dövdüğümüzde oluyor ama yine önünde sonunda kucaklıyorsun onu. Atsan atılmaz, satsan satılmaz. Bedenin motoru, bütün vücudunun kan dolaşımını o sağlıyor yani. Ruhun da sevgi noktası, “hükümdarım” yani. Sesi var, hızı var, rengi var, yaşıyor ve canı var.

Gökyüzünde hangi burcu yönetiyor bu kalp, bu Güneş ? ASLAN ! Ormanların kralı, vücudumun olmazsa olmazı. Haritalarımızda Aslan hangi alanımızsa, kendimizi görünür kılacağımız yer de orası. Kendimizi belli edeceğimiz, kendimizi yöneteceğimiz, kendimizi seveceğimiz yer yani. Gidin, bulun onu, kucaklayın hemen. Neden ? Çünkü 1 Ağustos 2019’da saatler 06:11’i gösterdiğinde, Güneş ve Ay aynı düzlemde, yan yana kucaklaşıp, yeniay evresini başlatıyorlar. Aslan Burcu’nda bir yeniay varsa, alınır o inisiyatif çünkü. Kendini hissetmek isteyenin kendini sahnede bulacağı zamanlardayız. Alkışı hak ettiğini düşünene yol açıyor gökyüzü.

Nasıl yapmalı ?

 • Hemen yaşadığını hissettiğine dair işaretleri görmeye odaklan. Elini nabzına koysan yeter.
 • Dünle bugünün ortasındadır Aslan. Dünün işlerinde çuvalladıysan, yarının var.
 • Git süsle kendini, “yarın”a misafirliğe gidiyorsun. Kendine aynada “tamamsın” diyene kadar özen göster.
 • Kendi kendinin dikkatini çek, şarkı söyle mesela. Kan dolaşımını hızlandır.
 • Sev dememe gerek yok herhalde. Sarıla sarıla, kalbine yatıra yatıra. Her neyse sevdiğin, kedi, yastık, kardeş, sevgili, arkadaş, kahve, her neyse.
 • Ne korkusu yahu, doğada Aslan neyden korkmuş ki ? Saçmalama, ger göğsünü, tam da burada şu anda olduğunu bilelim, anlayalım.
 • Bütün burçlara fark ettir kendini, oooo desinler, sahnede bir dev var, nasıl da yakışıklı.
 • Oyun oyna, oyuncaklarla, çocuklarla, büyüklerle. Oyunu kazanmaya çalış. Rekabet et, gülerek, kırmadan, dökmeden, saygı duyarak, saygı duyurarak.
 • Harca biraz, kendine, seni mutlu edecek o kıymetli şeyi al bence.
 • Ve kendini bil, kabul et, sev, her şeyden önce.

Sonrası geldi bile. Işıdın, parladın, kendini var ettin bile. Ama’m olacak elbette. Malum gökyüzü ateş elementinden geçilmiyor. Güneş Aslan, Ay Aslan, Venüs Aslan, Mars Aslan, Jüpiter Yay, Kiron Koç. Bu seni felaket hareket ettiresi bir kalabalık olsa da, ateşi unutmuyoruz, fena harlanabilir hatırlıyoruz, ateşle oyun oynanmaz biliyoruz. Ne kendimizi ne karşımızdakini yakmıyoruz. Gökyüzünde görünür oldukça, yıldızları yok ediyor Güneş, farkında oluyoruz. İnisiyatif ok, ama kimseyi yakmadan, kol kanat gererek alınmalı. Ezerek-yıkarak, ben bilirimcilik oynayarak, egosantrik olarak, zorla alkışlatarak değil. Kendimizden nefret ettirmemeliyiz çizgisini, sınırınız bilin. Kendimle gurur duyar mıyım, benden onur duyarlar mı hesabını yapın, önce içinize sindirip, içinizin onayını alarak harekete geçin.

