Şu An Okunuyor
Sana hayat var. Yeniay AKREP’te !

Sana hayat var. Yeniay AKREP’te !

18 Kasım Cumartesi günü Akrep burcunda bir yeniay yaşayacağız. Akrep krizleri temsil eder ve ister ki görünürdeki bu krizin altında yatanı bulabilelim. Ölür müsün, öldürür müsün bu arayışta, tamamen sana kalmıştır. Yeter ki sen de Akrep gibi şunu bil, ölmek varsa, yeniden var olmak da var ! Yeniay anında su elementi fazlalığı “hayat”ı seçmemiz gerektiğini işaret ediyor. Ölerek, dirilerek, üreyerek, üreterek yeniden var olmak için şimdi önümüzde bir fırsat olmalı, bunu gerekirse dibe inip görmeliyiz.

Kolay mı, değil tabii.

Gökyüzünün küçük kötücülü Mars’ın sevmediği burç konumlarını biz de sevmiyoruz. Çünkü motivasyonumuzu düşürüyor, mücadelemizi hakkıyla veremiyoruz. Terazi gibi barış yanlısı bir burca, savaş yakışmadığı için biz de durumdan nasibimizi alıyoruz. Zavallı Mars kendini gösteremiyor, kükreyemiyor, hareketsiz olunca da bereketsiz hissediyor. Yukarda durum böyleyken bizim aşağıdaki durumumuz da az biraz sıkıntılı tabii. Üstüne hiyerarşide üstün PLUTON’un baskısını yemeseydi iyiydi MARS ama kaçış yok. Kaba tabirle Pluton, Mars’ı gömecek ki bu durumun hepimizin hayatında mutlaka suyun kaynayacağını ve geri dönüşü olmayan yollara sokacağını en baştan belirtelim. Mars şiddetsizliği iyiye yorulmaz. O vücudumuzdaki kanı temsil eder ve o kan sürekliliğini devam ettiren bir enerjiyle devir daim halinde olmalıdır. Kanımız neredeyse duracak kadar yoğun bir kıvamda, enerjimiz eksi bakiye, üstüne bir de PLUTON’un “hadi bakalım ölme vakti” acımasızlığı biniyor iyi mi ? E ölelim mi ? Yoo, yeniden doğalım, yine doğuralım.

Peki ama nasıl ?

Bahar gelir, doğadan renk fışkırır, hercainin en sevdiği mevsimdir. Kıskanılası güzelliğiyle göz kamaştırır hercai. Flört ettikçe ışık saçar. O rengarenk ve cazibelidir. Oysa kardelen öyle mi ? Kimisi der ki güneşe aşık olduğu için canını yok sayıp da bir an evvel onu görmek için cesaretle çıkar karlar altından. Kimisi de der ki, menekşeye aşıktır, baharda açan her çiçekten onu kıskanır. Kışın buluşmak için sözleşirler. Kardelen mevsimlerin geçmesini sabırla bekler. Sözünde durur ama karları delip de geldiği dünyasında görememiştir menekşeyi. Her iki hikayenin de sonu yok. Çünkü Akrep’te son diye bir şey yok. Aşk var, tutku var. İster güneşe ister menekşeye aşık ol, bir kardelen gibi sevebiliyor musun, masallara, romanlara cesaretin konu oluyor mu ondan haber ver. Akrep’te kardelen gibi işte. Aşkı, sevgisi, kıskançlığı, tutkusu, sabrı, bütün zor şartları göze alma cesareti, eril-dişil birleşmesinin en ölümcül hali, vazgeçmeyişi Akrep’i Akrep yapan özellikleridir. Bütün bu özellikleri benimseyip kendi cesur hikayemizi yazmak zamanındayız şimdi.

Mesele üremek an itibariyle. Üremek her canlının en temel ihtiyacı. Gökyüzünün bu üremeye hazır hali kaçırılacak gibi değil. Başla güzel insan, her ne üreteceksen üret. At artık şu eskimiş kabuklarını, inançlarını, pişmanlıklarını üzerinden. Kaygan zeminde sarıla tutuna kendine, yeni tenine merhaba de. Koşulsuz sevgiye emanetiz, sen hala yüzeyselde takılıp görmemezlikten gelme. İn, daha derine in. Tekliğini, biricikliğini hatırla ve kara kışların seni yıkamayacağını hiç unutma. Kardeleni hatırla. Ölüm dediğin var olan en gerçek ve en büyük öğretici şey şu dünyada. Ölümün berisi de ilerisi de var, korkma. Dirilmeden önceki doğum sancısını bile sevecek farkındalıkta olursan, bu yolda sana HAYAT var. Sen insan makamındasın, dermanının doğuştan korunaklı o yerde saklanmış olduğunu hatırlayacaksın. Sana şah damarından yakın olandan gayrı güvenilir yer yok, bunu iyice bellersen, zafer senin olacaktır.