Samimiyet şart, her halinizi sevince herkese de bu yansıyacak. Yola, ağam-paşamların gazıyla sırtımı sıvazlayanların etkisinde kalmadan, kendimden emin değilsem kendimi yakarım bilincini kanıksayarak çıktık mıydı, hayat güzel olacak, olmasın şüpheniz. Biliyorsunuz gökyüzünün en cömert çocuğu Aslan. Takdir ederken, yardım ederken, mutlu ederken, severken cimrilik yapmayalım. Yönetirken ekip ruhuna inanalım. Ekipte enerjisi bizim altımızda kalana yapıcı davranıp onu kazanalım. “Sen, sen, sen yoksun, çık bu oyundan” dersen Aslan’ın gölgesine düşersin, kaybedersin. Aslan kaybederse kimlere yem olur biliyorsun. Aslan, altındır, kalbi altındır, kendi altındır. Ondandır zenginliği. Paranın özünde bir sevgi enerjisi olduğunu bilir. Bu sebeple Aslan Yeniayı’nda bundan ilham alıyoruz ve içinizden gelen yola çıkarken “sevgi olmadan asla” motivasyonunu benimsiyoruz. Özgüveninin kaynağıdır sevgi, cümleten kucaklıyoruz.

Yükselen Burçlara göre Aslan Yeniayı’nın etkileri ise şöyle;

Yükselen Koç; sahne sizin, atın kendinizi. Yaratın. Çocuklaşın. İçinizden geldiği gibi davranın. Eğlenin. Altın alın. Sosyalleşin. Aşık olun. Sanatla uğraşın, ilhamınız samimiyetiniz olsun. Çocuklarla ilgilenin. Bebek planı için doğru zamandasınız. Hayattan keyif alacağınız ne varsa artık ertelemeyin. Yeni bir hobiye başlayabilirsiniz.

Yükselen Boğa; evinizle, ailenizle, yuvanızla ilgilenmek için şahane zamanlar. Kızmadan, kırmadan aile ilişkilerinizi yönetin. Taşınabilirsiniz. Ev-yerleşim konuları gündeminizde olabilir. Arsa, gayrimenkul, toprak gibi işleri olanlar harekete geçebilir. Yeni hedefleriniz için tohum atma zamanındasınız. Yaratıcı yanlarınızı aktive edebilirsiniz.

Yükselen İkizler; eski arkadaşlarınızla birlikte sosyalleşeceğiniz, seyahatlere çıkabileceğiniz bir zamandasınız, planlarınızı Merkür retrosu sonrasında hızlandırabilirsiniz. Yepyeni fikirler edinebilirsiniz, bu fikirler sizi öne çıkartacaktır. Eyleme geçin, iletişin mutlaka. Ticari konularda şans sizden yana olacaktır. Yazma-yayınlama, e-ticaret konularınız varsa sizin için harika bir zaman olur.

Yükselen Yengeç; her türlü finansal konularda artık harekete geçebileceğiniz bir zaman dilimindesiniz. Yeteneklerinizi kullanabilir, bunlardan gelir elde edebileceğiniz aksiyonlar alabilirsiniz. Yatırım yapmak için-özellikle altın olabilir- kaynaklarınızı değerlendirin. Harcamaya da yatkın bir dönemdesiniz, cebinizin hesabını dikkatli yapın.

Yükselen Aslan; tam olarak parlama zamanı. Kendinizi gösterin. Dikkat çekin. Fiziksel her türlü dikkat çekici değişimler için uygun bir zamandasınız. İşinizde de işler yolunda gidecektir. Kendinize odaklanın. Bekar yükselen Aslan’lara gökyüzü kapılarını ardına kadar açıyor, ilişki yaratmakta hiç zorlanmayacaksınız. Aşk içeri girer, gelme demeyin.

Yükselen Başak; yeniay enerjisi sizi korkutmasın, bırakacaklarınızı bırakın, alacaklarınızı alın, hafifleme kararları alın. Vücudunuzu dinleyin, size bir şey işaret ediyorsa onu görün ve ilgilenin. Gizli işlere dikkat edin, kendinizi sırların içinde bulabilirsiniz, bunları yük almamaya dikkat edin. Bilinçaltı çalışmaları yapmak için şahane bir başlangıç olabilir.