Üre. Üret. Yeniden doğ. Doğur. Yarat. Tende tutkunla can bul. Bir kardelen gibi cesur ol.

Sonrası HAYAT !

Yükselen burçlara göre yeniay etkileri;

Yükselen KOÇ; Sizin için dönüşüm çanları çalıyor. Her neye adım atıyorsanız tutkuyu buram buram hissedeceğiniz bir başlangıç olacak. Başladığınız işin sonunu getirebileceğiniz işaretler var gökyüzünde. Cinsel enerjiniz yüksek, bundan faydalanmalısınız.

Yükselen BOĞA; Eşiniz, sevgiliniz, ortağınızla ilgili yeni başlangıçlar için çok arzulu adımlar atabilirsiniz. Kalbinizin derinden gelen sesine mutlaka kulak verin, sizi yeni yerlere taşıyacak kadar etkili bu sesi duymalısınız. Niyetlerinizi inanarak dile getirin.

Yükselen İKİZLER; Özellikle sağlığınız için yeni kararlar almak için güzel bir zaman dilimindesiniz. Fiziksel ve ruhsal olarak gökyüzünden size şifa yağacak. Sıkıldığınız rutin düzeninize değişik bir başlangıç yapabilirsiniz.

Yükselen YENGEÇ; Aşk konusunda belki de yılın en şanslı zamanlarındasınız. Mutlaka niyetinizi duyurun evrene. Yazın, çizin, dua edin. İstediğiniz başlangıçlara neredeyse bir adım uzaklıktasınız. Dileyin. Gönül gözünüz çok açık.

Yükselen ASLAN; Bilinçaltınızın üzerindeki örtü kalkıyor. Mutlaka yeni farkındalıklar edineceksiniz. Hedefleriniz üzerinde tam manasıyla yeni kararlar alabilir, harika başlangıçlara imza atabilirsiniz. Taşınmalar söz konusu olabilir.

Yükselen BAŞAK; Kardeşiniz, yakın çevreniz ve arkadaşlarınızın size çok faydası olabileceği bir dönemdesiniz. Atacağınız yeni adımlarda çevrenizin desteğini göreceksiniz. Fikirlerinizle devrim gibi kararlar alabilirsiniz. Pozitif düşünün.

Yükselen TERAZİ; Kendi yeteneklerinizle parlayabileceğiniz bir zaman diliminde olacaksınız. Attığınız adımların karşılığını alabileceğiniz gelişmelere gebesiniz. Aksiyon almaktan çekinmeyin. Gelirlerinizi arttırabilecek fırsatlarla karşılaşabilirsiniz.

Yükselen AKREP; Özellikle ikili ilişkilerde karşılıklı bir dönüşüm zamanındasınız ve bundan iyi etkileneceksiniz. Çoğu yükselen Akrep’in hayata bakış açısında harika fırsatlarla güzel gelişmeler meydana gelecektir. Düşlerinize mutlaka tutunun.

Yükselen YAY; Ruhsal olarak dönüşmek isteyen tüm yükselen Yay’ların kendisi için adım atması gereken bir dönemdir. Derin duygular içinde büyük sorgulamalarınız olabilir. Gizli kalmış çok şeyi açığa çıkartabilirsiniz. Kendinize mutlaka yatırım yapın.

Yükselen OĞLAK; Aşk hayatınızda güzel ve duygulu başlangıçlar yakalamanız mümkün gözüküyor. Yapmaktan keyif aldığınız şeyleri dibine kadar yapın. Ebeveyn Oğlak’ların çocuklarının geleceği için yeni adımlar atması için uygun bir zaman dilimidir.

Yükselen KOVA; Özellikle hedeflerinizde büyük bir ilerleme kaydedebilirsiniz. Yeni teklifler alabilirsiniz. Sizi heyecanlandırabilir gelişmeler olabilir. Kariyerinizle ilgili yeni başlangıçlar söz konusu. Aile büyüklerinden tavsiye almanız yararınıza olacaktır.

Yükselen BALIK; Bu dönem duyacaklarınıza dikkat kesilin. Size bir işareti olabilir. Eğitime başlamak için harika bir zaman dilimindesiniz. İlgilendiğiniz konuların üstüne gidin. Danışmanlık alabilirsiniz. Adım attığınız her yeni girişim sizi şifalandıracaktır.

Çağla Akgün

Bu Yazıya Tepkin Nedir?
Bayıldım
0
Beğendim
0
Emin Değilim
0
Enteresan
0
Şaşırdım
0
Yorumları Gör (0)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

payment

gökyüzüderki © 2021 - Tüm Hakları Saklıdır.

En Yukarı Git
%10 İNDİRİM KAZAN!
En güncel yazılar, eğitimler ve kampanyalardan haberdar olmak için e-posta bültenimize abone ol. %10 indirim kazan!
    ABONE OL
    Gizlilik politikası bilgilendirme metinini okudum, onaylıyorum.