Yükselen Terazi; direk evden çıkın, çok sosyalleşin. Birlikten doğacak kuvvetler olabilir, kendinizi çok iyi hissedebilirsiniz. Arkadaşlarınızla, çocuklarla bol bol vakit geçirin. Aşık olabilirsiniz. Eğlenceli ortamlarda motivasyonunuzu yükseltebilirsiniz. Yalnızlığı seçmeyin. Harekete geçin, özgüveninizi yükseltin. Size ihtiyacı olduğunu düşündüğünüz kimselere eliniz açık olsun.

Yükselen Akrep; gözünüzü hedeflerinize dikin. Orada sizi destekleyenler olduğunu göreceksiniz. Kariyerinizde atılım sağlayabilir adımlar atabilirsiniz. Ödüller alabilirsiniz. Daha açık olun, isteyin, bekletmeyin. Geminin burnunu nereye çevirdiyseniz, hızlanın. Görünüşünüzle ilgili değişiklikler yapabilirsiniz.

Yükselen Yay; kendinizi geliştirmek için harika bir zaman. Zihninizde büyük farkındalıklar yaşayabilirsiniz. En şanslı zamanlardasınız. Seyahat planları yapın, gezin. Gezdikçe, gördükçe kendinizi çok iyi hissedebilirsiniz. Özgüveninizi yükseltecek şeylerle karşılaşabilirsiniz. Her zamankinden umutlu ve pozitif olun.

Yükselen Oğlak; kendi kişisel gelişiminiz için önemli farkındalıklar zamanındasınız. Dönüşümünüz uzun zamandır devam ediyordu, duruma kabul verip artık yapmanız gerekenler için harekete geçebilirsiniz. Sağlığınızla ilgilenin. Finansal konularda şanslı olabilirsiniz, kaynaklara ulaşabilir, yatırımlar yapabilirsiniz.

Yükselen Kova; her türlü ikili ilişkilerde çok hassas zamanlardan geçiyorsunuz. Sevgiliniz, eşiniz, ortağınızla ilgili birlikte yeni güzel başlangıçlara uyumlu olmaya çalışabilirsiniz. Karizmanız artacaktır, dikkat çekici olacaksınızdır. Anlaşmazlıklar için tetiklenip, konulara yapıcı yaklaşabilirsiniz. Tetiklendiğiniz her konuda gökyüzünün desteğini alıyorsunuz.

Yükselen Balık; günlük rutininizde aşırı hareketlilik görebilirsiniz. İşleriniz yoğunlaşabilir, birlikte çalıştığınız insanlarla daha fazla grup çalışması yapabilirsiniz. Yeni iş teklifi alabilirsiniz, makamı bulunduğunuz pozisyondan daha iyi olanları değerlendirin. Sağlığınızla ilgili önemli farkındalıklar kazanabilirsiniz, sağlıklı seçimler yapın. Diyete, spora başlayabilirsiniz. Evcil hayvan edinebilirsiniz.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu Yazıya Tepkin Nedir?
Bayıldım
0
Beğendim
0
Emin Değilim
0
Enteresan
0
Şaşırdım
0
Yorumları Gör (2)
 • Canım Çağla iyi ki varsın.Nasıl güzel bir yazı olmuş baştan sona keyif alarak okudum.Emeğine sağlık….

 • Okumak değilde sanki karşılıklı oturmuşuzda sohpet eder gibi bana anlatıyorsun🥰 her okuduğum satirda öyle hissettim🤩 bunlar hep karşıt burç oluşumuzdan ve enerjimizden😘

Leave a Reply

Your email address will not be published.

payment

gökyüzüderki © 2021 - Tüm Hakları Saklıdır.

En Yukarı Git
%10 İNDİRİM KAZAN!
En güncel yazılar, eğitimler ve kampanyalardan haberdar olmak için e-posta bültenimize abone ol. %10 indirim kazan!
  ABONE OL
  Gizlilik politikası bilgilendirme metinini okudum, onaylıyorum.